Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) AtHoS válasza Televan74 (#9300) üzenetére


AtHoS
nagyúr

+1 :K

read-only mode on the forum

(#9302) arnoldito


arnoldito
senior tag

Állítottam a Vega 64-n. Most ez tűnik az arany középútnak. Msi Afterburnerből csináltam a Pstatékat és hozzá tartózó feszt, a venti profilt is AB-ból, egyedül a memóriára vonatkozó részt állítottam OverdriveNtoolból. Elég jól fogyaszt így, chill nincs bekapcsolva. Menne többet is órajelben, de oda a gpu-feszt fel kell tolni 1150-ig, hogy stabil legyen ez felett. De ott már jócskán elmegy a fogyasztás és nem ér semmit a plusz 50-70Mhz. Ezek az eredmények BFV alatt készültek, full grafika WQHD-ban.

[ Szerkesztve ]

(#9303) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy a Samsung ramos Pulse vega 56 bios frissités nélkül meddig vihető fel a memória sebessége maximum és mennyi feszt lehet adni neki max?

Illetve még azt kérdezném, hogy a wattmanban van 2 opció memória időzítéshez, melyiket érdemes ott használni, vagy maradjon automatikus?

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9304) AtHoS válasza ArmanD. (#9303) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Memória feszültséget nem tudsz állítani, amire te gondolsz az nem memória feszültséget állít, hanem a Memóra State váltásához szükséges minimum GPU feszültséget tudod vele állítani.
tehát kigondolod, hogy pl. a GPU P4-nél alatt ne ugorjon a HBM a P3 állapotba, akkor beírsz mellé a GPU P4 melletti feszültség értéknél nagyobbat

Elméletileg a Level 2 időzítés gyorsabb, bár én személy szerint hagytam Auto beállításon

szerk.

A MAX elérhető HBM órajelet magadnak kell kitapasztalni, mert kártyánként eltérő lehet az érték. 950....1000 MHz között lehet valahol a vége, de pl. HWInfo tudja jelezni a memória hibát, tehát tesztek alatt fusson a háttérben és emelgetve a HBM órajelet nézd, mit mutat HWInfo hibára

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9305) ArmanD. válasza AtHoS (#9304) üzenetére


ArmanD.
őstag

Értem köszi ez sok segitség volt :R

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9306) Kvg válasza SP!T (#9296) üzenetére


Kvg
senior tag

Inkább csak szódával elmegy, nálam vega 56 max 55 fok minden 1060mV on. Igaz az enyém csak vega 56.

Kíváncsi vagyok a Vega 20 rá tud- e normális hűtést szerelni az az ASUS. :)

[ Szerkesztve ]

(#9307) SEMY


SEMY
tag

Segítségre, tanácsra lenne szükségem.

Streamelni szeretnék Vega64-el, ehhez megkel duplikálni a képernyőt.
Itt kezdődik a baj, játék alatt a videokártya nem kapcsol fel...lent ragad p1-ben kb 900Mhz környékén.
Mit lehet ilyenkor csinálni ?

Battle.net : SEMY#2518 Battlefield : SEMY_HUN Uplay : SEMY72

(#9308) SP!T


SP!T
addikt

Köszi mindenkinek! Elkezdem finomhangolni akkor. Csak olyan fura nekem, hogy beállítok egy értéket és végül nem is az lesz. :D

HBM feszt levenni van értelme? Olvastam valahol a topicban, hogy az felesleges, a valóságban nem állít semmit.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9309) micafighter válasza SP!T (#9308) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ld 4el feljebb.

(#9310) chopin42 válasza SP!T (#9308) üzenetére


chopin42
őstag

A hbm fesz az a minimum core feszültség, amire le tud menni terhelés alatt.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9311) #45185024


#45185024
törölt tag

Halljátok meglesz az első HBCC On ? (Vram 11GB)

[ Szerkesztve ]

(#9312) Televan74 válasza #45185024 (#9311) üzenetére


Televan74
nagyúr

Már a RE2 alatt kipróbáltam. High 8GB texture pack és kellett 11,67GB ram. Bekapcsoltam és már nem hisztizett a memória mennyiség miatt. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9313) hajbel válasza Televan74 (#9312) üzenetére


hajbel
addikt

A gyakorlatban 0 jelentősége van fps formájában. [link]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9314) Televan74 válasza hajbel (#9313) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem is nagyon erőltettem a dolgot,mint mondtam csak kipróbáltam. Lehet egyszer lesz több haszna is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9315) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Nahh szóval én azon agyalok pár napja, hogy én meg vagyok elégedve a Vega 56-os kártyám sebességével ami kis oc-val nagyából hozza egy vega 64 alap szintjét, most néztem egy videót ahol 2db vega 64 cf-ben rendesen odaver a 2080Ti-nak ami valjuk be 400k+-os áru kártya újonnan és a nagy ász szerintem ebbe a gondolat menetben az, hogy 2db vega 56-al amit már láttam darabját 90e ft-ért meg tudsz venni oc-vel 64-re hozod és max 180k pénzből azaz kevesebb mint a feléből megkapod a 400k+ teljesítményt szerintem ez jelen pillanatba pár évre szerintem igazán jó befektetés lehet főleg, hogy közben még jobban mennek majd le az árak aki abban gondolkodik, hogy beruház még egy ugyanilyen kártyába, tehát ezzel azt akarom sugalni, hogy szerintem most aki igazán komoly teljesitményt keres szinte a legolcsóbban, ez itt most egy igazán jó alternativa lehet. Ti hogy látjátok? A videót azért belinkelem:

[link]

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9316) kvarc válasza ArmanD. (#9315) üzenetére


kvarc
tag

Én próbáltam Vega 64 LC CF-be és elméletben nagyon fasza a gyakorlatba nagy csalódás volt. Sok játék eleve nem nagynalja a CF-t, a többi tele volt akadással, rendérélési hibák. Minden driver frissítéssel más javult meg és romlott el. BF1 annyira laggolt CF-ben, hogy használhatatlanan lett, minden driver frissítéssel rosszabb volt. A végen eladtam a második kártyát mert csak szenvedés volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#9317) ArmanD. válasza kvarc (#9316) üzenetére


ArmanD.
őstag

Milyen alaplapban voltak illetve milyen proci hajtotta őket? Nekem az a gyanum, hogy ide komoly proci kell ami kihajtja a 2 kártyát illetve, PCIe is teljes 2x16-os legyen, mert vannak lapok amik leosztják és 16/8-ra vagy 8/8-ra ami szerintem megint csak sebességcsökkenés lehet, hogy ne legyen szűk keresztmetszet sehol.

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9318) kvarc válasza ArmanD. (#9317) üzenetére


kvarc
tag

gigabyte x370 gaming 5 lap 1700X AMD CPU

(#9319) kvarc válasza ArmanD. (#9315) üzenetére


kvarc
tag

És a freesync az esetek 99% nem működött CF-ben. Még akkor se ha egy kártyát használt a játék.

[ Szerkesztve ]

(#9320) ArmanD. válasza kvarc (#9319) üzenetére


ArmanD.
őstag

Megnéztem a lapod és az elsődleges PCIe 16x-os csatoló osztozik CF-ben a másik PCIe csatolóval ami alapból 8x-os tehát CF-be mindkettő 8x-os lesz, szerintem ez okozhat problémákat a sávszélességben, de egy szaki aki ezt jobban vágja nálam biztos elsőre megmondja, hogy ez pl szűk keresztmetszet e a 2db kártya maximális kihajtásához

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9321) kvarc válasza ArmanD. (#9317) üzenetére


kvarc
tag

8/8 PCI-E volt Csak x399 chipset-be (AMD oldal) lehet 16/16 építeni. De egyedül a kártya ha 8x PCI-E ben van 16 helyett 1-2% veszit max.

(#9322) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Amúgy most ezen felbuzdulva rákerestem és úgy néz ki, hogy semmilyen AM4-es alaplap vagyis az AM4 architektúra nem is támogatja a 2x16x PCie-t crossfireben, nem tudom inteles vonalon melyik támogatja lehet ott nem lennének gondok, de nem vagyok ebben olyan nagy szaki, hogy megmondjam ez volt e a gondok okozoja mondjuk a laggoké amiket érzékeltél

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9323) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Itt látszik az összes maximális sávszélesség különböző PCI-e csatolóknál:

PCI-e 1.0 PCI-e 2.x PCI-e 3.0 PCI-e 4.x
x1 250MB/s 500MB/s 985MB/s 1969MB/s
x4 1000MB/s 2000MB/s 3940MB/s 7876MB/s
x8 2000MB/s 4000MB/s 7880MB/s 15752MB/s
x16 4000MB/s 8000MB/s 15760MB/s 31504MB/s

Szóval szerintem ha már 2 kártya osztozik 1 16x-os pcie sávszélességén CF-ben szerintem lehetnek gondok

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9324) kvarc válasza ArmanD. (#9322) üzenetére


kvarc
tag

Intel se támogatja a 2x16 PCI-E-t 1151 platformon. x299 chipset kell. Nem hiszem hogy AMD CPU, chipset és VGA lenne a lagok és egyéb anomáliák okozója.
PCI-E sávszelesség egy dolog de a hatásuk a VGA-ra egy másik
Nem mai teszt de most hirtelen ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9325) ArmanD. válasza kvarc (#9324) üzenetére


ArmanD.
őstag

Igen itt az látszik hogy 1 kártya hogy reagál 8x-os és 16x-os sebességen, de amikor 2 kártya van szerintem teljesen más a dolog mert itt ugyanazon a sávszélességen már 2 kártya kommunikálna de lehet itt már az sem mindegy milyen proci hajt a gépben ami ezt a CF-t esetleg rendesen kiszolgálja

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9326) kvarc válasza ArmanD. (#9325) üzenetére


kvarc
tag

Elméletben lehet. Itt a fórumba óvtak cf-től de én belementem. Megfizettem érte. Én a tapasztalatomat mondom el ami 1év alatt láttam cf gépemmel. Ha meg akarod építeni én nem foglak megakadályozni. Ha kísérletezni van kedved jó szórakozás, de készülj fel, hogy nem lesz zökkenőmentes.

[ Szerkesztve ]

(#9327) ArmanD. válasza kvarc (#9326) üzenetére


ArmanD.
őstag

Időben mikor volt mikor próbáltad vegaval a CF-et?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9328) kvarc válasza ArmanD. (#9327) üzenetére


kvarc
tag

2018 januárjától 2019 januárjáig. Itt meguntam. durván 2 hete adtam el a második kártyát itt ph-n.

(#9329) Speed® válasza ArmanD. (#9317) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmi köze a problémának a laphoz/procihoz, szimplán mostoha sorsa van a multiGPUnak, már évek óta magasról tesznek rá driver/szoftver oldalon, ez az eredménye, nem véletlenül nem ajánlott. Benchmarkokban jól néz ki, ennyit tud felmutatni.

(#9330) Raggie válasza ArmanD. (#9315) üzenetére


Raggie
őstag

Két kártyás rendszert felejtsd el!
Hacsak nem munkára kell a compute erő, mert ott még talán egészen jó a támogatottság, de játékra kuka.

Clint Eastwood FTW

(#9331) SzlobiG válasza ArmanD. (#9315) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egy zsákutca a multi GPU manapság, lehet hogy az eredmények jók, de játszhatatlanok a játékok mivel nem optimalizálnak már az AFR-re, vagy működik, vagy nem. Az esetek döntő többségében pocsék az egész.

(#9332) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Hát egy 4-5 évvel ezelőtt nekem volt egy GTX 660 SLI-m nem volt gond vele annyira mint ahogy itt leirtátok ezért kezdtem bele a gondolat menetbe, de nyilván nem véletlen nem akarják a gyártok, hogy jó legyen mert akkor a drága kártyákat kinek adnák el? Bűzlik ez a dolog rendesen.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9333) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Na ezt a malacot aki kifogta tegnap magának az kurva jól járt 64 ezer volt a asus-os az oc nélküli XDXDXD

[ Szerkesztve ]

(#9334) ArmanD. válasza Heroes fan (#9333) üzenetére


ArmanD.
őstag

De nem Te voltál az hála istennek, már megijedtem :DDD

Öreg vagyok már bohócnak!

(#9335) SP!T válasza Heroes fan (#9333) üzenetére


SP!T
addikt

Milyen malac? :F

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9336) Bib


Bib
őstag

Na kíváncsi vagyok a Bf5-ben tényleg eltűnnek e a sziluettek halálkor az új driverrel. ;)

(#9337) SzlobiG válasza Heroes fan (#9333) üzenetére


SzlobiG
félisten

(#9338) Shkiz0 válasza Heroes fan (#9333) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Latom nem nyugszol amig nem kapsz bant :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9339) Raggie


Raggie
őstag

Na megejtettem én is a Strix Vega64-em VRM hűtésének javítását.
Csináltam pár képet a folyamatról.
A gyári paszta egészen jó volt, talán kicsit sok, de érintkezett rendesen a HBM és a VGA chip is.
A VRM thermal pad természetesen szörnyű érintkezéssel bírt, az új eredményeken meg is látszik majd.

Érdekesség 1.: a HotSpot hőmérsékletem a műtét előtt mindig legalább pár fokkal kisebb volt, mint a VRM1 hőfoka de volt hogy sokkal többel is. A műtét után ez nagyban megemelkedett és most már tényleg messze ez a legmelegebb hőfok amit kiírnak a programok.

Érdekesség 2.: a GPU hőmérséklet is feljebb ment pár fokkal a műtét következtében úgy, hogy a HBM hőmérséklet viszont lejjebb!! Gyárilag is szemmel láthatólag egyféle pasztával volt kenve és most is. Tehát a HBM hőmérséklet csökkenés igazolja, hogy a Kryonaut paszta jobb mint a gyári mert máskülönben ez sehogyan sem jöhetett volna össze. De akkor meg mitől nőtt a GPU hőmérséklet?
Meglehetősen gyakorlott vagyok már pasztázásban és hűtő le-felszerelésben tehát nem a pszta kenéssel lesz a gond(ettől függetlenül lehet ránézek egyszer és újrakenem).
Én csak arra tudok gondolni, hogy a most jelentősen hűvösebb VRM-ek jobb hatásfokkal működnek és ezáltal több árammal látják el a chipet...

No és a képek.

3 valley run a műtét előtt saját ventiprofillal:

3 valley run a műtét után ugyanazzal a ventiprofillal:

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#9340) Cathulhu válasza Raggie (#9339) üzenetére


Cathulhu
addikt

"a GPU hőmérséklet is feljebb ment pár fokkal a műtét következtében úgy, hogy a HBM hőmérséklet viszont lejjebb!!"

Csak egy jatek a gondolattal, de nem lehet, hogy az alacsonyabb HBM miatt az nem throttlingol annyira, ergo kisebb a memoria bottleneck es tobbet tud dolgozni a GPU malmozas helyett?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9341) arnoldito válasza Shkiz0 (#9338) üzenetére


arnoldito
senior tag

Ő addig nem nyugszik míg nem kap egy Új Asust valakitől, természetesen 3 ajándék játékkal... :D;)

[ Szerkesztve ]

(#9342) Heroes fan válasza arnoldito (#9341) üzenetére


Heroes fan
őstag

Metróval lehet majd letesztelni a legjobban mit is tud majd.

(#9343) Cyberboy42 válasza Raggie (#9339) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Én már 2x kentem újra, de ugyan azzal küzdök, hogy az eredeti pasztával egy hajszálnyival hűvösebb volt a GPU. Szerintem az eredeti paszta nem is volt rossz igazából. bár a vrm miatt megérte. De még egyszer majd ha szétszedem megpróbálom, ahogy ők is, nem spórolni az anyaggal :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9344) Televan74 válasza Cyberboy42 (#9343) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én nem nyúlok a kártyámhoz még van rá garancia,de a lejáratot meg nem szokta nálam megvárni a kártya. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9345) korcsi válasza Raggie (#9339) üzenetére


korcsi
veterán

Négy fokot csökkent a GPU és 11 fokot emelkedett a HotSpot, és 2060-ről 2360-ra a ventilátor fordulat száma. Én ugyanezt tapasztaltam, szerintem a gyári paszta nagyon jó a HotSpot-nak, és kevésbé a HBM-nek.

Cyberboy42: elég rég pasztáztam újra, a HotSpot ha kis mértékben is de egyre jobban el emelkedik hőmérsékletben a Gpu-tól, azonos terhelésen eredetileg 18-20 fok volt, most inkább 20-22.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9346) AtHoS válasza Raggie (#9339) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kár, hogy csak a semmitmondó valley-al néztél csak hőfokot műtét "előtt", így mivel egyéb adat nem áll rendelkezésre gyakorlati következtetést nem igazán lehet mondani.

Az látszik, hogy magasabb a hőfok ráadásul magasabb fordulaton járó venti mellett. Viszont, hogy ezzel egy időben magasabb, stabilabb lett-e a GPU órajel/teljesítmény is és ezért melegebb a GPU, arra ez a "teszt" nem ad választ. Viszont, ha egyéb esetekben nincs gond a GPU hőfokkal, akkor nyert ügy.

Ha volt korábban FS, TS, Superposition, egyéb pl. játék teszt alatti fps érték, stb..., akkor azzal még összevetheted, hátha lesz különbség, ami magyarázatot adhat a magasabb hőfokra

read-only mode on the forum

(#9347) Shkiz0 válasza Raggie (#9339) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam így néz ki jelenleg, 245p (jelenleg is nyomom) folyamatos PUBG alatt.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9348) #85552128 válasza Shkiz0 (#9347) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem nagyon sok az az 1.1xx V mindössze ~1485 MHz-hez. Kis alulfeszeléssel lehetne javítani a hőfokokon.

[ Szerkesztve ]

(#9349) Shkiz0 válasza #85552128 (#9348) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Persze, hogy sok mivel most vettem észre, hogy defaulton volt :D
Ez a jó.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9350) Shkiz0 válasza Heroes fan (#9333) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tessék, 157.400 a Nitro64 3db játékkal, most már nem lehet kifogás

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.