Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) gaborw


gaborw
tag

Akkor ezt feldobhatom az Asrock Radeon VII-is. Hisz az összes ugyan az, csak a címke màs. Asrock oldalàn még nincs fenn.

(#9802) Picco válasza Speed® (#9796) üzenetére


Picco
addikt

schawo seasonic focus 550-es platinaja nem birta a gyurodest, nem emlekszem mar hogy V56 vagy 64 volt neki.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9803) vhunor válasza micafighter (#9800) üzenetére


vhunor
őstag

Akkor a shutdown lesz az, afterburner nincs fent.

(#9804) Mika1227


Mika1227
őstag

Ha bekapcsolom a gépet magától nem kapcsolódik be a monitor, egy DP-Hdmi kábellel csatlakozik (Vega 56). Eddig dvi csatlakozóval nem volt ilyen ( Gtx 1070). Vagy valamit állítani kell a beállításoknál?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#9805) beef válasza Mika1227 (#9804) üzenetére


beef
őstag

Kábelcsere első körben, mert működnie kell minden állítgatás nélkül.

(#9806) Picco válasza Mika1227 (#9804) üzenetére


Picco
addikt

en kiprobalnam atalakitas nelkul valami jo minosegu kabellel. hdmi-hdmi vagy dp-dp. bar szerintem csak 4k monitornal hallottam hasonlo problemarol.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9807) AtHoS válasza gaborw (#9801) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen, rámegy az összes VII-re márkától függetlenül. A letölthető fájl tartalmaz mindent ami a FW frissítéshez szükséges azt írták egyéb fórumokon

Mika1227

Milyen célból használod DP->HDMI átalakítással a monitort és miért nem HDMI-HDMI kábellel?

read-only mode on the forum

(#9808) Mika1227 válasza beef (#9805) üzenetére


Mika1227
őstag

Új kábel most vettem, a monitoron csak dvi illetve hdmi van. A kártya hdmi kimenetén meg tv van.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#9809) AtHoS válasza Mika1227 (#9808) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor első körben húzd ki a TV-t a VGA-ból és úgy nézd meg, hogy csak a monitor van rádugva a DP->HDMI kábellel.

Egyébként attól, hogy új a kábel még lehet hibás darab

Szerk.

No meg ha eddig nem volt használva a monitor HDMI bemenete még az is lehet működésképtelen

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9810) Kvg válasza Mika1227 (#9808) üzenetére


Kvg
senior tag

Nem akarsz monitort váltani? A Vega kikéri magának a 60Hz es monitort.

(#9811) Picco válasza Mika1227 (#9808) üzenetére


Picco
addikt

en fogadni mernek ra hogy ha atdugod a hdmi kabelt a monitorba mukodni fog. mivel a TV-t (gondolom) nem hasznalod magaba monitorkent, en oda vennek inkabb egy olcso hdmi->DP atalakitot.

nalam monitor DP-DP
Rift HDMI
4K TV 5m hdmi kabel DP-re alakitva
tokeletesen mukodik mindharom.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9812) gaborw


gaborw
tag

Felraktam az új Biost. Meglàtjuk.

(#9813) micafighter válasza Picco (#9802) üzenetére


micafighter
nagyúr

V56 pulse alulfeszelve.

(#9814) windlord válasza Kvg (#9810) üzenetére


windlord
őstag

Mi az, hogy kikeri? Milyet szeret?

(#9815) Mika1227 válasza Picco (#9811) üzenetére


Mika1227
őstag

A tv-s hdmi kábel 10 méteres, van egy rövidebb de az meg túl rövid de majd kipróbálom.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#9816) gaborw válasza AtHoS (#9798) üzenetére


gaborw
tag

Kipróbáltam az új Biost Radeon VII-hez. 1-2 óra Metro Exodus-nál 1440p Extreme beállításon, minden bekapcsolva maxon, már csak nagyon ritkán néz be 60 fps alá. Max és átlag fps-nél nem vettem észre sok különbséget. Nekem stabilabbnak tűnik, minimum fps-t tekintve mindenféleképpen.

(#9817) Picco válasza Mika1227 (#9815) üzenetére


Picco
addikt

egy probanak jo lehet, egy bekapcsolasig, bar ha el van vezetve igenyesen akkor megertem hogy nem akarodzik

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9818) gaborw válasza AtHoS (#9807) üzenetére


gaborw
tag

Megnéztem az OC-ben brutàlis lett. Gpu 1980 eddig stabil fesz emelés nélkül. Ha így stabil marad megpróbàlom feljebb is.

(#9819) gergom


gergom
csendes újonc

Leszedtem a Radeon VII burkolatát és ráraktam 2 12cm-es ventilátort. Pont befedik a hűtőborát:

Ilyenek a hőfokok fél óra Unigine Heaven után (960mV):

A ventilátor fordulatszámot rosszul jelzi, de a beállítások működnek. Sokkal halkabb, mint a gyári ventikkel.
A teljes gép fogyasztása ~250W falból Unigine alatt. Játékonál ~270W.

(#9820) gaborw


gaborw
tag

Te egy àllat vagy! Jó értelemben! 😂

(#9821) Kvg válasza gaborw (#9818) üzenetére


Kvg
senior tag

Az szép. Kérünk szépen a Fire strike GS pontot jól beállítva ne 350W al, ha lesz időd rá!

[ Szerkesztve ]

(#9822) micafighter válasza gergom (#9819) üzenetére


micafighter
nagyúr

Még hogy sokat fogyaszt a vega 😂

(#9823) gergom válasza micafighter (#9822) üzenetére


gergom
csendes újonc

Hát igen, a 7nm-nek azért vannak előnyei.
A ref. Vega 64 teljesítményét 120-130W-ból ki tudom hozni :)

(#9824) david_97


david_97
senior tag

Srácok mennyire éri meg jó áron beszerezni egy nyilvánvaló bányász msi vega 64-et? Nagyon agyon szokták ezeket hajtani?

(#9825) varmi2 válasza david_97 (#9824) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha van gari, akkor vehető.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#9826) AtHoS


AtHoS
nagyúr

19.2.3 [link]

Fixed Issues

- Battlefield™ V players may experience character outlines stuck on screen after being revived.
- Fan speeds may remain elevated for longer periods than expected when using Tuning Control Auto Overclock or manual fan curve in Radeon WattMan on AMD Radeon VII.
- ReLive wireless VR may experience an application crash or hang during extended periods of play.
- Zero RPM will correctly disable in Radeon WattMan on available system configurations when manual fan curve is enabled.
- A loss of video may be intermittently experienced when launching a fullscreen player application with Radeon FreeSync enabled.

Known Issues

- Mouse lag or system slowdown is observed for extended periods of time with two or more displays connected and one display switched off.
- Changes made in Radeon WattMan settings via Radeon Overlay may sometimes not save or take effect once Radeon Overlay is closed.
- Some Mobile or Hybrid Graphics system configurations may intermittently experience green flicker when moving the mouse over YouTube™ videos in Chrome web browser. A work around if this occurs is to disable hardware acceleration.
- Radeon WattMan settings changes may intermittently not apply on AMD Radeon VII.
- Performance metrics overlay and Radeon WattMan gauges may experience inaccurate fluctuating readings on AMD Radeon VII.

read-only mode on the forum

(#9827) chopin42 válasza AtHoS (#9826) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm. Lehet, hogy erre megéri frissíteni, megint...?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9828) Televan74


Televan74
nagyúr

Ma reggel fórumozás alatt behalt a kártyám.Fekete kép,ventilátorok 100% -on,kikapcs,bekapcs,semmi,Be se kapcsolt a monitor.Se HDMI,se DP -ra nem reagált. Visszaküldtem az Alzának,már postán a csomag.Most pár napi notebook lesz a társam. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9829) Raggie válasza Televan74 (#9828) üzenetére


Raggie
őstag

A kártya teljes áramtalanítását próbáltad(fizikailag gépből ki és vissza)? Volt piszkálva a kártya vagy csak Wattmannal?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#9830) hajbel válasza Raggie (#9829) üzenetére


hajbel
addikt

Mostmár úgyis mindegy ;]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9831) Televan74 válasza Raggie (#9829) üzenetére


Televan74
nagyúr

Teljesen friss telepítés volt,tegnap este raktam fel a 19.2.3 drivert.Gép ki és be kapcsolás megvolt.HDMI és DP porton semmilyen jelet nem adott le,a monitor nem reagált rá.A DR. Debug nem dobott semmilyen bios kódot.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9832) chopin42 válasza Televan74 (#9831) üzenetére


chopin42
őstag

Nálam pont ez történt az elsővel, mikor megküldtem kombustorral...
Fekete kép, 100%, utána se kép, se hang. Kezdem azt hinni, hogy nem is attól halt be, az max a végső lökés volt, mivel nekem az ocuk újracsomagoltat küldött, újként...A biosok se voltak rendben, mind a kettő a 180w volt gyárilag, csodálkoztam is.
Szóval nálad is lehet gyári hiba, vagy akár nem megfelelő beállítás is...
A mostani nálam rendben üzemel (kopp-kopp).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9833) AtHoS válasza chopin42 (#9827) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én feldobtam, de érdemben nem tudok nyilatkozni, csak winben motoszoltam eddig, itt meg azért csak nem problémás :B

Televan

Ehhh....ez kellemetlen. Kíváncsi vagyok Alza-nál hogyan megy egy ilyen ügymenet, szóval ne legyél rest a fejleményekkel jelentkezni majd :K

read-only mode on the forum

(#9834) AtHoS


AtHoS
nagyúr

MSI Afterburner 4.6.0 Beta 15 (14697)

Includes full RVII support, including overclocking

read-only mode on the forum

(#9835) hajbel


hajbel
addikt

Érdekes. Remélem, hogy már lehet UV-zni a Vega VII-et. Érdekelne, hogy mennyire lehet OC-zni.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9836) AtHoS válasza hajbel (#9835) üzenetére


AtHoS
nagyúr

chipje válogatja, de gyári hűtő polír után 2000+ MHz-et kihoztak belőle, miközben hőfok is jelentősen javult [link] Firestrike GS majdnem 32k-ig ugrott meg

szerk.

Vizes mod eredmény ott az előző linkben

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9837) SzlobiG válasza AtHoS (#9836) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez azért nem rossz. Viszont az a durva, hogy egy 1080 Ti is közel ennyit tud azt már vagy 2 éves vga. :D

(#9838) hajbel válasza AtHoS (#9836) üzenetére


hajbel
addikt

Kösz! Megnézném, hogy mennyi az annyi játékban is, mondjuk egy húzott 1080 ti ellen.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9839) AtHoS válasza hajbel (#9838) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt én is mondjuk ha véletlenül itt lenne az asztal alatt a gépházban :DDD

SzlobiG

Öreg VGA nem vén VGA :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9840) micafighter válasza AtHoS (#9836) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez igen érdekes, köszi a linket :R

Ezek fényében lehet lecsiszolom az AIOm és a vega56om érintkező felületét is :DDD

Nem gondoltam hogy ennyit számíthat höfokban.

[ Szerkesztve ]

(#9841) kvarc válasza AtHoS (#9836) üzenetére


kvarc
tag

Nekem polir és fizikai beavatkozás nélkül 1950MHz megy fesz emelés nélkül a Radeon VII.

(#9842) gaborw


gaborw
tag

Nekem 1970, szintén fesz emelés nélkül.

(#9843) hajbel válasza kvarc (#9841) üzenetére


hajbel
addikt

Az UV megy már? 2.2-ben még azt hiszem nem lehetett UV-zni. Mennyire az igazi órajel?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9844) kvarc válasza hajbel (#9843) üzenetére


kvarc
tag

Használja 1950-t. 1800-1990 között van játék és tesztek alatt. Egyik teszt alatt 1990 volt a wattman által mert legmagasabb freki.

(#9845) Yany válasza Televan74 (#9831) üzenetére


Yany
addikt

Érdekes. Nekem amióta a Vega duruzsol a odabenn, elektrosztatikusan érzékeny lett a gépem és amikor a házhoz érek, pontosan ugyanezeket a tüneteket produkálja: fekete kép 100-as venti. Rx480-assal semmi hasonló gondom nem volt.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#9846) Televan74 válasza Yany (#9845) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lehet rengeteg refurbished ment ki így a vége felé.Próba szerencse alapon.Ha kibírja a garancia időt akkor ok,ha nem akkor azt bukta a cég. Lehet bele van kalkulálva ezeknél a kártyáknál egy 30% -os hibaarány.Nem tudom,csak próbálok észszerűen találgatni! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9847) Kvg válasza Televan74 (#9846) üzenetére


Kvg
senior tag

Tudod milyen sok a 30% meghibásodási arány? Bármelyik céget csődbe vinne, egyet kivéve.

[ Szerkesztve ]

(#9848) Televan74 válasza Kvg (#9847) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én azt csak a refurb kártyákra értettem. :U De lehet nincs ilyen csak a képzeletem szüleménye. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9849) gergom válasza hajbel (#9843) üzenetére


gergom
csendes újonc

Az UV már a 2.1-nél is működik, én még azzal használom. A következő beállításokat teszteltem:
1450MHz@800mV fogyasztás 110W kb. ref Vega 64 FPS
1600Mhz@860mV, 135W, ref. Vega +10-15%
1800Mhz@955mV, 190W, FPS mint a tesztekben.
A #9819-es hozzászólásomban levő hűtéssel.
A fogyasztás a teljes kártya, nem csak a GPU power.

[ Szerkesztve ]

(#9850) AtHoS válasza kvarc (#9841) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A linken a hőfokok az érdekesebbek, persze ennek kihatása van az órajelre is

"2013Mhz 1153mV 99% 1249Mhz Memory Max temps: 55C and 84C"

Nekem erre nincs rálátásom, a hőfokokat Ti tudjátok igazolni, hogy valóban jobbak-e, mint a "mod" előtt lehettek

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.