Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17351) daveoff


daveoff
veterán

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17352) Popes válasza daveoff (#17351) üzenetére


Popes
őstag

Tessék, csak tessék! (mint a kirakodó vásárba :DDD )

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#17353) Venyera7 válasza daveoff (#17351) üzenetére


Venyera7
senior tag

Kérem az összeset. :C

(#17354) do3om válasza daveoff (#17351) üzenetére


do3om
addikt

Na ilyet sem láttunk a Fury-x megjelenésekor (mondjuk abból ennyit azóta sem adtak el).

Az remélem az AMD is odateszi magát és minél ellőbb.
Gyanús hogy hogy nézhetik ezt nyugodtan és nem szivárogtatnak semmit. Ha marketing húzás akkor megint balfaszok lesznek.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17355) imi123 válasza daveoff (#17351) üzenetére


imi123
őstag

Nem keresnek raktárost?
Ingyen vállalom.Csak hazaviszem a munkát. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#17356) Venyera7 válasza do3om (#17354) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ez már engem is idegesít, kiváncsi vagyok már a polarisra.

(#17357) oliba válasza #85552128 (#17324) üzenetére


oliba
őstag

Itt pont van értelme a 3 ventis hűtésnek. Anno pclab-on volt tuningolt 980Ti és 1080 fogyasztásmérés, ahol 20, vagy 30W-tal evett kevesebbet csak az 1080, ami nudli. Nem tudom, hogy miért is vették le azóta :F
A másik pedig az új antiboost 3.0 képesség, ami kiküszöbölhető egy jó hűtéssel...

(#17358) Puma K válasza Ijk (#17344) üzenetére


Puma K
veterán

Az alapvető dilemmát a "milyen kártyát vegyek" jelenti jelenleg, mivel már nincs dedikált VGA a gépemben, de szeretnék játszani 1080p-ben legalább.

A megjelenítőm jelenleg full HD felbontású, 60Hz képfrissítést tudó 32"-os tv amit később cserélnék minimum 48-49"-os 1080p felbontású 120Hz-es tévére.
2 éve -mióta megint van asztali gépem- 1920x1080-tól 3840x2160-ig terjedő felbontások között hajtom a gépet játéktól függően és mit-hogyan bír a vas hála a DSR-nek ami bekerült az Nv driver-be hivatalosan is egy ideje.

Az egyre újabb infók alapján bizonytalanodtam el, hogy tényleg GTX1070 kell-e nekem vagy nem-e járnék jobban egy használt GTX980 Ti-vel :U

De lehet az lesz hagyom a túróba az egész PC témát egy időre, és más projektet helyezek előtérbe.
Még változhat az álláspontom, de jelenleg így állok a VGA témához.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17359) ->Raizen<- válasza Puma K (#17358) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Gtx 970 is jó, 1080p-re elég.

(#17360) HSM válasza ->Raizen<- (#17359) üzenetére


HSM
félisten

Nekem egy 7870xt is elég FHD-ra. :)) Attól függ mit akar az ember, mennyi pénzből.

(#17361) Puma K válasza ->Raizen<- (#17359) üzenetére


Puma K
veterán

Komának akinek összeraktam a gépét már jó ideje -szintén 4790K mellett- GTX970 került a gépébe jó néhány hónapja a GTX560 Ti helyére. Nem rossz a 970 teljesítménye, de van egy teljesítményszint amit adott időközönként meg akarok lépni.

Továbbá magamnak 2016 közepén már nem vennék 4GB-os VGA-t.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17362) #45997568 válasza Puma K (#17361) üzenetére


#45997568
törölt tag

3.5 :U ;)

(#17363) Puma K válasza #45997568 (#17362) üzenetére


Puma K
veterán

Ezt "nagyon" fontos volt megjegyezned :((( :(

Esetemben a lényeg a 2016 és a 4GB VRAM-os VGA kártyán van, hogy nekem már nem kéne.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17364) Ijk válasza Puma K (#17361) üzenetére


Ijk
nagyúr

Miért nem vennél, mert 1-2 szarul optimalizált játék ultra+ grafikán kifogy a 3,5GB-ból, de ha visszaveszel minimálisan akkor röhögve elmegy? Vagy félsz hogy 2 év múlva már nem lesz tényleg elég a 3,5GB és most veszel 200 felett vga-t, ahelyett hogy akkor vennél majd 100-ért?
R390 bőven elég FHD/120Hz-re, avyg egy új polaris, de még a 970 is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17365) MiklosSaS válasza do3om (#17354) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vagy csak simán kartelban vannak.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#17366) Puma K válasza Ijk (#17364) üzenetére


Puma K
veterán

A VRAM mennyisége mellett a GPU erejét is figyelembe veszem, ami számomra nem elég összteljesítményt tekintve 970-nél.

"Vagy félsz hogy 2 év múlva már nem lesz tényleg elég..."
Valahogy így ahogy írod.

Két éve azaz 2014. nyarán úgy voltam, hogy ha összerakok egy gépet a nulláról, akkor annak tudnia kell futtatni a később megjelenő GTA V-öt (2015. április) számomra normális grafikán azaz maximum 2-3 medium-ra állított beállítással, de alapvetően high-on, 60 körüli átlag FPS-el.
Az előzőleg szerzett tapasztalatok alapján arra jutottam, hogy a GTX760 nincs messze a GTX670-től teljesítményben és 1080p-ben elégnek kell lennie az V-höz, plusz reméltem némi optimalizálást is.

Az i5 4460+GTX760+8GB RAM+SSD(OS)+HDD(minden) felállással nem fogtam mellé, és kezdetnek elég volt... aztán észrevettem, hogy 7.9GB-ot eszik a játék 14-16óra játék után multiban. Kapott +8GB RAM-ot a gép így 11-12GB között megállt.
De mohó lettem és újfent rákaptam a gépszerelgetésre (kábelmenedzsment, ventilátorok cserélgetése, kábelmenedzsment, új CPU hűtő még egy kis kábelmenedzsment stb) és cseréltem a mostani i7-re a procit.
Aztán a grafikát idő közbeni változtatások során kicentiztem annyira, hogy a 2048MB-nyi VRAM-ból evett a játék 2015MB-ot a minimum FPS játék közben ~45 körül mozgott az átlag pedig 60FPS, és kevés lett nekem is és a procinak is a kártya.

Jelenlegi célom a GTA V kimaxolása grafikailag és lehetőleg az FPS se nagyon essen be fullon 50 alá single/multi során. Meg a Witcher 3 se lenne rossz ha hasítana végre.
Jön majd a Kingdom Come is ami megint csak igényli az erős VGA-t.

Alapból 1070 a kiszemelt.
Annak a kártyának az általam sejthető teljesítménye számomra elegendő lenne kb, de még változhatnak a dolgok.

Egy a lényeg jelenjen meg hivatalosan a GTX1070 is.
Jöjjenek az egyedi hűtéssel ellátott verziók belőle, adja ki az AMD az 1080/1070-re a válaszát és meglátom hogy és mint lesz, de jelenleg várok.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17367) Dyingsoul válasza Puma K (#17366) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ez nagyon durva! Pontosan ugyanez az én sztorym is szóról szóra! :DDD Kis különbség csak az, hogy én a profilomban lévő konfigba egyből öltem a pénzt és gtx 770-et vettem anno, nem fejlesztgettem semmit azóta. 2014 tavaszán újítottam (valami február).

És én is az 1070-re hajtok (mivel az AMD nagyon messze van és a 2.5 év VGA-ra várakozás bőven elég volt nekem, nyár közepétől egy perccel sem várok többet). Remélem lesz belőle MSI Gaming X.

Az 1070-nel viszont én nem fogok hosszútávra tervezni. Megnézem milyen lesz a Vega októberben, ha valami brutálisan erős akkor elképzelhetőnek tartom a váltást, ha csak ~5% az 1080-hoz képest, akkor megvárom az 1080 Ti-t.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17368) Zeratul válasza Dyingsoul (#17367) üzenetére


Zeratul
addikt

Viszont ennek mi értelme, azon kívül hogy buksz egy csomó lóvét.

(#17369) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Interjú a Unity 5 motorról

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17370) Malibutomi válasza Dyingsoul (#17367) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igaza van Zeratulnak, ennek semmi ertelme, akkor inkabb vegyel egy hasznalt 970-et ha mar ugyis leesik most az aruk.

[ Szerkesztve ]

(#17371) Dyingsoul válasza Zeratul (#17368) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Számotokra semmi, számomra annál több... június 17-én államvizsgázom, utána kilátásban van néhány olyan melóhely ahol háromszor annyit fogok keresni, mint ahol most dolgozom. Igényeim pedig vannak PC gaming terén, amit muszáj kielégíteni államvizsga után ezért nem leszek már el sokáig az IGP-vel. :DDD 1070 a minimum amit kinéztem, mivel lesz mellé VR is és nem csak fullHD-ben fogok bohóckodni (Rift vagy Vive közül először az amelyiket hamarabb be tudom majd szerezni).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17372) gbors válasza Zeratul (#17368) üzenetére


gbors
nagyúr

60%-kal gyorsabb kártyát vesz 80%-kal drágábban, és még új is lesz. Mi van ebben ennyire furcsa?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17373) Zeratul válasza gbors (#17372) üzenetére


Zeratul
addikt

Utána meg pár hónap múlva jelentős buktával túlad rajta. Olyan mintha vesz egy sportkocsit, majd éhány hónap után megveszi a tuningolt változatot és régit jelentős buktával tovább adja.

(#17374) keIdor válasza Zeratul (#17373) üzenetére


keIdor
titán

Elfelejtitek, hogy sokaknak nem kenyérre kell a pénz. Váltogat, mert megteheti, hát tegye, ezért dolgozik az ember, hogy utána szórakozzon ahogy akar.
Akinek erre nem telik az nem annak a hibája, aki viszont megteheti.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17375) Dyingsoul válasza Zeratul (#17373) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ha már ennyire sarkosan nézed, akkor beszéljünk róla, nem bánom. Kijön az 1070, tegyük fel lesz kb 150-160k az ára. Fél év múlva eladom, mennyiért is? 110-120-ért? De legyen 100k, az alá csak nem süllyed ha csak nem lesz akkora felhozatal, hogy a később érkező kártyák iszonyat jó teljesítményűek lesznek nagyon olcsón.. Akkor bukok rajta 50-60k-t legrosszabb esetben fél év alatt. Most kezdjek el beszélni arról, ami a fórumon már lerágott csont, hogy fél év alatt ki milyen haszontalan vagy ártalmas hobbira költ el 50-60 ezret? :U

Egyébként gbors még nálam is sokkal jobban megfogalmazta a dolog értelmét. Ha jön kellőképpen jó teljesítményű kártya, nem izgat mennyit bukok rajta (annyit biztos nem fogok rajta bukni, mint azok akik egy hónapja vettek mondjuk TitanX-et vagy 980 Ti-t most meg eladják mert itt az 1080).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17376) gbors válasza Zeratul (#17373) üzenetére


gbors
nagyúr

Milyen jelentős buktával? Szerinted pár hónap múlva mennyibe fog kerülni egy 1070? A 970 szinte kezdettől tartotta a 330 USD-s árat, most ez mennyiben lesz másképp?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17377) sutyi^ válasza gbors (#17376) üzenetére


sutyi^
senior tag

Sehova nem megy, lefelé meg pláne...

Egyedül a használt 970/980/980Ti piacon lesz valami mozgolódás, de ott se sok hiszen ezen kártyák új ára mellé, de leginkább fölé érkezik 160k környékére.

Talán a 980Ti fog elkopni a boltok kínálatából.

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#17378) stratova válasza Dyingsoul (#17371) üzenetére


stratova
veterán

Kalappal az államvizsgára. :) Azért várd meg a vétellel azt a tuti állást, ha most összevethető a kártya ára egy havi fizuval. Addig talán befutnak az új kártyák s beáll a régebbiek ára is.

[ Szerkesztve ]

(#17379) #52815360 válasza Zeratul (#17373) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ph 90% -a milliomos. Nem tudtad? Én sajna a 10% -ba tartozom :O

(#17380) Kolbi_30 válasza Dyingsoul (#17371) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Jah en is 3x annyit keresek mint 1 éve..mégsem marad honap vegere annyi mint 2 eve:D Pedig baszok a szamitogepre:D

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#17381) Dyingsoul válasza stratova (#17378) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszönöm, igyekezni fogok! :)

Egyébként remélem senki nem irigykedik rám vagy azokra akik most vesznek egy új vga-t... semmi okuk sincs rá. Én pl 2.5 éve már egy centet sem költöttem a gépre. Most olyan nagy szám az, hogy eladtam az előző VGA-mat és veszek egy másikat ~150k körül amivel cirka fél évre tervezek? Nem hinném, hogy emiatt a leggazgadabbak közé kellene bárkit is sorolni... Na de részemről befejeztem, sok lesz ez az off már. :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17382) stratova válasza Dyingsoul (#17381) üzenetére


stratova
veterán

A részemről zéró irígység. Amikor sok időm volt játszani és is vettem spórolt pénzből drága gépet. Nálam azóta változott a fontossági sorrend. Változatlanul érdekelnek a friss hardverek, az erőviszonyok s annak miertje (főleg ez), csak nem szívesen költök rá (a baráti társaságban viszont volt aki igen és ilyenkor jó képben lenni, ha kell a help). Babacuccra így is lazán elmegy egy jól felszerelt gamer konfig ára (lehúzós iparág tud lenni ez is).
Ha még van időd játszani (pláne, ha olyan szintén tolod, hogy akár keresel is vele), arra költs amire jól esik, ha ad annyi elményt a PC-gaming, hogy számodra érdemes akkor arra.
Fórumozni még lehet gyerek altatáskor is telóról, pc-n játszani nem. :)

(#17383) Ijk válasza keIdor (#17374) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem legtöbb embernek nem kenyérre kell a pénz, mégsem konzumidióta.
A helyzet hogy kijött valami új IT cucc és sokaknak megjött a vásárlási láz. A vicces az amikor szakmai fórumon jönnek sorban az erőltetett önigazolások, hogy miért is van rá szüksége.
Tudom hogy mindenkinél más a prioritás, de én már csak röhögök amikor valakinek van egy 60k-s FHD monitorja és 250k-s kártya kell neki hogy "kihajtsa".

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17384) keIdor válasza Ijk (#17383) üzenetére


keIdor
titán

Az lehet, de ott van a másik oldal is, aki leírja, hogy miért is marad a 980Ti-nél, pedig nem kérdezték. Az is önigazolás és szakmai fórumon. Egyik sem való oda.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17385) Ijk válasza keIdor (#17384) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehet hogy önigazolás, de még mindig racionálisabb belátni miért felel meg számodra egy meglévő eszköz, mint hogy miért kell megvenned valami újat kifacsart indokokkal.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17386) keIdor válasza Ijk (#17385) üzenetére


keIdor
titán

+10%, egy vevőjük már van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17387) gbors


gbors
nagyúr

Kezd sok lenni az off... Szerintem a kognitív disszonanciának lehetne egy külön topikot nyitni (az sem lepne meg, ha már lenne :) ).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17388) #45185024 válasza gbors (#17387) üzenetére


#45185024
törölt tag

Jajj de rég halottam már valakitől ezt a szót hogy kognitív disszonancia, már szép a reggelem :)
Nem lehetne azt kérni esetleg valakitől aki már rendelkezik legalább egy 1080-al hogy leírja ide hogy a power limit emelésre valóban csökken e MHz visszaesés?
De valós tapasztalat érdekelne nem XY fizetett oldal állítása.
Minden mérés Szubjektív hisz csak arra az egy kártyára vonatkozik de sok Szubjektív hozzászólásból alkotható egy Objektív vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#17389) #16729600 válasza #45185024 (#17388) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tesztek nincsenek, mert valójában minimum semi paper launch volt, azt a pár valóban forgalomba kerülő példányt felvásárolók meg b@sznak tesztelgetni, inkább a kártyák továbbértékesítésén ügyködnek. :D

(#17390) schawo


schawo
titán

1070 teszt [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17391) mlinus válasza schawo (#17390) üzenetére


mlinus
őstag

a Division kivételével gyakorlatilag mindenhol hozza a TX szintet, ami elég durva.

szerintem garantált a gtx 970 sikerének megismétlése. Az AMD mondjuk azért remélem nem fogja szó nélkül hagyni legalább az 1070 launchot - brutális melléfogás lenne hagyni hogy az nvidia mindenkinek elcsavarja a fejét (megint).

(#17392) cyberkind válasza mlinus (#17391) üzenetére


cyberkind
félisten

Átlagosan olyan 30%-kal gyorsabb ez mint a 970, ha nem lesz annyira drága még arról is megéri váltani már csak a 8GB vra miatt és hogy újabb architektúra az egész de én máris nem várom annyira mint a bejelentéskor.

Paranormal Cocktivity

(#17393) mcwolf79 válasza mlinus (#17391) üzenetére


mcwolf79
veterán

Rá mernék tenni egy kocka sört, hogy el fogja :P

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#17394) #85552128 válasza mlinus (#17391) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nagyon kíváncsi vagyok már én is mi lesz, mert a 1080 még hagyján, de ha ennek a kártyának hónapokig nem lesz konkurense az (ismét) óriási baklövés lesz az AMD részéről...
A fogyasztás se semmi, annyit kér mint egy custom 960, de legalább 2x gyorsabb nála.

[ Szerkesztve ]

(#17395) TTomax válasza mlinus (#17391) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne ájuljatok el ettöl ennyire,nem véletlen a Txhez méregetik,gyárilag alig boostol....az összes custom Ti lehagyja a Txet alapon....csak hát a Txben van vagy 40% OC,ami ugy nézem pascalban nem lesz meg...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17396) cyberkind válasza TTomax (#17395) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó lenne egy olyan teszt amiben egy 1500/8000-res TI mellé van berakva alapon és OC-val.

Paranormal Cocktivity

(#17397) DeckardCain válasza mlinus (#17391) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Közel Ti/Titan szint, de várjunk egy pár tesztet még
A gtx 1080 alapján az egyedi hűtésű példányok majd 379-449$ közé érkeznek.
A túl oldalon meg egyelőre semmi....

Mondjuk ezek után kíváncsi leszek az 1060-ra is. Remélem megkapja a 8Gb memóriát és teljesítményben a 970-980 szintjére fog érkezni.

[ Szerkesztve ]

(#17398) mlinus válasza TTomax (#17395) üzenetére


mlinus
őstag

elájulni nem ájultam el, de 960 alatti fogyasztás mellett simán hozza a 980ti/TX szintet, valljuk be, elég jó :)
Az ára is rendben van.

A tuningot majd meglátjuk ha jön a többi teszt meg az AIB verziók.

egyébként a 970 nem volt gyorsabb mint a 780ti megjelenéskor, aztán mégis bombasiker lett

(#17399) #Morcosmedve válasza TTomax (#17395) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

1070-ben nincs? Főleg hasonlóan AIO-val? Majd szépen jönnek a jó driverek is rá, aztán el is ment a TX mellett még jobban. De egyelőre találgatás, majd kiváncsi vagyok valós tesztekre. Ettől függetlenül Maxwell Fi/TX-ről egyikre se váltanék, csak majd a fullos Pa$$$calra, csak az nem lesz olcsó móka. Persze mindegyik, 1080-at is beleértve WQHD vagy felé érdemes. 1070 még átmenet, WQHD-re is talán, de 980-ról váltva max.

Jobbulást!

(#17398) mlinus: Így van, hiába a "3,5GB" akkor is kiherélték a 7xx-et játékban, így túlnőtt rajta szépen a 970... most pedig úgy tűnik nincs mókolás a hivatalos gyengítésen kívül és szabad az út az újabb felémenésnek.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#17400) TTomax válasza #Morcosmedve (#17399) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem látszólag nincs.Ahhoz olyan 2,3-2,4GHzet kellene menniük,ami ln2 nincs meg...Tehát OC után az olló összecsukódik,és nem is hiszem hogy a 1070ben nagyobb oc potencial lenne,mint a 1080ban.Mert a chip jó rendesen meg van vágva,igy elég spk minden belefér mint 1070.Ne feledjük itt mêg gddr5x sincs..,

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.