Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) AtHoS válasza SzlobiG (#8900) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Monitorod nem tud Freesync-et?

read-only mode on the forum

(#8902) SzlobiG válasza AtHoS (#8901) üzenetére


SzlobiG
félisten

De 144Hz-es. Ettől függetlenül bf-be nekem kell az fps a 480 után érezhetően gördülékenyebb a játék a freesync ellenére is.

(#8903) AtHoS válasza SzlobiG (#8902) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Freesync mellett is a "minél több annál jobb" érvényesül? Érdekes, azt hittem Chill / FS pont ezt lenne hivatott kiváltani

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8904) micafighter válasza AtHoS (#8903) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyobb FPS mondjuk 60 felett leginkább azért jo, mert csökken az input lag.

Chillel csokkentheted a max FPS-t, viszont a chill többek között az input lagot is csökkenti.

Arról még nem néztem tesztet, hogy mi az ideális beállítás inputlag tekintetében. Freesync és Gsync amúgy minimális input lagot okoz, ezért is sokkal jobb a végeredmény, mint az óriási input lagos vsync: https://youtu.be/mVNRNOcLUuA

Van több jó videója is a témában.

[ Szerkesztve ]

(#8905) AtHoS válasza micafighter (#8904) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor csak jól gondoltam eddig, hogy Freesync + Chill mellett nem kell egekbe hajszolni az fps-t

read-only mode on the forum

(#8906) SzlobiG válasza micafighter (#8904) üzenetére


SzlobiG
félisten

Holnap kipróbálom a Chill-t bf alatt milyen. :)

Elvileg valami fogyasztás csökkentő eljárás.

[ Szerkesztve ]

(#8907) micafighter válasza SzlobiG (#8906) üzenetére


micafighter
nagyúr

Annál jóval több a chill, kicsit olvass utána :) csökken a fogyasztás és csökken az input lag is. :)

(#8908) RECSKA


RECSKA
veterán

Kesz vagyok a vega56om frissitesevel, ekwb blokk 1 eve van rajta. Valami paszta is volt, meg szenne egett gpadok.

Kapott minus pad 8 ravalo gpadokat, meg a gpuhoz folyekony femet. 800on forgo ventikkel a radiatorokon max 65fok, 1700mhz/1050en.

Megerte 2 ejjelen at nem aludni XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8909) Semin válasza SzlobiG (#8902) üzenetére


Semin
senior tag

Egyszer de megnéznék egy 144Hz-es monitort Freesync-el :U
Ekkora tartományban biztos tuti :DD

más:

@SzlobiG:
Hogyne lenne fogyasztás csökkentő, ha korlátozod az FPS-t. Fél gőz, fél fogyasztás.
Ha nincs szükséged -mert mondjuk a monitorod csak 75Hz-es- nem kell 150-el játszani

A tükk ott van, hogy tudod limitálni az FPS-t úgy, hogy nem használsz Vsync-et, ergó az nincs input lagg.

[ Szerkesztve ]

(#8910) MM válasza Semin (#8909) üzenetére


MM
őstag

Igen ám, de az input lag még kisebb, ha a 75Hz-es monitoron mondjuk fix 150Fps-el játszol, természetesen Vsync Off mellett...

(#8911) SP!T válasza MM (#8910) üzenetére


SP!T
addikt

Nem tudom az az input lag szamokban mennyire kimutathato.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#8912) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Alzán még 4 napig akciós a Sapphire Nitro64 161k.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8913) Cyberboy42 válasza RECSKA (#8908) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

folyékony fémet tettél rá? Én is ezen gondokodom de izoláltad valahogy az smd-et? vagy csak simán ráraktad?
Ém úgy gondoltam hogy a kis kondikat bekenem mondjuk lakkal. Vagy felesleges?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8914) #45185024 válasza Cyberboy42 (#8913) üzenetére


#45185024
törölt tag

(#8915) SzlobiG válasza Semin (#8909) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nagy élményt ad annyit elárulhatok. :))

A másik mondatot biztos nekem szántad? Én nem írtam sehol, hogy korlátozni akarnám az FPS-t. :N

(#8916) SP!T válasza SzlobiG (#8915) üzenetére


SP!T
addikt

Kénytelen vagy FS esetén ha a kijelződ frissítese feletti FPS értéked van. Másképp az FS automatikusan kikapcsol.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#8917) Semin válasza SzlobiG (#8915) üzenetére


Semin
senior tag

Erről szól a Chill :)) ez a fő profil :)

[ Szerkesztve ]

(#8918) SzlobiG válasza Semin (#8917) üzenetére


SzlobiG
félisten

De BF alatt nincs 144FPS-em. :))

(#8919) Krend


Krend
csendes tag

Fú, jó sokan válaszoltatok :D

Neweggen olvastam értékeléseket a pulseról és minden 3. Coil whine miatt panaszkodott.

Valószínűleg egyébként németországban fogok venni egy kártyát, mert ott kb 300 euró körül mozog a vega 56, de az se kizárt, hogy megvárom már a navi-t, jelenleg még az r9 290em tökéletesen ellátja a feladatát, csak marhára melegszik és ugye iszonyat hangos (ezért is nem akarok hangos kártyát megint).

[ Szerkesztve ]

R5 2600x, R9 290

(#8920) Cathulhu válasza Cyberboy42 (#8913) üzenetére


Cathulhu
addikt

Szvsz felesleges a folyékony fém. Nekem kryonaut van rajta vékonyan, a hatalmas chip és a két hatalmas HBM gyönyörűen melegíti a vizet.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8921) Televan74 válasza Krend (#8919) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nálam egy MSI 1080 Gaming járt, és az volt a leghangosabb és a legmelegebb.Nem szabad általánosítani.A mostani Vega56 Pulse kezd nagyon tetszeni.Tegnap futtattam egy Superposition benchmark -ot. 69C°még elviselhető szélzajjal párosult,szerintem rendben van ez a kártya.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8922) SzlobiG válasza Krend (#8919) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem még nem volt olyan vga-m ami nem Coil whine-olt volna...szóval ilyet nem lesz könnyű találnod.

(#8923) RECSKA válasza Cyberboy42 (#8913) üzenetére


RECSKA
veterán

Letakaritottam a gput, es extravekonyan felkentem a hmbre es a gpura. Hbm 1100on 75fokig megy el.

Igazabol csak ki akartam probalni...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8924) Raggie válasza Krend (#8919) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz. Kicsit kevered a szezont a fazonnal. :D
Anno azt írtad nyikorog a venti. Nos ez egyáltalán nem a coil-whine.
A coil-whine a tekercsekből és FET-ekből jön, mert azok a nagyon gyors feszültségállapot váltásokkor fizikailag is mozogni tudnak minimálisan és ebből a mozgásból adődik ez a magas hang, amit kiadnak.
Ez a fogyaszto-tápegység párosítástól függ. Van hogy az egyik, van hogy a másik cseréje oldja csak meg, de van hogy sehogyan sem lehet megoldani...

A Pulse-ok ventijei nagyon jók és elég halkak is.

Clint Eastwood FTW

(#8925) Semin válasza SzlobiG (#8922) üzenetére


Semin
senior tag

Nekem megvan az első :))

(#8926) Ribi válasza Raggie (#8924) üzenetére


Ribi
nagyúr

Fet és a coil wine?
Azért coil wine, mert a coil csinálja.
Egy fet nem mozog az biztos. Ha igen, ott füst is van.

(#8927) beef válasza Ribi (#8926) üzenetére


beef
őstag

Ne borozgassunk már! Ez nem az a topik :D

(#8928) hajbel


hajbel
addikt

Az emelegetett szamár pont akciós overclockersnél uk-ban, 3 durva játékkal £314. :D Ez bizony egy nagyon-nagyon jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8929) SzlobiG válasza hajbel (#8928) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg jó ár, úgy látszik még van bőven a raktárakba, ki kell szórni nekik. :))

(#8930) Speed® válasza hajbel (#8928) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

~120k, itthon 130..ebben semmi kiemelkedő nincs.

(#8931) OgreImre


OgreImre
senior tag

Nálam is van coil wine, pedig referencia Vega56. De csak akkor jött elő amikor feltettem az Alphacool blokkot rá és jól meg kellett húzni, hogy a hotspot hőmérséklet kordában maradjon. Gondolom átveszi a rezgést és felerősíti a blokk.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#8932) chopin42


chopin42
őstag

Nekem 2 pulse vega 56-ból 2 nyögdécsel, bár a mostani kicsit kevésbé (kopp-kopp).
Más: ti tapasztaltatok olyat, hogy ha megy a gép, a monitor pedig kikapcsol automatikusan, az órajel felmegy 800-köré? Szép egyenletesen melegszik 52-3fokig, amikor bekapcsol a venti, visszahűl, majd kezdi előröl.
Bekapcsolt képernyővel semmi ilyen gond nincs, szépen visszaveszi az órajelet, és kussol.
Ha megy a torrent, és nincs sleep, ugye a képernyő nálam kikapcsol egy idő után, akkor kezd el melegedni.
Driver a legfrissebb, 64 bios. Utóbbitól szerintem független.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8933) Raggie válasza chopin42 (#8932) üzenetére


Raggie
őstag

Itt Strix 64-es, nekem folyton kikapcsol a képernyőm mert nem szeretem feleslegesen járatni így 2 perc inaktivitás után le is kapcsol magától. Soha nem melegszik ilyenkor a kártya.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#8934) SzlobiG válasza chopin42 (#8932) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam még netezés közbe is áll a venti sőt a vga-ra kötött házhűtőt is lekapcsolja ilyenkor és csak terhelés után indítja el. :K

(#8935) micafighter válasza SzlobiG (#8934) üzenetére


micafighter
nagyúr

Dettó.

(#8936) hajbel válasza Speed® (#8930) üzenetére


hajbel
addikt

Igaz, már kb. annyi. 2 napja még 105k volt.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8937) chopin42 válasza SzlobiG (#8934) üzenetére


chopin42
őstag

Ha használom a gépet, mint írtam, nincs ilyen probléma. Ha kikapcsol a monitor, az órajel felugrik 800ra, és marad. Ha megmozdítom az egeret, visszaáll 27-re. M1, majd kiokoskodom.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8938) SP!T


SP!T
addikt

Gyerekem ma úgy rácsapott a billentyűzetre, hogy ez jött elő a jobb felső sarokba:

Hogy tudom kikapcsolni? Istennek nem találom! :DDD

There's a device that I've been using called a whoop.

(#8939) huby80 válasza SP!T (#8938) üzenetére


huby80
senior tag

:D :D Elvileg a shift+ctrl + O kombó :D

(#8940) SP!T válasza huby80 (#8939) üzenetére


SP!T
addikt

Ááá! Köszi! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#8941) Chalez válasza SP!T (#8938) üzenetére


Chalez
őstag

Nahh, én meg ezt keresem, hogy hol kell bekapcsolni :DDD

(#8942) Speed® válasza Chalez (#8941) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csapj rá te is a billentyűzetre :)

(#8943) Chalez válasza Speed® (#8942) üzenetére


Chalez
őstag

Nem lenne jó vége... ;]

(#8944) Kvg válasza Chalez (#8941) üzenetére


Kvg
senior tag

minimum fél éve ott van a wattman van keresd meg!! Adrenalin al jött akkor egy éves.

Crlt shift L ha jól tudom, de nem vagyok gépnél és amúgy is a AB + HWinfo T használom, az tápegyseget is mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#8945) gaborw


gaborw
tag

Sziasztok! Kérdés? Miért tünt el, szinte az összes Vega 64 a boltokból? Radeon VII miatt? Szinte elvétve talàlni, nagy àrúhàzakban szinte semmit.

(#8946) #45185024 válasza gaborw (#8945) üzenetére


#45185024
törölt tag

Valószínű árvágás lesz és nem akar besülni senki, ha gyanús körülmények között szerezted be a kártyád akkor nem működik a amd visszatérítés csökkenés esetén.
Február 7.-én jön a VII , új kártya kiadás előtt soha ne vegyél kártyát !!!
A Ref kártyáknál is ez volt hirtelen eltünt mind és bejelentették az EOL-t

[ Szerkesztve ]

(#8947) gaborw válasza #45185024 (#8946) üzenetére


gaborw
tag

Radeon VII-et szàndékozok venni, csak kiváncsisàgból kérdeztem. Gtx 1080-am van, nem érné meg a 64.

(#8948) SzlobiG válasza gaborw (#8945) üzenetére


SzlobiG
félisten

Aprón most jó áron vannak egymás alá tolják az árakat. Csak várnom kellett volna...

(#8949) Heroes fan válasza gaborw (#8945) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ezt én is érdeklődöm mert folyamatosan látom, hogy vonják ki a boltokból a maradékokat is. Már van 141 ezerért is újonnan vega 64 azért, 25 ezerrel zuhant az ára egyik napról a másikra.

[ Szerkesztve ]

(#8950) gaborw


gaborw
tag

Mi értelme lenne kívonni? R9 590 és a Radeon VII között maradna egy "szakadék". Nem lenne logikus döntés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.