Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) #45185024 válasza SzlobiG (#8550) üzenetére


#45185024
törölt tag

Sok headshootot vele. 115be megérte. Mondjuk bátor vagy mert 2 nap múlva AMD bejelentés...
Jó 100 watt de 50%-al több teljesítmény...
Amúgy Nitró 31 centi ezek nagy kártyák, igazándiból nagyobbak már nehezen lehetnének. Mondjuk a 6 hőcsőnek kell is a hely.
Kicsit olyan hangja volt mikor betettem mint amikor a Titanik súrlódott a jégheggyel...
VRM fokot nézd meg okés e és a ledet kapcsold ki a csodálás után :D
Nem is láttunk még Samu ramos asus 56ot, ott még néha a 64 is hynix. hogy tudhattad akkor róla előre ?

[ Szerkesztve ]

(#8552) Speed® válasza SzlobiG (#8550) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jó "kis" kari, én maradtam a Pulsenál, sajnos nem fért volna el vastagságra ez :S Kicsit támaszd alá vagy függeszd fel, eléggé lóg, ha jól látom.
+100W..na de a tempó se mindegy ;p Kicsit ráncbaszeded és nem lesz ennyire éhes sem :N

(#8553) paleinho válasza #45185024 (#8551) üzenetére


paleinho
senior tag

az előző tulaj megnézte :K

(#8554) SzlobiG válasza #45185024 (#8551) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az még csak bejelentés mire abból kapható lesz ráadásul jó áron az hónapok nekem meg most kellett.

Előző tulajjal megnézettem, hogy milyen ram van rajta.
Holnap csekkolom vrm-et.

Idáig annyit vettem észre, hogy 1500 fölé nem nagyon megy a mag hiába adok neki +50 power limitet. Pedig így néha már majd 300w-ot evett. :Y
Ventik meg is hangosodnak kicsit volt hogy 70%-on tekertek.

Bf5 amúgy álom szépen fut wqhd, ultran, freesyncel szóval amit szerettem volna azt elértem. Sima 60Hz-es monitorra már vissza se térnék nagyon nagy élményt ad a freesync. :C

Speedr: Csak a képen látszik úgy, hogy lóg. Én is féltem, hogy nem fér be hiába mértem le még is ki kellett szednem az ssd tartót.

Alul feszelésre gondolsz finomítás alatt? Mivel samu ramos gondolom nekem a strix vega 64-es biost kéne felrakni, mi?

[ Szerkesztve ]

(#8555) Speed® válasza SzlobiG (#8554) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam biztosan nem fért volna el, 47mm a házam limitje :S
Szerencsére az 50-3 a Pulse backplateje..kimaxolva a hely.

Alulfeszre, igen, valószínűleg azzal nyerhetsz tempót/hőt is.
V64 BIOSt én nem erőltetném, mondjuk neked van VRMed.

(#8556) Chalez válasza SzlobiG (#8554) üzenetére


Chalez
őstag

Magnak alulfesz, nálam a Pulse a P7 gyári 1200 helyett 1080-at kap, vígan szalad 1650 körül. RAM nálam hynix, alapfeszen 950 800 helyett. Persze a finomítás még nálam is várat magára, ezekkel a számokkal hirtelen megelégedtem ;)

(#8557) AtHoS válasza Xelo (#8525) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aztán erre miből is következtetsz, mi okozná az eltérő működést?

"az meg totál nem valós ha ugyanazokat a pstateket rakom be mert teljesen más effektív frekvenciákon fog futni a kártya a különböző biosokkal"

Amúgy jó lett volna látni, hogy milyen értékeket lőttél be egyik ill. másik BIOS esetében - 1-1 képet megértek volna a hozzászólásban - , hogy ugyanazt az effektív órajelet érd el a különböző BIOS-ok esetében.
Amúgy végig figyelted a tesztek futása során a kiírt GPU órajelet?

read-only mode on the forum

(#8558) SzlobiG válasza Chalez (#8556) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valami ilyesmi nálam is jó lenne. Mennyit fogyaszt így neked?

(#8559) Xelo válasza AtHoS (#8557) üzenetére


Xelo
addikt

abból következtetek hogy leteszteltem. :D nem miattatok teszteltem, magam miatt, csak gondoltam ha már fáradoztam vele ide is bedobom hátha valakinek a hasznára válik. ha cikket akartam volna belőle írni akkor természetesen minden dokumentálva lenne. és igen, végig figyeltem az órajelekre. :K nyilván egy db pulseon teszteltem, nem tudhatom hogy mindegyik így viselkedik-e, de látok rá esélyt.

(#8560) Chalez válasza SzlobiG (#8558) üzenetére


Chalez
őstag

Megnézem este, letesztelem alapon, és alulfeszelt húzott állapotban is.

(#8561) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nekiláttam a finomhangolásnak igazatok volt az alulfesz jó dolog, így a 300W helyett 220W körül van a fogyi 1050-es feszen.

3Dmark:

A ram 950-en hibázik, szóval levettem 900-ra, gondolom ide kéne a 64-es bios, hogy kapjon plusz feszt.

Amit nem értek, hogy van egy default órajel ami nálam 1590MHz (tuning nélkül) erre az értékre sose "boostol" kb 50Mhz-el alá csak. Most tuning esetén 1667MHz, de 1600MHz csak a max. Ez normális, hogy a beállított értéktől elmarad?

(#8562) korcsi válasza SzlobiG (#8561) üzenetére


korcsi
veterán

Normális.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8563) #45185024 válasza SzlobiG (#8561) üzenetére


#45185024
törölt tag

Korcsi mondandója kifejtve: :D
Igen a GPU oc múködik másként mint régen.
Itt egy maxot adsz meg ami a state7 (állapot jaj de béna fordítás) és a state 6 al állítod az alsó értéket hogy mit próbáljon tartani, ehhez a tartáshoz használja fel a Power limitet, valóban más a jellege mint régen.
Eddig ugye a state 1-5 ig nem is volt állítható pont abban a pillanatban jöttél amikor már igen.
Amikkel picit optimaizálható meg jobban el is rontható, ha valamit rosszul csinálsz.
Igen a 64 biosszal tudsz plusz fesz maxokat hozzáadni de nem feltétlenül kell mert úgy járhatsz mint az akinek kicsi a tápja és mégis keménykedik 64 biosszal.. Hiba esetén a driver eldobja a beállításait és visszaáll automatikusan alapállapotra.
ált csak power limit 50 mem oc és alul feszelni szoktuk tehát nem húzzuk a kártyát csak optimalzáljuk... hogy ne szálljanak el a fogyasztások.

[ Szerkesztve ]

(#8564) SzlobiG válasza #45185024 (#8563) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen más mint a 480 volt, mer az fixen tartotta az órajelet.
Kezdem kiismerni az alulfesz nagyon jó dolog, nem is értem az AMD miért ilyen magas beállításokkal adta ki ugyanis sokkal hűvösebb és csendesebbek lennének.

Az unigine superposition elég jónak tűnik stabilitás tesztre mert nagyon terheli a vga-t wqhd,high beállítások mellett.

Viszont a wattman valamiért minden újraindítás után reseteli a beállított órajeleket, szóval áttértem AB-ra tuningolás terén. Most 1667/900-on tesztelem, hogy stabil-e 1050-es feszkóval. :))

(#8565) korcsi válasza #45185024 (#8563) üzenetére


korcsi
veterán

"Itt egy maxot adsz meg ami a state7 (állapot jaj de béna fordítás) és a state 6 al állítod az alsó értéket hogy mit próbáljon tartani,"
Én azt tapasztaltam, és tesztekkel igazoltam, hogy ha P7 állapotban dolgozik a kártya, nem számít mi van P6-ba beállítva, nem függnek össze az állapotok.
Terheld és közbe irogasd P6-ot, semmi változás nem lesz.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8566) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok.
Én is beszereztem egy Strix Vega 56 ot Samu ramosat.
Pár kérdés: Hogy a ménykűben megy fel az SOC temp 110 fokra a Pubg menüjében :D (2560x1080 és very low) A másik hogy a tápcsatlakozónál lévő fehér kis ledet nem lehet kikapcsolni?Vagy bármit csinálni vele mert olyan erős hogy éjszaka megvilágítja a fehér plafont, elég zavaró és ezért lekapcsolni a tápot nem szeretném naponta. Az autoundervoltal megoldodott a dolog ritkábban megy fel de gyakran 90 felett van a hotspot és az Soc (Ami amugy mi a fene lenne, a tokozás talán?) Szeretném majd flashelni de csak ha beraktam a 750w os Hydro G-t addig 400w al örülök ha nem áll le.Amugy lehetséges hogy kevesebbet fogyaszt most így mint egy 390 gamingX?Meghajtottam párszor és ott ahol a 390 el levágja magát ez még vígan megy.

Köszi,üdv.

[ Szerkesztve ]

(#8567) zzola válasza NOKA32 (#8566) üzenetére


zzola
félisten

BUGB? :DDD

(#8568) NOKA32 válasza zzola (#8567) üzenetére


NOKA32
aktív tag

A vicces hogy játék közben meg valami 60-70 fokos volt minden max 80 elsőnek el se mertem indítani hátha szénné ég a játékban xd.

(#8569) micafighter válasza SzlobiG (#8564) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ki kell kapcsolni a Windows gyors indítás meg hibrid leállás funckiokat, és akkor nem felejti el a wattman a beállításokat.

(#8570) Create. válasza NOKA32 (#8568) üzenetére


Create.
addikt

Állítsd be 60fps-re a menüt és nem fog főni.

(#8571) SzlobiG válasza micafighter (#8569) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ahha, köszi, bár jó nekem az AB is, úgy is azt szoktam meg.

A VRM nekem is tud 100fokon szaladni lazán. Gondolom ha baja lenne, úgy is lekapcsolna.

(#8572) NOKA32 válasza Create. (#8570) üzenetére


NOKA32
aktív tag

A chill 75fps en van néztem 60 on de az a 15 fps játékon belül nagyon folyékonnyá teszi.

(#8573) micafighter válasza NOKA32 (#8566) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egyes játékok előszeretettel szamoltatnak egymillió framet menüben/toltokepernyon, nem lepődnék meg ha a pubg menüben is ezért tekerne a kártya.

Ha 400Ws a tapod akkor gyorsan adnék egy -25% Power targetet minimum a veganak, aztan elkezdenem tekerni le a feszültségeket.

[ Szerkesztve ]

(#8574) NOKA32 válasza micafighter (#8573) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Ennyire rossz? Pedig szépen viszi, FS simán lefutott 21-22 ezer ponttal.A power target a felvehető áram mennyiséget szabályozza csak igaz?

[ Szerkesztve ]

(#8575) Create. válasza NOKA32 (#8572) üzenetére


Create.
addikt


Én a lobbi fps limitre gondoltam a game settingsben. De azt rakhatod 30-ra is ez csak a lobbyra lesz érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#8576) NOKA32 válasza Create. (#8575) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Ez igaz jó ötlet.Kiprobálom majd.

(#8577) arnoldito válasza NOKA32 (#8576) üzenetére


arnoldito
senior tag

A kártyán lévő ledet, ami a táp csatiknál van nem lehet asuson kikapcsolni. teljes gép áramtalanítás vagy ragasztó szalag.

(#8578) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Úgy néz ki BF5 alatt van egy kis CPU limitem, mert hiába 99% a gpu kihasználtság a fogyasztás csak ilyen 200W körül van. Ellenben ha ráengedem a superpositiont ott 240-250W is a fogyi. :U

Na mind1 most ez miatt nem cserélek cpu-t, majd egyszer vmikor.

(#8579) SzlobiG válasza micafighter (#8569) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak meg kell csinálnom, mert most a fesz opciókat is elfelejtette... ezeket hol találom?

(#8580) SEMY válasza micafighter (#8569) üzenetére


SEMY
tag

Ki kell kapcsolni a Windows gyors indítás meg hibrid leállás funckiokat, és akkor nem felejti el a wattman a beállításokat.

Ezek a biosban vannak vagy a windowsban kell keresni ?

Battle.net : SEMY#2518 Battlefield : SEMY_HUN Uplay : SEMY72

(#8581) micafighter válasza SzlobiG (#8579) üzenetére


micafighter
nagyúr

& (#8580) SEMY

Itt kell egy olyat keresni, hogy "Turn on fast startup", és az elől ki kell venni a pipát. Ez valoszinüleg megoldja a problémát.

(#8582) Cyberboy42 válasza SEMY (#8580) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8583) SEMY válasza micafighter (#8581) üzenetére


SEMY
tag

Köszönöm ...megtaláltam. :R

Battle.net : SEMY#2518 Battlefield : SEMY_HUN Uplay : SEMY72

(#8584) Chalez válasza SzlobiG (#8561) üzenetére


Chalez
őstag

Nahh, én is megcsináltam mindenféle tesztet, a sorrend a következő:

energiatakarékos,
kiegyensúlyozott,
turbo,
auto undervolt,
auto overclock GPU
auto overclock memory

és a végén a kézi, még egyáltalán nem finomított beállítások







Bocsi a sok képért, de talán érdekes lehet így (GPU Z csinált pár érdekes számot)

[ Szerkesztve ]

(#8585) korcsi válasza SzlobiG (#8578) üzenetére


korcsi
veterán

Nem minden program terhel egyformán, SP-vel nálam többet fogyaszt mint heaven-el és valószínüleg egyik sem igényel "túl sok" processzor erőt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8586) AtHoS válasza Xelo (#8559) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor meg fogalmazhattál volna múlt időben a jövőidő helyett, így egyből leesik bárkinek, hogy nézted és nem csak kombinálsz "valamiből" :K Nem tudom ki hogy van ezzel, de engem érdekelne mi is lehet ennek a tapasztalatnak a "háttér oka"

Ám, ha beraksz 2 képet abból még nem lesz cikk, de egy megfelelő kép vizuálisan sokkal többet mond, mint amit sokszor leírnak szövegesen (na nem pont rád értem, csak úgy általánosságban megjegyeztem)

Amúgy meg jó lenne egy olyan monitorozó progi is, amiben ki lehetne választani egy időszakaszt (gyakorlatilag pl. a teszt futásának idejét) és arra az időszakra lehetne megnézni a monitorozott adatokat. Az általad is vázolt saját célú teszteknél sokat mondanának/segíthetnének az átlag értékek (jelenleg az indítás vagy resetelés pontjától számolódnak ezek és mindaddig kerül átlagolásra, amíg fut a monitoring program

Szerk.

SzlobiG

A %-os terhelés mellé azért a GPU órajel + feszültség is kellene, mert ezek határozzák meg a fogyasztást

pl. 100% 1534 MHz @ 0.9938V mellé simán társulhat 200W-os fogyasztás, míg 100% 1680 MHz @ 1.1187V-hoz pedig 300+ W

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8587) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

:((((((((((( nincs driver, nincs teszt :(

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8588) SzlobiG válasza Chalez (#8584) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi. :R

Athos: Feltételezem a program is ezekből az adatokból számolja a fogyasztást.

Ha lesz időm lehet feldobom a 64-es biost elszórakozni vele ha már samsung ramos.

(#8589) Cyberboy42 válasza Chalez (#8584) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

lefutott körök, semmi érdekes. ;]
vagy izé, mit kéne nézni?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8590) AtHoS válasza SzlobiG (#8588) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nyilván, de azért jó lenne látni, hogy 1300MHz környékén fut 100%-os terheléssel vagy inkább 1600-hoz közelebb, mert előbbi esetben valóban ott lehet a CPU limit, bár BFV nem volt kezem alatt, de majd jönnek a többiek és talán írnak neked saját tapasztalatot

read-only mode on the forum

(#8591) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Tesztelgettem most kicsit az új vegát, és feltűnt pár dolog.
Driver a 18.12.3.
Az egyik: a hw info első indításkor mutatta a vrm hőfokot, utána nem. Gpu-z szintén. Hw infoban aktiváltam az smbus gpu i2c moniotorozást, ami mutatta a vrm vm hőfokot, de mint kiderült, fagyott tőle a gép, ha alvó módból ébredt, de indítás után is olykor. Kikapcsoltam az i2c-t, és voálá, stabil a gép, de nincs vrm hőfok. Viszont ami feltűnt ez után, hogy alvó módból ébredve visszatér a vrm hőfok! Sőt, legutóbbi újraindítás után megmarad. Érdekes...Mindez egy uninstall, majd ddu-t követő tiszta telepítéssel.
Ami bosszant: a rohadt driver elkúrta a fan beállítást, ugyanis mivel láttam a vrm hőfokot, kizárólag a powerlimitet babrálva adtam +30%-ot, mire szépen megnőtt az órajel, a fogyasztás is kb 30 wattal a 180-hoz képest, a ventik viszont beindultak, mint a sugárhajtómű, természetesen a zero rpm is megszűnt...Pedig a ventikhez hozzá se nyúltam. Valami ötlet? Legutóbb csak az uninstall+ddu hozta vissza a zero rpm-et. :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8592) SzlobiG válasza AtHoS (#8590) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja hogy erre irányult a kérdés 1550 körül megy a mag a játék alatt.

64 fős szerveren sztem van pici cpu limitem, hiába megy 4.2-n ez akkor is egy 4770k már.

(#8593) AtHoS válasza SzlobiG (#8592) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk az nem tűnik vészesen alacsony órajelnek,de ugye multinál bejátszhat minden apró dolog, így valóban a Vegás BFV topiktársak tapasztalatai lennének a mérvadóak, 4770k-tól erősebb processzorral megtámogatva persze

read-only mode on the forum

(#8594) chopin42 válasza chopin42 (#8591) üzenetére


chopin42
őstag

Szerk (lejárt az idő): Ovrdriventool beta, legfelső fan speed 0, apply, majd wattman egyedi profil, reset megoldotta a dolgot. Hátha hasznos lesz másnak is. Remélem kigyomlálják ezt a bugot a wattmanból, és kap egy normális curve-ot.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8595) #45185024


#45185024
törölt tag

Vega56 for 299EUR at german Store Mindfactory (limited Sale)
Aztán kiabálják közben a fórumába hogy N A V I :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8596) schawo válasza #45185024 (#8595) üzenetére


schawo
titán

A Powercolor bloweres refhez nagy lelki erő kell 2019-ben, de ott van a Giga 325-ért :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8597) schawo válasza schawo (#8596) üzenetére


schawo
titán

.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8598) korren válasza schawo (#8596) üzenetére


korren
aktív tag

Most nézegettem egy bloweres Sapphire Vega 64-et. Engedjem el inkább?

(mondom úgy hogy 1080 Ti FE van a gépben, tehát tudom milyen amikor a blower fan ~3k körül pörög)

-I like the misery. -I like this world!

(#8599) schawo válasza korren (#8598) üzenetére


schawo
titán

ha nem zavar, akkor hajrá

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8600) beef válasza korren (#8598) üzenetére


beef
őstag

Ez elég egyéni preferencia, engem nem zavar (ref56), mivel a legtöbb játékban a chill szépen kompenzál és nem 144fps-sel tolom, hanem csak 70-90 környékén. Ha fejhallgatóval játszol akkor teljesen mindegy.
Nálam néhány játéknál hallható a hangfalak mellett, de mivel volt bowleres hűtőd akkor tudod mivel jár.
Nekem elsődleges szempont volt, hogy házba nem fújhat. Így nem kellettek plusz ventillátorok amik kiszívják a meleget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.