Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Játékok alatt a Memoria órajel 800-on pörög csak. Ezek szerint egyik sem használja ki? Ethereum bányászat közben 1100-on pörög.

Még mindig HBM hőmérsékletével küzdök ugyanis 86 C-nél throttlingol a teljsítmény (ezt csak bányászat közben éri el) Sapphire lég változatom van a GPU 56-ig megy csak fel. Wattmanban belőttem 915 mV-on viszi az 1100 Mhz-et a Memória de azt olvastam hogy ez a fesz nem egészen a HBM feszültsége és azt nem lehet állítani csak mókolással. A kártyán elvileg van egy bios kapcsoló arról mit lehet tudni? Esetleg a másik gyengébb biosban nem lehet hogy alacsonyaban van a HBM fesz?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#3002) AtHoS válasza Plasticbomb (#3000) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pedig ebbe aztán dobálhatnád a ventiket :DDD

Mondjuk az is igaz, hogy nem a legszarabbat veszi az ember, de ugye sokan a házzal kapottat nem cserélik és az semmire sem lehet adott esetben garancia

Asus kártyán is van ilyen csatlakozó, nekik van saját vezérlő szoftjuk? De lehet tényleg az van amit írsz és csak a leosztották a VGA ventit oszt csókolom

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3003) BReal


BReal
addikt

Powercolor Red Devil Vega56 teszt. Recommended plecsni, elég jól sikerült. 70 fok körüli-alatti hőmérséklet (OC módban is 71), játéktól függően 2-10% gyorsulás a refhez képest. Az egyetlen hátulütő az alap fogyasztás, az felugrik a Fury X szintjére.

(#3004) Plasticbomb válasza Bossp (#3001) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Itteni hozzászólásaim: LINK Például ez: LINK
Használd ETHre azokat a beállitásokat, amiket már betettem a coin bányász topikba is neked. És játékra is találsz beállitásokat, köztük. Játékra egyébként akár elég az 1050 MHz HBM frekvencia is. Akár az 1000MHz is.

A másik BIOS power save bios, de nem hoz annyit a konyhára.

AtHos: Jaja, ebbe bizony fér, ideiglenesen az iTX gépem tettem bele, csak azért találom meg egyből a gépet a házban, mert a Dark Rock Pro 3 CPU hűtő elég nagy.:D
Egyébként ebbe fog belemenni a komplett viz szett majd, ebbe belefér, egyetlen bajom, hogy az alaplapi tálca mögött nem fér el sokminden, nem tudsz úgy szerelni, hogy leveszed mindkét oldallapot, ugyanis akkor nincs semmi, ami fogja egyhelyben az alaplapi tálcát. Szal olcsó volt, nem tökéletes, de jelenleg ez az egyik leg tűrhetőbb... Ennél jobbat csak a 300€+ kategóriában találtam....

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3005) #45185024 válasza BReal (#3003) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez a 20,932 as GS pont elképesztően kicsi a Devilnek főleg azzal a brutál hűtéssel, szobán nincs 22-23 alatt senkinek reffel. Tehát ez a 2-10 % sem a valósának megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#3006) Bossp válasza Plasticbomb (#3004) üzenetére


Bossp
addikt

-köszi de használom, egész jól belőttem de a HBM így is eléri a 86-ot ha csak nem nyomom közel 4000 RPM-re a ventit vagy nem nyitom ra a teli ablakot és ilyenkor hrottling van és 44 helyett csak 40-et bányászik (érdekes az órajelet nem veszi vissza). Ezen akarnék valamit mókolni.
-Játéknál meg sztem tök mind1 mire lövöd be a Memory-t még egyik játékban sem láttam hogy átváltana az utolsó statebe mindig 800-on pörög.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#3007) Bossp


Bossp
addikt

Újra pásztázás gari vesztéssel jár? :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#3008) #45185024


#45185024
törölt tag

nocsak mi bukkant fel az OCUK-on
Az árát nem írom ki legyen nálatok a felfedezés öröme :D
RADEON RX VEGA TRIPLE FAN 56 LIMITED EDITION

RADEON RX VEGA TRIPLE FAN 64 LIMITED EDITION

[ Szerkesztve ]

(#3009) TTomax válasza #45185024 (#3008) üzenetére


TTomax
nagyúr

Remélem rendeltél,nehogy lemaradj az elsö szállitmányról!Amugy meg... [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3010) hajbel válasza -FreaK- (#2992) üzenetére


hajbel
addikt

Én voltam a hülye :W "Mind you that HBM2 memory tweaking is disabled at AMD driver/BIOS level. Even when you think you tweaked it, it does absolutely nothing." Most akkor az újabb driverrel minden vegán le van tiltva a memória OC, vagy csak a custom vegákon? Érdekes, hogy Adrenaline előtt simán kilépett, anomáliákat produkált nálam a 1050 MHz Dying Light alatt, most pedig sinám fut. Lehet, hogy igazából hiába írja a HWInfo 1050-nek, nem változik semmi?

(#3009) TTomax: Aki UK-ban él, tudja, hogy a scan jobb bolt, mint az oc uk, a scan a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#3011) Plasticbomb válasza hajbel (#3010) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Változik az, Andrenalin alatt is. Különben nem lenne 43,6 MH/s a bányász teljesitmény eth alatt egész nap... Ami nem változik, az a fesz.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3012) hajbel válasza Plasticbomb (#3011) üzenetére


hajbel
addikt

GTA és FC Promal benchmarkkal teszteltem és észrevehető a különbség. Akkor vajon csak a custom vegákban van letiltva a memória OC?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#3013) Plasticbomb válasza hajbel (#3012) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Amíg nem lesz Custom Vega bárkinél (pl itt a topikban), addig ez a kérdés csak kérdés. Mondjuk nekem inkább mondja azt, hogy a szokásos hozzánemértés követhető nyomon.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3014) hajbel válasza Plasticbomb (#3013) üzenetére


hajbel
addikt

Nem hinném, hogy minden neves tesztoldal kihagyná a memóriatuningot tesztjeiből. Még az UV hiányát megértem, de a mem. tuning hiánya biztos nem a véletlen műve.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#3015) TTomax válasza hajbel (#3014) üzenetére


TTomax
nagyúr

Valóban tiltva van a memória OC a custrom kártyáknál... ilyet én még nem láttam...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3016) Bossp válasza hajbel (#3010) üzenetére


Bossp
addikt

Nekem memória tuning nélkül 37 körül meg áll, azzal folyamatos 44,2... :D Tuti hogy változik. Adrenalinnal nyomom. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#3017) #45185024 válasza hajbel (#3014) üzenetére


#45185024
törölt tag

"Nem hinném, hogy minden neves tesztoldal kihagyná a memóriatuningot tesztjeiből. Még az UV hiányát megértem" Az UV-t nem mindenki #2996 ami látszott is a hőmérsékleteken
De az HBM az más dolog:
"Overclocking Vega graphics cards has been daunting ever since the start.
We gave it a try with AfterBurner. Mind you that HBM2 memory tweaking is disabled at AMD driver/BIOS level.
Even when you think you tweaked it, it does absolutely nothing."
Vagyis beállítod és nem történik semmi. Már megint ezek az elmetrükkök.
Gondolom a nem Samsungos memóriásakat sokan huzták fel nekik és emiatt a megengedettnél több kezdett lenni a selejt és azt mondták hát akkor jóóóó! ...
De hogy vajon akkor ez azt jelenti hogy az 56nál akkor a HBM 800 a 64nél meg 945 s csókolom be van betonozva ???
Mert mi az első reakciója az embereknek ? Na mi azonnal flesseli 64 re, mert ha nem tudod flesselni és OColni sem a memóriát akkor ezekkel a 20900 as gs pontokkal ott vagyunk az 1070TI szintjén valóban.
Aki meg azért dobta el a ref 56 osa 23,100 as GS pontját hogy elcsípjen egy 24 ezreset ami eddig is csak a hő miatt nem volt meg na az beszopódott és ha ezzel társul a scanos vega56 191.000Ft+szállítás ára.
De akkor a 64 se lesz 1100 órajellel. az egy dolog hogy a bányászok elpártolnak a customtól... na de hogy ilyen árakkal a játékosok hogy pártolnak oda ?

Ha valakit érdekel mi ez a kép megnézi a linket

[ Szerkesztve ]

(#3018) Hajdi


Hajdi
senior tag

Valaki, aki mókolta a ref Vagát, tudna segíteni milyen Hex kell hozzá?

"The Man Who Sold the World"

(#3019) ktg3 válasza Hajdi (#3018) üzenetére


ktg3
őstag

Flasheld át 64 biosra utána pedig ez.

(#3020) Bossp válasza ktg3 (#3019) üzenetére


Bossp
addikt

És ezzel mit is lehet pontosan?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#3021) Hajdi válasza ktg3 (#3019) üzenetére


Hajdi
senior tag

64-es Vegám van és csupán arra lennék kiváncsi, milyen imbusz (Hex) kell hozzá, mert amit itthon találtam az nem okés. Mindenesetre köszönöm az instrukciót :)

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#3022) Plasticbomb válasza Hajdi (#3021) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Én úgy emlékszem sima philips csavarok vannak benne...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3023) Hajdi válasza Plasticbomb (#3022) üzenetére


Hajdi
senior tag

Azt így szemre nem látom. Nekem 1,5-es a legkisebb, az nem okés. Jó lenne, ha valaki tudná méretileg, mert akkor olyan szettet veszek.

"The Man Who Sold the World"

(#3024) #45997568 válasza Hajdi (#3021) üzenetére


#45997568
törölt tag

Most nem tudom megnezni, eppen uton vagyok haza, meg kb 7-8 ora, meg 1800km :DDD

Addig google-d meg, valahol tuti fent van :)

[ Szerkesztve ]

(#3025) Hajdi válasza #45997568 (#3024) üzenetére


Hajdi
senior tag

Nincs sok időm nekem sem, hiába van hétvége, de egye fene guglizom, amint lesz időm és türelmem keresgélni. Igazából a blokk, csak holnap jön, (használható gép no idea) szóval ráér, csak gondoltam berendelek egy készletet, ha vki ad infot.

Odafelé, avagy vissza?

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#3026) #45185024 válasza Hajdi (#3025) üzenetére


#45185024
törölt tag

Az EK blokkot 6-os imbuszkulccsal szerelik de szerintem azt adják hozzá nem?
- 6mm Allen key
Menj be egy bringaboltba és vegyél egy készletet :)

[ Szerkesztve ]

(#3027) Hajdi válasza #45185024 (#3026) üzenetére


Hajdi
senior tag

Holnap talán beesik a blokk, majd elválik. Mellesleg a bringabolt nem is rossz ötlet! :R

"The Man Who Sold the World"

(#3028) ktg3 válasza Hajdi (#3021) üzenetére


ktg3
őstag

64-re mehet direktbe ez a regmod blockchain driver esetén.

(#3020) Bossp: Blockchain driver alatt feszültséget állítani.

(#3029) Bossp válasza ktg3 (#3028) üzenetére


Bossp
addikt

Köszi!

De úgy tűnik Adrenalinban működik rendesen, és jobb eredményt is hoz mint a blockchain ahogy nézem :D. Stabil 44,2 Ether. Az 1100-as RAM órajelet nem lépte túl senki? Mindenhol ezt írják. Na meg a fesz amit Wattmanban állítasz a RAM alatt akkor az most micsoda? Mert több helyen írják hogy annak semmi köze a HBM-hez.
:R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#3030) ktg3 válasza Bossp (#3029) üzenetére


ktg3
őstag

ETH-val működik, de cryptonight alatt nem jó a hashrate. Wattman meg szenvedés sok kártyánál, bár legalább már lehet profilozni. HBM fesznek sok köze nincs a HBM feszhez. Az valamiféle GPU fesz alsó érték, vagy valami ilyesmit írkálnak.

(#3031) Walter_White válasza #45185024 (#2454) üzenetére


Walter_White
senior tag

Kész :) , Meglepett a futár tegnap, nem számítottam rá :) még venti arzenálomat kell lecserélni.

Víz: 30 fok volt max.
A régebbi kérés, most:

GPU-Z Kicsit bugos, illetve más, a HWinfonak mi köze van ujraindítás után a Bioshoz? Már másodjára játsza el, hogy ha a HWinfot elindítom kapok egy Black Screent, ujraindítom a gépet, és behülyül a kártya és a lap biosa is... csak akkor hajlandó utána elindulni ha lekapcsolom a tápot 1 percre, majd utána vissza....

[ Szerkesztve ]

(#3032) Plasticbomb válasza Walter_White (#3031) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Tedd fel a legfrissebb HWInfo-t. Sajnos a VEGAával még nem egészen működik együtt, az alacsony szintű infók lekérésekor bebugol a driver, és csak akkor tér vissza, ha teljesen offolod a gépet egy x időre. Ez azt jelenti, hogy a VRM infókat nem fogod tudni alapértelmezetten lekérni a frissebbel, de nem is fog anomáliázni.

Egyébként, ha nem rendszerindításkor indul a HWInfo, akkor legtöbbször működött nekem rendesen.

Egyébként húzd le a feszt KB ilyenre játékhoz:

Nekem mégegyszer szét kell szednem ahhoz, hogy most érdemben maxon fusson a hűtés, de még igy is több a Graphics Scoreom:

24 173

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3033) AtHoS válasza Walter_White (#3031) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha ez vízzel volt, akkor hőfokok nagyon rendben vannak :C

FS pontszámok....hát...inkább nem írok rá semmit, mivel nem ismertek a beállítások, így akár adott esetben még jó is lehet ;]

Amúgy HWinfo-ból jó ideje 3.70-es a legújabb verzsön, szóval lehet megoldottak némi problémát időközben, amivel esetleg szembesültél, bár én is problémákat tapasztaltam HWinfo használata közben, így hanyagolom is azóta (ergo nem néztem hogy viselkedik a rendszer a 3.70-es verzióval)

Bakker, 2 soros tálca quick launchal kiegészítve...ilyet sem láttam régóta :Y

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3034) Plasticbomb válasza AtHoS (#3033) üzenetére


Plasticbomb
addikt

5.70

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3035) AtHoS válasza Plasticbomb (#3034) üzenetére


AtHoS
nagyúr

jaja..igaz, 5.70. Elírtam :B de a verziótól függetlenül még nem próbáltam ismét használni

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3036) Hold


Hold
őstag

2017-12-01.én este 22:00kor indult 3DB Vega 56 bányászni monerot

5895 H/s el ketyegnek 560W-ot fogyasztanak eddig 0.98199365 XMR jött össze az mostani árfolyamon 335 dollár

Szerintetek ez így megfelelő ?

[ Szerkesztve ]

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#3037) #45185024 válasza Walter_White (#3031) üzenetére


#45185024
törölt tag

Hú mekkora géped van Walter, vannak pesti lakások amik ekkorák :D
HWinfo-t kapcsold ki mert bugos, GPU Z-ből a legfrisebb
és miután firestrike lefutott egyből nyomj rá a GPU Z-re mert így konkrétan szinte semmi nem látszik abból mennyire tartja a GPU-d a beállított frekit. De abból az egy centis részből amit látunk is az tűnne ki hogy nem tartja.
HBM 1100-hez képest nagyon szépek a hőmérsékleteid De Power limit +50%-ot bekapcsoltál Te ? Meg mondjuk alulfeszelni 1050-1200 se ártana.
Első blikkre azt mondanám mintha valami háttérfolyamat (vírusirtó , torrent)
vagy a fesz hiánya nagyon korlátozná a mérést,
Egyediből nem szokta valami visszavágni Balancedbe a wattman Módodat ?

[ Szerkesztve ]

(#3038) Plasticbomb válasza Hold (#3036) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Alternatív kriptopénzek (altcoin-ok) és bányászatuk

Ugyan VEGA, és szoktuk itt kitárgyalni a beállításokat, de... Inkább a linkelt topikban kéne rákérdezned, én pl jellemzően ETHet bányászok, (Egy kicsit bányásztam Electroneumot kb24 óra alatt kivakart egy Vega64 100 darabot, az nekem elég volt most.) nincs tapasztalatom Moneroval, stb.

Pepeee: A legfrissebbet használom most, azzal nem csinálja, de csak azért, mert alapból nem próbálkozik lekérni a VRM adatokat az I2C kapcsolaton.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3039) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Holnapután csatlakozom a klubhoz, 2db Asus Strix 64 Vegával :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3040) BReal válasza Shkiz0 (#3039) üzenetére


BReal
addikt

Mennyiért vetted?

(#3041) #45997568 válasza Shkiz0 (#3039) üzenetére


#45997568
törölt tag

Raneztem az arakra, azt nem tudom annyiert ki fog Sapphire-t venni, tiszta elmeroggyantsag :U

(#3042) #45185024 válasza #45997568 (#3041) üzenetére


#45185024
törölt tag

Melyik árat láttad ?:) az ocukos 799 fontos-at at vagy a scaonos £629.99
Ugyanaz a kártya megőrülsz :))) Első napi lehúzós ár... :U
Van STOCKBA kártya azt látjátok ugye ???
Nem mondod hogy van custom Asusod Shkiz0 :Y ???

[ Szerkesztve ]

(#3043) BReal válasza #45185024 (#3042) üzenetére


BReal
addikt

Sajnos az a 630 fontos ár is vicc érte. Egy 30-ast rádob az ember, kap egy 1080Ti-t. 185e-ért meg már Strix 1080-at lehet venni (gondolom most akciós abban az egy üzletben, de akkor is, 200 körül megáll az is). Remélem a potenciális vásárlók nevében, hogy ez is olyan lesz, mint a ref, és szépen lemegy az ára egy 80-100 fontot.

[ Szerkesztve ]

(#3044) Shkiz0 válasza BReal (#3040) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hát az ár nem releváns mert én nettóban vettem, de amúgy 167k

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3045) #45997568 válasza BReal (#3043) üzenetére


#45997568
törölt tag

A 630£-at en lenyelem, ha levegos kellene, az ugy rendben tud lenni, bar a kerdes hogy mikorra tudnak rendelni, a masik meg hogy lesz ellatottsag es az arak hogy fognak mozogni.

(#3046) BReal válasza Shkiz0 (#3044) üzenetére


BReal
addikt

Az kezdésnek viszonylag jó ár. Bruttóban az 213 körül áll meg 27% ÁFÁ-val számolva, ami azért 10%-kal kevesebb,mégsem 235e 20% ÁFÁ-val (OCUK).

[ Szerkesztve ]

(#3047) #45185024 válasza BReal (#3043) üzenetére


#45185024
törölt tag

Igazad van vicc ! de az egy nagyon komoly hűtés 621 meg a Giga
És még ne beszéljünk a ref áráról :))))
Tényleg csak abba lehet reméyledni hogy ezek csak első napos árak.
Majd megvárjuk az £559 56 árat hogy Oliver és Bokrétabácsis árasodjon, Nem tudsz mást de ha tudsz mást mondjad :D

(#3048) Shkiz0 válasza BReal (#3046) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Plusz arra számold rá a szállítást, meg azt, ha valamiért garizni kell. :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3049) Picco


Picco
addikt

ha valaki gondolkozik VR-on, akkor az Oculus Touch+V64 komboval eddig meg nem volt problema.
megjegyzem amugy h kollegam 1050Ti-je is megfeleloen kihajtja, legalabbis amit eddig probalt. :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3050) #45185024


#45185024
törölt tag

Kiteszem ezt ide és majd figyeljük mert sok mindenre adhat választ.
"The stock MSI VBIOS does not work"
MSI RX Vega 56-> 64 Air Boost 8GB OC

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.