Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Bossp válasza korcsi (#6000) üzenetére


Bossp
addikt

100 C-ig hűvös a VRM:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#6002) #45185024 válasza micafighter (#5998) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nem kell foglalkoznod a hotspottal, ha a HBM a GPU és a VRM hőm. rendben van. Az egy elméleti érték nem meghatározott helyen 107-nél shutdownolja a gépet....de ha keresést írsz be a szoba tetején sok vitát olvashatsz róla :K
GPU egyértelmű 65-70 körül jó de nem sértődik meg a 40 nek sem :)
HBM főleg 1100Mhz-ig húzva kezd melegedni, ott már érdemes ránézni 80 fok a sok
ált ez fogja meg a ref 56-osokat hogy ne 1100-on járassák.
VRM-nél mutattuk a thermalpadokat. Az elműködik 100 fokon is max előbb cicereg de 90 alatt oké
Vizeseknél már csak fémhátlap meg annak a thermalpad-jainak lecserélésével érnek el jobbat vannak itt jó ötletek szűrni kell a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#6003) korcsi válasza #45185024 (#6002) üzenetére


korcsi
veterán

Hotspot 85 felett nem throttling-ol?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6004) #45185024 válasza korcsi (#6003) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nem tudja senki mi pontosan a hotspot amdnél is rákérdeztek.
Hivatalosan kikapcsolták a megjelenítését. Vagy a GPU HBM T pontjában mélyen a gpu alatt egy szenzor vagy a Doubler. Az biztos hogy a hot spot értékre egy atomjó vizes rendszer sem hat közvetlenül.
A Doublerre a hátlapon tudsz hatni . Minden itt van a szobán olvassatok vissza fiúk.

[ Szerkesztve ]

(#6005) korcsi válasza #45185024 (#6004) üzenetére


korcsi
veterán

A T pontos elképzelés szerintem hibás, hiszen ott ahol nincs aktív elem ott nem lehet kiemelkedően magas a hőmérséklet.

Nálam a doubler az előlapon van, szintén nem tartom valószínűnek, mert a táp része, 6 db van belőle, elég buta eszköz, hőfokmérését csak külső eszközzel lehetne megvalósítani.

A vezérlés szempontjából viszont nagyon fontosnak tűnik az értéke.

Elvileg a Vega-ba van egy sereg hőmérséklet szenzor, talán ezeknek a maximumát jelenti mélyen a szilícium belsejében.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6006) #45185024 válasza korcsi (#6005) üzenetére


#45185024
törölt tag

Itt sok a hőkamerás kép jól mutatják a hőmérsékletek alakulását.
Nem gondolom hogy egy 36 fokos GPU-nál és egy 57 fokos VRMnél throttling-olnia kellene egy GPUnak csak mert a hotspot 80 fok...
Ahhoz valami limitnek kellene lennie, én itt nem látok limitet.

[ Szerkesztve ]

(#6007) Shkiz0 válasza #45185024 (#6004) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Arra kivancsi lennek miert titkolja ennyire az AMD, hogy hol van pontosan, vagy mit is mer igazabol.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6008) Kvg válasza Shkiz0 (#6007) üzenetére


Kvg
senior tag

Agresszíven 55 fokra hűtőm a gpu t vrmeket , még akkor 70 föllött GPU semmi köze. AMD csak bosszantani akar minket ezzel egy kiúgró értékkel. :U

(#6009) Kvg válasza korcsi (#6000) üzenetére


Kvg
senior tag

Nem meleg GPU hőcsöves hűtő hűti. A jó Devil vga talan jobb mint a zafír.

(#6010) Raggie válasza Kvg (#6008) üzenetére


Raggie
őstag

El szoktad olvasni amit kommentelsz mielőtt rányomsz a "küldés" gombra? :F
Ezt a hozzászólásodat konkrétan nem értem, mert nincsenek kapcsolatban benne a szavak egymással. Vagy egy másik nyelven írtad, nem tudom...

Clint Eastwood FTW

(#6011) Kvg válasza Raggie (#6010) üzenetére


Kvg
senior tag

A hiba az ön készülékében van. :P

[ Szerkesztve ]

(#6012) Hajdi


Hajdi
senior tag

Nálam így alakulnak a hőfokok fél óra TimeSpy után, EK blokkal.

Sajnos kevesebb fesszel nem éri be, sem a memória, sem pedig a mag. -10 mv és már fagyhat játék közben.
Viszont a hőmérséklet jó, a hotspot pedig már nem zavar egy ideje.

Kieg: Októberi Win update nálam bekavart FreeSync-nél. DDU lesz a vége. Plusz a hangkártyámat is újra kell húzni.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#6013) micafighter válasza Hajdi (#6012) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mit kavart be a freesyncel?

(#6014) Hajdi válasza micafighter (#6013) üzenetére


Hajdi
senior tag

Nálam most nem megy ott, ahol eddig igen. Majd este ránézek munka után. Most csak a drivert tettem újra, de nem segített. DDU általában megoldja. Win frissítés után már megszoktam, hogy átnézem a gépet.

A hangkártya pedig a fülesemet nem látta.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#6015) huby80 válasza Kvg (#6011) üzenetére


huby80
senior tag

Akkor az én készülékembe is van hiba mert 5 kommentedböl 4 et nem tudok értelmezni :) kb igy beszélhetek én németül mint te "beszélni mágyár " :D

(#6016) Kvg válasza huby80 (#6015) üzenetére


Kvg
senior tag

A másik csákónak zöld hályog van a szemén, az ok. A hogy kihagyok egy- két veszzőt, esetleg állítmányt kihagyok és te nem érted? Ez már a kreativítás hiánya. :P

[ Szerkesztve ]

(#6017) Dr.FantastiK válasza Kvg (#6016) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

jahh ,, mindig ki' koll talalni , vajon mirol karogsz ! ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6018) Raggie válasza Kvg (#6016) üzenetére


Raggie
őstag

Köszönöm a zöld hályogot... sosem vettem még nVidia VGA-t és nem is szándékozom soha.
Ha másra értetted, akkor meg már végképp nem tudom miről beszélsz. De további jó fórumozást itt a többi értelmesen írni-olvasni tudó kolléga között. :))

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#6019) korcsi


korcsi
veterán

Stressz teszt alatt próbából kikapcsoltam P6 P7-et, 1400MHz 1V beállítás élesedett, és a kártya elhallgatott.

25mV csökkentettem a feszültségeken és FS demo loop-ot futtattam:

Azt tudom, hogy az 1650MHz@1050mV az sok a kártyának. Ettől persze az 1600MHz@1V még működhet.

Nem, kevés az 1V.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6020) micafighter válasza korcsi (#6019) üzenetére


micafighter
nagyúr

P6-P7et hogy kapcsoltad ki? Én is akarok majd így egy tesztet a P0-P5 tesztelésére.

[ Szerkesztve ]

(#6021) korcsi válasza micafighter (#6020) üzenetére


korcsi
veterán

Overdriventoolba klikk a P6 vagy P7 feliratra a beviteli mező előtt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6022) korcsi


korcsi
veterán

Kis érdekesség, tegnap teszteltem, hogy legyen referenciám a VRM pad csere előttről.

Heaven jó lesz, mellette látom hwinfo64-et:

Nem jó, maximális ventilátorfordulat 1700-on maradt, beállítom a gyári 2400-at:

Hosszútávon, ugyanaz.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6023) micafighter válasza korcsi (#6022) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vega 64 Asus strix custom gyári hűtővel?

(#6024) korcsi válasza micafighter (#6023) üzenetére


korcsi
veterán

Igen.
Erősen alul feszelve:

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6025) Kvg válasza korcsi (#6024) üzenetére


Kvg
senior tag

Nem gyenge....

(#6026) korcsi válasza Kvg (#6025) üzenetére


korcsi
veterán

A beállítások vagy a hőmérsékletek?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6027) Kvg válasza korcsi (#6026) üzenetére


Kvg
senior tag

1025mV elég neki az jó. Hőmérsékletek már nem annyira

(#6028) Kvg válasza korcsi (#6026) üzenetére


Kvg
senior tag

1025mV elég neki az jó. Hőmérsékletek már nem annyira. Target et 3 - 4 fokkal lentebb venném 2000 ig hadd menjen a venti...

(#6029) micafighter


micafighter
nagyúr

Szerintetek van értelme az összes power state-et egyesével külön letesztelni mondjuk 3DMark FireStrike stabilitás teszttel, hogy 100 stabil legyen az összes pstate?

(#6030) Hajdi válasza micafighter (#6029) üzenetére


Hajdi
senior tag

Szerintem a max a lényeg! (P6, P7)

Annak nem látom értelmét, hogy minden egyes lépcsőt külön ellenőrizz.

"The Man Who Sold the World"

(#6031) Kvg válasza micafighter (#6029) üzenetére


Kvg
senior tag

Ha nem baszttatod a p4 p5 nincs értelme tesztelni azokat és nem is érdemes piszkálni amúgy sem.

(#6032) korcsi válasza Kvg (#6031) üzenetére


korcsi
veterán

Nálam az volt a probléma, hogy alulfeszelve P6, P7-et a P5 magasabb festültség beállítással rendelkezett, és terheléskor fel se tudott jutni P6-ig mert a P5 magasabb feszültségén megfogta a TDP limit.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6033) AtHoS válasza korcsi (#6032) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ott a TDP limit beállítása volt a legszűkebb keresztmetszet, ha P5-ről nem ugrott fentebb. -50%-on volt?

read-only mode on the forum

(#6034) korcsi válasza AtHoS (#6033) üzenetére


korcsi
veterán

Nem ugrott feljebb, de feszültség már magasabb volt mint amit a P6-ra megadtam. 1100 vs 1000mV

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6035) Hajdi válasza korcsi (#6034) üzenetére


Hajdi
senior tag

Nem értem!
Ha fel sem jut P6-ig, akkor mi értelme alulfeszelni? Nézd meg P5 feszültségre állítva a P6-ot, ha ennyire alul szeretnéd feszelni.

Alacsonyabb feszültséget nem adhatsz meg, mint P5..

"The Man Who Sold the World"

(#6036) Plasticbomb válasza Hajdi (#6035) üzenetére


Plasticbomb
addikt

de, p6-p7re azt allitasz be, amit szeretnel (le lehetett 900 mV ala, csak nem vette be mindig). S a kartya le is ment ra, sokaig igy ment a banyasz beallitas a vegakon. Most hogy megy, nem tudom, mast szamol a kartya, mint akkor...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6037) korcsi válasza Hajdi (#6035) üzenetére


korcsi
veterán

Overdrinentool-al soft powerplay table-n keresztül tudom állítani P0-tól P7-ig tehát nem probléma, de ha csak wattman-t használnék akkor a P5 1100mV-a lenne a minimum amire lenne értelme beállítani.

Próbálgattam, nehogy butaságot beszéljek:

A power limittel kellett játszani, hogy beessen P6 alá, és ott emelte is a feszültséget P5-nek megfelelően ami azt jelenti, hogy a feszültség nem monoton növekszik.

Így amikor a kártya ebben a tartományban valamilyen okból teljesítményt akar csökkenteni, akkor az növekedni fog.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6038) OgreImre


OgreImre
senior tag

Naív kérdés lesz,
Amikor ebben az Overdriventool-ban állítja az ember az értékeket, akkor a Wattmanban mit kell hova állítani, hogy ne keveredjenek?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6039) korcsi válasza OgreImre (#6038) üzenetére


korcsi
veterán

Semmit se kell, ami érinti a wattman beállításait az változni fog ott is.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6040) Plasticbomb válasza OgreImre (#6038) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Legjobb, ha soha nem aktivalod a wattmant.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6041) SEMY válasza Plasticbomb (#6040) üzenetére


SEMY
tag

Szia !

Azt meglehet csinálni valahogy, hogy a Windowsal induljon ?

Battle.net : SEMY#2518 Battlefield : SEMY_HUN Uplay : SEMY72

(#6042) AtHoS válasza korcsi (#6037) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Le is írtad a lényeget: "a feszültség nem monoton növekszik"

A beállítható feszültség és órajel értékek egy görbe közelítő pontjait határozzák meg, mely görbe képletében a fogyasztás és hőmérséklet értékek is benne vannak, így a korábban megszokott "belövöm az órajelet és mellé a feszültséget, aztán majd oda kapcsol" a Polaris és Vega szériánál már nem működik

Tehát hiába MAXolnád Te le P7-nél 1025mV-on, nem az lesz a max feszültség, ha a beállított TDP keret és aktuális hőmérsékletek megengedik és igény is jelentkezik az extra teljesítményre (értsd: épp nem malmozik a GPU) akkor emelni fog, hogy kihozza a maximumot és stabil legyen a teljesítmény

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6043) micafighter válasza SEMY (#6041) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az overdriventoolban beállított értékek automatikusan mennek, miután egyszer beállítottad és ramentel hogy apply, nem kell hozzá mindig indítani a programot is.

Kivétel ha lefagy a géped, akkor visszallnak az értékek a powerplaytable szerint beállított értékekre (vagyis a videokártyád default, gyári értékeire, vagy ha szerkesztetted a powerplaytablet, akkor azokra az értékekre)

Ha valamiért mégis szeretnéd hogy a program user interface is megnyiljon amikor betölt a Windows, akkor próbáld meg a startup programok közé adni.

(#6044) korcsi válasza AtHoS (#6042) üzenetére


korcsi
veterán

"Tehát hiába MAXolnád Te le P7-nél 1025mV-on, nem az lesz a max feszültség, ha a beállított TDP keret és aktuális hőmérsékletek megengedik és igény is jelentkezik az extra teljesítményre (értsd: épp nem malmozik a GPU) akkor emelni fog, hogy kihozza a maximumot és stabil legyen a teljesítmény"
Nem ezt tapasztalom.
Power limit +50%-on, hideg állapotban terhelve sem éri el a P7-nél beállított feszültséget (ez lehet a drop miatt, és ezzel kompenzálhatja is az órajelet (feltételezés) ) és órajelet. Ha monoton emelkedő a beállított feszültség görbe akkor a P7 feszültségét és órajelét megközelíti, de soha nem éri el.
Véleményem szerint a power limit és hőmérséklet határok amiken belül kell gpu-t, és ennek módja az órajel és ezzel együtt a feszültség változtatása.
A polaris nálam amúgy a belövöm feszt és órajelet és azon ment működésű volt.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6045) Plasticbomb válasza korcsi (#6044) üzenetére


Plasticbomb
addikt

A polaris ugy megy, a kollega csak benezte azt, de a Vega mar egy gorbe menten veszi fel a lehetseges ertekeket, TDP es homerseklet fuggvenyeben. Ha a hofokok engedik, akkor addig megy fel, amig a TDP maxot eleri, de mindenkeppen a gorben veszi fel azt az erteket, amivel ezt eleri, szoval te nem tudod megmondani neki, hogy ezen a frekin ezzel a fesszel menj, csak, hogy ami ebben a tartomanyban eleg az adott freqhez, azon menjen. Itt vannak gyarilag tullove, a legtobb vega10 gpu sokkal tobb feszt kap, mint ami kell neki adott terheles alatt adott frekihez, ezt szoktuk korrigalni undervolt cimen.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6046) Kvg válasza korcsi (#6044) üzenetére


Kvg
senior tag

Power limit az tényleg kőbe van vésve . Nálam 250Watt fölé nem hajlandó menni
55 fokos gpu val.

[ Szerkesztve ]

(#6047) korcsi


korcsi
veterán

Érdekes:

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6048) micafighter válasza korcsi (#6047) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez egyszeri alkalom volt? Vagy mindig túlmegy a P7en, ha a hő engedi?

Én épp az ellenkezőjét figyeltem meg: P7maxot mindig megközelíti (ha a hő engedi), de sose éri el azt. Például 1630as P7nél a gyakorlatban max 1590ig ment. 1650re kellett állítanom, hogy 1600 fölé menjen.

[ Szerkesztve ]

(#6049) korcsi válasza micafighter (#6048) üzenetére


korcsi
veterán

P0-P6 ig minden ki van kapcsolva, és nincs rajta terhelés. Ha terhelem beesik a feszültséggel együtt a beállított P7 órajel alá.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6050) Gombair


Gombair
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy használt Vega 64 Strix kártyát. Előző tulajdonosnál hiba nélkül működött a kártya.

Mielőtt beraktam volna a gépembe DDU-val letöröltem az előző kártya driverét. Amikor a Vega 64-et beraktam, és elkezdtem telepíteni a saját driverét egyszer csak eltűnt a kép (jelet kapott a monitor), nem a driver telepítésnél megszokott rövid képeltűnés volt, kb 10 percig nem is jött vissza, ezután reseteletem a gépet. Miután újraindul a gép a bejelentkező képnél megint elfeketedett, régi kártyával (R9 Fury Nitro) jól működött a gép.
Ezután Safe modban ismét eltöröltem minden drivert, majd normál módban, driver telepítés nélkül ismét elfeketedett.
Újratelepítettem Windowst, telepítés végén ismét elfeketedett, ismét safe mod és DDU, leválasztottam a gépet netről, letiltottam Windows automatikus hardver driver telepítését és azóta AMD-től letöltött driverrel szépen működik a kártya.

Windows 10 Education-t használok. MSI Z97 Gaming 5 alaplapot egy i5 4690k-val.

Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel, ha igen van rá valami megoldás, vagy letiltva kell hagyni Windows hardver frissítést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.