Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Plasticbomb válasza Bossp (#4999) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az a baj, hogy akkora teljesítményen már nem optimális a vrga működése, fogyasztás - compute teljesítmény arányban.

Igaz, megnézném, mit mutatna dupla HBM sávszélességgel...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5002) Bossp válasza Plasticbomb (#5001) üzenetére


Bossp
addikt

vagy két alulfeszelt Vega mag egy kártyán? dx12-ben már úgy is megy a multi gpu...

egyébként érdekes eredmények Superposition Benchmarkal:

Default: 4554

Default +50% power limit: 4640

Default +50% pl hbm 1100: 4738

default 1630Mhz-nél 1200 helyett

1150mV: 3990 (itt mindössze 1300 körül tudott boostolni)

def +50% pl 1150 mV: 4490

lehet mégsem minden esetben jó az alulfeszelés vagy csak a SP ilyen?

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5003) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok,

Váltanék RX 580-ról Vega54-re.Mekkora valós gyorsulásra számíthatok 1440p-ben?
Felhasználási terület: játék R6,és filmnézés/Madvr/
Tudom hogy sok teszt van a neten,de én első kézből szeretném tudni.
Melyik tipus lenne ajánlott?Legyen nagyon csendes.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#5004) Bossp válasza SZKEBE75 (#5003) üzenetére


Bossp
addikt

Nitro+ a 64-et is csendben lehűti.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5005) SZKEBE75 válasza Bossp (#5004) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Az kerek ötvenezerrel több mint a strix,annyival gondolom nem jobb.

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#5006) Bossp válasza SZKEBE75 (#5005) üzenetére


Bossp
addikt

Én 180k-ért szereztem be egy egy hetes 64 Nitro+-t. +50-et semmiképp nem ér:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5007) SZKEBE75 válasza Bossp (#5006) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Strixet láttam 185K-ért,nitro+ 235K-ért.Lehet hogy csak pillanatnyi àllapot.Figyelem az árakat.
Esetleg a teljesítménnyel kapcsolatos kérdésemre tudod a választ?Tesztekből azt láttam hogy kb 30%-al lenne erősebb a vega54 az rx 580-hoz képest,ez így igaz?

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#5008) Bossp válasza SZKEBE75 (#5007) üzenetére


Bossp
addikt

Szerintem van az 35 is :). De nézz körül aprón hátha találsz 64-et. WQHD-ban fogsz játszani? Én bő egy hét múlva váltok WQHD freesync monitorra. 1080p-nél nincs értelme ilyen erős kártyának :D. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5009) #45185024 válasza SZKEBE75 (#5007) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nincs olyan hogy Vega 54 ezért előbb azt döntsd el hogy 56 vagy 64.
A legolcsóbb 56 170-180 között van 64nél meg
499 font a Gigabyte 64 ezt nem ajánljulk !
a többinél a Devik jön a listán 529 fontért
56-ból azért van több tipus RedDragon, XFX Double, Pulse mert az 5-10% teljesítménykülönbség miatt kisebb hűtés is elég rájuk. Teljesítményre nézzél egy összehasonlítótesztet.
Van kint piacon most is 190ben 64 nem mondjuk meg kinek :D
Asus Devil Sapphire mehet 64ben.
Giga MSI nem ajánlott

[ Szerkesztve ]

(#5010) Bossp


Bossp
addikt

Srácok arra van ötletek hogy ezt a jelenséget mi okozza?

Mióta Vegám van és nagyon sok a fekete a Monitoron lényegében kikapcsol illetve kinyomja a ledeket. Ha már egy picit színesebb visszajön. pl ha Witcherben meghalok full fekete a háttér és csak a menü jön elő hogy mi legyen nem látom mert elsötétül. És néha film nézés közben is egy pillanatra ha nagyon sok a fekete. (lehet a monitorom haldoklik? még 1070-nel nemrég felhúztam 60Hz-ről 74-re annyit bírt egy két hétig úgy használtam).

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5011) SZKEBE75 válasza #45185024 (#5009) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Köszönöm szépen az ajánlásokat.Hát igen ezt az 54-et benéztem.

@Bossp:igen 1440p-ben.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#5012) golya87 válasza keIdor (#5000) üzenetére


golya87
őstag

Abu már mindkét opciót bedobta, szerintem FE lesz, sima gamer nem.

(#5013) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Csak érdeklődnék, informálódnék.

Elgondolkodtam, hogy az MSI Radeon RX 480 GAMING X 8G kártyámat lecserélem egy Vega 56-ra.

Kérdésem az lenne, hogy melyik gyártó custom kártyáját ajánlanátok?
A lényeg, hogy nagyon halk legyen a kártya terhelés alatt is (amennyire lehet).
Az MSI-vel nagyon megvagyok elégedve, jól teszi a dolgát hűtés és zaj tekintetében :)

Tudom Vega-k terén nem nagy a felhozatal a piacon, én személy szerint Azus és Sapphire kártyákat láttam csak :(

Valamint az adatlapon is megtalálható táp az adott konfigurációval elbírná-e a Vega 56-ot?

ASUS PRIME X370-PRO
AMD Ryzen 7 1800X
MSI Radeon RX 480 GAMING X 8G
BeQuiet! Dark Power 650W

Azért is teszem offba, mert még csak "játszadozom" a gondolattal :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#5014) Shkiz0 válasza Tanisz (#5013) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tul sok lehetoseged nincs.
Sapphire Nitro+, Asus Rog, Sapphire Pulse, PowerColor Red Devil, vagy Red Dragon johet szoba.
Msi, Giga felejtos Vega eseten, gyenge a hutesuk.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5015) #45185024 válasza Tanisz (#5013) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ajánlott kártyák: Egyéni vélemény ,nincs kőbe vésve de na....
Vega 64:
1. Sapphire Nitro+ LE
2..Sapphire Nitro+
3. Red Devil (Powercolor) & Asus Strix

Vega 56
1. Sapphire Nitro+ LE
2..Sapphire Nitro+
3. Red Devil (Powercolor) & Asus Strix
A következő három kártya az átfújásos olcsó de jónak mondható
4. XFX Double & Sapphire Pulse & Red Dragon

Nem ajánlott Gigabyte ,Nano (powercolor) , MSI csak vizezésre.
Nem várható a következő 3 hónapban új kártya egyik oldalról sem.
Úgy értem AMD NV SAMSUNG INTEL :D

[ Szerkesztve ]

(#5016) Shkiz0 válasza #45185024 (#5015) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nitro LE-t már nem nagyon fog kapni senki újonnan idehaza.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5017) Tanisz válasza Shkiz0 (#5014) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi szépen, igen, jobban szétnézve, azok után, hogy írtad kb ezek vannak a piacon, ha épp lehet kapni :)

(#5015) Pepeeeee Köszönöm Neked is :)

Hát őszintén, azt hittem 180e HUF környékén meg lehet ezt úszni, de nézve az árakat, nem vagyok már ebben olyan biztos :)

Konkurenciát azért sem nézeget, mert FreeSync WQHD monitorom van és ki szeretném használni az előnyeit :) Igaz a 480X is jól teszi a dolgát, csak gondoltam tervezek a jövőre, hogy 2-3 évig ne kelljen VGA-t cserélni. Egész jó áron el lehetne passzolni a mostanit, kb ugyanannyit hozzácsapnék és lenne egy jóval erősebb VGA-m.

A Nitro+ annyival jobb hűtés mint a többi, hogy ennyi extra pénzt megérjen?

Láma kérdés, de a Vega 56 nagyon forrófejű kártya resztekből nem úgy láttam, hogy gond lenne a melegedéssel?! :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#5018) Bossp válasza Tanisz (#5017) üzenetére


Bossp
addikt

Mindig nézz körül itt Haprón! Én 180-ért fogtam ki egy Nitro+-t ráadásul 64-et! :) én 55 C körül tartom így is brutál halk a refhez képest. De jól belőve 65-70 körül tartva játék közben Szinte némán megúszod legalábbis a Nitro+-al. :R Én is most váltok Wqhd freesyncre ezért cseréltem le erre a 1070-et olcsón megúsztam ;)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5019) Usery


Usery
tag

Nitro+ 64 -es nagyon erős hűtéssel van ellátva. Tuningolva sincs 60 fok. [link] Itt a memória volt húzva.
És volt egy másik tuning tesztem is, ott GPU órajel emelés volt a cél. [link] Konklúzió: a lehető legnagyobb teljesítményt kipréselve se volt a GPU 59 felett, de inkább alatta jóval. Itt persze nagyon zajos volt, de nem a csend volt a cél, hanem az, hogy megnézem 460 wattos falból felvett teljesítménynél hány fokos.
Érdekes módon a HBM / POWER mérések "kissé" pontatlanná váltak, pedig nem is az volt szénné húzva a memória. A chip itt 300 wattot vagy a felett kicsit kapott, ha tud egyáltalán ráadni annyit. Szépen le van korlátozva biosban.
A kártya alapból passzív módban van. Ha nem játszol, nem mennek a ventik.
Egy igazi prémium cucc.
A PowerColor Radeon RX VEGA 64 Red Devil az, amin ekkora hűtést láttam, de ahogy nézem most már nem is lehet kapni.
64 -esbe az ASUS Radeon RX VEGA64 OC [link] olcsóbb egy kicsit. Nitro+ volt 222.000 is. Én 226 ért vettem akkor Aqua-nál. Az első olyan vgám, amin fólia is volt. Szerintem korábban átbaxtak. :O :D

[ Szerkesztve ]

(#5020) #45185024 válasza Tanisz (#5017) üzenetére


#45185024
törölt tag

Mit nevezünk soknak?
PH-s teszt: így a Vega 56 70 °C-os, míg a Vega 64 73 °C-os csúcshőmérsékletet ért el.
Az hogy a legolcsóbbat akarod és elvárod a leghűvösebb és halkabb működést még sose vált be :)
A 64 ára nehezebben rázódik vissza mivel Európában a kártyák bányászteljesítményének megfelelően csökkentek vissza az árak. Abu már két háromszoros árakat vizionál (1000-1500dollár) a jelenlegi leakseknek megfelelően a memória 2 3 szoros emelkedése miatt az új generációnak...
Kínában már bukóban a bánya ez NVnek sokba fog kerülni,
Le kell csapni a piacon a jó ajánlatokra ennyi, vagy megkérdezed itt jó e az az ajánlat és itt a tulaja majd azt mondja jóóó :)))
bájdövéj a 499 fontos vega 64 az miért drága Far Cry 5-el?
499 dollár volt a MRSP ára ami EUba 499 euroba jött be
Az 184.131 ft ha neked az ár számít csak akkor vedd meg és majd szívesen hallgatjuk a tapasztalataidat :))))

[ Szerkesztve ]

(#5021) Bossp válasza Usery (#5019) üzenetére


Bossp
addikt

Nyugi nem mindre raknak :D Nekem is ezen volt meg az r9 390-es Msi Gamingen előtte nem igen láttam ilyet :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5022) #45185024 válasza Usery (#5019) üzenetére


#45185024
törölt tag

Sokan csinálják azt hogy a visszaküldött kártyákat a cég saját nevesített ragasztójával újra ragasztja és amikor vágod fel nem tudod megmondani hogy az alatta levő fóliát nem most vágtad e fel.
A ventiken szokott lenni porzáró matrica, meg az a legjobb része az brand new termék felbontásának :K

(#5023) golya87 válasza #45185024 (#5020) üzenetére


golya87
őstag

Azért Abut kriptobányászat terén ne vegyük komolyabban egy Blikknél! ;)

(#5024) #45185024 válasza golya87 (#5023) üzenetére


#45185024
törölt tag

:))
Power of AMD

[ Szerkesztve ]

(#5025) golya87 válasza #45185024 (#5024) üzenetére


golya87
őstag

Azért viszont pirospont az AMD-nek, hogy az áprilisi driver óta folyamatosan gyorsulnak a Vegák, a Blockchain driver teljesítményén már túl.

(#5026) Bossp


Bossp
addikt

HBCC on or off?!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5027) golya87 válasza Bossp (#5026) üzenetére


golya87
őstag

Ha nem Cast-XMR-t használsz, akkor ezen kívül semmilyen más progiról nem tudok consumer oldalon, ami profitálna belőle.

(#5028) Bossp válasza golya87 (#5027) üzenetére


Bossp
addikt

Claymore-al tekerem a crypton8-ot :p gondolom akkor ahhoz is. és amikor nem megy kapcsopjam ki? egyébként megy dob rajta? most 1850-et megy.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5029) golya87 válasza Bossp (#5028) üzenetére


golya87
őstag

Egyedül ennél a programnál láttam leírva a fejlesztő által, hogy profitál belőle a program. Egyéb programról, mind miner, mind egyéb, nem hallottam, ami használná. Giga-megatextúrás játékokhoz ígérték, de még biztos rajzolják őket.

De szívesen vesszük a teszteket!

(#5030) Bossp válasza golya87 (#5029) üzenetére


Bossp
addikt

Ahogy nézem ott profitálhat ahol már kevés lenne a 8GB. Nálam a Rainbow6Siege 1080p-n minden maxon 7,1 GB-t zabál. Ha meglesz a wqhd-s monitorom majd csinálok teszteket! Elvileg ott ár kevés lesz. De lehet rosszul látom, viszont bánya nem hazsnál ennyit hmm... :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5031) golya87 válasza Bossp (#5030) üzenetére


golya87
őstag

XMR-Stak nekem 7k végén használ, szóval akkor lehet csak beállításbeli hiányosság.

(#5032) Tanisz válasza Bossp (#5018) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi, mindenhol nézelődök, de ugye elsősorban a boltokban, mivel még csak most szemezgetek vele és ha már ennyi pénzt kiadok jó lenne valami hivatalos garancia is hozzá :)

(#5020) Pepeeeee
Nem mondtam, hogy a legolcsóbbat akarom :)
Mint mondtam most kezdtem el nézegetni a kártyákat, eddig nem kísértem figyelemmel, hogy konkrét árfolyam mellett mennyibe kerülnek. Az tudtam, hogy kb 200 környékén van a 64 és alatt az 54, de úgy látszik tévedtem.

Értem én ami mondasz, de nem mindegy, hogy 180e HUF valami vagy 230e HUF és elvileg ami a hűtés alatt van az ugyanaz. Arra irányult volna a kérdésem (lehet tudat alatt), hogy megéri-e 50e HUF-ot pl Nitro+ a Pulse-hoz képest. Mert a tesztekben a ref hűtéssel sem hevültek túl, igaz marha hangosak voltak mellé, de általában a ref hűtés nem a csendességről szól :)

Mert ha 10-15e HUF lenne a különbség azt mondja az ember, hogy egye fene :)
Nem az anyagi részével van a gondom, most is megvehetném a kártyát, ha akarom, vagy akár kettőt is, szerencsére nincsenek anyagi jellegű gondjaim.
Csak szerintem jó ha az ember nem "ész" nélkül dobálja ki a pénzt az ablakon :)
Bár lehet ez csak én vagyok :D

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#5033) #45185024


#45185024
törölt tag

Van kint piacon 185be FE most azzal mi van valami OCos fórumba nem néztetek utána nem lehet valahogy átflesselni 64re? Mert mint FE a 3 hónaponkénti gamer frissítéssel katasztrófa.
Azt kellene AMDnek kiadni 1200 HBMel 16 GB vega refresseket

(#5034) Bossp válasza Tanisz (#5032) üzenetére


Bossp
addikt

Hivatalos Garival vannak aprón is általában. az enyém egy hetes volt (: (

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5035) hajbel válasza Tanisz (#5032) üzenetére


hajbel
addikt

Ref. tulajként mondom, hogy ne vegyél referenciát, ha egy mód van rá. Vagy túl hangos, vagy túl meleg lesz. Mondjuk én 64-es biost használok hozzá. Amikor még én vettem, nem voltak custom kártyák. Szerintem 50K-t nem ér meg a nitro a pulsehoz képest.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5036) Dealer95


Dealer95
őstag

Remélem maradhat:
Ha valaki szeretne oc.uk-ról rendelni postafelezéssel velem, akkor dobjon privátot ;)
Van pl. pár Vega FC blokk raktáron nekik épp :P

(#5037) Bossp


Bossp
addikt

HBCC jelentés claymore és XMR stack hibázik vele túl magas oc-t jelez és 10% teljesítmény romlást ad:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5038) Hajdi válasza Bossp (#5037) üzenetére


Hajdi
senior tag

A legújabb driverrel nem működik jól a hbcc, legalább is nálam problémás. BF1 random bezáródott, Rust pedig el sem indult. Amint kikapcsoltam megszűntek ezek az anomáliák.

(A Rust memoria írási probléma miatt be sem töltött, fsc /scannow, ramok visszavétele alapra, virtuális mem kézi beállítása... mindent eljátszottam mire rájöttem, hogy be van kapcsolva a hbcc)

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#5039) #45185024


#45185024
törölt tag

Idézet Redditről

Légy Óvatos! GIGABYTE Radeon RX Vega56 Gaming OC - Hibás kártya.
Több ember jelentett hibás Gigabyte Vega 56 Gaming OC kártyát az elmúlt hónapokban. Úgy tűnik, hogy a Newegg és a Gigabyte blokkolja a negatív véleményeket (már van néhány, de sokan még sokan blokkoltak), és továbbra is eladják a kártyát anélkül, hogy elismerték volna a problémát.

A Kártyáról az alábbiakat mesélték: túlmelegedési problémák, ventilátorproblémák és véletlenszerű összeomlások/ tárgyakat találtak a dobozban / :D /.
- I personally purchased 3 of these cards with every single one hard crashing on all of my test benches after random intervals (all within a couple hours). Newegg is refusing to accept a returns even when they are clearly aware the cards have faults.

A régiek még emlékszenek amikor napokig itt vitatkoztunk Szabival aki végig vitatkozta a 3 napot hogy ez milyen jó kis kártya és a Giga milyen minőségi... Ilyen amikor valaki NV oldalról véleményez és a márkahűség dominál... MSI armor is gyenge meg az Asus Dual is mindegy ki gyártja a kártyát kell nézni.
Ezt csak azért vágtam be hogy Ne csábuljatok el a 499 fontos 64 árnak...

[ Szerkesztve ]

(#5040) hajbel válasza #45185024 (#5039) üzenetére


hajbel
addikt

... Főleg úgy ne, hogy a Red Devil 530 :))

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5041) #45185024 válasza hajbel (#5040) üzenetére


#45185024
törölt tag

Teljesen úgy értettem hogy rx 530 -as videókártyáról beszélsz :))))
514.98 font a Nitró+ és itt még olcsóbb a hazaszállítás is.

[ Szerkesztve ]

(#5042) Bossp válasza #45185024 (#5041) üzenetére


Bossp
addikt

Nem mellesleg milyen jól néz ki *.*. Bekéne szereznem még egyet :D Van itt bárkinek Vega Crossfire configja? :D Az már igazi high end AMD gép lenne :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5043) kvarc válasza Bossp (#5042) üzenetére


kvarc
tag

Crossfire nem sok minden használja sajnos, tapasztalatból mondom.

(#5044) hajbel válasza kvarc (#5043) üzenetére


hajbel
addikt

A bánya pl. igen ;] Egybéként nagyon felbontás és beállításfüggő, hogy 95% vagy 10% a haszon belőle. Persze vannak olyan AAA címek is, amik egyáltalán nem támogatják.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5045) varmi2 válasza hajbel (#5044) üzenetére


varmi2
nagyúr

A bányának semmi köze a cf-hez. Bányászás közbwn nincs cf, nincs is rá szükség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#5046) kvarc válasza hajbel (#5044) üzenetére


kvarc
tag

A játékok nem támogatják a multiiGPU megoldásokat. Nagyon keveset profitál egy két játékot leszámítva. Két Vega64 LC van a gépben, pont azért mert anno én hittem a multiGPU-ban. Jó ha a játékok 10% ér valamit.

(#5047) Bossp válasza kvarc (#5046) üzenetére


Bossp
addikt

Pedig dx12 ben már ott a rendes multi gpu lehrtőség. Nem kell CF de pár AAA cím nagyon durván kihasználja a cf-et is:D vagy sli-t de valszeg a második csak bányászna játék közben is 95%-ban:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#5048) hajbel válasza varmi2 (#5045) üzenetére


hajbel
addikt

tényleg? :DD

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5049) kvarc válasza Bossp (#5047) üzenetére


kvarc
tag

Hát DX12-nél van lehetőség multiGPU-ra. Már nem kell driver támogatás mint a dx11, de a programnak (játéknak) kezelnie kell a több GPU-t. Na ez általában elmarad.

(#5050) Bossp válasza kvarc (#5049) üzenetére


Bossp
addikt

Hát igen. Valös probléma főleg AMD-s újításoknál hogy évek kérdése mire a programozók rászánják maguk az újítások beépítésére. Persze ez nagyrészt a határidők és a pénzéhség hibája. Ott a az r9 290,390 ami az évek alatt rohadt sokat erősödött ahhoz képest hogy hol volt az akkori nvidia csucshoz képest szép lassan otthagyta teljesítményben... tisztáb látszik ha megnézel 2-3 évnyi ph-s tesztet ahol szerepelnek.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.