Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) cidalain válasza Dendytv (#69449) üzenetére


cidalain
veterán

Jol tudod, az intel atom z szeria erosebb.
De ebbe nem az van, ebben intel sofia van. Ami gyengebb (ez az atomok legalso szegmense)
Mindenesetre jatekra egyik intel sem ajanlott.

Eppen ezert a Z300M osszessegeben ajanlott inkabb!

(#69448) AndrewTdi
Van ebbol is Lenovo: A7-30 Arvin parameterek hasonloak, de regebi kiadas, Android 4.4 meg van ra, 5-rol nem tudok. Csak 3G technologiat tud.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69452) Dendytv válasza cidalain (#69451) üzenetére


Dendytv
senior tag

Akár hol nézem én az Intel Atom x3-C3200-asat találom az asus z300c-ből [link] ! Vagy csak elírás ? Mint mikor a z380ca-nak volt írva a z580c felbontása ? Jajj most olvasom hogy hát ezek a Sofiák bocsi :) de akkor minden x3 mas sofia ? Csak a z-seria nem ?

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#69453) cidalain válasza Dendytv (#69452) üzenetére


cidalain
veterán

Az intel x3 az intel sofia. Ez az Asus z300c szeria.
Az Asus z300m az amiben a Mediatek proci van.

Az Intel Atom Z szeriara gondoltam.
Az ujabbak az x5-z8300 z8500 z8700 tipusjeluek
A regebbiek a z3736 pl. Ezek 3-massal kezdodnek.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69454) joelke HU


joelke HU
senior tag

Hali. A tablet topicában tettem fel a kérdést pár napja, de nem válaszolt senki rá.
Esetleg nektek valami ötlet: Erre

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#69455) cidalain válasza joelke HU (#69454) üzenetére


cidalain
veterán

ott válaszoltam, egy próbát megér

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69456) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Mi az ajánlott minimum gép ingyenes play játékokhoz 10 éves fiúnak?
Itthoni kellene a gari miatt és új.

[ Szerkesztve ]

(#69457) r6man123


r6man123
senior tag

Köszi a segítséget!
Az emag akciói között most van bestbuy választás 50 000 forint körül?

(#69458) fau_g


fau_g
újonc

Sziasztok! :)

8"-es tabletet keresek minimum 2 évre, főleg internetezésre, ritkán videónézésre. Előnyt élvez a szép kijelző és a viszonylag sokat bíró akksi.
Mindenképpen újat szeretnék, a keret 70e Ft, de ha nagyon muszáj feljebb lehet egy kicsit tornászni.

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#69459) Dendytv válasza fau_g (#69458) üzenetére


Dendytv
senior tag

Asus Zenpad Z580c [link]
Ez egy nagyon jó 8"-os TAB 2K (1536 x 2048) kijelzővel ami bizony szép :) és IPS LCD ami szintén szép képet biztosít :)
Video a TAB-ról :) [link]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#69460) fau_g válasza Dendytv (#69459) üzenetére


fau_g
újonc

Köszönöm szépen! :)) :))

Szerk.: Viszont ahogy elnézem itthon sehol se lehet kapni, csak a z580ca-t. Ezt viszont sajnos túl drága nekem.

[ Szerkesztve ]

(#69461) Dendytv válasza fau_g (#69460) üzenetére


Dendytv
senior tag

Csak is ithoni TAB érdekel ? Kínai webshop ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#69462) Joe.36 válasza koxkids (#69450) üzenetére


Joe.36
addikt

13 Váci 19 Bestbyte ban van. Csak meg kell rendelni lehet.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#69463) fau_g válasza Dendytv (#69461) üzenetére


fau_g
újonc

Igen, csak itthoni érdekel.

(#69464) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Mit tudtok ajánlani nagy tablet méretben (10+) ami a legolcsóbb és vinné a kövi három játékot akadás mentesen? Igazából ebből csak talán a CSR-nek van rendesebb igénye :DDD

-CSR2
-Walking dead no man's land
-Top eleven

Nem vagyok márka hű, ha szembejön egy olyan modell ami jó, akkor nem futok el előle :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#69465) t3tv3s


t3tv3s
tag

Sziasztok!
Ismerős szeretne egy tabot venni Kínából, mert laposát nem akarja mindenhova cipelni. Van valakinek tapasztala a Onda V891w CH 2 in 1 géppel? Ezekben az akksik mennyire minőségiek? Bírnak annyit, mint egy hasonló kapacitású samsung,lg vagy teljesen más dimenzió?

(#69466) csurgoi


csurgoi
aktív tag

A Teclast X16 Plus tabletemhez tudtok ajánlani olyan külső GPS egységet amivel navigációra tudnám fogni a készüléket?
Aliexpreszes vagy ebay-os érdekelne, mert itthon q..ra elszálltak az árak.

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#69467) bl4ze válasza csurgoi (#69466) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha találtál ilyet jelezd.
Tegnap vettem észre az 5ghz wifit nem látja, kezeli...

.:. bl4ze .:.

(#69468) OddMan


OddMan
őstag

Az alábbi tabletek közül szerintetek melyiket válasszam? Főleg csak ebook olvasásra meg néha netezésre kellene. A FBReader-t akarom majd használni olvasóként, mert van benne szótár. Így angol nyelvű könyvek olvasásakor gyorsan meg lehet nézni egy ismeretlen szó jelentését.

- Lenovo TAB2 A8
- Acer Iconia Tab B1-850

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#69469) KubanitoS válasza OddMan (#69468) üzenetére


KubanitoS
veterán

Acert csak akkor, ha igazi férfi vagy és szeretsz veszélyesen élni. Vagy tönkremegy, vagy nem. Lenovo kiforrottabb márkának számít tabletek terén.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#69470) Dendytv válasza OddMan (#69468) üzenetére


Dendytv
senior tag

Személy szerint én neked a Lenovo TAB 2 A8-50-at ajánlanám a Mediatek MT8735 - 4G modelel mert ebben van 4G-is de ha nem szempont a 4G akkor jó a Mediatek MT8161 - Wi-Fi model-es is :) A kettő közti külömbség a nevében is benne van ! az egyik csak wi-fi 4G-nélkül a másik Wi-Fi s 4G is :)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#69471) taip válasza Dendytv (#69470) üzenetére


taip
senior tag

Ja, csak éppen a 4G-s modell Magyarországon ritka, mint a fehér holló...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#69472) Dendytv válasza taip (#69471) üzenetére


Dendytv
senior tag

Na hát én már arról nem tudok :) külföldi vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#69473) Zeki


Zeki
nagyúr

Tesco (Kecskemét):

(#69474) keszo válasza csurgoi (#69466) üzenetére


keszo
őstag

szerintem

Holux GPSlim236 vagy
RoyalTek RBT-1100 vagy RBT-2300
ilyeneket keres, de csak használtat fogsz kapni.

Nekem Holux-om van egész használható, akár laptoppal is vagy androidos tabbal.

Attila

(#69475) HAX válasza Zeki (#69473) üzenetére


HAX
tag

Ha valaki vett ilyet írhatna róla pár sort, kíváncsi lennék mit adnak ennyiért.

Én nem merem megvenni, félek ettől az "egyedülálló minőség"-től. :C

(#69476) Zeki válasza HAX (#69475) üzenetére


Zeki
nagyúr

512 ram van benne, sokat nem kell tőle várni.

(#69477) keszo válasza HAX (#69475) üzenetére


keszo
őstag

eSTAR GEMINI
Használhatatlan vacak

[ Szerkesztve ]

Attila

(#69478) csurgoi válasza keszo (#69474) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Köszönöm a választ😃
Mennyire stabil a műhold jel?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#69479) keszo válasza csurgoi (#69478) üzenetére


keszo
őstag

Szia!

Ezek még a szó hagyományos értelmében vett gps vevők. Ebben SIRFSTAR III gps modul van.
Én anno egy Sony Ericsson P900 teloval használtam túrázásra és geocachingre-ra.

Attila

(#69480) z0lt3n


z0lt3n
csendes tag

Sziasztok,

Belebetegedtem már az olvasgatásba, ezért személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
Ajándékba szeretnék vásárolni egy tabletet édesapámnak:
- Általános felhasználás, böngészés, esetleg film
- Minimum 8" de ebben az árban már 10"-ból is van normális ha minden igaz
- Normális betekintési szög
- Mindenképpen újat és hazait szeretnék a garancia miatt
- Csak wifi
- 2GB RAM nem ártana
- Megbízható, jó üzemidő

Elsőre nekem a Lenovo lenne a szimpatikus, de sokan ajánlották ASUS-t
(Nagyon sok Asus notebookot kellett mostanában visszaküldenem garanciában, a legváltozatosabb szériákból, így eléggé tartok a márkától, de nem zárkózom el)

Mit ajánlotok?

A Lenovo Tab3-ról mi a vélemény? Valaki használta már?
Továbbá nem értem, hogy miért csak az emag-nál kapható. Már vagy 3 hónapja megjelent a készülék.
[link]

Köszönöm a segítséget!

(#69481) csendes válasza z0lt3n (#69480) üzenetére


csendes
őstag

Minimum 8" de ebben az árban már 10"-ból is van normális ha minden igaz
Mármint milyen árban?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#69482) z0lt3n válasza csendes (#69481) üzenetére


z0lt3n
csendes tag

60e Ft
Az ár lemaradt bocsi :(

(#69483) cidalain válasza z0lt3n (#69482) üzenetére


cidalain
veterán

teljesen okésnak tűnik a lenovo is.
asusbol a Z300M típust venném.
ha elég a 8" nyugodtan mehet a Lenovo
(hogy miért nem elérhető más boltban? elég érdekes most a hazai Lenovo kínálat. a 7"-ban már megjelent nyár elején a tab3, de most ismét alig van helyette a régi szériásokat kezdték megint felpörgetni - gondolom a magyar forgalmazó azokat kapja tömegével, így ezt árulják. a tab3 majd csak akkor lesz ha a régiek elfogytak. vagy a jóég tudja)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69484) csendes válasza cidalain (#69483) üzenetére


csendes
őstag

Az Asus Z380M (8" kijelző) van a megadott kereteken belül (2GB RAM, min 8", max 60 ezer Ft, magyar üzlet) és az pont ugyanannyiba kerül most [link] mint a Lenovo Tab3 8. A Z300M a 10" kijelzős változat, ugyanaz a felbontás, viszont már 65 ezer Ft.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#69485) cidalain válasza csendes (#69484) üzenetére


cidalain
veterán

De nem nagyon bizik az asusban azt irta.
Jo tudni hogy a Z380M is beszerezheto mar ertelmes boltbol :K

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69486) z0lt3n


z0lt3n
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Elmentem nyomorgatni a Media-ba és úgy döntöttem, hogy inkább a 10"-t választom mert kényelmesebb lesz neki azon a böngészés.
Egyelőre így az Asus Z300M a befutó, ki is tudtam próbálni egyet, szépen futott a rendszer és a kijelző nagyon meggyőző volt.

Esetleg van valami 10"-os alternatíva 65e körül ami szóba jöhet vagy ez a legajánlottabb gép?
(Lenovo, esetleg Samsung?)

Köszi!

(#69487) cidalain válasza z0lt3n (#69486) üzenetére


cidalain
veterán

Nincs masik, azokba nincs 2 gb ram.
Ahhoz fel kell menni 80 korulre. Szoval 10esben csak Asus van (meg van masik asus is a Z300C de az nem ajanlott. Az M jobb)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69488) Joe.36 válasza z0lt3n (#69486) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem Z300M van lassan 1 hónapja, több tabot is kipróbáltam, ez lett, nem bántam meg, nagyon jó kis tab, érdemes hozzá gyári covert venni amíg még lehet.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#69489) fgeth


fgeth
csendes tag

Sziasztok,

Egy Lenovo TAB 2 A10-70-et néztem ki és egy dolog érdekelne. Lehet, hogy furcsa kérdés, de a micro usb-n keresztül adathordozót is rá tudok csatlakoztatni? Tehát fényképezőről leszedni a képeket vagy pendrive-ot dugni rá (átalakítóval persze).
A másik kérdésem, hogy az LTE változat a 4G-n kívül különbözik a sima változattól? SIM kártyával mindkét tabletről lehet telefonálni/mobilnetezni csak a drágább gyorsabb, ugye?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#69490) cidalain válasza fgeth (#69489) üzenetére


cidalain
veterán

LTE vs sima. Kicsit mas a processzor tipusa.
A sima csak wifis -> nem rakhato bele SIM -> nem tud telefonalni

MicroUSB: bar a hivatalos oldalon nem irnak rola semmit, de nagy valoszinuseg szerint OTG kepes a csatlakozoja es tudja azt hogy pendrive-ot rakjal ra pl. (Nagy valoszinuseg szerint = A Lenovonal (is) ez mar evek ota altalanos, nem hiszem hogy itt ne mukodne)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69491) fgeth válasza cidalain (#69490) üzenetére


fgeth
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#69492) atala


atala
addikt

Mostanában azt vettem észre, hogy amikor feltöltöttem a tabletet, (akár egész éjszaka rajta volt a töltőn), és lehúzom a töltő kábelt, akkor a 100%-ról egy pillanat alatt leesdik 92%-ra. Haldoklik az akku, vagy mi lehet vele? Kb fél éves a tablet. (Onda V820W)

(#69493) keszo válasza atala (#69492) üzenetére


keszo
őstag

Rakd fel a batterybar-t, legalább látni fogod az akku állapotát.

Attila

(#69494) atala válasza keszo (#69493) üzenetére


atala
addikt

Android alá kellene valami.

[ Szerkesztve ]

(#69495) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Nézegetem a tableteket, és 40-50 körül az edigitalnál a legjobbra a Lenovo Yoga Tab3 8" (ZA090005BG)-ot értékelik.
Nem kevés ebben az 1GB memória?
Igazából általános használatra tervezném vásárolni, nem játszom! Youtube és filmnézés, netezés.
Csak a 7"-ost kicsinek vélem.

Köszönettel.

(#69496) csendes válasza z0lt3n (#69486) üzenetére


csendes
őstag

A Mediamarkt-ban az valószínűleg Z300C-volt [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#69497) KubanitoS válasza _kovi_ (#69495) üzenetére


KubanitoS
veterán

Azt fogják mondani, hogy manapság kevés, de szerintem filmezésre és youtube-ra bőven elégnek kell lennie. Az már más kérdés, hogy 50 ezer forint körül én tutira nem vennék 1 gigás tabletet.

Ajánlanám az Alcatel Onetouch Pixi 3 (10) tabletet, ami a linkelt helyen most külön akciós, nincs 30 ezer forint és teljesen korrekt készülék, csak egy memóriakártyát kell hozzá venned és mehet a filmezés.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#69498) Scuderia77


Scuderia77
csendes tag

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt vagyok és szeretném megérdeklődni itteni guruktól, két ASUS tablet közti különbséget, mert sehol nem találtam róla számomra hasznosítható (döntést elősegítő) leírást.

Az egyik tabi (ezt választanám igazán) a ASUS ZenPad 10 Z300M
linkje: http://www.digiprime.hu/tablet/asus-tablet-pc-ar/asus-zenpad-10-z300m-26161-elado?gclid=CLDanNjKsc8CFQw6Gwods5kNYw

Ebben a proci: MediaTek MTK8163 (4 x 1,30GHz) és a grafikus chip: 520 Mhz Mali T720MP2 (ezt máshol találtam meg, a fenti linken nem volt konkretizálva)

Na most a tesztek magyar honban általában a Z300C-ről és Z300CL-ről készültek, ezekben Intel Atom x3-C3230 (4 x 1,20GHz), Quad-Core 64bit proci, és GPU pedig Mali-450 MP4 van.

Na most a kérdés az, hogy a melyik konfig erősebb, ha erősebb számottevően-e. Kérdem ezt azért is, mivel a második konfighoz (Z300C és Z300CL) számomra felesleges dolgok is tartoznak (ill. egy két ponton kevesebb is), ezért érdekelne főleg, hogy az első (Z300M) is megfelelne-e a következő célokra:
Az igényeim a masinával nem túl nagyok, office célok főleg, és böngészés, youtube, filmnézés, zene...
Amit nem bánnák még, hogy a Hearthstone (Blizzard-os kártyajáték) fusson rajt.

Köszi a segítséget előre is! (főleg a procik-GPU-k különbségének mértéke érdekelne)

Üdv: Tamás | alias: Scuderia | www.scuderiavideo.hu

(#69499) Zeki válasza KubanitoS (#69497) üzenetére


Zeki
nagyúr

Holnaptól az Auchanban is ennyiért lesz a Pixie 3 tab. És még 6 egyenlő részletre is el lehet hozni. 3000Ft önerővel.

(#69500) cidalain válasza _kovi_ (#69495) üzenetére


cidalain
veterán

50-ért kizárt hogy megvegyem, amikor 50-ért van 2GB ramos tablet is:
Lenovo, Asus

az igényeidnek elég lenne, de minek csesznél ki a 1 évvel későbbi önmagaddal. vegyél ugyanannyiért 2 GB ramosat, és legalább ez nem lesz szűk keresztmetszet egy darabig.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.