Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) #45185024 válasza kvarc (#8800) üzenetére


#45185024
törölt tag

Azokban a szituációkban amikor sávszélesség limit lépne fel igen, magyarán nem általánosan hanem jelenetfüggő ráadásul ezek szorzódnak a powertargettel ha az se megy limitbe igaz csak százalékokról beszélünk.
A Power limit 50% +1100 ha géped bírja mindig jó de ha nem birja akkor meg temp limites leszel :) ezért feszelünk alá, ha tudunk...

[ Szerkesztve ]

(#8802) RECSKA válasza kvarc (#8800) üzenetére


RECSKA
veterán

Fullhd mellett annyira nem. 1440p mellett nalam tobbet szamit a ram orajel, mint a gpu... XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8803) X Factor válasza kvarc (#8800) üzenetére


X Factor
addikt

Játékfüggő, de azért szokott szépen hozni.

Make things work

(#8804) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Sziasztok!
extra gyors kérdésem lenne, mert ismerősöm vásárolna, és nem tudom biztosra mondani hogy a jelenlegi tápja ki fogja hajtani a vega 56 sapphire pulse-t.
Elég olcsócska táp. nyilván a 75+ miatt. de a vega56 oldalán ajánlott a 650 es táp ( WTF)
http://www.coolermaster.com/powersupply/80-plus/elite-v3-500w/
ryzen 5 2600 mellé lenne

Bocsi hogy nem olvastam vissza. Elnézésetek kérem, csak sürget az idő

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#8805) X Factor válasza turistakolbi (#8804) üzenetére


X Factor
addikt

Én vennék egy másik tápot, ha tellik 100+-os vga-ra, meg 50k-s procira, akkor lesz ott 20k egy tápra is.

Ettől függetlenül, ha mégse venne, akkor kezdjen egy alapos alulfeszeléssel, úgy rengeteget lehet javÍtani a vega étvágyán és a használat közbeni anomáliákat is minimalizálhatja.

Make things work

(#8806) RECSKA válasza turistakolbi (#8804) üzenetére


RECSKA
veterán

Azt en nem eroltetnem...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8807) SzlobiG válasza Raggie (#8797) üzenetére


SzlobiG
félisten

BF5-el játszok ott meg a multi végett nem lehet lemérni, ezért használom a 3dmarkot. :)

Milyen játékokkal nézitek ahol van beépített bench? Tomb fent van ránézek azzal mennyit hoz.

Még a végén vissza kerül a 64-es bios pláne, hogy most javítottam a hűtésen. ;]

(#8808) RECSKA válasza SzlobiG (#8807) üzenetére


RECSKA
veterán

Strange brigade, final xv bench0( ez free) ...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8809) X Factor válasza SzlobiG (#8807) üzenetére


X Factor
addikt

Igazából, most 19.1.1 óta nekem az overlay is tökéletesen megy, így akár BF-ben is megnézheted statikus körülmények között. Belépsz egy üresebb szerverre, megállsz egy spawn point mellett, vagy vhol ahol nem történik semmi.

ALT+R

Metrics-sel kiiratod az értéket és on the fly overlay alatt piszkálhatsz minden beállÍtást, akár memóriát is, és látod szépen mennyi az fps növekedés.

Make things work

(#8810) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Köszi. lebeszéltem róla gyorsba :)
Már meglévő gépét építgeti szép lassan (nem egyszerre)
1050 ti-t vált :P rx590 Fatboy lesz 3 játékkal 92k ért :)
Köszi a gyors választ.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#8811) hajbel válasza turistakolbi (#8810) üzenetére


hajbel
addikt

Az majdnem annyit fogyaszt, mint egy Vega 56 még alulfeszelés nélkül is. Nálam egy 85+ 600W-os FSP hajt tuningolt vega 64 biosos ref. Vega 56-ot, minden probléma nélkül. [link] 17 W a különbség.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8812) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Van itt köztünk Ryzen cpu tulaj? 2600 vagy 2700, X-es is lehet.

Pár tesztet kérnék csak tőle mind1, hogy vega 56 vagy 64 csak alapon legyen.

Cpu limitet szeretném csak kiszűrni a 4770k-val szemben.

(#8813) paleinho válasza SzlobiG (#8812) üzenetére


paleinho
senior tag

2600
mi legyen alapon? azt se tudom mi az :C

[ Szerkesztve ]

(#8814) SzlobiG válasza paleinho (#8813) üzenetére


SzlobiG
félisten

A vga, hogy hasonló teljesítménye legyen mint az enyémnek. :) Mid is van Pulse 56?

Tomb raider, strange brigade. Meg ha tudsz még valami game benchet ami megvan azt meg köszönném.

(#8815) chopin42 válasza SzlobiG (#8814) üzenetére


chopin42
őstag

Nálam ryzen 5 1600 3.7ghz allcore+smt mellett a vega 56 pulse gyári biossal, abszolút gyári beállításokkal driverből is, 21.6k körül hoz firestrike-ban. Játékokat otthon megnézhetem, most buszon ülök laptoppal.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8816) SzlobiG válasza chopin42 (#8815) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jöhet pár eredmény onnét is a 3dmarkkal az a baj, hogy túlságosan terheli az összes magot, nem úgy mint a játékok (sajnos). Így valótlan képet mutat számomra.

(#8817) kvarc válasza #45185024 (#8801) üzenetére


kvarc
tag

Kipróbáltam. Tényleg hoz pár játékba 1100MHz-es MEM sebesség. De durva, hogy +50% limit és 397W a fogyasztása a kártyának. De a gyári AIO szépen lehűti.

(#8818) chopin42 válasza SzlobiG (#8816) üzenetére


chopin42
őstag

A graphics testnél a proci kb 20%-on tekert max, szóval ha a gs a mérvadó, összehasonlítható. Egyébként Heaven, Valley, Superposition, Friestrike, Timespy, Shadow of the Tomb Raider, Deus Ex Md, Witcher 3-al teszteltem, és egyiknél sem volt procilimit, kikapcsolt vsinc mellett természetesen. Ha lenne, abban az esetben lenne különbség az fps-ben.

Más(mindenkinek):
Ha bekapcsolom az enhanced sync-et, az nem okoz teljesítményvesztést? Bocs a noob kérdésért, de 60 hz-es monitorom van, és érdekelne, ha bekapcsolom, eltörli-e a képtörést nagyobb fps-nél, illetve nem terheli jobban a gpu-t. Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8819) Plasticbomb válasza #45185024 (#8703) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Februar 7? Hmmm...

Linux tamogatasrol mi a fama? Vagy ez is ugy bleeding edge lesz, mint a VEGA kozel masfel evesen?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#8820) SzlobiG válasza kvarc (#8817) üzenetére


SzlobiG
félisten

Micsoda majd 400W? :Y Az igen tolj már egy akármilyen 3dmark tesztet hogy milyen teljesítmény társul ekkora fogyi mellé.

Chopin: A tomb raider eredményed megvan még? Az érdekelne meg esetleg a witcher 3 is. Nálad nem is hiszem, hogy van cpu limit, nekem kérdéses, vagy legalább is kíváncsi vagyok, hogy van-e értelme procit cserélnem.

(#8821) chopin42 válasza SzlobiG (#8820) üzenetére


chopin42
őstag

Otthon megnézem, még úton vagyok.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8822) kvarc válasza SzlobiG (#8820) üzenetére


kvarc
tag

(#8823) #45185024 válasza Plasticbomb (#8819) üzenetére


#45185024
törölt tag

A linux az mindig kóbór jószág AMDnek.
Tulajdonképpen a kártyát is a Linux driverből tudjuk 1980ban limitálták a max órajelet.
És az a hivatalos hogy az Ubisoft támogatja elsőnek a VII minden új technológiáját a The Division 2 -ben, tehát ott várható hogy nagyon győzünk majd.
értsd várhatóan 8 GB feletti Texura csomagok lesznek majd

[ Szerkesztve ]

(#8824) Kvg válasza kvarc (#8817) üzenetére


Kvg
senior tag

Volt értelme ennyit etetni vele? :U Vega 56 180W-on, Vega 64 210W-on hozza amit tudnia kell gazdaságosan 1650Mhz ig. Csináltam én is hasonló tesztet, de 24/7 ben fölöslegen tekeri a villanyórát.

[ Szerkesztve ]

(#8825) kvarc válasza Kvg (#8824) üzenetére


kvarc
tag

Csak javaslat volt hogy 1100MHz RAM hoz kis gyorsulást 50% limit növeléssel. Ennyi lett beállítva. Nincs alulfeszelve se GPU freki bántva. Most lehetne tovább játszani.

[ Szerkesztve ]

(#8826) chopin42 válasza SzlobiG (#8820) üzenetére


chopin42
őstag

Tomb raider eredmények:
Avg: 95
Min: 73
Max: 160
Avg 95%: 77
Stock minden

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8827) AtHoS válasza SzlobiG (#8795) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Teszteltem részedre memória sebességet 3Dmark-kal 800 - 945 - 1100 MHz órajeleken (GPU minden esetben egyformán volt belőve, 265W-os power limit mellett)

Mivel az új táp tudja mérni a gép fogyasztását (legalább ennyi előnye lett, hogy cseréltem, amúgy órajelek stabilitására semmi hatása nem volt nálam, de eltekintek schawo fejen vágásától vele :DDD ) így az eredmények mellé írom a corsair link progi által mutatott leadott-felvett fogyasztási adatokat is, amiből látszik majd milyen hatása is volt összességében a memória órajeleknek a gép összfogyasztására.

TimeSpy

800 MHz: GS 7564 - 408 W - 438 W
945 MHz: GS 7844 - 408 W - 439 W
1100 MHz: GS 8023 - 414 W - 445 W

FireStrike

800 MHz: GS 24857 - 426 W - 458 W
945 MHz: GS 25505 - 434 W - 467 W
1100 MHz: GS 26348 - 427 W - 459 W

BF5 teszt, ahol tudsz váltogatni procit/felbontást, hogy megnézd milyen lenne, ha váltanál [link] a Тесты menüben tudsz választani a játékok között és nézelődhetsz kedvedre azok tesztjeiben procikat

read-only mode on the forum

(#8828) schawo válasza AtHoS (#8827) üzenetére


schawo
titán

Én már meg is szabadultam a Vegától, és az RMi is megy a levesbe. Nekem ez az egész izé nem jött be :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8829) AtHoS válasza schawo (#8828) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pedig nálad egész szépen futott a Pulse, viszont valaki jól járt azzal a kártyával, ha eladtad. No igen, nagy dobás az NV részéről, hogy engedi használni az FS monitorokat a kártyáival, így aztán erősen árnyalódik a helyzet

read-only mode on the forum

(#8830) Kvg válasza schawo (#8828) üzenetére


Kvg
senior tag

Így jártál, viszlát! ;)

Vega20ra forgatod vissza lovét, vagyí a RTX off izére?

[ Szerkesztve ]

(#8831) schawo válasza AtHoS (#8829) üzenetére


schawo
titán

Nem járt vele rosszul, 105 pénzért kapta, és egy jól sikerült darab volt. Az a helyzet, hogy a 2560x1440x75Hz-hez nagyon kellett tekernie, és túlságosan fűtött. Nem akarok így nekimenni egy nyárnak. Ahova most költözök épp, ott nem lesz légkondim, csak vastag falaim. De a 400W azt befűti...

(#8830) Kvg

Most egy 570 megy be, és kivárok egy-két hetet, hogy RTX2070 vagy egy használt 1080 Ti legyen. Meg a navi is érdekel, kár, hogy annyira eltolták a megjelenést.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8832) Speed® válasza AtHoS (#8829) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sokat nem érünk az nV féle kegyelemkettessel, 400-12 típus ami átment a rostán, viccnek is rossz erre azt írni, hogy támogatják/működik. A régi kijelzőket a kutya nem fogja megoldani, innentől meg akinek már van valami korrekt darab, nem fog ugrálni a bizonytalanra..én sem teszem.

(#8833) AtHoS válasza schawo (#8831) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tudtamén, hogy jól járt vele, csak nem gondoltam, hogy NAGGGGGGYON jól járt vele :DDD

570 is jó kártya. Minap linkelt valaki egy tesztet, amiben összevissza veri a 1050TI-t ;] nem is értem minek ezt tesztelni, alapból nem tudták? :F

szerk.

Speed(R)

Nem arról szól a fáma, hogy a nem 100%-osan támogatott (400-12-ben lévő) monitorokon is fog üzemelni? Driverből csak a szűrőn átment daraboknál fogják engedélyezni?

Mintha beta driverrel már páran használnák Samu monitorokkal

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8834) schawo válasza Speed® (#8832) üzenetére


schawo
titán

Minden display portos freesync támogatott lesz. A 12/480 egy félreértés, az csak azt jelenti, hogy ennyi hozta nvidia által az elvártakat (144Hz, input lag, stb).

(#8833) AtHoS
A régi, nem AdaptiveSync szabványos, HDMi-only Freesync nem lesz támogatott.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8835) Kvg válasza schawo (#8831) üzenetére


Kvg
senior tag

Meg kéne értened hogy minden terméknek van egy élet ciklusa. Vega 10 még tartja magát. A Vega 20 nem olcsó semmilyen szinten, ki kell termelni a fejlesztés költségét. Őszre várható a Navi, úgyhogy lehet össze vissza vásárolni a 290 fajta 2060 ból. Sok sikert hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

(#8836) schawo válasza Kvg (#8835) üzenetére


schawo
titán

Nekem megérteni? Mit kéne megérteni? Ki mondta, hogy egy VGÁ-nak nincs életciklusa? Vagy miva'? :DDD

2060 nem hoz lázba, az se elég a 1440p75-nek, 2070 alá nem adom már. Elment a Vega, megy a táp, és már csak alig kell rádobnom a 2070-re. És a Vegával kapott játékok megmaradtak. Úgyhogy végül nem jártam rosszul a Vegával.

Szóval igen, attól fog függni, hogy várok-e navira, hogy hogy működik a freesync nvidián.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8837) SzlobiG válasza AtHoS (#8827) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezer hála megspóroltál nekem egy kis időt. :R Én úgy is csak holnap tudtam volna.

Ezek szerint, így hogy látszik a fogyasztás megéri felrakni, de nekem alapból a 64-es bios megdobta a fogyit úgy rémlik. Majd lehet teszek egy próbát megint.

(#8826) chopin42 Köszi, holnap megnézem én is. :R

(#8834) schawo Ha ugyanúgy fog működni mint jelenleg a Freesyncel, akkor megyek RTX-re én is az tuti , vagy 1080 Ti. Na nem mintha bajom lenne a Vegaval, de ha van nála jobb, akkor ennyi nincs miről beszélni. :))

[ Szerkesztve ]

(#8838) SzlobiG válasza AtHoS (#8827) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lejárt a szerk, nagyon jó ez a teszt oldal, hogy én miért nem találtam rá idáig. :F

A grafikonok alapján semmi értelme a cserének, nincsen CPU limitem pláne hogy én wqhd-ba játszok, nem is full hd-ba ahogy a tesztek futottak.

(#8839) Chalez válasza SzlobiG (#8838) üzenetére


Chalez
őstag

Kérdés, hogy online game esetén mennyire hasznosulhat esetleg még több mag és szál...? :F

(#8840) Speed® válasza SzlobiG (#8838) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Multizásnál előjönne a difi..nem rossz a 4770K, nálam is az van épp, de eljárt a 4C8T felett az idő, egyre inkább. Érdemi váltás egy 9700K lenne, viszont mivel árban horror, én is inkább Ryzenben gondolkodok most, hamarosan meg is lépem.

(#8841) AtHoS válasza SzlobiG (#8838) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Át lehet ám kattintani a kívánt felbontásra az összes játéknál a teszteket, de ám valóban sokat nem fog változtatni az eredményen. Viszont abban is van valami amit Speed(R) ír :K

read-only mode on the forum

(#8842) hajbel válasza schawo (#8834) üzenetére


hajbel
addikt

[link] Nem. Ennyi hozta a specifikációkban leírt freesync ranget, anomáliák nélkül. Flickering, tearing és hasonló anomáliák léonek fel,. Ez valahol érthető is, mivel nyilván régi monitotokra nem tesztelnek, írnak drivert, inkább csak az újakra, valamint a jövőben megjelenőeknek szól ez a támogatás. Nem legújabb szériás monitoroknál nagyon csúnyán mellé lehet fogni. Még kellenek a tesztek, tapasztalatok. Én csak akkor mernék megkockáztatni egy ilyen párosítást ha már valakinek a fórumon rendesen működne.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8843) schawo válasza hajbel (#8842) üzenetére


schawo
titán

Félreértetted a helyzetet, ezt azóta már tisztázták. Ez csak néhány abszolút rossz monitor abszolút lerombóló példája, hogy milyen egy szar a Freesync, és hogy ők teljesen logikusan nem támogatták ezt az alantas, zsékategóriás funkciót (üzenet a részvényeseknek, magyarázni a bizonyítványt). Ezek a monitorok ugyanilyen szarok AMD-vel is. Egyszerűen hibás termékek. Nem azt jelenti, hogy nvidián szar lesz a Freesync :DDD

Az Nvidia csak akkor minősíti full gsync kompatibilissé a monitort, ha:
- a freesync range meghaladja a 2,5-öt (ezzel a freesync monitorok 80%-a kiesett)
- a freesync alatt frekvenciától függő, adaptív ghostingállítás történik (na, ezzel az összes többi kiesett, mert a piacon mindössze 12 db monitor tudja ezt összesen)

Nincs arról szó, hogy a többi monitoron is szar lenne a freesync nvidia alatt, csak arról szól, hogy nem tudják azt, mint a gysnc monitorok a beépített nvidia elektronikával. Nvidia alatt ugyanúgy fognak működni a freesync monitorok, és ugyanolyan minőségben, mint amd alatt, és nem lesz rosszabb a kép sem, hiszen semmi extra, ha tud a gpu változó frekvenciát, akkor megy a freesync is. Nvidia mindössze attól fél, hogy sokan tartanak otthon nvidiával is freesyncesnek hívott monitorokat, amiket még sosem láttak AMD alatt, és ha bekapcsolják rajtuk a freesyncet, akkor nvidiára zúdul a csomó elégedetlen ügyfél, mert nem néz ki pont ugyanolyan jól, mint a szomszédnál látott gsymc monitor. Ezért csak a 12db full gysnc plecsnis monitoron kapcsolják be a szolgáltatást automatán, az összes többin a usernek kell kézzel. De akiknek amd-n megfelelt a gsync szempontból gyöszös Freesync monitora, annak ugyanúgy meg fog felelni nvdián is.

Sok részletes infó, nem csak egy béna videó: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8844) Televan74 válasza schawo (#8843) üzenetére


Televan74
nagyúr

De mitől tart a fölényes Nvidia hogy most dobja be ezt? Vagy ennyire kevés a profit az új RTX -s szérián,hogy ilyen trükköket is be kell vetni? Nem értem én ezt.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8845) Bib


Bib
őstag

Nekem ezzel az új driverrel sokkal szimpatikusabban működik a kártya. Minden valahogy smoothabb. Tiszta rendszerrel kicsi undervolt és hasít gyönyörűen. Nvidia freesyncre kicsáncsi leszek, elvileg ma jön driver és akkor sok minden kiderül. Ár-érték arányban ha újakat nézünk ezt a pulse-t nem veri semmi. Kis beállítással gtx 1080-at hoz. A fogyasztás napi 1-2 óra játékomnál hogy havi 1000Ft vagy 850Ft a fogyasztás az nem érdekel, a hőmérséklet és hang nem nagyobb mint az előző nvidiámnak úgyhogy én elégedett vagyok.És a feesync tutira működik.

(#8846) Create. válasza Bib (#8845) üzenetére


Create.
addikt

Nekem is kiderül ma, hogy váltok-e vegára vagy marad a 1070. Egyébként az én 1070-em is bekapja a 220w-ot.

(#8847) SzlobiG válasza Speed® (#8840) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen multinál lehetséges, hogy van cpu limit, de sztem csak minimális lehet így 4.2Ghz-en. Na ja nem mai darab már az biztos, ezért gondolkodok én is a cserén, viszont játékba még mindig az Intel a nyerő igaz minimálisan...

Create: 1070-et nincs értelme vegara cserélni, ha csak nem kell a freesync, de akkor meg inkább kivárnék ki lesz az nv féle freesynccel.

64-es bios: Felraktam ismét, de sztem nem sokáig lesz megint. :D Úgy indul, hogy +30w fogyi ugyanazon feszeken, kivéve a ram ugye... Kicsit finom hangolva már gyorsul, de továbbra is azt vallom, hogy a 930vs 1050hbm freki lófing amit hoz.

(#8848) Create. válasza SzlobiG (#8847) üzenetére


Create.
addikt

Szerinted miért írtam, hogy kiderül ma😀 este az lesz az első, hogy megnézzem megy-e a 144hz freesynces monitoron a gsync vagy sem. Ha nem, akkor vega pulse lesz.

(#8849) SzlobiG válasza Create. (#8848) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ahh, telorol nem is figyeltem csak a mondat végét. :DD

Majd írd már be ide, hogy működik-e. :R

(#8850) paleinho válasza SzlobiG (#8847) üzenetére


paleinho
senior tag

meltdown és spectre védelmet kikapcsolod, lehet hoz némi plusz FPS-t :F
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.