Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) AtHoS


AtHoS
nagyúr

No nemsokára jön egy új DEMO, amivel UV/OC stabilitást lehet majd tesztelgetni:

AMD Radeon FreeSync™ 2 HDR Technology Oasis Demo

persze a technológiai fícsörök is nézegethetőek benne....nem kell izgulni, csak 5+ GB a telepítője :DDD

read-only mode on the forum

(#9852) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Watercool VII - mire nem jó egy 18 dolcsis vizesblokk: 2199hz OC

read-only mode on the forum

(#9853) Shkiz0 válasza AtHoS (#9852) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jó lett ez a kártya, csak sok a "kár":
- kár, hogy kb. ugyanaz van mint a Vega esetén, pláne annak fényében, hogy most nincs már bányászláz
- kár, hogy nem rögtön ez jött a Vega helyett, akkor most sokkal másabb lenne a fogadtatás.
- kár, hogy idehaza a nagykerek többsége még csak kb időpontot sem tudott mondani, hogy mikor érkezhet belőle egyáltalán, nem hogy esetleg még emberi áron is legyen. (bár ez a pont kicsit kapcsolódik az elsőhöz is)

Később, ha lesz rá FC blokk, egész jónak tűnik amúgy, de ugye eléggé felkavarhatja az a vizet, hogy most már megy a FS NV karikkal is, és sokan lehet onnan fognak választani.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9854) Kvg válasza Shkiz0 (#9853) üzenetére


Kvg
senior tag

Miért akarsz kereskedőként bányászlázat?
Volt egy nagy az pont elég volt.
Most is van egy elit réteg aki könnyedén kifizeti ezt az árat, úgy hogy a többi VGA olcsó. Ez fáj neked? :U

[ Szerkesztve ]

(#9855) Shkiz0 válasza Kvg (#9854) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Te értelmezed is amit írok? Megint te kelted a flamet feleslegesen... (anno is ezt csináltad az Asus-al)
Mert kéltem....

Ki akar bányászlázat?
Ha már legalább okoskodsz vedd már a fáradtságot és nézz utána a dolgoknak.
De segítek ne fáradj.
Ethash alatt 90Mh/s-et tud 295-300W fogyasztással, azaz naponta jelenleg 0.32$-t hoz tisztán.
OCUK-on 799 font a legolcsóbb Radeon VII, plusz szállítás, tehát itthon még kivételesen az ár ahhoz mérten okés.
Szóval ~90 ft napi haszonnal számolva biztosan nagyon value vétel lenne bányára.
Plusz különben sem értem miért is akarná bárki is, hogy újra bányász láz legyen, mikor így sincs belőle elég, úgy meg aztán még jobban felmenne az ára.

Ennyit a bányászatról, térjünk vissza arra amit írtam:
Lefordítom neked, azt írtam, hogy gyakorlatilag az van most is mint akkor, hogy alig van belőle elérhető darabszám, idehaza 2 helyen lehet kapni és az az ár is messze van a beharangozott MSRP ártól.
De nem csak itt drága hanem külföldön is, ott se MSRP-be mérik (OCUK és társai)
Elhiszem, hogy van egy réteg aki raklapszám is megengedett magának, amíg más nem.
Illetve attól, hogy valaki megengedhetné akár a jelenlegi áron is magának, közel sem jelenti azt, hogy kiadna mondjuk 80-al többet érte.
Mert az MSRP 699$ ami jelenleg ~195.000 forint, és a legolcsóbb helyen itthon 275.000

Az meg abszolút nem fáj, hogy ki engedheti meg magának és ki nem.
Semmi másról nincs itt szó, csupán arról, hogy AMD ezt is elbaszta szokás szerint...

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9856) Kvg válasza Shkiz0 (#9855) üzenetére


Kvg
senior tag

Az meg abszolút nem fáj, hogy ki engedheti meg magának és ki nem.
Semmi másról nincs itt szó, csupán arról, hogy AMD ezt is elbaszta szokás szerint.

Miért is baszta el, mert kiadott egy kártyát a 2080 ellen sikeresen. Ez nem tömegtermék ahogy a 2080 sem más más okok miatt. NV sietteti a gyors váltást közben egy rakás szart gyárt.
Az AMD már szintet lépet, de még drága gyártása mert korán jött az ipari selejtet gyártó konkurencia miatt. Várni kell türelmesen miért olyan nehéz ez?

(#9857) vhunor válasza gergom (#9849) üzenetére


vhunor
őstag

Ezek a számok nekem nagyon szimpik. 110 watt mellett vega 64 sebesség baba.

(#9858) gaborw


gaborw
tag

GPU-Z-hez megjött a frissítés. Most már felismeri a Radeon VII-et!

(#9859) AtHoS válasza gaborw (#9858) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No meg alakítottak is rendesen. Megjelent pár új adatmező illetve arról is szól a fáma, hogy más módszerrel olvassa ki az adatokat. Hátha eltűnnek belőle a fals extrém kiugró adatok

read-only mode on the forum

(#9860) Raggie válasza Shkiz0 (#9855) üzenetére


Raggie
őstag

Hagyd, Pepéhez hasonlóan másik álomvilágban él a figura és minden szakmaiságot is mellőz... én már rég elengedtem a hozzászólásait... :)

Clint Eastwood FTW

(#9861) vhunor válasza Shkiz0 (#9855) üzenetére


vhunor
őstag

Az MSRP az USA nettó ajánlott retail ár. Azaz a magyar áfával cirka 245 ezer, attól már annyira nincs messze a legolcsóbb hazai ár ahhoz képest, mennyire hiánycikk.

(#9862) Shkiz0 válasza vhunor (#9861) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem is az az a baj, hogy itthon már sok sok éve a $ = €, de nem rajtunk körül forog a világ, így ez a kisebbik gond.
De külföldön sins MSRP közelében, és ez már nagyobb baj, mert ameddig ott nem lesz értelmes áron, addig itthon sem fog csökkenni az ár.
Másik, hogy közbe megnéztem, per pill már a "vizes" boltban sem kapható, egyedül így az "ufós" boltban van, de ők meg nem hazai raktárkészlettel rendelkeznek.
Ettől függetlenül, az éremnek két oldala van.
Nagyon nem emelheti a nagyker sem az egekbe az árakat (vagy jobban mondva emelheti csak nem jön ki jól belőle) mert könnyen előfordulhat az, hogy rajtuk marad.
Most is van 1-2 nagyker, ahol még van pár Vega és ha nem csökkent árat jó darabig ott is fog maradni :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9863) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Rádobták a Morpheus-t a Radeon VII-re [link]

"mit dem Morpheus:52 °C für die GPU und 78 °C Junction"

alulfeszelve pedig:
"47 °C auf der GPU und 68 °C für Junction"

Sajnos teszt nem került közlésre vele, de a linkelt cikkben azért elég részletesen boncolgatják a VII teljesítményfelvételét pl. a kiugró 1 ms-os kilengéseket

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9864) Zoli35


Zoli35
csendes tag

Sziasztok!
Tervezek egy amd videokártyát radeon VII ,de nekem fontos a a halk működés. Kérdésem akinek van már ilyen kártyája mi a tapasztalat a hűtését illetően.

(#9865) kvarc válasza Zoli35 (#9864) üzenetére


kvarc
tag

Alapjáraton halk a radeon vii. Terhelés alatt viszont van hangja. Csak garancia vesztéssel szétszerelve tudod lehalkítani tudtommal.

(#9866) AtHoS válasza kvarc (#9865) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A topikban többször előjött már a "hajszárítós" megoldás, amivel megőrizhető a gar címke épsége

read-only mode on the forum

(#9867) Cathulhu válasza AtHoS (#9866) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem tudom itthon torvenyes-e egyaltalan a cimke serulese miatt visszautasitani a garanciat. Sok nyugati orszagban torvenyellenes es csak remisztgetes a gyarto reszerol.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9868) kvarc válasza AtHoS (#9866) üzenetére


kvarc
tag

Én még nem kerestem erre megoldást. De ez jó ötltet. Ez még jól jöhet. Köszönöm!!!!

(#9869) Shkiz0 válasza Cathulhu (#9867) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Enyémen sincs rajta, mert pl nem jött le melegítés ellenére se a Stixről.
Rákérdeztem a nagykernél ahonnan ez jött, és azt mondták nem számít, ha szemre minden oké akkor nem foglalkoznak vele.
Eleve azzal indokolták, hogy amennyiben az adott szervizben sor kerül bevizsgálásra, akkor ott le szokták venni a hűtőt meggyőződvén arról, hogy alatta sincs e fizikai sérülés ami kizárja a javítást / cserét.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9870) komi77


komi77
senior tag

Sziasztok. Nemrég én is beléptem a klubba egy Sapphire Pulse Rx Vega 56-al. Sok topic olvasás, videó nézés után mégis csak szakavatott kollégákhoz, azaz Hozzátok fordulnék segítségért. Tudom, hogy már milliószor tárgyaltátok de nekem ámátőrnek szükséges az ismétlés - talán más ámátőrök is olvassák ezt.
Szóval szeretném alulfeszelni és órajelemeléssel valamint hűtőprofil állítással finomhangolni a kártyát. A kérdés ezzel kapcsolatban: Ti milyen segédprogramokat ajánlotok a művelet lebonyolításához, mik a nagyjából általános értékek - tudom kártyája válogatja - amin még gyors, hűs és jó fogyasztású marad a kártya? Mit okoz ha irreális értékeket állítok be, amit már nem tolerál az én kártyám? Esetleg tudtok-e olyan friss linkeket ahol ezt a folyamatot a mai driverekkel mutatják be?
Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm - mások nevében is. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#9871) Kvg válasza komi77 (#9870) üzenetére


Kvg
senior tag

Tessék itt egy példa, igaz Red Dragon Vega 56, de az nem számít. Ventikátorok 2db 140mm ezt ne nézd mert kéziben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#9872) komi77 válasza Kvg (#9871) üzenetére


komi77
senior tag

Köszi :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#9873) micafighter válasza Kvg (#9871) üzenetére


micafighter
nagyúr

Freq sajnos nem látszik, csinálnál egy képet úgy is? A kapcsolót kell bal oldalt atallitani, akkor írja minden patatenel a freqet is. :R

(#9874) Kvg válasza micafighter (#9873) üzenetére


Kvg
senior tag

Alap 1590Mhz. Nem nyúltam hozzá. Az más kérdés hogy csak 1569 ig ment ilyen P6 P7 érték mellett.
Kis szürke ablakban látszanak a legmagasabb értékek két órás game alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9875) Mersant_le válasza Yany (#9845) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

a Vega nalam is eljatszotta parszor a fekete kepernyot. egyedul az segitett ha 1 masik kijelzot HDMI-n radugtam a PCre es ugy bootoltam be (monitort kihuztam). utana ha ujrainditottam a gepet mar ment a monitor is. Miota ugy kapcsolom be a gepet, hogy a monitort csak az utan kapcsolom be, hogy a gep bebootolt nem volt ilyen gondom. fene se erti...

(#9876) Bib válasza komi77 (#9870) üzenetére


Bib
őstag

Én sokféle beállítást kipróbáltam , de a kiegyensúlyozott elég jó teljesítmény fogyasztás értéket tud. Ha a memóriát is akarod húzni akkor kézi 930 vagy 945 MHz és minden más maradhat.powertarget emeléssel többet fogyaszt jobban melegszik 3-8 fps-ért cserébe.

(#9877) ballazol válasza Bib (#9876) üzenetére


ballazol
senior tag

Memóriát meddig lehet minden probléma nélkül húzni? Ha érdemes egyáltalán. (Afterburnerem van)
(ASUS ROG STRIX VEGA 56 OC)

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#9878) Bib válasza ballazol (#9877) üzenetére


Bib
őstag

Alapból feszültséget nem tudsz àllítani így ameddig nem hibázik. 930-945 mehet neki de a 900 is előrelépés.

(#9879) Speed® válasza ballazol (#9877) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amíg stabil..? :) Ha szerencséd (és Samsungod) van, 950 körül menni fog, érezhető abban az esetben, ha ez fogja vissza, bár ez ritka. Részemről inkább a GPUt piszkálom, arra lövöm el a TDP keretet, amit még halkan le tudok hűteni.

(#9880) Zoli35


Zoli35
csendes tag

Radeon 7-ből számít a márka. Régebben asus párti voltam bár most nem látok különbséget a márkák között.

(#9881) Speed® válasza Zoli35 (#9880) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha az első mondat végén kérdőjel lenne, írnám, hogy nem..referencia kiépítésben teljesen mindegy, csak matricáznak a gyártók.

(#9882) ballazol


ballazol
senior tag

Oké urak, majd megnézem, köszi! :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#9883) vhunor válasza komi77 (#9870) üzenetére


vhunor
őstag

Nekem Gigabyte Vega 56 OC van, P6 1000 mV , p7 1030 mV, frequency +3%, power target +15% beállítások mellett stabilan 1570-1580 MHz-ig boostol a GPU. A memória 930 Mhz-en van.

(#9884) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire érdemes referencia Sapphire Vega 56-ot venni?
Most lehetőségem lenne egyet venni 80 ezer forintért, úgy, hogy Alza garis év végéig. Szerintetek érdemes vele foglalkozni?

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#9885) david_97


david_97
senior tag

Sziasztok. Tegnap beszerztem egy Sapphire vega 64-et. Lehetséges hogy moddolt biosszal jött? Mert a grafikus chip sebessége nekem afterburnerben 16++ mhz, a leírásokban meg 1546 van említve. Továbbá volt már 2 pc újra indulásom is. Az 1.25 v alatt vagyok folyamatosan az afterburner szerint játék közben is, és nem hogy az 16++ mhz-t nem éri el de leginkább olyan 13++ on fut még furmark teszt alatt is,kártya max olyan 80 fok körül mozog. Ahogy monitorozom a teljesítményt, a memória is és a chip sebessége is össze vissza ugrál, nincs egy stabil amit tartana. Legfrissebb beta driver van fent most. 600w bronze+85 chieftec tápom van.

[ Szerkesztve ]

(#9886) Bib válasza vhunor (#9883) üzenetére


Bib
őstag

Ha nagyobb feszt adsz akkor powertarget nélkül is addig boostol. Melyik jobb ?

(#9887) micafighter válasza david_97 (#9885) üzenetére


micafighter
nagyúr

Konkrétan milyen táp? Hőmérsékletet mivel nézed? Pontosan milyen kártya? Ref, vagy nitro, vagy nitro le?

(#9888) vhunor válasza Bib (#9886) üzenetére


vhunor
őstag

A P6/P7 feszek pontos belövésével többet kell f*szolni :)

(#9889) david_97 válasza micafighter (#9887) üzenetére


david_97
senior tag

Többet nem tudok minthogy chieftec smart 600w, bár a dobozon 700w is szerepel. Neten utána néztem, elméletileg 85+ bronze értékelésű. Referencia kártya a Sapphire-től, a hőfokokat és minden mást az afterburnerben löktem fel a sarokba.

(#9890) Kvg válasza david_97 (#9885) üzenetére


Kvg
senior tag

Furmark? TILTOTT fogd már fel, kb 100X le lett írva.
Nyomjál be egy PBUG az amúgy is igen jól megy már a Vega-n 100 fps 1440p, vagy egy 3Dmark pogit azzal nézd meg hogy muzsikál.
Gyanítom 60 Hz e monitorod van, alap hiba V-sync nincs ki kapcsolva stb hibák. A 80 fok nem erre utal, ha egy két másod perc alatt eléri a 70 fokot akkor valószínű szét volt szedve rosszul lett össze rakva, pl régi pasztával rakták vissza hűtőt. 80 fokos gpu hoz 110fok hotspot tatozik nem csoda hogy esik az órajel.

jó gázos kártyát sikerült venned. :U

[ Szerkesztve ]

(#9891) david_97 válasza Kvg (#9890) üzenetére


david_97
senior tag

Pubg közben indult újra 2x is a gépem. A monitorom 75hz freesync. Nyilván nem 1-2 perc alatt éri el a 60 fokot, hanem fokozatosan. És 80 körül, vagy alatta meg is áll. Nekem az a leg furcsább, hogy az msi afterburnerben 1636 vagy mennyi órajelet ír ki alapnak, és a Sapphire leírása például árukersőn 1546-ot ír.

[ Szerkesztve ]

(#9892) david_97 válasza david_97 (#9891) üzenetére


david_97
senior tag

Amúgy a kártya hiba nélkül végigfutott a firestrike teszten, 16k pontot hozott egy sima i7 4790-el,ddr3 1600 rammal, ami a többi hasonló konfigot elnézve normálisnak mondható, főleg oc nélkül.

(#9893) Speed® válasza david_97 (#9891) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A táp osztott 12V ága lesz a gond. Vedd vissza picit a TPDt, kiderül hamar. Órajel a leírásban az alap, utána a boost eldönti TDP/hőmérséklet mentén meddig megy.

(#9894) Peddy789


Peddy789
őstag

Nahjo ez mar nevetseges, 270 euro gigabyte vega 56... most vettem 2070et de az 560 volt, megint kezdhetek agyalni hogy visszakuldjem e, mert ez tul olcso ennyiert, anyi fpst meg nem buknek rajta

Ez a kartya kisert engem... Lehet kicsit keves lenne a felbontasomhoz, viszont 1-2 evre meglennek vele valoszinuleg.

[ Szerkesztve ]

(#9895) Speed® válasza Peddy789 (#9894) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az 1660TI odatett a piacnak..ideje volt.

(#9896) david_97 válasza Speed® (#9893) üzenetére


david_97
senior tag

Nekem a 12 v nem osztott,ha jól emlékszem. És mennyivel vegyem vissza? Továbbá kell e még mást is? Afterburnerben meg tudom csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#9897) Peddy789 válasza Speed® (#9895) üzenetére


Peddy789
őstag

Hm jogos, most neztem a 1660ti videojat, kb pariban vannak, de azert a vega56 erosebb, de joval tobb energy.. Vszeg a tobbi kartya is lefog menni, csak a gigabytebol van tobb felhalmozott keszlet.. Annyira akkor nem izgatom fel magam hogy ranyomjak a buyra :)

[ Szerkesztve ]

(#9898) Speed® válasza david_97 (#9896) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jogos, valami másik táp speckóit dobta a gugli hirtelen. Akkor hacsak nem gyengélkedik a táp, az új elem (VeGA) környékén lesz a gubanc. Persze egy reset lehet RAMhiba, instabil CPU OC, stb. is..eseménynapló mit ír?
Kikapcsolnám az összes 3rd party progit, wattmanban is lehet állítani, ne akadhasson össze semmi.

(#9899) david_97 válasza Speed® (#9898) üzenetére


david_97
senior tag

A táp majdhogynem új. A kari lesz a gubanc, mert a procim nem oc-s, a ramom sem. Rx 580 volt előtte, nem volt ilyen gondom

(#9900) Bib válasza david_97 (#9885) üzenetére


Bib
őstag

A memória órajel az nem nagyon ugrál terhelés alatt, de a gpu freki az változik. Vagy visszaküldöd, vagy esetleg egy gyári biost ráflashelsz és megpróbálod úgy alapbeállításokon. Persze ebben mindig van némi rizikó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.