Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) paleinho


paleinho
senior tag

sapphire pulse tulajok samsung memóriával :R
van egy jó hírem, sikerült flashelni a vega64 nano biosát, atiflash 284 parancssorból (rendszergazda) .\atiflash -f -p 0 biosnév.rom
220w powerlimit, 1.35v hbm memory voltage, nincs DP kábelem, szóval nem tudom ellenőrizni, hogy minden display port kiment működik, ugye a vega 64 nitro bios flash elvette az egyik portot, ha valakinek van kedve megpróbálni [link]

(#8102) schawo válasza paleinho (#8101) üzenetére


schawo
titán

Az a baj ezzel a bios-szal, hogy elcseszi a ventivezérlést. Én áttértem róla a Nitro+-ra, mert nincs ventistop és a vezérlés mindig max felől, fentről közelíti az optimális fordulatot, emiatt a 3D használat elején nagyon hangos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8103) paleinho válasza schawo (#8102) üzenetére


paleinho
senior tag

amilyen bugos a ventivezérlés, észre sem vettem, most majd figyelem

(#8104) zseko válasza Kvg (#8100) üzenetére


zseko
veterán

No offense, csak nem értem miért nem lehet megérteni, ha vannak akik nem egyszerre cserélnek vagy akarnak/tudnak cserélni fő elemeket, és nem akarnak ilyen tanácsok miatt többszörös árat fizetni a csereberék miatt, hanem két lépcsőben le akarják tudni a proci-vga cserét? Tényleg nem bántásként, de ha ilyen hülye tanácsokra hallgattam volna, akkor nem vehettem volna csak max 1060/570 vga-t (sőt, még kisebbet, mert akkor még 905e procim volt), majd R7 2700-ra cserélés után megint vehettem volna egy erősebb kártyát. De szerintem akkor meg az lett volna, hogy 'a proci túl erős a vga-hoz, vegyél kisebbet', aztán így kellett volna lépegetnem, mert más szerint így jó.. Komolyan nem értem.
Jó, megértem, magyarázni meg kell hogy miért (aztán vagy megérti vagy nem), de ne erőltessük már rá másra a saját elképzelésünket, ha a másiknak konkrét elképzelése van.
Elnézést, nem személyednek szólt, és persze vannak olyanok akik nem is nagyon akarnak feljebb lépni fejlesztésben, nekik persze így jó is, csak mióta a konkrét elmondott célkonfig ellenére erőszakosan rám akartak tukmálni olyat amivel szarabbul jártam volna (anyagilag mindenképp), az ilyen 'neked max ezt kell venned' tanácsok kissé irritálnak. Még egyszer sorry :B :R

(#8094) AtHoS érdekes az a GTX1050 2GB kártya €827.5-ért :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#8105) Tubica válasza schawo (#8096) üzenetére


Tubica
senior tag

Igen, az :)

Paleinho: szerinted, akkor megèrnè ? Tudom, többet eszik, kevesebb fps.

F1 2017 - 130fps
Battlefield V multi - 110-120fps
Pubg - 100-170 fps

Valaki tud pár fps/hőfok/zaj jellemzőt ìrni ? Az állmom a sapphire kártya. Többit sose nèztem.

Üdv: Tubica :R

Szerk: esetleg mèg a Strix, ami szòba jöhet hűtès ügyileg !

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#8106) paleinho válasza Tubica (#8105) üzenetére


paleinho
senior tag

ezekből csak a bf5 van meg, FHD+33% resolution scale, az kb annyi pixel mint neked az ultra wide, 100-110 fps, de valamiért a hbm 800MHz-en ragadt :U

(#8107) paleinho válasza paleinho (#8106) üzenetére


paleinho
senior tag

rotterdamban azért benéz 85-re is ha sok a füst

(#8108) SzlobiG válasza paleinho (#8107) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ultra beállítások?

(#8109) ziyan válasza lacus83 (#8043) üzenetére


ziyan
tag

Végül így tettem, 64 Nitro+-ra esett a választás :)

(#8110) #45185024 válasza ziyan (#8109) üzenetére


#45185024
törölt tag

és milyen jól tettted...

(#8111) paleinho válasza SzlobiG (#8108) üzenetére


paleinho
senior tag

igen, ultra, de kb minden indításkor máshogy megy, bughalmaz :U

(#8112) micafighter válasza micafighter (#7906) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ugy néz ki a probléma az, hogy a radeon settingsben a Display -> Pixel Format opció gondol egyet, és magától átvált YCbCr-re. Ha visszaváltom RGB-re, akkor visszaáll a felbontás is 2560 x 1080-ra és a frissítés is 75Hz-re azonnal, és igy nem kell a gépet se ujraindítani.

Arra még nem sikerült rájönni, hogy miért/mikor csinálja, és hogy esetleg hogyan lehetne orvosolni.

[ Szerkesztve ]

(#8113) zseko válasza micafighter (#8112) üzenetére


zseko
veterán

Nálam a Radeon Settings kissé bugos. Az Overlay ablakot hol előtudom hozni, hol nem. Win alatt bármikor, játék alatt eddig 2x sikerült. A Teljesítmény felügyelet is olyan, hogy random módon hol elő lehet hívni, hol nem. Volt hogy akkor jelent meg (miután hiába nyomkodtam a bill-kombót játék közben), mikor kiléptem a játékból. Aztán volt, hogy egyszer csak eltűnt az fps kijelzés, de úgy, hogy a Teljesítmény felügyelet beállításokban sem volt ott. Pár óra múlva újra megjelent. Aztán, valaha volt nálam is benne egy olyan csúszkapár is ami össze volt kötve, alsó-felső határt lehetett megadni (szerintem az fps-hez tartozott, nem találok most hozzá még képet sem, hogy megmondjam mi volt), de most az sincs. Ha a Globális Wattmanban bekapcsolom az Auto Undervolt GPU-t, akkor felb*ssza a ventijét fix ~30%-ra - olyan 1450rpm körülire - ahol már van pici hangja. Nem sok, játék, film alatt nem, de böngészés alatt azért zavar. Alig tudtam kikapcsolni. Na meg persze a játék kompatibilitási ellenőrzés sem működik.

HR24.hu

(#8114) Simi37


Simi37
őstag

Mostanában kicsit előjött ez a táp téma és eszembe jutott, hogy nekem van itthon fogymérőm szóval méregettem egy kicsit, főleg mivel a Vega nagy étvágyú. A táp egy Chieftec A-135 1000W (APS-1000C), 80+ Bronz.
A proci 1700x 3,9GHzre húzva. 3 ssd és 2 hdd van a gépben.

Minden érték a falból mért érték. Akkor következzenek a számok:
Üresjárat HDDk nélkül: 85,4W
Üresjárat HDDk-kel: 94W, beállítottam, hogy ne álljanak le így nem zavarnak bele a mérésbe a ki/be kapcsolások. Szóval ez tekinthető a továbbiakban viszonyítási alapnak. Mivel a terhelés alatt a fogyasztás folyamatosan változott ezért a legtöbbször előforduló értéket (vagy azok átlagát) írtam fel és csúcsértéket. Illetve megnéztem úgy, hogy mindent a standard értéken hagyok és húzva is.

A proci aida64 fpu és cinebench közötti fogyasztása kemény 4 watt volt így az FPUt választottam mint folyamatos prociterhelés ha éppen azt mértem. Konkrétan 242W falból. (alap + 148W)
Több erősen számításigényes dologból végül a SuperPosition 8K Optimized nyert. (Itt mértem a legnagyobb fogyasztásokat)

Alapon:
SuperPosition 8K: 408W | 420W
SP 8K + Aida64 FPU: 544W | 554W
Forza Horizon 4: 430-460W

OC:
SuperPosition 8K: 544W | 554W
SP 8K + Aida64 FPU: 674W | 694W
Forza Horizon 4: 420-450W | 470W

Utólag belegondolva nem a FH4 volt a legalkalmasabb mérni, minden ultra/extrémre van rakva a beállításokban illetve 4xMSAA. A GPU kihasználtság szinte végig 100%, FHD 144Hz monitorom van. Az átlag FPS 105 körül mozgott, szóval a proci sem unatkozik, de valahogy nem terhel olyan durván.

Abban viszont egészen biztos vagyok, hogy nincs játék ami közelébe érne a 8K+FPU terhelésnek. A legrosszabb esetet is túlzóan kimeríti. Különösebben konklúziót nem vonnék le nem akarok vitát szítani, szóval azt mindenki vonja le maga.

Remélem azért szolgált némi haszonnal a mérés. :))

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#8115) paleinho válasza Simi37 (#8114) üzenetére


paleinho
senior tag

köszi a méréseket.
superposition 8k 700w-240w=460W falból, 80+bronz 85% hatásfokkal számolva, 390W a vega64-ed max fogyasztása +50% powerlimittel, (ha jól számolom) ehhez képest hwinfo64 mennyit mér?

(#8116) Simi37 válasza paleinho (#8115) üzenetére


Simi37
őstag

Megnéztem. Hwinfo szerint (100ms sample rate) max:
GPU Chip Power: 337W
GPU Memory Power: 14,6W
Ez kb 352W.

Ha nagyon pontosak akarunk lenni akkor "csak" 450W a vega (falból) része, de az egyszerűség kedvéért maradjon 390W a ráeső fogyasztás. A powerlimit 360ig engedné papíron. A 390W és a 352W között a vega VRMjének hatékonysága játszik be, ami ha nagyon jó indulattal 90% akkor tulajdonképpen helyben vagyunk.
___
Illetve annyival egészíteném ki a mérésemet, hogy lemértem a Shadow of the Tomb Raider-ben is a húzott karit. Az utolsó jelenetben a nagy nyitott téren 480-500W mértem, a csúcs pedig 505W volt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#8117) micafighter válasza zseko (#8113) üzenetére


micafighter
nagyúr

,, Aztán, valaha volt nálam is benne egy olyan csúszkapár is ami össze volt kötve," Ez a radeon chill valoszinüleg, játékonként külön tudod állítani. Ha nincs bekapcsolva, nem látod a csúszkát.

Overlayt ugy vettem észre, játéktól függ. Pl Rainbow Six-ben nekem mindig müködik, de találkoztam olyan játékkal is, ahol meg nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem akart előjönni.

(#8118) paleinho válasza Simi37 (#8116) üzenetére


paleinho
senior tag

Egész elfogadható a szoftveres mérés :B
AC Odyssey benchmarkban 130W-ot fogyaszt a radeon overlay szerint, így már értem miért csak 50 fps átlagot tud ;]

(#8119) zseko válasza Simi37 (#8116) üzenetére


zseko
veterán

Ahogy olvastam, eszembe jutott, hogy nekem is van egy SilverCrest Z30412-es fogyasztásmérőm, hónapok óta bedugva és elfeledve a fali konnektorban :DDD Most átdugtam úgy, hogy csak a gépet mérje, mert egyébként rajta volt a két monitor, router, switch, hangfal, éjjeli lámpa, töltők, stb. Így most csak maga a gép van rajta, 3 hdd + 1 M2 ssd.
Üresjáraton, bekapcsolás után csak a win asztalon maradva ~74W.
Böngészés közben változó, most hogy írok, ~82W, de ha a fórumot nézem akkor 90W-100W közötti.

A Shadows of Tomb Raider alatt kint szabadtéren:
1920x1200: 330W
2560x1600: 350W

Viszont. Ha barlangban vagyok, mégpedig úgy, hogy még nem kapcsolja fel a lámpát, akkor:
1920x1200: 260W
2560x1600: 340W

Ha felkapcsolja a lámpát akkor olyan mint a kültéri, ~20-30W különbség van a két felbontás között.

Ha bekapcsolom a Chillt, akkor 1920-nál ~130W-ig esik le ha nem mozgok, míg 2560-nál ~160W-ig.
Játszottam kicsit az FRTC-vel, ahogy állítottam az fps határt, úgy mászott szépen utána a teljesítmény is, 110-340W között.

(#8117) micafighter igen, most jöttem rá én is, ahogy a TR alatt bekapcsoltam... :B Most így közben pedig eszembe jutott, hogy mintha írták is volna valahol, hogy az Overlay nem minden játékkal kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#8120) zzola válasza Kvg (#8071) üzenetére


zzola
félisten

Kép alapján megpróbálom, kösz.

(#8121) zseko válasza Simi37 (#8114) üzenetére


zseko
veterán

Kíváncsiságból rámértem erre is én is, nálam 340W a gép fogyasztása a SuperPosition 8K alatt.

HR24.hu

(#8122) Tubica válasza paleinho (#8106) üzenetére


Tubica
senior tag

Akkor mit gondolsz ?

Megérhetné a cserét, ha találok ?
Melyik az a típus, ami jó ? Asus, sapphire, MSI, Giga ?

Üdv. Tubica :R

Szerk: Szeretnék visszatérni újra az AMD vonalra, de jelenleg nincs olyan kártya, ami árban/teljesítménybe 1080Ti lenne :( nagy visszaesést nem szeretnék :N

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#8123) paleinho válasza Tubica (#8122) üzenetére


paleinho
senior tag

megérni nem hiszem, hogy megérné, a kártyád eladod 150-160 körül, használt vega64 130 körül, januárban megtudjuk lesz-e vega 2 desktopra, talán utoléri az 1080ti-t, vagy jövő év vége felé navi?

(#8124) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Találtam egy tesztet vega 56 pulseról egész jónak tűnik a hűtése meg az egyik legjobb. Gondolom mivel mini a pcb és bőven lelóg róla a heatpipe így tud ilyen hűvös lenni.

(#8125) Bib válasza SzlobiG (#8124) üzenetére


Bib
őstag

Erről van szó,nekem is pozitív csalódás volt. Jó a cucc.

(#8126) Chalez válasza SzlobiG (#8124) üzenetére


Chalez
őstag

Tartasz ettől a karitól kicsit, jól látom? Merthogy olcsó, kicsi stb... Teljes értékű Vega 56 kari, frankón boostol, idle nem teker a venti, egyedül játékok alatt van hangja, de nem zavaró, főleg ha fülessel nyomod nincs miről beszélni, vagy ha nem, akkor is a hangszórók elnyomják a ventihangot. Kb. évtized után váltottam zöld oldalról, legfőképp a freesync lehetőség miatt, anyagilag ugye nem olyan megterhelő, mint a másik oldal hasonlója... Nem bántam meg, a sok akadozás, mikrolag, stutter után megint élvezem a folyamatos játékmenetet ;)

(#8127) micafighter válasza SzlobiG (#8124) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem mondtál újat a topikot követőknek, PowerColor és Sapphire megoldásai a legjobbak vegabol ;)

(#8128) SzlobiG válasza Chalez (#8126) üzenetére


SzlobiG
félisten

Így van, nem igen bízok benne, de a teszt+ti javaslataitok alapján jó.

Mondjuk még nincs eldöntve a dolog, mert ma jön a monitor vga-t meg már januárra hagyom. Viszont agyalok a 64-en mert wqhd-ra kelleni fog a kakaó bf 5-re. 100fps körül hoznia kéne.

(#8129) micafighter válasza SzlobiG (#8128) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha most akarsz venni vegát, akkor nincs jobb vétel a pulse vega56-nál. Nagyon sokat nem érdemes várni vele, mert nem tartom valoszinünek hogy sokáig ilyen áron marad, illetve a 3 játékos akció se fog örökké tartani. Ha samsungost fogsz ki a pulse56bol, akkor hozza a közel vega64 szintet. Ami teljesítményben jobb lenne az a nitro 64 vagy a red devil 64, ezek közül a nitro beszerezhető, de újonnan +40ezer forint felárat a pulse56-hoz képest nem biztos hogy megér. Használtbol tudsz kifogni, de ha mondjuk a pulse 56 kerül 138ezerbe 3 játékkal, a használt nitro 64 meg 150ezer, akkor a 3 játék miatt (számoljunk 10e Ft/db-al) jóval több a különbség, mint 12ezer.

Ezen szerintem nem nagyon van mit gondolkodni, a 3 játékos promó se tart örökké, és a 138ezres akció se. Vagy új pulse56 vagy új nitro64 a 3 játékkal, vagy használtan nitro64 140alatt (nem valoszinü hogy fogsz ennyiért találni).

[ Szerkesztve ]

(#8130) Kvg válasza micafighter (#8129) üzenetére


Kvg
senior tag

Várható Samsung HBM miatt is tényleg a Pulse a legjobb vétel.

(#8131) SzlobiG válasza micafighter (#8129) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen erősen hajlok is felé. Amúgy 130k újonnan a pulse. :))

(#8132) Kvg válasza SzlobiG (#8128) üzenetére


Kvg
senior tag

Ha nem méred/számálod az fps-t fraps al akkor akkor nem nagyon vennéd észre a ~10% többletet amit a Vega 64 tud. Nem is baj hogy nem lesz 144 fps ed, mert proci alól kihúzod a széket és megfullad. Ez leginkább a BF ficsőr. :D

[ Szerkesztve ]

(#8133) ziyan


ziyan
tag

Táp téma: én bátor voltam.

Intel Core i7 4790K (nincs tuningolva)
16 GB DDR3
Samsung 970 Evo 1TB M.2
Vega 64 Nitro+ (Balanced profil)
FSP Raider 550W

Heaven Benchmark önmagában ok. Közben elindítottam egy Prime95-öt, így is ok, de a CPU limit miatt így már nincs 100%-ban kihasználva a Vega. Ha szerencsém van, megúszom tápcsere nélkül... :)

Elég hangos ez a Nitro+ teljes terhelésen egyébként. Másnál is hasonló értékek vannak (Heaven Benchmark, Extreme preset alatt néztem), vagy a szellőzésen kellene javítani?

[ Szerkesztve ]

(#8134) SzlobiG válasza Kvg (#8132) üzenetére


SzlobiG
félisten

Proci 4.2Ghz-en jár. De amúgy ja sztem se lenne érezhető kül a 64-el szemben.

(#8135) Kvg válasza ziyan (#8133) üzenetére


Kvg
senior tag

Vedd le a ház oldalát 10 fokot minimum nyersz vele.

4,2Ghz az már jó nem tudtam hogy megy annyit nálam a max 3,7 GHz igaz a BF5 ignoráltam. Elég még az 1150 és platform.

[ Szerkesztve ]

(#8136) BogyóBP válasza ziyan (#8133) üzenetére


BogyóBP
addikt

Elég hangos? Konkrétan kirepül a házból mint egy turbina. :W

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#8137) paleinho válasza ziyan (#8133) üzenetére


paleinho
senior tag

ha nem tuningolod a procid, a vcore-t szépen vissza lehet venni, kicsit talán a gépház is hűvösebb lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#8138) CamelX


CamelX
csendes tag

Sziasztok! Tegnap vettem át egy Vega64 Nitro+ kártyát a már meglévő Samsung CF791 monitoromhoz. Korábban nvidia kártyával használtam, és bár tudtam hogy a monitornál ismert gondok vannak a freesync-el, belevágtam.

Ma viszont elég para dolog történt. HDMI-n állítgattam a monitor menüjében a freesync-et játék közben, mire a ki-be kapcsolásnál a monitor is elkezdett újraindulgatni, majd sistergés közepette mintha elszállt volna a videókártya, beállt 640x480-ba, és állítani se lehetett.

Instant szívroham, Display Portba átdug, tá-dáám, jó minden. Előbányászok egy másik HDMI kábelt, kipróba, megint mintha minden el lenne szállva, 640x480... most csak DP-n tudom használni, ami önmagában nem lenne gond, csak nem vagyok nyugodt, hogy a pár hónapos monitoromban, vagy az 1 napos videókártyámban akár fizikai sérülés is okozódhatott.

AMD driverből 18.6.1-et használom, mert az a legstabilabb a freesync hibákat illetően.

Valakinek ötlet hogy mi szállhatott el?

(#8139) schawo válasza ziyan (#8133) üzenetére


schawo
titán

240W-on 2400rpm-mel 86°C gpu (kb 100-105°C lehet a hotspot)?? :Y Jézusom, milyen házban van van ez? Dobd ki, de gyorsan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8140) schawo válasza CamelX (#8138) üzenetére


schawo
titán

Milyen freesync hibákról van szó?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8141) zzola válasza schawo (#8140) üzenetére


zzola
félisten

Ez engem is érdekelne! :R

(#8142) CamelX válasza schawo (#8140) üzenetére


CamelX
csendes tag

Főképp vibráló kép az "ultimate freesync" (35-100hz) monitor beállítási tartományban, de van hogy a monitor újraindulási loop-ba kerül.

(#8143) BogyóBP válasza CamelX (#8138) üzenetére


BogyóBP
addikt

Valami ott a monitorral nem 100 as.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#8144) micafighter


micafighter
nagyúr

A táblázatot használókat kérdezném, hogy hőmérséklethez mit irtatok? Hotspot, GPU, HBM, VRM? Vagy ezek közül a legmagasabb?

(#8145) micafighter válasza BogyóBP (#8136) üzenetére


micafighter
nagyúr

Át kell váltani a csendes biosra, vagy manuálisan beállítod a venti profilt. Épp tegnap piszkáltam egy 64es Nitro+ LE-t távolról, 65-70%os ventinel már nem sok hangja van. Max fordulaton raketa/repülő/óvodás csoport hangja van a powercolornak is meg a sapphirenak is, mert nagy fordulatszamu ventiket használnak. Red devil 64 felment nekem 4ezer RPM környékre is. Most Red dragon max 2000en megy (a venti itt is tud jóval nagyobb fordulatot is egyébként), alig van hangja, 23ezer GS-t megy full gyári beállításokon.

[ Szerkesztve ]

(#8146) BogyóBP válasza micafighter (#8145) üzenetére


BogyóBP
addikt

És az pontosan hol van rajta? Mert én is néztem hogy van rajta egy kapcsolo kapcsoltam én ezt ide vagy oda akkor is hangos volt.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#8147) micafighter válasza BogyóBP (#8146) üzenetére


micafighter
nagyúr

Úgy látom a nitro 64en kettő BIOS állás van, egy sima meg egy OC, gyári leírás szerint az OC a Power targetet tolja ki, így lehet hogy a venti vezerlesben nincs különbség.

A Red devil 64en 3 bios van, silent, balance, OC, de igazából ezeket az értékeket manuálisan is tudod állítani. Overdriventool vagy Radeon settingsben hang alapján beállítod a ventit és kész. Felhuzod maxra a ventit és elkezded csökkenteni amíg elfogadható lesz a hang, az lesz az új max, a többi értéket meg belovod alá és kész, kb 20 másodperc volt távolról beallitanom tegnap a 64es nitro Limited editionön Radeon settingsben.

(#8148) BogyóBP válasza micafighter (#8147) üzenetére


BogyóBP
addikt

Így van, tökéletesen jól látod :)

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#8149) bencefica13


bencefica13
csendes tag

Üdv!

Vega 56 Pulse kártyám van és mostanában azt tapasztaltam, hogyha a HDMI kábelt monitorból átdugom a TV-be filmnézéshez, akkor újraindul a gép magától. Amíg a CPU integrált gpu-ját használtam, addig ilyen problémám még nem volt.

Volt esetleg ilyen tapasztalata valakinek Vega-val, vagy bármilyen más videokártyával?

(#8150) varmi2 válasza bencefica13 (#8149) üzenetére


varmi2
nagyúr

Menet közben dugdosod a hdmi-t? Azzal kinyírhatod a vga-t és a tv-t is. Ezeket csak kikapcsolt állapotban szabad dugdosni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.