Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) Televan74 válasza Crytek (#15745) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem tudom hova tegyelek téged? Most szeretnél játszani vagy sem? Vársz a tökéletes kártyára? Ami soha nem lesz!

(#15742) nubreed Majd DX12 alatt minden szép lesz csak győzzék a sok AMD tulaj kivárni.

Egyébként a win10 -s driverer a Witcher3 ultrán remekül fut 32x tess. mellett is.Tényleg lehet valami abban hogy az AMD miért várja a Win10 és vele együtt a DX12 -t.A DX11 nem biztos hogy az ő játszóterük.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15752) gbors


gbors
nagyúr

Azért feltennék egy kérdést. Ki az, aki ténylegesen Fury X-et tervez venni, és ki az, aki inkább csak sporteseményként tekint az új megjelenésre? Csak azért, mert az első esetben halál mindegy, hogy átlagosan 5%-kal lassabb vagy gyorsabb, mint a 980Ti (na jó, esetleg farokméretben számít ;] ). Igazából az egyetlen dolog, ami a teljesítményben igazán fontos, hogy ne legyen nagyon lemaradva olyan játékban, ami számít, olyan beállításokon, amik reálisak. Esetleg jelentősen gyorsabb legyen olyasmiben, ahol elkel az extra kraft.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15753) Menthirist válasza do3om (#15750) üzenetére


Menthirist
veterán

hozzátenném hogy a 980 Ti ilyen gyors megjelenése speciel engem meglepett, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan seggberúgja a Titan X vásárlóit az nvidia. Ezzel a lépéssel szerintem egyrészt aláásta az amd-t hogy nagyobb haszonnal adhassa el a titan x szintű kártyáit (ami nekünk mint vásárló jó mert olcsóbban kapjuk meg, másrészt rosszabb, ha tovább rongálja az amd anyagi helyzetét), másrészt pedig zokszó nélkül szemberöhögte a Titan X vásárlóit 2 hónappal később, hogy majdnem fele áron kiadta az ugyanolyan vagy még jobb teljesítményű kártyákat.

A technológiáról meg csak annyit, hogy a hajadra kenheted, ha régebbi technológiára készített programokkal teszteled. Az eddigi programokat úgy tervezték, hogy beleférjenek kb max 100-150 giga per sec memória sávszélbe (de jellemzően kevesebbe), lévén a kártyák túlnyomó része ide esik. Most ha kvantum gpu-kat dobtak volna ki 10 ezer giga per sec sávszéllel, régi programokban akkor sem feltétlen mutatná meg az erejét, csak ha elkezdik kihasználni a tudását. Tök jó dolog a 900-as sorozatban is a VXGI remek cucc lenne, csak épp nem látod nyomát sem a tesztre használt programok 100%-ában.

Televan: ezt is már rég mondjuk, hogy a dx11 igen, nem annyira a radeonok játszótere. igen, ott a driver ok is, de egyebek miatt is látszik. nem is csoda ha több szempontból többet gyorsul az amd arányaiban mint az nvidia (ami ugye nem azt jelenti hogy feltétlen gyorsabb lesz mint az nvidia, hanem azt, hogy amíg az nvidia mondjuk 45%-ot gyorsul, az amd teszemazt 60-at)

gbors: én konkrétan Fury X-et szándékozok venni, amennyiben kb a 980 Ti szintjén van. Ez pedig azért van, mert egyrészt az amd technológiái jobban vonzanak mint az nvidia-é, a teljesítmény és az ár azonos, a fogyasztás akkor számítana számomra ha túl hangossá válna tőle a kártya de vízzel ez kevéssé valószínű. Illetve mert nyíltan vállalom hogy a két cég közül inkább az amd felé hajlok. Én VR-ra keresek kártyát, nem 4k-ra vagy 5k-ra, ezért sem zavar a 4 giga vram.
Kb azonos teljesítményű és árú kártya esetén tehát nálam a technológiák és a szimpátia alapján vonzóbb választás a Fury X. A pénz pedig már megvan, már csak tesztadatok és raktárkészlet kell.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15754) #35434496 válasza gbors (#15752) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nálam akkor opció ha gyorsabb mint a 980ti g1. Ha ezt a szintet nem hozza akkor engem nem èrdekel. EVGA 980 Ti Classified kártyát tervezek venni de nem zárkóztam el a Fury x-től sem. De könyörgöm vízhűtèssel verje már el a léghűtéses 980 ti g1-et.

[ Szerkesztve ]

(#15755) Televan74 válasza gbors (#15752) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én csak Fury -t tervezek venni,de azt is csak november körül.De gondolkodok a 980Ti is.A olcsóbb freesynces monitorok miatt lehet hogy Fury lesz belőle.Sok víz lefolyik még addig a Dunán.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15756) #85552128 válasza Televan74 (#15751) üzenetére


#85552128
törölt tag

"A DX11 nem biztos hogy az ő játszóterük."

Halkan megjegyezném, hogy elsőnek volt DX11-es kártyájuk, hónapokkal a Win7 megjelenése előtt, ahogy a DX11.1 és 11.2-t is csak ők támogatták...
Ez alapján a DX12 sem lehetne az ő "játszóterük" kísértetiesen hasonló folyamat játszódik le...

Maradjunk annyiban, hogy a driverekkel volt/van problémájuk, a low-level api-któl pedig sokan ennek (és ezzel együtt a problémák ?) eltűnését remélik...

[ Szerkesztve ]

(#15757) Malibutomi válasza #35434496 (#15754) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Alapon biztos nem fogja...szoval remelem igazad lesz a tuning/voltage lock temaban, es hamar latunk eredmenyeket.

(#15758) Menthirist válasza #85552128 (#15756) üzenetére


Menthirist
veterán

nem azért nem a játszóterük mert ők hozták ki elsőnek a dx11, 11.1 vagy 11.2-es kártyáikat. Ez alapján akár az is lehetne a következtetésed, hogy a dx12 azért nem lesz az nvidia játszótere, mert ők hozzák ki az első 12.1-es kártyát. Nem releváns a kérdésben.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15759) #35434496 válasza Malibutomi (#15757) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nagyon èrdekel ez a Fury x. Végre egy olyan AMD kari amire azt mondom, hogy kell. :B

(#15760) #85552128 válasza Menthirist (#15758) üzenetére


#85552128
törölt tag

Tudtommal 12.0 supportja az AMD-nek volt elsőnek, de amúgy is azt mondjátok a tier a lényeg... :))
Kb annyira releváns egy ilyen "elmélet" mint a többi találgatás, csak az előbbi legalább az elmúlt 6 év tényeire alapul...
Akkor sem értek sokat azzal, hogy jóval hamarabb volt egy DX11 képes architektúrájuk, most sem garancia erre.

[ Szerkesztve ]

(#15761) h1mpi válasza #35434496 (#15759) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Sokat ittál vagy keveset? ;]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#15762) Malibutomi válasza #35434496 (#15759) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Furcsa is volt milyen feltunoen "jofiu" voltal egy ideje :DDD :DDD

Vannak amugy ujabb benchek [link]

[ Szerkesztve ]

(#15763) #35434496 válasza h1mpi (#15761) üzenetére


#35434496
törölt tag

Tényleg érdekel ez az új cucc de gyorsabb kell legyen. Oc-ban is meg mindenhogyan. A classified még gyorsabb mint a g1.
Malibutomi Milka azt mondta különben nem marad a haverom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15764) zoli7903


zoli7903
csendes tag

(#15765) Menthirist válasza #85552128 (#15760) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem ezt mondjuk. Én legalábbis nem. Az amd mellett a fejlettebb bekötési modell áll, míg az nvidia mellett az a két extra feature, ami csudijó dolog ha használni fogják, felesleges ha nem. Itt minden a nyújtott és kihasznált technológiákról szól. Hiába ad egy kártya csomó jó lehetőséget ha nem használják, és ez igaz mindkét oldalra.

a nagyobb dx12 teljesítmény pedig csak azon alapul, hogy százalékban, arányában valamivel többet nyert az amd a low level apin mint az nvidia. Nem lett ettől gyorsabb, csak többet gyorsult.

Malibutomi: ezek nem azok a tesztek amik már fentebb is voltak? jah, lehet rossz linket néztem

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15766) Crytek válasza Televan74 (#15751) üzenetére


Crytek
veterán

Crysis-al kezdődően vagy 80+ game van ami nem ment max grafikán szerinted ha 2007 óta várok akkor mennyire érdekelhet ez a maradék 1.5 év?Ezek a játékok a szemembe semmit nem romlanak.
És engem egy kicsit se zavar hogy nem tudom őket játszani csak lowon akadva.Egyszer úgyis lesz gépem mindegyikhez hogy maxon futhassanak.

Ez kb olyan hogy valaki ünnepli a születésnapot valaki meg leszarja. Embere válogatja. Én ilyen vagyok.

Next PC Upgrade: 2022

(#15767) rocket válasza zoli7903 (#15764) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezek mar elolvastak az AMD tesztelesre vonatkozo ajanlasait :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#15768) zoli7903 válasza rocket (#15767) üzenetére


zoli7903
csendes tag

Biztosan, mert az AMD is hasonló eredményeket közölt:)

(#15769) #85552128


#85552128
törölt tag

(#15765) Menthirist: te nem mások óriási alázásról beszélnek :))

Majd a Techpowerup 22 játékot használó tesztjéből vonok le következtetést, esetleg mellette még megnézem a Tomshardwaret, guru3d-t a viszonyítás miatt.
Ha pH-n meg a szokásos tesztcsomag lesz akkor kb. +10% várható az AMD javára a többi teszthez képest.

[ Szerkesztve ]

(#15770) do3om válasza Malibutomi (#15762) üzenetére


do3om
addikt

Eddig jó. Lehetne jobb de legalább nem rossz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#15771) Anubris válasza zoli7903 (#15764) üzenetére


Anubris
őstag

Ha Titan-X-el szemben így teljesít akkor egy custom 980Ti ráfog verni pár fps-t. Remélem lesznek alacsonyabb felbontáson is tesztek.

(#15772) -Solt- válasza gbors (#15752) üzenetére


-Solt-
veterán

Nálam elsődleges célpont a Fury X, és ahogy írod, pár százalék valóban nem számít. QHD felbontás a cél, szeretnék egy FreeSync-s 27-s monitort.

NV addig nem pálya nálam, amíg nem támogatják az Adaptive-Sync-t, de ha azonos áron a 980Ti jelentősen gyorsabb, akkor nem adok pénzt a Furyért sem egészen addig amíg nem csökkentik az árát. A végső lökést majd a DX12-s tesztek adják meg.

www.smart-bus.hu

(#15773) stratova válasza Malibutomi (#15762) üzenetére


stratova
veterán

Fury X I'm still cool

Ezzel télen megfagyunk, hüpp :))

[ Szerkesztve ]

(#15774) Menthirist válasza #85552128 (#15769) üzenetére


Menthirist
veterán

milyen jó hogy van/lesz elég teszt ami alapján megnézheted mire képes. Mert ugye nem észak-koreában vagyunk, nem egy újság van aminek minden szavát el kell hinni.

az első mondatodban meg felteszem volt egy vessző a nem után. Ettől függetlenül nem hiszem hogy a kártya ellen kellene felhozni "bezzeg érvnek", hogy 1-2-3 ember mit tippelt előre. Tehát attól hogy a fórumon pár ember azt tippelte hogy magasan fogja verni a gtx-eket, nem gondolnám hogy a "szar a fury" felfogást kellene felvenni ha ez nem lesz igaz.

stratova: az a buszos reklám zseniális :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15775) #85552128 válasza Menthirist (#15774) üzenetére


#85552128
törölt tag

Tényleg, jó mert szabadon véleményt nyilváníthatunk... :K

"az első mondatodban meg felteszem volt egy vessző a nem után."
Sajnos lemaradt. Hasonlóképpen ahogy nálad a nagy kezdőbetűk az új mondataidnál vagy a vesszők néhány helyen a "hogy" előtt, ha már ilyenekbe kötsz bele...

Egyébként meg senki nem mondta, hogy szar melyik hszben állítottam ?

(#15773) stratova: Vízhűtés vs. mókuskerék, semmi kiemelkedőt nem látok, inkább elvárható.

[ Szerkesztve ]

(#15776) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Olvasgattam a topikot en is az elmult par hetben es a tesztek alapjan nem hozott akkora elorelepest az uj szeria mint szerettem volna de gondoltam kivarok az arak miatt is. Ha valakit erdekel akkor nalunk most jelentek meg az MSI Gaming kartyak arakkal ITT, ezt szorozzatok meg olyan 42-vel. Ha kicsit majd csokken a kezdeti ar, akkor lehet megiscsak egy 390 lesz ebbol :)

[ Szerkesztve ]

(#15777) ezmiez36 válasza Crytek (#15766) üzenetére


ezmiez36
csendes tag

2007 óta ? :D Ha te váltasz az a PH! történetének legnagyobb és közösségileg legjobban várt váltása lesz !
Ne add fel, légy türelmes ( ne vegyél konzolt) . :R

[ Szerkesztve ]

ezmiez36

(#15778) stratova válasza #85552128 (#15775) üzenetére


stratova
veterán

De, hogy fogunk nem megfagyni télen? :))

Na, befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#15779) Menthirist válasza #85552128 (#15775) üzenetére


Menthirist
veterán

nem belekötni akartam, hanem tisztázni hogy azt értetted-e a mondandód alatt amit én értettem. De akkor azt... remek.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15780) #85552128 válasza Menthirist (#15779) üzenetére


#85552128
törölt tag

Akkor azon részt vedd semmisnek és utólag elnézést érte :)

[ Szerkesztve ]

(#15781) mlinus válasza stratova (#15773) üzenetére


mlinus
őstag

de gáz..ebből tényleg baj lesz télen. miért ilyen hideg? jobb az nvidia.

(#15782) shteer válasza ezmiez36 (#15777) üzenetére


shteer
titán

Majd a Pascal talán méltó lesz rá :)

..szerintem jónak tűnik

(#15783) #35434496 válasza stratova (#15773) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ez így eléggé troll kategória! :D Vizhűtésű Fury x-et összehasonlítani egy ref mokuskerekes tx/ti kártyával. :C

(#15784) Ren Hoek válasza stratova (#15778) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hehe ez jó :D Amúgy megfagyás gondolom irónia. Azért TX + 40 Watt, a kis radiátorról szépen le fogja fújni a fagyos lábra majd azt a 300 Wattot. Szerintem egy olyan 290X körül lehet fogyasztásban, esetleg tuning mellett tuti.

(#15777) ezmiez36 Cryteknek majd összedobhatnánk egy eszetlen nagy PH partit, mikor cseréli a GTX 460-at..VGA legénybúcsú :DD kokain hóágyú, koreai hostesslányok, privát gamer sarok quad Fury X CF-el, Dr. Lisa Su személyesen adná át az újat (vörös bikiniben):DDD stb...

[ Szerkesztve ]

(#15785) Menthirist válasza #85552128 (#15780) üzenetére


Menthirist
veterán

semmi gond, nem kell elnézést kérned, más helyzetben én is félreértettem volna szerintem :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15786) #85552128 válasza Ren Hoek (#15784) üzenetére


#85552128
törölt tag

Hamarabb kapunk Half Life 3-at, minthogy ő VGA-t cseréljen :D

(#15787) Szeszkazán válasza #85552128 (#15786) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

+1 :C Where is Mr. Gabe? :D

(#15788) UnSkilleD válasza Ren Hoek (#15784) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

LOL, arra a partyra benevezek

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#15789) gbors válasza -Solt- (#15772) üzenetére


gbors
nagyúr

Privát vélemény, de szerintem Fury X-et most érdemes venni, 5-6 hónap múlva már nem (ugyanez igaz a 980Ti-re is, persze). Mire lesz reprezentatív DX12 minta, addigra nagyon közel lesz a next gen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15790) Gainka válasza Ren Hoek (#15784) üzenetére


Gainka
őstag

Ez jo, benne vagyok en is :DDD

(#15791) h1mpi válasza #35434496 (#15783) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ja ezt az EVGA 980Ti Hybriddel kell összehasonlítani.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#15792) -Solt- válasza gbors (#15789) üzenetére


-Solt-
veterán

Abszolút jogos észrevétel, egyet is értek vele, többek közt ezért sem született még végleges döntés a részemről. A 290X-m garanciális cserére szorul, ha ez nem lenne, lehet, hogy kihúznám vele a következő generációig, de így esélyes, hogy nem bírom ki! :)

www.smart-bus.hu

(#15793) Xmister válasza #35434496 (#15783) üzenetére


Xmister
senior tag

Mindkettő ref, és ezek vannak egy árban :)

(#15794) #45185024 válasza h1mpi (#15791) üzenetére


#45185024
törölt tag

ugy érted az árát is az EVGA 980Ti Hybriddel kell osszehasonlitani :DD

(#15795) -Solt- válasza h1mpi (#15791) üzenetére


-Solt-
veterán

Az nem baj, hogy az drágább 100 dollárral?

www.smart-bus.hu

(#15796) #35434496 válasza Xmister (#15793) üzenetére


#35434496
törölt tag

Szerintem te is tudod miről beszélek de nézhetjük így is. :)

(#15797) SpongyaBob válasza -Solt- (#15795) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nvidia-nál nem számít az ár :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#15798) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

A VR-ra jobb választás a Fury X, mint a gtx 980 ti? Van valami speciális technológiai különbség amiért az amd-vel jobban menne majd a jövőben VR?

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#15799) Menthirist válasza Gilthanas (#15798) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem tudjuk még pontosan hogy mit tud a gameworks vr a liquidvr ellen, és hogy milyen részeit fogják használni. Kicsit több infónk van talán a liquidvr-ról, az jónak tűnik. De ennyit tudunk jelenleg.

mindkettő tartalmaz módszret a hatékony sli/crossfire támogatáshoz, a vr feladatok priorizálásához és a megjelenítés előtti utolsó pillanatban történő fejpozíció felhasználásához, ezen kívül mindkét oldalnak megvan a maga pár egyéb feature-e. Azt viszont nem lehet még tudni hogy melyik lesz a hatékonyabb a kettő közül.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15800) Drizzt válasza Menthirist (#15799) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem arrol volt szo, hogy a Fiji tud "cpu-level" prremptiont, hasonlot meg csak a Pacal fog tudni a tuloldalon, ami fontos a kesleltetes alacsonyan tartasahoz?

I am having fun staying poor.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.