Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) AtHoS válasza SzlobiG (#8649) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én nem aktiváltam a Wattman-t, bőven jó a 0.2.8b1 OverdriveNTool [link] és ebben a formában nem dobta még el egyszer sem a beállításokat nálam

read-only mode on the forum

(#8652) SzlobiG válasza AtHoS (#8651) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi, holnap kipróbálom ezt. :R

(#8653) Shkiz0 válasza Dareiosss (#8650) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem bantasbol de szerintem nincs jo ralatasod a dolgokra :)
Nagyon sok nagykerrel napi kapcsolatban allok, es nem ezt latom.
Abban igazad van, hogy szazalekos aranyban a zoldek vezetnek, de csak azert mert meg se gondolnad az emberek hany szazaleka engedhet meg maganak vega-t vagy ugyanezen ar kornyeken nv kartyat. Eleg keves.

Mellesleg ez is uj kartya lesz, meg akkor is ha ez nem navi.
Amugy pedig ugy ertettem, hogy februarban ugye jon a "VII" es addig szerintem mar Vegat nem akarnak hozni.
Kint ocuk-on meg tarsain sem hiszem, hogy veletlen volt utobbi idoben az orrba szajba akciozas, a celja a keszleturites volt.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8654) hajbel válasza chopin42 (#8631) üzenetére


hajbel
addikt

A régi szép idők :) Anyámék gépében még mindig a moddolt xenon x5450-em van, a vga-t nemrég upgradeltem egy 7850-re. Érdekes lesz, hogy igazából a hanyag AMD egyetlen ütőkártyáját, a freesyncet is überelni tudja az Nv. Azért megvárnám még a teszteket, szerintem lesznek driveres gondok az nvidia adaptív szinkronizációval (kompatibilitás, frekvencia tartomány terén), bár ott ha egy driver jó, akkor azzal el lehet lenni egy kártya élettarta alatt, mivel a játékok inkább lassulnak, mint gyorsulnak. Hol vannak a régi szép idők, amikor kijött egy kártya csomó hasznos featurel, ugyanannyiért mint az előző generációs társa, +15%-os teljesítménnyel.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8655) Televan74


Televan74
nagyúr

A Vega56 Pulse -nak mennyire vállalható a hűtése? Hangban és hőmérsékletben? Tudom nem egy NItro+ hűtés.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8656) schawo válasza Televan74 (#8655) üzenetére


schawo
titán

Nagyon jó a hűtése. Jó a kicsi nyák, mert így átfújható a radiátor.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8657) Speed® válasza Televan74 (#8655) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elvileg jó, gyakorlatilag majd visszajelzek, ha végre megjön..Alzáék nincsenek a toppon, 3.ára volt kitűzve a szállítás, azóta semmi. Agyalok is rajta, hogy lemondom a francba és várok egy kicsit, mit hoz az nV féle Freesync sztori..aztán RTX2060.

(#8658) Televan74 válasza Speed® (#8657) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem állítólag ma postára adják. De a RX580 is megmarad,most az egyszer nem adom el(mert nagyon alacsony a használt piaci ára). Ha mákom van holnapra itt a postás vele.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8659) Speed® válasza Televan74 (#8658) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szintén Alza? Kíváncsi leszek..nekem 3.a óta szállítás alatt, de a nyomkövetéshez kapott csomagazonosítóra hibát dob a rendszer..emailre nem válaszolnak 4 napja.

(#8660) Televan74


Televan74
nagyúr

Igen.Majd akkor leszek nyugodt,ha a posta jelzi hogy csomagod érkezik. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8661) kvarc


kvarc
tag

Radeon VII 700 doláros USA nettó ár alapján itthon mennyiért várható?

(#8662) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok,

itt tudna nekem valaki segíteni?
Nvidia MSI 1070ti kártyám van. Szeretnék beállítani 3 monitort játékra, de sehogy se megy.

Lehet az Nvidia nem kezeli a különböző felbontásokat surroundba?

Monitorok:
2db 19" 1280x1024
1db 34" 2560x1080

Azt olvastam, hogy az ATI kezeli ezt a különböző felbontást..
Lehet akkor átváltok ATI-ra, csak megerősítést kérnék szépen.

Ha ok, akkor a VEGA 64 kártya ajánlott darab? Vagy tudtok jobbat ajánlani? :B

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#8663) Shkiz0 válasza kvarc (#8661) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Altalaban nalunk igaz az, hogy $=€
Igy egy 230-240k lesz az elejen legalabb.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8664) Raggie válasza Sziszifeca (#8662) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, az nVidia kérdéseidről nem nagyon fogunk tudni itt segíteni. A Radeonok mind támogatják az összevissza felbontású monitorokat is surround-ban, azt saját kézből tapasztaltam. Ugyan nem a legjobb szerintem, mert mindenképpen le lesz vágva valamennyi a képből a felbontás miatt, de legalább megy.

Jelenleg a Vega64 a legerősebb Radeon, de nemsokára jön ki majd a Vega VII 25%-al erősebb lesz kb, pont tegnap jelentették be.

Clint Eastwood FTW

(#8665) Sziszifeca válasza Raggie (#8664) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszönöm :R
Gondolom az 1080-at vágja 1024-re ugye?
Na majd kölcsönkérek egy ATI-t, kipróbálom, ha jó akkor váltok :)

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#8666) Raggie válasza Sziszifeca (#8665) üzenetére


Raggie
őstag

Igen, de ez itt off.
LINK - itt láthatod hogyan műxik.

Clint Eastwood FTW

(#8667) Sziszifeca válasza Raggie (#8666) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszönöm! Szuper :R :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#8668) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sikerült updatelnem az asus oldaláról a vga-t most már csendesebb jobb a venti vezérlés, viszont a fogyasztás jó 20-30w-al nőtt ugyanazon beállítások mellett mint az előző bios-al. Érdekes, mert a teljesítmény meg nem, vagy elenyésző úgy ahogy a ph tesztben is látszik. Jó lenne tudni miért nőtt a fogyi. :U

(#8669) SzlobiG válasza AtHoS (#8651) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kipróbáltam ezt a progit jól műkszik, de ezt minden win újraindításnál manuálisan el kell indítni majd betölteni a profilt? Mert ez így megint csak nem jó. :(

(#8670) varmi2 válasza SzlobiG (#8669) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kell indítani. A progi az amd gyári api-ját módosítja, így minden induláskor a beállított értéken indul a kártya, akkor is, ha a progi nem fut.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8671) SzlobiG válasza varmi2 (#8670) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig nem jó, nem tölti be, ahogy újra indítom a gépet a szokásos alap értékek mennek. :( Hihetetlen, hogy nem akar jó lenni semmivel az újra indítás után. Kilőttem már az AB-t is és ugyanaz. :W

(#8672) SEMY válasza SzlobiG (#8671) üzenetére


SEMY
tag

Sajnos én is ebben a cipőben járok ...újraindításnál a wattman és az overdiventool is elfelejti a beállításokat, kézzel kell mókolni.

[ Szerkesztve ]

Battle.net : SEMY#2518 Battlefield : SEMY_HUN Uplay : SEMY72

(#8673) hajbel válasza SEMY (#8672) üzenetére


hajbel
addikt

Detto. Bár nálam ez azért van, mert a gép radeon settings errort dob minden egyes kikapcsolás előtt, ezért állítja vissza a beállításokat alapértelmezettre. Szerintem az utolsó win 10 frissítés óta csinálja ezt, eddig csak mindig frissíteni akarta magát az amd driver a régebbire/újabbra, bármelyik driver is volt fent. Alig várom az új drivert. :(((

Pontosítva a 18.12.3 és a 18.12.2 akarta egymásra frissítgetni magát. Érdekes, hogy az ősök 7850-es driverén is jelentkezett a frissítési anomália.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8674) SzlobiG válasza hajbel (#8673) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó lenne rá találni valami megoldást... :U

Ja én már kikapcsoltam az értesítéseket mert állandóan dobálja, hogy új frissítés, hiába rakom újra a drivert. Előző vga-val is csinálta.

Ez ilyen amd fricsőr úgy látszik. :D

(#8675) NOKA32 válasza SzlobiG (#8674) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Ja igen akármelyiket teszed fel mindig frissebb a másik érdekes anomália :D

(#8676) hajbel válasza SzlobiG (#8674) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem ezekre a problémákra csak a programozói részleg tud megoldást taláni, mivel nem egyedi esetről van szó.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8677) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

A VEGA 64-hez elég az FSP Raider 550 táp?
Ajánlott ez a VGA, mert sokan írják hogy nem Samu ramos, így k@ki kártya. Hibázik, vagy mi?
Valamint halk hűtésűt szeretnék, esetleg tuningosat..

Ezek vannak még mellette:
--- 2db ssd 256gb
--- 5db venti
--- i5-3570k@4.5ghz
--- 4x4gb Kingston Hyperx 1600mhz@1800mhz

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#8678) Cyberboy42 válasza SzlobiG (#8671) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nincs fenn a GPu Tweak 2 vagy bármilyen más program abi beleszólhat?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8679) Cyberboy42 válasza Sziszifeca (#8677) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

hát ha nem akarod húzni, akkor tálán éppen hogy pont kevés/belefér :D 650wattos az ajánlott, de a procid is húzva van stb... inkább kevés mint elég :) power limitet semmiképp ne told ki.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8680) SzlobiG válasza Sziszifeca (#8677) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kevés lesz pláne ha tuningolni akarsz. Vagy is jobban mondva elvinné, de nem jó egy tápot a közel 100%-os terhelésen járatni mivel a hatásfoka is romlik már ott.

Szerintem 64-be csak samsung ramos létezik, de amúgy tökmind1 a gyári értékeket hoznia kell.

Én viszont nem ajánlom a 64-et többet fogyaszt és alig gyorsabb egy jól beállított 56 hozza a teljesítményét.

(#8678) Cyberboy42 Kipróbáltam AB nélkül is ezt csinálja. :(

(#8681) paleinho válasza SzlobiG (#8680) üzenetére


paleinho
senior tag

globális wattman-ban nyomj egy visszaállítást, utána állítsd be a kívánt értékeket overdriventoolban, ha így sem működik, akkor DDu-val csökkentett módban uninstal, majd újratelepítés után overdriventoolban beállítani.
...ha így sem jó, akkor powerplay table módosítása a kívánt értékekre :F

(#8682) SzlobiG válasza paleinho (#8681) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem jó már próbáltam. Egyedül a full uninstallt nem próbáltam még.

Vissza raktam az 56-os biost, egyszerűen nincs értelme a 64-esnek a HBM tuningolása 1-2%-ot hoz csak és mellé kb +50w-nyi fogyasztást ami miatt nem tudok akkora gpu órajelet stabilizálni szóval nem éri meg. Ezen felül a freesync is bebugolt, úgy hogy maradok a gyárival finomhangolva amivel a méréseim szerint így is a 64-es teljesítménye felett vagyok normális fogyival. :C

(#8683) SzlobiG válasza paleinho (#8681) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megvolt ledaráltam mindent, újra raktam és ugyanaz a hiba, újraindítás után defaulton van a wattman, hogy rohadna meg. :W

Teszek egy próbát a béta ab-vel.

(#8684) SzlobiG válasza SzlobiG (#8683) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg is oldódott AB-val tökéletesen működik és a béta verzióba már lehet a Stateket állítani, fogtam átmásoltam az értékeket azt annyi. :K

(#8685) micafighter válasza SzlobiG (#8684) üzenetére


micafighter
nagyúr

Újraindítás után is megmarad a béta AB?

(#8686) SzlobiG válasza micafighter (#8685) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze, pont ez a lényege. :)

(#8687) AtHoS válasza SzlobiG (#8683) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk, ha darálás, majd újrarakás után nem kellett engedélyezni a Wattman-t, akkor nem volt teljes a darálás. Ahhoz az AMD Clean Uninstall Utility-vel kell leszedni "c:\Program Files\AMD\CIM\BIN64\AMDCleanupUtility.exe"

Kijött a 19.1.1, ha valaki még nem találkozott volna vele

Changelog [link]

Support For

Fortnite™
Up to 4% faster performance in Fortnite (Season 7) using Radeon™ Software Adrenalin 2019 Edition 19.1.1 on the Radeon™ RX 580 graphics card than with Radeon™ Software Adrenalin Edition 18.12.3 at 1920x1080 (1080p). RS-282
Up to 3% faster performance in Fortnite (Season 7) using Radeon™ Software Adrenalin 2019 Edition 19.1.1 on the Radeon™ RX Vega 64 graphics card than with Radeon™ Software Adrenalin Edition 18.12.3 at 1920x1080 (1080p). RS-283

Fixed Issues

Virtual Super Resolution may not show up as available on some 1440p Ultra-Wide Displays.
Some Radeon RX Series graphics products may experience system lag when Alt+Tab is used during gameplay.
Radeon Settings Advisor may incorrectly suggest older versions of Radeon Software as an update.
Radeon Settings software update notifications may appear more often than expected.
Application profile settings for Radeon WattMan may not reset to default correctly when using the reset button.
Radeon Settings may experience a crash when clicking the restart button after a driver installation or while switching between some Radeon WattMan tabs when changing fan settings.
Zero RPM control may fail to enable correctly when toggled on/off in Radeon Settings.
Radeon ReLive gallery upload queue may sometimes fail to upload videos.
Radeon Settings may sometimes incorrectly display the previously installed Radeon Software version after upgrade.
Custom color profile options may fail to retain in game on clone or Eyefinity display setups.
Performance metrics overlay feature may scale incorrectly when changing resolution in game.
Screen tearing may be observed with Enhanced Sync enabled on Vulkan API games.
Some systems running multiple displays may experience mouse lag when at least one display is enabled but powered off.
Upgrade Advisor may intermittently fail to detect games and provide compatibility recommendations.

Known Issues

Battlefield™ V players may experience character outlines stuck on screen after being revived.
Uninstalling Radeon Software may fail to remove Radeon Settings.
Pixel Format settings may not retain after system restart.
HDMI Underscan settings may not retain after system restart.
Radeon Overlay’s new in overlay video player may experience smoothness issues while adjusting the playback slider.
Scene Editor may have issues with scrolling when many elements are added to a scene.
Custom settings in Radeon WattMan may sometimes fail to apply on Radeon RX Vega series graphics products.

venti kezelésen elméletileg javítottak

Más

Megérkezett a Corsair RM1000i. Firestrike alatt (graph1, graph2, CPU, combined tesztek futottak) in (falból) 477W, out (gépfogyasztás) 444W

Táp ventije nem is megy, így egyre jobban hallom az összes többi ventit a házból, ami talán kezd is zavarni :Y

Aida viszont nem tudja rendesen átvenni tőle a fogyasztást, mindig alatta van a corsair progiban olvasható értéknek

Ja igen, alap power limittel nyomtam a tesztet, direkt a mindennapi használatos profillal

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8688) SzlobiG válasza AtHoS (#8687) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kellett engedélyezni, szóval alapos volt.

Én felraktam, a frissítést ugyanúgy spammolja. ;]

(#8689) AtHoS Nem kínlódok vele tovább az AB megoldotta.

Ha a WHQL-t rakom fel akkor is spammolja. :D

[ Szerkesztve ]

(#8689) AtHoS válasza SzlobiG (#8688) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor megpróbálhatod úgy, hogy nem engedélyezed, mert pl. nálam sosincs a wattman engedélyezve, ne nyúlkáljon semmihez és nem restelt még egyszer sem, pedig pár hónapja itt van már a vega nálam

Szerk.

A frissítést spammolni is fogja, mert a 18.12.2 az ajánlott, míg ami azóta kijött az opcionális, így érthető, ha ajánlgatja :B bár engem is idegesít vele :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8690) Speed® válasza AtHoS (#8687) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Known Issues
Uninstalling Radeon Software may fail to remove Radeon Settings.
Custom settings in Radeon WattMan may sometimes fail to apply on Radeon RX Vega series graphics products.

Ezek különösen viccesek.

"test system comprising of Intel i7 7700k CPU (4.2 GHz)" - ez meg végképp.

(#8691) Cyberboy42 válasza Speed® (#8690) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Már nagyon régóta az van hogy intel procin tesztelnek. mondjuk ryzen óta azt gondolná az ember hogy áttérnek a saját platfromrra, de lehethgoy csak simán a legelterjedtebb procit válasszák a teszthez, ami nagy valószínűséggel a 7700k.
És igen, már egy jó ideje hogy az applikációkra külön lebontott wattman beállításokat egyszerűen nem alkalmazza, pedig tudnám ám használni :(

Leginkább az érdekele hogy a venti profil még mindig lépcsőzetesen van alkalmazva vagy már szépen dinamikusan? Az első dolgom lesz honlap csokkolni :)

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8692) hajbel válasza SzlobiG (#8682) üzenetére


hajbel
addikt

Most bányáról vagy játékról van szó? Mert játékban nagyon nem mindegy, hogy 56 vagy 64-es bios.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8693) #85552128 válasza AtHoS (#8687) üzenetére


#85552128
törölt tag

Videólejátszó teljes képernyőnél beszaggat ha felhozom a seekbart. Alt-Tabnál továbbra is megakad egy picit amikor az asztalra váltok. Zero RPM nincs javítva, ugyanúgy megy a venti ahelyett, hogy kikapcsolna. Fan curve továbbra sem görbeként hanem ponttól-pontig ugrálgat. Advisor hasonlóan bugos mint eddig (mondjuk ez a legkisebb gond, jelenlegi formájában baromira felesleges feature).

GG AMD, legalább az működne amire azt írjátok, hogy "fixed". :W

A másik kedvencem, hogy még mindig feldobja a popupot és régebbi driverre akar "frissíteni" - különösen annak fényében, hogy nem pipáltam be semmilyen auto update kereső opciót, de legalább spameli a hülyeségeit. :U

[ Szerkesztve ]

(#8694) schawo válasza #85552128 (#8693) üzenetére


schawo
titán

Milyen biost használsz a pulse-on?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8695) #85552128 válasza schawo (#8694) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nitro64, most átkapcsoltam a stock biosra ott se kapcsol le, szóval teljesen mindegy milyen van rajta.

Szerintem amúgy amíg ez: "Custom settings in Radeon WattMan may sometimes fail to apply on Radeon RX Vega series graphics products." - benne van a listában mint ismert hiba addig nem is fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#8696) schawo válasza #85552128 (#8695) üzenetére


schawo
titán

Nálam Nitro és stock lekapcsol, az XFX nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8697) SzlobiG válasza hajbel (#8692) üzenetére


SzlobiG
félisten

Játék.

(#8693) Szaby59 Hát igen sose fogják utolérni a zöld oldalt nem hogy teljesítményben, de driver szinten sem. :N

(#8698) #85552128 válasza schawo (#8696) üzenetére


#85552128
törölt tag

Alapból nálam is lekapcsol, akkor van gond ha Wattmanban a venti kezelésnél akarok állítani valamit.

[ Szerkesztve ]

(#8699) korcsi válasza SzlobiG (#8697) üzenetére


korcsi
veterán

Hát nálam tökéletesen működik a 18.12.1.1

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8700) #85552128 válasza korcsi (#8699) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mivel az még nem "2019 Edition" így nem csoda, a legtöbb bugot az új kiadás hozta. Mondjuk egy kisebb ALT-Tab lag ott is megvolt, pedig előtte a Furyval simán ment, lehet ez akkor Vega sajátosság.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.