Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4002) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Apron most van 3db rog56 vega 250-ert ha valaki customot akar.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4003) #45185024


#45185024
törölt tag

Felkerült az XFX oldalára hivatalosan is a Vega 56.
Közelről hű de nagyoknak néznek ki azok a lyukak a hátlapon :Y
Szimpi a belsejébe az a sok réz meg a VRM hűtőrétege is a Black Editiont-t idézi csak ugye picike

[ Szerkesztve ]

(#4004) Raggie válasza #45185024 (#4003) üzenetére


Raggie
őstag

Az azért vicces, hogy mennyire nem pontos/igényes az XFX honlap. A Vega kártya "feature" listájában benne maradt a valamelyik előző generáció GDDR hűtését ecsetelő szövegrésze plusz fényképe... :D
(Lásd: "Enhanced VRM and Memory Cooling" rész a linkelt oldalon)

Kár, pedig a kártya amúgy eléggé jónak tűnik. Csak ronda.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#4005) travix válasza Raggie (#4004) üzenetére


travix
aktív tag

brutálisan ronda :D
bányászoknak jó lesz

[ Szerkesztve ]

(#4006) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

pepeee. lassu vagy!

AMD RyzenG

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4007) #45185024 válasza Plasticbomb (#4006) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nem tudom ez hova tartozik de biztos ide ha wattman kell hozzá :D
Melyik részéhez szóljak ... az Anarhia fiaihoz mint amerika legkeményebb motoros bandájához vagy a Vega 11 hez ? :) Kérdeztem múltkor találgatósba hogy tudni fog e ez multi GPU-t a Vega 10 el. mert az pl érdekes lehetőség lenne.
De az is ha ez elég lenne a kínai netkávézókba PUBG-zni mert akkor durván tömegesen fogyna. Úgyis kikapcsolnak ezek mindenféle füveket meg falakat is ha tudnak :D

[ Szerkesztve ]

(#4008) Plasticbomb válasza #45185024 (#4007) üzenetére


Plasticbomb
addikt

A PUBGvel volt a legnagyobb gond, ha jól emlékszem, ótvarul futott, random összeomlott, stb.

Mivel megjelenés előtt kapta meg amazontól, igy nincs hivatalos driver hozzá, igy huzni sem tudta az igp-t ha jól emlékszem, végig kéne nézni a 10 órás twitch streamet, de.... jót aludtam rajta a reggel, miközben magyarázott.:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4009) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na felraktam ezt a "csoda biost" amit korábban pepe cikkjében említettek.
Röviden tömören, kalap fos. :D
Öröm az ürömben, hogy teljesítményt nézve se rosszabb se jobb nem lett a helyzet, viszont venti vezérlést elbaszták.
Egyszerűen nem megy a kézi venti mód az andrenalinban.
Elsőnek azt cseréltem, gondolván azzal van a baj, de végül úgy néz ki bios problem, mert amint visszatettem az eredetit azzal tökéletesen működik :)
Az új biossal amit észrevettem, hogy a gpu-z-be már okés volt a ventivezérlés %-os visszajelzése és nem írt állandóan 7%-ot miközben álltak a ventik, viszont VRM-re még az új biossal is képes írni 1700-1800 közötti hőmérsékletet is :D
Szóval a lényeg ne tegye fel senki.
Mellesleg eddig sem volt már régóta szívem csücske az Asus, de ezután sem sikerült javítaniuk a megítélésükön :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4010) #45185024 válasza Shkiz0 (#4009) üzenetére


#45185024
törölt tag

Neked nem volt nagyapád aki az ölébe ültetett megsimogatta a buksidat és azt mondta könnyes szemmel:
Ha majd felnőssz sose vegyél AMD-s Giga és Asus kártyát ! :DDD

Múltkor beszéltetek itt az XFX-ről hogy a PCB-je tulajdonképen a Nanóé.
Nos hát nem csak az ugyanis ez a biosza: Vega 10 A1 XLH NANO

E z egy Vega 56 XFX biosza.

[ Szerkesztve ]

(#4011) Shkiz0 válasza #45185024 (#4010) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hidd el vettem volna Sapphire-t vagy PCRD-t ha lett volna, mint sem Asus-t, de amikor vettem örültem, hogy legalább van bármilyen Vega :)
Pár napon múlt, mert ha azon a héten mikor a semmiből feltűnt ez az Asus nem érkezik Vega, akkor most egy KFA2 1080Ti csücsülne a gépembe 180-ért :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4012) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Potom 300-ért lehet venni aprón PowerColor Red Devil Vega64-et aki ilyet szeretne magának :U
Gyanítom amúgy semmi különleges dolog nincs benne, angliai rendelés lehet.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4013) #45185024 válasza Shkiz0 (#4012) üzenetére


#45185024
törölt tag

Egészen furcsa ez ami most megy nem hiszem hogy gyárt bárki is Vegát. már az összeszerelt gépekbe szántakon kívül
Már úgy értem ennyiért nem kapcsolnak be gyártósort. Dolgoztam SMD SMT-n is 20 rackkal simán hoz egy sor egy 10 soros gyár egy éjszakás műszak alatt le tudna gyártani 6000 darabot simán.
De ezek csak szállíngóznak.
Ami nekem nagyon fura hogy nincs hőzöngés, iparági szinten sincs ajtócsapkodás.
Nincsenek dühös tömegek. Kijött már a Kingdom Come támogatja a 17.2.2. Driver is.
Mondjuk elég hervatag a Vega teljesítménye, de nekem az a fura hogy nem veri senki a ajtót AMDnél hogy mi van...

[ Szerkesztve ]

(#4014) Shkiz0 válasza #45185024 (#4013) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pedig csak szállingózás van.
Ma is jött egyik nagykerbe 1db 64 ROG Vega, netto 256k-ért, de be se foglaltam, mert eladhatatlan, de mégis elvitték....
Azért vicces az, hogy úgy 1.5 hónapja még 170 se volt ugyanez amikor vettem, és ugye akkor már ez előtt Abu is arról beszélt meg az AMD is megerősítette, hogy beállítanak egy 3. gyártósort is.
Azóta is pangás van, holott azóta már bőven eltelt 4 hónap alap hangon, és nem hogy több kártya nem lett, még a meglévő és kapható kártya árak is közel duplájára nőttek.
Nagyon megnéznék egy beszámolót AMD részéről, ami magában foglalja a start óta eladott kártyák számát havi lebontásban, illetve egy kihozatali arányt is, mert nem igaz valahol sántít a dolog.
Az a baj, hogy erre reálisan kicsi az esély, mint ahogy mai napig az sem tiszta, hogy most gyakorlatilag mennyire is volt kész ez a Vega, mert ugye itt is volt ígérgetés már a megjelenés előtt, hogy "poor Volta" meg stb, aztán még az addigra 1 éves NV kártyákat se képesek megelőzni, de sok helyen még 1 szinten sem lenni velük, inkább csak mögöttük kullogni, drágábban, nagyobb fogyasztással, és ebből adódóan nagyobb melegedéssel is. Az megint tisztán látszik, hogy lehetne még potenciál a Vegákban de a HBM2 korlátozó tényező, és a sávszél limitál.
Azt is Raja tudja egyedül, hogy ez most tervezett start volt, vagy már minden mind1 alapon kihozták, de a távozása is jó pár kérdést felvet ugye.
Gyanítom nem csak az áll a dolgok mögött, hogy kedvezőbb ajánlatot kapott a kék oldaltól.
Plusz milliószor láttuk már, hogy a vezetésben páran nincsenek a helyzet magaslatán amikor döntéseket kell hozni, és még sem igazán hullanak a fejek. Ez (is) NV oldalon jobban működik valahogy.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4015) #45185024


#45185024
törölt tag

Na kinek hogy tetszik a PH-s Vega Asus teszt ? Már az új asus biosszal teszteltek.
Nekem mindig az első gondolatom hogy próbálkoznak e alulfeszeléssel és próbálja e húzni a HBM-et hogy tükrözze a teszt a kártya valós teljesítményét. a Válasz NEM.
Ezt a mondat klasszis lett:
"A GPGPU-s tesztek furcsák lettek, ugyanis az új BIOS mellett lassultak a VGA-k. Ez persze nagyon valószínű, hogy a frissebb OpenCL implementáció következménye, amely még novemberben vált elérhetővé a Radeon Software meghajtóban. Ezzel az AMD a blokklánc technológiára optimalizált, és ez megmagyarázza a BitCoin tesztprogram eredményét."
Köszönjük kedves AMD :N

(#4016) golya87 válasza #45185024 (#4015) üzenetére


golya87
őstag

Nekem az volt az első kérdésem, hogy ők honnan szereztek kártyát, ráadásul kettőt? :DDD
Utána jött a szokásos istenítéletet a bányászokra és már annyira nem is érdekelt az egész... :W

(#4017) hajbel válasza golya87 (#4016) üzenetére


hajbel
addikt

Oda van írva a cikk végére, hogy az Asus Magyarország küldte nekik tesztre.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#4018) golya87 válasza hajbel (#4017) üzenetére


golya87
őstag

És nekik honnan van és miért nem árulnak többet? :DD

(#4019) Shkiz0 válasza golya87 (#4018) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Van, arulnak. De most egy nagykerbe 3-5db mi szerinted?
Kb 2p es elviszik mindet. Mult heten is volt 3db airboost 56.
Ok nem olcso de ez nem vega sara, nv is ugyanugy draga.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4020) hajbel válasza golya87 (#4018) üzenetére


hajbel
addikt

Írj rá a Abura, hogy pasztázza újra min. thermal grizzlyvel a kártyát, ha már szétszedte, mielőtt visszaküldi. Shkiz0 pedig elhozza a nagykerből, amikor elkezdik árulni. Megvan a Vegád. :D

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#4021) Shkiz0 válasza hajbel (#4020) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Shkiz0 annak orulne ha Abu megerositene vagy cafolna a ventis bugot ami van az uj biossal.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4022) golya87 válasza hajbel (#4020) üzenetére


golya87
őstag

Az a baj, hogy Shkiz0 is lambóra gyűjt, csak ő nem bányászatból, hanem a kártyákból akarja összehozni... :DD

[ Szerkesztve ]

(#4023) hajbel válasza Shkiz0 (#4021) üzenetére


hajbel
addikt

Természetesen csak vicc volt. :)

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#4024) Plasticbomb válasza Shkiz0 (#4021) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem latom, hogy a HotSpot kapcsán vissza irtak volna, szal eddig ez a "teszt" eléggé hulladék kategória.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4025) kvarc


kvarc
tag

Az AMD mikorra tervezi a következő video kártyáját? Talán Vega11

[ Szerkesztve ]

(#4026) Shkiz0 válasza kvarc (#4025) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Iden erdemleges nem fog erkezni.
Elvileg majd 2019 lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4027) Televan74 válasza kvarc (#4025) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lehet gyűjteni a Vega56 -ra.Karácsonyra csak meg lesz az a 300k. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4028) kvarc válasza Televan74 (#4027) üzenetére


kvarc
tag

Majd félrerakom rá. :DD :)) :DD

Nvidia tavasszal frissít, de akkor nem lesz AMD válasz.

[ Szerkesztve ]

(#4029) füles_ válasza kvarc (#4025) üzenetére


füles_
őstag

Vega11 az a 2400G-ben lévő iGPU. Sokáig mindenki azt hitte, hogy a Vega11 a Vega10 (56, 64) kisebb testvére lesz, de nem, mert a Vega11 egy integrált grafika.

(#4030) #45185024 válasza kvarc (#4028) üzenetére


#45185024
törölt tag

Hogyne lenne már válasza ...
itt a 4 GB HBM-es Vega az izzószemű koponya edisön
és 799-ért kapsz még hozzá grátiszban egy számítógépet is na érdekel ?:))))
Szerintem a realitás hogy visszavágják az árát a 2070 vagy 2060 árára már amelyikkel egy teljesítménybe kerül vagy ha nem akkor tényleg csak a bányászok maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#4031) kvarc válasza #45185024 (#4030) üzenetére


kvarc
tag

Ez a koponya Intel 730 SSD-vel debütált. Intel gamer jelkép tudtommal.
Nem AMD szimbólum.

Bányászok azt veszik ami megéri. Volta ha jobb lesz akkor AMD-nek nem maradnak "csak" a gemerek.

[ Szerkesztve ]

(#4032) Shkiz0 válasza kvarc (#4031) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azok sem, mert ilyen árak és ellátottság mellett (és akkor még nem említettem, hogy az új érkező 2060 pl a mostani 1080 teljesítményét hozza majd kb elméletben jelenlegi 1060 áron, tehát a 2070 2080 meg mind megeszi reggelire) meg minek venne bárki vegát? :)
Nem lett volna ez egy rossz kártya, de az AMD tett róla, hogy a saját sírját ássa meg a töketlenkedésével.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4033) kvarc válasza Shkiz0 (#4032) üzenetére


kvarc
tag

Hát meghoztad a kedvem az Nvidia 2000 szériához. Dobom az ablakon a Vegát és várom a Volta 2080 bejelentést. Úgy is Nvidia párti voltam. 1080TI-ről váltottam Vegára, és ami meglepő egyáltalán nem bántam meg eddig a pillanatig. De így a kilátásokat olvasva .....

(#4034) Shkiz0 válasza kvarc (#4033) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem is par napon mult, hogy nem Ti lett.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4035) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Van meg valakinek itt Asus rog vegaja?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4036) #45185024 válasza Shkiz0 (#4035) üzenetére


#45185024
törölt tag

Miért... nem ismered mind személyesen ? :DDD
Hát fiúk hírek azok vannak de nem betehetőek ide.
Mindenesetre egy meleg tudósról elnevezett kártya lehet megoldja a bányászkérdést, ami mindenkinek jó ugye :)

(#4037) skitzoo válasza Shkiz0 (#4035) üzenetére


skitzoo
senior tag

Hétfőre már lesz. :DDD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#4039) TESCO-Zsömle válasza kvarc (#4031) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Régabbi az annál. ;)

Maga a koncepció 2008-ban mutatkozott be a skulltrail platformmal, annak is koponya volt a logója, de inkább volt az akkori Intel logó átdolgozott változata. A konktér logó az X79-es alaplapokkal jött 2011-ben.

Hétfőn lesz pont 10 éves a Skulltrail és vele a koponya, mint az intel gaming platformjának logója.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4041) kvarc válasza TESCO-Zsömle (#4039) üzenetére


kvarc
tag

Köszönöm a felvilágosítást. :R Én nem találkoztam 730 SSD előtt a logóval.

(#4042) #45185024


#45185024
törölt tag

SAPPHIRE PULSE Radeon RX Vega 56 - Overview Hivatalos:SapphireTechnology
Ez lenne az olcsó Vega ha lenne ennek a szóösszetételnek manapság bármi értelme. Mindentől függetlenül jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#4043) hajbel válasza #45185024 (#4042) üzenetére


hajbel
addikt

De hülye helyre tették a tápcsatlakozót.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#4044) kvarc válasza hajbel (#4043) üzenetére


kvarc
tag

Ott van vége a nyáknak. Utána már csak hűtő van.

(#4045) hajbel válasza kvarc (#4044) üzenetére


hajbel
addikt

Tudom, de ettől még nagyon hülyén néz ki. A LED-et meg pont alá tették, tehát akinek pl. tápfedőn van egy nyílás kábelmenedzsmentnek az választhat, hogy hülyén fog kinézni a gépe, vagy feleslegesen terheli kábellel a hátsó kábelmenedzsmentre fenntartott részt.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#4046) Hajdi


Hajdi
senior tag

Csak hogy ne unatkozzunk! Ezt lőttem az imént:

wtf?

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#4047) lacus83 válasza Hajdi (#4046) üzenetére


lacus83
senior tag

Akkor a hw info mellé felírhatjuk a GPU Zt is.
:DDD
Értem én hogy vannak mindig lehetnek gondok, de ha idén nem hoz AMD semmit hogy nincsen idejük rendet tenni?
Azt is elhiszem, hogy kicsit elkapkodták a Vega rajtot ami már eleve sokat késett :K, meg nem győzik kakaóval a teljes pitét mert éhesek a bányászok, Nah de Nah tegyenek már rendet. :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#4048) Hajdi válasza lacus83 (#4047) üzenetére


Hajdi
senior tag

Kapitalizmus - költségvetés....
Ki tud olcsóbbat gyártani, olykor a minőség rovására. Nem ok nélkül sípol több embernek is a Vega..Van 2 személyes ismerősöm, mindkettőnek sípol, bár ott ref kari van, amit nem veni észre, ha felpörög a mókuskerék.

Csalódtam a Vega-ban. Fél nap játék után bármit lehűtenék ezzel a hűtővel, de itt azt sem tudni, mi az a hotspot, ami random melegszik a mai napig...

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#4049) Shkiz0 válasza Hajdi (#4048) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A custom is "cicereg" ha ez megnyugtat :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4050) Hajdi


Hajdi
senior tag

Bár mára eljutottam arra a szintre, hogy lesz...om a monitirozó programokat, mivel sem Ryzen-nél, sem pedig Vega-nal nem működnek normálisan. Ha pedig a Hotspot, vagy éppen a HBM ugrik költői magasságba, hát az sem érdekel, mert erre való ugyebár a garancia.

(#4049) Shkiz0: Mert szar kondikkal szerelték és szénné van hajtva :P
Avagy tücsök alapokkal szerelt kártyák! Ezért nem hallok ciripelést nyáron, mert az AMD összeszedi őket és felhasználja.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.