Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) micafighter válasza bencefica13 (#8149) üzenetére


micafighter
nagyúr

+1kabel es nem kell dugdosni plusz megszűnik a problémád, szerintem 1-2ezer forintot megér.

(#8152) Cyberboy42 válasza varmi2 (#8150) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

már hogy a franca lehetne csak kikapcsol állapotban, ezt hol olvastad vagy ki mondta? világ életemben menet közben raktam be hdmi-t akárhová, és még sosem volt gond vele, pedig dugdostam én már elégszer, elhiheted ;] egyből képet is ad pl a vega konrétan. szerintem ott valami mésban lesz a gubanc.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8153) paleinho válasza micafighter (#8151) üzenetére


paleinho
senior tag

csak 1 hdmi van, DP kábelt kell vennie a monitorhoz, az meg nem nagyon van 1-2ezer forintért

jobban megnézve van 1-2ezerért :) nem mondtam semmit

[ Szerkesztve ]

(#8154) bencefica13 válasza micafighter (#8151) üzenetére


bencefica13
csendes tag

Igen, ezt akartam én is, de sajna 1 HDMI van, és a monitorom pedig még jelenleg egy régebbi darab és DP csatlakozó nincs rajta. A monitorvásárlás a következő fizu utáni program :D

Viszont ezt, hogy menet közben dugdosni a HDMI kábelt nem lehet erről még sose hallottam. Erről van valami source, hogy tényleg rosszat tesz a TV-nek és a kártyának?

(#8155) AtHoS válasza micafighter (#8144) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én a Superposition alatt kiolvasott legmagasabb GPU hőfokot írtam be az F oszlopba, a Notes-ban viszont a Firestrike alatti hőfokokat

read-only mode on the forum

(#8156) AtHoS válasza bencefica13 (#8149) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem magától indul az újra, hanem valószínű, hogy a fennálló potenciálkülönbség okozza ezt a hatást. Mivel ilyen probléma van nálad, hanyagolnám a bekapcsolás alatti átdugdosást, mielőtt valami tönkre nem megy.

TV-ken hamar előferdülhetnek "haszontalan" feszültségek, ha nincs galvanikusan leválasztva a TV szolgáltató hálózatáról. [link]

read-only mode on the forum

(#8157) Usery válasza ziyan (#8133) üzenetére


Usery
tag

SAPPHIRE Radeon RX Vega 64 NITRO+ gamer beállítás
Intel Core i7 4790K sima turbó bekapcsolva a BIOSban, 16 GB DDR3 2400 MHz
Corsair HX750i
Win10-64Bit-Radeon-Software-Adrenalin-2019-Edition-18.12.3-Dec19
OverdriveNTool 0.2.8beta1 [link] ehhez legalább 18.12.2 driver kell
[kép]
[kép]

Jó a nitro+ hűtése, de ne kínozzátok rosszul szellőző házban.
P0 venti alapban 0, csak a teszt miatt lett felemelve.

[ Szerkesztve ]

(#8158) Cyberboy42 válasza Usery (#8157) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

azta. nagyton szép eredmény. gratz. most ránézek én is az asussal :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8159) Usery válasza Cyberboy42 (#8158) üzenetére


Usery
tag

Venti értékeket lentebb is lehet venni néhány ponttal. Pl wotnál pl így van beállítva és már nagyon csendes is, amellett chill nélkül 144 FPS-el nyomtam.

Így 1750 alatt van venti. De ez már egyéni ízlés és legfőképpen játék függő ki hogyan állítja be.

965 mV alatt a HBM csak 800 MHz-en megy. Ez az alja nagyjából. Nem próbálgatom.
A P7 1050 mV-al már csak 1622 -ig boostol, tehát ez kevés neki. Alulfeszelésben ez az alja P1-P5 még csökkenthető de nem sok értelme van.
P7 alap órajelen csak 1618 -ig boostól feszültségtől függetlenül, ezért kapott egy leheletnyi tuningot.

(#8160) AtHoS válasza Usery (#8159) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"965 mV alatt a HBM csak 800 MHz-en megy. Ez az alja nagyjából. Nem próbálgatom."

HBM2 P2 default 950mV ? Vagy energiatakarékosságból emelted, hogy magasabb GPU órajelnél váltson felfelé?

read-only mode on the forum

(#8161) micafighter


micafighter
nagyúr

Van valakinek bármi ötlete, mitől lehet ekkora szórás ugyanolyan beállíások és körülmények között Firestrike GS-ben?

https://www.3dmark.com/compare/fs/17629329/fs/17624101/fs/17624298/fs/17620663/fs/17620598/fs/17627868#

Pár órája 21-22ezreket ment a gép, most gondolt egyet és 19500 körül megy, azóta nem hajlandó feljebb menni. Gyári beállításokon van a kártya. Kíváncsiságból levettem a ház oldalát és kitettem a gépet az ablakba, 10 fokott esett a hotspot, de ez GS-ben mindössze kb 400 pontot hozott:

Végül kitoltam a power limitet 50%-al, minden más továbbra is gyári értékeken:

Érdekes hogy itt már nagyon elszálltak a hőfokok, az első képek között a 21-22ezer pontot hozott úgy, hogy nem nyúltam a power limithez, tehát a gyári 0-án volt, és igy 15-20 fokkal hüvösebb hotspottal ment a kártya, a ventiknek se volt semmi hangja, amíg ki nem toltam a power limitet 50%-ra, úgy már a ventik is felszálltak.

Szerettem volna pár tesztet csinálni, de igy nem fog menni, ha a firestrike ennyire inkonzisztens eredményeket hoz. :(

(#8162) Usery válasza AtHoS (#8160) üzenetére


Usery
tag

Nem nagyon értek ennek a lelkivilágához, ami kevés volt arra löktem egy 20-ast. :DDD

(#8163) Kvg válasza micafighter (#8161) üzenetére


Kvg
senior tag

A szórás a legkisebb probléma, az 1,2V P7 már nagyobb gond.

P5 6 7 ét vedd le 1070mV nézd meg milyen eredményt kapsz. Ja Power limitre is mehetne egy sovány 25% vagy 50. Ez a teszt így értelmetlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#8164) micafighter válasza Kvg (#8163) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az volt az eredeti terv igen, ezek az alap értékek amikkel eddig mértem, azt szerettem volna megnézni először, hogy alap értéken mit megy a kártya, hogy legyen mihez viszonyítani, viszont annyira inkozisztens eredményeket kaptam, hogy nem jutottam el odáig hogy elkezdjem az értékeket finomhangolni. :(

(#8165) AtHoS válasza micafighter (#8161) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Te figyelj már. A HWInfo ablakban az 59%-os video encode mi a frász a lassúnak tapasztalt esetekben?

Usery

A memóriánál állítható feszültség azt a határt jelenti amit a GPU, ha elér, akkor ugrik oda a memória órajelben, tehát kivételes esetekben kell csak piszkálni

read-only mode on the forum

(#8166) micafighter válasza AtHoS (#8165) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hát most hogy mondod, a ReLive-et lehet elfelejtettem kikapcsolni Firestrike alatt :DDD Mindjárt megnézem az volt-e a ludas.

(#8167) AtHoS válasza AtHoS (#8165) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ja van ám ott GPU computing is :F

Szerk.

Hmmm...relive...lehet, sosem használtam, telepítve sincs :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8168) Heroes fan válasza Usery (#8157) üzenetére


Heroes fan
őstag

Deepcool Tesseract ez milyen gépház? nekem ez van.

(#8169) bencefica13 válasza AtHoS (#8156) üzenetére


bencefica13
csendes tag

A TV tapkabele nem er el a hosszabbitohoz, így másik aljzatba van bedugva, mint a PC. Amennyiben jól értelmezem a cikket, ez lehet a problemam okozója.
Ilyenkor egyáltalán nem is érdemes osszedugnom a kettőt HDMI-vel, vagy kivedem az esetleges károkat azzal, ha kikapcsolt allapotban dugom őket ossze?

Nagyon szépen koszonom a cikket es a segitseget! :R

(#8170) micafighter válasza AtHoS (#8167) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem ez volt sajnos a gond. Az első teszteknél be volt kapcsolva a ReLive, miután irtál csináltam egy csomó tesztet kikapcsolt ReLive mellett, de nagyon elhanyagolható a különbség, simán hibahatáron belül esik, tehát nem ez volt a hunyó.

Viszont most észrevettem, hogy egyes teszteket valamiért fekete-fehérben renderel, pedig ugye szinesnek kéne lennie. És ezek a fekete - fehér tesztek is simán lefutnak hiba nélkül, végén pedig akár 2-3ezerrel több GS-t hoznak, mint egyébként. Azért nem vettem ezt eddig észre, mert nem figyeltem végig a teszteket gép előtt, mást csináltam közben, és ez a fekete-fehér dolog csak akkor látszódik, amikor már betöltött a teszt és elkezdi pörgetni. Maga a 3DMark UI szines, a töltőképernyő is szines, a windows is szines, csak maga a teszt renderel fekete-fehérben. Ez nyilván nem feature hanem bug, nem tudtam rájönni az okára, valoszinüleg random vga driver bug, vagy valamelyik háttérprogram kavar be.

Lényeg a lényeg érdemes figyelni a tesztet hogy betöltés után is színesen rendereli-e a tesztet, mert különben lefut a fekete-fehér teszt amit utólag nem látunk, és fals eredményeket szül.

Kereshetőség miatt leírom ismét hogy a 3DMark FireStrike tesztről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#8171) korcsi válasza micafighter (#8170) üzenetére


korcsi
veterán

Bingó

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8172) micafighter válasza korcsi (#8171) üzenetére


micafighter
nagyúr

El szoktam olvasni minden hsz-t, erre a hsz-re is emlékszem, de a fake része már nem rémlett :(

(#8173) ziyan válasza Usery (#8157) üzenetére


ziyan
tag

CM MasterCase Maker 5t a ház, nem mondanám rosszul szellőzőnek. Az oldalát levéve nem változtak különösebben a hőfokok, ~82 °C, hotspot pedig 100 körül. Gyanús, hogy nem fekszik fel megfelelően a hűtő, vagy nem jól sikerült a gyári pasztázás... jártam már így anno egy HD5770-nel, az is Sapphire volt. :((( de ez azért egy kicsit drágább kategória...

(#8174) AtHoS válasza micafighter (#8170) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bakker ilyenről eddig még nem hallottam...korcsi linkelt hozzászólása sem rémlik, hogy találkoztam volna vele akkor, pedig biztos olvastam én is :B

read-only mode on the forum

(#8175) Predator2


Predator2
addikt

Helló

RX Vega 56 és 64 esetén is mely gyártó kártyáit (ami minőségi hűtéssel szerelt) ajánljátok?
Melyik az ami kerülendő?

Annak idején csúnyán ráfaragtam egy Asus R9 280x-el amiről kiderült, hogy gyárilag hibás a hűtése, ami miatt idővel hibásan jelenítette meg a képet. Így inkább vásárlás előtt kérdezek.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8176) schawo válasza micafighter (#8170) üzenetére


schawo
titán

Tört 3DMark?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8177) korcsi válasza schawo (#8176) üzenetére


korcsi
veterán

Enyém eredeti.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8178) mumin007 válasza bencefica13 (#8169) üzenetére


mumin007
tag

Egy DP - HDMI átalakító nem segít? Lehet olyat kapni.

(#8179) micafighter válasza schawo (#8176) üzenetére


micafighter
nagyúr

Eredeti fizetős steames 3DMark. Az egyik fejlesztő ezt válaszolta amúgy ugyanerre a problémára:

,,Graphics card drivers. There is nothing in the benchmark code that would somehow turn the tests to black and white, so it has to be something about the drivers or background programs."

Az előző hszeket kiegészítvén még hozzátenném, a hwinfo video encode es compute az tényleg a relive miatt volt, de AMD szerint minimális a gépigénye, és tényleg nem látszódott változás a firestrike graphics score-ban, hiába szűnt meg a háttérben a video encode es compute folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#8180) Cyberboy42 válasza micafighter (#8179) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Hát. Amióta van ez a radeon overlay lehet benne a színeket, kontrasztot, fényerőt meg miegyebet állítani. Lehet hogy csak az bolondul meg némely indításkor. Én mondjuk még nem találkoztam ezzel a buggal.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8181) micafighter válasza Cyberboy42 (#8180) üzenetére


micafighter
nagyúr

Lehet, bár szerintem annak, hogy a képernyő szinek tekintetében hogy van állítva, annak nem kéne hatásnak lennie a grafikai teljesítményre. Szerintem is a driverrel van gond, csak más jellegü. Mindenesetre jelentem majd AMD-nek, többet nem tudok tenni. Addig meg annyi hogy megvárom a teszt elejét, hogy szines, vagy fekete-fehér. Menet közben nem váltott szineket, és amikor fekete-fehérben futott, akkor egymás után több tesztet futtatva mindegyik fekete-fehér volt végig a teszt alatt. Mindeközben a 3DMark UI, a teszt töltőképernyője meg maga a windows is rendes szines. Újraindíottam a gépet és utána ment rendesen szinesbe a teszt.

(#8182) CamelX válasza CamelX (#8138) üzenetére


CamelX
csendes tag

Úgy tűnik helyreállt a HDMI kapcsolat, egyik pillanatról a másikra. Pedig reggel még a céges laptopomhoz se akart csatlakozni HDMI-vel (no signal). DP-n továbbra is teljes katasztrófa a freesync, Far Cry 5-be 5 mp-enként dobálja el a jelet. Szerencsére HDMI 2.0-val nem, ott "csak" a vibrálás (flickering) jellemző, de Vsync-el vegyítve sokkal ritkábban. Egyelőre még ennek is örülök, mert tegnap óta folyamat csak troubleshoot-olok...

(#8183) AtHoS válasza CamelX (#8182) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Freesync szempontból nem volt túl szerencsés a Samsung CF791 sorozatú monitort választanod

"Unfortunately this monitor's FreeSync implementation has some bugs with how it interacts with some GPUs and graphics drivers. On our Radeon RX 580 test PC it was impossible to make FreeSync work properly over DisplayPort, even though it worked fine over HDMI, and worked fine over DisplayPort on our PC with an AMD Ryzen 3 2200G APU. Also the number of support forum threads about CF791 FreeSync issues is greater than for most monitors of similar popularity, with numerous reports of problems with certain Radeon driver versions and other issues." [link]

DP esetében nem tudták működésre bírni a teszt RX580-nal, viszont 2200G APU-val meg működött, ráadásul azt is írják, hogy nagyon válogatni kell vele a meghajtóprogikat, mert rengeteg a hiba. Samu sajnos nem végzett jó munkát ezzel a monitorral :(

Egy korábbi eszmecseréhez visszacsatolva ez a monitor sem szerepel az AMD Freesync monitorok listájában [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8184) CamelX válasza AtHoS (#8183) üzenetére


CamelX
csendes tag

Elég sok tesztet megnéztem én is, de a legtöbb konklúziója az volt, hogy a Vega-n elviselhető, Polaris-on totál no deal. Ezért kicsit kevesebb szívásra számítottam, mert amúgy minden más szempontból imádom ezt a monitort. Sajnos úgy tűnik viszont hogy ezekkel a driver zsonglőrködésekkel együtt kell élnem így egy darabig freesync végett :(

(#8196) Predator2 válasza Predator2 (#8175) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8197) zzola válasza Predator2 (#8196) üzenetére


zzola
félisten

Powercolor az tuti.
Shappire Nitro+ is jó.
Asusról megoszlanak a vélemények.

Ha van zsé, akkor ez: PowerColor Radeon RX VEGA 64 Red Devil

[ Szerkesztve ]

(#8198) korcsi válasza AtHoS (#8195) üzenetére


korcsi
veterán

Mi volt a jelenség ami zavart, mit tapasztaltál?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8199) Predator2 válasza zzola (#8197) üzenetére


Predator2
addikt

Nincs eldöntve még, hogy melyik gyártó (Ati/Nvidia) melyik terméke lesz pontosan. Fontos a jó ár/érték arány, még ha jelenleg is az egekben vannak az árak.

Ezek közül vacillálok valamelyiken (a 1080Ti-re kicsi az esély, helyette esetleg a 2070 jöhet szóba)

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8200) bencefica13 válasza mumin007 (#8178) üzenetére


bencefica13
csendes tag

Gondoltam már rá, de két héten belül veszek új monitort és igazából csak addig problémás a dolog, erre az időszakra meg már nem akartam egy átalakítót venni csak emiatt.

Viszont rendeltem még1 feszültségmentes elosztót, és így egy aljzatból kapja majd az áramot a PC és a TV is. Remélem ez megoldja majd a problémámat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.