Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Speed® válasza Heroes fan (#8949) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a Mining ASUS minimum véleményes azért. Persze örvendetes az árzuhanás, így tovább.

(#8952) Heroes fan válasza Speed® (#8951) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nem jó az a verziója?

(#8953) #45185024 válasza gaborw (#8950) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nem biztos hogy ki lesz vonva a Vega ! Csak hasonló a ref kivonáshoz a helyzet.
Ha kivonnák az ezért lenne:
Adored TV-t nézd meg de ITT elmagyarázzák a logikát. Kövesd ORI-t :D
Logika abban lenne ha a Navi nagyin jól sikerült volna akkor egy Gddr6-os Navi 2070 szinten neki olcsóbb mint a HBM-es Interposeres Vega. Ráadásul azok még ilyen 210 körül mennek. Ezeknek a Vega 56--oknak az ilyen 110 ezren nem hiszem hogy pár százaléknál már több van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#8954) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Akik mostanában állítgatták a kártyájukat, mivel csináltak egyedi ventiprofilt? Sajnos ha wattmanban kézire állírtom a ventivezérlést, megszűnik a zero rpm, Overdrventoolnál dettó. Ha msi afterburnerrel csinálok egyedi ventiprofilt, nem omlik össze a cucc, ha wattmanban alulfeszelem és profilt használok?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8955) Morris


Morris
veterán

Hali!

Szerintetek nem fogom megbánni a vega56 megvételét?
Egy Asus strix oc-t kapok kézhez napokon belül. 1060 6Gb-ot vált(ana). 110k-ért

[ Szerkesztve ]

(#8956) Shkiz0 válasza Morris (#8955) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én egyelőre nem vennék már semmit, februárig.
A Radeon VII kicsit megkavarja az állóvizet.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8957) Morris válasza Shkiz0 (#8956) üzenetére


Morris
veterán

Azaz?

(#8958) SzlobiG válasza Shkiz0 (#8956) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sztem ettől már nagyon nem fog lejjebb menni az áruk, de aztán fene tudja mekkora raktár készletek vannak még, mert ha nagy akkor csökkenteni fogják.

(#8957) Morris Vehetsz most is, de hátha februárba lejjebb megy az áruk.

[ Szerkesztve ]

(#8959) AtHoS válasza chopin42 (#8954) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Just a FYI for anyone using 0.2.8 beta 1 (and latest drivers), I was able to get Zero RPM working correctly on my Vega 56 by setting P0 to "off" (0 degrees and 0 RPM). When the temperature hits P1 the fan will turn on as it used to with the older drivers.The only change made in Global Wattman settings was setting it to Custom profile as per usual. I did not make any further changes in there." [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8960) Picco


Picco
addikt

ugy dontottem kiprobalom az overdriventool-t, akiknek van mar bejaratott 24/7-es megoldasa es nem vizzel hute kartyat megosztana egy screenshotot? ha nagy leszek meghalalom :) :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#8961) Shkiz0 válasza SzlobiG (#8958) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Vegából itthon már alig van, elérhető készlet, és szerintem VII-ig már nem is lesz, ami logikus, mert ha csak nem lesz árcsökkenés akkor senki se fogja venni őket és csak a kereskedőkön maradna.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8962) chopin42 válasza AtHoS (#8959) üzenetére


chopin42
őstag

Ezer kösz :R
Más:
Sajnos úgy néz ki, hogy a mostani karim megáll 1010 hbm-nél 64 biossal. Egyszer kifagyott 1000nél is, aztán 1040-nél óriás zöld pöttyök jöttek ezerrel. 1010-el minden végigment. Ami visszament gariba, annál pöttyözés előtt megvolt az 1150 is...
Valami tipp, hogy pumpálhatom feljebb, mivel tesztelhetem? A Dagger of xian demó elég jól bevált undervolthoz, de kifejezetten a hbm-et mivel érdemes?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8963) Morris válasza Shkiz0 (#8961) üzenetére


Morris
veterán

Akkor elállok a vásárlástól. :U

(#8964) Speed® válasza Morris (#8963) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hiú remény a Vega beszakadás a VII miatt..jóval feljebb fog nyitni, más kategóriában fut. Attól, hogy végjáték zajlik a készletek terén, még jó kari marad, 110ért sok normális garival pláne. A következő lépcső az RTX2060 lenne, abból nem találsz 140 alatt értelmes kivitelt.

(#8965) Morris válasza Speed® (#8964) üzenetére


Morris
veterán

Fullhd-ra kell. Hogy menjen minden ultra-n.
Feljebb nem lépnék, mert itt már nincs értelme.
Eddig amiket néztem mind bányász kártya volt. Azt meg nem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#8966) Speed® válasza Morris (#8965) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amit 110ért behúztál, csákány..? Mert ha nem, jó vétel volt, ne viszakozz.
1080Pben ne viccelj, röhögve hozni fogja az igényeidet, 1440Pre is okés.

(#8967) Morris válasza Speed® (#8966) üzenetére


Morris
veterán

Valószínűleg az.
Több db kártya volt a garipapíron.

(#8968) NOKA32 válasza Morris (#8967) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Dizi től veszed?

(#8969) SzlobiG válasza NOKA32 (#8968) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem azt mondta, nem bányász kártyák... Full hd-ra bőven jó, nekem wqhd-n viszi ultran a játékokat.

(#8970) Plasticbomb válasza SzlobiG (#8969) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az a kerdes, hogy milyen beallitason futottak. En pl szivesebben vennek hasznalt kartyat banyasztol, mitn verpistikegamertol.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#8971) SzlobiG válasza Plasticbomb (#8970) üzenetére


SzlobiG
félisten

Így hogy van papírom 2.5 év garral igazából engem nem is érdekelt. Ti-ból is bányászt vettem volna amire van gar. Viszont általában a bányász vga-kat alul feszelik a jobb fogyasztás végett.

[ Szerkesztve ]

(#8972) Plasticbomb válasza SzlobiG (#8971) üzenetére


Plasticbomb
addikt

"Viszont általában a bányász vga-kat alul feszelik a jobb fogyasztás végett."

Ez a lenyeges pont. Banyasznak nemigazan erdeke kifizetni a gatyajat is arra az aramfogyasztassra s hutessre, amit tulhuzaskor igenyelnek a GPUk, sokkal jobban jar egy hatekonysagra utazo beallitassal, ami gpu alulfeszt jelent, minimum, s vega eseteben algoritmustol fuggoen gpu freki downclockot is jelent. Pl ETHAS, ahol a vega az egyik legszuperebb, 900Mhzen jarnak a GPUk (140W-150W beallitas). Teljesen ertelmetlen magasabban jaratni, sot, ha a GPU ez alatt a freki alatt nem valtana le idle modra, ahol a fesz beallitast megint atveszi egy masik algoritmus/ertek, akkor lejjebb is lehetne tekerni. Sajnos ezalatt jellemzoen 1V erteken ment a GPU, ami orbitalis tokonloves kategoria volt.

Egyebkent, aki samu ramos kartyara utazik, az elso korben nezzen szet a banyasz karik kozott, ott sokat jelentett/jelent az 1100MHZ HBM freki ertek, mig jatek alatt azert nem jon ki ennyire. 38MH/s helyett 43MH/st tud a kartya igy.
Nalam pl ezert felemas a mosoly, mert mig a Samsung HBM 1200Mhzet is tud a kartyamon, a GPU sajnos 1685 folotti ertek magadasatol hasal, no matter what. Raadasul az alul feszelest sem veszi annyira jol, mint Athos LC kartyaja. O 1688on 1075ot ad neki, nekem 1685MHz 1085 kell, hogy ne dobja el a GPU magat.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#8973) Kvg válasza Plasticbomb (#8970) üzenetére


Kvg
senior tag

Attól a vér pistikétől aki szereti csendet, de rá engedi a gyári 1,2V feszt, attól én sem vennék semmit. Bányász kártya ilyen szempontból jobb.

(#8974) beef válasza Kvg (#8973) üzenetére


beef
őstag

A bányász - vérpistike kombótól mentsen meg minket az AMD védőszentje :)

(#8975) Morris


Morris
veterán

Na jó, fogalmam sincs, hogy mi legyen.
Várjak, vagy ne várjak...nem tudom. :W

(#8976) Mika1227


Mika1227
őstag

Az Asus Rog Strix Vega 56-nak milyen a hűtése?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#8977) SzlobiG válasza Mika1227 (#8976) üzenetére


SzlobiG
félisten

Alul feszelve vállalható 50-60% között kezd kicsit megjönni a hangja gyárilag 80 fokon tartja a gpu-t. Viszont a Pulse jobb lehet a rövid nyák miatt.

(#8978) Mika1227 válasza SzlobiG (#8977) üzenetére


Mika1227
őstag

Kérdezni is akartam, hogy milyen a Pulse hűtése?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#8979) Bib válasza Mika1227 (#8978) üzenetére


Bib
őstag

Én teljes gyári venti vezérléssel használom 69-72C Bf5 alatt, amikor kb 1500 rpm a venti, alig van hangja.
Ja és +50 % power

[ Szerkesztve ]

(#8980) Televan74 válasza Speed® (#8964) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nagyon pici lépcső lenne az.1080p -ben nem sok különbség van a két termék között,csak ott ami eleve is jobban fut Nvidián. Már nem bántam meg hogy a Vega56 mellett döntöttem és nem vártam a RTX2060 -ra. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8981) Speed® válasza Televan74 (#8980) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ja, nem azért írtam, mert jobb lenne. Csak ha nem akar usedet, boltból kb. az egyetlen alternatíva. Persze ott a Pulse V56 is, ár/érték szvsz rendben van, miután a 3 játékot lematekozzuk belőle.

Ui.: ma este tesztelem ;p

[ Szerkesztve ]

(#8982) Televan74 válasza Speed® (#8981) üzenetére


Televan74
nagyúr

Csak nem? Végre hozzád is eljutott a Vega56! Remélem nem lesz csalódás. :)

Nekem hozzá kellett szoknom, most már másfél hét után olyan a hangja mint kb. a Nitromnak volt.Bár a szabályzás még nem megoldott,úgy érzem OverdriveNTool lesz a dologból. Úgyis ki kell tesztelnem az alulfeszt és túl agresszívnek találom az alap ventilátor vezérlést.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8983) Speed® válasza Televan74 (#8982) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Már a hét elején, csak eddig nem jutott időm rá..ma is csak gyorstesztre.
Szerintem jóban leszek vele, 2560x1080/75Hz a dolga, erre bőven elég.

(#8984) chopin42


chopin42
őstag

Vega stutteringet mi okozza? Tesztelgetem egy ideje, és egy-két alkalmazásban időnként megakad egy pillanatra. Witchernél jellemző főleg, riva tunerrel írom ki az fps-t, és bőven megvan a sebesség, de az 1%, 0.1% lowok 1 fps-re is leesnek. A cicergés is abbamarad ilyenkor egy pillanatra :D
Driver, program, riva tuner, vagy energiagazdálkodás gond, esetleg a hdd okozza? Defaulton is csinálta, nem az oc/uv okozza.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8985) Bib válasza Televan74 (#8982) üzenetére


Bib
őstag

Miért nektek mennyin teker a venti a pulse-on ?

(#8986) SzlobiG válasza chopin42 (#8984) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam is jelen van bf-be, de pálya függő, szóval nem hiszem hogy a vga/driver páros lehet a ludas. Ugyanez a tünet még a cicergésen ia hallani. :D

Viszont lehet a whql drivert vissza teszem.

(#8987) chopin42 válasza SzlobiG (#8986) üzenetére


chopin42
őstag

Közben tesztelgettem, és a hbm órajelnél beállított fesz (ami a gpu minimum fesz terhelés alatt, alább kifejtem), ha egyezik a p5-el minimum, akkor nem szaggat be, ha p4el, akkor kissé. Mivel nekem 1002 a p4, a hbm fesz 1000mv volt, akkor csinálta, 1002-nél kevésbé, 1038-nál (ez nálam a p5) pedig semennyire (kopp-kopp).
Ez sajna egy rövid teszt eredménye, mely arra alapult, hogy a gpu kihasználtság leesik 0%-ra egy-egy pillanatra, mikor ez történik.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8988) NOKA32 válasza SzlobiG (#8969) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Én nem kérdeztem rá, csak amikor láttam a garipapírt akkor esett le hogy lehet az. Engem nem zavar eddig semmi bajom nincs vele még nem volt időm állitgatni.

(#8989) Televan74 válasza Bib (#8985) üzenetére


Televan74
nagyúr

50-52C° 0rpm
52-54C° 1300rpm
55C° 1400rpm
56C° 1500-1600rpm (ez már hallható,bár még nem nagyon zavaró)

Efelett jön a igazi rejtély(lehet driveres), 58-59C° is láttam már 1400rpm körül,itt viszonylag halk.

Ez most néztem FFXV alatt.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8990) SzlobiG válasza chopin42 (#8987) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na de alapon is ez miatt csinálná? Mert azt írtad oc nélkül is ilyen. Nálam csak egy adott mapon jön elő a bf-be.

(#8991) chopin42 válasza SzlobiG (#8990) üzenetére


chopin42
őstag

Most egyelőre tesztelgetem tovább, simán lehet driver/energiagazdálkodás gond. Az is érdekes, hogy az előző példány ment 1100hbm-et mielőtt pöttyözött, 1150nél kezdte csak el, de az még a 18.12.1-vagy 2 driverrel volt, most a 19.1.1-nél (ami szerinte 18.12.3...) a mostani nem megy többet 1020-nál, efelett hibázik, hőfoktól függetlenül. 1050-nél már zöld pöttyös túró rudi, 1100-nál meg betonba fagy.
Sőt, most belenéztem a feljegyzéseimbe, és az előző vegám az előző driverrel nem ment 0,1% 37 alá stock és 64 biossal sem, a mostani meg mind a kettővel, + undervoltolva is benéz 10 környékére, ami a 0.1%-ot illeti.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8992) Bib válasza chopin42 (#8991) üzenetére


Bib
őstag

Te mivel játszol amihez így ki kell hegyezni szerencsétlent? :B

(#8993) bad-tiger


bad-tiger
csendes tag

Sziasztok. Új gépet rakok össze 1440p gaminghez, és nem tudok dönteni. Az Alza.hu-n a Sapphire Vega 64 Nitro+ és a Gigabyte RTX 2070 között kellene döntenem. Árban 18 ezer ft a különbség. (Vega 64: 161 ezer, RTX: 179 ezer) A youtube-os tesztek rendre az RTX 2070-et hozzák ki győztesen (kb 10%-al), és árban is kb ennyivel drágább ez a kártya. Mit javasoltok?

A konfig többi része: LG 27UK650W (freesync,144 hz), Asus ROG B350-F alaplap, Ryzen 5 2600, 16GB 3200 Ram, 1TB Crucial M.2 SSD, BeQuiet 800W Gold táp

[ Szerkesztve ]

(#8994) SzlobiG válasza bad-tiger (#8993) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szvsz RTX-et vedd újabb, jóval kevesebbet fogyaszt és ha minimálisan is, de gyorsabb meg sztem több a tartalék is benne. Mondom mind ezt Vega tulajként, én tuti azt venném. Vagy ha nem félsz a használttól, akkor 1080 Ti.

(#8995) bad-tiger válasza SzlobiG (#8994) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Az nvidia freesync miatt is hezitálok. Vajon mennyire megbízható az új driver...
Használt kártya nem játszik, számlára vásárolok.

[ Szerkesztve ]

(#8996) micafighter válasza SzlobiG (#8994) üzenetére


micafighter
nagyúr

Engedjük már el a fogyasztást, ki lett már vesézve itt is nemrég, hogy nvidia is ugyanannyit eszik mint az amd :) Ráadásul a vega "tuning" az az undervoltról szól leginkább :DDD

(#8993) bad-tiger szerintem fontos azt is figyelembe venni, hogy a kinézett vega az egyik legjobb hütésű kártya a vegakból, a kinézett giga pedig a leg"fapadosabb" hütése a gigának a 2070-re. Ez a 2070 esetében nem tudom mit jelent, a vega esetén azt jelentette, hogy a fapados giga hütése ki volt centizve, a gyári értékeket hozta szépen és halkan, viszont 0 tuning potenciál volt benne. Ezzel szemben a nitro hűtése annyira hatékony, hogy jócskán van benne tuning potenciál :)

Ár/érték arányban szerintem a vega56 Pulse-al járnál a legjobban, 1440p-re az is elég, alzán 130ért jó vétel szvsz a 3 játékkal együtt, amit még mellé kapsz. A pulse-ban is van egyébként jócskán tuning potenciál :) De ha a több tartalékot akarsz akkor a kinézett nitro64 is jó választás, illetve a 2070-es RTX is, de a kinézett 2070 giga és a nitro64 között a gyakorlatban szerintem kevesebb lesz a teljesítménybeli különbség, mint amit a tesztek mutatnak, mivel mint említettem, a nitroban igen nagy a tuningpotenciál :)

(#8997) Chalez válasza bad-tiger (#8993) üzenetére


Chalez
őstag

A 144Hz-es monitor miatt azt mondom, hogy a lehetséges tuninggal együtt kellene nézni a VGA-kat, és a lehető leggyorsabbat megvenni amit még a pénztárca enged, természetesen ésszerű keretek között. Persze azt is kérdés, hogy ragaszkodsz e a minél magasabb fps-hez vagy max grafikához... A Pulse 56 nem elhanyagolható ajánlat 130-ért, kis tuninggal ott van mint a 64 kb, és ne feledkezzünk meg róla, hogy nem akármilyen 3 game jár AMD karihoz.

(#8998) bad-tiger válasza micafighter (#8996) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Köszi a választ mindkettőtöknek. Igazából pont azért gondoltam a Sapphire Vega 64-re, amit @micafighter Te is mondtál, hogy a tesztekben a referencia kártyákat tesztelték, nem az oc-zhetőeket, alap órajelen. Ahol mégis a húzott órajellel tesztelnek, ott kb. egyforma eredmények születnek az rtx 2070-el, pár címtől eltekintve. (GTA 5, AC) Asszem maradok a Vega 64-nél... 2 évig tuti jó lesz. Ja és ott is jár a 3 ajándék játék.

(#8999) SzlobiG válasza micafighter (#8996) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt azért tesztekkel kéne alátámasztani, nem úgy hogy láttam mit írt az egyik nv user. :) Kizárt dolognak tartom, hogy egy Vega 64 ugyanannyit egyen mint egy RTX 2070 még undervoltolva is úgy, hogy hozza a teljesítményét.

Az a Giga hűtés nagyon is jó, csak utána kell nézni picit. :)

Mivel kíváncsi volt a véleményekre én továbbra is az RTX-et venném, te meg nem, ennyi.

(#9000) chopin42 válasza Bib (#8992) üzenetére


chopin42
őstag

Még semmivel, mivel hegyezem :D
Kiváncsi vagyok, mit tud, értelmes keretek között, persze, semmi ln2, épített víz, stb...csak a gyári cooler, ventiprofil, 64 bios, alulfeszelve, órajelek kicentizve, max 220w tdp, ez a cél.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.