Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) fatpingvin


fatpingvin
őstag

Hello!

Valaki esetleg képben van a kérdésben, egy Radeon Pro Duo (vagy FirePro S9300 x2, BIOS moddal vagy anélkül, igazából mindegy melyikként van belőve) működik x1 PCIe slotban, legacy BIOS mellett?

mielőtt valaki nekem esik hogy bányarém, azért kérdezem mert a gép amihez csatlakoztatni szeretném (a laptopom) csak x1-es slotot tud felajánlani, UEFI pedig nincs és nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12852) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Sziasztok.Adott egy Saphire Vega 64 ref.Találkozott már valaki olyan jelenséggel,hogy ha a windowsban 60Hz helyett 120Hz van beállítva,akkor random kifagy a gép.Van,hogy egésznap semmi,de van,hogy 1 nap 4x-5x is kifagy.A jelenség csakis 120Hz-nél jön elö.60Hz-nél nem produkálja a hibát. :F A másik hiba,hogy random eldobálja a képet,de az vissza is jön utána.Ezt az előző Vegám is produkálta és ahogy keresgéltem,ez általános a Vegáknál.Ez annyira még nem is zavaró,de a fagyás az igen.

(#12853) varmi2 válasza sfknasty (#12852) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem régebben volt vega56-om, de semmi ilyet nem tapasztaltam. Szerintem vagy kevés a fesz a ramokon/gpun, vagy kezd elromlani. Régi kártyák már ezek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12854) sfknasty válasza varmi2 (#12853) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Sehol máshol nem tapasztalom,csak Win alatt.Játékok alatt tökéletes alul feszelve is és szénné hajtva is és 120Hz-en is.Csak is Win alatt és 120Hz-en jelentkezik a fagyás.Win 60Hz-en tökéletes.HDMi okozhatja esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#12855) varmi2 válasza sfknasty (#12854) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem a hdmi okozhatja. Hanem az, hogy a legkisebb fesz, az kevés a 120Hz kihajtásához, mert lehet emelni kell a ram alapsebességét.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12856) Erunosta


Erunosta
tag

Sziasztok!

Voltak anno hírek az XFX RX Vega 64 Double Edition kártyákról. Viszont se tesztet se youtube unboxing videót nem találtam ezekről. Képeket is csak néhány oldal előzetes hírében találtam csak.
Végül nem került kereskedelmi forgalomba? Megmaradt prototípusnak?

(#12857) jaaman


jaaman
tag

Sziasztok!Az alábbi elég durva problémával szembesültem a mai napon.Vega 56 kártyám van mely hibátlanul működik, működött.A legfrissebb adrenalin software-re frissítettem és újraindítás után megáll a kép és nem reagál semmire.Párszor újraindit, de ugyanaz.Csökkentett mód, adrenalin sotware uninstall, megpróbáltam egy régebbi verziót feltenni, azzal is ugyanaz a probléma.Most nincs a gépen adrenalin software, igy tudom használni, csak játszani nem és a szemem is kifolyik, mert nem tudom visszaállítani a kép frissítési 144hz-et.Várjak, hátha jön majd valamikor frissítés?

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#12858) varmi2 válasza jaaman (#12857) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ilyenkor ddu. Ha nem segít akkor Windows újra telepítés.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12859) jaaman válasza varmi2 (#12858) üzenetére


jaaman
tag

DDU nem segített, régebbi adrenalin szintén black screen...

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#12860) varmi2 válasza jaaman (#12859) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor Windows újra telepítés. Nem valószínű hogy épp ekkor romlott volna el. Teszt jelleggel tegyél fel egy új Windows egy nem használt hdd-re ssd-re.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12861) jaaman válasza varmi2 (#12860) üzenetére


jaaman
tag

Szerinted ha a windows beállításokon belül alaphelyzetbe állítom az is jó lesz?

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#12862) varmi2 válasza jaaman (#12861) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vagy igen vagy nem. Egy újra telepítés tuti megoldás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12863) neszmely


neszmely
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte RX Vega 64 8GB kártyám, nem a gaming oc verzió ,és egyszerűen nem tudom megoldani, hogy ne fagyjon ki random a gépem ezzel a kártyával. Kifagyás alatt teljesen lehal az oprendszer, a kép megfagy, audió elmegy, nem reagál semmire a gép, csak hardrestarttal lehet újraindítani a masinát. Korábban MSI R9 380 volt, semmi gond nem volt vele.
Egy tucat drivert kipróbáltam már, a teljesítményszabályozást is próbáltam már csökkenteni/növelni, normál, WHQL és pro drivert is próbáltam már de nem jutok megoldásra.
Adrenalin stressz teszt hatására nem fagy ki, stabil teljesen. Játék közben nem fagy ki. Normál használat közben nem fagy ki. Hőmérsékletek normál hőfokon, adrenalinnal a fan speed szabályozva van hogy ne engedje melegedni, 60 fok fölé sose megy. Újra van pasztázva és thermal padozva is.
Viszont PUBG-nél játék lobby exitnél rendszeresen kifagy , a hiba produkálható ugyanazon az útvonalon, illetve egy zenei szoftver hatására (Rekordbox) is mindig kifagy. Minek utána audio driver ütközésre gyanakodtam a zenei program miatt, próbáltam az AMD audio drivert is letiltani, hátha az a baja de nem sikerült megoldanom, már tanácstalan vagyok és eléggé elkeseredett. A kártyán van egy bios switch ami normál módra van kapcsolva. A PSU betáp külön kábelről van bekötve. Kismillió windows újratelepítést próbáltam már (újraformázással), DDU és AMD Cleanup-ot driver install előtt, akár két driver csere között is.
A Pro driverrel kicsit stabilabb a kártya, de ígyis kifagy.

Windows 11 64bit, 22H2
Cooler Master V1200 PSU
AMD FX 9590, vízhűtéssel
2*8gb DDR3, 1600mhz, Kingstone RAM
Gigabyte GA990-FXA-UD5 rev 3.0, FC bios verzió, default settingsel.
SSD 128gb+1tb
HDD 1TB

Kezdem feladni. Nincs se CPU se GPU OC, minden defaulton üzemel.

Köszönöm a javaslatokat, tanácsokat előre is! :R :R :R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_5/hsz_20702-20702.html

(#12864) Bib válasza neszmely (#12863) üzenetére


Bib
őstag

Kezdésnek az eseménynapló bejegyzést kellene megnézni, hogy mi okozza

(#12865) sfknasty válasza neszmely (#12863) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Nálam hasonló fagyások előfordultak windowsban,de játékok alatt nem.A kártya valamiért nem szereti a 60Hz feletti képfrissítést. Fl studio rendszeresen fagyott,windows is random.volt,hogy 2 napig semmi,volt,hogy naponta többször is.60Hz-revisszaállítva a jelenség megszünt.De játékok alatt soha nem volt probléma a magasabb képfrissítés.

(#12866) neszmely válasza Bib (#12864) üzenetére


neszmely
csendes tag

Ezt merre kellene keresnem?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_5/hsz_20702-20702.html

(#12867) neszmely válasza sfknasty (#12865) üzenetére


neszmely
csendes tag

60 Hz-en megy minden, sajnos a képrenyőm nem is támogatja a nagyobb képfrissítést.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_5/hsz_20702-20702.html

(#12868) Bib válasza neszmely (#12866) üzenetére


Bib
őstag

windows keresőmező: eseménynapló, bal oldalt: windows-naplók, rendszer

(#12869) neszmely válasza Bib (#12868) üzenetére


neszmely
csendes tag

Egészen hosszú hibasort ír az utolsó kifagyásról.

Ide feltöltöttem.

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_5/hsz_20702-20702.html

(#12870) Bib válasza neszmely (#12869) üzenetére


Bib
őstag

nincs jogosultságom megnézni. A piros felkiáltó jeles érdekes az utolsó fagyásról. Egy képmetszés is jó.Vagy simán a hibakódra keress rá.

(#12871) neszmely válasza Bib (#12870) üzenetére


neszmely
csendes tag

Ez az összes hiba az utolsó fagyásnál. A korábbiaknál is szinte ugyanez, vagy nagyon hasonlók vannak.
Köszi a segítséget!

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_5/hsz_20702-20702.html

(#12872) jovás válasza neszmely (#12863) üzenetére


jovás
aktív tag

Régen amikor Vega 64 karim volt (2 gépben, mindkettőben az volt), kb. 2020 környékén kiadott adrenalin után, nekem is anomáliákat okozott (talán ezzel még jó volt), ezzel, vagy az ez előttivel viszont rendesen működött.
Most visszaolvastam, nem akart leállni, mindig csak újraindult.

Viszont még régebben az első ryzen szériánál volt ilyen is, ha egyszerre futott az aida meg a hwinfo, akkor random nekem is úgy mint neked lefagyott, amúgy teljesen stabil volt, alapon is ezt csinálta, valószínű összeakadtak. Miután csak egyesével (külön-külön) futtattam őket, megszűnt a hibajelenség. Ezek jutottak az eszembe.

Remélem tudtam segíteni. :)

(#12873) neszmely válasza jovás (#12872) üzenetére


neszmely
csendes tag

Megpróbálom akkor az általad javasolt drivert is.
Aida és HW nincs felrakva.
Most csináltam egy bios reinstallt, kiváncsian várom az eredményt, hogy lesz-e crash.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_5/hsz_20702-20702.html

(#12874) jovás válasza neszmely (#12873) üzenetére


jovás
aktív tag

Reménykedjünk.

(#12875) neszmely válasza jovás (#12874) üzenetére


neszmely
csendes tag

Nem született megoldás, továbbra is ugyanezeket a hibákat naplózza az eseménynapló.
Ugyanúgy kifagy.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_5/hsz_20702-20702.html

(#12876) jovás válasza neszmely (#12875) üzenetére


jovás
aktív tag

Sajnálom. :(((
Akkor várunk valaki okosabbra.

(#12877) Bib válasza neszmely (#12871) üzenetére


Bib
őstag

A google szerint driver hibák lehetnek a hibaokozók. Próbáljuk meg a windows energiasémát teljesítmény centrikusra állítani. Fast bootot,hibernálást kapcsoljuk ki:
Jobbklikk start gomb, terminal(rendszergazda), majd ott írd be powercfg -h off, majd enter. Újraindítás.

(#12878) neszmely


neszmely
csendes tag

Aki esetleg hasonló problémával küzd, az én megoldásom a következő lett:
Bármelyik drivert lehet telepíteni, viszont telepítés elején a választható menüből (Full install/Minimal install/ Driver only) csak a drivert engedje feltelepíteni, szoftver nélkül. Számomra így hiba nélkül fut minden esetben.
OC és ventilátor sebesség állítás pedig Afterburner vagy OverDriveNTool segítségével lehetséges.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_5/hsz_20702-20702.html

(#12879) jovás válasza neszmely (#12878) üzenetére


jovás
aktív tag

Köszönjük a tapasztalatod megosztását. :R

(#12880) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#12881) Remus389


Remus389
veterán

1-2 héten belül én is fogok venni egy Vega kártyát, a Mass Effect Andromeda és az új COD miatt.

Ilyet próbált valaki, van tapasztalat? Javítja a videókártya teljesítményét: [link]

Itt több információ [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#12882) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Sziasztok. Játszik itt valaki Warzone 2-t vega64-el?
nem tapasztalt laggolást, frametime megugrást szinte rendszeres időközönként? próbálok rájönni mi lehet a gond, nem biztos hogy a Vega, de már annyi mindent próbáltam hogy nincs is már ötletem. Semmi oc most nincs se rajta, se a cpu-n. még a ramok xmp profilja is ki van kapcsolva. háttérben futó programok kilőve. Afterburnerrel monitorozva szépen látszanak a tüskék, persze arra in gondoltam hogy pont az afterburner okozza, próbáltam tényleg minden nélkül, de láthatók is a pici laggok, így biztos nem az csinálj.... Egyébként egy i7 9700k van mellete 32 giga rammal.

És nagyjából ez lett volna az eredeti post, a kérdésemmel. De annyi mindent nem teszteltem még, hogy végül is töröltem, és megpróbáltam utánnajárni... gyakorlatilag mindent teszteltem előlről a végéig.. különféle driverek meg verziók, teljes, és minimum installok és beállítások... egy szó mint száz:
az egész balhét a játékban a textúrák minősége okozza, bármi más mint Very Low ezekett a tüskéket okozza, teljesen mindegy az összes többi beállítás. Igazából a képen is az látszik hogy játszom, minden maximumra van húzva, kivéve a textúrák. Aztán berakom azokat Low részletességre, es lőn laggok. Később megint vissza és megszűnnek. Hiába 8 giga Vram, és a játék szerint is simán beleférne a High , mégse jó. Tapasztalt valaki ilyesmit? Vajon más kártyákkal is ez van, vagy csak a Vega különcködik???

#12881Remus389 : kipróbálhatnám, de gondolom amd proci is kellene hozzá hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#12883) Remus389


Remus389
veterán

Tegnap beújítottam egy Asus Strix Vega64-est


További képek: [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#12884) jovás válasza Remus389 (#12883) üzenetére


jovás
aktív tag

Szép kis kuckó. Legyen benne sok örömöd. :)

(#12885) Remus389 válasza jovás (#12884) üzenetére


Remus389
veterán

Köszi! :R

Most már büszke Vega64 tulajdonos vagyok.

Alulfeszelni kéne, abba tudtok segíteni?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#12886) Cyberboy42 válasza Remus389 (#12885) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Ha visszakeresel a fórumban, nagyon sok mindenkitől találhatsz leírást hogy hogyan kell finomhangolni. Nekem is Asus vega64-em van, és igy gyorsban csak annyit hogy a legtöbbet ha ki akarod hozni belőle akkor a ramokat kell feltolni. az 1100Mhz-et általában simán bírja. Az enyém 1140-ig nem hibázik. a ram feszültséget (ami persze nem is a ram feszt állítja, de ez most mellékes) érdemes levinni 1000mV-ra, így sokkal könnyebben tartja a frekvenciákat. A powert az úgy tapasztaltam hogy ha kitolom +30%-al akkor hozza a legjavát, és még nem extrém magas a fogyasztása, melegedése.... Na és persze az undervolt. régebben én is, mind sokan mások az egész görbe, mind a 7(8) state-nek a feszültségét, frekvenciáját megpróbáltam finomhangolni. És ha sokat pepecsel vele az ember, akkor meg is hozza a gyümölcsét, leginkább fogyasztásban. Viszont most már úgy vagyok vele, hogy a legutoló állapotnak a feszültégét leviszem 1200-ról 1160-ra. nálam ez még a biztos stabil, bármilyen játékban, bármilyen álllapotvátáskor. van anki sokkal kevesebb feszt adott neki és úgy is bírta. cserébe a kitolt powerrel együtt, sokkal magasabbra boostol, és sokkal továbbb is tartja. a többi állapot feszültsége nem igazán hoz sokat semmiben. a Legtöbbet amúgyis a HBM frekvencián tudsz hozni.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#12887) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok! Nem rég vettem egy Sapphire Pulse Vega 56-ot. Rengeteg videokártyám volt már de a Vega sorozat kimaradt. Meglepően jól viszi a mostani játékokat is! Egyedül a Hogwarts Legacy-nál tapasztalok fps beeséseket. Ti próbáltátok? Nálatok hogy fut?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#12888) LowLiike


LowLiike
csendes újonc

Sziasztok,van egy Strix Vega 64-em,viszont ez a Mining kiadás amin csak DVI kimenet van,nos valami különbség lesz a kettő között? Vagy csak annyi hogy kevesebb a Port?

(#12889) jovás válasza LowLiike (#12888) üzenetére


jovás
aktív tag

Ahogy írtad csak annyi a különbség, hogy 1 DVI van rajta, és csak 1 év gari volt rá újonnan. Hacsak az előző tulaja nem rakott rá minning biost, de mivel van bios kapcsoló, a másik állásban gondolom meghagyta az eredetit.

(#12890) varmi2 válasza jovás (#12889) üzenetére


varmi2
nagyúr

A vega-on nem lehetett biost cserélni. Az csak az rx 470/480/570/580. Veganal nem működött.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12891) jovás válasza varmi2 (#12890) üzenetére


jovás
aktív tag

Akkor bocsi, rosszul emlékeztem. :R Viszont az biztos, hogy 56-osra mókolták át a 64-est, mert úgy jobban túrt. Vagy erre is rosszul emléxem? :F

(#12892) LowLiike válasza jovás (#12891) üzenetére


LowLiike
csendes újonc

56-ost lehetett 64-re,elvileg jobban teljesített :F

(#12893) varmi2 válasza jovás (#12891) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen 56-ra felment a 64 biosa. Ott az volt a lényeg, hogy a 64 biosa több feszt adott a ramoknak. Így magasabb frekvenciát bírt. De a biosokban semmi változás nem lehetett.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12894) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

https://sourceforge.net/projects/amernimezone/files/
Amernime 23.4.1 meghajtók kerültek fel, Polaris/Vega/stb
architektúrákra!

(#12895) Cyberboy42 válasza bobalazs (#12894) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

a warzone 2 harmadik seasonja nem müködik egyetlen vegával sem!
van itt elő ember aki használná ezt a vga-t warzonra, esetleg valami royal ötlet?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#12896) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sapphire Pulse Vega 56-ra (Samsung ram-os) melyik a legjobb Vega 64 Bios? Az XFX Dual? Előre is köszi a válaszokat!

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#12897) Omli85 válasza varmi2 (#12890) üzenetére


Omli85
őstag

Dehogynem lehet :) 2017 óta 64-es biossal használom az 56-ot felmegy rá a vizes 64 biosa is meg a sima 64 is. Nagyobb tdp kerte plusz hbm-nek több feszt enged igy lehet nagyobb orajelre tolni. 1630/1000 simán megy gpu undervoltal is a rekordom gpu val valami 1700+Mhz körül volt. A topicban rákerestek a hozzászólásaimra vannak tesztek.

Sanyi: Custom verziókra nem tudom mekkora sikerrel lehetett biosmodolni a ref kártyákat gond nelkül lehet.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#12898) sfknasty válasza Omli85 (#12897) üzenetére


sfknasty
aktív tag

2019 óta a vizes bios nem játszik.Felmegy ugyan a kártyára,de terhelésen állandóan droppol a kártya,ha a vizes biost használod.Az enyém elég jó példány volt és ref.nyákos. 2. hely.

[ Szerkesztve ]

(#12899) Sanyi19 válasza Omli85 (#12897) üzenetére


Sanyi19
őstag

Eddig nem flasheltem rá 64 biost. Viszont GPU 1630-ra rakva, a ram 945-re, TDP kitolva 25%-al szépet gyorsult TimeSpy alatt.

Alapon 6600 a GPU score.

Majd nézem tovább, meg intézek egy kis undervolt-ot.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#12900) LowLiike


LowLiike
csendes újonc

Sziasztok,mi lehet a gond ? Egyik venti se akar indulni....Semmi extra nem volt csak bios frissítés az alaplapon...

(#12901) Sanyi19 válasza LowLiike (#12900) üzenetére


Sanyi19
őstag

Telepítsd újra a VGA drivert. Ha utána sem jó akkor DDU-val töröld a mostanit és utána rakd fel újra.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#12902) gyulank


gyulank
addikt

Vettem egyet, egyelőre csak egy kábelem van hozzá, így kipróbáltam, és csak a LED világít, nem pörög a venti, és nem látja a gép, hogy benne van. Lehet amiatt, hogy csak az egyik 8 tűs csatlakozó van bekötve, vagy hibás? Kipróbáltam külön mindkettő csatlakozót, egyiknél se csinál mást.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12903) Ummon válasza gyulank (#12902) üzenetére


Ummon
csendes tag

Mindkettő csatlakozón meg kell lennie a tápfesznek. Nálam sem indult, ha csak az egyikben volt tápkábel.

(#12904) Pokesz007 válasza gyulank (#12902) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Mindenképpen szerezd be és úgy menni kell neki ,én nem is gondoltam volna, hogy így is valaki rádugja :) CPU-nál már láttam, hogy csak 1-et dugtak rá, de pofázott egyből a bios.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#12905) gyulank válasza Pokesz007 (#12904) üzenetére


gyulank
addikt

Nem igazán találtam neten másik kábelt. SS-400FL dobozában 1 ilyen volt. Tudom, kicsi, de egyelőre konvertálásra használnám, talán az nem fogyaszt annyit. Legalábbis itt a dekódolás kb. 70W. Egyszer volt nálam egy RX580, az működött egy csatlakozóról. Tudtok linkelni valami olcsót? Nekem egy 60 centis van gyárilag, 8 a táp részen, 6+2 a másik végén.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12906) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

Hali.

Van nekem egy Vega 64-em, Sapphire referencia kivitel.
Sokat tud fogyasztani, tény, de keveset is. A GTX kártyáktól sokkal energiatakarékosabb tud lenni.
Elég masszív, és erős VRM-je van.
Ha alacsony grafikán játszom, FPS limittel, akkor kevesebb mint fele annyi áramot kér, mint a 1080ti.
Viszont ma youtuben láttam, hogy az AMD leveszi a supportot az RX480- RX580 szériáról, és ezekkel együtt valószínűleg a Vega szériáról is.

Igaz ez? Ha igen, mi az oka? Szerintem nagyon nagy kib*szás, mivel a Vega 64/Radeon VII a mai napig elég erős GPU-nak számít.

Üdv
Álmos

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#12907) varmi2 válasza vezeralmos2 (#12906) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az ex 470 már 7 éves kártya. Ez az ok. A vega is 6 éves.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12908) vezeralmos2 válasza varmi2 (#12907) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

És? kb. akkora teljesítménye van, mint egy 1080/2070-nek.
A Radeon VII még erősebb.
Nem látom indokoltnak a támogatás megszüntetését, sőt, kifejezetten abszurd.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#12909) Cyberboy42 válasza vezeralmos2 (#12906) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ez nem igaz, csak ritkábban jönnek majd a driverek, külön lett választva a RDNA szériától.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#12910) vezeralmos2 válasza Cyberboy42 (#12909) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hát ajánlom is nekik, hogy ne legyenek nyugdíjazva, a Vega kártyák nem gyengék.

A Sandy Bridge legendája

(#12911) Pokesz007 válasza vezeralmos2 (#12910) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Mégis poton pénzért,vennék meg :O Persze,már átalakult a piac rendesen..

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#12912) gyulank


gyulank
addikt

Na, vettem kábelt, működik, de sem az avidemuxban, sem a handbrake-ben nem látok erre a kártyára utaló hw gyorsítós kódoló lehetőséget. Avidemuxról úgy tudtam nem tudja, de handbrake-nek elvileg tudni kéne használni. Tud valaki erre megoldást? Elsősorban ezért vettem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12913) gyulank


gyulank
addikt

Rájöttem. Viszont egyelőre én úgy veszem észre, hogy nem konvertál valami gyorsan. A blender se. És a kártya Adrenalin szerint 3-20W közt, és 0-20% közt mozog, a CPU pedig 97-100%-on, mikor konvertál AMD VCE-t választva. Vagy blenderben a HIP-nél kiválasztva. 1 perc 1080p60-ra a Handbrake kb. 1:27-et írt ki hátralévőnek. És ugyanannyit írt ki h264 és h265 esetén is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12914) gyulank


gyulank
addikt

Konkrétan lassabban konvertál, mint a processzor x264 6:00; h264QS 0:45; h264VCE 1:00.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12915) Remus389


Remus389
veterán

Valaki játszik a Cyberpunk 2077-el, hogy fut 1080p-ben.

FSR 2.1 segít rajta?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#12916) gyulank


gyulank
addikt

Ubuntun lehet használni? Jelenleg nem látja.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12917) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Juhú, végre van új vega driver: [link]

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#12918) zseko válasza Remus389 (#12915) üzenetére


zseko
veterán

Nem tudom FSR-t használtam-e, de valószínűleg nem, emlékeim szerint 35-45fps volt vegyes medium-high beállítással.
Jah, Vega 56-om van, nem 64-em.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#12919) zseko


zseko
veterán

Úgy néz ki az új Alan Wake 2-vel már nem fogunk játszani Vega kártyával. Az fps meglenne, csak épp tele van grafikai hibával.

HR24.hu

(#12920) gyulank


gyulank
addikt

A resizable bar-nak van értelme? Mondjuk lehet tőle gyorsabb a konvertálás? És ha igen, milyen drivert telepítsek hozzá? Amitől azt írnák ki a dolgok, hogy támogatott?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12921) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Ezekkel az új szériás driverekkel, nektek is eltűnt a Tuning fül alatt a Vram tuningnál a frekvencia megjelenítése? a túlhajtást meg lehe így is csinálni, de nincs visszajelzés arról hogy mégis mekkora frekvencia lett beálítva. Esetleg ha van még itt élő ember, és hasonlót tapasztal, megtenné azt hogy reportolja a problémát az AMD-nek, had javítsák ki amíg még foglalkoznak ezekkel a veteránokkal ;)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#12922) 5leteseN válasza Cyberboy42 (#12921) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Igen, nálam is ilyen MHz nélküli lett a kijelzés. :W

+ egyéni beállításnál pár percenként felpörög a venti 10-20 másodpercre, de a VGA egyik hőmérséklete sem indokolja. :F

Kb ide tartozik (mert a WX9100 panelját használja), hogy az MI25-nek tudja-e valaki, hogy milyen a VGA-n lévő 4 érintkezős venti-aljzat lábkiosztása?

Egy ilyenről tudok, de azért a biztonság kedvéért: a VGA-panel belső-vége alsó sarkában, kis csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#12923) stfreddy

búcsút intettem a red dragon vega56-nak. Kiválóan szolgált az elmúlt 5-6 évben.
Most megnézem a zöld oldalt 15 év után...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.