Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) Joe.36 válasza bozsozso (#69850) üzenetére


Joe.36
addikt

Probálj meg még 1 FR+WC :) ( Aksi legyen teljesen feltöltve ) SD vedd ki.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#69852) bozsozso válasza Joe.36 (#69851) üzenetére


bozsozso
őstag

Már többször próbáltam. Sorrend mindegy?

(#69853) Joe.36 válasza bozsozso (#69852) üzenetére


Joe.36
addikt

Mindegy, akkor más lehet a gond. Lehet hogy sérült valami a rendszerben.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#69854) bozsozso válasza Joe.36 (#69853) üzenetére


bozsozso
őstag

és azzal lehet tenni valamit?

(#69855) Joe.36 válasza bozsozso (#69854) üzenetére


Joe.36
addikt

Igen, [itt tudnak segíteni]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#69856) bozsozso válasza Joe.36 (#69855) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#69857) hacsa


hacsa
tag

A feszültségmentesíteni kellene a tabletemet, de a hátlap levételét követően kiderült hogy az akkumulátor és az alaplap közötti vezetékek forrasztva vannak. Valakinek ötlete?

(#69858) El Joe


El Joe
tag

Sziasztok,

A "guruk"-tól kérnék egy kis segítséget a választásban.
Alapvetően munkára (dokumentum kezelés, esetleg minimális szerkesztés), netezésre és egy minimális videó ill. fotó nézegetésre keresnék egy 8'-os tabletet ~100e magasságában.
Amiket én nézegettem:
- Huawei Mediapad 8.0 M2 vagy M3,
- Sony Xperia Z3 Compact (használt),
- Samsung Galaxy Tab S2 8.0 (nem vagyok egy Samu fan)
Melyiket ajánlanátok, esetleg van más/jobb opció is.

(#69859) fefe-30


fefe-30
csendes tag

Sziasztok!
Hozzám került egy N Pad Protab 7 típusú tablet, amin 2.3-as android van.
Esetleg tud valaki abban segíteni, hogy lehet-e ezt upgradelni valami magasabb számú androidra?

(#69860) tboy93 válasza fefe-30 (#69859) üzenetére


tboy93
nagyúr

Múzeumba vele! :DDD

(#69861) cidalain válasza fefe-30 (#69859) üzenetére


cidalain
veterán

sehogy. frissebb android csak akkor rakható egy gépre, ha valaki csinált hozzá. jellemzően a gyártó, vagy custom romok esetében a közösség.
de általánosságban elmondható, hogy 2.3 androidot futtató gép hardvere eléggé gyenge ahhoz, hogy ne tudja futtatni az újabb verziókat, tehát biztosan nem létezik rá frissítés.
vagy tudod így használni, vagy ha nem, akkor mehet az asztal lába alá, hogy ne billegjen.

(#69857) hacsa
csípőfogó. más megoldás nincs.
miért kell feszültségmentesíteni?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69862) fefe-30 válasza cidalain (#69861) üzenetére


fefe-30
csendes tag

Köszi!

(#69863) hacsa válasza cidalain (#69861) üzenetére


hacsa
tag

Frissítés követően nem kapcsolható be a Wi-Fi. Már mindennel próbálkoztam amit a neten találtam (mint kiderült nem egyedi eset), de sehogy sem akar megjavulni. Már csak ez hiányzik a repertoárból.

(#69864) cidalain válasza hacsa (#69863) üzenetére


cidalain
veterán

Mindenkeppen csak ez marad akkor.
De forrasztopaka mindenkepp kell majd.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69865) sz_abika


sz_abika
addikt

Srácok, 100€s kategóriában, van most GPS+3G képes tablet, egy legalább 8 colos kijelző mellett?

Én azt hittem alap dolog ezeknél is, úggyhogy egy cuibe i10et most mondtam vissza épp, mivel nagy lendülettel megvettem :(

PSN: xszabikax

(#69866) cidalain válasza sz_abika (#69865) üzenetére


cidalain
veterán

A 3G az sehol sem alap dolog.
A GPS sem alap Intel soc eseten.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69867) Energie X válasza cidalain (#69836) üzenetére


Energie X
őstag

Megvettem az asus refurbishedet. Tetszik, nem rossz, kicsit nehéz :) Viszont van egy gondom, nem tudom ez normális-e? Csak feketénél látom. Vajon visszavigyem holnap?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#69868) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Vettem egy Lenovo Tab3 7 Essential masinát kemény 20eFt-ért a.... mindegy.
Ahogy elnézem, ebben az árkategóriában ütős a gép.
4 magos 8127 MTK CPU van benne, viszont amint SD kerül a gépbe, repül minden telepítés oda, ami már nem férne fel a belsőre.

Aki olcsón akar jó tabletet, szerintem nagyon megéri.
IPS kijelzője nagyon is rendben van, minden oldalról torzulás mentes a kép, persze minimális fényerő csökkenés van.

AJÁNLOM MINDENKI figyelmébe ! :R :R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#69869) cidalain válasza Energie X (#69867) üzenetére


cidalain
veterán

Ez az IPS panel sajatossaga. Hol jobban, hol kevesbe latszik, de jellemzoen a sarkokban. Nemcsak tableteknel, de teloknal es televizioknal is van.
Ha normal hasznalatnal nem zavaro, vagy eszre sem veszed, akkor ez teljesen normalis.
Homogen fekete, szurke kep eseten a legjobban eszreveheto.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69870) Energie X válasza cidalain (#69869) üzenetére


Energie X
őstag

Nem gondoltam volna, h ennyire el van szinezodve. Ma megnézem még fehér meg egy pár képnél is ha ott is látom akkor visszaviszem...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#69871) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Könyv olvasásra, netezésre ( PH!, Facebook főként ) film nézésre keresnék 8-10"-ig alkalmas tabot.
Hirtelen ezt a két gépet találtam itt a MM-ban ami beleférne az általam elképzelt keretbe.

SAMSUNG SM-T560 Galaxy TabE 9,6" / WiFi / 8GB/ Brown vagy HUAWEI Mediapad T1 10 9,6" fehér 16GB

De ha tudtok ennél jobb vételt azt is meghallgatom.

Előre is köszönöm!

(#69872) this is life válasza viharhozo (#69841) üzenetére


this is life
Ármester

Esetleg download modba kapcsolni es egy gyari romot ra flashelni ? Rom a sammobile.com-on lelheto fel .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#69873) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Sziasztok! Tablet vásárláson gondolkozom és szeretném a segítségeteket kérni. Kamionozok így főleg filmezésre, netezésre, navigálásra és néha egy kis játékra lenne használva. Sim foglalat nem fontos és a kamera se. A méret pedig minél nagyobb kéne. Max olyan 70k környékéig mennék el így elsőnek. Mit ajánlanátok ezekre a cèlokra? :) Köszi előre is.

(#69874) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Szintén új tablet beruházásában gondolkodok.
Megmondom őszintén én sem nagyon tudom mire lenne szükségem, ezért remélem ez a pár támpont segít.
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző?
- Természetesen minél nagyobb lenne jó, de beérem kevesebbel is.
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
- Új az Edigitálnál ha lehet, de más megbízható forrásból származó webshopos lehetőséget szívesen fogadok.
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről (pl. eMAG, Expansys, Amazon, kínai webshopok stb.) való beszerzés is opció?
- Garancia miatt jobbnak látom ha itthoni a cég.
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
- Játék, kifejezetten egy típusút a mobil megóvása miatt, a régebbi típussal (1,5 giga rammal és 1,7 GHz-es kétmagos Krait 200) is egész jól vitte, sajnos nem tudom mennyire lehet így átvinni egyik kütyüről a másikra mit is igényelhet.
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Lehetőleg konkrét összeget adj meg, ne rébuszban írd körül.
- max 50k körül gondolkodtam.

Konkrét elképzelésem nincs, lehetőleg a legerősebb hardver min 1,5 giga memória és 16giga tárhely azért jó volna, WIFI legyen benne, és megbízható gyártótól legyen, örülnék a 2 év garinak de ez sem feltétel.

(#69875) SupaCow


SupaCow
tag

Szép estét.

Talán valaki tudja a megoldást.
Van egy Teclast X10 3G (olcsóhús) tabletem. Ma teljesen feltöltöttem és utána nem reagált a power gombra.

Illetve ha benyomom a bekapcsoló gombot akkor a képernyő nem kapcsol be.
Az érintés vezérlés megy, és a tablet is működik, de csak hard resettel tudom megint bekapcsolni a képernyőt és ha kikapcsol magától akkor nem tudom visszakapcsolni.

Ötlet?

köszönöm

f: @geboleather

(#69876) this is life válasza SupaCow (#69875) üzenetére


this is life
Ármester

Valamiert nem jon vissza alvo modbol, de hogy ezt mikent javithatod jo kerdes ... esetleg ha van ra remix os probald ki hatha azzal nincsenek ilyen gondok .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#69877) SupaCow válasza this is life (#69876) üzenetére


SupaCow
tag

egyelőre nem találok rá custom romot. : /

f: @geboleather

(#69878) SupaCow válasza SupaCow (#69875) üzenetére


SupaCow
tag

na beléptem a kínai factory menübe és clear emmc megoldotta a gondot.

f: @geboleather

(#69879) vacs válasza csendes (#69825) üzenetére


vacs
veterán

Jogos, bajban vagyok.
A Huawei MediaPad M2 Premium 10 jó cucc, esélyes.

A Samsung-tól a táccsvíz miatt félek (Nexus-on megszoktam a smooth stock romot, illetve HTC M8-on is sima, mint a baba popsi :)) ), illetve nem tetszik a fix navigációs gombok (ha forgatom a tabot, akkor a gombok mindig máshol lesznek), de úgy látom lehet kénytelen leszek Samu-t venni.

Szóval mi most a legújabb (tehát legyen majd rá Nougat) felső kategóriás Samsung úgy kb 120K-ig (lehet több is, ha valóban megéri):
- 3 vagy 4 giga ram
- 32/64 giga rom + micro sd
- erős proci + gpu a játékok miatt
- 10-es, full hd kijelző (vagy jobb)
- LTE nem kell

:B

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#69880) cidalain válasza smiti (#69871) üzenetére


cidalain
veterán

Ez szerintem jobban ajanlhato: Lenovo Tab 3 8"
Ebben 2 GB ram van, szemben a Samu 1,5, Huawei 1 GB ramjahoz kepest.
Mind a Samu, mind a Huawei regebbi, lassan tobb mint 1 eves konstrukcio. Ez a lenovo most jott ki a piacra 1 honapja. Az ajanlott bolt hivatalos Lenovo viszontelado, de meg lehet nezni mashol is.

Nem mellesleg sokkal olcsobb is, kint amiket neztel. Es nem azert mert rosszabb lenne.

(#69874) siege5
Neked is ez? Ugyan Emag, de hivatalos Lenovo viszontelado, igy kozvetlenul a Lenovoval is intezheted a garancia kerdest ha szukseges lenne.

(#69873) imcsoo
Ugyanez neked isn ha eleg a 8", es akkor sporoltal egy valag penzt.
Vagy 10" eseten Asus Z300M.

(#69879) vacs
120-ba csak a 8"-os premium Samsung tablet fer bele.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69881) stewe780 válasza eladogeppc (#69868) üzenetére


stewe780
őstag

Engem érdekelne a hol. Épp most ment tönkre a gyerkőcök tablete. Egy Lenovo 3500fl. Két évig bírta. Sajnos úgy látom a 7es taboknál ma már nem divat az 1280x800, mindegyik alacsonyabb felbontású.
Azt tudja valaki, hogy mi a különbség az Adam, Andy lite és az Essential között? Méret, felbontás, proci úgy látom mindegyikben ugyanaz.

cidalain: annál a 8as Lenovonál 1GB ramot ír.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#69882) cidalain válasza stewe780 (#69881) üzenetére


cidalain
veterán

Obakker, tenyleg.
Ugyanugy Emagon is van 2 GB-os egy ezressel dragabban.
Edigitalon is van

Most jo kerdes hogy az eredeti linkemen levonel csak eliras tortent e, vagy tenyleg megcsinalta a Lenovo ugyanazt a tabot 1 es 2 GB rammal...

A 7"-os Lenovok kozott gyakorlatilag semmi kulonbseg. Az Adam a regebbi, tobb mint 1 eve van a piacon. Az Andy Lite, es az Essential ugyanaz szvsz (nagyon sok helyen belekeveredtek ebbe a 3 tipusnevbe, osszevisszasag van a webshopokba. Ha dobsz ket linket, megmondom ugyanaz e vagy sem. A kodszamokat erdemes nezni amiket mogeje irnak zarojelben. Sok szam, vagy 2 betu sok szam)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69883) stewe780 válasza cidalain (#69882) üzenetére


stewe780
őstag

Ez a link már tuti.
Az a gond, hogy a gyerekeknek a 8-as már túl nagy, pedig én is inkább ezt venném. Sajnos a 7esek nagyon elhanyagoltak ezzel az 1024x600-al. Nézelődöm még, de ahogy látom a felhozatalt, sajnos marad a gagyi felbontás. Remélem lesz valami fekete péntekes akció.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#69884) imcsoo válasza cidalain (#69880) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Az Asus Z300M-ről tudnál linkelni, hogy melyik a legjobb és hol, mert nagyon sokféle van belőle? Billenytűzet is jár hozzá alapból? És ezekhez a tabletekhez külső vinyót gond nélkül lehet csatlakoztatni ugye?

(#69885) cidalain válasza imcsoo (#69884) üzenetére


cidalain
veterán

Hogyhogy tobb fele van?
Max csak szinben leht elteres.
Nem jar hozza billentyuzet (a magyar picosokhoz legalabbis nem. Dokkolhato ugyan, de kulon gyari bill vasarlsa eselytelen)
Lehet csatlakoztatni kulso winyot, de nem gond nelkul. A tap lenyeges kerdes, bar ami megy pc usb portrol annak itt is kellene.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69886) siege5 válasza cidalain (#69885) üzenetére


siege5
aktív tag

Köszönöm az infót jónak tűnik ez a Lenovo, bár erősebb procira számítottam, minden másban viszont hasonló megoldásra gondoltam, köszönöm.

(#69887) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Sziasztok.
Van egy asus mempoad 10em amin ripityara tort a plexi. A kijelzonek semmi baja. Szeretnem kicserelni és bolt ajanlatokat kernek toletek ahol megkapom ra a muanyag kijelzovedot es remelhetoleg egyedul sikerül kicserelni.

(#69888) imcsoo válasza cidalain (#69885) üzenetére


imcsoo
aktív tag

[link] Akkor ez lenne amire gondolsz? Lényegében billenytűzet nem lenne fontos hanem valami jóféle kis ilyen állvány hogy menet közbe műszerfakra helyezve tudjam nézni.
És a 3 betűs navigáció is fut rajta szépen? Egyébként egy 500 gigás külső vinyóm van és arról szeretnék sorozatok nézni akkor ez megoldható? Van 220as dugo és mehet menet közbe is, meg jack csatlakozoval szeretném a kamion hangszóróira rákötni. :)

(#69889) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)-ról mi a vélemény? Nem lenne jobb mint az Asus? :)

(#69890) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék vásárolni.
Asus Nexus 7-em volt, a gyári android nekem nagyon tetszett... nem ragaszkodnék most sem máshoz.
Elolvastam az ajánlásokat az első hsz-ben, de nekem nem szólalnak meg. Ezért is hagyatkoznék a ti tapasztalataitokra.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző?
- minimum 7" vagy 10" (nézzünk mindkettőre alternatívát)
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
- új, garancia miatt
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről (pl. eMAG, Expansys, Amazon, kínai webshopok stb.) való beszerzés is opció?
- itthoni beszerzés legyen, vagy ausztria
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
- internet, filmnézés
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Lehetőleg konkrét összeget adj meg, ne rébuszban írd körül.
- 100.000 Huf lenne a határ

Jó lenne, ha menne bele sim a mobilnet miatt.

Mit tudnátok ajánlani, ami ár érték arányban megfelelő lehet?

Köszi előre is.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#69891) cidalain válasza imcsoo (#69889) üzenetére


cidalain
veterán

Akar jobb is lehet mint az Asus, de ezt seholsem kapod meg 70-ert.
Ertelmes boltban 90 kornyeken van.

A procsszora erosebb, mint az Asus, a kijelzo is jobb felbontasu. Van annyival jobb, mint amivel tobbe kerul. De ez nem premium samsung, igy verziovaltas valoszinupeg nem lesz androidbol.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69892) imcsoo válasza cidalain (#69891) üzenetére


imcsoo
aktív tag

MM-be meg Emagon is 75k a Samsung 2 év garival.
De akkor amiket leírtam azokat lehet mind a samsungon is? :)

(#69893) cidalain válasza imcsoo (#69892) üzenetére


cidalain
veterán

Az jo ar. Gyorsan le kell ra csapni, amig tart az akcio. ;)

Szerintem minden megoldhato, amit irtal.
Gps van, jack dugo van, OTG csatlakozo van (de atalakito kabelre szukseged lehet)
Allvany a kenyes kerdes, mert abbol a jok rohadt dragak (ha van), az olcsok lepotyognak a szelvedorol, mert a tappancs nem fogja elbirni a tabot (mondjuk ez ugyanugy igaz barmilyen masik tabra, hogy nincs ertelmes autos tarto hozzajuk).
Mondjuk en meg sose vettem dragat, olcsobol viszont 3 felevel volt tapasztalatom: azt meg lenyelem, ha egy 3-5000 ft-os tarto szar, de ha a 15 ezres is az, az mar nagyon bosszantana

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69894) imcsoo válasza cidalain (#69893) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Laptopon gondolkoztam, de nekem az nyűgös és navigálásra se lehetne használni, mert van gps-em de ha behal jó ha van alternatíva.
Egyébként nem tappancsos tokragondoltam, mert van kis asztalom a műszerfalon, szóval ilyen dönthetőre gondoltam amit csaklerakok a sík asztalra és közbe látom a kijelzőt. Milyen kábel az ajánlott külső winyóhoz? Mert ugye az rendes usb portos.

(#69895) cidalain válasza imcsoo (#69894) üzenetére


cidalain
veterán

Egy OTG kabelre van szukseged.
Egyik fele microUSB a masik USB, kozte kb 10 centi madzag.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69896) imcsoo válasza cidalain (#69895) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Köszi a segítséget. :R

(#69897) laskr99 válasza cidalain (#69869) üzenetére


laskr99
addikt

Akkor telefonomon,tabletemen miért nincs ilyen? Egyáltalán nem látszik csak fekete az egész egyenletesen.

(#69898) cidalain válasza laskr99 (#69897) üzenetére


cidalain
veterán

Vannak jo, es kevesbe jo panelek, megoldasok.
Jellemzoen IPS panel problema

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69899) laskr99 válasza cidalain (#69898) üzenetére


laskr99
addikt

Nálam a rági tabomnál lenovo a7-40 gariztatás után volt a szélen egy kis folt.

(#69900) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Korábban írtam, hogy mennyire jó ez a Lenovo TAB3 7 (A7-10F) essential.
Próbálom az appokat átrakni belsőről külsőre, de nekem sehogy nem megy.
8GB-ból eleve marad vagy 3.5GB , de ez a hely barom gyorsan elfogy nekem.

Valami megoldást tudna valaki ? Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.