Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17901) HSM válasza gyiku (#17900) üzenetére


HSM
félisten

Marketing win? ;]
Végülis, az érme másik fele. :DD

(#17902) rocket válasza wjbhbdux (#17896) üzenetére


rocket
nagyúr



80%-rol indulo grafikonok viszik a palmat :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17903) stratova válasza rocket (#17902) üzenetére


stratova
veterán

Most tényleg ilyet játszunk? :D

Gbors, szanáld nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#17904) Habugi válasza stratova (#17903) üzenetére


Habugi
addikt

Szintben teljesen jól igazódik a random x+1 SzennyWörks játék első pár napi benchmarkjához.., mindkét típusnak azonos az információtartalma.. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#17905) imi123 válasza Habugi (#17904) üzenetére


imi123
őstag

Nem kell egyik gyártót sem félteni.
Az Nvidia néha igazat is mond. Ezért van 80% részesedése. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#17906) Abu85 válasza imi123 (#17905) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Inkább azért, mert sosem mondanak igazat. Ugyanez van a politikában is. A ballibet felszántja a folyamatosan hazudó szélsőjobb. Ez egyébként normális, mert kihasználható vele, hogy sok ember IQ-ja annyira kevés, hogy ha egyel kisebb lenne, akkor növények lennének.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17907) Habugi válasza Abu85 (#17906) üzenetére


Habugi
addikt

Napról napra nő azoknak a száma, akiket ha páfrányhoz hasonlítasz akkor megsérted a..

páfrányokat.. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#17908) imi123 válasza Abu85 (#17906) üzenetére


imi123
őstag

Ez most az én értelmezésemben annyit tesz hogy mindenki hülye aki Nvidiát vesz.
Tisztességes böcsületes ember vesz AMD-t. :)
Mondanám hogy meglepő vélemény de tőled ez a minimum.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#17909) Abu85 válasza imi123 (#17908) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, csak azok akik azt hiszik, hogy jót tesznek a piacnak. :)

Az AMD is hazudik. Ők annyiban jobbak, hogy nem ölik a piacot. Felvették azt a működési modellt, ami az NV-re volt jellemző a G80-as időkben.

A véleményem mindegy, mindenki láthatja, hogy milyen szuperül működnek a GameWorks reformok. Hogy is van ez a politikában? A reformok működnek? Ugyanaz történik, az alacsony IQ kihasználása a lényeg. Persze nem fogják beismerni, hogy a hülyékre utaznak, de ettől tény, hogy gazdaságilag ez a kifizetődő.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17910) edari válasza Abu85 (#17909) üzenetére


edari
őstag

Szerintem egy vásárlónak nem kell néznie azt, hogy mivel tenne jót a piacnak. Azt kell néznie hogy mivel jár jobban.

Ők is ölnék, ha nekik lenne 80%-os részesedésük.

[ Szerkesztve ]

(#17911) Abu85 válasza edari (#17910) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A politikában a választók is azt nézik. Be is választottunk. ;)

(#17913) gbors: Vettem főnök. :B

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17912) edari válasza Abu85 (#17911) üzenetére


edari
őstag

Már aki.

De egyébként valahol igazad van (a politikai résszel).

[ Szerkesztve ]

(#17913) gbors


gbors
nagyúr

Urak, kérném, hogy a politizálást hagyjátok abba...

.... még a HÁZIGAZDÁK is :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17914) HSM válasza edari (#17910) üzenetére


HSM
félisten

"Szerintem egy vásárlónak nem kell néznie azt, hogy mivel tenne jót a piacnak. "

Pedig ezen múlik, hogy kedves vásárlók mikkel fognak tudni pl. játszani utána a megvett termékkel. Vagy mikor kell újra egy halom pénzt belefektetni újra ugyanarra.

(#17915) MiklosSaS válasza gbors (#17913) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekik szabad...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#17916) edari válasza HSM (#17914) üzenetére


edari
őstag

Igen? Akkor mondd csak, amikor te vásárolsz, akkor nézed hogy a tej amit veszel honnan van? Ha nem, akkor lehet hogy a magyar gazdákkal tolsz ki. Autó vásárlás? Vehetnél magyar gyártású Suzukit.

(#17917) Egon válasza Abu85 (#17909) üzenetére


Egon
nagyúr

Bájos csúsztatások, nézzük sorban (talán még belefér zárszóként, gbors-tól előre is elnézést).

Inkább azért, mert sosem mondanak igazat.
Ez minimum erős túlzás. Nyilván elszalad a ló a marketingesekkel, de ezt te sem gondolhatod komolyan. Vannak fix pontok (pl. specifikációk - na jó, a 970-nél speciel nem jött be... ;] , de egyébként igen).

Ugyanez van a politikában is. A ballibet felszántja a folyamatosan hazudó szélsőjobb.
A baloldal felszántja saját magát, mindenféle külső segítség nélkül is. Lásd újvárosi választások. Elég szomorú egyébként.

A véleményem mindegy, mindenki láthatja, hogy milyen szuperül működnek a GameWorks reformok
Apró pici bibi, hogy aki nV-t vesz (tudatosan, utána olvasva), annak kb. a legutolsó szempont (akár pro, akár kontra) a GW. Anélkül is igen sok esetben jobb (vagy legalább ugyanolyan jó) választás egy nV kártya. Ez lenne a lényeg.

Egyébiránt személy szerint (és szerintem messze nem vagyok ezzel egyedül) a problémamentesebb megoldást favorizálom videokártya fronton. Szerintem ezzel mindent elmondtam... :U

Az alábbi megnyilvánulás meg különösen bájos, tekintve hogy értelmi képességeket boncolgat (kiemelés tőlem): :C

Ez egyébként normális, mert kihasználható vele, hogy sok ember IQ-ja annyira kevés, hogy ha egyel kisebb lenne, akkor növények lennének.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17918) keIdor válasza Abu85 (#17909) üzenetére


keIdor
titán

Akkor ezt tartsd be autóknál, mikrónál, kenyérnél, seprűnyélnél meg mindennél amit veszel. Arra figyelj, hogy a gyengébb szereplő termékét vedd, mert az a jó a piacnak.
Ha nem így teszel, akkor alacsony IQ-d van, és hülye leszel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17919) HSM válasza edari (#17916) üzenetére


HSM
félisten

Én arról beszéltem, hogy ezen a kétszereplős piacon saját magaddal tolsz ki, ha bizonyos stratégiával operáló céget támogatsz.

De ez csak az én véleményem. Kár idekeverni más piacokat. De tény, hogy ott is érdemes lehet hasonló érveket megfontolni.

(#17920) edari válasza HSM (#17919) üzenetére


edari
őstag

Jó, értem mire gondoltál, csak röhejes. Én pl lesz*rom hogy mit teszek a piaccal akkor, amikor egy teméket megveszek. És szerintem még sokan így vannak ezzel.

(#17921) HSM válasza edari (#17920) üzenetére


HSM
félisten

Igen, és ennek viszont meglesznek a maga következményei. :K

Ahogy pl. a bort készítő baktériumok is pont így tesznek, aztán tudjuk mi történik velük, ahogy a bor elért egy bizony alkohol %-ot...

(#17922) keIdor válasza edari (#17920) üzenetére


keIdor
titán

Tegyük tisztába a dolgokat... a vásárló azt nézi, hol kap többet a pénzéért. Nehogy már azért vegyünk AMD-t hogy ne haljanak éhen, azért álljon már meg a menet. Itt nem támogatásról van szó, te nem szponzor vagy, hanem vásárló. Ég és föld. Itt egyesek nagyon el vannak tévedve. Utána kéne nézni, hogy mit jelent az, hogy kapitalista cég, és kapitalizmus.

Jelenleg meg az nVidiánál kapsz többet a pénzedért, gyorsabb, probléma kevesebb van vele, és ezért állunk 80-20%-on. Mert az embereknek ez kell, ezt keresik, az nVidia meg ilyet árul.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17923) TTomax válasza keIdor (#17922) üzenetére


TTomax
nagyúr

+1

Ha nem így lenne ekkor nem így állna a piac,marketing ide vagy-oda....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17924) edari válasza keIdor (#17922) üzenetére


edari
őstag

És ezt most miért nekem címezted? Én is erre célzok.

(#17925) keIdor válasza edari (#17924) üzenetére


keIdor
titán

Általánosságba ment.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17926) #45185024


#45185024
törölt tag

Tudjátok mi lenne a legviccesebb ?
Ha ezekbe a nagy teátrumos előadások előtt Lisának meg a másik NVs kicsi embernek beadnának egy igazságszérumot kimenne és nem tudna hazudni :D Imádnám.

(#17927) Abu85 válasza keIdor (#17918) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nem érdekes, hogy ki a gyengébb szereplő, de arra azért odafigyelek, hogy melyik cég hazudik a képembe és melyik nem. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17928) edari válasza Abu85 (#17927) üzenetére


edari
őstag

Akkor soha ne vegyél semmit.

(#17929) Egon válasza Abu85 (#17927) üzenetére


Egon
nagyúr

Nincs egy órája, hogy írtad: az AMD is hazudik... :U
Mindegy, fölösleges a szájtépés billentyűzet-püfölés részemről.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17930) Abu85 válasza edari (#17928) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem is vennék, ha nem tudnám elintézni a VGA-gyártókkal, hogy egy az egyben cseréljék az új VGA-kra a régi GeForce- és Radeonjaimat. :D

(#17929) Egon: Mert ők is hazudnak, de például az nem érdekel, hogy egy cég hazudik arról, hogy melyik VGA-val járok a legjobban, mert nyilván az az érdekük, hogy a legújabbat adják el. De az már érdekel, ha arról hazudnak, hogy az adott effekthez használt eljárások miért terhelik indokolatlanul meg az adott hardvert. Ennek nagyon prózai az oka, én nem hiszek a gépigény mesterséges növelésében, és nem tartom jónak, ha a PC-piacon ez az irány stratégiává válik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17933) TTomax válasza Abu85 (#17927) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor te ne is vegyél az életben soha semmit,mert olyan kapitalista cég nincs aki nem hazudik csak azért hogy az ö terméküket vedd,csak menj le a lidlbe vagy tescóba vegyél le a polcról egy akármilyen becsomagolt árut és rá fogsz jönni amikor hazaviszed,hogy nem egészen úgy néz ki ami benne van.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17934) edari válasza Abu85 (#17930) üzenetére


edari
őstag

Legyél büszke magadra.

(#17935) MiklosSaS válasza keIdor (#17931) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1 :K :K

De en nem vagyok hazigazda...meg moderator sem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#17936) oAcido válasza Abu85 (#17930) üzenetére


oAcido
aktív tag

"De az már érdekel, ha arról hazudnak, hogy az adott effekthez használt eljárások miért terhelik indokolatlanul meg az adott hardvert. Ennek nagyon prózai az oka, én nem hiszek a gépigény mesterséges növelésében"

Valahogy vissza kell fogni a 980Ti-t, hogy a konkurencia 2 év múlva hozni tudja a teljesítményét :))

(#17937) Abu85 válasza keIdor (#17931) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én elfogult vagyok a PC-piaccal, és sosem tetszett, hogy ennek a piacnak a szépségét bizonyos gyártók semmibe veszik. Régen ezért szapultam az ATI-t, mert szándékosan értelmeztek félre egy nagyon fontos specifikációt, amivel rosszat tettet a PC-nek (R2VB erőltetése). Most sem tesz jobbat a PC-nek az NV úgy, hogy olyan eljárást választanak az egyes effektekbe, ahol ugyanazt az eredményt a geometry shader hatszor lassabban számolja ki, mint a vertex shader. Ez egyáltalán nem a piac érdeke.
Kettőnk között az a különbség, hogy én látom, hogy mikor vernek át, míg te nem akarod, vagy tudod megnézni. :)

[link] - és nem csak én látom ezt problémának.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17938) stratova válasza gyiku (#17932) üzenetére


stratova
veterán

Kész, végem van, made my day :D

Abu:Némi sarkítással ezt a geometry vs. vertex shader témát, akkor és úgy lehetne reprezentálni a vásárlók számára, ha azonos minőségi szinten lehetne ráereszteni a konzolra és a PC-re és azt látnák, hogy van egy 200e ft-os konzolom vs. van egy geometry shaderben tökös VGA-m szintén 200-ért []szándékosan nem a PC árát írom ennyinek alacsonyabb vertex teljesítménnyel és mindkettő kottára ua. teljesítményt hozza azonos címek alatt azonos minőség mellett.

[ Szerkesztve ]

(#17939) keIdor válasza Abu85 (#17937) üzenetére


keIdor
titán

Én berakom a kártyát, és minden program tweak nélkül megy. Nem érzem magam átverve, mert én ezt várom a pénzemért, és ezt is kapom meg. Ezért választom AZT. És igen, azzal sincs bajom, aki AMD-t vesz, vagy meg tudja indokolni, vagy nem. Nem nekem veszi, hanem magának. Ha az szimpatikusabb neki, akkor hajrá.
Sose írnék olyan, hogy ő ettől hülye. Vagy kevesebb az IQ-ja. Visszaélsz a rangoddal, és magas lovon is ülsz. Igen, van különbség köztünk. Szerencsére.

Közgazdaságtant is tanulmányozhatnál egyébként, nem ártana.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17940) Egon válasza Abu85 (#17937) üzenetére


Egon
nagyúr

Kettőnk között az a különbség, hogy én látom, hogy mikor vernek át, míg te nem akarod, vagy tudod megnézni. :)

Meglehet. Bár én sokkal inkább azt érzem, hogy míg én (no meg sokan mások) terméket vásárolok (annak minden kézzel fogható tulajdonságával), addig te filozófiát (még ha nem is vásárolsz, mint korábban kiderült, de ez részletkérdés).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17941) Bratilla95 válasza keIdor (#17922) üzenetére


Bratilla95
tag

Azért az nem igaz, hogy gyorsabb pl 380/x 390/x mind gyorsabb mint a 900-as szériában lévő társa azonos áron (amd néha még olcsóbb is nem csak gyorsabb). Persze az abszolút csúcs az nv-nél van most. De ez lentebb nem igaz.
Szerk. Illetve a probléma sincs több egyik oldalon sem mint a másikon ( személyes tapasztalat alapján )

[ Szerkesztve ]

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#17942) Venyera7 válasza Abu85 (#17937) üzenetére


Venyera7
senior tag

Teljesen egyetértek. :K

(#17943) sayinpety


sayinpety
tag

Gameworks nehez kerdes. Kollegammal ertek egyet: [link]
Am NVidia nem hibas. Csak kihasznaljak az uzleti lehetoseget, tudas hianyat. Jatekos valoban nem ert hozza annyira, hogy kerdeseket tegyen fel. Nagyon atlag feletti tudas kell hozza.

(#17944) gbors


gbors
nagyúr

Személyeskedést, ill. egymás személyiségének elemzését pls privátban... Nem akarok nagyon törölgetni, de kicsit muszáj volt. Pls keep it civil :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17945) stratova válasza sayinpety (#17943) üzenetére


stratova
veterán

A végét emelem ki:

With these shader extensions AMD again improving the performance on the whole GCN lineup, which is good for their customers, but harmful for their business.

Kiegészítve a véleményemmel: lásd egyedi R9 290(X), R9 390(X), ha AMD megoldja, hogy ez a 2013-as kártya az általuk támogatott címekben még mindig jól teljesítsen, nem kényszeríti a saját vásárlóbázisát váltásra. Látszólag sokkal gyorsabban cserélődnek NV hadrverek mint AMD-k, ami bőséges bevétel NV-nek.
Jó példa erre a Hitman, vagy a driver frissítés utáni Doom eredmények. A kvázi jófejségből egyszerűen nem lehet jól megélni.

[ Szerkesztve ]

(#17946) #45997568 válasza sayinpety (#17943) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ez erdekes, el is mentettem, koszi. :R

(#17947) gbors válasza HSM (#17919) üzenetére


gbors
nagyúr

Általában én is az FMCG-t szoktam felhozni, amikor a gonosz nVidiáról van szó, de abban konkrétan van igazság, hogy egy kétszereplős piacon egy kicsit a vásárlónak sem árt odafigyelni. Nem azért, mert szeméthazug az egyik fél, hanem azért, mert egy 80-20-nál eltoltabb arány már a vásárlónak is rossz. Mondhatnám, hogy erre láttam májusban 700 zöld okot, de azóta láttam még 1700 kéket :)

Aztán persze túlzásba sem kell esni - az odafigyelés nálam pl. addig fog tartani, hogy adok egy esélyt Raja-éknak. Ha ugyanolyan bajaim lesznek a cuccal, mint a 7770-nel, akkor megy szépen vissza.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17948) keIdor válasza gbors (#17947) üzenetére


keIdor
titán

Az 1700 kékre azért már volt példa a múltban is. QX9770

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17949) imi123 válasza gbors (#17947) üzenetére


imi123
őstag

Korrekt hozzá állás.
Ne a múlt béli sérelmeiből induljon ki az embert.
Aztán ha a történelem megismétli magát akkor lehet váltani.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#17950) do3om válasza stratova (#17945) üzenetére


do3om
addikt

Milyen cserére tudna amugy ösztönözni?
Mire cserélnék a 290(x)-390(x)-et?
Fury-ra? Vagy kijött valami amíg nem figyeltem? ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.