Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) david_97 válasza Bib (#9900) üzenetére


david_97
senior tag

Tudnál nekem küldeni egy wattman alulfeszelős profilt? Talán az segítene :R

(#9902) Bib válasza david_97 (#9901) üzenetére


Bib
őstag

Én hiába küldök, mert nekem ez az alulfeszelés + powertarget ellentmondásnak tűnik.Játékokban +hő és fogyasztáson kívül kevés eredményt hozott, ill. számomra nem éri meg.Én kézire állítva feltolom a memot egy kicsit aztán minden más alapon van.

(#9903) gergom válasza david_97 (#9901) üzenetére


gergom
csendes újonc

A ref. Vega 64-en 2 Bios van. Próbáld ki esetleg a másikkal is. A kártya tetején van egy kis kapcsoló, azt állítsd át (természetesen csak kikapcsolt gépnél).
+ van Auto undervolt GPU a Radeon settings-ben. Rákattintasz, utána megnyomod az apply/alkalmaz gombot és kész az UV.

(#9904) david_97 válasza gergom (#9903) üzenetére


david_97
senior tag

És a 2 biosz között mi a különbség?

(#9905) gergom válasza david_97 (#9904) üzenetére


gergom
csendes újonc

Az egyiknél 20W-al kevesebb a power limit. Úgy emlékszem a ventilátor felé állítva a kisebb. Az Auto undervolt-ot szerintem próbáld ki. Lehet, hogy azért ingadozik/alacsony a frekvencia, mert a gyári bios feszültség túl magas, és folyamatosan throttling-ol a kártya.

(#9906) Picco válasza david_97 (#9896) üzenetére


Picco
addikt

nezd meg biztos ami tuti, a tap oldalan nem a netem, mert ha osztott akkor az lesz a baj.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9907) Zoli35


Zoli35
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő radeon 7 tulaj vagyok. Abban kérném a tisztelt fórum társakat,hogy írják le nekem, hogyan tudom halkítani a kártyán. Nem zavar ha esetlegesen az fps szám 3-4el lejebb esik, azért cserébe,hogy a kártya hűvösebb és halkabb legyen.
A tdp re gondoltam első körben, hogy mennyivel lehet lejebb venni. Persze ez csak az én laikus gondolkodásom.

(#9908) gergom válasza Zoli35 (#9907) üzenetére


gergom
csendes újonc

Csökkentsd a feszültséget, akkor kevesebbet fog fogyasztani és halkabb is lesz:
Indítsd el ablakban az Unigine Heaven-t és a Wattman-ban csökkentsd a feszültséget 10mV-al, kattints rá az alkalmaz gombra és figyeld a Heaven ablakot 10-15 másodpercig. Ha nem látsz hibát, akkor megint vedd lejjebb 10-mV-al. Ezt addig ismételd, amíg bármilyen képernyőhibát észreveszel, akkor adj rá +25mV-ot. Ez a beállítás valószínű játékokban is stabil lesz.
Az így beállított feszültséget aztán minden 100MHz frekvencia csökkentésnél lejjebb lehet venni 45mV-al. Ha 1700MHz-re állítod, vesztesz kb. 5% FPS-t, de sokkal halkabb lesz a kártyád.

(#9909) korcsi


korcsi
veterán

Asus strix vega 64, 19.2.3 driver ventilátor vezérlés ügyében, mivel már az afterburner se működik rendesen elkezdtem vizsgálódni:

Próbáltam megérteni a működését, nem wattmanból, hanem overdriventoolból konfigurálva, meghajtó telepítés előtt AMDCleanupUtility futtatva.
Nincs zero rpm. Odnt-be bios fájl betöltve, megjött zero rpm.

Beállítások:

heaven eredmény:

Véleményem szerint a működés olyan jellegű mint a régi Fuzzy Logic-os, megadott hőfokra céloz adott maximális ventilátor fordulatszámmal, csak most több lépcsőben valósul meg, ha felfelé kicsúszik az egyik tartományból a változási sebesség függvényében elkezdi emelni a fordulatszámot, ha nincs további hőmérséklet emelkedés szép lassan visszalassul amíg a cél hőmérsékletet el nem érjük.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9910) AtHoS válasza korcsi (#9909) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk "szebb" vagy inkább "mutatósabb" lenne a grafikon, ha nem 5%-okat ugrik a fordulat a hőfokok elérésekor. Amúgy meg a legnagyobb probléma ezzel annyi, hogy felülről közelít.

Nálam pl. ilyen az alapérték

Afterburnert próbáltam délelőtt és működik rendesen, a beállított görbe mentén pörgeti fokozatmentesen

Ezt dobtam be teszthez
30 C - 16%
48 C - 24%
54 C - 36%
57 C - 54%
65 C - 70%
69 C - 80%

HWInfo visszajelzése Division 2 open beta alatt: max GPU 61C, max fan 67% , tehát szépen vezérelt

read-only mode on the forum

(#9911) Raggie


Raggie
őstag

Nekem is megy szépen MSI Afterburner a 19.2.3-as driverrel.
Fan görbét és most már feszültségeket is abban állítok.

Azt vettem észre, hogy azonos értékek beállításával is feljebb boostol a kártya, mintha Wattmanban csináltam volna.
p5-6-7 : 1080 - 1090 - 1100 mV. Órajelek gyárin hagyva. Power limit +20%.
Ezt Wattmannal alkalmazva 1570-1580 MHz-ig boostol fel maximum, MSI Ab-vel meg 1602 MHz-ig... nemtom miért (Valley alatt nézem).

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#9912) korcsi válasza AtHoS (#9910) üzenetére


korcsi
veterán

Azért van abban a tartományban finoman beosztva, mert ott a munkapontja a kártyának átlagos terhelésnél 70 fok/ 55% (2000rpm).
Például a 800-as forsulat tök néma, és a hűtési teljesítménye is ezzel arányos, ezért nem ragoztam az alacsony fordulatszámokat.

Rápróbálok afterburnerre, lehet a driver cleaner segített, mert előtte elég vad dolgokat művelt!

Működik AB!
Kár, hogy wattmanban ezt a "komoly" feladatot nem lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9913) korcsi válasza korcsi (#9912) üzenetére


korcsi
veterán

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9914) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Sziasztok.

Vga cserén gondolkodok, aztán majd platform cserén is ha kijönnek az új ryzenek.
Gondolkodtam rtx 2060/2070-en is, de valahogy ár érték arányban elkezdtem nézegetni az itthon is elérhető 125 ezres pulse 56-ot.
Érdemes várni, lehet ez még olcsóbb? Volt a napokban az a 279$-os price cut, vagy csak az msi akció?
Nem sürgős a dolog, de lemaradni se akarok.
A már 125e-s ár se rossz, szóval nem panaszkodom.

Jelenlegi gépemben cpu limites lesz, de hamarosan csere lesz.
Olvasgatva topicot az fsp 550W raider silver (+12V single rail 504W) tápom még elég is lehet ha nem nyúzom nagyon a kártyát.
Lehetséges, hogy alulfeszelve egy 1400-1500/800-900-on elmenne. Aztán majd ha lesz platform csere, lesz másik táp is.

Overdriventools használata mellett gondolom nem is kell a wattman-nal bohóckodnom.
Na olvasgatom a topicot tovább közben.

[ Szerkesztve ]

(#9915) Speed® válasza DeckardCain (#9914) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Táp bőven bírja, nem kell aggódni, főleg finomhangolva. Nálam 225W a Pulse teteje 1600/950en..

(#9916) Kvg válasza DeckardCain (#9914) üzenetére


Kvg
senior tag

Elég lesz a táp 1500Mhz max 1V-ot kér. Wattman teljes értékű, nem szükséges Overdriventools al bohóckodni. :) Aztán 165Watt a TDP zéró pontja az 56 nak leveszel belőle 20%-ot, máris max 135W ból meg van a vga. ennyit egy 1070 is bever szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9917) korcsi


korcsi
veterán

Ez a "problémám" az új driverrel msi ab-vel vezérelve a ventilátort:
Kézi üzemmódban is csak szép lassan engedi csökkenteni a fordulatszámot.

Mondjuk ez legyen a legnagyobb baj...

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9918) Steven


Steven
addikt

Új vega 64 referencia tulajként kérlek segítsetek, átolvastam 1000 hszt de 9000 ezer már sok lenne...

Több kérdésem is lenne , az egyik ,hogy segítsetek megérteni a fázis váltásokat vegánál Pl:

Tegnap sikerült be lőnőm 170-180w fogyira hogy 7300 gpu score-t toljon mark ba ,aztán valamit el állítottam és az istenért nem megy feljebb 1500mhz nél és lejebb 220w nál . (lehet valami driver bug)

2. írtátok , hogy a HBM fesz az nem a ram feszt állítja , valaki tudja hogy mit állít ? jelenleg nálam 950mv vel megy 1000 et.
Egyáltalán van értelme a ram tuningnak gyorsul tőle a vga?

Tudtok adni linket ki mivel tuningol most nem az msi after burnerre gondolok hanem amit mindenki be screenshootol .

:R

A cél az lenne hogy egy nagyon halk beállítás kevés fogyival minnél magasabb teljesítményel .
és egy 200w -220w os fogyival egy minnél nagyobb teljesítmény.

Gondolkozom hogy meg vegyem e rá a vega morhpus hűtést. Ha hűvősebb a kari jobban ki tolja a frekiket?
Meg hát a referencia hűtés b@szott hangos:D

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9919) Kvg válasza Steven (#9918) üzenetére


Kvg
senior tag

Ez neked sosem lesz halk, csak ha vizezel.
Morpheus én nem ajánlom, mert szabadon marad a VRM, cserébe kap jó sok forró levegőt amitől 90+ fok lesz a hőmérséklet.

Ui: Még mindig jobb a Morhpus mint a ref, van pár user itt aki használja.

[ Szerkesztve ]

(#9920) Steven válasza Kvg (#9919) üzenetére


Steven
addikt

vidik alapján 20 fokkal jobb a vrm is ,morpheuson mint reffen ahogy elnézem még mindig jobb mint a 3200 rpm en hallgatni a referenciát .. de, ha itt van aki használja majd megírja nekem jól a tapasztalatait .....remélem :R

vizezni meg nem akarom szerintem nem ér meg 40-80k-t annyibol ki jön akármilyen másik vga is ha hozzá dobom az összeget. akár egy gyári vizes vega.

Hang nem zavar, 3200rpm az igen :D

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9921) Kvg válasza Steven (#9920) üzenetére


Kvg
senior tag

Igen, nincs más választásod én sem vizezném.

Csak egy ötlet. te is leveszed a burkolatot és raksz egy nagyobb 12cm /14Cm venit a kocka hűtőre. még ez lnne a legolcsóbb megodás.

Nem próbátam csak egy ötlet, az én 56 on bevált a 2db 14 cm brutál venti, ~53 fok 200W on.

[ Szerkesztve ]

(#9922) Steven válasza Kvg (#9921) üzenetére


Steven
addikt

van képed?
Kíváncsiság:D :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9923) beef válasza Kvg (#9921) üzenetére


beef
őstag

Neki ref64-e van, teljesen más a hűtőfelület kialakítása (jóval kisebb) mint a tiéden.

(#9924) Kvg válasza beef (#9923) üzenetére


Kvg
senior tag

Ezért mondatm a 12cm esest IS. :) ez a venti

Vega 20 ra rá tesznek 3000+ fordulat 8 cm es ventilátortokat, az mi WTF? Ha már kötekedünk. :U

[ Szerkesztve ]

(#9925) korcsi válasza korcsi (#9917) üzenetére


korcsi
veterán

Utolsó venti témában:
Metro exodus 40/80-as chillel:

Az MSI AB jobb oldali aktivitása van a HWinfo 64 által gyüjtött diagrammon is.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9926) Raggie válasza Kvg (#9921) üzenetére


Raggie
őstag

Egyáltalán nem jó megoldás referencia kártyáról leszedni a borítást és plusz 12 vagy 14 centis ventit tenni. Ha nem vagy tisztában a kártyák felépítésével inkább ne osztogass tanácsokat! Köszi! :W

@Steven (#9920): A ref kártyára jó megoldás a Morpheus hűtés. Volt is belőle itt a fórumban, azt hiszem Plasticbomb fórumtársnak tőle tudsz részletesebb tapasztalatokat vagy tanácsokat is kérni.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#9927) Kvg válasza Raggie (#9926) üzenetére


Kvg
senior tag

Hát igen igazad van, a borda felül levan zárva. :B

Gamers Nexus videó

[ Szerkesztve ]

(#9928) arnoldito


arnoldito
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy ti nem tapasztaltátok, hogy az új Driver miatt hűvösebb lenne a vegátok? Nekem az eddigi beállítások mellett stabil 60-61fok volt. Most 56-57 fok és semmit nem csináltam. Plusz emeltem az órajelen, így szépen boostól 1660-1670re a vega 64.

(#9929) Kvg válasza arnoldito (#9928) üzenetére


Kvg
senior tag

Nem tudom, az biztos új driver már szeretné használni a Vega 20 16 gigáját. :) Eddig 7,2GB volt a jelemző, most ez 8060 MB HBCC off, még.

[ Szerkesztve ]

(#9930) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Elnézést ha volt már, lehet ezt használni casual gameingre vajon?

Köszi!

[link]

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#9931) korcsi válasza korren (#9930) üzenetére


korcsi
veterán

Elvoleg arra készült, hogy játszanak vele :)

Alulfeszelés után ha nem nézegeted a vem hőfokot, meg használod a chill-t, akkor még csendes is.

Ja hogy mining, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9932) Shkiz0 válasza korren (#9930) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Voltak olyan mining kártyák, ahol működött a vga kimenet (bár úgy rémlik csak DVI porton.)
Elméletileg van rá esély szerintem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9933) korcsi válasza korcsi (#9925) üzenetére


korcsi
veterán

Tudod, ez azért ilyen, mert az MIS AB az összes hőmérséklethez tartozó százalékos fordulatszámot átírja a megadott görbe alapján, ez jól látható ODNT-be, másrészt innentől a driverben megadott hőmérsékleti értékek függvényében (amiről az ember azt gondolná nincs jelentősége) módosítja a rendszer a fordulatszámot. Lehet, ha az összes hőmérséklet nullára lenne írva akkor végül is megvalósul, hogy az afterburnerben megadott módon történjen a szabályozás.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9934) korcsi válasza korcsi (#9933) üzenetére


korcsi
veterán

Kipróbáltam amit írtál, ODNT-be FAN szekcióba P0-P3-ig nullára írtam, P4-et meg kell hagyni magas értéken, különben felemelkedik a fordulatszám terhelés nélkül is, így szépen az msi ab-ben megadott görbe mentén szabályoz.
:)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9935) Simi37 válasza korcsi (#9933) üzenetére


Simi37
őstag

Nekem az AB pont úgy szabályozza a fordulatot ahogy beállítottam :F Egyedül azt nem tudom módosítani, hogy 50 foktól kapcsoljon be a hűtés (se le, se föl)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#9936) golya87


golya87
őstag

Hello

Sry, ha már volt róla szó.
Tudtok olyan gyártót/eladót, akitől lehetne venni olyan hővezető lapot, amit a RadeonVII-ben is használnak?
Legjobb tudomásom szerint többet tud, mint a paszta, de kevesebbet, mint a folyékony fém. Így pont alkalmas lenne az unmolded Vega56-ra.
Fetre jó lehet ilyesmi, vagy ott már a grafit tartalom miatt vinné az áramot is?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#9937) micafighter válasza golya87 (#9936) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezek conductiv megoldasok, ugyhogy viszik az aramot mint a folyékony fém, igy a méretre is figyelni kell, túl ne logjon. A thermal grizzlynek jön hamarosan egy ilyen terméke, de der8auer szerint ez teljesitmenyben a közepes pasztakat hozza kb, tehát cryonaut alatti teljesítményű.

Lehet amugy mar ilyet kapni: https://hu.farnell.com/w/c/cooling-thermal-management/thermal-interface-materials/thermally-conductive-materials/prl/results?brand=panasonic&range=inc-in-stock&sort=P_PRICE#

és pl https://www.amazon.com/Innovation-Cooling-Graphite-Thermal-Pad/dp/B07CKVW18G

Én a témát körbe járva arra a konkluziora jutottam, hogy a thermal pad előnye, hogy nem szárad ki, és a 3rd party megoldasok ujra használhatóak (a radeon VII gyári megoldása pont nem használható ujra, mert hűtő levetel után elszakad), hátránya viszont hogy a legjobb pasztak/folyékony fém teljesítményét nem hozzák. Ezt a 3rd party megoldásokra irom, mert a radeon VIInel hasznalt megoldáshoz képest ugye nem sokat hoz pluszba a folyékony fém.

[ Szerkesztve ]

(#9938) micafighter válasza golya87 (#9936) üzenetére


micafighter
nagyúr

Unmolded vega mondjuk speciális eset ugye, ott nem tudom hogy teljesítene egy jo pasztahoz képest. Der8auer is a vega VII tesztjeben azt mondjw hogy ez jo lenne unmoldedre is, a masik videojaban amikor meg a thermal grizzly megoldásáról beszél, arra meg azt mondja, hogy unmoldedre nem jó, ha jol emlékszem. Mondjuk lehet a vastagság miatt mondja ezt, mert a thermal grizzly megoldasa az baromi vékony lesz, kb mint a selyempapir.

(#9939) golya87 válasza micafighter (#9938) üzenetére


golya87
őstag

Úgy néz ki legalább az egyik (Strix) Vega56-osomat újra kell pasztázni és akkor egy úttal gondoltam utána nézek ennek, de akkor lehet marad a hagyományos megoldás és az ima, hogy nem sarkazom le a csipszet.

(#9940) Shkiz0 válasza golya87 (#9939) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem kell ott annyira szarni, amikor én a VRM modot csináltam, újrapasztáztam egyúttal és azóta is szépen megy.
nem olyan könnyű lesarkazni hidd el :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9941) micafighter válasza Shkiz0 (#9940) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hogy lehetséges lesarkazni egyébként?

(#9942) Shkiz0 válasza micafighter (#9941) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A mai kártyákat már relatív nehezen.
Emiatt a keret miatt:

Régebben ezek nem voltak, így ha túl nagy erőhatás érte a csupasz gpu-t (de igaz ez a cpu-ra is) főleg a 4 sarka valamelyikén akkor ott könnyen sérülhetett, és ha túl nagy volt a sérülés, vagy csak szerencsétlen voltál mehetett is a levesbe az egész.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9943) korcsi válasza micafighter (#9937) üzenetére


korcsi
veterán

"hátránya viszont hogy a legjobb pasztak/folyékony fém teljesítményét nem hozzák" Azért a paszták és a folyékony fém teljesítményét egy kategóriába sorolni az elég durva kategorizálás.
Amúgy paramétereiben nem a kettő között van az említett Hitachi HM03?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9944) Televan74 válasza korcsi (#9943) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nemsokára itt a Carbonaut ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9945) micafighter válasza korcsi (#9943) üzenetére


micafighter
nagyúr

A per jellel épp különböző kategóriát akartam jelezni, bár nem volt egyértelmű. Mondjuk a legjobb pasztakhoz kepest a folyékony fém nem tul sok pluszt hoz.

(#9946) micafighter válasza Shkiz0 (#9942) üzenetére


micafighter
nagyúr

Értem, köszi. Akkor gyakorlatilag ha az ember fokozatoasan és felváltva lazitja a rögzítő csavarokat akkor nem sok esély van erre ha jól sejtem.

(#9947) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Na postaponton a pulse 56. Delutan melo utan felveszem. :)

(#9948) DeckardCain válasza DeckardCain (#9947) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Na megy 1500/850en jelenleg 1v-on.
Eddig minden oke. 160w kornyeke a fogyasztas heaven alatt gpuz szerint.

(#9949) arabus válasza DeckardCain (#9948) üzenetére


arabus
addikt

Az elég jo.Nem futtatnál le egy superposition benchet extreme beállitáson?

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#9950) DeckardCain válasza arabus (#9949) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Viszont itt 1470 Mhz-en tetőzik, hbm 850 közben a TDP 175-180W, tdp keretet nem emeltem még.
Nagyon nem nyúzom, mivel játékok alatt CPU limit van úgyis. Majd lesz platform csere is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.