Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) Speed® válasza ArmanD. (#9247) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vársz vagy szétnézel az egyéb bejövő mappáidban (spam/promóció/stb.), hátha odakerült.

(#9252) Cyberboy42 válasza Simi37 (#9246) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nem mindegyy hogy melyik AB verziót használod melyik Adrenalin driverrrel kombinálva.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9253) Simi37 válasza Cyberboy42 (#9252) üzenetére


Simi37
őstag

Akkor eddig mázlim volt, mert 3 driverrel is jól ment.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#9254) AtHoS válasza Cyberboy42 (#9244) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pár napja van MSI Afterburner 4.6.0 Beta 12 (14315), azt tesztelted?

read-only mode on the forum

(#9255) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Azt szeretném kérdezni a Pulse vega 56-al kapcsolatban, hogy ha manuálra teszem a venti vezérlést akkor folyamatos a venti pörgés nem engedi alacsony hőfoknál sem lekapcsolni ezt nem lehet valahogy módositani?

Én nem hinném, hogy 64-es biossal rámennék a kártyára, mert amit alapból tud egy kis finom hangolással szerintem az bőven elég tuning a karin, mert extra +50% power limitnél már nem fázott az asztal alatt a lábam meg kell mondjam, illetve nagyából mi az a hőfok ahol még nem Throttlingol a kártya? Mondjuk 80 fok fölé nem érdemes már gondolom nagyon menni tartósan, viszont nekem tuning mellett nagyon is megfelelne az auto venti szabályzás egyrészt, mert kikapcsolja a ventit, viszont csak az nem tetszik benne hogy komolyabb hőfoknál 80C felett is csak olyan 50-60% között mocorog a venti szabályzás és ha ez kicsit is feljebb lenne programozva mondjuk 60-65%-ra, akkor azért egy kis finomhangolással sem menne 80 fok fölé az auto venti szabályzással és hangos sem lenne ott még annyira a hűtés, szóval azt kicsit alulporgramozták nekem ez az érzésem.

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9256) AtHoS válasza ArmanD. (#9255) üzenetére


AtHoS
nagyúr

2 lapozás és.....[link]

read-only mode on the forum

(#9257) ArmanD. válasza AtHoS (#9256) üzenetére


ArmanD.
őstag

De jó lesz mégegy harmadik programot használni a kártyához :D

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9258) chopin42 válasza ArmanD. (#9257) üzenetére


chopin42
őstag

Használd a wattman-t, majd indíts az afterburnert, ott beállítod a fan curve-öt, és megvagy.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9259) Bib válasza ArmanD. (#9255) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem powerből 20 is elég, utána pici undervolt. Nekem 72 foknál nem megy feljebb a pulse, ehhez állítja a ventit amit alapon használok max 1700rpm volt eddig.

(#9260) Cyberboy42 válasza AtHoS (#9254) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Még nem, de ahogy olvasom a hotfix listát javítottak pár dolgot a V/F görbék beolvasása és alkalmazása terén, meg néhány apróságot úgy hogy megy is fel :) A venti kezeléshez nem írtak semmit, azt már úgy látszik teljesen megoldották a 11-es bétában. Bárcsak az AMD is ilyen ügyesen dolgozna :U

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9261) ArmanD. válasza Bib (#9259) üzenetére


ArmanD.
őstag

Igen én is erre gondoltam hogy nem kell ennyi majd este kikisérletezem

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9262) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

OC.UK február 6-ig akciósan kínálja a Vega kártyákat.
Sapphire RX Vega 56 Pulse 299 GBP
Sapphire Nitro+ RX Vega64 399 GBP
Asus Strix RX Vega 64 389 GBP
Mindegyikhez jár a 3 program.
23 GBP szállítási díj MO-ra.

(#9263) #45185024 válasza Gerr'y (#9262) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nem olvastál valamit a VII-ről ? Gibo nem mond róla semmit ?
Nincs hír ilyen dömpingáras 2 órától -4 ig kiárúsításról ?:D

[ Szerkesztve ]

(#9264) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Ez az asus rog stixes nem akar lejebb menni az oc-zott, a nem oc-zott meg már több mint 30 ezerrel kevesebb.

(#9265) Shkiz0 válasza Heroes fan (#9264) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9266) AtHoS válasza Heroes fan (#9264) üzenetére


AtHoS
nagyúr

1080-at dobálják aprón 120k-tól ,1080TI-t 160 alatt is van már. MIRE VÁRSZ MÉG?

Más:

Belenéztem Anthem Demo-ba, átlag GPU fogyasztás 120W körül alakult - de játékban nem sokat tudtam lenni, mert közben egy másik gépet próbáltam - most is - szoftveresen rendbe rakni - No mindegy, szóval hangkártya váltás nincs a játékban LOL. Átraktam winben, de onnantól szétvágta a hangot a játék. A menürendszer az borzasztóan anti felhasználóbarát. Elsőre inkább kiléptem és újraindítottam, de rá kellett jöjjek, hogy windowed fullscreen módban vagy hogy is nevezik szarik a tálcát lefedni, tehát játék alatt szépen ott figyelt folyamatosan a tálca a képen. LOL2. Mire tudtam játszani, havereket leverték: no igen, solo módra nem volt lehetőség, pedig csak nézelődtem volna a játékban és nem mások játékát akartam rontani. Kis tűzharcba keveredtem és próbálgattam a lehetőségeket, plusz egy kis repkedést. No azt bizony szokni kell. Lődöztem is egy keveset, egy ágyúszerűséget is majdnem le is vertem, de face-to-face erősebb volt az ágyú, így itt inkább maradtam a géprepair-mellett és kiléptem -> egyik mókis invitált is vissza 1-2 perc múlva, tehát kénytelen voltam origin-t is lenyomni :DDD

Amúgy pöpecül futott a gamma 50-70 chill beállítás mellett, a teljes rendszer max fogyasztása 450W alatt maradt

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9267) SzlobiG válasza AtHoS (#9266) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem fog venni ám semmit, kár is vele bármilyen kommunikációt folytatni. :)

(#9268) Xelo


Xelo
addikt

valaki feltudná nekem tölteni valahova a pulse 56 gyári powersave biosát? tehát azt amelyik kisebb órajeleken megy. előre is köszi!

(#9269) Televan74 válasza SzlobiG (#9267) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem is,mert mindig a next gent akarja megvenni.Én meg inkább a jelenlegi generációt használom ki. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9270) Heroes fan válasza AtHoS (#9266) üzenetére


Heroes fan
őstag

Használtat megmondtam nem akarok.

(#9271) Hajdi válasza SzlobiG (#9267) üzenetére


Hajdi
senior tag

Aztàn majd pislogunk, ha itt vereti 4k-ban a jàtèkokat Vega VII-el. :D

"The Man Who Sold the World"

(#9272) paleinho válasza Xelo (#9268) üzenetére


paleinho
senior tag

(#9273) Shkiz0 válasza Hajdi (#9271) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor en keresztbe leszopok minden felhasznalot itt a topicba, du 2-kor a hosok teren....

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9274) Hajdi válasza Shkiz0 (#9273) üzenetére


Hajdi
senior tag

Made my day!!!! :DDD

"The Man Who Sold the World"

(#9275) SzlobiG válasza Hajdi (#9271) üzenetére


SzlobiG
félisten

Legyen így. :D Valszeg amúgy túl gyerek még és itt éli ki magát. :))

Anthem: 5 perc után kapta az uninstallt annyira okádékul fut, akadozik össze-vissza.

(#9276) Shkiz0 válasza Hajdi (#9274) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

De most tenyleg igy van.
Sajat maganak mond ellent. Most sokalja a jelenlegi arakat, de azert radeon 7-et is varja ami meg meg a vega kezdeti araival fog vetekedni.
Plusz amugy se tudom mire var, mert vega mar ujonnan nem lesz ha a jelenlegi par darab elmegy.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9277) Kvg válasza SzlobiG (#9275) üzenetére


Kvg
senior tag

Ja, és a zsebpénzből nem fűti ilyen kártyára. :DDD

(#9278) Hajdi válasza Shkiz0 (#9276) üzenetére


Hajdi
senior tag

Valami gay.hu oldalra felrakom az előző hozzászólásodat, aztán hátha fellendül kicsit a topic. :DDD :))

Nem tudhatod egyébként, "anyu" mennyit szán a fiára. Lehetnek meglepetések.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#9279) Xelo válasza paleinho (#9272) üzenetére


Xelo
addikt

köszi köszi! :R

(#9280) Heroes fan válasza Shkiz0 (#9276) üzenetére


Heroes fan
őstag

Vezetékcsere van és azért se tudtam volna megvenni 10-én lesz meg táppal együtt a lé rá. Kész lesz a szerelés akkor lehet menni a szervizesbe bevinni a gépet.

(#9281) Hajdi válasza Heroes fan (#9280) üzenetére


Hajdi
senior tag

Képeket, teszteket várunk! :)

"The Man Who Sold the World"

(#9282) Kvg válasza Hajdi (#9281) üzenetére


Kvg
senior tag

Én bizonyítéknak nevezném, de igen lássunk már valami fejleményt.

(#9283) paleinho válasza Shkiz0 (#9273) üzenetére


paleinho
senior tag

GoFundMe
Help Shkiz0 realize his dream of sucking the dicks of all the users in the AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 topic, on The Heroes Square at 2PM.
$0 raised of $699

;] ;]

(#9284) Shkiz0 válasza paleinho (#9283) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:C :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9285) arnoldito válasza Heroes fan (#9280) üzenetére


arnoldito
senior tag

Aztán ugyan mi bajod a használtal? :)

(#9286) Hajdi válasza arnoldito (#9285) üzenetére


Hajdi
senior tag

Nekem lenne! Sosem vennék használt alsónadrágot. :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#9287) AtHoS válasza SzlobiG (#9275) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hmm...az érdekes, nálam 2560x1440 Ultra + Freesync + chill 50-70 beállítással szépen gördülékenyen futott, FPS a beállított tartományban volt...mondjuk only multi miatt nem érdekel a cím

read-only mode on the forum

(#9288) arnoldito válasza Hajdi (#9286) üzenetére


arnoldito
senior tag

Azért egy 2 hónapos kártya nem rossz vétel aprón, de gondolom akkor te autóból, lakásból, házból is újat veszel... ;)

[ Szerkesztve ]

(#9289) Hajdi válasza arnoldito (#9288) üzenetére


Hajdi
senior tag

Igen! Mindenből kettőt! Egyéb kérdés?

"The Man Who Sold the World"

(#9290) arnoldito válasza Hajdi (#9289) üzenetére


arnoldito
senior tag

Igen van! Most miért is ne vegyen az ember 1-2 hónapos vga-t apróról? Amiről ő beszél az egy Asus Rog Vega 64, a bolti ára 174k, ennél olcsóbb nem lesz, viszont aprón, volt 135k is 1-2 hónaposan, bolti garral. 40k-t spórol, ha lemond arról, hogy nem ő szakítja el a dobozt mikor próbálja kiszedni a Vga-t. Nála úgye számít az ár, ezért nem értem mi a baj ezzel a megoldással!? Nála az lesz a baj, hogy kéne az a fránya kártya, csak lehetőleg a bolt fizessen amiért megvette, és adják a 3 játékot mellé... :)

[ Szerkesztve ]

(#9291) Heroes fan válasza arnoldito (#9290) üzenetére


Heroes fan
őstag

3 játékot adnak hozzá, és mi ilyeneket sose használtan vettünk gépalkatrészekből. Nincs gond vele csak nem vagyunk hozzászokva, csakis a boltira. Réges régen a médiából hoztunk el használtan gépet és alaplaphibás volt. Utána fogadtuk meg hogy úgy rakatunk össze gépeket, most nem azt akarom írni hogy 2 hónapos csak és hibás lenne vagy valami, hanem csak felhoztam hogyan jártunk a pentium 2-es tán géppel 50 ezerért.

(#9292) arnoldito válasza Heroes fan (#9291) üzenetére


arnoldito
senior tag

De a használtat elmész és kipróbálod. Kis teszt, játék és látod, hogy muzsikál. Megnyugtatlak hamarabb fogják a boltok a forgalmazást megszüntetni annál, hogy olcsóbb legyen az az Asus. Viszont ha meg a boltira vagy szokva, akkor menj és vedd meg, ne írd be a topicban minden héten, hogy mikor megy már le az ára, mert nem fog az Asus be esni 100k-ra, és nem ez a lényege ennek a fórumnak...

[ Szerkesztve ]

(#9293) Shkiz0 válasza arnoldito (#9292) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hagyd...
Ha akarta volna, már 100k körül vagy ez alatt is megúszhatta volna egy 56-os példánnyal is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9294) Speed® válasza Heroes fan (#9291) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tehát 20 éve volt egy alaplaphibátok..értem.
Nekem mindegy, meg igazából mindenkinek, de tényleg piszok unalmas amit művelsz a témában, szóval légyszíves fejezd be!

(#9295) Hajdi válasza arnoldito (#9292) üzenetére


Hajdi
senior tag

Ha mindenért Pestre ugrálnék, amit eddig rendeltem 2-szer annyiba kerülne. Ergo marad a szavahihetőség, ami egy ismeretlen emberke alapján nem kimondottan 100%

Éjjel nappal bányászott a kártya? ÁÁÁ dehogy, csak 15 kártyával toltam a Tetrist! :))

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#9296) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Próbáltam összeollózni a kérdéseimre a választ, de elég nehéz kinyerni a sok hsz-ből. Segítenétek pls?

Strix V64 kártyám van. Úgy tudom mindegyiknek el van cseszerintve a VRM hűtése, gondoltam lecsekkolom az enyém et is, de GPU-Z nem jelzett semmi irreálisat alapbeállítások mellett. [kép]

Mivel láttam, hogy a GPU clock nem mozdul 1410 MHz-ről, adtam neki kakaót, +50%-ot. Így most 1534, sőt van hogy 1650 MHz-re is felmegy, holott a gyári 1590 a spec szerint. Ha manuálisan szabályzom a P6 P7-et sem marad fixen az, amit beállítok. Mitől függ ez?

Alapvetően gyári értékeket szeretném elérni alulfeszelve. A memóriát van értelme? Olvastam valamelyik hsz-ben, hogy nincs túl sok értelme. Hogy kezdjek neki?

Mióta a powerlimitet adtam azóta a hőfokok már így néznek ki. Nem tűnik túl egészségesnek... :D [kép]

Nekem nagyon rég volt AMD kártyám, de annó szerettem a Catalyst-okat. De a mostani szoftver az számomra átláthatatlan.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9297) Hajdi válasza SP!T (#9296) üzenetére


Hajdi
senior tag

Ha nem 110Fokos a VRM-ed, akkor nincsen gond a hűtéssel.

Mem órajel emelés természetesen jót tesz neki + undervoltage.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#9298) Cyberboy42 válasza SP!T (#9296) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

A Vegán sosincs stabil boost, mindig a kép komplexitása, hőfok, power limit, meg miegyéb vátlozótól függően boostol annyira amennyire képes.
A Strixen a VR hőmérsékelet szokott az egekbe szökni ha valami gubanc van. A Kép alapján teljesen rendben van, bár fölösleges a maximális power limit kitolása, egy szint fölött már tényleg csak a meleget szolgálja, az fps-t nem. Nálam 30%-ra van kitolva, a tapasztalataim alapján semmit sem segít ha több.
Az alulfeszelés jó dolog, de manuálisan kell kitapasztalni. az igazán lényeges az a P7, ami néhányoknál elmegy akár 1050mV-on is, de pl. nálam kell az 1130mV hogy sehol ne fagyjon egyáltalán.
A memóriát húzhatod 1100Mhz-ig, általában probléma nélkül viszi. A teljesítményre elég kevés a hatása. Csak Tobm Raider-ben mértem ki, és az eredmény az volt, hogy a minimum fps 1-el több lett, a maximum meg 7-el. (76-77, 148-155) de hát miért ne? :D

Bár meg kell mondjam, nem értem én se ezt a P7-et sokszor. Mindegy mennyire rakom, úgy sem hajlandó annyire felboostolni még ha minden körülmény adott is....hát.. Vega. :DDD

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9299) SzlobiG válasza SP!T (#9296) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez bőven jó még, nekem is hasonló a VRM hőfok terhelve. Sztem kár szétszedni.

(#9300) Televan74 válasza Cyberboy42 (#9298) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem pont emiatt tetszik a Vega.Annyit add ki magából 1080p -n amennyi kell az adott játéknak,Chill és FRTC mellett. Szerintem kevesebbet eszik mint a RX580 kártyám.Én maximálisan meg vagyok elégedve vele.

(#9296) SP!T Ezek a Max értékek igen csak érdekesek.Alt+Tabbal ki szoktam nézni néha a játékból és keresem a max értékét a GPU -z szenzor vonalon és az átlag jóval alatta marad.Az a problémám vele,hogy az általában nálam csak egy darab csúcs érték,az átlag jóval alatta van. Azért szoktam néha inkább az AMD teljesítmény felületet figyelni játék közben, már ha a játék engedi.De ha mindent rendben találok az adott kártyával kapcsolatban,utána már nem is nagyon figyelem.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.