Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17401) TTomax válasza mlinus (#17398) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát ez a minimum amit egy csikszélesség váltással az ember elvárhat.Az hogy a termêk sikeres lesz-e azt pedig az ára és a konkurencia hiánya dönti el,mint ahogy az a 970esetében is történt....akkor is lekartelezték,most is lefogják. :D

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17402) gbors válasza cyberkind (#17392) üzenetére


gbors
nagyúr

Inkabb 60 az a 30...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17403) nubreed válasza huskydog17 (#17342) üzenetére


nubreed
veterán

Június 1-én lesz a Computexen a Polaris bemutatója és a paperlaunch is ha jól tudom, de 29-ig tart a hírzárlat? Ezt a koncepciót nem igazán értem az AMD részéről. Elég elhibázott hozzáállásnak tűnik ez így.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17404) schawo válasza gbors (#17402) üzenetére


schawo
titán

Kettő között van az igazság

FullHD:
AotS: 44%
Batman: 35%
BF4: 54%
Bioshock: 33%
Dirt: 44%
Hitman: 52%
RotR: 85%
Division: 4%
Átlag: 44%

QHD:
AotS: 45%
Batman: 41%
BF4: 58%
Bioshock: 37%
Dirt: 49%
Hitman: 52%
RotR: 68%
Division: 20%
Átlag: 46%

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17405) bobalazs válasza nubreed (#17403) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Júli 29., volt róla korábban szó.

(#17406) Malibutomi válasza nubreed (#17403) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mi olyan furcsa, launch utan amig nem kerulnek boltba a kartyak szokott tartani az NDA. Pascalnal is volt +2 het, ugy hogy meg az NDA utan egy hettel jottek a kartyak.
Egyebkent nem biztos a Computex, az E3 valoszinubb.

(#17407) gbors válasza schawo (#17404) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor az nem stock 970. Ill. a Divisionnel valami nem OK.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17408) imi123


imi123
őstag

Na most akkor R9 480X vagy RX 480?
AMD Radeon RX 480: Doom at 1440p and 144 Hz

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#17409) gV válasza gbors (#17407) üzenetére


gV
őstag

Gigabyteos a 970

(#17410) TTomax válasza #Morcosmedve (#17399) üzenetére


TTomax
nagyúr

Most vettem csak észre,köszönöm!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17411) nubreed válasza imi123 (#17408) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk itt van ez:

Since AMD is calling this graphics processor Radeon RX 480 then I suppose AMD has not yet decided if this card will be called R9 480X or R9 480

Ettől függetlenül rohadtul jó lenne, ha az AMD nem kezdene el kavarni az elnevezésekkel már megint.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17412) Malibutomi válasza nubreed (#17411) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez hulyeseg szerintem. Sokkal valoszinubb hogy az R9 helyett van az RX, a 480 meg oda van irva 480 aztan kesz.

(#17413) #45185024


#45185024
törölt tag

Adok nektek egy tippet a 9 után 10 szokott jönni és az rómaiba X :DD

(#17414) stratova válasza bobalazs (#17405) üzenetére


stratova
veterán

NDA júni 29-ig tart

(#17415) Gyula84 válasza gbors (#17387) üzenetére


Gyula84
veterán

vagy egy versus off topik ;) :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#17417) #85552128


#85552128
törölt tag

Nvidia GeForce GTX 1070 review guru3d, PC Perspective

[ Szerkesztve ]

(#17418) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

azé lesz ázsiában a polaris bemutató mert ott legális hasbaszúrni magukat előtte? :))

/s

(#17419) nubreed válasza #85552128 (#17417) üzenetére


nubreed
veterán

Nem rossz. Az AMD-nek van hova fejlődnie.

Amúgy az NDA mikor járt le az 1070-re? És az nVidia szerint, június 10-től érhető el világ szerte.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17420) Dyingsoul válasza nubreed (#17419) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az NDA most járt le. Ha érdekel, itt találsz még jó néhány tesztet, ezeknek kb a publikálási dátuma = az NDA lejáratának dátumával. És ahogy írtad is, június 10-től kapható a boltokban világszerte.

Apropó AMD oldalon még mindig nem lehet tudni azt, hogy a Polarissal jön-e ellenfele legalább az 1070-nek? Vagy erre is csak a Vegával van esély majd októberben?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17421) stratova válasza Dyingsoul (#17420) üzenetére


stratova
veterán

Azért az nagyon csúnyán nézne ki, ha Vega kellene GTX 1070 ellen. Ami kb. értelmetlenné tenné a GDDR5X-es Polarist (amennyiben az nem lenne versenyképes legalább a kisebbik GP104-es kártyával, mert állítólag lesz ilyen). A Polaris Makaóban tartott zártkörű sajtótájékoztatójára egyébként június 29-ig él az NDA.

[ Szerkesztve ]

(#17422) nubreed válasza stratova (#17421) üzenetére


nubreed
veterán

Addigra az 1070 le fogja tarolni a piacot, főleg úgy, hogy ha jól tudom, eleinte majd csak a 480/480x lesz elérhető, a 490/490x később jön. Hatalmas öntökönrúgás az AMD-től, megint hagyták, hogy az nVidia letarolja helyettük a piacot, már az x-edik alkalommal, és nem tanulnak belőle.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17423) Televan74 válasza nubreed (#17422) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mikortól lehet megvenni az "überkirályaztaállat" GTX1070 .-et? Ja hogy holnap már mehetek érte! Köszönöm nincs több kérdésem! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17424) stratova válasza nubreed (#17422) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem egy RX 480X-nek talán már illene GTX 1070 környéki teljesítményt hoznia, másként kissé pazarlás a GDDR5X (no a HBM sem volt olcsó móka AMD-nek, csak ők a kártya nagyon durva DP-FP herélése híján [ami egyébként Tahiti óta egyébként ők is máshogy konfiguráltak], nem tudtak más módon fogyasztást csökkenteni). Júni 29-es NDA-ba pedig egy júli 10-es launch még belefér, ha ez nem paper launch.

[ Szerkesztve ]

(#17425) nubreed válasza Televan74 (#17423) üzenetére


nubreed
veterán

Nem holnaptól, nem is ezt mondtam. De a június 10-i héttől. Ha az AMD NDA csak június 29 -én jár le, akkor addig a nyilvánvaló, hogy a kártyák sem lesznek elérhetők. Az nVidiának minimum 2-3 hét előnye lesz. Mi árérzékenyebbek vagyunk de nyugatabbra az a plusz 80 dollár/euró nem fogja földhöz vágni őket.

(#17424) stratova:
Szerintem a 480x nem fog 1070 körüli teljesítmény hozni. Túl szép lenne. A 490x talán igen. Az nem világos, hogy a többször beharangozott 299$ ár a 480x -re vonatkozik majd vagy a 490 -re,esetleg a 490x -re majd.

(#17426) vitko:
Igen, pont ezt mondom én is.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17426) Dyingsoul válasza Televan74 (#17423) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Még így is legalább egy hónappal hamarabb lesz kapható az 1070... Így is elég rossz az AMD stratégiája, szó nélkül tűri, hogy jöjjenek az új Geforce-ok és potenciális vásárlókat vesztenek amire márpedig nagyon nagy szükségük lett volna. Ez tény és nem ironizálás, ellenben a te kommenteddel.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17427) #85552128 válasza Dyingsoul (#17426) üzenetére


#85552128
törölt tag

Már ha veszítenek... Ha a legerősebb Polaris még a 1070-nek sem ellenfele akkor tényleg nincs hova sietni.

[ Szerkesztve ]

(#17428) Malibutomi válasza nubreed (#17425) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nyugatabbra is sokaknak szamit a +100$. Nem veletlen adnak el sokszor annyi kartyat 300$ alatt mint felette.
A piac nem csak a performance es enthusiast szegmensekbol all ahogy sokan hiszik. Sot ezek csak kis reszet teszik ki.

[ Szerkesztve ]

(#17429) odorgg válasza nubreed (#17422) üzenetére


odorgg
addikt

Nem tanulnak sajnos.

Nvidia megint arat, AMD meg...

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#17430) nubreed válasza #85552128 (#17427) üzenetére


nubreed
veterán

Na így van, ez is egy fontos szempont lehet. Az AMD már nyilván tudja a választ.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17431) Televan74 válasza Dyingsoul (#17426) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nvidia a korábbi bejelentést és a korai startot direkt csinálta megint.Erre most mit kellene lépniük,álljanak neki kapkodni,az miben lenne jobb.Igen az előző hozzászóláson trolloooo jellegű volt.Én biztosan nem veszek GTX1070 -et.Bár tény hogy jó lett,de nekem nem kell.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17432) #85552128 válasza Televan74 (#17431) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha az nVidia ma azaz 3 héttel később jelentené csak be a termékeit még akkor is beelőzné az AMD-t, májusi startról meg elég régóta hallani lehetett szóval ja, mondhatjuk, hogy "direkt" azaz menetrend szerint csinálták.
AMD-ék erről (megint) lemaradtak, lehettek volna az elsők, a perf/watt, perf/$ miatt ütött volna még akkor is ha nem elég gyorsak a kártyák, így már eleve hátrányból indulnak, ez van az nVidia meg közben "arat"...

[ Szerkesztve ]

(#17433) he7edik. válasza odorgg (#17429) üzenetére


he7edik.
addikt

Mindent elmond a Polaris10 helyzetéről hogy az egész kártyából az ár az amit a lebiztosabban tudni lehet. Nem neked bocsi.

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#17434) Dyingsoul válasza Televan74 (#17431) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Legalább fél évvel ezelőtt lehetett már szinte biztosra tudni a Pascal launchának időpontját, de már tavaly is lehetett sejteni a nyári startot... Ráadásul annyi leak volt időközben, hogy senkit sem ért meglepetésként a prezentáció és a launch sem.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17435) odorgg válasza Televan74 (#17431) üzenetére


odorgg
addikt

Nem kell kapkodni, csak mutatni kéne valamit az usereknek, hogy most miért ne vásároljanak be Pascalból. A 0 infó stratégia nekem azt mondja, hogy nem tudnak mit kezdeni az 1070-80 ellen.
Ha lenne mivel megszorongatni a konkurencia nyakát, akkor csak nem olyan hülyék, hogy ne kürtöljék világgá.
Mondjuk utóbbiban nem vagyok biztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#17436) nubreed válasza odorgg (#17435) üzenetére


nubreed
veterán

Ez így van. Talán majd most a Computexen meg tudunk többet is annál, hogy "olcsó lesz" és rohadtul power efficient. Ezen a két dolgon kívül érdemi infó még nem igazán jött az AMD részéről. De ha most sem derül ki semmi érdemleges, mondván, hogy várja meg a nép a június 29-et, nyugodtan temethetjük az AMD-t. Ennyire nem szopathatja magát tövig a piros cég, bár úgyanúgy mint te, ez utóbbiban én sem vagyok biztos. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17437) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Mi ez a hulyeseg megint hogy temethetjuk az AMD-t?
Ha nem egy szegmensbe jonnek a kartyak, akkor ahogy Szaby mondta nem vesztenek semmit azzal ha nem kapkodnak.

(#17438) keIdor válasza Malibutomi (#17437) üzenetére


keIdor
titán

Ki kéne kapni némi szelet az nV vitorlájából, hogy róluk is beszéljenek, ez nem csak a kártyákról szólna, hanem a cégről is. Imidzs. De marketingben már évek óta nullák, ami itt is meglátszik. Ezért is állnak ott a mutatók, ahol.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17439) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Sajnos nem emlékszek már, de a korábbi generációk esetében is az AMD volt "lépéshátrányban" a kártyák kiadását illetően?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#17440) daveoff válasza Malibutomi (#17437) üzenetére


daveoff
veterán

Azért azzal veszítenek, ha csak később állítanak konkurenciát az 1070/80-ra.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17441) hackeeeee válasza DeckardCain (#17397) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

8GB-t, esetleg.

És, remélhetőleg 128 bittel, csak, hogy jó legyen. ;]

Más.. Itt a "csonkítás miatt" lesz lassulás vajon? Vagyis, 7-7,5GB felett?

Véleményem szubjektív...

(#17442) Malibutomi válasza keIdor (#17438) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Adjanak ki slideokat, hogy akkor az jojjon az itteni kozosseget ismerve, hogy "na az NV kartyakat ad ki az AMD meg slideokat", " na szokasos kamu AMD hype"...stb.

Akkor inkabb ne adjanak ki, ne legyen az mint a Fury-nal.

(#17440) daveoff
NV meg azzal veszit ha az 1050-1060-at hozza kesobb. Igy megy ez.

[ Szerkesztve ]

(#17443) he7edik.


he7edik.
addikt

Nem véletlen hogy kijöttek a publkus 1080 tesztek és hirtelen hónapokkal előrébb hozták a Vega megjelenését. Lóf@sz lesz itt nem 1070 verés.

Égő szöveg a flém vázon

(#17444) #85552128 válasza Malibutomi (#17437) üzenetére


#85552128
törölt tag

Fognak csak nem amiatt, hogy 1 hónapig még csendben vannak az már nem oszt nem szoroz _ha_ nincs a 1070 szintjére kártyájuk erre ugyanis gondolni kellett volna... (ha meg van jó balf*szok, hogy csendbe vannak).

A 3 éves 290X-ről pl. nem is nagyon lehet mire váltani annak aki maradni akar ha a Polaris csak 390X +6-10%...

[ Szerkesztve ]

(#17445) Cifu válasza odorgg (#17435) üzenetére


Cifu
nagyúr

A 0 infó stratégia nekem azt mondja, hogy nem tudnak mit kezdeni az 1070-80 ellen.

Szerintem most megint az fog jönni, hogy hát a legújabb GCN oda-vissza elver minden korábbi architektúrát, annyira előremutató lesz, hogy a hajunkat le fogjuk tenni. Ami persze ugyanúgy nem fog az átlag felhasználó megtapasztalni, mint a GCN esetében is.

A Doom és Overwatch teszteknél szembesültem vele, hogy a világmegváltó Radeon 79x0 GCN kártyák még a legújabb játékoknál is ugyanazt a sebességet hozzák, mint a velük anno egy kategóriás GeForce GTX 670/680 széria. Néhány esetben a GCN tényleg jobban teljesít Dx12 alatt (pl. AoS), de ott is inkább 5% körüli a különbség. Ezért hallgatjuk 4 éve a GCN világmegváltásról szóló mantrát? :U

Sajnálom az AMD-t, de annyira nem érez rá, hogy mi a fontos a vásárlóknak, hogy az már fáj... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17446) Petykemano válasza odorgg (#17435) üzenetére


Petykemano
veterán

Máskor meg az a baj, hogy hype-olják a termékeiket, egekbe nő a várakozás, aztán ha csak megszorongatni elég és nem 1,5-2x akkora teljesítményt kapni 25-50%-kal olcsóbban, akkor meg jön a csalódás.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17447) hackeeeee válasza #85552128 (#17444) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Miért balfaszok?

Ha van, egyszer majd iderakják, hogy "nesztek, itt van", és boldogság van. De azt nagyjából mindenki tudja, hogy kezdéskor valszeg nem lesz.

Véleményem szubjektív...

(#17448) daveoff válasza Malibutomi (#17442) üzenetére


daveoff
veterán

Ez is igaz, de ahogy kinéz még az 1060 is megjön, mire a polaris a boltokban lesz.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17449) keIdor válasza Malibutomi (#17442) üzenetére


keIdor
titán

Az Overclocker's Dream szerinted nem volt nagy kijelentés? Dehogy nem, ezt még neked is be kell látnod. A konkurencia nem dobálózott ilyenekkel, pedig ott a Maxwell, Pascal is +500MHz-re képes a referencia órajelhez képest.
A 4K Gaming is csirke, HDMI 1.4-el el lett szúrva, a legtöbb TV-n csak az van és lehet játszani 30Hz-en, egy akkoriban negyed milliós kártyánál.

Bár az akkori hype-hoz hozzátett Abu is elég rendesen, tehát én csak félig írom az AMD számlájára.
Annyi lenne, hogy normális marketingeseket kéne alkalmazni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17450) #85552128 válasza hackeeeee (#17447) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mert az első vásárlókat akiknél nincs eldöntve, hogy AMD/nV legyen átengedik az nVidiának, a csapból is a 1070/1080 folyik és legalább 3-4 hetes előnyük lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.