Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) zozomester válasza micafighter (#9567) üzenetére


zozomester
csendes tag

Ez nem a BIOS-ban történik, hanem a Driverben és a Reg fájlok mókolásával.....

(#9602) Speed® válasza Kaci84 (#9593) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tévedés, nem értékesítheted, világosan leírja az EULA. Ebben a témában ne szülessen több hsz.

A többit meg innen te tudod..szerintem a német garis Strix helyett egy hazai Nitro+ jobb vétel lenne, alig többért, ha már V64 mindenképpen.

(#9603) arnoldito válasza Bib (#9600) üzenetére


arnoldito
senior tag

Akkor müködik az aktiválása, ha RX590 vagy vega van a gépben. Különben hibát dob ki az AMD oldalon az aktiválásra. Amint beaktiváltad, nem kapsz kulcsokat, hanem hozzá kell társítani az amd fiókodhoz az adott steam fiókot vagy uplayt és magától megoldja az amd, mivel Tilos a kulcsok eladása, így védik ezt a történetet...

[ Szerkesztve ]

(#9605) micafighter válasza zozomester (#9601) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, a BIOS csere esetén változó értékeket tudod manuálisan is szerkeszteni powerplaytable szerkesztesevel, legalábbis Windowsban ugye. Kivétel a memória feszültség, amit manuálisan nem tudsz változtatni.

Windows esetén van egy beépített védelem a kártyába ami boot alatt már megy így nem nagyon lehet moddolgatni a biosokat, ezért használjuk a powerplaytablet, linuxon úgy tudom van erre workaround mert boot közbe sideloadolni lehet egy moddolt biost, nem tudom pontosan de neten/redditen biztos fent van a módja, MAC eseten megint más a helyzet, arról volt már itt nemrég szó ugye.

(#9606) sodokan


sodokan
tag

Van aki 400W PSU-val használ Vega 56-ot?

Jelenlegi PSU: be quiet! Pure Power 10 CM 400W Silver (BN276)
Jelenlegi CPU: AMD Ryzen™ 5 1500X
Jelenlegi GPU: XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition 1386MHz OC+

Tervezett GPU: 8GB MSI Radeon RX Vega 56 AIR BOOST 8G OC Aktiv

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6yvxli/vega_56_undervolting_power_draw_tests/ alapján bejátszható a 400W keret alá kis pufferrel, csak nem említi a szerző az egyéb fogyasztóit.

Tudom, hogy a gyártói ajánlott PSU erősebb, most az itteni tapasztalatokra/véleményekre vagyok kíváncsi.

(#9607) Picco válasza sodokan (#9606) üzenetére


Picco
addikt

en nem mernem megkockaztatni, tuti van olyan beallitas amivel ideig-oraig jo, de eleg veszelyes mutatvany imho.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9608) hajbel válasza Bib (#9599) üzenetére


hajbel
addikt

Rendben, elfogadom és elhiszem a véleményeteket. :R

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9609) Bib válasza arnoldito (#9603) üzenetére


Bib
őstag

Hát ugyanezt mondom én is, nem olvastad ? 😀

(#9610) sodokan válasza Picco (#9607) üzenetére


sodokan
tag

van elvileg power saving mód kapcsoló is a kártyán, ha máshogy nem, akkor úgy csak működne stabilan, nem?

(#9611) arnoldito válasza Bib (#9609) üzenetére


arnoldito
senior tag

Olvastam, de mikor írtam, nem ezt olvastam, látom szerkesztetted... :)

(#9612) SzlobiG válasza sodokan (#9606) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én nem mertem az enermax 425-el bepróbálni igaz előtte egy húzott 480-at elvitt gond nélkül úgy hogy a 4770k is húzva volt. Ha el is vitte volna, akkor határon mozogtam volna.

Sztem ne játssz vele...pláne hogy ott már a táp hatásfoka sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#9613) Cabernetke válasza sodokan (#9610) üzenetére


Cabernetke
csendes tag

Háát, az a helyzet hogy a Vega nagyon agresszíven szívja a táp 12v-os ágát...teszteld meg a jelenlegi konfigodat HWinfo-val, hogy az RX 580-al teljes terhelésen mennyire droppol a 12V-od.
Én amúgy 400W-os táppal, 165w fölé nem nagyon merném engedni a Vega 56-ot...
Az FSP Aurum S 500 Gold tápom 12V ágát a Vega 56 Pulse 200W TDP-nél 11,55-11,60 körülre droppolta 12,08-ról, ezt még úgy ahogy tolerálta...és kb 240W tartós terhelénél 11,50 alá is benyalt...és pár perc után hard reset...
Szóval, ez az RX Vega nem játék...Én is azt hittem, hogy a régi 300W tdp fölé moddolt R9 280-am után a Vega 56 semmiség az 500W-os tápnak, de ez közel sincs így...
Nagyon masszív 12V-os ágra van szükség, azért írnak 750W-ot táp igényre, hogy biztos legyen a tuti... :)

[ Szerkesztve ]

(#9614) sodokan válasza Cabernetke (#9613) üzenetére


sodokan
tag

Mi az, hogy dropol a 12V-os ág? Mitől lesz kisebb a feszültség? És mi a következménye?

(#9615) Peddy789 válasza sodokan (#9614) üzenetére


Peddy789
őstag

ez a tapegyseg mukodesevel kapcsolatos. Egy feszultseg generator, idealis esetben mindegy hogy mekkora ellenallast kapcsolsz ra, dinamikusan tobb kevesebb aramot ad hogy tartsa az adott feszultseget.

Tehat ha 500mA-t kell "kuldenie"akkor annyit kuld hogy adott ellenallason megmaradjon a kivant pl 12V. Nahmost ha nem tulvan terhelve es mar nemkepes tobb aramot kuldeni, mondjuk 590 (ezek total random ertekek) kellene de a tap scak 550-re kepes, a feszultseg csokkeni fog.

A logikai aramkorok stabil mukodesehez adott feszultseg szukseges, amennyiben ez nincs meg, osszeomlik a "szamolas" hirtelen 1ek helyett 0-kat kaphatsz, ami hibakat okoz tehat roviden kifagy a geped, random ujraindul hasonlok.

Emelett aztis erdemes hozzatenni hogy minnel nagyobbak a kilengesek annal erosebben vannak hasznalva pl a kapacitasok, es csokken a tap elettartama foleg ha a teljesitmenye 100%ban hasznalod, vagy 120%ban. Valoszinuleg ha csak 30%on hasznalnad tovabb lenne eletben.

[ Szerkesztve ]

(#9616) sodokan válasza Peddy789 (#9615) üzenetére


sodokan
tag

Köszi a választ.

De ez a forráskérdésem lényege, hogy elvileg lehet 400W alá bevinni a teljes rendszer teljesítményszükségletét a kártya visszafogásával, és hogy ezt így használja-e valaki? Mert ha mondjuk stock esetben épp kiszolgálja a táp a kártyát 100%-on, akkor ha visszafogom, akkor biztonságos tartományba le tudunk menni, nem?

(#9617) #45185024


#45185024
törölt tag

Azért remélem észrevettétek hol vagytok :))))
AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 / Radeon VII
gaborw nyomathatod a VII infót:)

[ Szerkesztve ]

(#9618) varmi2 válasza sodokan (#9616) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel minőségi tápod van, járható út. Visszaveszed a gpu frekvenciát, és feszültséget, és kész.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#9619) Kaci84 válasza sodokan (#9616) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem egyszerű kérdés. Elvileg igen és elvileg jó öteltnek tűnik. Kérdés mennyire használja ki a tápot, illetve milyen minőségű a táp, ami még fontos mekkora teljesítmény visszavételellel mennyi fogyasztást spórolsz. Ezt csak méréssel lehet.
A jobb tápok legalább 10% többet tudnak mint ami rá van írva. A 400-as táp könnyen lehet, hogy 440-es. Teszteltem ilyen szempontból tápokat és tartósan tudták tartani a 115%-os használatot fagyás meg minden nélkül. Nyílván nem a legjobb, de ha egy 400-as 360-at kajol alkalmanként az nem a világ vége.
Talán érdemes inkább a procit viszább venni, általában abban jobban van tartalék mint a VGA-ban, vagyis nem vesztel teljesítményt játék közben, persze attól függ milyen CPU. Egy alap 4 magosból nemigen van mit visszavenni.

(#9620) korcsi válasza sodokan (#9616) üzenetére


korcsi
veterán

Heaven, tomb raider dox demo konnektorból 330-340W körül vesz fel a gép (1025mV@1580MHz Vega64) , egy 4,4GHz@1,15V 4790K társaságában. Kérdés, hogy a rövid idejű erősebb terhelési tüskék lekapcsolásra sarkallják e a tápegység védelmét.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9621) Bib válasza arnoldito (#9611) üzenetére


Bib
őstag

Szerkesztettem de nem a tartalmát hanem csak offba raktam😀

[ Szerkesztve ]

(#9622) Plasticbomb válasza sodokan (#9616) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az a baj, hogy nagyon nem mindegy, hogy mennyi idore jon ki atlagban a fogyasztas atlag. Sokan nem vettek meg eszre, de ma mar a modern hardverek masodpercenkent tobb szaszro, akar ezerszer valtanak allapotot, vagyis minden egyes allapot egy egy valtozas fogyasztasban, feszultseg felvetelben. Ezt a modern tapok tudjak kezelni, de csak egy pontig. A VEGA ebbol a szempontbol egy nagyon brutalis tap terheles. Lehet, hogy GPUz stb egy masodpercre azt mondja neked, hogy 200W atlagot vettt a kartya fel, de ha leviszed a mintavetelezest a ms tartomanyba, akkor lehet azt mondja, hogy egyik 10ms idoszakaszban 700@, masikban 100W volt a terheles, majd megint 700 majd megint 100, majd 50, majd 700 megint. Ez az, amit sok kisebb tap nem toleral tul jol. (Ezert is lenne erdekes nekem venni egy RVII, ilyeneket alaposan kitesztelni, berhelni, hogy is viselkedik, de gyanitom, annyira nem nagy a kulonbseg a ket chip kozott, viselkedesben. Ugyanezert erdekelne egy Ryzen5 2400G is.)

PL en egy 520W seasonic platinum fanlessel hajtottam eloszor, nagyon jo tap, sokat bir, de a VEGA, amint elkezdtem berhelni, egybol le leverte. Most egy 850 Prime Ultra van alatta, s meg akkor sem veri le, amikor az RX480 megy mellette banyaszatban. Mas terheles van a 480on, mashogy is viselkedik, es ezt a tap igy tudja toleralni.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9623) beef válasza sodokan (#9616) üzenetére


beef
őstag

A tápod nem "single rail", 24 és 20A-t tud. Szerintem a Vega ettől éhesebb, ha szerencséd van nem fogja levágni a tápot, de ezt úgy is csak kipróbálás után lehet biztosan kideríteni.

(#9624) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Látom még nem kapható a 7.

(#9625) AtHoS válasza Heroes fan (#9624) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt mondták megvetted mind azért fogyott el :F

read-only mode on the forum

(#9626) Heroes fan válasza AtHoS (#9625) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nem.

(#9627) Speed® válasza Heroes fan (#9624) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Köszönjük az észrevételt, hogy szuperál az új karid?

(#9628) AtHoS válasza Heroes fan (#9626) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát mondjuk ezt azért én sem hittem el...nem is tudom miért ;]

read-only mode on the forum

(#9629) #45185024 válasza AtHoS (#9628) üzenetére


#45185024
törölt tag

és Shkiz0 még izgult is mit válaszol rá :)))

649 fontért OCUK-on és a Scan-en is megrendelhető

[ Szerkesztve ]

(#9630) Shkiz0 válasza #45185024 (#9629) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Semmit, én már ignoráltam :D
2.-án írta, hogy 10.-én meglesz a lé rá.
Alzán továbbra is ott a pulse 125-ért ajándék játékokkal, de már mindenkinek világos, hogy nem fog venni semmit se.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9631) Heroes fan válasza Speed® (#9627) üzenetére


Heroes fan
őstag

Itt láttam egy összehasonlító oldalt ahol meglehet nézni hogy a procival milyen viszonyban van a vidikarival mi volt az?

(#9632) Dareiosss válasza Heroes fan (#9624) üzenetére


Dareiosss
senior tag

(#9631)
Nem bííííírom, áhh meghalok :D :DDD :DDD :D :W :C

[ Szerkesztve ]

(#9633) Chalez válasza Heroes fan (#9631) üzenetére


Chalez
őstag

Milyen viszony? Hol?

[ Szerkesztve ]

(#9634) AtHoS válasza Heroes fan (#9631) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt keresed? #8827

"BF5 teszt, ahol tudsz váltogatni procit/felbontást, hogy megnézd milyen lenne, ha váltanál [link] a Тесты menüben tudsz választani a játékok között és nézelődhetsz kedvedre azok tesztjeiben procikat"

read-only mode on the forum

(#9635) Speed® válasza Heroes fan (#9631) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem tudom mire gondolsz, de hogy jön a kérdésemhez ez a kérdés?
Ha továbbra is ezt szeretnéd csinálni, szólj, mert itt nem lesz helyed.
Vagy nekiállsz értelmes/indokolt hozzászólásokat kreálni vagy ne írj.
Marha unalmas már, hogy a semmiről diskurálgatsz mellékágon kb.,
folyamatosan porhintve, hogy jajdemiértnem vettél még mindig karit.
Igazából az égvilágon semmi értelme, hsz. gyűjtögetésnek is kevés,
a körülötted felcsapongó flame okán pedig előbb-utóbb gondod lesz.
Utoljára írtam bármit is ebben a témában, legközelebb nem is fogok.

(#9636) Heroes fan válasza Speed® (#9635) üzenetére


Heroes fan
őstag

Arra hogy amikor leteszteltem a vega 64-el akkor egy 7,94-es értéket kaptam a procival.

(#9637) AtHoS válasza Heroes fan (#9636) üzenetére


AtHoS
nagyúr

jahogy a saját hozzászólásodban lévő oldalt keresed: [link] amit "itt láttál". Na erre nem gondoltam :W

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9638) Chalez


Chalez
őstag

Most tényleg egy jóízűt nevettem :DDD :C Én is mindjárt letesztelem a procimat Vega 64-gyel, pedig igazából csak egy Pulse 56-om van

(#9639) SzlobiG válasza Chalez (#9638) üzenetére


SzlobiG
félisten

Brutál az ember és azon lepődök meg, hogy 2012 óta tag. :U

(#9640) Dareiosss válasza SzlobiG (#9639) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Ráadásul 1641 szakmai hozzászólás, mert ugye ő sose teszi offba a hozzáoszlásokat, szóval elnyomott 1641 ehhez hasonlót a 7 év alatt, és még senki nem bannolta, hihetetlen.

(#9641) Heroes fan válasza Dareiosss (#9640) üzenetére


Heroes fan
őstag

Csak azért érdekelt mert jövőhéten jönnek megnézni a gépet, és hátha hasznos lesz sose tudni. És mondanak rá valamit mennyire hiteles. És melyiket érdemes berakni.

(#9642) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Sziasztok! Nos, gep újítás előtt vagyok. Eddig csak nv kártyám volt közép, felső kategóriából. Jelenleg r7 260x-em van. En nagyon szemezgetek egy vega 64el. Megéri az árát? Akinek van tudna véleményt mondani? Fogyasztás, teljesítmény, driverek stb.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#9643) micafighter válasza AtHoS (#9637) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezen felkacagtam :DDD :DDD

(#9644) #45185024 válasza Krisz0418 (#9642) üzenetére


#45185024
törölt tag

Van itt pár probléma a hozzászólásoddal.
Ez nem a milyen videókártyát vegyek szoba.
Itt már olyanok vannak akik döntöttek hogy nekik megéri, ezért értelmetlen a kérdés.
Az hogy neked megéri e az meg sokmindentől függ.
Freesync TVd van e ?- akkor csak az AMD
freesync monitorod van e és hogy abból milyen.
A 260x ből kiindulva egyáltalán nem biztos hogy a géped alkalmas egyáltalán egy bármilyen felsőkategóriás kártyára. Van 750 wattos tápod? van egy jobb CPUd? mondjuk ryzen 2600 kategóriás?
Mi a kitűzött felbontásod és ott hány FPS.
Érdekel e a 3 játék amit jelenleg hozzá adnak vagy Te is csak elpasszolni akarod...
64ből a Nitró+t
56ból a Pulset szokták ajánlani

[ Szerkesztve ]

(#9645) Krisz0418 válasza #45185024 (#9644) üzenetére


Krisz0418
őstag

Freesync monitor hamarosan érkezik. 144hz-es.
650es chieftec tápom van. Gépet épitek 2600x lesz benne.
Fullhd felbontás 60+fps, battleroyaloknál 144hz miatt 144 jól jönne.
A division 2 nagyon is érdekel, előakartam rendelni. A többi nem.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#9646) Kvg válasza Heroes fan (#9624) üzenetére


Kvg
senior tag

Ez mennyiben érint téged? :F Egy viszonylag olcsó Vega 56 ot sem tudsz megvenni. Azért :P

[ Szerkesztve ]

(#9647) #45185024 válasza Krisz0418 (#9645) üzenetére


#45185024
törölt tag

Na ez már egy konkrétum a gép jó hozzá Dvision2-nél a mutatott nitro 64 ami ráadásul nagyon jó minőség az min 72 átlag 93at nyom. és kapod hozzá ezt a 3 játékot
A Promoció most járt le de nem változtattak rajta. Ha neked ez 157 ezret megér akkor hajrá !

(#9648) Dareiosss válasza #45185024 (#9647) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Nem járt le a promóció, meghosszabbították április 6 ig.

(#9649) #45185024 válasza Krisz0418 (#9645) üzenetére


#45185024
törölt tag

Még mondtál egy kategóriát "battleroyaloknál "
Radeon RX Vega 64 Review - Apex Legends - max optimized, Gameplay Benchmark Test (144Hz) (i5-9600K)
Bár ahogy nézem a Twitchet nem érdemes lövöldözni mindig a Ninja gyerek nyer :)))

[ Szerkesztve ]

(#9650) Cathulhu válasza sodokan (#9616) üzenetére


Cathulhu
addikt

Kicsit mas szituacio, csak szemleltetes keppen. Nalunk amikor a 1080ti terheles alatt volt, a 600W-os chieftec tap elobb utobb lekapcsolt, holott meguti az nV altal ajanlott 600W-ot (amit alatalaban meg biztonsagi rahagyassal is szoktak ajanlani, hogy az ilyen alsobb kategorias tapok is biztos elbirjak). Mikor lecsereltuk mindezt egy 600W-os kozepkategorias bq! tapra, betonstabil lett az egesz. Mindketto azonos teljesitmeny szintre van belove, mindketto megutotte az ajanlott kategoriat ennek ellenere a bq! belseje (ami asszem ebben az esetben FSP) jobban birta a hirtelen tuskeket es a sok valtast.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.