Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) paleinho válasza micafighter (#8399) üzenetére


paleinho
senior tag

igen, bár csak egy tipp volt, nem tudom működik-e vegaval :)

(#8402) Hajdi válasza micafighter (#8399) üzenetére


Hajdi
senior tag

Szeretném kiíratni az értékeket, igen. Viszont a hang eltűnik a felvett videó alatt!
Eddig a kép sem volt okés,viszont az most jó, csak hang nincsen (AB mellett ha nincs AB, akkor okés) :)

(#8400) Cyberboy42 :
Videót tudnál linkelni?

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#8403) schawo


schawo
titán

tapasztalatok táp témában

Lecseréltem a Seasonic Focus Plus 550 Platinum tápomat egy Corsair RM1000i-re, és komolyan sokkal jobb lett. Eddig istennek nem volt soha semmi stabil. Egy darabig az volt, aztán hamarosan összerohadta magát, kénytelen voltam visszaállni alap biosra, és 0% powerre.

Most meg bármit bír. Olyanokat is, amit korábban egy másodpercre sem. Hmmm.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8404) AtHoS válasza schawo (#8403) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hmmm....dobd a linket légyszi veszek én is egy ilyen tápot

read-only mode on the forum

(#8405) Hajdi


Hajdi
senior tag

Lehet hülyén hangzik, de a tüskék miatt megkérdezném, hogy többet bír így alufeszelve is?! :F

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#8406) micafighter válasza schawo (#8403) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szegény Kvg forumtarsunkat meg leszólták, hogy 1000es tapokat ajanl vega mellé :DDD

Amúgy az az ezres RMi 45ert megy most ha jól látom, jó árnak tűnik :K Nekem a seasonic Focus plus gold 850es volt 40 körül, és a Corsair link igen szuper dolognak tűnik így ránézésre :)

[ Szerkesztve ]

(#8407) Raggie válasza micafighter (#8406) üzenetére


Raggie
őstag

Nekem 850i van és jó cucc. Jó dolog vona a Corsair link is ha nem lenne kicsit bugos és kezdetleges. De azért a fogyasztás mérés és kiíratás az jó benne, legalább nem kell plusz tizesért megbízható fogyasztásmérőt venni.
Bár a milliszekundumos peak load-okat ez sem tudja mérni.

Clint Eastwood FTW

(#8408) Kvg válasza micafighter (#8406) üzenetére


Kvg
senior tag

Szegény vagyok, :D de azért beruháztam Corsair - HX1200i re, mert a Ryzen 3000 cpu fog kerülni idén a gépbe bisztos ami biztos. Egy 850es platinum , vagy 1000 gold még mindig ezen a véleményen vagyok,

[ Szerkesztve ]

(#8409) schawo válasza micafighter (#8406) üzenetére


schawo
titán

Eleinte nem hittem el, de sajnos igazat kell adjak neki. Az AMD egy idióta balfaszok gyűjtőhelye. Amikor 200W-os TDP beállítás (és kiírás) mellett beszív átlag 300W-ot, >650W-os pillanatnyi csúcsokkal, akkor nem lehet elmenni az AMD totális inkompetenciája mellett. Nem tervezték alul a kondenzátorokat egész véletlenül??? :W

Most vígan elvan 280W TDP mellett, amikor 450W-ot eszik átlagban ( :W ), és hát ilyenkor a korábbi, 550-es tápom, ami valójában 650W-ot is kibír OCP-ig, már réges régen feladta. A csúcsok ilyenkor valahol 7-8-900W körül lehetnek. :W

Még jó, hogy muszáj volt vennem egy tápot, mert tesómé megadta magát, és megörökölte tőlem az 550-et. Vígan elég lesz a 1060hoz, az sosem evett 150W-ot, pedig csak kicsit gyengébb ennél a nyomi Vegánál. No mindegy. Kimérgelődtem magam.

Az az egy vigasztal, hogy ezzel együtt is még olcsóbb volt az egész izé, mint egy gsynces 32" 2,5K monitor + 1070

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8410) schawo válasza micafighter (#8406) üzenetére


schawo
titán

Igen, azért lett ez. Olcsóbb, mint a 850i, vagy az 1000x, kb egy árban van a 850x-szel. Gondolom a kereskedők nyakán maradt egy jelentős készlet a bányászláz lecsengésével... Most még a hülye Vegások elviszik, gyorsan kiszórják, később már semmire sem lesz jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8411) Kvg válasza schawo (#8409) üzenetére


Kvg
senior tag

Nano PCB hátránya hogy csak nF os tantál kondik vannak a PCB én puffer SMD elektrolit kondenzátor nincs egy darab sem, cserébe viszont a nagy méretű hűtő 300Watton is ~60 fokon tudja tartani a vrmeket ilyen kis pcb-n

[ Szerkesztve ]

(#8412) schawo válasza Kvg (#8411) üzenetére


schawo
titán

igen, nincs baj a hűtéssel, meglepően hatékony, bármit lehűt elég csendesen, a 1060 a fostos 120W-jával sem volt halkabb, mint ez 450-nel, de akkor is.

Az a baj, hogy a Vega sosem lesz eladható olcsó kártya. Mire 60-70ezerre lemegy az értéke a használt piacon, addigra totálisan eladhatatlan lesz, ha a tuningmentes alapon kihajtáshoz is egy 25-30ezres táp neki az abszolút minimum.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8413) #45185024 válasza schawo (#8409) üzenetére


#45185024
törölt tag

Az LC ír 375 Wattot, ajánlás meg tápra 1000 Watt (Specification-nál)
Amúgy ez egy jó nagy dobozba van rakva így érzékeltették hogy exkluzív...
és ha hegeszteni kell a hétvégén a kertbe arra is jó :D

[ Szerkesztve ]

(#8414) Kvg válasza schawo (#8409) üzenetére


Kvg
senior tag

"Vígan elég lesz a 1060hoz, az sosem evett 150W-ot, pedig csak kicsit gyengébb ennél a nyomi Vegánál. No mindegy. Kimérgelődtem magam"

:DDD Erre inkább nem reagálok.

[ Szerkesztve ]

(#8415) Simi37 válasza schawo (#8409) üzenetére


Simi37
őstag

Azért lassítsunk egy kicsit. Saját mérés falból. Nyilván a nagyon kis tüskéket ezzel nem láttam (fél mp-ként frissült), de több ágas a tápom szóval egy 700w+ spike biztosan leverte volna.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#8416) Cyberboy42 válasza Simi37 (#8415) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Szerintem sem kell ennyire beszarni. Nekem van egy Silvestonte 650 wattos tápom. Vega 64-hez és abszolute semmi problémát nem látok vele, ha oczom, ha nem. Lehet hogy egy gagyi 550-es nem elég, de azért na :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8417) schawo válasza Simi37 (#8415) üzenetére


schawo
titán

Nekem mindig fali mérőbe van dugva a gépem. Most hogy van RMi-m már tudom, hogy 100W alatt kb 10W-ot téved lefelé, de a 3-400W tartományban 2-3W csak a tévesztése, annyit pedig az RMi is téved (0,5-1% labormérések szerint). Így mérve simán jó voltam, 3-400W falból meg se kottyanna egy 550W-os bárminek, nemhogy egy Seasonic F+ 550 Platinumnak. De ezek a mérők (és az RMi mérője is) csak másodperces átlagokat tudnak mérni. Rohadtul nem segít senkin, ha alapvetően 400W a kijelzett fogyasztás, ami (mondjuk) úgy jön ki, hogy 0,1mp-ig 700W, aztán 0,1mp-ig 100W, és ez váltakozik ugrálva.

A másik, hogy a Chieftech kW-os tápod 20-20-30-30 A konfigurációban megy, azaz két pci-e tyúkbélen ellát 360W+360W-ot, alaplapról további 75W-ot, az önmagában 800W névlegesen, amire jön rá a biztonsági ráhagyás 10-20%, típustól függően. Tehát ezzel a táppal VGA kártya felé 900W-os csúcsokig vígan elvagy, addig nem kapcsolsz le.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8418) schawo válasza Cyberboy42 (#8416) üzenetére


schawo
titán

Lehet hogy egy gagyi 550-es nem elég, de azért na :)

A Seasonic Focus Plus 550 Pt rohadtul nem gagyi táp, az egyik legjobb táp a piacon, de 10%-os OCP-jét átüti a Vega. Ha a te tápodnak 20%-os OCP-je van, akkor máris 780W-nál kapcsol csak le. Hosszú távon nem életbiztosítás, persze.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8419) korcsi válasza Kvg (#8411) üzenetére


korcsi
veterán

" hogy csak nF os tantál kondik vannak a PCB" Ez biztos? ;]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8420) schawo válasza korcsi (#8419) üzenetére


schawo
titán

Egy nyamvadt elektrolit kondit nem látok, de a többi vegán sem. :W

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8421) schawo válasza schawo (#8420) üzenetére


schawo
titán

Ehhez képest így néz ki egy 1080. Nincs több kérdésem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8422) korcsi válasza schawo (#8420) üzenetére


korcsi
veterán

Dehogynem
Más típus, de ott van rajta a csík polarítás jelölésnek, plusz információ kvg-nek, hogy a tantál kondenzátor is elektrolit kondenzátor.

Ha jól kódolom a primer oldalon 150u 16V-os darabok vannak, ha valaki leolvassa a hátul lévőket akkor meg lehet mondani mennyi van a szekunder oldalon.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8423) schawo válasza korcsi (#8422) üzenetére


schawo
titán

:W

Akkor nem ez az ok. Nem láttam még ilyen kondit :B

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8424) chopin42 válasza schawo (#8423) üzenetére


chopin42
őstag

A kis fekete cuccokra azt mondta Buildzoid, hogy örökké mennek, csak ne haladják meg a 105 fokot. [link] Szóval a pulse vrm jó 150 fok 300 amperig, max 1.2 volt körül, megfelelő hűtéssel. Másrészt ezekkel szerelik a nagy vegát is, aminek az egyik legjobb gyári vrm-je van a kártyák történetében. Szóval a kondik miatt nem aggódnék, az enyémen sem robbantak fel :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8425) Kvg válasza korcsi (#8422) üzenetére


Kvg
senior tag

Bocsi ezt én is be néztem . Diodának néznek ki.

(#8426) SzlobiG válasza schawo (#8418) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én egy 650-es FPS-t rendeltem szintén Gold minősítéssel, az ilyen 800W-os tápokat túlzásnak érzem egy vegahoz, de ezt a tápos topikba ne is hozd fel mert lenyakaznak, hogy ezres táp kell egy veganak. ;]

(#8427) Cyberboy42 válasza schawo (#8418) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Oké, az hogy gagyi visszavonom. Jó táp az, csak vegának karcsú egy százassal :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8428) micafighter válasza #45185024 (#8413) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor vajon egy LC crossfirenak mekkora táp kell? 🤔 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8429) schawo válasza Cyberboy42 (#8427) üzenetére


schawo
titán

[link]

102A

A Focus Plusnak nagyon gyors a túlfeszültség védelme. A biztonság érdekében nem engedi át az ezredmásodperces tüskéket sem. Valószínűleg túllőttek a célon, mert 2018-tól már nem ennyire háklis. Be is küldöm bevizsgálásra az enyémet a Seasonichoz.

Az enyém 2017-es modell.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8430) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Néhány napja visszatértem az asztali géphez és egy SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX VEGA 64-es kártyám lett.
Tapasztalatok vele akinek ilyen van?
Teljesen alapon, gyári beállításokkal használom még (hűtéssel szívtam mióta nálam a gép).
Nagyon nagyon sokáig megy passzívan játék alatt (BF1 multi, Fortnite, PUBG).

Percek telnek el mire eléri az 50 fokot és pörget egyet a venti, majd megint leáll.

Elég bitangnak tűnik, egy MSI 290-es Twin Frozr volt az utolsó asztali kártyám, hát az nem pont így nyomta... :DDD :))

Olvastam, hogy elég sok a mikrolagg (meg akár nagyobbak is), BF1 DX12-ben élvezhetetlen teljesen, de még anélkül is fura laggolások, lassulások vannak. A legfrissebb drivert ajánlatot felrakni? :R

(#8431) paleinho válasza Daffchy (#8430) üzenetére


paleinho
senior tag

DX11-ben próbáld, bf1-et nem tudom de a bf5 DX12-ben nem a legjobb.

(#8432) Bib válasza paleinho (#8431) üzenetére


Bib
őstag

Tényleg nem jó dx12 bf5? Mi baj vele? Én nem tapasztaltam problémát sőt több fps mint dx11-ben. Persze friss tiszta Windows.

(#8433) #85552128


#85552128
törölt tag

Arra van valami megoldás, hogy 3D alatt ne vegye le 167 MHz-re a HBM-et vagy muszáj csinálni külön ODN profilt játékra ahol letiltom a slotokat ?
Chillel játszom, GPU 1200+ HBM meg 167-500 MHz stb. között váltogat, aztán látom, hogy picit be-be szaggat emiatt.

A GPU-t még megértem, de mi értelme van 3D terhelésen a HBM-et is váltogatni, főleg a leglassabb state-re ? :U

[ Szerkesztve ]

(#8434) paleinho válasza Bib (#8432) üzenetére


paleinho
senior tag

Mostanában nem próbáltam, kb egy hónapja dx11-en van :) dx12-vel nekem szaggatott, de nem csak ha történt valami, ha a egy szobában megfordultam, akkor is.
Most nem tudom mi a helyzet, este ránézek dx12-vel :R

(#8435) Cyberboy42 válasza #85552128 (#8433) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

csak akkor vált le olyan alacsonyra ha nagyon alacsony a terhelés. illetve jellemzően cpu limitnél csinálja amikor a vga-nak nem akad dolga. wattman-ban orvosolható a dolog, vagy global setting-ben, vagy akár az egyes játékoknál custom prifile-ban csak jobb klikk a p3-ra és ott "set minimum state".
a bezuhanás lehet még a rossz tunigbeálítások miatt is., főleg mivel a hbm feszültségét nem lehet szabájozni, de az nincs sehova odaírva hogy azok a feszek csak a váltópontok.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8436) SEMY válasza Cyberboy42 (#8435) üzenetére


SEMY
tag

Ez engem is érdekelt, be is állítottam. Köszönöm ! :R

Battle.net : SEMY#2518 Battlefield : SEMY_HUN Uplay : SEMY72

(#8437) Xelo válasza schawo (#8409) üzenetére


Xelo
addikt

1060 kicsit gyengébb a vegánál? :DDD szerintem túltoltad a dolgot. utóbbi 2 évben rengeteg kártyát használtam, volt közte geforce 1060 6gb, 980ti, 1070, 1070ti, 1080, rx 580, most meg a vega 56 pulse, és 1440p-ben jobban teljesít mint bármelyik elődje. teszi ezt csendben, kellemes hőmérséklettel. alulfeszelt tuninggal nem láttam még 72 fok fölött egy pici fractal meshify c zárt házban. tápokból se használtam soha 550-650w-osnál nagyobbat, viszont gold minősítésű alá nem adom. jelenleg egy evga supernova 650w g+ van a gépben, vegával, ryzen 2700x-el, kompakt vízzel, 2ssd-vel és 2hdd-vel. :P

(#8438) AtHoS válasza schawo (#8403) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igaz nem dobtál linket hozzá, de rendeltem egy RM1000i tápot, szóval ajánlom, hogy hozza azt amit írtál, mert fejenváglak vele :DDD 2kg szal jobb lesz vigyázni ;]

No félre a tréfával, egy SEASONIC M12 II Evo 620W helyére fog kerülni. Olvasgattam kicsit utána és használathoz a single vagy multi rail-t ajánlod? Bakker corszar oldalán semmi érdemi infót nem találtam még csak a kábeleken lévő csatlakozók távolságáról sem :Y szerencsére azért tesztelték techpowerup-on, ott sokminden le lett írva, pl. 40A-t bír multi rail esetén

read-only mode on the forum

(#8439) schawo válasza Xelo (#8437) üzenetére


schawo
titán

Oké, olyan 40%-kal erősebb, mint a 1060. De problémában több, mint 40%-kal nagyobb.

Amióta megvettem át kellett alakítanom az addig használt ventilátorok működési rendjét a házban, be kellett tennem plusz egy db 140-es és plusz egy 200-as ventit (-6ezer), le kellett cserélnem a tápot (a régit is fel tudom használni, úgy -15ezer), újra kellett kábeleznem a házat az új táp miatt, és (a saját balfaszságomból kifolyólag, de azért közvetve a Vega miatt) kinyiffant egy vinyóm (-30ezer) és egy ssd-m (-8ezer). Összesen -21ezer közvetlen és -38ezer közvetett, nem tervezett költséget generált, valamint 2-3 óra plusz munkát (ez hány elszalasztott képkocka?). Ezért épp nem őszinte a mosolyom. Ráadásul VR-hez még 40% előnye sincs a Vegának a 1060-hoz viszonyítva a kőbunkó butaságú driver miatt.

Az egyetlen, ami miatt biztos nem csérelek Nvidiára, az a Freeesync, de ez is nem az AMD nagy tudása, hanem az Nvidia bénázása és bunkósága miatt van. Az első Nv kártya, ami tud freesyncet, az benne lesz a gépemben. Szerintem nem kell sokáig várni már, a részvényesek épp felnégyelni készülnek az igazgatóságot, és kell adni a bukó gsync pozíciót, ahogy a hülye physxbe is belebuktak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8440) schawo válasza AtHoS (#8438) üzenetére


schawo
titán

Én multival használom, így bírja. Két tyúkbélen 2x40A = 960W elég mindenre.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8441) marcusz90


marcusz90
kezdő

Sziasztok! Felraktam a vega64 gyari programjat, ujraindult a gep es azota, nincs kep. Van valakinek otlete, hogy mi lehet?

(#8442) Xelo válasza schawo (#8439) üzenetére


Xelo
addikt

igen, így megértem miért nem szimpi neked, mindent összevetve nem volt jó vétel számodra. de ezeket én inkább írnám a szerencsétlenség számlájára, ettől még nem lesz 1060 kategória a vega. :D ha tudtad volna hogy haldoklik a tápod vagy nem lesz elég a vegának akkor vagy nem vettél volna vegát, vagy előtte cseréltél volna tápot gondolom én, de néha ilyen az élet, össze tudnak jönni a dolgok. én kb fél éve, éve bojkottáltam az nvidia és intel párost (+apple), szerintem undorító amit a piacon művelnek. próbálok tudatosan vásárolni, és nem fogok olyan dolgokat támogatni a pénzemmel amik számomra visszataszítóak. lehet hogy így kifogok maradni a legjobb ár/érték arányú cuccokból pl vga fronton, de így jártam. :))

(#8443) schawo válasza marcusz90 (#8441) üzenetére


schawo
titán

gyari programjat

Driver? HDMI/Diplay Portból kihúz-bedug volt már?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8444) marcusz90 válasza schawo (#8443) üzenetére


marcusz90
kezdő

Igen a driveret raktam fel, ujraindult es azota se a biost, semmit nem mutat.

(#8445) schawo válasza marcusz90 (#8444) üzenetére


schawo
titán

Most akkor már megvolt a kihúz-bedug? A Vega egyik (n+1-dik) hülyesége.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8446) Kvg válasza schawo (#8439) üzenetére


Kvg
senior tag

Ez ezt fogja még tetézni hogy egy nem 2 kg os táppal, hanem 4,3kg kupán leszel vágva. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8447) marcusz90 válasza schawo (#8445) üzenetére


marcusz90
kezdő

Megropabaltam kibehuzogatni, display, hdmi....semmi

(#8448) paleinho válasza marcusz90 (#8447) üzenetére


paleinho
senior tag

ventik felpörögnek?

(#8449) schawo válasza Xelo (#8442) üzenetére


schawo
titán

Valóban, az "alig" túlzás volt, mert a 40% több, mint alig.

De miért is kellett tápot cserélnem? Miért nem ültem meg inkább a seggemen oc nélkül, gyári full alapon? Hát mert általában nem jött ki a 90 fps a VR szemüvegben (1440x1440x2x90Hz). Márpedig a buta, warpmentes Vegán sokkal idegesítőbben néz ki a 80fps, mint a warpos 45 Nvidián. Úgy szeretlek AMD :U Így OC-vel már oké, nem szokott befordulni a Vega sem 90 alá, de végig kellett menni vele ezen a drága úton, hogy használható legyen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8450) Kvg válasza AtHoS (#8438) üzenetére


Kvg
senior tag

Csatlakozók hosszát itt megtalálod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.