Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Pokesz007 válasza Speed® (#9547) üzenetére


Pokesz007
senior tag

:R Remélem a héten lesz időm tesztelni,Köszi :R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9552) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok,

Vegákat nézegetem 1070 cserélése miatt. Vizont azt halottam, hogy a 56-ot majdnem 64 szintre lehet hozni előbbi Biosával. Ez mennyire igaz? Illetve a 64-ben több Stream processzor is van, a Bios csere ezt nem orvosolja. Illetve a Sapphire Nitro+-ra ényleg 24 hó gari van vagy csak a bolt ad ennyit ahol nézem? Gyártó oldalén nem találtam az infót.

(#9553) hajbel válasza Kaci84 (#9552) üzenetére


hajbel
addikt

1. Igen, de csak a samsung memóriásokat + ugyanúgy lehet tuningolni tovább, mint egy 64-et (vagy inkább jobban a gamers nexus szerint). Egybéként a Vega 56-nak is lehet adni tuningot szépen.
2. A stream processzorokat általában nem oldja fel a bios mod, de ez 0-1-3% jelent a gyakorlatban.
3. A Sapphire garancia tényleg 2 év.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9554) #45185024 válasza Kaci84 (#9552) üzenetére


#45185024
törölt tag

Itt nézzed megfele hány FPSel akarsz játszani és akkor azt válasszad
Metro Exodus: PC graphics performance
Na kinek kell 1440P-n 58 FPS ?:)))
és ki érzi azt hogy az túúúl sok ? ;)

[ Szerkesztve ]

(#9555) hajbel válasza #45185024 (#9554) üzenetére


hajbel
addikt

Gamer365-ön már kint a teszt. Nagyon durva a gépigény. Megvárom a szokásos hardware unboxed optimalizálós videót, ha nekik sem sikerül beállítani, elképzelhető, hogy nem veszem meg.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9556) #45185024 válasza hajbel (#9555) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nekem ebben az a tragikus hogy ha belegondolsz nincs 4k kártya a világon és mi pénzeket beleköltetnek már elképesztő...

(#9557) Kvg válasza #45185024 (#9554) üzenetére


Kvg
senior tag

:(

(#9558) hajbel válasza #45185024 (#9556) üzenetére


hajbel
addikt

Én eddig elég jól elvoltam UV+OC bios moddolt Vega 56-al 4K-n. 34-60 Hz a Freesync range. Far Cry, Battlefield V Full ultrán, Resident Evil 2 a hw unboxed optimalizációs tippekkel még jobban is nézett ki, mint ultrán és a tartományon belül volt. Szóval egyelőre ez lenne az első játék, amit számottevően butítani kell 4K freesynces 40-50 fps-hez.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9559) Speed® válasza Kvg (#9541) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nincs értelme, ahogy az 590 is csak refresh, ez is.

(#9560) Kaci84 válasza hajbel (#9553) üzenetére


Kaci84
őstag

Ezt nem teljesen értem. Nem tuningolni akarom, hogy elérje a 64 szintet, hanem az 56 Biosát 64-re cserélni, ez nem csak órajel módosítást jelent. A síma húzás azért nem érdekel annyira, mert tapasztalatom szerint túl sokat nem lehet húzni a kártyákon, hogy jók legyenek a hétköznapokra, mert vagy fagynak vagy melegszenek, amit meg lehet az meg olyan drága, hogy akkor már majdnem a nagyobb modellnél vagyok.
Most akkor melyiket éri meg megvenni. A nagyobb lenne jobb nekem, mert 1080Ti-t akartam venni, csak nem reális áron mennek, míg a Vegák inkább áron alul.

[ Szerkesztve ]

(#9561) micafighter válasza Kaci84 (#9560) üzenetére


micafighter
nagyúr

De akkor miért akarod lecserélni a BIOSt? Vega56bol amúgy a Sapphire Pulse ami most a legjobb ár/érték arányban, arra a Sapphire vega64 biosa fel is szokott menni gond nélkül, ha Samsung RAMos a Pulse.

A BIOS csere egyébként csak azért éri meg, mert a memória a vega64 biosban nagyobb feszültségen megy (így nagyobb órajel érhető el), és ezt nem tudod állítani sehogy máshogy, de minden más dolgot tudsz állítani a vega56 gyári biosaban is akár atallitod a vega64 értékekre.

(#9562) Bib válasza Kaci84 (#9560) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem egy vega 56 pulse jó vétel lehet, de bios mókolással fogyasztást növelsz meg nagyobb memória tuningot érhetsz el. Viszont a power target babrálása utána rejteget veszélyeket.Ha csak simán undervoltolod ,nagyobb boost órajellel hozza a 64 szintet értelmes hőmérsékletekkel.
Közben megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#9563) Speed® válasza Kaci84 (#9560) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyakorlatilag csak további vRAM OChoz jutsz itt a 64es BIOSal, a fogyasztás kárára. De a HBM tuningja nem hoz annyit, amennyit a GPU piszkálása. Hasznosabb a TDPt a GPUra tartogatni, lévén nagyon nem limites vRAM oldalon..ha ez a tempó nem elég, keress jóárasított/sokgaris 1080at pl., de érdemben nem lesz gyorsabb..ahogy írod, az 1080TIvel lépnél csak szintet.

V64 Nitro+ra kár rámenni, 125k a V56 Pulse, nagyon nincs 30knyi difi köztük.
Elég a keresőt használni vagy pár oldalt visszaolvasni, sokan vettük és jóféle.
Gyakorlatilag minimális melóval 1600 körül teker és kedvező a fogyasztás is..
Nem mondom, hogy nincs jobb kiépítés, ami a hűtést illeti, de túlzás az árrés.

[ Szerkesztve ]

(#9564) zozomester válasza micafighter (#9561) üzenetére


zozomester
csendes tag

Hogyan lehet állítani az értékeket, közvetlenül a Biosban? Van erről valami leírás?

(#9565) Kaci84 válasza Speed® (#9563) üzenetére


Kaci84
őstag

Ügye jelenleg EVGA 1070 SC van. 2560x1080 monitorom, de 144Hz ezért nem értana ha a játékok tudnának 100FPS körül menni.

Ezért szeretnék kártyát cserélni:
1. Ez megvan már 2,5 éve lassan, ujdonságra vágyok
2. Sok játékot nem bír 100-al se vinni, bár ez még annyira nem égető
3. Fél év múlva lejár a gari, nem lenne jó azt megvárni.
4. Szerintem a Vegák nagyon jó ár/érték arányban vannak.

Azért vannak jó ár/értéka arányban szerintem, mert egyrészt már mindenki leírta őket a kezdeti start miatt (én is), de közbe sokat javult. Egyrészt a januári driver is sokat javított másrészt DX12 alatt még kisebb a rés a GTX 1000-es szária között. Így amennyire néztem a Vega64 DX12 alatt 1080-1080Ti közt helyezkedik el. Nos 1080Ti 190-ért a normálisabbak alját kapom MSI Armort esetleg Gainward viszont a legtöbb 1-1,5 éves.

Viszont ujonnan a Vega64 Nitro+ 157. Adnak hozzá 3 játékot, amit a legroszabb esetben is 15-20-ért el lehet adni, vagyis kis szerencsével 140 körül van egy új VGA.

Sajnos a áttlátszó falú házam van és a "nagyon fontos hogyan néz ki a gépem" állapot hatalmas terhét cipelem. Ezért jól is kell kinézni a kártyának oldalról. Amennyire néztem a Nitro+ ebbe még belefér, de a Strix sem és a puls sem sajnos, pláne fehér dizájnba vagyok éppen.

Esetleg olyan típus amin a gyártó engedi a hűtő cserét...

[ Szerkesztve ]

(#9566) hajbel válasza Kaci84 (#9560) üzenetére


hajbel
addikt

Úgy értettem ha nem menne a bios csere, mert nem samsung memóriásat fogsz ki, akkor is fel lehet húzni a vega 56-ot OC-ban. Bár én inkább csak azoknak ajánlanám a Vegát, aki bele szeretne mélyedni az OC-ba és az undervoltingba, mivel az AMD kártyák, jelen esetben a vega is legendásan sok tartalékot hagynak a tankban. Szerintem vagy vegyél használt 1ö80-at, ha nem akarsz semmit tweakelni, viszont ha veszel egy vega 56-ot és bios moddolod, alulfeszeled, sokkal jobban jársz teljesítmény terén. Én személy szerint csak mókolni vágyó embereknek ajánlanám a Vegát. Gyakorlatila mindenki minimum alulfeszeli.

(#9562) Bib: "Viszont a power target babrálása utána rejteget veszélyeket." Ha megkérhetlek, valótlanságokat ne állíts. Sufni mókolt RX 290-nél lehet, hogy volt ilyen, de vegánál tudtommal soha nem fordult elő hasonló, még ref kártyákkal sem. A Vega 56 és a 64 egy és ugyanaz a kártya, más biosszal.

(#9563) Speed(R): "Gyakorlatilag csak további vRAM OChoz jutsz itt a 64es BIOSal, a fogyasztás kárára." Spoiler alert!!! A Vega 64 többet fogyaszt és nagyobb a teljesítménye! Spoiler alert vége!!!

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9567) micafighter válasza zozomester (#9564) üzenetére


micafighter
nagyúr

A legfontosabb dolgok már allithatoak Radeon settingsben , vagyis a VGA Driver programjában. Állítólag most már jó a legújabb afterburner is, illetve ha megtobb funkciót szeretnél állítani akkor a legegyszerűbb az overdriventool, amiben van powerplaytable editor is.

(#9568) Kaci84 válasza hajbel (#9566) üzenetére


Kaci84
őstag

Értem mit mondasz. Csak igazából akkor a 64-et is lehet tovább húzni és akkor még jobban vagyok, nem? Nekem nem is pénz a gond hanem az ár/érték arány. Úgy gondolom a legutolsó driver és DX12 óta a Vegának nem rossz. A 1080/1080Ti meg ezeknek fényében kicsit drága. Az RTX-nek is rossz híre volt induláskor és mindenkibe az van, hogy a 1080/Ti a nyerő bármennyit el lehet kérni érte. Ha nagyon nem fog menni a Vega akkor 2080 lesz Ventus van 237-ért - játéko eladása és akkor kb 222be van a 1080Ti-ket meg 200ért mérik.

Lehet németből szerzek 64-et, csak ahhoz kellen egy társ, hogy 2db-ra váljanak a költségek. 141-ért tudok hozni Asus Strix-et ha valakit érdekel.

(#9569) micafighter válasza hajbel (#9566) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,A Vega 56 és a 64 egy és ugyanaz a kártya, más biosszal."

Ez egyáltalán nem igaz.

Amire érdemes figyelni egyébként az a TDP keret, gyári biossal általában +50% mehet, de ha vega56ra rateszed a vega64 biost, az kitolja az alap TDP keretet, ahhoz már nagyon nem ajánlott +50%ot még ratolni, max 10-20%ot vagy inkább annyit se.

Volt itt nemrég egy pulse vega56 ami elpukkant vega64 biossal, tovább kitolt TDP kerettel furmark alatt.

Mondjuk furmarkot amúgy is érdemes kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#9570) micafighter válasza Kaci84 (#9568) üzenetére


micafighter
nagyúr

141ert csak akkor éri meg, ha kaptok mellé 3 játékot is szvsz.

(#9571) Picco válasza Kaci84 (#9565) üzenetére


Picco
addikt

Ha kulfoldi rendeles jatszik akkor eleg jo aron hozza lehet jutni de/uk oldalakon. Ocuk sapphire nitro 64 £399 korul volt mostansag.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9572) Speed® válasza hajbel (#9566) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A szövegkörnyezetből kiragadva sok értelme nincs ennek..
V56 esetében nincs értelme elszórni a vRAMra a wattokat,
ennyit írtam, nem azt, hogy a V64 nem gyorsabb a V56nál.

Az, hogy veszélytelen lenne a Pulsera a 64 BIOS, bullshit.
Azonos felépítésű (ref./nonref OC) PCB/VRMel nyilván az,
de itt nem ez a helyzet, így ne tereljük inkább erre a népet.

(#9573) Kaci84 válasza micafighter (#9570) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen jár hozzá, bontalan új kártyáról van szó boltból.

(#9574) chopin42 válasza micafighter (#9569) üzenetére


chopin42
őstag

Az az enyém volt, és igen, a büdös életbe többet furmark/kombustor. :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9575) micafighter válasza Kaci84 (#9573) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az rendben van hogy bontatlan új kártya boltból, de pl itthon a legtöbb boltban nem jár hozzá a játék promó, csak ezért írtam.

[ Szerkesztve ]

(#9576) Kaci84 válasza micafighter (#9575) üzenetére


Kaci84
őstag

Itt jár hozzá, meg nem úgy van, hogy AMD-adja, valamit regisztrálni kell, elvileg a bolt nem tudja lenyúlni? Mindegy, nálam jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9577) Speed® válasza Kaci84 (#9565) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2560x1080/75Hz-FS monitoron tolom. Ide bőven jó a V56 (RX580 itt-ott már beesett a Freesync tartomány alá), ahogy egyébként az 1070 is ugyanolyan jó lenne, lévén alig lassabb. 1070 után V56ra váltani nem sok értelme lenne szerintem, előbb ugranék rá egy 1080ra vagy alkudoznék orrba-szájba TIre..de ezt te tudod. Ha kell a csicsa, vehetsz V64et, de azt a 30k difit el lehetne okosabban is költeni szerintem (pedig én is csípem, ha jól mutat a vas).

(#9578) hajbel válasza Kaci84 (#9568) üzenetére


hajbel
addikt

Vagy rendelsz egy vega 56-ot neten és ha nem samsung ramos, akkor 14 napon belül visszaküldöd és kérsz másikat :D Nyilván a legjobb ár/érték arányú a vega 56 áráért egy vega 64.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9579) Kaci84 válasza hajbel (#9578) üzenetére


Kaci84
őstag

Csak akkor meg az oda-vissza posta rontja az ár/értéket. Meg akkor 64-ből is lehet Samsung ramost szerezni és akkor még gyorsabb vagyok.
Segítsetek ha tévedek:
1070=100% (100e Ft használt, külföldi gari fél év
Vega56=115% (128e Új, Strix, játékok eladva
1080=120% (155e Gaming X 1,5év gari
2070=125% (167 Giga, Armor, Új, játék eladva
Vega64=130% (140 Új, Nitro+ 2év gar, játékok eladva --120e német
1080Ti=140% (195e Strix, 1,5 év
2080=145% ( 222e,Ventus, Új, 3év, játékok eladva -- 210 német

A teljesítményt Vegáknál DX12 alatt új driverrel löttem be, árakat a Vegáknál RTX-nél játákok eladásával csökkentve. Gazdaságosan németből 2080-at, vagy Vega64-et tudok szerezni a többit nem.
Na ebbe a dzsungelbe legyünk okossak! Nekem ebből az jött le, hogy a Vega64 éri meg legjobban. Bár ki tudja...

[ Szerkesztve ]

(#9580) hajbel válasza Kaci84 (#9579) üzenetére


hajbel
addikt

A vega 64 biosát csak a samsung ramos vega 56-ra lehet ráflashelni. Ha ez megvan, ugyanúgy lehet húzni, alulfeszelni mint egy eredeti 64.et, mivel a két kártya fizikailag egy és ugyanaz. Annak, hogy samsung ramos vagy sem, csak a bios flashez van köze, tuningolni ugyanúgy lehet mindkettőt, bármilyen ramos csak a vega 56 bios le van korlátozva feszültségben.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9581) Raggie válasza hajbel (#9580) üzenetére


Raggie
őstag

Ezt tényleg ne irogassuk le többször, hogy bármelyik Vega56 fizikailag ugyanaz volna mint bármelyik Vega64. Mert egyik sem az. :W Egyik sem!
Különböznek a számolóegységek számában, a TDP keretben, sokszor a VRM felépítésében, stb...

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#9582) Speed® válasza hajbel (#9580) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Legalább tedd már hozzá, hogy ref. vagy combosított kivitelek esetében..
Mert enélkül egy gyengébb VRMel szerelt/hűtött V56 hamar téglásodhat..
Nálam is Samsungos a Pulse, eszem ágában sincs ugyanakkor flashelni,
olyan szinten kimaxolja az egészséges TDPt már simán a GPU OCval is.

(#9583) SzlobiG válasza #45185024 (#9554) üzenetére


SzlobiG
félisten

Eléggé nevetséges ez a gepigeny bár a metró részek mindig is erről voltak híresek. Kíváncsi leszek hogy fog menni, mondjuk freesync miatt nem lesz gond sztem.

(#9584) Speed® válasza Kaci84 (#9579) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem stimmel a matek több szempontból, ez alapján fals a választás..
1070 viszonylatban nem éri meg V56ra váltani, alig 5%, amit nyernél.
Esetleg AMD optimalizált szitukban több, de nincs csodaDX12driver..
A GTX1080 már érdemi előrelépés lenne, a V64 pedig pont ugyanaz.
Előbbit ki lehet fogni még HAn is 130 körül-alatt, csak szét kell nézni.
Persze ha a V64nél a játékok miatt jobb a matek és szimpibb, hajrá..
Csakhogy a játékok eladása nem igazán támogatott, szóval vigyázz.
2070/1080TI/2080/2080TI meg szimplán overkill az elérendő célhoz.
Matek alapon döntve a Pulse56 OCval 64 szint, itthon 125, -játékok.
Nade mennyiért tudod eladni az 1070et? Mert 90 felett nem igazán..

Igazából ezt neked kell eldönteni, de ne itt fejtegessük tovább innen.

(#9585) hajbel válasza Speed® (#9582) üzenetére


hajbel
addikt

Fizikailag egy és ugyanaz a két kártya, letiltott stream processzorokkal. Nem téglásodhat semmi a bios flashel, mivel egy és ugyanaz a vrm és fizikai hardware van rajta, mint a 64-en, max ha elmegy az áram bios flash közben (ilyet még nem láttam), de ezért van rajta dual bios, tehát így sem károsodhat a kártya. Ha nincs a bios flashel tapasztalatod, miért állítasz valótlanságokat, aminek semmi alapja? Sem külföldi, sem prohardver fórum nem találkozotam még ilyen jelenséggel: "gyengébb VRMel szerelt/hűtött V56 hamar téglásodhat." Még a referencia hűtőm is simán elbírja a vega 64 biost, persze alulfeszelve, de UV nélkül a ref vega 64 is throttlingol. Hőben, teljesítményben, még jobb is némelyik vega 64-nél.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9586) Speed® válasza hajbel (#9585) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Leírom szépen lassan, hogy te is megértsd: referenciára igaz a kitételed.
Igen, referencia kiépítésben nincs eltérés, csak az alkalmazott vRAMnál.
Ezek után vadássz elő egy Pulse/XFX/Giga spórolós PCB/VRM képet ;p
Nem véletlen a Pulse esetében se a gyári 180W TDP, gyengébb a VRM.

(#9587) Kaci84 válasza Speed® (#9584) üzenetére


Kaci84
őstag

Akkor, hogy ne legyen OFF másképp teszem fel, mert tényleg elkanyarodtunk. Több vélemény alapján szeretném eldönteni, hogy Vega64 hol van tejesítményben.
Igen azért nehéz a matek, mert mindenkiben úgy van, hogy Vega64 1080 szint. Igen volt 10 éve.
Hangsúlyozom, hogy én is csak utánaolvastam, de a legutobbi driver sokat javított a januéri és azóta nem sok teszt készült. Ehhez jön hozzá, hogy DX12-ben még rájön pár % ami így egyben mér nem kevés tekintve, hogy a VGA-k közt sincs túl nagy távolság %-ban. Néztem egy tesztet ahol Vega64 10%-ot is rádob a 2070-re, ami ügye picit erősebb mint 1080. Ez idei teszt volt, pedig a 2070 is aszinkron GPU viszont a 1080/Ti nem.

Lehet egyszerűbb lenne, ha csinálnátok DX12 játék tesztet. Shadow Tomb Raider, Forza Horizon4, FarCry5, Hitman2, ezeknek van benchmarkjuk is és össze lehet nézni az én 1070-el.

[ Szerkesztve ]

(#9588) SzlobiG válasza Kaci84 (#9587) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az első kettő játékot meg tudom nézni neked. (vega56) Far Cry, hitman viszont DX11.

(#9589) Kaci84 válasza SzlobiG (#9588) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen az nagyszerű lenne. Akkor azokban a játékokban rosszul emlékeztem. Gondolom FHD Max ezen érdemes nézni.

(#9590) Speed® válasza Kaci84 (#9587) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Túl vannak már a tulajok az összes teszten, nem történt semmi hűha.
Általánosságban maradt minden ~ugyanott, ha van is 1-2 ritka kivétel.
Nem véletlenül írom, amit, pár napja üzemeltem be egy jóféle 1080at.
Gyakorlatilag alapon hozza azt a tempót, amit a V56al el sem érek :S
Mivel láthatóan hiszel a mesében, menj rá a V64re és legyen pozitív!

(#9591) Kaci84 válasza Speed® (#9590) üzenetére


Kaci84
őstag

Azért hallgatom meg több ember véleményét is, mert nem hiszek a mesékben, utána szeretnék járni. eddig egy youtube tesztet láttam ahol igaznak láttszott a mese meg egy youtuber aki elmondta, pedig NV karija van.

Sok mese volt aminek utánajártam és igaznak bizonyult. Pl. játékok nem profitálnak 4 magnál többől, ehhez képest azt tapasztalom, hogy 6-ot szinte 100%-on használ több játék, de a 8-ból is van haszon, vagy pl. SLI halott és nem jó semmire, ehhez képest csináltam 1070 SLI-t és a legtöbb játéknál megvolt a 40-50% skálázódás szépen egyenletesen gond nélkül, kisebb fogyasztással mint a 1080Ti, szóval...

(#9592) #45185024 válasza Kaci84 (#9591) üzenetére


#45185024
törölt tag

Az a baj a nagy része VS amiket írsz ráadásul nagyon gyenge márkák is vannak abban ahogyan összehasonlítasz tehát VSnek sem jó, ha meg a nagyon izmos topicgazdánk felfedezi hogy folyton az illegál játék eladásról írsz nem sok kommented marad fenn :)))
Azt javaslom neked nézegesd végig a VIIes teszteket. Na nem azért hogy VIIest vegyél hanem mert ezek friss mérések és ott végig tudod nézni amivel csak akarod

[ Szerkesztve ]

(#9593) Kaci84 válasza #45185024 (#9592) üzenetére


Kaci84
őstag

Persze, hogy nehéz összehasonlítani mivel van amit nem is kapni újonnan van amit meg használtan nem stb. Kénytelen voltam azt leírni amit kapni lehet vagy ami nekem szóba jöhet, hisz csak úgy tudnak segíteni, hogy megéri-e a Vega ha láttják mikkel áll szemben milyen áron.
Azt meg végképp nem értem miért törölné a HSZ-m, ha egy VGA-hoz kapok a gyártótól játékkulcsot azt annak adom el akinek akarom. Az Acc árulása tilos, de az is csak itt az aprón, nem tudok róla, hogy a HA-n kívül jogszabályellenes lenne, de mindegy is, mert nem erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#9594) Peddy789 válasza Kaci84 (#9579) üzenetére


Peddy789
őstag

Amikor en nezelodtem a vega 64-re 10-20%ot ver a 2070 oc modellek eseteben. Amikor nekem volt kb 2 honapja vega64 en vegul emiatt kuldtem vissza + mivel a freesync eleg szar volt. Egy dolog hogy az fpsek nemvoltak rosszak, de emelett hangos volt, es az egesz gephaz hihetetlenul felmelegedett. (strix 64) A pulse talan kicsit jobb, de ott meg csk 2 ev a garancia, amit vlahogy senki nem szokott firtatni.

Egy ilyen melegen uzemelo katya pedig nekem gyanus hogy nemfogja sokkal tovabb birni mint a gari ido, de persze ne legyen igazam. A nagyobb teljesitmeny, nagyobb aramot jelent, es van olyan fizikai jelenseg, hogy a nagyobb aram aramlas letor egyket atomot a vezetoben amiket visz tovabb. (embedded systems master) Ez nemtudom emnnyire jatszik ebben az esetben, mindenesetre arra tippelnek hogy ez rontja a tulelesi idot.

A tulhuzasokat meg tokeletesen lehet ignoralni. Nemernek semmit. En napokat probalkattam, de meg 10mv alulfeszel, es midnen mast alapon hagyva is volt hogy kifagyott randomra bf 5 kozben. Szerintem ha valami hetente ha csak 1 szer is kifagy jatek kozben az nem allapot, vagy legyen stabil vagy kuka, marha idegesito. Nekem amugy a -10mv kb fel ora utan fagyott ki. Gyakorlatilag ha barmit alitottam frekiben, vagy feszben, az elobb utobb de kifagyott, meg kicsit megemelt ventiprofilal is. Persze lehet erre aztis modnani hogy nekem nem tul jo a hazam szellozese. Nah de ez raadasul telen tortent, nemis tudom nyaron mi lett volna.

Szerintem a vega 64 450 euro korul strix vagy mas nem gigabyte(cirip cirip ->kuka) modell eseteben ha van hozza 3 ev gari akkor nem rossz valasztas. De meg ugyis melegebb lesz, jobban eszi a tapodat, melegebb lehet tole a cpu is, jobban szellozo haz kell stb. Kicsit sajnalom vegul lehet hogy jobb lett volna ha megveszem amikor itt volt 450ert strix 64, de mostmar visszament 500+ba.

En ezek miatt dontottem vegul 2070 melett, holnap jon meglatom mit gondolok rola, 560 volt strix (oc gpuval). Amugy ezt pl sok teszt kihagyja, hogy a 2070es chipek (meg gondolom a tobbi turing is) szelektalva vannak, es fizikailag mas a nevuk a kulonbozo modellekben, igy a gyarilag oczett modellek valoban erosebb gput rejtenek ami +5-8% kb a sima lcsobb modellekhez kepest. De annyival tobbe is kerulnek.

[ Szerkesztve ]

(#9595) Raggie válasza Peddy789 (#9594) üzenetére


Raggie
őstag

"Amugy ezt pl sok teszt kihagyja, hogy a 2070es chipek (meg gondolom a tobbi turing is) szelektalva vannak, es fizikailag mas a nevuk a kulonbozo modellekben, igy a gyarilag oczett modellek valoban erosebb gput rejtenek(...)"

Persze! :D És kézzel festett a chip-en a sorszám is! :))

Ez 1000% hogy nem igaz....

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#9596) Kaci84 válasza Peddy789 (#9594) üzenetére


Kaci84
őstag

Kösz, hogy leírtad. Igen én is próbáltam többször az évek során az OC-t, de végül sose jött össze normálisan. Amúgy ha már megrendelted nem akarlak húzni vele, de épp rendelnék Vega64-t kettőt az egyik eladó 443Eurért. Bontatlan Strix, 36hó német gari, ajándék játékkal. :K

(#9597) Peddy789 válasza Raggie (#9595) üzenetére


Peddy789
őstag

olvass utana ha nem hiszed, gamers nexus cikk

Nemtudom ezen megis mi olyan meglepo sok ember szamara. De mas se nagyon akarta ezt elhinni.
Szamomra teljesen logikus. Amikor ezek a chipek kijonnek a gyartasbol nem mindegyik lesz mukodokepes. Nemtudom ennek mi a kihozatali aranya, de mindig mashogy sikerulnek, a via illesztesek, stb, mekkora lesz a kapacitas a metal layerek kozott, meg rakat dolog valtozhat. Ezert vannak kulonbozo frekit biro darabok.
Mivel nem mind tokeletes ezert kikell probalni hogy milyen lett. Nah ha mar kiprobaljak, akkor miert ne lehetne hogy tesztelik az oc kepessegeket is egy elore megirt modszerrel. Ez szerintem teljesen automatizalhato folyamat, nemhinnem hogy nagy erofeszites megoldani. (ezeket csak a szereny embedded systems mesterkepzeses ismereteimre tamaszkodva allitom)

Amugy engem nem zavar ha nincs igazam, vagy valaki racafol arra ami szerintem a tenyallas. Vitassuk meg, legyenek linkek, ervek, dontsuk el mi a legjobb gamer cucc amit venni lehet. Szerintem errol szol ez a forum.

De ezt kezzel festett hulyeseget nemtudom ertelmezni, kicsit azt az erzetet adja hogy akkor most lehulyezel mert valami hulyeseget irtam vagy nemtudom. Ami szeritnem meg eleg artalmas viselkedes.

"Ez 1000% hogy nem igaz...." - igy bizzon meg benned barki, te tudod hogy tevedhetetlen vagy, gondolom phd system on a chip designer vagy, aki melette nvidia turing chipek gyartasi technologiat tervezte masodallasban, vagy csak hobbibol.

[ Szerkesztve ]

(#9598) Peddy789 válasza Kaci84 (#9596) üzenetére


Peddy789
őstag

Johet privi honnan van, en mondjuk hollandban vagyok, de erdekel az ajanlat, annyiert eleg jo vetel. Mondjuk nekem uwqhd-ra kell szoval lehet nemfog artani a kis plusz a 2070tol. De teny hogy annyiert eleg szep ar/ertek aranynak hangzik.

(#9599) Bib válasza hajbel (#9566) üzenetére


Bib
őstag

Természetesen nem valótlanságokat állítok, mert sajnos megtörtént itt karácsony előtt, hogy a pulse-ra bios Flash után a megváltozott tdp -hez hozzáadott +50 -el megsült teszt alatt. De már leírták előttem is.

(#9600) Bib válasza Kaci84 (#9593) üzenetére


Bib
őstag

Én nem tudom amúgy hogyan lehet eladni, olvastam valaki teamviewerrel belépve a vevő gépén mókolgat.Itt egy kódot kapsz amit az Amd awardon beváltasz, onnan irányít az adott store-hoz (steam stb) és a kulcsot nem is látod.Persze biztos van megoldás, de hát nekem nem pálya pedig egyik játék se kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.