Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) TTomax válasza HSM (#15248) üzenetére


TTomax
nagyúr

Milyen nyáron?Jövő nyáron?Néztél már a naptárra?Nyár van!Tavalyra ígérték... [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15252) guftabi96 válasza Asbee (#15247) üzenetére


guftabi96
addikt

Unalmas már az is, DE inkább fogyasszon 350w-ot a kártyám, minthogy átvágják a fejemet, mert ezt mindenki tudja, hogy az NV erről tudott. És itt ez a baj, hogy ettől függetlenül kiadták, hibás speccel. És ez sokkal nagyobb baj, mint az, hogy a rivális kártya 2x annyit eszik.
A saját vásárlóikat csapták be. Ha az én kártyámról kiderülne, hogy az a 3gb valójában 2,5gb + 0,5 én biztos, hogy ott oltanám az AMD-t, ahol csak tudom. A pénzemet meg követelném vissza.

#KeepFightingMichael

(#15253) proci985 válasza Menthirist (#15222) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

plusz szerintem nonszensz, hogy 8 eve nem birunk tovabblepni az 1080pn.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15254) ffodi válasza HSM (#15248) üzenetére


ffodi
veterán

Annyit még elfelejtettem leírni, hogy az átalakítók bizonyára aktív megoldásúak lesznek (közben látom a linken is írják), így nem 5k lesz az áruk, hanem vagy 30-40k. Ezt abból kiindulva mondom, hogy vettem már egyszer aktív DP to DL-DVI-t és az annyi volt, mindamellett, hogy Magyarországon be sem lehetett szerezni....

guftabi96:

Én meg használnám, és ha negatív tapasztalom származna belőle, eladnám. Ugyan ez vonatkozik a fogyasztásos történetre is. Ha nem tetszik, mert sokat fogyaszt eladom és veszek mást. Az hogy most melyik dolog mennyire szánt bele a saját lelkébe az embernek, az mindenkinek a saját dolga. Természetesen engem is bosszantana, de hogy mit tennék, azt épp az imént írtam le. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#15255) Milka 78 válasza mortar_94 (#15235) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem ide->[link],mert ez a topick nem erről szól :N
Előtte olvasd el a szabályzatot,töltsd ki az adatlapod és a topick összefoglalót se feledd (első hsz) ;)

(#15256) Asbee válasza guftabi96 (#15252) üzenetére


Asbee
veterán

hogy ott oltanám az AMD-t ahol csak tudom

Na ez a probléma. Mivel te ezt nem tudnád elviselni oltanád ahol tudod. Sokan meg el tudják de a véleményük megvan róla. Aki elégedetlen volt vele eladta. Ezerszer kitárgyalt téma, ne kezdjük újra.

[ Szerkesztve ]

(#15257) #35434496 válasza proci985 (#15253) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ha lett volna már korábban olyan 1gpu-s megoldás ami elég 1440p-re akkor nem itt tartanánk. Fury x, 980 Ti/Tx màr elég.

(#15258) ffodi válasza #35434496 (#15257) üzenetére


ffodi
veterán

Nevezzük inkább határesetnek, majd talán a köv. gen.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#15259) guftabi96 válasza Asbee (#15256) üzenetére


guftabi96
addikt

Nem értem mi a probléma.
Még szép, hogy fel lennék háborodva, ha valamelyik cég átvágná a fejemet.

Ffodi: nálam ez betudható az önfejűségemnek is :D . De elvégre nem azt kaptam a pénzemért, ami oda van írva, szóval mennék is szépen vissza a boltba.

#KeepFightingMichael

(#15260) TTomax válasza guftabi96 (#15259) üzenetére


TTomax
nagyúr

Vissza is vették volna,elég sok helyen megtették.Mit vettél volna helyette ugyanannyiért?Na ez a probléma... ezért nem is vitték vissza sokan.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15261) guftabi96 válasza TTomax (#15260) üzenetére


guftabi96
addikt

Mintha nem lenne több lehetőség: R9 290X, Szétnéztem volna aprón hasonló tudású kártya után, vagy akár használtat, de erősebbet, vagy vártam volna. Ilyen egyszerű. Azt nem mondhatod, hogy kényszerhelyzetben voltak, mert nem volt más alternatíva...
Az pedig dicsérendő, hogy sok helyen visszavették.

Asbee: "Ezerszer kitárgyalt téma, ne kezdjük újra." Mint ahogy a fogyasztás és a melegedés mértéke is az...... :K

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#15262) TTomax válasza guftabi96 (#15261) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,a 290X az nem alternatíva... nem a 970é...az áron kívül kb semmilyen aspektusból, várni azt lehet,igen.

(#15263) Malibutomi
Be egy vizesblokkal,amiért már egy 980at is vehetett volna... :K

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15263) Malibutomi válasza TTomax (#15262) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pedig procinak bejott. :)

(#15264) Asbee válasza Malibutomi (#15263) üzenetére


Asbee
veterán

Igen? Miután vizet kapott mert mind a gpu mind a vram túlmelegedett. Blokkal nekem is bejött a 290.

(#15265) Komplikato válasza ffodi (#15254) üzenetére


Komplikato
veterán

Na ne túlozzunk, régen egy aktív átalakító D-Sub-HDMI volt 28K, most meg 8-12K. Viszont az, hogy aktív átalakító kell, az pont azt mutatja, hogy a DP nem átalakítható HDMI csatlakozóvá közvetlenül, ami nekem új infó vagy a HDMI 2.0 esetén történt valami technikai változás ami nem a sávszéllességet érintette?

Ettől még a HDMI 2.0 hiánya igen is fájó, mert valószínűleg a töredékébe került volna bele tenni, mint amiért megveheted átalakítót. Fentebb viszont írta valaki, hogy a 4K esetén mindenki TV-re gondol, amit én erősen vitatnék, pláne azért mert a nagyobb gyártók elég régóta tolják az 5K monitorokat és a Fiji-t is 5K képes gmaer kártyának promózták. És az akkor sem TV, ha van már 8K TV. 4K monitor meg igen régóta van, csak régen drága orvosi és CAD monitorok tudták.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#15266) #45185024


#45185024
törölt tag

Én tulajdonképpen nem is a 4K miatt szeretnék Fury Prot venni.
Egy 4 ks nagyképernyős tv 300 ezer (ha akciózzák)
Viszont kell a VR hez és a Hololenshez az erős gép.
Láttátok a[E3 HOLOLENS bemutató]-t?
Nekem ez a rendszer kegyetlenül tetszik.

(#15267) Malibutomi válasza Asbee (#15264) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem meg blokk nelkul is.

(#15268) Asbee válasza Malibutomi (#15267) üzenetére


Asbee
veterán

Ő sem akart rá blokkot. Örülj neki, hogy nálad nem melegedtek túl ezek.

(#15269) stratova válasza Asbee (#15250) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem főleg egy prémium vonalnál elvárható lenne, hogy az OEM adjon a kártya mellé DP - HDMI 2.0 átalakítót. Nem a legszebb megoldás, de vállalható kompromisszumnak tűnik.

Szerk.: erre mondanám, hogy legkésőbb Fury polcokra kerüléséig, ezt meg kellene oldani a megfelelő partnerekkel.

Driverek tekintetében úgy látszik lassan kezdenek magukhoz térni. Értem ez alatt a javuló tesszellációs teljesítményt (igen ebből legtöbbet sajnos csak a Tonga és nála újabb kártyák profitálnak). Amennyire ráfeküdtek Carrizo energiatakarékosságára ezzel a lendülettel helyre lehetne rárzni a nyugalmi és BR, 2D terhelés alatti órajeleket is.

[ Szerkesztve ]

(#15270) Asbee válasza stratova (#15269) üzenetére


Asbee
veterán

Ha még nincs ilyen átalakító úgy nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#15271) ffodi válasza Komplikato (#15265) üzenetére


ffodi
veterán

Na nem túlzok!

Kb. 30k volt az aktív mivolta miatt, szerintem most sem kapod meg olcsóbban. (nekem nem konkrétan ez a típus van, de az mindegy is. :) )

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#15272) keIdor válasza #35434496 (#15257) üzenetére


keIdor
titán

Kompromisszummal a sima 980 is, ez alatt azt értem, hogy max 2xMSAA pl. meg lehet nincs 60fps, csak 50. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15273) HSM válasza Asbee (#15250) üzenetére


HSM
félisten

Emlékeim szerint mindkettő egy OC MSI volt. Én azért megvárnám más gyártók, más modelljeit is, mielőtt messzemenő következtetést vonnék le.
A PCI-E-nek ehhez semmi köze. Le van fektetve, hogy ennyi mehet ki a 6+8pinen, 300W. Persze, ha közben OC-zzák, akkor ez lehet több.

Én két BS-re emlékszem, és mindkét esetben hibás kártya volt az oka, az egyik esetben fel is merült, hogy visszavitt kártyát adtak el újra.

(#15251) TTomax: Ha már tavaly ügyködtek a prototípuson, akkor lassan csak elkészülnek vele, nem gondolod? ;)

(#15254) ffodi: 30-40K jó vicc. Egy aktív HDMI/VGA/DP adapter 3 000-10 000 forint közötti összeg manapság. A DL-DVI átalakító azért lehettt olyan horror, mert az elég ritka motyó volt, így kérhettek érte horror összeget. Erre a DP-HDMI2 átalakítóra jóval nagyobb igény lenne, nemcsak az AMD VGA-i révén.

(#15265) Komplikato: A DP sosem volt közvetlenül HDMI-re alakítható, egészen más jeltovábbítást használnak. Csak egyes DVI és HDMI verziók alakthatóak egymásra.

Azt is írtam, a sanszosan az eredetileg HDMI2 előtt elkészült csipet utólag átalakítani (újratervezni, próbagyártás, validálás, optimalizálás, minden jóság) kellően horror költség lett volna. Persze, a user szemszögéből jobb, ha nem kell átalakító, de mivel ott a DP, és monitorokban az az elterjedtebb, így vállalható kompromisszum.

(#15274) peterm711 válasza guftabi96 (#15252) üzenetére


peterm711
aktív tag

Persze az nem zavar, hogy átnevezték és árulják kb 100 euróval drágábban ugyanazt a majdnem 2 éves kártyát. Még új nevet is kapott ugyanaz a gpu. Ez rendben van, teljesen fair a felhasználókkal szemben...

[ Szerkesztve ]

(#15275) ffodi válasza HSM (#15273) üzenetére


ffodi
veterán

Az igény biztos nagyobb lesz, de a horror összeg szerintem borítékolható. Egy aktív DP - SL DVI is csak 5-8k kb. szóval semmi xtra, a DL-DVI-s pedig nem csak azért drága, mert ritkább, hanem mert komolyabb motyó is társul mellé.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#15276) #16729600 válasza HSM (#15273) üzenetére


#16729600
törölt tag

Gondol ő rá erősen,de az csak AMD nél működik így ( meg Köbükinél ),hogy telepatikus úton kivetítik a jövőt és abban bíznak/hisznek/vallást alapítanak.Sajnos itt még a tények játszanak,átalakító momentán az ablakban. :D

[ Szerkesztve ]

(#15277) HSM válasza peterm711 (#15274) üzenetére


HSM
félisten

Az új revízió nem ugyanaz a GPU. Amúgy a specifikációja elérhető, és nincs benne kamu adat. Innentől nem tudom, hol van az átvágás.

(#15275) ffodi: A horror összeget az esetek többségében az okozza, ha ilyesmi kütyüt nagyon kis szériában kell egy szűk közönségnek gyártani. Ez nem ígérkezik ilyen kisszériás motyónak. Aztán a fene tudja, hogy alakul. :R

(#15276) szunya1: A TV-zést akkor nyomod addig 4K 30Hz-en. Azt már most is lehet. Vagy DP-os monitort veszel 4K-sat.

[ Szerkesztve ]

(#15278) stratova


stratova
veterán

Ha már a drivereknél jártam az imént. Csillivilli csodák helyett/mellett Catalyst megkaphatná a Strongene OpenCL H.265/HEVC Decoderét lehetőleg nem csak Windows támogatásával.
Kellemetlen, amikor notebookcheck az új Apple üdvöskét tesztelve arra jut, hogy jelenleg a H 265 még döcögős HW-es vagy szoftveres (OpenCL) támogatás hiányában. Mondjuk Apple érdekes is, hogy mihamarabb szülessen ilyen szoftver a rendszerükre, mert R9 M370 úgy meg tudná oldani a feladatot.
Remélhetőleg kellő figyelmet fordítanak erre.

[ Szerkesztve ]

(#15279) ffodi válasza HSM (#15277) üzenetére


ffodi
veterán

Tudnál linkelni erről doksit? Mármint a Hawaii és Grenada GPU spec-ről? Nem csesztetésképp, tényleg érdekelne. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#15280) TTomax


TTomax
nagyúr

Az aktív átalakítók sosem voltak olcsóak...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15281) HSM válasza ffodi (#15279) üzenetére


HSM
félisten

Nincs sajnos. :( Az AMD oldalán van pár alap dolog. Viszont gondolom nem az ujjából szedte jópár oldal, hogy vannak változások. ;)
Köztük a PH is:
"A lapkák szempontjából feltűnőek az új nevek is. Hogy egyszerűbben be lehessen ezeket határolni leírjuk, hogy a Grenada, az Antigua, a Trinidad és a Tobago rendre a Hawaii, a Tonga, a Curacao és a Bonaire új steppingre épülő verziója. Az elsődleges változás a PowerTune rendszert érte, amely a felújított lapkák esetében az elődökhöz képest jóval stabilabban képes tartani a maximális órajelhez közeli szintet a komolyabb terhelést kifejtő program futtatása során. Bár ilyen játékok még nincsenek, de az aszinkron compute mellett nem lesz ritka, hogy egy grafikus vezérlő belső terhelése 80%-nál is nagyobb lesz, amit az új dizájnok kisebb órajelvesztéssel is meg tudnak oldani. Ezzel lényegében nő a gyakorlati teljesítményük a korábbi kártyákhoz képest." [link]

(#15282) peterm711 válasza HSM (#15277) üzenetére


peterm711
aktív tag

Hol, mi? 2816 SP, ROP/TMU: 64/176, 512 bit bus, mindkét gpu, egyedül a memória nagysága változott, na meg az órajel. Az új stepping meg nagyon jól hangzik, de nem biztos hogy úgy is van, ha mérséklődött volna a fogyasztás akkor azt mondom lehetséges, de így.....

(#15283) Asbee válasza HSM (#15281) üzenetére


Asbee
veterán

Duma.

(#15284) guftabi96 válasza peterm711 (#15274) üzenetére


guftabi96
addikt

Mert most konkrétan mi is a baj? Azt állította valaki, hogy a 390x kétszer olyan gyors, mint a 290x?
Nem!
Nyilván mindenki jobban örült volna, ha teljesen új gpu jött volna, de nem értem, hogy miért nem fair play, amit az AMD csinált. Nyilván nem a 290x tulajok fognak 390x-et venni. (Aki mégis van olyan hülye, az meg is érdemli)
Viszont a 970-nél nem a valóságot tükröző adatok voltak megadva, és sehol nem volt megemlítve a kártya sajátossága. El lehet dönteni, hogy melyiknek van nagyobb súlya.... Szerintem elég egyértelmű a helyzet.

#KeepFightingMichael

(#15285) #16729600 válasza HSM (#15277) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyrészt már van 4K-s 60Hz TV-m,én annyira nem vagyok szektatag,hogy vegyek mellé egy dp-s monitort is. ;) 30Hz-en meg "jáccon az akinek 'nyóc anyja 'vót.Sajnos emiatt számomra epic fail a Fury széria. ( mondjuk azt azért megvártam volna mindenképpen vétel előtt,hogy az amúgy "hibátlan driverben szíveskedtek e végre javítani a több éves hanghibát. Tudod ( VGA-HDMI-AVR-TV terheletlen állapotban recsegés-ropogás ). :R

[ Szerkesztve ]

(#15286) stratova válasza Asbee (#15283) üzenetére


stratova
veterán

Már elnézést. De megint nem a megfelelő topikban folyik a vita.

Az ilyen egy szavas kontrák következménye szokott lenni a de az "Nv is kezdetű.." tématévesztés, amire feljebb is volt példa. Ha erről akarunk vitázni menjünk át az Nv vs. AMD-be.

[ Szerkesztve ]

(#15287) HSM válasza peterm711 (#15282) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudjuk, mérséklődött-e a fogyasztás, legalábbis én még nem nagyon láttam ezt értékelhető minőségben taglaló tesztet. :(
Azt látjuk, hogy OC modellek, 8GB rammal többet fogyasztanak jóval, de ebből nem sok minden derül ki. :(

(#15283) Asbee: Ezt a legkönnyebb írni. :U

(#15285) szunya1: Emlékeim szerint az erősítőd nem szerette a kártya azon működését, hogy ha nem volt hang, akkor megszakította a HDMI hangfolyamot. Erősen kompatibilitási gond szagú, azt meg ilyenkor elég nehézkes kideríteni, melyik kütyü a hunyó. :(

(#15288) ffodi válasza HSM (#15281) üzenetére


ffodi
veterán

Tudod, hogy ez nem győz így meg. :)

Amit pedig most nem hagyhatok ki:

"Az elsődleges változás a PowerTune rendszert érte, amely a felújított lapkák esetében az elődökhöz képest jóval stabilabban képes tartani a maximális órajelhez közeli szintet a komolyabb terhelést kifejtő program futtatása során"

Persze, mert itt nincs az a fos téglahűtés, ami 94 °C-on tartja a GPU-t, ami miatt visszaveszi az órajeleket a kártya. ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#15289) Asbee válasza HSM (#15287) üzenetére


Asbee
veterán

Bizonyíték? A 970-ről is elhittük, hogy 4 gigás nem?

[ Szerkesztve ]

(#15290) #85552128 válasza ffodi (#15288) üzenetére


#85552128
törölt tag

Most már stabilan 300W fölött van ;]

Amúgy tesztekből is látható, hogy nem több mint egy sima rebrand, +4 GB memóriával és kicsit meghúzva, a GPU-n semmilyen fejlesztés nem történt, azonos órajelen ugyanúgy teljesít mint egy 290X.
Azért aki a 300-as szériát még védi az igen elvakult fan lehet, a 4 GB-s Tongán bocsánat "Antiguán" kívül az egész felhozatal szégyen, a GCN 1.0-s HD 7850 -> R7 265 -> R7 370-nel az élen.

[ Szerkesztve ]

(#15291) peterm711 válasza HSM (#15287) üzenetére


peterm711
aktív tag

Nagy valószinűség szerint kapott egy hatalmas alapfeszt, hogy ne crasheljen a magas órajelek miatt, ezért növekedett meg a fogyasztás, nem kell ehhez atomfizikusnak lenni. Kiváncsi vagyok hogy mi lesz ennek a vége, hány kártya lesz majd garba, mert összeomlik, meg artifact-ol.

(#15292) HSM válasza ffodi (#15288) üzenetére


HSM
félisten

Természetesen ez sem zárható ki. Ki kéne tesztelni, mi történt valójában. ;)

(#15289) Asbee: Igen, a 970-nél is elhittük a gyártónak jóhiszeműen, hogy valós adatokat közölt a termékről. Ez így normális szerintem. A 300-as Radeonok esetén is ez lenne a normális, hogy amíg nem bizonyosodik be az ellenkezője, addig elhinni, hogy amit kommunikáltak a termékekről az nem kamu.

(#15290) Szaby59: Ha rám céloztál, nekem se tetszik, hogy a Pitcairnt hozták harmadszorra is, arra ráférne már kis funkcionális fejlesztés. A 390-eket is hagytam volna inkább 4GB rammal.

(#15291) coonee: Hát majd kiderül. :) Nyilván valamivel több lesz a hibás, ha jobban ki van hajtva gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#15293) Asbee válasza HSM (#15292) üzenetére


Asbee
veterán

Minden jel arra mutat, hogy semmi változás azon kívül, hogy sz...á feszelik, hogy bírja.

(#15294) #85552128 válasza HSM (#15292) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem csak rád, bárkire aki szerint ez így okés. Jó, hogy jön a Fiji, de azért szerintem a Hawaii-t bármilyen változtatás (GCN 1.2, fogyasztás) nélkül kiadni hiba volt ismét, főleg ha a Nano tényleg azt hozza majd amit ígérnek... A +4 GB VRAM is csak feleslegesen növeli az árcédulát, arról nem is beszélve, hogy eléggé kettős marketinget sugall a Fiji 4 GB-jével szemben...
A 370 meg hihetetlen, még csak nem is a PitcairnXT-t hozták ki mint a 270/X-nél, hanem a Pro-t - nem mintha az a +200 mag csodát tenne.
A Tongát még lelehet nyelni, az viszonylag új, a Bonaire már megint csak kevéske ráadásul az sem a fullos verzió (komolyan ennyi selejt van még raktáron még a 3 éves GPU-kból is ?).

[ Szerkesztve ]

(#15295) HSM válasza Asbee (#15293) üzenetére


HSM
félisten

Ha kihoznának egy 4GB-os 390-et, ez akkor derülne csak ki. Vagy ha majd valaki veszi a fáradtságot, és egy azonos VRM-el szerelt, nem OC 390 kártyán megméri a GPU fogyasztást azonos terhelés mellett, mint egy 290-en. Természetesen ha mindkettő X-es, úgy is jó. Érdemes lehet megnézni, azonos órajelen is ugyanezt, pontosabban a 390-ből visszaveni az órajelet az elődje szintjére, ahhoz mit szól.
Addig nem tudhatjuk, történt-e bármi a tető alatt. :N

(#15294) Szaby59: A +4GB ram nemcsak az árat növeli, és furcsa fényben tünteti fel a Fiji-t, hanem a 390 fogyasztására sincs jó hatással. A TPU tesztben látott horror multimonitor fogyasztásból gondolom: [link]
+35W a 290-hez képest, ezek alapján a memóriarendszer fogyasztását közel megduplázták. :( Nem hiszem, hogy a fesz vagy órajel miatt, inkább a dupla méret gyanús. Ugyanez a BR lejátszásnál. Ugyanakkor meg üresjáratban meg még kevesebbel beéri, amikor inkább a GPU számít.

[ Szerkesztve ]

(#15296) Malibutomi válasza stratova (#15278) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha jol tudom a Fiji mar kapott H265 decodert

Meg is van:
The processor will also support new H.265/HEVC decoder.

(#15297) #85552128 válasza HSM (#15295) üzenetére


#85552128
törölt tag

33W volt a különbség a ref 290X és a 8 GB-s 290X Vapor-X között, úgy, hogy +30 MHz-es GPU és +125 MHz-es memória órajel eltérés van a két kártya között. [link]
A több memóriával is ugyanannyi chipet raknak a kártyára csak a kapacitásuk nagyobb, az meg mint látható pár wattnál többet nem hoz...
Az új kártyák jó pár mV-tal megvannak emelve, hogy tartani tudják az órajelet és ez okozza a nagy fogyasztást.
Bár azt még így sem értem, hogy fogyaszthat 100W-ot egy videofájl alatt itt akkor driveres/biosos powertune szabályozás van rosszul konfigolva.

[ Szerkesztve ]

(#15298) Televan74 válasza #85552128 (#15294) üzenetére


Televan74
nagyúr

Talán jobb lett volna ha a 300 szériát nem adják.ki.Sok értelme ennek így nincs.Vagy a Fury helyett lehetett volna a top kategória a 390(Fiji Pro)/390X(Fiji XT).

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15299) #85552128 válasza #85552128 (#15297) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mondjuk a hynix legfrissebb katalógusa szerint az MSI-n használt H5GC4H24AJR-T2C-nek 1.5V kell a 6 GHz és 1.35V kell az 5 GHz-hez.
A régi 290X-re elvileg a H5GQ2H24AFR-R0C-t rakták ami 1.5V@6GHz-re van hitelesítve, de elvileg csak 5 GHz-en ment így azon 1.35V-ot kaphatott.
Viszont a Hynixnek van olyan chipje is (H5GC4H24AJR-R0C) ami ezen a feszültségen már 7 GHz-et tud illetve alacsonyabb feszültségen is képes lenne 6 GHz-re

Tehát ha emelik a memóriát/más típusú ramot raknak rá a gyártók akkor jó pár watt különbség lehetne a kártyák (! nem a GPU !) között az elérhető chipek eltérő feszültsége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15300) proci985 válasza Asbee (#15268) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jo, de azt is vedd figyelembe, hogy en a forum zajra haklis felhasznaloi kozott vagyok es jelenleg uresben 600-700rpm korul mennek a ventik. tovig terhelve (egyoras furprime) alatt pedig inkabb +25ig engedem a viz deltaTjet cserebe a halksagert.

plusz a kartya egy matrix platinum, aminel a gyari huto kb arra van, hogy be lehessen bootoltatni. vizen viszont tenyleg alom, vizezett 290xek kozott az enyemnek vannak a legjobb hofokai kb (a VRM resz nagyon durvan tul van meretezve, de vizezett vapor/lgtrol nem tudok a forumban).

---

nem tudom megegyszer nekiallnek e a projektnek, viszont jelen formaban kb azt tudja a rendszer amit elvartam tole. draga volt, de teljesit. plusz lehuzhattam a bakacslistarol a full custom vizet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.