Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) Speed® válasza Pokesz007 (#9450) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kényelmesen elbírja.

(#9452) Pokesz007 válasza Speed® (#9451) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi. + Olvasgatom itt a fórumot,hogy ezt is lehet finomhangolni. Szóval kényelmesen,lényeg az.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9453) Picco válasza Speed® (#9451) üzenetére


Picco
addikt

azert volt itt akinek 550W-os tappal is voltak problemai. ha single rail es nincs proci tuning akkor elbirhatja.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9454) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Ma beszereltem a Vega 56 Pulset :) Nagyon baba, és Samsung ramos, így lehet én sem hagyom ki a Vega 64 biost :) :P ;] :DDD

(#9455) Speed® válasza Picco (#9453) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alap 180W TDP, ott a táp volt a gond..megpiszkálva sem eszik annyit, mint a feltápolt verziók.

(#9456) chopin42 válasza Speed® (#9455) üzenetére


chopin42
őstag

Nem nagyon értem én sem, mit kell 650+táp a vega 56-nak, konnektornál falból mérve 470w max volt az adatlapos géppel, 240w biossal. Ha rányomom a procira a prime 95öt, vegára meg a furmarkot (amit sose, lévén egyet már kinyírt), akkor TALÁN elérné az 550w-ot falból. Peak értéket nem tudom, de néztem a tomshardware méréseit, és kb 1.6 szorzóval kell számolni a peak fogyasztást a hwinfo méréséhez/tdp-hez mérten. Ami az én kártyámnál 240w-al 384w top, de alul van feszelve, szóval 220 fölé nemigen megy, többynyire 210w szoftveresen.
Ami szerint 384w +120 a gép egyéb alkatrésze fullon az 504w. Falból. Gépnél 450w körül.
Az is igaz, hogy az evga g3 elég sokáig engedi a túlfogyasztást, kb +20%-nál vág le, de szerintem nem emiatt megy még a gép...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9457) kvarc válasza chopin42 (#9456) üzenetére


kvarc
tag

Mindenhol azt írjak a radeon vii 300W eszik. De 225-230w többet sehogy nem jelez nekem. Most akkor 300W vagy a 230W a valódi fogyasztása?

(#9458) Bib válasza kvarc (#9457) üzenetére


Bib
őstag

Na és alázza a 2080-at? Melyiket vetted?

(#9459) AtHoS válasza kvarc (#9457) üzenetére


AtHoS
nagyúr

300W-ot írtak memóriával VRM-el együtt, tehát a komplett VGA fogyasztás

read-only mode on the forum

(#9460) kvarc válasza AtHoS (#9459) üzenetére


kvarc
tag

Vega 64 is kártya komplett fogyasztást adtak meg de ott ki is írta ezt a fogyasztást.

@Bib: sapphire (De teljesen mindegy a márka). 2080 nem vettem hogy összehasonlítsam. Egyébként NVidia-n filóztam de két kollégám is más visszavitte a 2080 és 2080ti-t gariba. Így jelenleg én nem szeretnék NVidia-t akkor se ha gyorsabb.

(#9461) Plasticbomb válasza kvarc (#9460) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Na, akkor 90MH/ssel az ethereum banya mar fut rajta?:)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9462) Hajdi válasza kvarc (#9460) üzenetére


Hajdi
senior tag

Tapasztalatokat megköszönnènk.

"The Man Who Sold the World"

(#9463) #45185024 válasza kvarc (#9460) üzenetére


#45185024
törölt tag

És a watman mennyire működik ?
Az in stockhoz képest mit tudsz belőle kihozni ? Nexusék mértek fogyasztást de nitrogénezés nem jött be nekik

(#9464) kvarc válasza Hajdi (#9462) üzenetére


kvarc
tag

Az első a driver. A vega driver nem volt jó. Külön le kell tölteni radeon vii drivert. Nekem ez új volt.
Hangja van a kártyának de nekem még elviselhető szint. (ezt mindenki eldönti szubjektíven) . A ház hűtését átvariáltam Vega 64LC után. Most ventik kisöprik a meleget a házból így a kártya sokszor 2000rpm fordulaton megy játék alatt. A hang így már teljesen elfogatható.
4k monitoron BF1, The Division , The Division 2 private beta próbáltam. Érezhetően jobb a vega 64-nél és Chill használata melet megvolt a 50-60 fps, így freesync mindig működött max részletesség mellet is. Sajna Vega 64 ez nem mindig jött össze. Még Watch Dogs 2 alatt néztem de ez a játék el van cseszve valoszinu. max 1-2 fps vagy még annyival se gyorsabb a Vega-nal. 4K-ban 28-32 Fps nyílt terepen :D
Tuningot még nem próbáltam.

(#9465) Humbucker


Humbucker
senior tag

Asszem a VEGA kártyákról lemondhatok, mindenhol vízhűtéssel árulják, maradok az RX 580\590-nél sztem.

(#9466) Shkiz0 válasza Humbucker (#9465) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tegnap linkeltem 3db-ot ami 100k kornyeke es leghutos, garis....

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9467) Humbucker válasza Shkiz0 (#9466) üzenetére


Humbucker
senior tag

ez jogos, csak próbálnék árban kicsit lentebb menni, mivel már kétszer túlléptem a keretemet egy új konfig építésében.

(#9468) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Meghosszabbították a játék promóciót április 6-ig adják a 3 játékot!

(#9469) Televan74 válasza Dareiosss (#9468) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor még sok promóciós kód van náluk. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9470) Bib válasza kvarc (#9464) üzenetére


Bib
őstag

Driverek majd sokat javítanak még biztos.

(#9471) Bib válasza kvarc (#9464) üzenetére


Bib
őstag

Valamit nekem is kezdenem kell a hűtéssel mert a pulse felfelé fújja a levegőt a proci hűtőre. Most cseréltem már házat is mert eddig felső tápos volt, de az legalább kiszívta az óriás zalman tornyomból. Most ennek hiába van felül is meg elől is 2-2 venti, mégis fűti a procit.Van valami kompakt víz elfogadható áron? Tudom ez nem az a topik.

(#9472) Hajdi válasza kvarc (#9464) üzenetére


Hajdi
senior tag

4k-ban Div2-ben megvan az 50-60fps? :O Kell egy Radeon VII most :)

Egyébként köszi az infókat! Várjuk a további tapasztalataidat, minden téren :R

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#9473) Humbucker


Humbucker
senior tag

Jó lenne látni, hallani élőben is egy ilyen VEGA 64-et, mert sokak szerint nagyon hangos, valaki szerint, meg egyáltalán semmi hangja.

(#9474) #45185024


#45185024
törölt tag

bad news good news
The bad news is overclocking is completely broken.....if you raise the clock, you drop in performance, if you raise the HBM2 clocks you lose performance. Seems the the press release drivers didn't get fixed with the official release drivers.

The good news is Radeon VII is the new "Undervolt King of the World", i got mine at 1800MHz at 1 volt, so the Hotspot gets reduced dramatically and ... LINK

[ Szerkesztve ]

(#9475) Hajdi válasza #45185024 (#9474) üzenetére


Hajdi
senior tag

Hát igen! Ez előre látható volt, hogy Vega VII hozzáértő kezekben odabasz...

Mellesleg nálam totál gyalulni kellett a drivert, mert minden baja volt. Most 1440p-ben is malmozik a vga Div2 alatt, természetesen minden csutkán.(Freesync range 40-60)

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#9476) kvarc


kvarc
tag

Kicsit játszottam Radeon vii-vel. 951mV még stabil. Jelentősen csökkent a hőtermelés. Játék alatt nem ment 2000prm fölé a venti sebbegése. A kijelzett fogyasztás 95%-ban 200W alatt marat.

[ Szerkesztve ]

(#9477) kvarc válasza Hajdi (#9472) üzenetére


kvarc
tag

Div2-ben 4k Ultra beállítás mellet most játszatom egy órát. Ha sajna 35-60fps között van az fps. Ebben van zárt tér és nyitott is.

(#9478) MM válasza kvarc (#9476) üzenetére


MM
őstag

Kíváncsi lennék a hangjára ~2000RPM-nél.

Vega64 Nitro+ 1,00V-ot nálam ~1200 RPM-en meghűti! :)
(ehhez 1630-ról 1550-re levettem a GPU-t, mivel FullHD-ban játszom, tökmindegy...)

(#9479) kvarc válasza MM (#9478) üzenetére


kvarc
tag

2900prm mellett lehet hallana (Vega 64LC után). Sokaknak nem fog tetszeni. De legalább nem a magas süvítő hang hanem normális gépház vetni hangtónusú. 2000prm mellet baráti, itt csak azt zavarja játék közbe aki mindenképpen hibát keres. Netezés közben igaz, hogy nem áll meg a venti, de gyakorlatilag semmi hangja.

[ Szerkesztve ]

(#9480) AtHoS válasza Semin (#9439) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No csak eljutottam oda, hogy legyen egy órácskám megnézni neked a kért beállításokkal Div2beta-t

V64LC PowerLimit 0% = 264W, Chill OFF
Div2 beta 2560x1440p DX12 Fullscreen Windowed + alap Custom grafika, mivel szarik Ultra beállítást alkalmazni (azt írja köv indításnál lesz aktív a változtatás, de ez a szar a köv indításnál is a Custom beállítást hozza be. Harmadik próbálkozás után hagytam úgy ahogy van :W biztos jobban tudja a játék mit akar a User vagy a tegnapi kékhalál betett neki :F )

Azért is léptem ki ismét a játékból - pedig toltam volna tovább -, mert beesett az FPS 28 magasságára egyik pillanatról a másikra, de ahogy látom pont 1h volt mire előjött ez a probléma.
Amúgy valamiért windowed módban indult a gamma és mikor átraktam FS windowedbe, azonnal össze is omlott, küldte a jelentést is a hibáról. De legalább a következő indításnál már FS Windowed beállítással indult.
Telepítettem Aftreburnert + RivaSS-t, így HWInfoban látható statisztika a sebességről is (max/átlag fps). GPU végig 90% és 1600 MHz fölött volt

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9481) SzlobiG válasza kvarc (#9476) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor ugyanaz a szindróma mint a vega-nal alul kell feszelni azt nen lesz gond.

(#9482) #45185024


#45185024
törölt tag

ajj duplázás bocs

[ Szerkesztve ]

(#9483) #45185024


#45185024
törölt tag

VII-es képernyővédők #1 #2

(#9484) Televan74 válasza kvarc (#9479) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én hasznosabbak tatom a valós felhasználói visszajelzéseket.Köszönjük. :K

Személyes véleményem,hogy elég szépen lépett előre a Vega64 -hez képest, szép munka volt az AMD -től.Az Nvidiának jobban fekvő címekben nem domborít annyira,azon már meg sem lepődök.Hűtése lehetett volna egy picit jobb is,de ahogy olvasom alul feszelve az sem vállalhatatlan.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9485) zozomester


zozomester
csendes tag

Érdeklődnék, hogy van e már RX Vega Bios Editor, ami nem a REG fájlokat módosítja, hanem a BIOS-t. A módosított BIOS-t ugyanis nem Windowsban szeretném használni. Igazából a TDP keretet szeretném lecsökkenteni max 200W körülire.Van erre valami megoldás?

(#9486) AtHoS válasza Televan74 (#9484) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No itt egy Radeon VII 1volt UV Division2beta-ban 1440p max graf beállítással [link]

Nézzed csak a GPU fogyasztást. Pont az van amit kvarc is írt: 200W alatt néha bőven, pedig órajel 1700++

Szerk.

zozomester

Driverben nem tudsz lentebb húzni a fogyasztási kereten? Vagy BIOS kapcsoló a másik állásba húzva?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9487) zozomester válasza AtHoS (#9486) üzenetére


zozomester
csendes tag

Hát driverben sem jó, mert MacOSX-en használnám. Ott meg ugye driverben nem lehet állítani semmit. A második BIOS-ban is felmehet bőven 250W körüli értékre.

(#9488) AtHoS válasza zozomester (#9487) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen kártyáról is van pontosan szó?

read-only mode on the forum

(#9489) zozomester válasza AtHoS (#9488) üzenetére


zozomester
csendes tag

Referencia Sapphire Radeon RX Vega 64: [link]

(#9490) AtHoS válasza zozomester (#9489) üzenetére


AtHoS
nagyúr

MacOSX alatt a Turbo profil lenne az alapértelmezett?

Csak mert ez a hivatalos Power Profile tábla

read-only mode on the forum

(#9491) zozomester válasza AtHoS (#9490) üzenetére


zozomester
csendes tag

A Blanced a hivatalos TDP, de ugye van a +- 50%, ha nem tévedek. A lényeg, hogy MacOSX alatt, ha tehelem a kártyát, felmegy néha 240W-ig és az alaplapról van rávezetve a két tápcsatlakozó, de ez csak kb 200W-ig engedélyezett és nem akarom, hogy elszálljon az alaplapom.

[ Szerkesztve ]

(#9492) AtHoS válasza zozomester (#9491) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért kérdem, hogy ha balancedben menne, akkor nem ugrana a Power Save BIOS állásban 200W fölé, de ha te azt mondod 240W-okat is látsz, akkor ott Turbo módban lesz, az pedig +15% Power Limit, legalábbis a berakott Power Profile tábla alapján

Amúgy PCI-E slotból 150W jöhet a kártyára + a tápcsatlakozókból

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9493) zozomester válasza AtHoS (#9492) üzenetére


zozomester
csendes tag

A lényeg, hogy OSX-ben nincs állítási lehetőség. Van mód kissebb TDP-s BIOS létrehozására referencia Vega 64 esetében?

(#9494) Cyberboy42 válasza zozomester (#9493) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

semilyen vega64 esetén sincs

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9495) #45185024 válasza zozomester (#9493) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez a beszélgetés már egyszer lefolyt ITT
AMD MAC felé semmiféle drivert nem supportál.

(#9496) zozomester válasza #45185024 (#9495) üzenetére


zozomester
csendes tag

Tudom, már feltettem a kérdést. Gondoltam azóta hátha van megoldás. Az OSX-ben van AMD driver, de inklementálva van az op rendszerbe. Nem letölthető. A Vega 64 is támogatott, azonban állítani semmit sem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9497) Plasticbomb válasza #45185024 (#9495) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Azert ez csak felig igaz. De ebben a kerdesben ez edesmindegy.

Zozo, keress ra, hatha irt valaki mar programot ra, Linux alatt is egy thirdyparty GPUProfiler nevu app letezik allitgatasra, hatha van valami hasonlo macOS ala is. Egyebkent nem tudod a tapbol megtapolni? Vagy akar kulon tapot berakni neki?

(Egyebkent letezik ilyen BIOS allitgato moka, csak nem elerheto a nagyerdemunek.)

VEGA20asokat meg.... Most miert kellett megcsillantani, mar kezdtem elengedni, hogy jo lesz nekem a 64, nincs ertelme valtani, erre gyak pofanvagtok ilyen szep eredmenyekkel..... :)) En meg egybol elkezdek keresgelni, s 800+Euro arakat talalok.... (850-900)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9498) zozomester válasza Plasticbomb (#9497) üzenetére


zozomester
csendes tag

Üdv, köszi a segítséget. Van rá megoldás (Pixlas Mod) de le akartan egyszerűsíteni. Egyébként fut rajta a WINDOWS 10 is, de arra sincs semmi elérhető app a Bios Editálására....

(#9499) AtHoS válasza zozomester (#9498) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk ha 56-okra rámegy a 64-es BIOS, akkor ez visszafelé is működhet szvsz. Úgy meg már 200W alatt marad Turbo Profilban is a megengedett fogyasztás

read-only mode on the forum

(#9500) zozomester válasza AtHoS (#9499) üzenetére


zozomester
csendes tag

Úgy van. Ez működik. Már próbáltam én is. Egyenlőre ennyit tudok én is. Csak az zavar, hogy mindenhol Vega 56-ot ír a videokártyára :((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.