Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) micafighter válasza SzlobiG (#8999) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ahogy irtam vegánál se rossz a giga hütése, irtam hogy csendesen hozta a gyári értékeket legalábbis tesztek szerint, csak tuningpotenciál 0 van benne :) Én egyikre se voksoltam a vega64 és 2070 közül, a tldr-em az volt, hogy érdemes figyelembe venni a kinézett kártyák hütését is.

[ Szerkesztve ]

(#9002) Heroes fan válasza micafighter (#9001) üzenetére


Heroes fan
őstag

És az asusnak az oc-zottja annak a hűtése milyen? Természetesen a 64-é.

(#9003) chopin42 válasza Heroes fan (#9002) üzenetére


chopin42
őstag

Gyárilag szar. Itt rákeresel, megtalálod, kell mókolni a vrm hűtéssel, mivel a rog címke már sajna csak az rgb-re elég asuséknál.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9004) #45185024 válasza bad-tiger (#8998) üzenetére


#45185024
törölt tag

Én ezzel nem értek egyet.
VSezésnek egyébként is egy rossz formája ez amikor NVből egy magasabb kategóriát de gyengébb márkát összeeresztünk egy AMD termékkel.
A Giga az jóindulattal is a középmárkák alja.(ha a blowereseket tesszuk az alsóba) a Nitró + meg a hűtések felsőkategóriájának közepe nyílván vizes megveri.
Azt mondhatod hogy neked jó a Giga, azt nem hogy jó. Azért van az Aorus meg az Aorus Extrém hogy jó legyen. Ez inkább ilyen megveszem az egyik legolcsóbbat és meggyőzöm magam róla hogy az egy szuper márka pedig ez nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#9005) bad-tiger válasza #45185024 (#9004) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Én is azt írtam, hogy inkább a Nitro+-t venném, és nem a Gigabyte RTX 2070-t. Vagy félreértettük egymást?

(#9006) micafighter válasza bad-tiger (#9005) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem neked cimezte szerintem, hanem SzlobiG-nek :)

[ Szerkesztve ]

(#9007) SzlobiG válasza micafighter (#9006) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jobb is, hogy nem nekem címezte. :D A véleményem változatlan marad, ettől függetlenül elégedett vega tulaj vagyok jelenleg is. :))

(#9008) Televan74


Televan74
nagyúr

Alulfeszelésnél mi az ami már jónak számít? 1000mV alatti?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9009) SzlobiG válasza Televan74 (#9008) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sztem már az 1000mV is bőven jó P7-re. Nekem pl 1050mV-on megy 1633MHz mellé.

(#9010) Bib válasza SzlobiG (#9009) üzenetére


Bib
őstag

Fel is boostol addig ?

(#9011) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Csak én vagyok szerencsétlen vagy tényleg ennyire nem lehet találni letöltési lehetőséget az Overdrivertool betajahoz?A legujjabhoz.

(#9012) Televan74 válasza NOKA32 (#9011) üzenetére


Televan74
nagyúr

0.2.8 beta1

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9013) NOKA32 válasza Televan74 (#9012) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Köszönöm :R

(#9014) SzlobiG válasza Bib (#9010) üzenetére


SzlobiG
félisten

Áhh, terhelés függő, de pl bf alatt 1570-80 között.

(#9015) Heroes fan válasza chopin42 (#9003) üzenetére


Heroes fan
őstag

Kár, akkor várjuk a 7-est sapphire-s meg nem fér be a házamba.

(#9016) Shkiz0 válasza Heroes fan (#9015) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nehogy mar a pulse ne ferjen be...
Mellesleg ha az Asus befer akkor a "nagy" Sapphire is, mert 1 centi a kulonbseg.
De mar most boritekolom, hogy te nem veszel Radeon VII-et se, mert Vegara is folyamatosan csak vartal, hiaba volt szamtalanszor akcioban itt-ott. A radeon meg meg a Vega nyitoaratol is tobbe lesz...

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9017) Cyberboy42 válasza Shkiz0 (#9016) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Ez a gyerek nem is fog venni soha semmit. Majd ha esetleg kap valamit valakitől.a readeon 7 után a navira várakozás jön majd :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9018) Heroes fan válasza Shkiz0 (#9016) üzenetére


Heroes fan
őstag

Pont 31 centi az asus meg 29,8 egy kis rés marad.

(#9019) Speed® válasza Heroes fan (#9018) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Milyen házról beszélünk? Mert nekem ITXbe került a Pulse 56..mondjum abból tágasba.. itt az ASUS nem fért volna el a +3mm vastagság miatt.

(#9020) SzlobiG válasza Speed® (#9019) üzenetére


SzlobiG
félisten

[link]

Nekem az Enermax ház ugyanekkora és befért a Strix, ha ő akart volna venni Vega-t már rég vett volna...

(#9021) Speed® válasza SzlobiG (#9020) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Abban pacekra elfér 31cm. Tény, nem a legtágasabb, de beleférne pont.
Nem egy szellőzőbajnok ház, nem is mennék mondjuk V56 fölé, minek..

(#9022) Heroes fan válasza Speed® (#9019) üzenetére


Heroes fan
őstag

Deepcool Tesseract ez az. Azért sem lett még, mert sajátpénzemből kell és 10-én lesz meg a rávaló a táppal együtt. Többi meg belett rakva karácsony előtt.

(#9023) RECSKA


RECSKA
veterán

Lekerült a fémpaszta :D

Hydronaut ment a helyére, mert a HBM sajna tartós ( 4-5óra 100% terhelés 300W-on :D ) elmelegedett 80 fölé, miközben a gpu 65 se volt...

Most 2 fok különbség van a kettő között, 65 fok fölé eddig nem ment.

Nem informálódtam eléggé :R :R :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9024) Speed® válasza RECSKA (#9023) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez van olyankor, ha nem 1 szinten vannak..a LM sajnos csak ott oké, ahol vékonyan lehet. Kombinálva esetleg a GPUn még hozhat picit ;p Bár ez nálam már az a szint, amire nem kenném fel :)

(#9025) korcsi válasza RECSKA (#9023) üzenetére


korcsi
veterán

Fém a GPU-ra, paszta a HBM-re?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9026) RECSKA válasza Speed® (#9024) üzenetére


RECSKA
veterán

Ott is ennyi volt a gpu hőmérséklet.

Hiába van 3 radiátor, ha egy kis házban van, és 800-on se forognak a ventik :D Berottyan a víz :) Simán, 1 óra alatt eléri a 40 fokot, sőt, 42 is volt már...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9027) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Far Cry 5-el tolta valaki mostanság? Eléggé furán fut ha pl autóval megyek igencsak darabos, szaggat az egész ilyenkor a gpu kihasználtság is lófing. Viszont van ahol meg vaj sima 100%-os a kihasználtság.

(#9028) Speed® válasza SzlobiG (#9027) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Eközben a CPU mit csinál?

(#9029) SzlobiG válasza Speed® (#9028) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na azt még nem néztem. Neten kerestem rá, elvileg sokaknak ilyen, de régi kommentek hátha változott vmi... Ha új helyszíneket fedezek fel, vagy gyirsan haladok akkor csinálja, mintha kevés lenne a ram azt a "hdd-re" kéne várni.

(#9030) Kvg válasza korcsi (#9025) üzenetére


Kvg
senior tag

:(

(#9031) Semin válasza #45185024 (#9004) üzenetére


Semin
senior tag

Akkor csak a miheztartás végett. Giga 2070 tulajként első kézből...

Alap(!) Giga windforce 2070 automatán 1860 boostol és tartja. (1620 az alap órajel). Ez gyári semmit nem mókoltam. Hőmérséklet max. 71C 4 óra játék után. Hang semmi (sajnos AIDA cseszik kiírni hány %-on fut a venti, de a házventik elnyomják. (Noctua F12)

Ha abból indulok ki amit itt állít 1-2 emberke, annak három lehetséges következménye van:

1. A kártya sokkal kevesebbet fogyaszt, mert egy vacak hűtés is hűvösen tartja, boost mellett is.
2. Valóban annyit eszik mint egy Vega, de akkor ez a világ legjobb hűtése.
3. A hűtés sem rossz, és a fogyasztás is kevesebb.

Hogy kinek melyik verzió tetszik, döntse el mindenki maga.

[ Szerkesztve ]

(#9032) SzlobiG válasza Semin (#9031) üzenetére


SzlobiG
félisten

Amit belinkeltem tesztet kb ugyanez állt benne, hogy jó a hűtése, erre azt mondja, hogy egy "olcsó" kártya gagyi hűtéssel. :DD

Valszeg nem fogod tudni neki megmagyarázni úgyse, jobb ha rá hagyod. :)

(#9033) hajbel válasza SzlobiG (#9027) üzenetére


hajbel
addikt

Régebben toltam, nekem is olyan volt mintha szaggatna, de utána meggyőztem magam, hogy a kocsi rázkódik, az fps 46-49-ről rögrön felugrott fix 60-ra, a memória pedig alacsonyabb p statere. Egyébként is gyakran ugrált a memória 800 és 1050 Mhz között. Ezt nem tapasztaltad?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9034) SzlobiG válasza hajbel (#9033) üzenetére


SzlobiG
félisten

A memóriát nem néztem, hogy ugrálna. Nekem a freesync és a 144hz miatt ugye ugrál elég szépen az fps alapesetben ilyen 80 körül megy, és ha szaggat akkor 50 körül leesik és érezhető is, hiába a freesync.

(#9035) Speed® válasza SzlobiG (#9034) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Milyen tartományban működik a monitor FS szinten? Ha kiesel belőle, az okozhatja pl.

(#9036) Bib válasza SzlobiG (#9034) üzenetére


Bib
őstag

Powerlimit mennyin van ? Én most 50-ről visszavettem 20-ra valahogy simább minden. Az én monitorom 48-144 hz de 60 alatt nem folyékony de tearing nincs az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#9037) Televan74 válasza Speed® (#9035) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én ha kiesek a FS tartományomból(40-75 fps) akkor szaggat,mikor beesik 38 -ig. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9038) micafighter válasza SzlobiG (#9029) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nálam nem volt ilyen gond FC5el. Mondjuk nálam 16GB RAM, kimaxolt page file, HBCC on, és storeMIben SSDvel +2GB RAM Cachevel gyorsított HDDn vannak a játékok.

Első körben inditanék egy HWinfot a háttérben, az érdekesebb ételekre jobb klikk show graph, pl GPU load, CPU load, GPU temp, vrm temp, physical memory load (RAM), virtual memory load (RAM), talán ezeket lenne érdemes nézni első sorban, aztán amikor beroccen akkor nézd meg a grafikonokat mi hogy állt. Nálam a virtual memory load ment 100%ra és kidobott a rainbow six folyton, ezért maxoltam ki a page filet, azóta nincs gond.

Illetve FRTC és Chill beállításokkal is érdemes többet kipróbálni adott játék alatt. Az ideális az lenne ha FRTC off, és Chill on, így a legkisebb az input lag, de próbálkozni kell, láttam olyat hogy Witcher 3 megreccent vega64es néha ha ment a chill, valamiért egy pillanatra lement a GPU P0ba.

(#9039) RECSKA válasza micafighter (#9038) üzenetére


RECSKA
veterán

Hbcc nalam bugolt. Sokszor nagyon leesett az fps. Kikapcsolva vajsima...

Erdekesseg : A freesync fekete kepernyo bugot a cru-val javitottam.:
1. Atidmkg felrak. Ujraindit
2. Cru elindit, freesync range atir : 48-144 - > 54-144. Ujraindit

Igy megszunt pubg es minden mas alatt is a villogas.

Ami meg furcsa, nem tudom mit allitottam be, de kompetitiv beallitasok mellett tobb fpsem van wqhdban, mint cimbinek fhd alatt gtx1070el pubgbe. Pedig a procim meg lassabb is, sajnos egy baratomnal volt, mikor meghalt a 2. Mag a 6700kban, csak 3.8on stabil XD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9040) micafighter válasza RECSKA (#9039) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezért is írtam hogy próbálkozni kell, HBCCt is érdemes kipróbálni on/off, pl BF5 DX12on elvileg sokat javít. :K

Meghalt a 2. mag? Az Igen :DDD Kíváncsi vagyok amúgy miert lehet hogy nálad jobban fut a pubg mint haverodnal.

Más: akit érdekel a freesync és a gsync compatible téma, annak igen hasznos lehet, input lag teszt: https://youtu.be/L42nx6ubpfg

[ Szerkesztve ]

(#9041) RECSKA válasza micafighter (#9040) üzenetére


RECSKA
veterán

3800mhz, cache 4100, ram 3200, regi minden lassitast nelkulozo bios, spectre es meltdown vedelmek kikapcsolva. Igy medium-verylow-verylow-high-ultra-verylow-verylow mellett hasznalom a pubgt, 103as fov, wqhd es 100as screenscale.

Igy gyakorlo palyan 20 emberrel 100-144 kozott van, vikendin fos, de ott mindenkinek, pl faceit meccsen 4. Szukulesnel 40 embernel mar csak malmozik a vga ( 50-60%), mert a proci 100on teker...

De pl ha bootcampet ugrom, squadba, 100fps...

A vega 1625-1700 1.1-1.15von megy, hbm 1100 1050mV ( vega64bios). Igy 260-295w kozott ugral a fogyi.

2 kulon pci agrol hajtom, ha egy kabelrol megy, felmelegszik a kabel XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9042) hajbel válasza Bib (#9036) üzenetére


hajbel
addikt

Én is úgy vettem észre, hogy 20-25% felett max a fogyasztás és a hőtermelés nő, a teljesítmény nem.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9043) SzlobiG válasza Speed® (#9035) üzenetére


SzlobiG
félisten

Asszem 40-144 között.

(#9036) Bib Maxon van.

(#9038) micafighter 16 giga ram+ SSD-ről futnak nálam a játékok szóval nem hinném, hogy ezek okoznák. Freesncre gyanakszok megnézem kikapcsolva milyen.

Igen a kövi az lesz, hogy monitorozom a CPU kihasználtságot is, de sztem tuti le fog esni az is ilyenkor úgy ahogy a GPU kihasználtság.

(#9044) Bib válasza SzlobiG (#9043) üzenetére


Bib
őstag

Egy próbát megérne 20%-os powerrel is.

[ Szerkesztve ]

(#9045) SzlobiG válasza Bib (#9044) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg volt uaz. Próbáltam freesnyc nélkül is, chill on-al is, nincs változás. Elengedem a dolgot. :)

(#9046) Semin válasza SzlobiG (#9045) üzenetére


Semin
senior tag

A freesync nálam elég jól tette a dolgát, és ha droppolt egy játék azt egy driver frissítés általában megoldotta.
Teszteld másik játékban is, azzal ez kizárható.

Összeteszem a kezem soha nem volt nagyobb gondom az AMD driverekkel. (A vezérlőpult már más téma)

(#9047) Kvg válasza micafighter (#9038) üzenetére


Kvg
senior tag

SSD kötelező amennyiben multizol, mert rohadt idegesítő tud lenni a várakozás. Hét ember vár három percet a elavult HDD miatt. :((

[ Szerkesztve ]

(#9048) Krend


Krend
csendes tag

Most nézem, hogy 140 körül kapható asus vega 64, ez már eléggé elgondolkodtató, viszont amit nem értek, hogy a kódneve más (MINING-RXVEGA64-8G) viszont ránézésre olyan a képeken, mint a strix :/

R5 2600x, R9 290

(#9049) #45185024 válasza Krend (#9048) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nézd meg mennyi a gari rá lehet meglepődsz..
feb 7.-éig legyen türelmed valami változik

[ Szerkesztve ]

(#9050) AtHoS válasza Krend (#9048) üzenetére


AtHoS
nagyúr

mining verziót sokkal rövidebb garral árulták, ha jól rémlik....

Más

Kidobták a 19.1.1 WHQL drivert [link] Ugyanaz, mint a korábbi opcionális, tehát ez is dobálja az új frissítés elérhető ablakot (kétszer), tehát amiatt nem érdemes frissíteni.

Kijött Afterburner-ből is egy újabb verzió AfterBurner 4.6.0 Beta 11, amiben frissítették a venti vezérlést így már kompatibilis az Adrenalin 2019 driver családdal

"Added fan control support for AMD Adrenalin 2019 drivers family. Please take a note that AMD Adrenalin 2019 drivers adjust fan speed in PWM duty cycle mode but fan speed monitoring is provided in RPM only, which means that you cannot read back exact programmed fan speed in %. Due to this limitation, MSI Afterburner is reporting fan speed as % of maximum RPM instead of real fan duty cycle when default AMD auto fan control is in use. So monitored fan speed % can slightly mismatch programmed fan speed curve if you’re using default AMD automatic fan control."

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.