Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Krisz0418 válasza #45185024 (#9649) üzenetére


Krisz0418
őstag

Apexet kipróbálnám szívesen, de inkább fortnite világa ami bejön nekem. Ott meg a jelenlegi kartyammal is megvan a 120fps, vegaval duplaja lenne :D (1180x1080, low settings) ez olyan mint csbe a 4:3 vs 16:9 de vegava inkább maradok fullhdnal.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#9653) Shkiz0 válasza Heroes fan (#9652) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

1 hetes video vegulis....

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9654) Heroes fan válasza Shkiz0 (#9653) üzenetére


Heroes fan
őstag

Újabb nem volt, és teljesen elmagyarázza a lényegét így nem lényeges hogy múltheti.

(#9655) Kvg válasza Heroes fan (#9652) üzenetére


Kvg
senior tag

Így van, ezek a kőkemény tények. Nem tudok mást hozzá fűzni.

Tessék végig nézni értelmezni, mert ez a valóság és Nvidia ugyanebben a cipőben jár. Veszteséges a gyártás miért, mert a technológia nem tart ott mint az igények.

[ Szerkesztve ]

(#9656) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok futtatni Blender Benchmark-ot? [link] és megosztanátok az eredményét azzal, hogy milyen kártyával sikerült azt mérni? Jó lenne egy Pulse 56 és 1-1 Asus, Nitro esetleg Powercolor 64 kártyával mért eredmény.

A Quick Benchmark 5-6 perc alatt lefut - BMW és Classroom eredményt ad -, míg a Complete Benchmark-ra 1,5 órát ír a progi, azt én is most fogom futtatni

Kiindulási alap: 64LC
- BMW27 - 102 sec
- ClassRoom - 213 sec

Szerk.

Lokális mentés egy TXT fájlt ment le, amiből kiolvashatóak a render idők pl. "total_render_time": 102.415 és "total_render_time": 213.101

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9657) AtHoS válasza AtHoS (#9656) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Közben lefutott a Complete teszt 33m 35s volt a futási ideje.

Intel Core i7-6700K CPU @ 4.40GHz + Vega 64LC "total_render_time":

- barbershop_interior - 912.745
- bmw27 - 103.304
- classroom - 214.748
- fishy_cat - 224.853
- koro - 249.012
- pavillon_barcelona - 310.485

read-only mode on the forum

(#9658) Picco válasza AtHoS (#9656) üzenetére


Picco
addikt

V64 alap vagy "optimalizalt" beallitasokkal volt nalad?

Power Color V64 Ref OC+UV
BMW: "total_render_time": 104.903
Class Room: "total_render_time": 223.12

Your Time: 5:28:02

kiegeszitem proci/mem adatokkal is:
Ryzen 1700@3.9
Mem: 2800CL15@3000CL14

beallitasok:

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9659) AtHoS válasza Picco (#9658) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Optimalizált "alldays" beállítással

read-only mode on the forum

(#9660) Picco válasza AtHoS (#9659) üzenetére


Picco
addikt

Hmm, hasonloak a beallitasaink, de azthittem a vizes romma fogja verni a refet. Foleg hogy a V64 teljesitmenye elvileg erosen homerseklet fuggo.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9661) AtHoS válasza Picco (#9660) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mivel a compute terhelés nem igazán erőlteti meg a kártyát (fogyasztásnál max. 180W-ot láttam), ráadásul a beállítások is nagyon közel vannak egymáshoz

50 fok magasságában tetőzött a GPU (néha 24% - ~1250rpm-re is felgyorsult a venti), HotSpot is max 65-re kúszott csak fel, szóval hőgutát nem kapott :DDD (bár monitoring nem volt közben, csak amit LCD-ről leolvastam pillanatnyi értékeket)

Szerk.

Barátom szeretné lecserélni VGA-ját (GTX 960 4GB) és Blender a fő motiváció számára, keresem számára az optimális megoldást. 2070-ekről nem találtam neten tesztet Blenderrel - a topikjába beraktam egy hasonló kérést, de Blender Benchmark nem fut le 2070-el - és ha minden igaz legutolsó béta progi támogatja csak az RTX-eket. Viszont GamerNexus-on van egy átfogóbb teszt, ahol Vega64 legyorsulta Blender-ben 1080Ti-t. [link] RTX-re ennyit találtam [link], de ebben 2070 nincsen sajnos

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9662) Picco válasza AtHoS (#9661) üzenetére


Picco
addikt

Ma pont cpu/mem OC napot tartok, nezegettem a blender eredmenyeket hogy tudjak mihez viszonyitani, ott en is azt lattam h blenderre->vegat.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9663) korcsi válasza AtHoS (#9656) üzenetére


korcsi
veterán

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9664) sodokan válasza Cathulhu (#9650) üzenetére


sodokan
tag

Pontosan mire gondolsz ezzel a hozzászólással?
Nekem is beQ tápom van, ezért is gondolkodok teljesítmény visszavételben, és úgy használni.

(#9665) Cathulhu válasza sodokan (#9664) üzenetére


Cathulhu
addikt

Arra, hogy attol, hogy milyen atlagos maximalis aramfelvetelre van korlatozva a kartya es mivan a tapra irva, attol meg barmi lehet a vegeredmeny es nagyon tapfuggo, hogy sikerrel jarsz-e vagy sem, meg akkor is, ha papiron minden rendben tunik. Pl hirtelen megranthatja ugy a 12V-os agat, hogy abban alig marad feszultseg aztan az alaplap vedelme lekapcsol (mint ahogy nalunk is tortent). Emellett nem celszeru hataron jaratni egyetlen alkatreszt sem.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9666) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Sziasztok!

Valaki esetleg tud készleten lévő Radeon VII - ről az EU-n belül? :U

(#9667) zzola válasza cowboy_bebop (#9666) üzenetére


zzola
félisten

Persze, itt: [link]

(#9668) Heroes fan válasza zzola (#9667) üzenetére


Heroes fan
őstag

Jó drága majdnem 300 ezer forint, magyar oldalon bőven 300 felett lenne.

(#9669) gaborw


gaborw
tag

266-ért vettem Alza.hu-ról.

(#9670) zzola válasza Heroes fan (#9668) üzenetére


zzola
félisten

Nem az ár volt a lényeg...

(#9671) cowboy_bebop válasza gaborw (#9669) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Köszi, ott most előrendelhető, de valszeg az lesz.

(#9672) ballazol válasza gaborw (#9669) üzenetére


ballazol
senior tag

nem szarral gurigáztok :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#9673) Heroes fan válasza zzola (#9670) üzenetére


Heroes fan
őstag

Elég kevés példány van az alzán még.

(#9674) Endy556


Endy556
csendes tag

Inkább ezt a szèriát ki hagyom... Se az rtx nem a Radeon VII nem jött be... Inkább jó áron vettem egy Vega64 Asus oc-t.. eddig teljesen jó 1440p-re...
Ma este ki is derül mit tud Metro Exodus alatt 🤣

[ Szerkesztve ]

(#9675) hajbel válasza Endy556 (#9674) üzenetére


hajbel
addikt

Várom az eredményeket! Én éjjel kezdem majd letölteni ha minden jól megy. :)

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9676) fgabo


fgabo
tag

Sziasztok!
Új vga t szeretnék és ez ügyben érdeklődnék. Vega 56 - ot néztem ki. Corsair hx 620 táp elbírná szerintetek? Sapphire pulse kártya milyen hűtés illetve melegedés szempontjából?
Köszönöm :R

Privikre illik válaszolni!

(#9677) Endy556 válasza hajbel (#9675) üzenetére


Endy556
csendes tag

Nagyon kíváncsi leszek mit tud... Mèg csak 2 napja van meg szóval sok tapasztalat nincs vele majd most kiderül... Majd írom hogy mit tudott 😊

(#9678) AtHoS válasza fgabo (#9676) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jó lesz a HX 620, a Pulse 56 pedig kitűnő kártya, jó a hűtése

read-only mode on the forum

(#9679) windlord


windlord
őstag

Megjott a V56 Strix.
Mivel szoktatok rendszabalyozni? Tul vannak fesszelve gyarilag?

(#9680) Endy556 válasza windlord (#9679) üzenetére


Endy556
csendes tag

Mondjuk ez engem is èrdekel igaz lusta voltam utána olvasni...
Gyári Asus progi fel a venti szabályzás miatt ès annyi

(#9681) AtHoS válasza windlord (#9679) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Driver beépített Wattman, OverdriveNTool [link] (driver függő melyik verziót kell belőle használni ), vagy új driverhez Afterburner [link] épp ma diobták ki belőle a beta 14 verziót

És igen, picit túl vannak feszelve

read-only mode on the forum

(#9682) windlord válasza AtHoS (#9681) üzenetére


windlord
őstag

Hja.
AB lesz a befuto.
Mivel teszteljem a stabilitasat a csokkentet fesznek?

(#9683) AtHoS válasza windlord (#9682) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A legvége játék futtatás lesz úgyis :) Sokan Heaven-re esküsznek, de ha van megfelelő licenced 3Dmark-hoz, akkor fél órás Timespy stressz teszt is jó lehet, de ugye ez nem lesz 100%-os, minden esetre mutatja majd a GPU frekvencia stabilitását.

Ez ez egy jó módszer stabilitás teszteléshez [link]

HWInfo tudja jelezni a memória hibákat még azelőtt, hogy omlana a driver használat közben

read-only mode on the forum

(#9684) Plasticbomb válasza AtHoS (#9683) üzenetére


Plasticbomb
addikt

VEGA alatt nem letezik ez az info. (mem hiba)

(Aztan lehet nalam van elkavarodva, mert ket kartya is van a gepben, s mindkettot ahhoz irja... Majd egyszer megnezem.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9685) windlord


windlord
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#9686) AtHoS válasza Plasticbomb (#9684) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy rémlik írta korábban valaki, hogy HWInfo hamarabb mutatja a hibát, minthogy képi anomália lenne. Lehet összekevertem valamivel? :F

Mondjuk nálam van egy Windows Hardware Errors rész, azt gondoltam ott kellene ennek megjelennie, mert a VGA szekcióban tényleg nincs ilyen sor

read-only mode on the forum

(#9687) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Beraktam a gépbe reggel a sapphire Pulse 56-ot.
Meglepően hűvös böngészés,film nézés alatt. 27C Egyenlőre csak FC5 alatt használtam. Ott se nagyon halottam a venti hangját,max 63 fokot láttam. Majd később megterhelem,ahogy lesz időm. Alulfeszülés egyenlőre várat magára. Nagy előre lépés nekem rx480 Giga után a kattogós ventijével. Fps-ek is megnőttek,de annyira nem izgat még.
Ajánlom mindenkinek,aki nézegeti ezt a kártyát.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9688) vhunor


vhunor
őstag

Sziasztok!

Létezik, hogy a wattman / GPU-Z hibásan mutatja a fogyasztást?

GPU-Z 0.95-0.1 között feszültséget mutat, és 1500 MHz / 950 MHz órajeleken 220-230 watt fogyasztást.

Nekem ez nem kerek.

Gigabyte vega 56 gaming OC, legújabb BIOS.

(#9689) Raggie válasza vhunor (#9688) üzenetére


Raggie
őstag

A fullon tekerő Vega56-ra reális a 220-230 W fogyasztás. Mi az ami nem kerek neked benne?

Clint Eastwood FTW

(#9690) vhunor válasza Raggie (#9689) üzenetére


vhunor
őstag

Az 56-os, 1 volton vagy alatta?

Egyébként azért nem kerek mert ez elvileg csak a GPU fogyasztást mutatja, amire még rájön pár tíz watt a board miatt.

Szerk.: Az is fura hogy ha feltolom a tdp keretet +50-re akkor az órajel felmegy 1580 körülre, a fogyasztásra 260 körül mutat a GPU-Z, de a feszültség még kb nem is változik.

[ Szerkesztve ]

(#9691) Raggie válasza vhunor (#9690) üzenetére


Raggie
őstag

A feszültséget milliszekundumonként tudja változtatni a kártya, nem fog teljesen pontos értéket adni neked soha egyetlen program sem. És sokszor mennek kisebb feszültségen a kártyák, mint a beállított max, valamint ha jól emlékszem 30 mV-al alacsonyabbat mutatnak a monitorozó progik, mint a driverben beállított érték, ha jól emlékszem.
A feszültség-áramfelvétel-órajel hármas befolyásolja a fogyasztást. Azonos feszültség mellett magasabb órajellel szintén nagyobb lesz a fogyasztás. Ez teljesen kerek.

A Giga V56-nak nem tudom mennyi az alap TDP kerete, de ezek szerint 230 W környéke. Ez tök reális.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#9692) gaborw


gaborw
tag

Aqua webàruhàzban is kapható a Radeon VII. Készleten is van màr! ;) Mondjuk kicsit dràga. Asrock. 15-el olcsóbban vettem Alza-ról.

[ Szerkesztve ]

(#9693) Kvg válasza Raggie (#9691) üzenetére


Kvg
senior tag

165W alap és 250W kitolt tdp vel.

[ Szerkesztve ]

(#9694) AtHoS válasza vhunor (#9690) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hasonlítsd össze HWInfo által jelzett fogyasztási értékekkel a kijelzett GPU fogyasztást

[link] el kell olvasni a linkelt hozzászólást, mert írva van még ott az alábbi kiemelésen kívül egyéb érdemi infó is

""GPU Core Power" shows the power consumed by the core rail of the GPU only, so it doesn't include the consumption of other components in the chip.
"GPU Chip Power" should show the estimated consumption of the entire GPU chip - so this is Core Power + Memory Controller power (VDDCI) + additional logic."

read-only mode on the forum

(#9695) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Na, vegre keszem van a viz a VEGA64re.

A kekkel korbe rajzolt reszekre mind tettem Themal Grizzly minuspadot.

HotSpot 60 fok alatt!
A tobbi 50 es 40 alatt.

Egzbol csinalt egy 25691 GS pontot!

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9696) AtHoS válasza Plasticbomb (#9695) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gratula :R most már csak órajeleket kell megfelelő szintre emelgetned hozzá ;]

read-only mode on the forum

(#9697) micafighter válasza Plasticbomb (#9695) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szép eredmények! Milyen kártya (PCB) es milyen blokk ment rá?

(#9698) hajbel


hajbel
addikt

Metrózik esetleg valaki? Holnapra jön le, de sehol nincs a neten AMD barát optimalizációs leírás.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9699) Plasticbomb válasza micafighter (#9697) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ref64 es Bykski.

Nektek rendesen fut a driver? Nekem nem tolt be a szoftverkozpont.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9700) micafighter válasza hajbel (#9698) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hardware Unboxednek holnap jön a videója a témában.

Plasticbomb: thx :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.