Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) AtHoS válasza chopin42 (#11000) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vega kártyával csináltak már ilyet, igaz nem Pulse volt, hanem Red Dragon 56 [link]

read-only mode on the forum

(#11002) chopin42 válasza AtHoS (#11001) üzenetére


chopin42
őstag

Az is rövid pcb, ha minden igaz, kösz a linket!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11003) ScomComputer válasza AtHoS (#11001) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Ez vega 64 teljesítmeny vega 56 al".....mi van ? :U

(#11004) Shkiz0 válasza ScomComputer (#11003) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az, hogy ennyit tud a vega64 is kb, amit neki sikerült kihozni optimalizálva 56-al.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11005) AtHoS válasza ScomComputer (#11003) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt van egy topik Firestrike/superpostion eredmény statisztika gyűjtő tábla [link]

Kvg fórumtárs arra gondolt az idézett mondattal, hogy a hűtőcserének köszönhetően a PowerColor Red Devil Vega 56 Firestrike GS pontja a Vega 64 kártyák alap értékére emelkedett

szerk.

Na Shkiz0 rövidebben összefoglalta a lényeget :)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11006) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Köszönöm a válaszokat,értettem én mire gondol,csak ugye új vega-sként nem igen hittem el,hogy be lehet érni egy 56-al a 64-et... :B

(#11007) Shkiz0 válasza ScomComputer (#11006) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

De be. Sőt, a baj, hogy 64-re már nem tudsz ennyit tenni, mert melegszik is, meg a másik gond, hogy memóriasávszél limitbe fut bele. Sok program esetén jól látható, ha emeled a mem órajelét 1100 körülre mennyit gyorsul.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11008) chopin42 válasza ScomComputer (#11006) üzenetére


chopin42
őstag

Annó gamresnexus pusztán a powerlimit kitolásáva (vagy a hbm tudninggal?)l 2%al vert a vega 64-et :D Sőt, eléggé elmebeteg moddolással verte a 2070-et is :D [link]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11009) Kvg válasza chopin42 (#11000) üzenetére


Kvg
senior tag

Én igen 55 60fok a hömérséklet VRM hbm is!!! 200W so so. Powercolor Red Dragon-nál adja. Tiéd is nano pcb. Hajrá!
Korábban írásaim vannak, így nem idézek.

[ Szerkesztve ]

(#11010) Tubica válasza ScomComputer (#10993) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia.

Nálam ezek a hőfokok vannak :)
Szoba, kb 30 fokos.

Üdv. Tubica :R

Szerk: A bal oldalnál, esetleg valaki segítene, hogy kell beállítani :D Tudom, hogy így elég hektikus !

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#11011) Zagazon0


Zagazon0
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Pár napja vettem egy Asus Strix Vega 56 kártyát , de nem igazán úgy működik , mint reméltem.
Letöröltem a korábbi Nvidia drivereket manuálisan , feltettem a Radeont , de már ott is bajlódtam , mert nem igazán menti el a változtatásaimat , újraindításkor elfelejti a rendszer.
De ez még a kissebbik gond , a nagyobb , hogy játék közben a kártya egy bizonyos ponton "elengedi" a dolgot, az előtte 1000-1100 Mhz-es freki , és olyan 80-110 Wattos áramfelvétel helyett 30-40 re droppol és 45-50Wattot vesz fel valamiért. Ahogy ez megtörténik ,utána jó ideig úgy is marad , van hogy játék újraindításig.
Többször újraraktam már a drivert. Teszteltem MSI AB mellett , és nélkül , GPU Tweak mellett és nélkül , mindenhol ugyan ez.
Próbáltam azt is hogy semmilyen változtatást nem eszközölök az alap Radeon driveren, se a Wattsmanon , úgy is ez van.
Egy Thermaltake Toughpower SFX 600W Gold tápot használok , ennek elvileg elégnek kéne lennie.
A Power limitet huzigálva sem értem el semmit.

Nagyon megköszönném a segítséget , mert még annyira nem értek az illesztőprogramhoz , hátha valamit elnéztem , vagy kihagytam.

(#11012) Raggie válasza Zagazon0 (#11011) üzenetére


Raggie
őstag

DDU megvolt a régi driverek törlése után?

Clint Eastwood FTW

(#11013) Shkiz0 válasza Zagazon0 (#11011) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kiindulási alapnak. (HBM nálad nem fog menni 1000-et mert ez 64)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11014) ScomComputer válasza Shkiz0 (#11013) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nálam megy 1000-t , éppen most tesztelgetem eddig semmi gond..

Van értelme ennyin járatni,hoz annyit ? :F

[ Szerkesztve ]

(#11015) ArmanD. válasza Zagazon0 (#11011) üzenetére


ArmanD.
őstag

Milyen proci van mellette?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#11016) golya87 válasza ScomComputer (#11014) üzenetére


golya87
őstag

Ez egy Strix? GPU-Z screen-t tudsz küldeni?

(#11017) Zagazon0 válasza ArmanD. (#11015) üzenetére


Zagazon0
csendes tag

Egy ryzen 5 2600 van mellette, meg 16giga 3200as predator

(#11018) Zagazon0 válasza Raggie (#11012) üzenetére


Zagazon0
csendes tag

Azt nem csináltam meg.
Fontos lett volna?

(#11019) Cyberboy42 válasza Zagazon0 (#11011) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

több játékkal is próbáltad? esetleg nem lehet a melgedés miatt a throttling? hogy állnak a hőfokok?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11020) ScomComputer válasza golya87 (#11016) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem, Pulse vega 56,minek gpu-z, a hwinfo a legjobb... ;)

(#11021) #82819712 válasza ScomComputer (#11020) üzenetére


#82819712
törölt tag

Azé' mert GPU Z ben van Asus rog skin :))
Csak az a lényeg legyen sok adat arról amikor valakinek throttling-ol mert így tudnak itt segíteni a fiúk hogy mi az ok

[ Szerkesztve ]

(#11022) Zagazon0 válasza Cyberboy42 (#11019) üzenetére


Zagazon0
csendes tag

A GPU hőmérséklete normális , 1440p ben borderlangs 2 közben full grafikán 65fokon mozog , ami sztem nem igazán magas , és kitolja a 75fps-t egy ideig, aztán kitalálja , hogy mégsem akar működni , és elengedi az egészet.
De akkor sem emelkedik a hőfoka , sőt csökken is , mert nem adja le a teljesítményt.
A tápom ventije is többet forog mint korábban, pedig nem vesz fel több áramot a gép mint az előző kártyánál (1070ti)

[ Szerkesztve ]

(#11023) golya87 válasza ScomComputer (#11020) üzenetére


golya87
őstag

Igazából mindegy, csak azon tudom hol írja ki, hogy Samsung HBM-ed van. Míg a Strix 56 biztosan Hynix HBM.

(#11024) ScomComputer válasza golya87 (#11023) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ja értem, igen samsung van rajta,akkor azért megy ennyit, a hynix az nem megy 1000-n,ezek szerint, de megéri 1000-n járatni,hoz e annyit,hogy megérje?
:B

(#11025) Speed® válasza ScomComputer (#11024) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem feltétlenül. A TDPt, ill. a hűtőkapacitást érdemes inkább a GPUra kihegyezni szerintem, annak több haszna van, nem sávszélesség limitált.

(#11026) golya87 válasza Speed® (#11025) üzenetére


golya87
őstag

Erről időszakonként változik a vélemény. Kezdetben a HBM volt a fontos, most épp a GPU. Amire én használtam, ott a HBM számított.

(#11027) bozont válasza golya87 (#11026) üzenetére


bozont
veterán

Én amúgy furcsállom ezt a sávszél limites dolgot. A közel 0.5TB/s ne lenne elég? :F Vagy ennyire gyenge a HBM az időzítések terén?

(#11028) Speed® válasza golya87 (#11026) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam konstans a vélemény, szeretem a csendet..eszembe sem jutott HBM OCval rátenni még egy lapáttal, így is 225Wig szalad maxboostal.

(#11029) Zagazon0 válasza Raggie (#11012) üzenetére


Zagazon0
csendes tag

Közben megcsináltam a DDU-t , újraraktam a radeon szoftvert és teszteltem mégegyet.
A képeken látszik , hogy valamiért nem vesz fel elég áramot a kártya , valamiért a freki se úgy néz ki mint kéne.

Ja és ami furcsa még , hogy a radeon szoftver is 800 mhz et ír a videó memóriához , MSI AB is annyira van állítva , de mindig 700on megy

[ Szerkesztve ]

(#11030) AtHoS válasza Zagazon0 (#11029) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Chill rá tud kavarni a fogyasztásra/órajelre. Konfiguráld be számodra megfelelő fps tartományra a Radeon Settings játékhoz kapcsolódó beállításoknál vagy kapcsold ki globálisan (én előbbit javaslom)

read-only mode on the forum

(#11031) korcsi válasza Zagazon0 (#11029) üzenetére


korcsi
veterán

GPU hotspot hőmérséklet? HWinfo megmondja. Vagy GPUz sensors fül.

TRSS-el abból is kiírathatók infók, vagy játék alatt fut és megnézed mennyi volt a maximum.

Azért 700MHz a ram freki, mert az alacsony GPU órajelhez ez tartozik.

(#11030) AtHoS: Szerintem amíg gondja van, addig a chill-t és minden más korlátozót iktasson ki, nehogy bezavarjon. ahogy írtad részben :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11032) ScomComputer válasza Zagazon0 (#11029) üzenetére


ScomComputer
veterán

Leírom én is de hiába ,mert úgy sem csinálod meg....törölj le minden Msi AB, Asus GPU Tweak és egyéb szemetet, de úgy,hogy teljesen távolítsd el, és mindent a radeon settings(driveben) állítsd be, mert ezek a un. third party progik bekavarnak..nekem a ventivezélésbe kavart be az msi ab...
A radeon driver tökéletesen elég mindenre, nem kell külső program..
Meg ne a gpu-z-t használd, ahogy írták is tedd fel a hwinfó64 legújabb beta verzióját és azzal használd..
Ja és ne ilyen kaki játékokat próbáljad már hanem valami vga zabálót... :P

(#11025) Speed(R):thx...én is szeretem a csendet... :)

[ Szerkesztve ]

(#11033) Zagazon0 válasza AtHoS (#11030) üzenetére


Zagazon0
csendes tag

A teszt alatt a Radeon Chill ki volt kapcsolva. Eleinte próbálkoztam vele , de semmit nem változtatott.
Amit érdekesnek tartok , hogy a kártya Benchmark alatt viszont felveszi a szükséges áramot , 200-220 at is, de egyik játékban sem megy 70-90 fölé.

Mellesleg volt már hogy nem volt fenn semmi 3rd party cucc , se MSI AB , se Tweak , semmi , és ugyan ezt csinálta. Most azért raktam fel , hogy tudjam mutatni hogy hogy viselkedik a kártya , csinálhassak róla egy képet.
Minek teszteljem még GPU zabálósabb cuccal , ha ezt sem viszi rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#11034) BReal válasza Zagazon0 (#11033) üzenetére


BReal
addikt

Reddit link, egyik válasz:

"BL2 (and BL:TPS) use PhysX for way too many ingame objects by default. Set it to Low or Disabled, and your FPS should skyrocket."

(#11035) chopin42 válasza Zagazon0 (#11033) üzenetére


chopin42
őstag

Oké. Ha "bencsmárkban" felveszi az áramot, máshol meg nem, az azt jelenti, hogy nincs kihajtva. Lehet, hogy a kártya nevetve viszi a cuccaid, ezért felesleges neki feljebb boostolni. Ez lehet pl cpu limittől is.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11036) Kolbi_30 válasza Zagazon0 (#11033) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nálam a VGA word of Warships alatt kb 450-500 Mhz-en jár..meg kb 90 wattot ker..
A kérdés te mivel játszol mert nem láttam csak hogy droppolsz. A dropp nálad játékon belül okoz problémát?.....stb

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#11037) Zagazon0 válasza BReal (#11034) üzenetére


Zagazon0
csendes tag

Nálam nem is engedi állítani. Amúgy ez nem valami Nvidiás cucc?

(#11038) BReal válasza Zagazon0 (#11037) üzenetére


BReal
addikt

Elvileg de, gyakorlatilag a 270X-emmel az Arkham játékokban is engedte bekapcsolni.

Edit: "in WillowEngine.cfg I've set PhysXLevel=0", mivel ő sem tudta állítani.

[ Szerkesztve ]

(#11039) #82819712 válasza BReal (#11034) üzenetére


#82819712
törölt tag

Abban nincsen valami ráció és ezt főleg a váltók tudnák megmondani hogy maga a Borderlands vagy a PhysX tárol el valamit vagy gyűjt be adatot a kártyáról ? Ami 1070Ti ->Vega 56 váltás után hamis pl memória mérete stb és ez lehet a hibaforrás oka? Tehát egy mentett állás elmentése után egy Borderlands vagy PhysX Reinstall install megoldaná ?
Ezt nyílván a váltó emberek tapasztalata megmondaná...
De nvidiás ez egy zárt rendszer a fizikai emulációhoz de ez AMDseknél is fenn kell legyen.
ez ugye neked fel van installálva a gépedre?
ez olyasmi mint a direct x

[ Szerkesztve ]

(#11040) Zagazon0 válasza Kolbi_30 (#11036) üzenetére


Zagazon0
csendes tag

Borderlands 2 vel próbáltam eddig , meg Spiral Knights-al.
A másodikat valósínű nem ismered , mert nem egy ismert játék , de a lényeg , hogy az inkább proci orinetáltabb játék , kb mint a World of Warcraft , és az előző kártyánál semmi baja nem volt , most viszont úgy viselkedik ez is , mint ahogy a borderlands.
Alapvetően úgy néz ki , hogy belépek , eleinte az előre beállíott , lekorlátozott 72 fps em van , mert a 75hz-es kijelzőmnél az ennél nagyobb fps screen tearinggel , 50-60 wattot eszik a játék , de full az fps. Játszok kicsit , jön pár enemy , és egyszer csak csinál egy olyat , hogy lejjebb esik az áram felvétel , lejjebb esik a frekvencia , és az előtte 72 fps em 45-40 vagy akár 30 ra is leesik.
A processzorral nem lehet gond , ugyanis 2 hete ugyanezzel a játékkal , ugyanezzel grafikával és beállításokkal a 1070ti-m végig a maximálisra állított 72 fps-en tartotta a játékot , és csak a GPU volt cserélve a gépben.
Ha olyan könnyen vinné a kártya a játékot , hogy nem tertheli le eléggé , akkor miért 40 fps-em van játék közbe?

(#11041) Zagazon0 válasza #82819712 (#11039) üzenetére


Zagazon0
csendes tag

9.18.0907 ez a verzió van fennt.

(#11042) #82819712 válasza Zagazon0 (#11041) üzenetére


#82819712
törölt tag

Figy az egy próbát megér hogy csak a physXet uninstallálod és ujra installálod
az mentett állást sem érinti ezért nem fáj semmibe.
Hátha alapállapotba kerül tőle valamilyen érték
csak tipp

(#11043) bozont válasza Zagazon0 (#11040) üzenetére


bozont
veterán

A Borderlands 2 nálam sem terheli maxra a kártyát, viszont nem is esik be az fps hosszú játék során sem. Ennél a játéknál ahogy írták is, a physx-et érdemes minimumra állítani, mert AMD és újabb nVidia kártyáknál a cpu számolja az effekteket és szépen megtudja akasztani az fps-t.

Ha más játéknál is előjön (a Spiral Knights megint nem egy vga gyilkos játék), akkor monitorozni kellene a hőmérsékleteket, főleg a gpu hotspotot mert állítólag az alapján szabályoz a kártya, érdemes 100 °C alatt tartani és akkor biztos nem throttlingol.
Esetleg a windows energiagazdálkodás beállításokra érdemes ránézni rendben van e.
Ha más nem segít, akkor win reinstall, nem kizárt hogy valami kavar maradt az nVidia driver után. Bár elvileg nem szabadna problémát okozni a cserének.

Így fut nálam, először chill-el, mikor először átmegyek Moxxi bárján utána kapcsoltam ki. Sajnos ezzel a driver verzióval (19.3.3) valamiért nem mutatja a cpu használatot.

(#11044) Zagazon0 válasza bozont (#11043) üzenetére


Zagazon0
csendes tag

Köszi a videót.
Nálam a GPU SLCK ami neked olyan 1400-1500 között van , nekem játék közben végig 400-800 között van , kit tudja miért...
a GPU hotspot is 60-65 fokon van max.

(#11045) Zagazon0 válasza bozont (#11043) üzenetére


Zagazon0
csendes tag

Azt le tudod még írni, mivel monitoroztad a GPU adatokat?
Mert akkor letörlöm az MSI-t, és elmegyek oda, ahol te álltál a játékba, összehasonlításképp.
Ha ez se jön be, gép reinstall. Amit az eleje óta próbálok. megúszni.

(#11046) ScomComputer válasza Zagazon0 (#11045) üzenetére


ScomComputer
veterán

Már írtam neked én is a driverben minden benne van( a monitorozó progi is,nézz utána vannak videók a yt.-on,mit hogyan kell...), de csak nem láttunk tőled semmit, egy hwinfo64-s képet sem a vga részről, pedig az lenne a lényeg,de úgy csináld, hogy elindítod a hwifot a háttérben, más progit nem és játszol egy 10-20 pőercet utána küldöd róla a képet...
Ha nem csinálod amit mondanak,minek írsz ide segítségért.... :U

Meg próbáld már meg másik játékkal,mint ahogy írtam is anno, ne a "Borderlands 2"-vel valami erősebb BF5, vagy más Division 2,stb... ;)

[ Szerkesztve ]

(#11047) #82819712 válasza Zagazon0 (#11045) üzenetére


#82819712
törölt tag

Erre is van ám megoldás, Nincs SSD-d meg wincsid ?
Wincsin csinálsz egy 60 gigás patriciót, felnyomsz egy szűz wint azokkal a dolgokkal amit a játék kér (csak azt így kizárható az ilyen bányászvírus és hasonló)
direct x 9 11 12 physX. Kipróbálod de lehetőleg ne csak azzal ami jelenleg rosszul fut hanem egy Metro Exodus egy Far cry 5 el ami mindenkinek hibátlanul fut.
és ha minden oké akkor átteszed a particiót egy GHOST-tal SSD-re ha meg nem oké ott vannak az adataid az eredeti SSD-n és visszarakod.

[ Szerkesztve ]

(#11048) MiklosSaS válasza #82819712 (#11047) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te, mi az a "wincsi" ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11049) Kvg válasza bozont (#11043) üzenetére


Kvg
senior tag

Van rosszabb is CSGO egy hulladék lett. a modern patch után három perc és be telt a pohár.
GPU 40W, GPU 500mhz és a hbm is 500mhz 100 fps Vega 56 full lag. három perc utám ALT+F4. Gané. Ryzen 2 es újítást 3X meg gondomom, mert pénz kidobás így. Trójai banda. :(((

[ Szerkesztve ]

(#11050) R3laX válasza MiklosSaS (#11048) üzenetére


R3laX
addikt

bocsi, ezt nem hagyhatom ki
:DD
Da Wincsi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.