Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Kvg válasza paleinho (#8250) üzenetére


Kvg
senior tag

Ez egy 64 és ez így parizel, nem fejtem ki.:D

[ Szerkesztve ]

(#8252) micafighter válasza Kvg (#8241) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igyekszem :C :R

[ Szerkesztve ]

(#8253) AtHoS válasza Kvg (#8248) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Értem én, hogy kevés a power keret, de akkor mi lehet az eltérés az általad írt alapórajeles 21500...22000 pont és a micafighter által mért szintén alapórajeles 19k között, mert az már 13+% (két "tökegyforma" kártya között) és nem csak ilyen-olyan mérési pontatlanság :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8254) paleinho válasza Kvg (#8251) üzenetére


paleinho
senior tag

sapphire vega56 pulse, csak 64-es bios van rajta

(#8255) Kvg válasza paleinho (#8250) üzenetére


Kvg
senior tag

akkor nem sovány egy pontot kaptál ajándékba.

(#8256) micafighter válasza AtHoS (#8246) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amd settingsben a 3DMarknal kikapcsoltam a freesyncet, kikapcsolom a monitorban is és újra mérem, nem tudom mi lehet rosszul beállítva, azt se tudom mennyinek kéne lennie gyári értékekkel, a fórum táblázatot nézegettem de nem sok adat van gyári értékekkel, 3DMark eredményeket turva se sokra megyek mert ott se látszik a beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#8257) paleinho válasza micafighter (#8256) üzenetére


paleinho
senior tag

0% powerlimit miatt annyi, nézd meg +50%-on meglesz a 22K

(#8258) AtHoS válasza paleinho (#8257) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kvg írta pár hsz-al előbb, hogy nála alapon a Dragon 21500...22000-et futott Firestrike-ban

Amúgy meg mire akadtam .... dobszóló ... Dragon tulajok figyelem!!!!!4

Unlimited Power: Beating the RTX 2070 with Vega 56 Mods [link]

read-only mode on the forum

(#8259) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A kártyához adott játékokat el lehet adni valahogy, vagy kifejezetten csak ehhez a kártyával működtethetőek (mint egy OEM Win10 az alaplapokhoz)?
Engem ezek a játékok pont nem érdekelnek, így eladnám őket, ha el lehet.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8260) Kvg válasza AtHoS (#8258) üzenetére


Kvg
senior tag

láttuk már tudjuk, talán Pepeeeee linkelte ide egy két hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#8261) micafighter válasza Kvg (#8260) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én merészkedtem a youtube videót :DDD

(#8262) micafighter válasza Cyberboy42 (#8247) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mivel nem sok gyári beallitasrol láttam firestrike eredményeket összehasonlítási alapnak, én is erre jutottam eszmefuttatásban :K

(#8263) micafighter válasza paleinho (#8257) üzenetére


micafighter
nagyúr

+50%power limit valóban 22k-ra röpíti az eredményeket, és akkor még a feszültségekhez nem is nyúlt az ember :K

[ Szerkesztve ]

(#8264) Shkiz0 válasza paleinho (#8250) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8265) AtHoS válasza micafighter (#8261) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jó, hát én videókat alapból skippelem :B szóval nekem ez most új volt. Ezen a linken sem néztem meg a vidit, ha valami fontos volt benne, amit nem írtak az oldalon, akkor arról megint lemaradtam :DDD

read-only mode on the forum

(#8266) paleinho válasza Shkiz0 (#8264) üzenetére


paleinho
senior tag

vega64-el könnyen vagytok :D
mindjárt eladom az 56-om és veszek egy 64-est :O

(#8267) paleinho válasza micafighter (#8263) üzenetére


paleinho
senior tag

ideje visszavenni a feszültségeket, hotspot 100C felett van egy rövid firestrike után :Y

próbáld meg ezekkel a beállításokkal

[ Szerkesztve ]

(#8268) Kvg válasza paleinho (#8266) üzenetére


Kvg
senior tag

Odáig ok hogy eladod,de akkor már várd meg mi jön tavasszal Vega 2 akármi. :D

(#8269) Simi37 válasza paleinho (#8267) üzenetére


Simi37
őstag

Pedig még a fogyasztása sem volt elszállva

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#8270) micafighter válasza Simi37 (#8269) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem a fogyasztással van a gond, hanem +50% Power limitnel már a 1200 mv gyári feszültség nagyon befűt, onnantól már a hotspot hőfok korlátozza a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#8271) Kvg válasza micafighter (#8262) üzenetére


Kvg
senior tag

töröltem a reg file t. átkapcsoltam a 185W alap biosra és így csináltam egy tesztet jól emlékeztem.

Dragon faull alap még a hbm is 800 on gyengéba procim de GS nek mindegy kb.

[ Szerkesztve ]

(#8272) micafighter válasza Kvg (#8271) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tudnál képet küldeni a tesztről a gyári beállításokkal hogy legyen viszonyítási alapon? :R

Szerk.: Látom közbe beraktad a képet :R

[ Szerkesztve ]

(#8273) Kvg válasza micafighter (#8272) üzenetére


Kvg
senior tag

950 hbm et re rakva éremtelen volt tesztelni még jobban befullad 21000pont 1280 ig boostolt. érdekes

full a alap 11% lett kisebb mint jól beállított 24100 érték. ezért szerepenek úgyahogy a vega k az NV el szemben. amúgy nem érdekel a dolog csak úgy megemlítettem.

[ Szerkesztve ]

(#8274) paleinho


paleinho
senior tag

@micafighter

a korábban linkelt beállítással +50% powerlimittel, 62C a max hotspot

[ Szerkesztve ]

(#8275) Cyberboy42 válasza Shkiz0 (#8264) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

na lekoppintotam ezeket a beálításokat, és nekem 24900 lett a graphics score, ugyanakkor futott az afterburner/rivatuner overlay, szal lehet hogy ott maradt a 200 pont. viszont az tuti hogy ez csak 3dmark firestrike e-pénisz tuning, mert hogy játékok alatt fagyna mint a picsa az első 10 perc után xD

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8276) paleinho válasza Cyberboy42 (#8275) üzenetére


paleinho
senior tag

1 óra battlefield V azt mondja stabil

(#8277) Shkiz0 válasza Cyberboy42 (#8275) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én pl ezt használom 24/7.
Ezzel is megvan a 120FPS (FS monitor, tud 144-et de 120-on járatom, mert 144-en van egy pici kékes fátyol a képen)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8278) Cyberboy42 válasza Shkiz0 (#8277) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

na igen, hasonlóképp van nálam is normál használatra... csak egy picit magasabb p7-el.
A memória így is szépen felmegy 1000-re meg vissza? nem baj neki hogy ugyanakkora a p2-p3 feszültség?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8279) Shkiz0 válasza Cyberboy42 (#8278) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem gond. Felmegy.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8280) #45185024


#45185024
törölt tag

Ezeket a LC 64-eket honnan varázsolják vajon még elő ?

(#8281) Kvg válasza #45185024 (#8280) üzenetére


Kvg
senior tag

A kérdés költői volt ugye?

(#8282) G33Z@


G33Z@
tag

Sziasztok! Életbevágó segítséget kérnék. Ma reggel bf5 közben a gépem újraindult, majd meg is ragadt folytonos restartban. Bios reset az alaplapon, memcsik ki-be nem segített. Kivettem a vega56-ot majd láss csodát igp-vel a gép és a windows megy. Ha visszarakom a kártyát folyamatos restart. Próbáltam a kis kapcsolóval Q (quiet) módban indítani, de meg se nyikk. Visszaállítva P módba, ami ugye az alapállás folyton restart lesz, a bios-ig sem tudok elmenni, sokszor épp csak felpörög és kezdi is előlről. Mit csináljak, lehet, hogy sérült a vga bios? Hálásan köszönök minden ötletet, segítséget. Konfig a lapomon, semmi tuning.

(#8283) Kvg válasza G33Z@ (#8282) üzenetére


Kvg
senior tag

Tápod éppen elégséges, de a PCI-E csatlakozók lehet sérültek, ahogy nekem is megégtek 650W is tápon . Táp így is határeset szerezz be egy 750 850W 2 /4 VGA át támogató moduláris tápot. Én is így jártam saját tapasztalatból beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#8284) micafighter válasza G33Z@ (#8282) üzenetére


micafighter
nagyúr

Biosig akkor el tudsz jutni gondolom? BIOSban állítsd át az alap megjelenítőt az IGPre és dugd át a monitort oda, így a vegaval is be kéne bootoljon a gép, ha esetleg megprobalnad a BIOS cserét.

Van még amúgy rajta garanciád? Én szerintem gariztatnam ilyen esetben, nem piszkalnam a biost se.

Előtte egy másik táppal mindenképp érdemes megpróbálni, ahogy Kvg írta.

[ Szerkesztve ]

(#8285) G33Z@ válasza micafighter (#8284) üzenetére


G33Z@
tag

Eddig nem volt gond a táppal, elégnek tűnt hozzá, kb 4 hónapja van meg a vega és kiválóan vitte. Igp vel eljutok a biosba, de amint visszateszem a kártyát a pcie foglalatba, már csak restart megy.

[ Szerkesztve ]

(#8286) Kvg válasza G33Z@ (#8285) üzenetére


Kvg
senior tag

Tápot cserélj, utána lehet keresni a hibát a kártyán!

(#8287) G33Z@ válasza Kvg (#8286) üzenetére


G33Z@
tag

Oksa, köszi ☺️

(#8288) Bib válasza G33Z@ (#8282) üzenetére


Bib
őstag

Mókolt volt a kártya vagy gyári beállításon adta be az unalmast?
Egy minőségi 600w táp elég kell legyen, csak hát a cooler master nem az. :F

(#8289) schawo válasza G33Z@ (#8285) üzenetére


schawo
titán

Pontosan milyen táp? A cooler masternek elég vacak tápai vannak. Végignéztem a teljes cm felhozatalt, és nem látok olyan 600W tápot, amit egy Vegához nyugodt szívvel ajánlanék. Pedig azzal a céllal néztem végig, hogy azt mondjam kvg-nek, hogy "ugyan már, van egy csomó jó 600W cm táp". De nincs.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8290) micafighter


micafighter
nagyúr

Kipróbáltam már egy jópár BIOS-t, de egyenlőre odáig jutottam, hogy vagy vga hiba POSTCODE-al megáll a boot és az alaplap bios-ig se jut el a gép, vagy bebootol a rendszer, de a vga-t valoszinüleg nem ismeri fel. Redditen azt találtam, hogy a red dragonhoz a sapphire nitro biost ajánlják, első körben nem ment a flash:

Parancssorból erőltetve már lement gond nélkül:

Be is bootolt a rendszer, viszont mint irtam a VGA-t szerintem nem ismerte fel a gép:

És ezeken az értékeken nem is tudtam változtatni. A monitor egyébként 2560x1080@75Hz. Illetve a radeon settings kiírt olyasmit, amikor megpróbáltam elindítani, hogy ehhez a videókártyához nincs megfelelő driver telepítve, ugyhogy megpróbáltam újrarakni a drivert, de ugyanúgy maradt minden. Próbálok még másik biosokat, hátha az egyik müködő képes lesz.

(#8291) Cyberboy42 válasza micafighter (#8290) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

kezd egy másik táppal, de tényleg.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8292) micafighter válasza Cyberboy42 (#8291) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezt gondolom nem nekem akartad cimezni :)

(#8293) Cyberboy42 válasza micafighter (#8292) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ja bakker. tényleg xD bocs

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8294) paleinho válasza micafighter (#8290) üzenetére


paleinho
senior tag

DDU-val próbáld leszedni a drivert csökkentett módban, utána restart és telepíteni újra.

(#8295) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Referencia 64-es vga van valakinek? Mennyire hangos terhelve?

(#8296) G33Z@ válasza Bib (#8288) üzenetére


G33Z@
tag

Semmi mókolás. Régen próbáltam alulfeszelni, ahogy itt is olvastam, de vagy instabil lett, vagy nem volt különbség. Na de ez hónapokkal ezelőtt volt. Pár perce a nyolcvanadik restart után elment a windowsig. De ahogy drivert akartam felrakni hozzá, beintett megint. Most már nekem is az a gyanúm, hogy táp lesz, de ma nem tudok intézni semmit. IGP megy, van Windows, de szilveszteri BF5 az nem lesz. Pont most akartam freesync monitort is venni hozzá. Jövőre táp és VGA próbával kezdek...

(#8297) G33Z@ válasza Bib (#8288) üzenetére


G33Z@
tag

CoolerMaster RS 600 - ACAB-M4 a tisztes neve. Többet én sem tudok róla. Eddig nem volt vele gond. Kb 4 hónapja, hajtja a Vegát.

(#8298) Kvg válasza G33Z@ (#8297) üzenetére


Kvg
senior tag

PCI E 12V csatikat nézd meg ,nálam az összes sárga belül kormos volt, illetve 3db sárga vezeték megvolt barnulva.

[ Szerkesztve ]

(#8299) arnoldito


arnoldito
senior tag

Hali!

Tudnátok abban segíteni, hogy 3DMark FireStrike-ban miért ilyen kevés a Combined test pont? Köszi az infót! Többiekét elnézve elég gyenge. :(

[ Szerkesztve ]

(#8300) Bib válasza Kvg (#8298) üzenetére


Bib
őstag

:Y
Az igen! Az a csatlakozó akkor rosszul volt rádugva, rossz érintkezésből vagy zárlatból eredő hő.Ott a 2x3 vezetéken max 25-30 A mehet át, arra nagyon túl van méretezve a keresztmetszet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.