Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16501) gyiku válasza wjbhbdux (#16493) üzenetére


gyiku
nagyúr

A fadobozzal nem lett volna ennyi fps :N

hüllő

(#16502) Venyera7


Venyera7
senior tag

Kicsit lemaradtam, nem úgy volt, hogy a pacal hbm 2-vel érkezik?Illetve a polaris GDDR5X-el érkezik?

(#16503) #45185024


#45185024
törölt tag

Jobb egy Titán X mint egy fa 1080 neeem :DD
Jajj csak mi lesz ha a GDDRX matricát is otthon hagyják majd :F

[ Szerkesztve ]

(#16504) Malibutomi válasza Venyera7 (#16502) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mindket oldalrol csak a csucskartyakon lesz BM.

(#16505) nubreed válasza Venyera7 (#16502) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem (de majd kijavítanak ha nem) csak a r9 490x -en lesz g5x. A többin csak sima g5.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16506) stratova válasza nubreed (#16505) üzenetére


stratova
veterán

Ha egy a P10 XT-nél nagyobb lapka 384 bites memóriabuszt kapna (AMD-nél lehetne variálni) akkor ezzel nincsen gond. De korábbi hírek szerint P10 felső TDP kerete is 175 W, más kérdés, hogy ebből a kicsi 34 CU-s [2304:144:64] lapka 125-130-at használ elvileg 1100-1150 MHz-es max. órajellel.

Szerintem sokkal inkább oka egy GP102-es vagy GP100-as nagy vad egy HBM2-es Veganak, mint a GTX 1080 / GTX 1070.

(#16508) huskydog17 válasza wjbhbdux (#16493) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Captured on a GeForce GTX TITAN X after the event, because id Software "accidentally left their GeForce GTX 1080 at the event when packing up","

Ebből nekem úgy tűnik, hogy véletlenül az id felejtette ott. A videó leírásában valóban magukat okolják, érdekes.

Tömörítetlen változat (2,1 GB fájlméret, 50 Mbit/s bitráta)

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16509) tailor74 válasza #52815360 (#16507) üzenetére


tailor74
őstag

Nem úgy volt hogy elég nekik 1x8 pin?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#16510) #85552128 válasza tailor74 (#16509) üzenetére


#85552128
törölt tag

Customoknál van, hogy nagyobbat/többet raknak rá a tuning ill. stabilabb tápellátás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#16511) #45185024 válasza #85552128 (#16510) üzenetére


#45185024
törölt tag

Hát csak ebben a történetben azt nem értem hogy CUSTOM nem jöhet 27.én
Ha hátulról nézed az a kártya ref mert egy venti fuj ki, de ref kártyán te nem kezdheted el a VRMet majd megduplázni, a nenon kékségéről meg nem is beszéljünk szóval teljesen elvesztettem a fonalat abban hogy NV mit nevez ref kártyának és mit enged a 100 dolcsis kategóriába...
Ennyi erővel egyik Nanót-t is kihozhatta volna valaki annó 2 *8 pinnel AMDnek habzott volna a szája biztos is:)

[ Szerkesztve ]

(#16512) #85552128 válasza #45185024 (#16511) üzenetére


#85552128
törölt tag

Customokat már mutatni fognak a Computexen június elején, a bolti elérhetőség sem tarthat tovább pár hétnél ha lesz elég belőle...
A ref. vagy "founder" kártya az amikor a kártya és a rajta használt alkatrészek megfelelnek a referencia paramétereknek, ha ők a tápellátást lecserélték másra az már nem ref. hanem custom design függetlenül attól milyen hűtést raktak rá. Bár ránézésre ez a kártya jó pár dologban különbözni fog, még valami USB-s oc csatlakozót is említenek.

[ Szerkesztve ]

(#16513) stratova válasza #45185024 (#16511) üzenetére


stratova
veterán

Nem tudom ua. képet láttuk-e, mert én egy 2 ventis 4-5 hőcsöves, világító hátlapos kártyát látok ezzel szemben az FE VGA-n Vapor és egy bowler hűtő van rajta, a hűtés jellegzetes dizájnnal.

(#16519) #52815360


#52815360
törölt tag

(#16520) tailor74 válasza #52815360 (#16519) üzenetére


tailor74
őstag

Bennem az a kérdés merül fel, hogy az 5-6 hónapja 210k-ért megvásárolt kártyákat el fogják adni az emberek 140k-ért (ebben szinte biztos vagyok, hogy lemegy az ára addig), majd újfent kipótolják 100k-val az 1080-ért.

Tényleg ér ennyit +25% benchmark pont??? :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#16521) #52815360 válasza tailor74 (#16520) üzenetére


#52815360
törölt tag

Én biztosan nem adnám el se a 980ti -t, se a titánt.

(#16522) schawo válasza tailor74 (#16520) üzenetére


schawo
titán

A teljesítménykülönbség nagyobb arányú, mint a 980 és a TitanX közötti, az árkülönbség még használtról újra csere után is kisebb, mint a két Maxwell között új áron.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16523) nubreed válasza #52815360 (#16519) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt rendesen oda pakolta az nVidia. Ezt a grafikont elnézve már megértem, hogy miért hozza előre a Vega megjelenését az AMD.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16524) schawo válasza tailor74 (#16520) üzenetére


schawo
titán

Amint megjelent a 1070, már senki nem fog 140-et adni a Ti-ért. Kevesebb gari, régi arch, kevesebb ram, aránytalanul gyengébb dx12/vulkan/vr teljesítmény, optimalizáció várható elmaradása. Nyár végére 110k alatt lesz a Ti (addigra a 1070 120k lesz).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16525) gbors válasza tailor74 (#16520) üzenetére


gbors
nagyúr

Azt mindenki eldönti magának, hogy a +25-30% teljesítmény mennyit ér meg. Megjegyzem, ez az árkülönbség 1-2 év múlva sem valószínű, hogy kevesebb lesz, úgyhogy maga a csere már nem jelent buktát.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16526) #45185024 válasza gbors (#16525) üzenetére


#45185024
törölt tag

Az a baj hogy ez az árdrágulás évek óta így megy , nem tudom még meddig folyhat.
A 8 gigás 290 sokkal drágább volt mint a 7900 sorozat a Fury drágább mint a 290
Most meg majd az 1080 lesz annyi mint egy custom 980 ti , és ehhez képest hogy örültök neki hogy megveri ehhez elég lenne egy matrica a 980ti re és kis oz :D
a 1080 ti meg annyi lesz mint egy titán x
sajnos ezt az emberek fanatizálásával érik el
A normális az lenne ha az 1080 a régi 140 es ársávba jönne be, mondjuk újként legyen 160
Ha nem lenne drágább kártyák iránt igény levinnék ide az árát, de mivel el lehet adni kúszik fel az ára árverseny meg semmi...
Ha valaki feltalálna egy 100% gyorsabb kártyát akkor 99%-át letiltaná és évente egy blokkot felengedne és megvennéd ujra és ujra és ujra...

[ Szerkesztve ]

(#16527) #52815360 válasza #45185024 (#16526) üzenetére


#52815360
törölt tag

Amig milliárdokat költenek a fejlesztésre, nem fogják fillérekért dobálni.

(#16528) gbors válasza #45185024 (#16526) üzenetére


gbors
nagyúr

Mindent megelőzően - a forintos árak vizsgálgatása félrevisz, mert sokat változott az árfolyam az elmúlt években. Maradjunk az MSRP-knél - a gyenge forintról nem az AMD és az nVidia tehet (na jó, talán az nVidia igen - tőlük bármi kitelik ;] )

És igen, az elmúlt 4 évben egy meglehetősen egészségtelen trend folyik a teljesítményskála tetején - a korábban is 600 dollár körüli Tier1a termék 2012-ben lement 550-re, majd 500-ra, csak éppen a Tier1 chip helyett Tier2 chip ment bele. Most meg szépen kúszik vissza az ára is 600-ra (a Founders Tax Edition című marhaságot most tegyük félre, az (egyelőre) nem szerves része ennek a folyamatnak).

A megelőző generációban a Tier1b (970 és a 390) egészen a helyén volt a 330 dolláros árral, sajnos most ez is feljebb megy egy 50-essel. Ezzel együtt az 1070 még mindig elfogadható vételnek tűnik, vennék is egyet, ha lenne miért. Meg még reménykedem egy kicsit, hogy a Polaris 10 hoz némi konkurenciát.

Akinek pedig a Tier1a kártya megér 60%-os felárat a 25%-os teljesítményért, az miért ne vegye meg? Szerintem ha a pénz a fontos, akkor a +25%-tól nem olyan nehéz eltekinteni, ha viszont teljesítény kell minden áron, akkor annak minden ára lesz. Így van ez minden más műszaki iparágban is, sőt, nem is csak a műszakiakban. Amíg a második vonal elfogadható áron elérhető, addig túl sok aggódásra nem látok okot.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16529) MiklosSaS válasza #45185024 (#16526) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az utolsó mondatra +99999

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16530) Dyingsoul válasza gbors (#16528) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Teljes mértékben egyetértek veled. Annyival egészíteném ki, hogy ha az AMD idejében tudna normális ellenfelet állítani a zöldek ellen, akkor nem lenne ekkora szopás az árak terén. Most akik azt mondják, hogy pénzéhes az Nvidia, komolyan gondolkodjanak el azon, ha lenne egy cégük amivel olyan terméket dobhatnak piacra ami egyedülálló és piacvezető, ti nem tennétek rá még egy kis pluszt az árra? Tökmindegy az előállítási költség stb, a profitot maximalizálni kell és ami még épphogy lecsúszik a vásárlók torkán azt te letolod mert így még több pénz lesz a zsebedben. A pénz meg ugye olyan, hogy minél több van nálad, annál jobb. :DDD Szóval senki ne ítélkezzen amikor túlárazott terméket lát: ne vegye meg, ha nem tetszik, de emiatt utálni valakit valakiket, esetleg egy teljes céget gyerekes butaság.

Én remélem, hogy a Vega odacsap majd a GTX 1080-nak, csakhogy azt már nem lesz türelmem kivárni. Most 1070-et tartom a legracionálisabb választásnak egész addig amíg több HBM2-es kártya nem lesz mindkét oldalról a piacon (magyarul a nagy árversenyig).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16531) keIdor válasza tailor74 (#16520) üzenetére


keIdor
titán

Én mindig azt mondom, hogy ez egy ilyen hobbi, nincs azzal semmi baj, ha valaki egyszer csak sokallni kezdi az árakat és kiszáll. Én VGA-t mindig cserélek, engem nem is annyira érdekel a bukó, beszálltam ebbe, elfogadom ami vele jár. A másik meg hogy nem érdemes első nap venni, jó lesz ez júliusban is, mikor lesz választék és beáll az ár. Az ételt meg az autóba a benzint is megveszem, elfogy és sose látom többé. Valahogy ilyen ez is, de pár hónapig, fél-egy évig legalább fizikailag ott van valami a gépben. :)

Aki meg 1-2 hónapja vett Maxwellt az legközelebb jobban figyel. Ezért se szabad figyelmen kívül hagyni ezeket a topikokat. Követni kell a pletykákat, vagy be se szálljon az ember. Csak játszani a konzol is elég, akit csak az vonz.

vitko: Ezek kapitalista, profitorientált cégek, semmi más nem hajtja őket csak a pénz. Az AMD is ezt csinálná, ha lenne megfelelő terméke. Meg is csinálta régebben, 2006 előtt hihetetlen drágák voltak az FX procik. Megtehették és meg is tették.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16532) sutyi^ válasza #52815360 (#16507) üzenetére


sutyi^
senior tag

Tegnap még Abu azt mondta mindenféle modell lesz a Computexen, még előre hozták a Vega startot Októberre, most meg a Polaris csúszik ugyanerre a hónapra? Na nemá...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16533) Venyera7 válasza #52815360 (#16519) üzenetére


Venyera7
senior tag

Csak nehogy az legyen, hogy a pici polaris elkalapálja az 1080-at. ;]

(#16534) schawo válasza sutyi^ (#16532) üzenetére


schawo
titán

Lehet, hogy két infó keveredett korábban. Abból, hogy októberi AMD VGA bemutató lesz a korábbi forrás kiszámolta, hogy jön a vega, pedig csak a polaris csúszik. Még egyszer: ez csak feltevés

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16535) Malibutomi válasza sutyi^ (#16532) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem csuszik sehova az AMD szerint. "there are no production issues whatsoever with Polaris and it’s on schedule"

AMD Debunks Recent Negative Rumours

Since the reveal of NVIDIA’s latest enthusiast graphics range, there have been numerous negative articles surrounding AMD which stems from unverified sources. We’ve reported on some of these in a similar vein to other media outlets but it’s always important to adopt a sceptical approach whenever information is leaked. As a result, the coverage we previously posted was incorrect and we’ve received clarification from AMD’s Northern Europe PR and Community Manager, Joe Cowell about a number of recent criticisms. Firstly, AMD will be attending Computex and this was never in doubt. It’s important to remember that AMD always lists their attendance for trade shows in a clear and transparent manner. Secondly, there are no production issues whatsoever with Polaris and it’s on schedule. This means our report suggesting AIB partners were unhappy with AMD is completely false and based on incorrect sources. Therefore, we were wrong in disclosing this information and wish to clarify the real truth after receiving an official word from AMD.

[ Szerkesztve ]

(#16536) he7edik. válasza sutyi^ (#16532) üzenetére


he7edik.
addikt

Mekkora epicfail lenne.

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#16537) tailor74 válasza keIdor (#16531) üzenetére


tailor74
őstag

Inkább költői volt a kérdés, mint valós, nyilván mindenki tudja mire van szüksége. :)

Lehet te írod jól, és csak bennem merült fel, hogy ér-e nekem ez az egész ennyit. :B

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#16538) imi123 válasza Venyera7 (#16533) üzenetére


imi123
őstag

Még az is megtörténhet.
Ha tényleg rágyúrnak a GPUOPEN-re akkor az optimalizálás többet hozhat mint a nyers erő.
Hozzáteszem ennek nem sok esélyét látom

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#16539) Dyingsoul válasza Malibutomi (#16535) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én már nagyon csodálkoztam azon, hogy az AMD szó nélkül tűri ezeket a pletykákat. Gondoltam nem hagyják szó nélkül ezt a rágalmazást, ha nem igazak a pletykák. Örülök, hogy a pletykák hamisnak bizonyulnak! :K

(#16538) imi123: Mesélhetnék az assemblyben írt 32 és 64k-s fullHD demoscene-ekről. :) Az optimalizálás sokat hozhat csak időigényes és költséges (persze a HW fejlesztés is az).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16540) Venyera7 válasza imi123 (#16538) üzenetére


Venyera7
senior tag

Mondjuk már teljesen mindegy, megint veszít az Amd részesedéséből.

(#16541) gainwardgs


gainwardgs
addikt

(#16542) imi123 válasza Venyera7 (#16540) üzenetére


imi123
őstag

Hát ha előbb jönnek az 1080 és 1070-ek akkor borítékolható hogy így lesz.
Elég csak megnézni mennyi 970-980-980Ti kártya van fenn Hardveraprón.
Gyanítom Ők 1070-1080-ra várnak. Lesz itt olyan készlet hiány Pascalból hogy csak na.

Ha viszont az AMD időben kihoz egy ütőképes kártyát akkor még akár jól is kijöhet belőle.
Én például hosszú idő után tértem vissza AMD-re és pozitívak a tapasztalataim. Igaz hogy eladtam. Én is várom hogy mit tudnak a nextgenek. Nem kizárt hogy Polaris lesz a gépemben.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#16543) Malibutomi válasza Venyera7 (#16540) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

(#16544) keIdor válasza gainwardgs (#16541) üzenetére


keIdor
titán

Komoly kártya lesz ez, ha igaz. Kár hogy csak 3DMark van eddig, az speciel nem érdekel egyáltalán.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16545) gainwardgs válasza keIdor (#16544) üzenetére


gainwardgs
addikt

De még milyen lesz akkor a 1080ti :D

(#16546) Abu85 válasza sutyi^ (#16532) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem mindenféle, de a gyártók vihetnek cuccokat a computexre. Az AMD inkább a Carrizo utódjára fog koncentrálni, mert a GPU-knak az E3-on béreltek egy teljes épületet. Ott lesz publikus szinten engedélyezve minden.
A Vegát nem hozták előre. Minden csúcs-Radeonnál a DICE csúcsjátéka a target.

(#16538) imi123: GPUOpennek nem pont a nyers PC-s optimalizálás az elsődleges célja. Hanem a konzolos kódok futtathatóvá tétele PC-n, így biztosítva a konzolos optimalizálás PC-re való áthozását. Ha azt kérnék, hogy optimalizálják a PC-s kódokat olyanra, amilyenre a konzolosokat, akkor az nem érdekelne senkit.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16547) sutyi^ válasza he7edik. (#16536) üzenetére


sutyi^
senior tag

Beb@szna. :DDD

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16548) Malibutomi válasza Abu85 (#16546) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor miert jeloltek a Vegat 2016 vegere, 2017 elejere a roadmapon?

(#16549) Abu85 válasza Malibutomi (#16548) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert 2016 végén jön az új Battlefield. Akkor Q4-et mondhatott az EA.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16550) Dyingsoul válasza Abu85 (#16549) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Mondjuk ez logikusan hangzik. Bár én nem követem annyira a BF megjelenéseket (nem vagyok codos, semleges vagyok) gondolom az új trailer előtt csak pletykák vagy körülbelüli (negyedéves) megjelenési infó lehetett a BF-ről mivel a Dice sem tudhatta napra pontosan mikorra lesz kész. Én csak azt nem értem, hogy ha nincs kész új generációs kártyája az AMD-nek, akkor hogy hozzák összhangba a játékkal? Vagy ennyire párhuzamosan mennének a fejlesztések?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.