Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) SzlobiG válasza AtHoS (#9150) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez egy nagyon jó kis szösszenet érdemes elolvasnia aki vétel előtt áll. :K

A Strix viszont nem valami jó a teszek alapján 285W ez valami vicc mi a fenének adnak 1.2-es feszt nem tudom. Amúgy nálam nagyon jó csendes a Strix ki is vettem a házhűtőt mert nincs rá szükség 200W körüli fogyi mellett alig hallani, hogy tekernek a ventik a cpu hűtőmet jobban hallom.

[ Szerkesztve ]

(#9152) AtHoS válasza SzlobiG (#9151) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vega esetén hát úgy allezusammen kérdés az miért vannak gyárilag túlfeszelve a kártyák. Tesztoldalak meg gyári értékekkel nézik mit tud, aztán ennek meg is van olyankor az eredménye -> meleg, emiatt hangos és lassú is (lásd első fecske Strix 64). Imitt-amott lehet csak elcsípni 1-2 alulfeszelősen végzett tesztet, amivel már közelebb kerülhetünk a valós körülményekhez

read-only mode on the forum

(#9153) Dareiosss válasza SzlobiG (#9151) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Nem is szaroztam tovább, megrendeltem én is a Vega 56 pulset, 380 euroért 3 játékkal. :B :B :C

(#9154) paleinho válasza Dareiosss (#9153) üzenetére


paleinho
senior tag

Szia!

Nem tudom melyik euro övezeten belüli országban vagy, de 350 euróért is van vega 56 3 játékkal, valamint ha 0 óra után rendeled meg ingyen van a szállítás is németországon belül.
Vagy 428EUR -35 cashback Asus Strix vega 64

(#9155) Kvg válasza AllTheBest (#9144) üzenetére


Kvg
senior tag

Pulse vagy Dragont mást nem ajánlok.
Én elfogult vagyok a Powercolor iránt, hűtése durván jó. Pulse olcsóbb ( sajnos kint kell vásárolni itthon minden drágább) hajszálnyival jobb a HBM. A döntés a tiéd.

[ Szerkesztve ]

(#9156) Dareiosss válasza paleinho (#9154) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Tudom a mindfactorys árakat, de osztrákba nem szállít. Tudom, hogy meglehet oldani, de akkor már nem olcsóbb. Decemberben volt Proshopnál 360 ért, már akkor majdnem megvettem, csak aztán sokat tököltem és elfogyott.

[ Szerkesztve ]

(#9157) paleinho válasza Dareiosss (#9156) üzenetére


paleinho
senior tag

Az enyém is proshopból van :)

(#9158) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Configom elfogja bírni? SAPPHIRE PULSE Radeon™ RX Vega56 8G HBM2 kártyát?

Ilyen tápom van,de configom az adatlapomon.
FSP Hyper M 500W 1 éves.
Lehet kérdeztem már,de nagyon érik a vétel,hamarosan.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9159) Televan74 válasza Pokesz007 (#9158) üzenetére


Televan74
nagyúr

38A tud a táp 12V -on az 456W. Az egyik linkelt táblázat szerint 220W fogyaszt a pulse.Ha a többi komponens is nézzük,akkor elégnek kell lennie.Bár jobb lett volna egy 600W -os táp,de szerintem az 500W is elég lesz.

Én ezért vettem annak idején 650W -os tápot az EVGA -tól. Így bőven beleférek bármilyen egykártyás rendszerbe.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9160) Cabernetke válasza paleinho (#9107) üzenetére


Cabernetke
csendes tag

Üdv. Néked!

Nohát, az én Samsung ramos Pulse-om is szinte pöccre ennyit megy, 1.05V-on szépen bírja az P7 1702-t 1105-ös HBM-el. 1.04-en már eldobja...

Ugyanúgy 220-225w-on tetőzik Firestrike-ban

Én is nitro+ 64-es bios-t raktam, de a 240W-os tdp-set. Egy több mint 5 éves FSP Aurum S Gold 500W-os táppal hajtom, tuningolt i5-4670K és 2x8 giga DDR3 2400-as TridentX társaságában, szóval csoda hogy ezt is elbírja.

Power Limit természetesen +0, de nem egyszer fordult elő 4K-ban hogy lekapcsolt a táp... :D
Valószínű 210-220 w fölé nem nagyon kéne engednem tartósan.

A lényeg, ezek a legújabb gyártású Samsung ramos Pulse-ok tutira prémium alkatrészekből készültek...lehet maradt a nitro+ 64 limited edition-ba szánt kellékekből.... :D

Jó kis kártya ez kérem, a Sapphire kitett magáért.

(#9161) Pokesz007 válasza Televan74 (#9159) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Gyors megoldás kellet táp ügyben :) Akkor nem gondoltam volna,hogy valószínű váltok. Köszi a tájékoztatót.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9162) Mika1227


Mika1227
őstag

Miért annyival olcsóbb a többi kártyánál a Pulse 56 az Alzánál? Valami gond van azzal a típussal?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#9163) paleinho válasza Cabernetke (#9160) üzenetére


paleinho
senior tag

Remek kis kártyák ezek :K
Aurum 500W 2 12V-os ág van 18A az 216W áganként, lehet ezért dobja el.

(#9164) paleinho válasza Mika1227 (#9162) üzenetére


paleinho
senior tag

Mindenhol olcsóbb a pulse, nem csak az alzánál, egyszerűbb vrm kevesebb alkatrészből, rövidebb nyák, talán ezért olcsóbb.
Gond nincs vele, nagyszerű hűtése van, az egyetlen hiba amibe bele tudok kötni, az a tápcsatlakozók helye, nem lehet olyan szépen elvezetni a házban a kábeleket, de a rövidebb nyák miatt máshová nem lehetett tenni a csatikat.

(#9165) Televan74 válasza Mika1227 (#9162) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem semmivel sem rosszabb,sőt eléggé rendben levőnek tűnik. Pulse 56 -ból van készlet,de átszámítva (OCUK, Mindfactory) mindenhol ennyi. Alza legalább normális árakon adja.Két bolt van aki a még szódával elmegy kategóriában 145.000 Ft -os áron adja. Aztán a maradék igen csak megmosolyogtató 180.000 Ft -os ár fölött értékesíti.Ha az Alza nem lenne,akkor a legolcsóbb ajánlat a még szódával elmegy kategória lenne.

A Sapphire olcsóbbított változata eléggé jól megy, nálam legalább is.Én 130.000 Ft -ért vettem és maximálisan elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9166) Bici válasza Televan74 (#9159) üzenetére


Bici
félisten

Nálam volt kölcsön egy Pulse pár napig. A BeQuiet (bn230) 400W-os táp (384W 12V-on) lazán elvitte.
Igaz a mellette lévő proci csak 65W-os, és csak egy winyó volt a gépben.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9167) #45185024


#45185024
törölt tag

(#9168) Mika1227


Mika1227
őstag

Az ASUS ROG STRIX Vega 56 milyen hűtésű? Elég masszív kártyának néz ki!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#9169) Speed® válasza Mika1227 (#9168) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#9170) Mika1227 válasza Speed® (#9169) üzenetére


Mika1227
őstag

:B :U

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#9171) chopin42 válasza Mika1227 (#9168) üzenetére


chopin42
őstag

Vedd a pulse-t. Az asus eléggé elcseszte a vegát, a 64-el mókolni kell, ha nem akarja az ember, hogy megfőjön a vrm. Az 56 rendben van, annyira, mint a pulse. Cserébe drágább, van rajta rgb, meg ugye "rog", ami ugye még gémerebbé teszi, cserébe nincs tőle több fps.
Félreértés ne essék, az asus gyárt jó cuccokat, még a rog szérián belül is, de elég nagy a szórás, főleg mostanában, a felár viszont magas a rog címkéért.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9172) Cabernetke válasza paleinho (#9163) üzenetére


Cabernetke
csendes tag

Az enyim Aurum S 500W, 1 ágon 39 A-t tud 12 V-on, az 468w. De van a gépben 1 winyó, 1 SSD, meg egy USB 3.0-ás UASP-s külső rack benne egy 8 Terás winyóval(pokoli gyors), arról mennek nagyrészt a játékok...lehet átkéne raknom a belső winyóra őket.
Az a baj, hogy eléggé szénné kell húznom a ramokat is meg a procit is, hogy ne legyen nagy procilimitem... :D

(#9173) SzlobiG válasza Pokesz007 (#9158) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem el fogja vinni, pláne ha behangolod és alulfeszeled.

(#9174) arnoldito


arnoldito
senior tag

Hali! Egy kis infó kellene, valaki játszik BFV-l? Nekem az új driverrel olyan szépen kifagy az egész rendszer, hogy csak a restart segít. Valaki futott még bele ilyenbe?

(#9175) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Merre is lehet a HotSpot kérdéskörben egy érdekes video: Vega 64 + Thermal Grizzly Kryonaut VS. Artic MX-2 [link]

GPU ΔT ~ 1˚C
HotSpot ΔT ~ 8-9˚C

read-only mode on the forum

(#9176) SzlobiG válasza arnoldito (#9174) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem nincs ilyen hiba én elég sokat játszok vele.

(#9177) micafighter válasza Mika1227 (#9162) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az utolsó 100 hozzászólás jelentős része kb arról szol mennyire is jó kártya a pulse, de az előtted elhangzó pár hsz is pont erről szolt, kb 5ot kellett volna vissza olvasni.

(#9178) micafighter válasza arnoldito (#9174) üzenetére


micafighter
nagyúr

Lehet nem elég stabil az undervolt beallitasod? HWinfot indítsd el, háttérben fusson grafikonokkal és nézd meg mit mutatnak mikor kifagy a játék.

[ Szerkesztve ]

(#9179) AtHoS válasza micafighter (#9178) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha a rendszer fagy ki és restartolni kell - ahogy írta -, akkor HWInfo nem ér semmit, hacsak nem logol-ja fájlba az adatokat, de még akkor is szerencse kell, hogy éppen kiírja a problémát jelentő infót. Amúgy érdekes, mert elvileg restartolnia kellene automatán a drivert, ha a VGA-val lenne a gond. Az viszont könnyen előfordulhat, hogy nem vár elég időt az auto driver restartra....vagy ismét elszúrták a fail safe driver inicializálást?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9180) micafighter válasza AtHoS (#9179) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha logot csinál hwinfoval akkor vissza lehet nézni addig a pillanatig, amíg kifagy a gép. Amúgy az esemenynaploban is szétnéznek egyúttal ilyen esetben.

(#9181) paleinho válasza arnoldito (#9174) üzenetére


paleinho
senior tag

windowsban van egy olyan hogy "megbízhatósági előzmények megtekintése" lehet hogy találsz valami támpontot hogy miért fagy :F

vagy ahogy micafighter írta eseménynapló

[ Szerkesztve ]

(#9182) AtHoS válasza paleinho (#9181) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No ránéztem erre a számomra új infós "megbízhatósági előzmények megtekintése"-re. Minden gép leállításkor bedobált "Működésképtelenné vált" szövegű Kritikus eseményeket (Malwarebytes service és Corsair Link 4 service). Szóval ez sem az igazi még....

read-only mode on the forum

(#9183) chopin42


chopin42
őstag

Valaki tapasztalt már olyat, hogy a gpu kihasználtság ledobál egy-egy pillanatra 0-ra, és olyankor beszaggat a hang is? Most játszom először huzamosabb ideje, metro last light, és baromi idegesítő. Cpu limit elvileg nincs, mert ezzel párhuzamosan az is beesik, hwinfo alapján. Kb mint a witchernél, de ott 10 sec és eltűnik illetve a riva tunerhez lehetett köze.
Ötlet? Van undervolt, teljesen random módon néha párszor eldobta magát, de stabilnak minősítem, valamint v sinc alatt amúgy sincs 100% gpu, max 80.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9184) paleinho válasza AtHoS (#9175) üzenetére


paleinho
senior tag

érdekes, az a gond hogy ez nem egy változós egyenlet, csavarokat lehet jobban/egyenletesen meghúzta kryonaut után :F

(#9185) arnoldito válasza micafighter (#9178) üzenetére


arnoldito
senior tag

Na az van srácok, hogy semmit nem állítottam és úgy próbáltam a BFV-t, semmi Undervolt és hasonlók. Leszedtem az új Beta drivert, felraktam az eggyel régebbit és már működik is, itt megy az Undervolt, venti vezérlés stb... :)

(#9186) arnoldito válasza AtHoS (#9179) üzenetére


arnoldito
senior tag

Egyébként vártam 5 percet, kimentem konyhába, töltöttem egy kis üdítőt, de semmit. Úgy kifagyott mint a szög, csak Restart... :(((

(#9187) AtHoS


AtHoS
nagyúr

(#9188) Televan74 válasza AtHoS (#9187) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azért nem semmi egy játék, 1440p -n Vega64LC kell az átlag 60fps -hez. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9189) MM


MM
őstag

Sziasztok,

Vega64 Nitro+ esetén van arra mód, hogy a ventilátor vezérlésbe kézzel belenyúljak, de a Zero RPM is működjön?

1,00v @ 1550 Mhz beállítással alapon is elbánik a hűtés (28% ~1200RPM), de így sosem áll le a ventilátor...

(#9190) Televan74 válasza MM (#9189) üzenetére


Televan74
nagyúr

Van, a legutolsó OverdriveNTool 0.2.8 Beta -ban a legelső értéket a P0 0 C° | 0% -ra állítod.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9191) Xelo válasza Televan74 (#9190) üzenetére


Xelo
addikt

a legújabb beta msi afterburner is faszán kezeli már a ventiket az új driverekkel. ;)

(#9192) Televan74 válasza Xelo (#9191) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ok, köszi. Mivel nem használok MSI terméket így nem tudtam róla.Ahogy elbánt az MSI a Vega kártyákkal(és a RX500 szériával is), hát én nem veszek és nem is használok tőlük terméket. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9193) MM


MM
őstag

Köszi, ha az előbbi két programot használom, előtte elég, ha a Wattmant visszarakom alapbeállításra, vagy valamit uninstalláljak is?

(#9194) AtHoS válasza MM (#9193) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Wattman és OnT mehet egymás mellett (mondjuk működő OnT mellett nem sok értelmét látom Wattman-ban bohóckodni :B ), de Wattman-ban a FAN vezérlést kéziről vissza kellene pakolni Auto-ra.

OnT-ből a 0.2.8b1-ra van szükség a 18.12.2 drivertől kezdődően [link]

Afterburner-ről nem tudok nyilatkozni, sosem használtam

read-only mode on the forum

(#9195) Xelo válasza MM (#9193) üzenetére


Xelo
addikt

én wattmanból tuningolok de a ventivezérléshez ott nem nyúlok, afterburnerben pedig csak ventiket állítom be és így pöpecül működik minden, nem akadnak össze.

(#9196) Simi37 válasza Televan74 (#9192) üzenetére


Simi37
őstag

Az MSI AB pedig jó cucc, évek óta azt használom venti vezérlésre. RX 480, R9 Nano és most Vega64-nél is.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#9197) Cyberboy42 válasza Televan74 (#9192) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nem kell ahhoz MSI termék hogy működjön az Afterburner. És ez a legújabb AB most nagyon jól össze van rakva, a ventivezérlést átveszi, és szépen kitölti a pontok közötti értékeket is, tehát teljesen dinamukusan vezérli a ventiket. ha nem állítasz be profilt akkor a frekvenciákhoz és feszültségekhez nem nyúl, de még azt is hozzátenném hogy most már ugyan úgy az összes P state-re van lehetősig mindent ugyanúgy beálítani mint wattman-ban. ráadásul restart után tutira betölti. a rivatunerrel pariban ráadásul a kijelzés sem az utolsó, ki lehet rakni más programokból behúzott értékeket, pl. nálam a vrm hőmérsékletek vannak kitéve amit a HWinfo jelez.
röviden. A legutolsó AB most már mindenre használható, tehát nem kell més program :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9198) Televan74 válasza Simi37 (#9196) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én nem mondtam hogy rossz, csak azt hogy én nem használom. ;]

(#9197) Cyberboy42 Tudom,de attól még nem érdekel. HWInfo mehet a háttérben is,de csak néha,nem szoktam játék közben adatokat nézni, ha minden jól megy. Na jó ha nagyon nem lenne rá más megoldás,akkor ráfanyalodnék. Mondom nem a programokkal van bajom,hanem ahogy az MSI viselkedik az AMD -s hardverekkel. Vártam az MSI Vega56 -ot,mint a messiást, erre kiad egy ref AirBoost -ot. MSI lapom volt, MSI kártyám, MSI hűtőt és házat is néztem anno.De 180° fordulatot vettem.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9199) Cyberboy42 válasza Televan74 (#9198) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Érdekes, én meg ha lehet mondani pont az ellenkezője vagyok. xD Sosem vettem MSI-től semmit, igazából a kereséskor mindig ki is szűrtem a dolgait, valahogy sosem tetszett semmi tőlük. Viszont ez az AB nagyon bejön. Láthatólag sokat dolgoznak rajta, és a frissítések is elég gyakran jönnek, amibe ha beleszámolod, hogy egy AMD-től való driver update mennyire bele tud csinálni az ilyen programokga, akkor az nem is kis feladat. Ráadásul ott van az összes nvidia és minden más kártya támogatása is! Szerintem nem kis csapat dolgozik ezen a szoftveren. :R

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9200) partyphoto


partyphoto
tag

Sziasztok!
Nem tudok dönteni, kérhetem segítségeteket? :R
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 56 8GB HBM2 vagy SAPPHIRE PULSE Radeon RX Vega 56 8G HBM2

a Radeon VII várhatóan túl költséges lesz, a NAVI meg ki tudja mikor, szeretnék megoldást a 2019-es évre /WQHD/ :(((

Scythe Fan, Noctua Fan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.