Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) KillerKollar válasza Malibutomi (#15646) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Alulra jó lenne,csak a táp miatt nem fogom tudni odacsavarozni szerintem,nagyon közel van hozzá,kétséges hogy odafér-e egyáltalán,pedig az volna a legoptimálisabb megoldás.Legfelülre biztos nem tudom,ott egy bazinagy venti van,nem 120mm-es,csak azt a hátsót lehetne lekapni,de azért mondtam hogy ha meg lehet oldani anélkül hogy le kelljen szedni bármelyik ventit akkor azt a megoldást preferálnám.Szóval ha nem tudom odacsavarozni azt is lehet hogy simán lerakom oda ahogy elfér és csókolom?Mármint persze nem a csavartól kapja az áramot :DD Értem én hogy menni fog akkor is csak nemtudom bármikor elmozdítom vagy félretolom ha takarítani kell alatta,akármi akkor ott jobbra balra bukdácsol,meg ugye nem pont a padlón van mert vannak kerekek a gépház alján de csak pár centi van a padló és a hűtés között lehet hogy ott jobban is melegszik.Itt amúgy mindegy hogy merre néz a ventillátor gondolom mert csak a vizet hűti szóval nem fújja ki a levegőt sehova a másik oldalon.Ezért is mondtam hogy nem akarnám levenni a másik ventit mert az viszont hűti a gép többi részét.

guftabi96: Fogalmam sincs miért így rakták de nem én dobtam össze amúgy,egyszer behalt a fél gép egy villám miatt és ki lett cserélve alaplap táp proci vga aztán összedobták a szervízben,azóta így van.

[ Szerkesztve ]

(#15652) Menthirist válasza Malibutomi (#15646) üzenetére


Menthirist
veterán

én épp azon gondolkodtam hogy csak előre kellene berakni, mert ugyan oké hogy van elég hely az Ashura Shadow és a hátsó fal között a radinak, de csak nem kellene a proci meleg levegőjét ráfújni a vga-ra.

Illetve valahol olvastam olyat, hogy célszerű a pumpa kimenetét a túloldal kimenete felé helyezni. Ebben van valami? Mármint zárt rendszer, elvileg levegő nélkül, tehát áramoltatni nem kellene különösebben másnak lennie. Ugyanakkor ha pl a pumpa a kártyán van, akkor a ventit nem előre hanem alulra kellene tenni (megkapja az elöl bejövő hideg levegőt), viszont ha a kártya felé kell, akkor marad vagy a proci mögötti hely, vagy az elől lévő 2x140-es venti felső része.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15653) Komplikato válasza Bigemperor (#15647) üzenetére


Komplikato
veterán

Szerintem már múlt héten linkelt valaki 223.000 bruttós hazai árat vagy tévednék?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#15654) Ren Hoek válasza KillerKollar (#15651) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na ezért nem szabad "szakemberekre" bízni a PC szerelést ... Ellentétes irányba fúj a két venti... Jó kis légörvényt kelt :D Gyorsan fordítsd meg :)

(#15655) KillerKollar válasza Ren Hoek (#15654) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Muszáj,mert ez sajnos nem az erősségem,így én inkább nem piszkálom,ha szerelni kell vagy cserélni valamit akkor mindig megkérek egy havert hogy segítsen ki mert ez nem a része nem az én pályám,félek hogy elcseszek valamit aztán ugrott a gari is :/

(#15656) Milka 78 válasza Menthirist (#15652) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam ebben a felállásban működik és vacog a gpu +100mv-nél (1.315->1.305v dropp) ami bőven 300w-fölötti kraftot jelent.


Nálam is elméletileg befelé megy a proci által generált hő,még sincs semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

(#15657) Bigemperor válasza Komplikato (#15653) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Nem emlékszem erre, de lehetséges. Valaki nem tudja esetleg?

(#15658) Menthirist


Menthirist
veterán

Nem tudom volt-e már, de partner Fury X-ek
matrica és első-hátsó borítólemez kinézete változtatható

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15659) Malibutomi válasza Menthirist (#15652) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Zart rendszer, de nem legmentes, valahova tagulnia is kell a melegtol a folyadeknak. Ezert celszeru a radiatornak lennie felul, mert ha a legbuborek a motorba meg, akkor nemlesz tul hatekony. :)

(#15660) #45185024


#45185024
törölt tag

De a Saphire nem csak a venti matricát és a hátulját csinálta meg hanem az ELEJÉT is jee
jól néz ki

(#15661) -Solt- válasza #45185024 (#15660) üzenetére


-Solt-
veterán

Csak hanyagolhatnák már a 2 éves garanciát...

www.smart-bus.hu

(#15662) Menthirist válasza Malibutomi (#15659) üzenetére


Menthirist
veterán

Akkor ez így járható út lenne? Mert akkor ezekszerint a venti oldali csonknak kell magasabban lennie. Vagy legalábbis nem a pumpának, ami a gpu-n van.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15663) Yllgrim válasza #45185024 (#15660) üzenetére


Yllgrim
őstag

Csinos :)

Solt: a ket ev ezen a szinten szerintem nem mervado, aki ilyet vesz legkesobb a kov generacional eladja es vesz masikat, a vevonek meg lesz egy tesztelt egy ev garis kartyaja :) Igy adtam el a 290X-et is...

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#15664) -Solt- válasza Menthirist (#15662) üzenetére


-Solt-
veterán

Nálam a H80 akkor működik tökéletesen, ha a radiátor úgy van feltéve, hogy a csövek alul vannak.

(#15663) Yllgrim: Engem zavar... ilyen értékű cuccokra a 3 év minimum dukál. Így 2 évig tudom használni, és utána még könnyen el lehet adni. :) Így adtam el a 780-t is.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#15665) Malibutomi válasza Menthirist (#15662) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

aha ez jonak tunik

(#15666) Gilthanas válasza Milka 78 (#15656) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

A két pumpáknak milyen hangja van? Engem mindig a víz keringtetésének hangja bizonytalanít el. Mennyire halkak?

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#15667) Menthirist válasza Malibutomi (#15665) üzenetére


Menthirist
veterán

csak az a baj, hogy ventiállás alapján úgy néz ki ha előre tenném akkor kifele kellene fújnia. Tehát vagy át kell tenni a ventit a túloldalra (de akkor az a tartály a peremen ki fog lógni), vagy csak más helyet kell neki találni. Ugyanakkor a fenti 120-as helyére nem tenném, mert ugye az ashura épp arra fújja a meleg levegőt.

tomi: igen, én is azon agyalok most, hogy lehetne akár az elülső 14-es helyére is tenni. Optikai meghajtóm úgysincs, sok levegőt meg nem blokkolna el az ashura-tól

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15668) Bandi79 válasza #45185024 (#15660) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Ami lefelé néz a házak 90 %-ban, jeee ;]

Majd a sima / levegős Fury esetén lesznek - remélem - tetszetős, egyedi dizájnok.

Apropó: Fury nano esetén csak ref lesz ?

(#15669) Malibutomi válasza Bandi79 (#15668) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A tetszetos ventis dizajn pont ugyanugy lefele nez...

(#15667) Menthirist

Miert nem teszed a felso elso venti helyere?

[ Szerkesztve ]

(#15670) Bandi79 válasza Malibutomi (#15669) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Persze, nem is az a lényeg, hanem a hűtőteljesítmény / zaj. Pl nekem a Vapor-X bugyikék színe abszolút nem tetszik, mégis ha 290 / 290X vételére adnám a fejem, csak azt venném.

Fury nano viszont tényleg érdekelne, hogy lesz-e belőle nem ref verzió, esetleg 1 helyett 2 ventivel, egyedi hűtőkkel stb ? Kering erről vmi pletyka a neten ?

(#15671) daveoff válasza Menthirist (#15662) üzenetére


daveoff
veterán

Szerintem ennél a rendszernél tök mindegy hol van a pumpa, vagy a radiátor, ha nem így lenne akkor előírnák a kompakt víznél is, hogy szereld be. Én már mindenhogy próbálgattam a kompakt vízhűtéseimet, az elhelyezkedés ilyen szempontból teljesen mindegy volt. Azért jobb, ha előre teszed, mert akkor friss levegőt tudsz adni a radinak.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15672) Menthirist válasza Malibutomi (#15669) üzenetére


Menthirist
veterán

mondjuk most odapróbáltam egy 12-est a furatokhoz, ha tényleg 7 centi a vastagsága a radinak ventivel, akkor elég passzentosan lenne az ashura ventijével

daveoff:
"The radiator assembly must be mounted above the graphics card and in a
location that has minimal impedance to air flow.
• Do not mount the graphics card or radiator assembly above an open power
supply to prevent power supply damage in case of coolant leakage.
• The radiator should be mounted on the side of the chassis so that the tubes
exit from the bottom edge of the radiator.
• The radiator assembly must be correctly mounted inside the computer
case and not left resting outside of the case.
• Do not change the placement of the fan on the radiator"

Ez a fury x manual-ból van.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15673) Milka 78 válasza Gilthanas (#15666) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nulla.Ha lehúzom nullára az összes ventit és éjjel síri csöndbe behajolsz a házba akkor van egy nagyon minimális hangja.Nagyon finom tetkó gép hang.Mindkettő Asetek termék
Viszont H80-om 2 is volt ami rendesen kerepelt de az CoolIT portéka.A mostani H80 is hangosabb mint a fentiek,de leszabályozva eltűnt a hangja és azért csak 4 éves már...
A Fury meg CM saját fejlesztés így az kérdőjeles,de amint látod nagy a szórás a gyártók közt.
Mindenesetre ha jól működik akkor szinte semmi baja,ha meg berreg/kerepel akkor az hibás,gari .

[ Szerkesztve ]

(#15674) #45185024 válasza Bandi79 (#15670) üzenetére


#45185024
törölt tag

De Bandi te mindig el akarod venni az életkedvem de nem sikerül nyugi ;) szép ez lent is fent is.
A Nanóról nincs hír hogy custom lenne de ha a Pro csak custom lesz akkor logikailag mi értelme lenne egy gyári ref kártyának , az csak levegős , azt nem tudják elrontani...

[ Szerkesztve ]

(#15675) daveoff válasza Menthirist (#15672) üzenetére


daveoff
veterán

Akkor tévedtem, ennél előírták....:)

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15676) Bandi79 válasza #45185024 (#15674) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Á, távol álljon tőlem, csak számomra egy videokártya szépsége annyira fontos, mint egy búvárszivattyúé... Úgyse látom működés közben :)

Az 2. mondattal mit akartál mondani ? Nem jön át...

Nanoból reffel indítanak, a customról kuss van, sima Furyból meg csak custom lesz, ref nem, ez az aktuális infóm.

A kérdésem a Nanora vonatkozott, hogy lesz-e előreláthatóan custom verzió belőle - mivel ez egy találgatós topic, vagy mijaszösz (bár páran AMD vs Nvidia topicnak nézik, ezért 100 hozzászólásból 10 használható :U )

(#15677) Menthirist válasza daveoff (#15675) üzenetére


Menthirist
veterán

lehet csak valami biztonsági előírás, mint hogy ne száríts macskát mikróban...

Mindegy, akkor lehet hogy így lesz, aztán meg ha vennék egy 240-es kompaktot a procira, akkor mehet hátra a 120-as helyére. Ebben a felállásban az egyedüli probléma az, hogy a blokk + venti eléggé lelóg ahhoz, hogy lehet picit ütközzön az ashura-val... lehet lentebb tudom azon rakni a ventit, meglátjuk.

szerk,
The radiator should be mounted on the side of the chassis so that the tubes
exit from the bottom edge of the radiator.

Mégis azt akarják hogy oldalfalra legyen szerelve (mármint az optimális használathoz). Akkor lehet a kártya megy lentebb, míg a radi csak megy előre a felső 14-es helyére. Akkor a vga felett is lesz egy kicsit, meg oldalfalon is. Max akkor megcserélem a ventit, ha meg lehet.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15678) Milka 78 válasza daveoff (#15675) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A lényeg hogy a radi cső bekötése és a pumpa minimum egy szinten legyenek,de jobb ha feljebb.Ha beterottam volna a manualt akkor be sem tutam volna tenni,kerregne,berregne,eresztene,úszna,stb...szokásos gyári túlbiztosítás.

(#15679) Menthirist válasza Milka 78 (#15678) üzenetére


Menthirist
veterán

a pumpa akkor most a kártyán belül van a gpu-n, ugye? nem a radiban?. Tehát a radiból kijövő csöveknek célszerű fentebb lennie mint ahol bemegy a gpu-ba.

esetleg meg lehet fordítani a ventit, és pull irányba tenni (miközben a ház elején lévő venti meg szív, egyfajta push-pull felállást csinálni)
bár eleve nem tudom mennyire szerelhető az a venti, elvileg csavarokat látok :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15680) daveoff válasza Menthirist (#15679) üzenetére


daveoff
veterán

Igen, a pumpa a gpu felett van a kártyán.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15681) Gilthanas válasza Milka 78 (#15673) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Értem, köszönöm.
Már évek óta morfondírozom kompakt vizekről, de egyelőre a szabályozott noctua ventik csendességét még nem mertem kockáztatni, de lehet mostanság eljön az idő. Akkor az Asetek termékcsaládnak utánajárok.

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#15682) ricshard444


ricshard444
veterán

Holnap hány óra fele lehet számítani az első tesztekre?

Malibutomi: Köszönöm a gyors választ. :R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15683) Malibutomi válasza ricshard444 (#15682) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Elvileg delutan 1 ha minden igaz

(#15684) rocket válasza Malibutomi (#15683) üzenetére


rocket
nagyúr

+1 a CET.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#15685) zoli7903


zoli7903
csendes tag

Unigine Heaven Benchmark 1440 p alap órajelen

100mhz oc

(#15686) #00137984 válasza guftabi96 (#15643) üzenetére


#00137984
törölt tag

R9 280 fogyasztása 250W. Ez szerintem sok. Az R9 380-nál kicsit faragtak rajta, mert az a Tonga GPU csak 190W-ot fogyaszt. Az R9 390 és 390X majd 300W és akkor még ott van a Fiji GPU-s Fury. Sokan szeretnének mostanság 400W-os 80+ Gold tápot és ez nem nekik készült. Igaz nekem sem, mert a középkategoriához vagyok szokva és itt csak néhány éve kezdtek elszállni a kedvező fogyasztás/teljesitmény paraméterek és a kedvező hőmérsékletek. Ezért kár rajtam ércelődni, mert az Nvidia ezen a vonalon mostanság nagyobb sikereket ért el. Talán majd az R9 Nano megmutatja, na de majd milyen áron...?!

(#15687) #85552128 válasza #00137984 (#15686) üzenetére


#85552128
törölt tag

A valóságban meg többet fogyasztott az R9 380-as konfig mint a 280-as... [link]

(#15688) daveoff válasza zoli7903 (#15685) üzenetére


daveoff
veterán

FHD-n már nem is tesztelnek, vagy mi? Értem én, hogy ezek a kártyák már nagyobb felbontásra vannak kitalálva, de a felhasználók pár százaléka rendelkezik ilyen monitorral. Most akkor ezeket a kártyákat már csak nekik szánják? Hát akkor nem lesz nagy piaca....

Vagy csak egyszerűen zárul az olló a konkurenciával szemben magasabb felbontáson, ahogy megszokhattuk, ezért hanyagolják a FHD-t....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15689) #45185024 válasza Bandi79 (#15676) üzenetére


#45185024
törölt tag

Szerintem a Nanónál csak azt szabályozzák hogy 1 ventis legyen
(mint ahogy a Fury Pro-nak csak 3 ventiset engednek)
Lisának felállna a hajaszála (64 szeres tesszellációval) ha valaki kihozna egy passzív hűtéses Furyt ;)
Most az egy másik kérdés hogy 3 hónappal a kártya legyártása előtt egy ref kártyát mutogatnak, de tele a piac egy ventis megoldásokkal összes itx es 960 as kártya ilyen, mi értelme lenne korlátozni refkártyára?
A 150 Watt hőelvezetése elég minimális lehet.

(#15690) kovsol válasza rocket (#15684) üzenetére


kovsol
titán

CEST-ben vagyunk most.

May the Force be with you!

(#15691) #85552128 válasza daveoff (#15688) üzenetére


#85552128
törölt tag

Majd bekapcsolják a VSR-t :))
Holnap meglátjuk, de szerintem is megmarad a tendencia, hogy magasabb felbontáson nagyobb az előnyük.

Valamilyen oknál fogva guru3d-n is úgy gondolták, hogy még a 380/390X-et sem kell 1080p-n tesztelniük... :U

[ Szerkesztve ]

(#15692) Bandi79 válasza #45185024 (#15689) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Nem feltétlen passzív, de egy nagyobb bordával 2 leszabályozott ventivel gyakorlatilag hangtalan lehetne... Na majd meglátjuk... Ha az ára is jó lesz, akkor erre cserélhetném a szintén 150W-os HD5850-em :)

(#15693) rocket válasza kovsol (#15690) üzenetére


rocket
nagyúr

Angliai ido is nyari idoszamitasban van, a lenyegen nem valtoztat.

#15691: 1080p-re vegyel konzolt ;]

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#15694) #85552128 válasza rocket (#15693) üzenetére


#85552128
törölt tag

Akarod mondani 720/900p-re ;]

[ Szerkesztve ]

(#15695) Komplikato válasza #85552128 (#15694) üzenetére


Komplikato
veterán

És 30Hz.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#15696) guftabi96 válasza #00137984 (#15686) üzenetére


guftabi96
addikt

Egy minőségi 400w-os táp elvisz egy 280-as konfigot.
(Feltéve, ha nem egy tisztességesen húzott FX van mellette)
A hőmérséklet meg egyéni kérdés. Én ehy vga-tól nem várom el, hogy 50 fok legyen terhelésen. Az sem izgat, ha felmegy 80-ig, csak csinálja a dolgát.
Egy haverom pl idén cserélte le a ref. gtx480-ját :D
Na az brutális dög volt. 95 fok, mellé jó hangos hűtő :D
Becsületére legyen mondva, még mindig megállja a helyét.

#KeepFightingMichael

(#15697) gainwardgs válasza zoli7903 (#15685) üzenetére


gainwardgs
addikt

És ezeken mit látni, tiszta homály az egész

(#15698) -Solt- válasza gainwardgs (#15697) üzenetére


-Solt-
veterán

Zöldhályog? ;]

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#15699) #00137984 válasza #85552128 (#15687) üzenetére


#00137984
törölt tag

A táblázatban látható hivatalos értékek ellenére... Más oldalak tesztjeiben az R9 380 rendszernek volt kedvezőbb fogyasztása, mig máshol közel egálnak volt tekinthető a fogyasztás. Nekem teljesen mindegy, mert az R9 Nano tekinthető az AMD következő adu ászának. :D

(#15700) #00137984 válasza guftabi96 (#15696) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nyári hőségben én sem várom el terhelve az 50fokot ezen a szinten (max 65fok bechmarkokban), de ezenfelül ne melegitse fel a gépem és a szobámat egy tűzes katlanná. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.