Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) marcusz90 válasza paleinho (#8448) üzenetére


marcusz90
kezdő

Igen, mennek a ventillatorok. Kivettem a kartyat es visszatettem, de igy se megy.

(#8452) chopin42 válasza marcusz90 (#8451) üzenetére


chopin42
őstag

Táp?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8453) paleinho válasza marcusz90 (#8451) üzenetére


paleinho
senior tag

alaplapon cmos reset, vagy elemet kivenni pár percre
esetleg kártyán bios kapcsoló másik állásban, ha úgy sem megy akkor csak az egyik 8pin kábelt használva
más tippem nincs, de hogy pörögnek a ventik a kártyán az jó jel :K
ha van procidban vga azzal megnézni, vagy másik kártyával? lehet a monitor döglött meg?

(#8454) marcusz90 válasza paleinho (#8453) üzenetére


marcusz90
kezdő

Minden uj, a videokartya, proci, ram, alaplap, monitor. Gondoltam, felrakom a kartyahoz kapott drivereket. Feltelepitette, ujraindult es semmi... mar az alaplap elemet is kiszedtem.

(#8455) Xelo válasza schawo (#8449) üzenetére


Xelo
addikt

nagyon érdekes amit írsz, egyik cimborámmal pont az ellenkezőjét tapasztaltuk, bár nem vr-ban. mindketten azt konstatáltuk hogy mondjuk 80fps amd kártyával sokkal simább, folyamatosabb érzés mint geforce-on. :F én kalandvágyból raktam rá a vega64 biost amikor megkaptam, szeretek tuningolni, tesztelgetni, de realizáltam hogy pár százalék eltérés van sebességben a két bios között, így ment is vissza rá a gyári. a jelenlegi beállításaim mellett terhelés alatt folyamatosan 1595-1605mhz között ingadozik a mag, és ahogy írtam alap ventiprofillal se megy 72 fok fölé a cucc. :B

(#8456) micafighter válasza marcusz90 (#8454) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kipróbáltad az összes kepkimenetet? Egyik se ad képet?

(#8457) #85552128 válasza schawo (#8439) üzenetére


#85552128
törölt tag

Hasonló véleményen vagyok én is. A Freesync az egyetlen dolog amiért érdemes AMD kártyát venni már évek óta. A hardver nem jobb, de legalább többet kajál, olcsóbbnak nem olcsóbb (csak akciózva), a driver lehet többet tud alapból (kinek mennyire van ezekre szüksége...), de baromira bugos szinte minden feature, még az alap dolgok is. Inkább választanék egy papíron kevesebbet tudó (amiben nincs mobil app, meg advisor, meg anyám kínja), de stabilabb drivert.

[ Szerkesztve ]

(#8458) marcusz90 válasza micafighter (#8456) üzenetére


marcusz90
kezdő

Igen, csak hdmi es dp kimenetem van.

(#8459) Picco válasza #85552128 (#8457) üzenetére


Picco
addikt

Nekem eddig csak ket jateknal elojovo freeaync flicker volt problemas, schawo follega "paranoid seasonic tapjat" azert nem ronam AMDnek.
Nem mondom h problema mentes a vega, relive nalam kettobol egyszer mukodott, meg jo hogy nincs szuksegem ra.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#8460) marcusz90


marcusz90
kezdő

Sikerult kepet varazsolnom! Atraktam a kartyat masik foglalatba, de vissza szeretnem rakni mert, itt nem fog szellozni rendesen. Szerintetek mit csinaljak? Bios reset vagy bios frissites, esetleg telepitsem ujra a gepet?

(#8461) Kvg válasza marcusz90 (#8460) üzenetére


Kvg
senior tag

Még mindig nem adtál választ hulladék a tápod vagy csak simán tönkrement mint az én nem moduláris egy VGA támogató tápom.

[ Szerkesztve ]

(#8462) chopin42 válasza marcusz90 (#8460) üzenetére


chopin42
őstag

Le kéne írnod a géped...addig nehéz segíteni.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8463) marcusz90 válasza chopin42 (#8462) üzenetére


marcusz90
kezdő

Msi b450 gaming plus
Ryzen 5 2600x
2x8 gb 3200mhz
Vega 64 strix 8gb oc
Corsair tx750m 80+ gold

(#8464) chopin42 válasza marcusz90 (#8463) üzenetére


chopin42
őstag

Ha másik slotban működik, uninstalláld a drivert, restart (kihúzott net mellett), ddu csökkentett módban, kikapcs, vissza a felső soltba a kártya, és ha elindul, akkor nem a pcie slot, ha nem, akkor lehet a lapod hibás.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8465) Kvg válasza marcusz90 (#8463) üzenetére


Kvg
senior tag

A táp nem hulladék,de a csatalkotási pontokon sérülhetnek a sokszor szeded szét a gépet. 4db 12V is PCI-E VGA csatlakozod van próbáld ki a másik kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#8466) AtHoS válasza Kvg (#8450) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi :R , de már megvolt, mivel az említett Techpowerup tesztben részletesen ismertették nem csak a hosszát, hanem csatlakozók kábelen levő helyét is [link] csak az volt a furcsa, hogy a gyártó oldalán egy nyikkot sem írtak erről

read-only mode on the forum

(#8467) AtHoS válasza chopin42 (#8464) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valaki írta régebben, hogy auto frissített neki a Winupdate-ről és utána csak fekete képernyője volt. Kihúzott netkábel mellett sikerült neki előre letöltött drivert telepíteni. Lehet itt is rákavart a wines driver

read-only mode on the forum

(#8468) marcusz90


marcusz90
kezdő

Leformaztam a gepet, visszaraktam a kartyat es semmi. Valoszinuleg az elso pci slot megadta magat. Az alsoban meg nem akarom hagyni mert nem tud levegozni rendesen a kartya. Jovoheten visszakuldom az alaplapot.

(#8469) AtHoS válasza marcusz90 (#8468) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk ez érdekes.

Én "használt" gépbe raktam be a VEGA-t mikor megvettem. Előtte 470-el üzemelt a gép, de a VEGA-val abban a PCI-E slotban nem indult be. Átrakva másik PCI-E x16 slotba gyönyörűen indult (azóta is abban figyel). Visszadobtam a 470-et eredeti helyére, gond nélkül indult a gép, míg a VEGA ugyanabban a slotban blokkolta a rendszert

read-only mode on the forum

(#8470) Xelo válasza marcusz90 (#8468) üzenetére


Xelo
addikt

nem tuti hogy halott, ahogy előttem is írták lehet valami összeakadás. én azt nézném meg a helyedben hogy a lapodnak van-e frissített biosa, én látok rá esélyt hogy megoldaná. :K

(#8471) marcusz90


marcusz90
kezdő

megprobalom frissiteni, hat ha....

(#8472) #45185024 válasza marcusz90 (#8471) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ilyen esetekben azt szoktuk javasolni ha friss winnél nem indul hogy ne bízd a winre.
Win istall kártya nélkül. Ha van IGP
Te töltöd le a drivert jól nézd meg hogy win10 64 bites e minden.
Mert rosszul értelmezheti a windows hogy mid van.

[ Szerkesztve ]

(#8473) beef válasza marcusz90 (#8471) üzenetére


beef
őstag

Tehát ha jól értem a bios-ba sem tudsz belépni, ott sem kapsz képet?
Ha igen, akkor a Windowsnak semmi köze nincs hozzá. Alaplap hiba lesz. Persze egy bios frissítés nem árt, ha van.

(#8474) marcusz90 válasza #45185024 (#8472) üzenetére


marcusz90
kezdő

Sajnos az alaplapi hdmi se ad jelet. Megneztem a biosban, hogy lehet e ott valamit allitani, de semmi. Az also pci slotban nem tudom hagyni a kartyat, mert csak pci 2.0x4-es. Vissza kuldom az alaplapot es veszek egy masikat fajtat. Koszonom a segitsegeket!

(#8475) micafighter válasza marcusz90 (#8463) üzenetére


micafighter
nagyúr

Érdemes lenne ezt bemasolni az adatlapodra a cuccaidhoz, és akkor nem kell ezt mindig leirkalni a jövőben ;)

[ Szerkesztve ]

(#8476) micafighter válasza #45185024 (#8472) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vagy ha pl nincs IGP elég a netkabelt kihúzni első boot előtt, ha bebootolt felteszed az előre letöltött VGA drivert, utána restart es mehet vissza a netkabel. Nálam is előjött ez a gond, az utolsó telepítést így csináltam és így nem volt hiba.

[ Szerkesztve ]

(#8477) micafighter válasza marcusz90 (#8474) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az alaplapi HDMI nem is fog képet adni, mivel a procidban nincs grafikus megjelenítő, tehát ez nem hiba. Küld vissza a lapot, én a helyedben maradnék MSInel, a kinézett lapod az jóféle, csak lehet kifogtal belőle egy hibásat.

(#8478) marcusz90 válasza micafighter (#8477) üzenetére


marcusz90
kezdő

Uj fejlemenyek! Beraktunk a vega helyere egy hd 5770-t es mukodik, viszont mikor visszarakom a vegat, megint semmi.

(#8479) Kvg válasza marcusz90 (#8478) üzenetére


Kvg
senior tag

Táp hibát kizártad? :U írtam csatikat nézted nincs- e rajta lektromos ív által kellettkezett korom?

[ Szerkesztve ]

(#8480) marcusz90


marcusz90
kezdő

Nincs.

(#8481) Kvg válasza marcusz90 (#8480) üzenetére


Kvg
senior tag

Attól még lehet hibás a csati.de passz nem tudom mi lehet más hiba.

[ Szerkesztve ]

(#8482) korcsi válasza Kvg (#8481) üzenetére


korcsi
veterán

Biztos a csati! ;]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8483) arnoldito válasza marcusz90 (#8480) üzenetére


arnoldito
senior tag

Másik gépben nem tudod kipróbálni azt a vegát?

(#8484) marcusz90 válasza arnoldito (#8483) üzenetére


marcusz90
kezdő

Sajnos nem, de biztos hogy mukodik, mert beraktam masik slotba es ott gondnelkul megy. Csak az pci-e x4

(#8485) Bib válasza marcusz90 (#8484) üzenetére


Bib
őstag

Uefiben van a Windows telepítve ? Esetleg biosban csm módba kapcsolni ha nem ott van.

(#8486) marcusz90 válasza arnoldito (#8483) üzenetére


marcusz90
kezdő

most ket kartya van bent, hogy legyen kep a monitoron. a vegat nem ismeri fel, de ha alsoba rakom akkor latja. :))

(#8487) paleinho válasza marcusz90 (#8486) üzenetére


paleinho
senior tag

procit próbáld meg kivenni, majd újra a socketba rakni, esetleg lábak kicsit meggörbültek? de akkor másik vga sem menne az első pcie slotban :F

(#8488) AtHoS válasza marcusz90 (#8486) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Írtam, én ugyanígy jártam....azzal a különbséggel, hogy nekem egyáltalán nem indult a gép az elsődleges PCI-E slotba rakott VEGA-val. Szerencsémre a Maximus VIII Ranger lapon 2 db x16 PCI-E slot is van, ezért nem vagyok gondban, mert a másodlagosban működik rendesen. Bár 2.0-ás PCI-E lapokon az x8 slotok is jók a VEGA-nak. x4 az már lehet, hogy sávszélesség korlátos, tehát attól, hogy a lap megfelelően működik általánosságban még a VEGA-val okozhat inkompatibilitási hibát. szvsz. nem úszod meg a cserét, de ugye itt ÉN olyan lapra váltanék, amelyiken van 2db x16 PCI-E slot, hogy véletlenül se legyen probléma vagy beírják az itteni VEGA használók a saját lapjuk típusát, ami a procidnak megfelelő és azokból választasz egy a pénztárcádnak megfelelőt

Szerk.
Most nézem a lapod (Msi b450 gaming plus) kialakítását, azon 2db x16 PCI-E slot van, tehát az alsó hosszú slot is x16 sebességű

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8489) Create. válasza AtHoS (#8488) üzenetére


Create.
addikt

Az alsó csak 4x.

Marcusz90: az alaplapon próbáltál már biost frissíteni esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#8490) Hajdi


Hajdi
senior tag

Afterburner mellett megőrült a kártyám! Az elmentett "alulfesz" téma visszatöltése után -5900MHz-es mem órajelet mutatott a Wattman 1080Mhz helyett (AB felülír és megbolondít)! Nem beszélve arról, hogy a hangot nem tudom megoldani ReLive alatt. Minden monitorozó progi törölve volt, csak az AB maradt, de így is fail... Ugyanakkor, ha AB-vel vettem fel valamit, olyan durván vibrált a kijelző, mintha a CRT korszakban lennék.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#8491) paleinho válasza AtHoS (#8488) üzenetére


paleinho
senior tag

az alsó csak x4, és pcie 2.0, sőt ha a 4db pcie x1 slot közül valamelyiket használod, akkor csak x1 :((

[ Szerkesztve ]

(#8492) AtHoS válasza Create. (#8489) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No akkor tegyük ezt rendbe

melyik a második PCI-E x16 slot?

dataseheet

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8493) marcusz90


marcusz90
kezdő

Ezt néztem ki utódnak: Asus Rog b450 Gaming

Vélemény?

(#8494) paleinho válasza AtHoS (#8492) üzenetére


paleinho
senior tag

(#8495) AtHoS válasza paleinho (#8494) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Abban az esetben, ha van használva a kritériumban írt slotban valami

szerk.

Viszont, ha valóban úgy működik ahogy írjátok, akkor ez egy SZAR alaplap gyk. aminek marha jó a marketingje (mert én is megettem volna :B ), tehát mehet a csere értelmesebbre (ami persze drágább is lesz ;] )

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8497) Speed® válasza AtHoS (#8495) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az egy fizikailag x16, de bekötésileg x4 slot. Ráadásul 2.0, szóval karcsú.
Ha bármi van a kritériumban írt slotokban, az az x16@x4 slot x1re vált :S
Nincs elég PCIe sáv a vezérlőben, hogy teljesértékűen el tudják osztani..
Vagy nem is akarják, hisz akkor mivel adnák el a fullosabb lapokat ugye..

[ Szerkesztve ]

(#8498) AtHoS válasza Speed® (#8497) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor valóban jó a marketingje :B na ezért nem választok Msi-ből, mert átbasznának, ahol tudnak :O ki a fa.om olvasgatja az huszonakárhanyadik oldalon megtalálható speceket, mikor főodalon reklámozzák a 2db x16 slotot :(

Ez tipikus vásárló megtévesztése esete, szóval simán perelhetőek lennének

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8499) Speed® válasza AtHoS (#8498) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy perelhetők..specifications világosan leírja, védve vannak, ne aggódj.
Egyébként nem gyártóspecifikus a dolog, kb. mindenkinél hasonlóan megy..

(#8500) Create. válasza AtHoS (#8498) üzenetére


Create.
addikt

A főoldalon is úgy írja, hogy pci-e gen3(16)(8), gen2(4). [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.