Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) Sonja


Sonja
veterán

Radeon AIB Partners "Frustrated" at AMD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16452) rambustibi válasza Sonja (#16451) üzenetére


rambustibi
őstag

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#16453) keIdor válasza Sonja (#16451) üzenetére


keIdor
titán

Na ezt se hozza le hírnek a prohardver, gondolom...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16454) #85552128 válasza Sonja (#16451) üzenetére


#85552128
törölt tag

Érdekes pletyka... Gondolom az AMD-s brandeknek (Sapphire, XFX) lehet gondja, mert a többinek mindegy, hogy nV vagy AMD chippel szerelt kártyákat ad el.

[ Szerkesztve ]

(#16455) Abu85 válasza keIdor (#16453) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván nem. Elsődlegesen azért, mert a partnerek már jelezték, hogy kifejezetten tetszik nekik, amit a Polaristól és a még be nem jelentett GPUOpen holmiktól láttak. Nem tűntek frusztráltnak. A Computexen ki lesz rakva számos modell.
A Polarisról ugyan senki sem beszél, de a GPUOpen tényleg érdekes irányt vesz azzal, hogy gyakorlatilag megengedi a fejlesztőknek a konzolos optimalizálás PC-re hozását. Bár ennek meglesz az az árnyoldala is, hogy a konzolos kód csak AGS-en működik.

(#16456) Keldor papa: Csődbe mentek volna, mint a BFG. A váltással ezt kerülték el.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16456) keIdor válasza #85552128 (#16454) üzenetére


keIdor
titán

Az XFX-nek kár volt elhagynia a zöld oldalt. :( Nem is értettem annak idején.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16457) Malibutomi válasza Abu85 (#16455) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A Computexen ki lesz rakva számos modell.

Ez most egy olyan tudd hogy ertsd helyzet? Amugy irhatsz ilyet Abu? Nem gaz?

(#16458) guftabi96 válasza Abu85 (#16455) üzenetére


guftabi96
addikt

És a boltok polcaira mikor lesz kirakva számos modell? ;]
Biztos meg van kötve a kezed ilyen téren, de hátha adhatsz valami konkrétabb infót annál, hogy "suli előtt" :D
Remélem jön hamarabb, mint nyár vége, egy 390(x) teljesítményű polarisra vevő lennék.

#KeepFightingMichael

(#16459) #45997568 válasza guftabi96 (#16458) üzenetére


#45997568
törölt tag

Elvileg ez most nem olyan paperlaunch lesz mint az FX volt vagy a Pascal, hogy majd jon de most bejelentjuk. Legalabbis eddig errol is volt szo, kiderul. Ha a Computex-re mar keszek a kartyak, akkor realis is lehet, ahhoz kellene mar aktivan gyartani is oket, sot dobozolni, es szallitani. 2 het a bejelentesig.

(#16460) Malibutomi válasza guftabi96 (#16458) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha tippelnem kellene, akkor nem paper launch lesz, hanem nem sokkal utana a boltokba is kerulnek. Kis chipek, sima GDDR5-el, nem hiszem hogy barmi komplikacio lenne veluk.

(#16461) Abu85 válasza Malibutomi (#16457) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem írtam semmi olyat, amit ne lehetett volna eddig is tudni. :))

Az lenne a gáz, ha leírnám, hogy lesz idén is PC Gaming Show az E3-on, és ott ... jaj, huh majdnem leírtam. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16462) #45997568 válasza Abu85 (#16461) üzenetére


#45997568
törölt tag

Beszelgessunk most mar a HBM2-es Vega 10-11rol, mi az amit el mondhatsz rola? :)

(#16463) Malibutomi válasza Abu85 (#16461) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Neha kijarna neked egy seggberugas a sok mezesmadzagert :)

(#16464) rocket válasza keIdor (#16453) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez nem hir, 162. API-val kapcsolatos cikk fontosabb :DDD

HIS-ert lehet aggodni, tobbiek meg elvannak.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16465) #52815360


#52815360
törölt tag

(#16466) keIdor válasza rocket (#16464) üzenetére


keIdor
titán

Az is csak akkor, ha lehet egy kicsit szurkalni a masik oldalt. Eljen a fuggetlen prohardver...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16467) #45997568 válasza keIdor (#16466) üzenetére


#45997568
törölt tag

Inkabb ennek orulj mont morgolodsz itt mint az oregemberek :)

Gigabyte & Galax – 2Ghz Factory Overclocked 1080s On The Horizon

(#16468) Dyingsoul válasza #52815360 (#16465) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na ez a hír örvendetes, de én valahogy kételkedem, hogy sikerül nekik októberig összehozniuk.

Másfelől lehet, hogy az én elvárásaim voltak túl nagyok a HBM 2-vel szemben, de a korábbi HBM2-es memória hírek alapján úgy tűnt számomra, hogy az a kártya ami HMB2-t használ földbedöngöl szinte bármilyen GDDR5-ös megoldást használó kártyát. :F

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16469) keIdor válasza #52815360 (#16465) üzenetére


keIdor
titán

Kivancsi leszek ezt rakjak-e 490/490X-re.

vitko: Erosen vagott, nem jol sikerult chipeket siman kiadhatjak akkor. Ki tudja hogy megy a gyartas. Lehet jol, de lehet a sok selejtet se akarjak tartogatni. Fury 2 helyett mehet 490-nek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16470) #45185024 válasza #45997568 (#16467) üzenetére


#45185024
törölt tag

Azért annak a 2Ghz Galaxnak az árát is szeretném majd látni Ugy kerek a hír mert hogy nem 699 lesz arra egy meggyes sütit mernék tenni.

(#16471) daveoff válasza Abu85 (#16461) üzenetére


daveoff
veterán

Biztos majd valami fasza AAA játékot promóznak AMD karival, pl BF1, aztán NV-n jobban fut majd megjelenés után, meg bugmentesebb lesz, lásd Battlefront....;] Eltaláltam? :DDD

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#16472) gyiku válasza daveoff (#16471) üzenetére


gyiku
nagyúr

vagy BF4.

hüllő

(#16473) Abu85 válasza daveoff (#16471) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ, hogy mennyi konzolfunkció hozható át NV-re. A GPUOpen nem olyan jó dolog, mint amilyennek tűnik. A fejlesztőnek nyilván az, hiszen hozza a konzol shadert egy az egyben PC-re, de ez nem kompatibilis az NV és az Intel hardvereivel, vagyis bizonyos függvények nem futnak majd le. Na most erre kellenek alternatív kiterjesztések, amelyekre írni kell alternatív shadreket, szóval bonyolult ügy lesz ez a PC most, hogy az AMD erőlteti ezt az "érd el a hardvert és használd ki" felfogást. A konzolra megírt kódok tömkelege miatt elég sokan vevők rá, mert csak egy copy-paste az egész.

Majd jövőre segít a shader modell 6.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16474) Malibutomi válasza daveoff (#16471) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jobban fut a kovetkezo game ready driver miatti rendszer ujrarakasig... :DDD

(#16475) daveoff válasza Malibutomi (#16474) üzenetére


daveoff
veterán

Ez most nem esett le, de ok...:DDD

Abu: Én azért remélet, hogy minél kevesebb konzol gané játékot emelnek át pcre...

gyiku: pontosan, írhattam volna azt is

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#16476) #85552128


#85552128
törölt tag

TPU csinált egy kis közvélemény-kutatást az olvasók körében:

- An overwhelming 60 percent of the respondents find price/performance most important.
- The second most popular choice, at 14 percent, was 4K Playability
- A negligible 2 percent of our readers find VR most important.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16477) oAcido válasza #85552128 (#16476) üzenetére


oAcido
aktív tag

Mennyire felkapott mindkét "új" API, na meg a piacra robbanó (piacot felrobbantó? :D ) VR is... :)

(#16478) #52815360 válasza #85552128 (#16476) üzenetére


#52815360
törölt tag

Meglepően sok a 4k.

(#16479) Ghoula válasza #85552128 (#16476) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ha valóban ez lenne a hozzáállás, akkor mindenkinek Hawaii lenne a gépében, legalábbis ~70%-nak. :)

(#16480) #45185024 válasza #52815360 (#16478) üzenetére


#45185024
törölt tag

Egyszer próbálj ki egy 55 colos UHD tvs játékot szerintem meg fogod érteni
SIZE IS MATTER ! A nagyobb betűt pl nagybetűnek hívják :D

(#16481) #52815360 válasza #45185024 (#16480) üzenetére


#52815360
törölt tag

Be is irtam a naptárba 2025 mellé :)

(#16482) schawo válasza #45185024 (#16480) üzenetére


schawo
titán

SIZE IS MATTER
A méret anyag? Ez valami Nobel díjas kinyilatkoztatás, mint Einsteinnél az E=mc2 (az energia és az anyag egymásba átalakulhat)? ;] :))

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16483) #85552128 válasza Ghoula (#16479) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem éppen, ha az eredeti árakat vesszük. Mire meg árcsökkentést kapott addigra kiadták a 970-et ugyanannyiért és akkor már inkább ezt vették (kedvezőbb paraméterei is voltak).
A 390-ek picivel népszerűbbek lettek, de ehhez is +8 hónapot kellett várni, amivel szépen elszalasztottak pár vevőt még a 4 GB-os botránnyal sem tudtak mit kezdeni.
Valahogy sosem voltak adottak a körülmények, hogy népszerű kártya lehessen, bár a bányász korszakban jól vitték :))

[ Szerkesztve ]

(#16484) Ghoula válasza #85552128 (#16483) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ebből a paraméterlistából mi az amiben jobb a 970? A zaj/fogyasztás, és mondjuk legyen a new games, friss megjelenések elsőre jobban mennek nv-n. Az ár/performancia mivel más a két termék életciklusa, nem feltétlen triviális. Ha abból indulok ki milyen életpályát futnak a 290-ek, emiatt inkább az.
Viszont az érdekes, hogy amivel általában nv oldalon példálóznak, hogy nem fogyaszt,nem melegszik, nem zajos, elég kis százalékát érdekli a mintának. (Ebből is gondolnám, hogy a valóságtól elég messze áll ez a felmérés)

Ha levizezed, nincs vele baj :D

[ Szerkesztve ]

(#16485) #85552128 válasza Ghoula (#16484) üzenetére


#85552128
törölt tag

Elsődlegesen mindig is a price/perf fogja érdekelni az embereket, utána jöhetnek egyéb szempontok, most azért az is közrejátszik, hogy nem lesz akkora fogyasztása még a high-end kártyáknak sem.

Miben jobb ? Gyakorlatilag kezdettől majdnem hozta a 290X teljesítményét (néhol vele egy szinten/jobb volt) mindezt fele fogyasztással - ami már önmagában is nagy dolog hisz nem volt process váltás. Mellette a szoftveres körítés és support is sokkal jobb volt akkoriban és a hűtésekkel sem volt probléma mert még a legszarabb 970 is hozta az elvárható szintet - ez a 290X-ről nem mondható el... A Gameworksot meg a Geforce Experience-et is lehet szidni, de ettől még a GE/Shadowplay az egyik legjobb streamer/videórögzítő a mai napig, a GW effektek közül is vannak olyanok amelyek jól néznek ki és amit be sem kapcsolhatsz AMD kártyán szóval sok kicsi sokra megy alapon ezek is érvek ha a nagy tömeget nézzük. A Gsync is akkoriban debütált mint egyetlen Adaptive sync frissítési technológia ami csak nVidia kártyákon volt elérhető.

Ezek nagy részét az AMD is hozta/hozza, de eléggé megkésve (DSR->VSR, Gsync->Freesync, Streamer app van most is, de lesz valami újabb dolog a Polarisokkal, GW -> GPUOpen, illetve a DX11 driverrel is történek finomítások) játék bundle terén mondjuk nem sikerült felzárkózniuk, arra az nV-nek gyakorlatilag 1.5-2 évre előre volt terve és mindig kaptál valamit a kártyák mellé.

"Ha abból indulok ki milyen életpályát futnak a 290-ek, emiatt inkább az."

Ez a rebrandolás hozománya, mintsem előre tervezett vagy külön odafigyelést igénylő dolog lenne. Majd most lesz érdekes látni mi lesz a régi kártyák teljesítményével ha minden szegmens ténylegesen új leváltó kártyát kap az AMD-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#16486) gbors válasza #85552128 (#16476) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezzel csak az a gond, hogy nem azt tükrözi, ami alapján az olvasók vásárolnak, hanem legjobb esetben is azt, amit az olvasók gondolnak magukról, hogy mi alapján vásárolnak :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16487) FollowTheORI válasza #85552128 (#16476) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kellett volna egy olyan kérdés is hogy abszulút teljesítmény... mert azért egy 750Ti meg egy 980Ti is lehet épp price/perf szinten jó... csak ugye nem azonos kategória abszolút sebességben. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16488) schawo válasza FollowTheORI (#16487) üzenetére


schawo
titán

Igen, ez nekem is feltűnt, hogy hiányzik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16489) Dyingsoul válasza FollowTheORI (#16487) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Engem meg az lep meg, hogy a noise a 3. dobogós helyen végzett és hogy sokaknak az is fontos. Úgy értem, hogy alapnak kéne lennie, hogy a kártyákat hatékony és halk hűtéssel látják el, de hát néhány gyártó még a sok-sok év tapasztalat ellenére sem tud értelmes hűtést tervezni. Szerintem az itt szerzett szavazatok többsége negatív tapasztalatokon alapul. Azért emelem ki a többséget, mert tisztában vagyok vele, hogy néhányan azt szeretik ha 0 hangja van a gépnek, ezért is van létjogosultsága a passzív tápoknak és egyéb passzív hűtőknek is. Én szeretem azért ha kicsit dorombol a PC-m, de nekem is volt olyan kártyám amitől nem hallottam a játékot és még a fejem is megfájdult max fél órát bírtam vele játszani! Komolyan mondom vagy fülessel kellett játszanom vagy úgy felhangosítani, hogy lakótársam jött át másik szobából szólni, hogy vegyem halkabbra mert már a szomszédok is szóltak. :DDD Sapphire HD4890 Vapor-X 2GB

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16490) FollowTheORI válasza Dyingsoul (#16489) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igazából a Maxwellek előtt nem nagyon volt ilyen csendes nagyteljesítményű VGA kártya... ez a generáció emelte most nagyon magasra a mércét és az emberek felismerték, hogy lehet így is, és szép lassan elvárás is lesz/lett.
(Na jó már a 770/780-ból is volt ASUS meg MSI Gaming ami szintén csendes volt... de azok amolyan első fecskék, mint kivételek voltak.)

Hangos cuccokat mostmár egyre nehezebb lesz eladni...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16491) Dyingsoul válasza FollowTheORI (#16490) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ebben egyetértünk, nekem viszont Gigabyte WF-om van és én ezt is csendesnek mondanám. Még két év 3 hónap használat után is. :K Nem mondom megpörgettem a ventiket: 80% az a határ ahol iszonyatosan pörögnek de még elviselhető számomra, ha nagyon kell a hűtés (az alap profillal viszont nem nagyon megy 60% fölé ha jól emlékszem valami 57% a határ). Persze ekkor van jócskán hangja de a CPU ventim még így is képes felülmúlni ha azt is felpörgetem az alapbeállítás fölé. De a lényeg, hogy én a Giga konstrukciójával is elégedett voltam, de agyalok még azon, hogy a GTX 1070-et melyik gyártótól vegyem. Kíváncsi vagyok ki mivel rukkol elő, én nem az a típus vagyok aki az egyszer jól beváltat használja élete végéig. ;]

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16492) FollowTheORI válasza Dyingsoul (#16491) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mivel kb azonos teljesítménnyel jönnek mint a mostaniak... +20W... szerintem ugyanezek a hűtők lesznek mint most, és kb ugyanezekkel a paraméterekkel fognak jönni... talán kicsit jobban kell majd pörgetni a ventiket, vagy egy picivel nagyobbra tervezik a hűtőket. És marad a félpasszív jelleg is.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16493) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Ez most nem vicc: az Nvidia ELHAGYTA a DOOM bemutatón használt 1080 kártyáját, elfelejtették rögzíteni a felvételt, és a pótlást egy Titan X-en ejtették meg.. [link]

/s

(#16494) gainwardgs válasza wjbhbdux (#16493) üzenetére


gainwardgs
addikt

Akkor nem lesz gond a 980ti-vel full maxon :C :DD

(#16495) Gyula84 válasza wjbhbdux (#16493) üzenetére


Gyula84
veterán

hogy a francba lehet ilyent csinálni :W

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#16496) Puma K válasza wjbhbdux (#16493) üzenetére


Puma K
veterán

Normalisak ezek?

Gondolom az is hozzatett sokaknak akik mar eladtak vagy elado sorba kuldtek a jelenlegi kartyajukat, hogy a kartya milyen teljesitmenyt tud nyujtani Doom alatt.

Erre nem is az volt a tesztgepben, de legalabb el is hagytak?
Bena bagazs...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#16497) stratova válasza Puma K (#16496) üzenetére


stratova
veterán

Ha jól értelmezem, akkor a demonstráció elvileg 1080-nal futott, de erről nem csináltak felvételt (gameplayről azért nem kamerás verziót nézne az ember) és elhagyták a 1080-at. Ezért a feltöltött videó már Titan X-szel készült. Ha hinni lehet iD-nek. Amúgy számomra 1:1-ben Q3 világa köszön vissza. :D (ami tetszett, vagy legalábbis múltidéző hangulata támad az embernek :) ).

[ Szerkesztve ]

(#16498) rocket válasza stratova (#16497) üzenetére


rocket
nagyúr

Szerintem inkabb elfustolhetett, es nem volt masik keznel :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16499) stratova válasza rocket (#16498) üzenetére


stratova
veterán

:DDD Igen, ez az egyetlen logikus magyarázat. Akkor ezt lesz a Steambox exkluzív kártyája. :)) [ha már SmokeBox nincs].

[ Szerkesztve ]

(#16500) MiklosSaS válasza wjbhbdux (#16493) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nagyon frankó kifogás :D :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.