Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) Endy556 válasza hajbel (#9698) üzenetére


Endy556
csendes tag

Igen Metrózok de valamièrt a fraps-t nem teszi ki, fut fut de semmi fps kijelzès... Másra sajna nem volt időm... Vega 64+i5 9600k+16gbddr4
Minden maxon 1440p-ben... Akadás mentesen megy gyönyörűen csak fogalmam sincs menni az fps... Majd lesz időm testek fel mást is a frapson kívűl...
Jahh semmit sem állítottam új kártya be driver fel, egyedül venti szabályzás van egyedi...
Egyedül az AA off azon kívűl minden max. Tesszaláció on dx12 on
Ha lesz fps èrtèk írom 😂

[ Szerkesztve ]

(#9702) AtHoS válasza Endy556 (#9701) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Driver alapból kínál FPS kijelzést: ALT+R és ott be tudod kapcsolni Teljesítmény felügyelet -> Elemzési opciók -> Elemzés megjelenítése (álá CTRL+SHIFT+O)

Ilyesmi kijelzést tudsz elővarázsolni, ami ebben a videóban is látható [link] Metro Exodus alatt VII-tel

read-only mode on the forum

(#9703) hajbel válasza micafighter (#9700) üzenetére


hajbel
addikt

Kösz! Azt várom már napok óta :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9704) Shkiz0 válasza hajbel (#9698) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én igen.
Nekem full grafon megy, 2560x1080-ba, átlag 80 FPS körül. A legalja valami 50 környéke volt eddig, bár én még most a Volga-s rész végén járok.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9705) micafighter válasza Plasticbomb (#9699) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nálam nincs gond a legújabb driverekkel. Ha ujrainditod a gépet, akkor se tudod megnyitni?

(#9706) Plasticbomb válasza micafighter (#9705) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Egyaltalan nem nyilt meg. Most a reggel csinaltam egy win ujratelepitest, most mukodik eddig minden.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9707) micafighter válasza Plasticbomb (#9706) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vega VII kapcsán futottak ilyenbe pár tesztoldal, néha DDU ujratelepites segített, néha Windows ujratelepites kellett sajnos.

(#9708) vhunor válasza Kvg (#9693) üzenetére


vhunor
őstag

Hát, gyári beállításokkal és kiegyensúlyozott módban simán 230-240 watt körül eszik. 165-re még power save módban, 1400 / 800 MHz körüli órajelekkel se nagyon lehet levinni. Ha elkezdem felemelni a TDP keretet, úgy elmegy 270-ig mint a huzat.

@AtHoS: köszi a tippet, megnéztem hwinfóval, ezek szerint a Wattman a chip fogyasztást mutatja, azaz kb. a valósat (korábbi tapasztalatból indultam ki, hogy ezek a monitoring progik nem a teljes GPU + logic board fogyasztást mutatják, csak a GPU-ét).

Most 1000 mV (P6) és 1030 mV (P7) beállítás mellett (a valós kb .95-0.98 között ugrál GPU-Z szerint) stabilan felboostol 1560 MHz környékére, itt olyan 230 W körül eszik csúcsban. TDP keret +10%-ra van állítva.

A memória húzása a tapasztalatok szerint mennyire számít valós körülmények között (nem érdekelnek a benchmarkok)? Most 900 MHz-en van 900 mV mellett, 1 GHz-en már jóval magasabb feszt kér (1.05 V).

[ Szerkesztve ]

(#9709) Raggie válasza vhunor (#9708) üzenetére


Raggie
őstag

A memória feszültségét nem tudod állítani. Olvass vissza kicsit.
Amit a memória fesznél állítasz az a minimum GPU feszültség aminél már felkapcsoljon a legmagasabb órajelre a memória.

A mem órajelet csak úgy tudod emelni a Vega64 BIOS-t flashelsz a kártyára, de az nem kockázatoktól mentes.
Bizonyos helyzetekben nagy előny a magasabb memória órajel, más helyzeteknél elhanyagolható.

Személyes tapasztalatom az, hogy átlagban kb fele annyi teljesítményt hoz azonos plusz MHz mint ha a GPU-n emeltél volna ugyanannyit.

Clint Eastwood FTW

(#9710) vhunor válasza Raggie (#9709) üzenetére


vhunor
őstag

Értem, köszi. (Próbáltam túrni a topikot, de időhiány volt, majd hétvégén alaposabban átnézem).

Nem akarom flashelni a V64-es BIOS-t, úgyhogy akkor marad 950 MHz-en a memória, azt gond nélkül viszi, felette már hibázgat.

(#9711) Endy556 válasza AtHoS (#9702) üzenetére


Endy556
csendes tag

Ezèrt köszönet! Ez működik is de a poèn az benne hogy normális az ha 1630 a GPU órajele (semmit sem állítottam minden alapon) ès pl.:metro alatt sosem megy fel ennyira? Olyan 1450-1550 között ugrál de inkább 1520mhz alatt... Ez normális vagy valami nem smakkol?
Teljesen amatőr vagyok ebben csak játszani szeretek...

(#9712) Endy556 válasza Shkiz0 (#9704) üzenetére


Endy556
csendes tag

Minden ki maxolva? 😯
Úgy nekem nagy területen 40-44 fps ugyan olyan kártyán van... Ennyit számítana az i5vs i7?
Vagy?

(#9713) Shkiz0 válasza Endy556 (#9712) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen full minden, field of view is.
Este tudok majd nezni neked pontos fps-t ha kell.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9714) hajbel válasza Endy556 (#9711) üzenetére


hajbel
addikt

Normális, gpu alulfeszeléssel lehet feljebb tornászni a boost órajelet. Gondolom, Shkiz0 ezt megtette, talán még a memória órajelet is emelte, ezért futhat neki jobban talán.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9715) Endy556 válasza Shkiz0 (#9713) üzenetére


Endy556
csendes tag

Jahh azèrt nem kèszülök ki ha nem tudom pontosan 😁
Inkább csak azt szeretnèm tudni hogy mit csinálok rosszul...

(#9716) Endy556 válasza hajbel (#9714) üzenetére


Endy556
csendes tag

Kevesebb fesz. kell neki ès akkor jobban megy?! Áhh ez nekem magas 🙄

(#9717) Shkiz0 válasza hajbel (#9714) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nincs emelve, p7 is 1600 a max asszem viszont igy csak 1050mv.
Nem monitoroztam a kartyat magat meddig boostol a steam irja ki mennyi fps (nekem steames gold edition van)
Este majd elinditok egy monitorozast a hatterben.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9718) Endy556 válasza Shkiz0 (#9717) üzenetére


Endy556
csendes tag

Hát előre is ezer köszönet...
Le vettem 1200mv-rol 1150 re ès 1600 fölött megy

(#9719) Plasticbomb válasza Endy556 (#9716) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ez ugyanaz, mint amikor tulzabalod magad. Tele a has, mozogni sincs kedved. Ha csak az egeszseges mennyiseget eszed, akkor meg pattogsz mint a nikkelbolha. Illetve bejatszik a homerseklet is, mert minel tobb feszt tolsz a gpu arcaba, annal tobbet alakit at hove, ami miatt a gpu visszafogja a teljesitmenyt, mert a kartya nem akar leolvadni. Ha meleged van, izzadsz mint alo, te sem rohansz mint a hulyegyerek csak mert mas azt akarja.

Viszont nagyon elvenni sem erdemes, mert akkor meg kb ehezteted majd a gput. Ki kell tapasztralni, hol az idealis a te gpudnak, s arra beallitani. Nekem pl 1685 MHz korul eldobja a kepet. Most 1670en vagyok, 1150 MHzel. Tegnap raktam fel a fullcover vizhuto blokkot, szal most szorakozok vele, megis igy meddig mehetek vele. Allat, 1640MHz - 1660 MHz kozott mozog a freki, 285W 100 ms atlag fogyasztassal, ha lejjeb veszem a feszt, megy lejjeb a freki is, viszont feljebb most meg nem nagyon van kedvem menni, a regebbi tapasztalataim vegett, de aztan lehet felrakom a vizes biost, s uccuneki, lassuk mit bir...:)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9720) hajbel válasza Endy556 (#9718) üzenetére


hajbel
addikt

Csökkentsd 10mV-onként és figyeld a stabilitást, kb. 1050-ig le kell mennie, van akinél 1V-ig is lemegy, mondjuk van akinél megáll 1.050 környékén.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9721) Plasticbomb válasza hajbel (#9720) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Hajbel, nekem 1075-1080 a legalja 1630as beallitassal.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9722) Endy556 válasza Plasticbomb (#9719) üzenetére


Endy556
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Asus saját progiban elèg játszani vele vagy hozzá kell a wattmant is állítani vagy elèg csak egyikben? R9-est sosem piszkáltam azèrt kèrdezek ennyit 😀
Ezzel szabályzom a ventiket: GPUTweakII

[ Szerkesztve ]

(#9723) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Na, sikerult a HotSpotot feltornazni 68 fokig. Csak egy miner progi kellett hozza...XD S meglett a 299W fogyasztas is.XD
A HBMet meg Morpheussal sem szivesen jarattam 1200on, de most....35 fokos a HBM igy.

Erdekes egyebkent a hotspot viselkedese. 10 ms frissitesen latszik nagyon, hogy a tobbi homerseklet viszonylag stabil, ez meg mint a hulyegyerek pattog 44-68 kozott.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9724) beef válasza Plasticbomb (#9723) üzenetére


beef
őstag

Lehet ez a hotspot egy bug, csak AMD-nél sem merik bevallani :)

(#9725) Televan74 válasza beef (#9724) üzenetére


Televan74
nagyúr

Vagy csak nem kellene a felhasználónak az orrára kötni.Ahogyan annak idején az Nvidia elhagyta a VRM kimutatását.AMD oldalon mindenki azzal foglalkozott közben meg a GPU értékei rendben voltak. Aztán lehet közben a konkurenciánál is magasak voltak a VRM hőfokok. :DDD ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9726) Plasticbomb válasza Televan74 (#9725) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Csak mig a VRM hofok csak nagyon magas ertekek eseten szol bele a GPU mukodesbe, addig a HotSpot resze a GPU frek vezerlesnek. Szoval azert nem ugyanaz a ketto.

Egyebkent VEGA20on is van hasonlo ertek, Junction neven, lehet ugyanazt takarja, de nincs meg vega20am, hogy leteszteljem.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9727) Televan74 válasza Plasticbomb (#9726) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én arra értettem,ha nem befolyásolja drasztikusan a kártya élettartalmát,akkor miért nem elég a háttérben monitorozni.VRM hőfokok is egyes Nvidia kártyákon is lehet hogy elmentek 95C° is.És érdekelte a felhasználókat? Nem,mert nem volt tudomásuk róla. Nem azt mondom hogy ez a helyes út,sőt a vásárló megtévesztésre is alkalmas.De ha nem tudnánk a hot spot vagy junction hőmérsékletét,nem aludnál nyugodtabban? Persze ettől még jelen lenne.Én pl. nem foglalkozom vele,mivel nem extrém magas,és a többi hőfok rendben van. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9728) Plasticbomb válasza Televan74 (#9727) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mostmar nekem sem extrem magas, de eddig felment az 110 fokra is! A viz megoldotta ezt a problemat, de amikor 40 fokos gpu droppolja a frekit mert egy nem tisztazott ertek nagymertekben leszabalyozza, akkor nem eleg a hatterben monitorozni. Eddig egy Morpheus csucsult a GPUmon, s brutalisan sokat segitett a GPU/HBM hofokon, ezert nem ertek egyet azzal, hogy a HotSpot a GPUn belul lenne, ezert raktam mindenhova thermal padot a blokk es a chipek koze, itt meglesheted a kepeket. S hatasos a kura. De mostmar aztan megjobban feltunik, hogy hulyen viselkedik, ugye amit mondtam, 10 ms szenzor lekerdezesnel de mar 100ms nel is latszik, hogy mig a tobbi ertek felvesz egy stabil, lassan ide oda mozgo erteket azt is egy ket fokon belul, addig a HotSpot egy laza 15-20 fokos tartomanyban ugral, mint egy hulye. Szal ez meg pl azt tamasztja ala, hogy nem egy valos ertek, hanem tobb ertek osszeszorzasabol letrejott eredmeny, igy minden kis ertek valtozas hatalmas ugrasokat hoz letre ezen az erteken. (GPUTEMP*TDP*HBMTEMP*VDCCTEMP*MVDDTEMP=HotSpot mint pelda. eleg ha mindegyik csak egy kicsit valtozik, a vegeredmeny akkor is folyton fenyevekre lesz egymastol.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9729) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Pepeeeee-vel mi lett, hogy törölte magát a fórumról?

Szerk.

Ja amúgy kint van a Metro Exodus optimalizálós vidi a Hardware Unboxed-től [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9730) Picco válasza AtHoS (#9729) üzenetére


Picco
addikt

Ehh, eszre sem vettem, durva pedig eleg aktiv volt legalabbis ebben a topicban :S

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9731) micafighter válasza AtHoS (#9729) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem csak átnevezte magát, ha törölte volna a fiókját akkor gondolom nem tudnék neki privatot küldeni, meg gondolom a profilján ott lenne hogy törölt fiók, de én mobilról semmi ilyet nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#9732) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ez a Metro nem piskóta nagyon eszi a VGA-t 250W-ot képes bekajáltatni ellenben más gémeknél 220w körül volt a max. Extremen 1440p-vel van hogy 50fps körül megy, amúgy folyamatos freesyncel. Viszont nekem annyira nem adja a gém...

Pepee: Sztem feladta a harcot az nv-s tábor ellen. :DD

(#9733) Endy556 válasza SzlobiG (#9732) üzenetére


Endy556
csendes tag

Hát kinek mi... Minden rèsze nagyon jó volt de ez nagyon be talált szerintem 😉 Ès tènyleg eszi a gèpet rendesen 😂

(#9734) AtHoS válasza micafighter (#9731) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hmmm...átnevezősdi így mutatkozik a fórumon? Ezt nem is tudtam. A nick helyett szereplő számsor alatti (törölt tag) szöveg viszont akkor elégé megtévesztő, ha valóban "csak" átneveződött

read-only mode on the forum

(#9735) Shkiz0 válasza Endy556 (#9718) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9736) Picco válasza SzlobiG (#9732) üzenetére


Picco
addikt

Elvileg amugy ultra es extreme kozott alig van kulonbseg, cserebe kaphatsz meg 10fps atlagot

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9737) Cathulhu válasza AtHoS (#9734) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem igy mutatkozik meg. Nekem sem ez az eredeti regisztralt loginom, egyszeruen csak lecsereli a forum motor az id-hoz rendelt nevet, ami visszamenolegesen is ervenyes lesz emiatt. Amit itt latsz Pepee helyett viszont a user id (szeruseg), szoval ez tenyleg torolt regisztracio.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9738) micafighter válasza AtHoS (#9734) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem erre gondoltam, a mobil nézet csapott be, egész máshogy mutatja és nem is látszik hogy törölt felhasználó:

Ez tévesztett meg, mert ez így szimpla atnevezesnek latszik. Asztali nézetben egyértelmű hogy törlés volt :/ :/.

:( :(

[ Szerkesztve ]

(#9739) Kvg válasza SzlobiG (#9732) üzenetére


Kvg
senior tag

Néztem róla vidinyót és engem sem vette meg. Maradok a régi kedvencemnél, az viszont hasít a 144 fps el.

(#9740) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na most vettem észre, hogy amúgy van benchmark az exodus mappában :P
Nem tartom amúgy életszerűnek mert ennél az ingame során sokkal jobbnak tűnik, de azért itt vannak a tesztek.
I7-9700K@4800MHz + Vega64 finomhangolva + 16GB DDR4-3600MHz

Extreme

Ultra

High

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9741) Endy556 válasza Shkiz0 (#9735) üzenetére


Endy556
csendes tag

Ezer hála az infokèrt...
Sajna a gyári Asus progi csak 1100-ig enged le de mèg az is kevès... Muszáj offolnom ès csak a wattmannal próbálni...
Azèrt használtam az Asus gyárit mert van benne venti szabályzás...
Esetleg mi van amivel lehet ventit szabályozni ès jó is?

(#9742) Picco válasza Shkiz0 (#9740) üzenetére


Picco
addikt

Benchmarkrol olvastam hogy nagyon tultoltak, hacsak nema reviewerek miatt van ez akkor nem ertem miert. 30-50%al tobb az atlag fps jatekban elvileg.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9743) arnoldito válasza Endy556 (#9741) üzenetére


arnoldito
senior tag

Próbáld ki az afterburnt, nekem bejött.

(#9744) Speed® válasza micafighter (#9738) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Magát törölte, az így jelenik meg.

(#9745) Shkiz0 válasza Endy556 (#9741) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én azt is wattmanba használom, nekem tökéletes.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9746) SzlobiG válasza Shkiz0 (#9740) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hogy van neked finomhangolva a vga, órajelek? Mert 2-3 avg fps-el többet kapok a tesztek szerint.

(#9747) Bib válasza Shkiz0 (#9740) üzenetére


Bib
őstag

Akkor nem is rossz a pulse 56 kicsit finomhangolva, nekem ezt adja ultrán:

(#9748) hajbel válasza SzlobiG (#9732) üzenetére


hajbel
addikt

Nekem is UV-ban FC5-ben simán megy 1030 mV-al stabilan a kártya, itt már 1060-al crashel a játék.

(#9747) Bib: Nálam a "kicsit finomhangolt" Vega 56 4K-ban is bírja Ultrán :D (minden más lekapcsolva, ahogy a hw unboxed ajánlotta)

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9749) Endy556 válasza Shkiz0 (#9745) üzenetére


Endy556
csendes tag

Nem találtam a wattmanban... Kell pluszba valami progi mellè? (Lehet csak vak voltam) 😂

(#9750) SzlobiG válasza hajbel (#9748) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen amit stabilnak hisz az ember egy másik játékban az itt nem biztos, hogy az lesz. Mondjuk én nagyon sokat teszteltem volt hogy 1 óra bf után dobta el, majd ha lesz kedvem játszok a metróval azt kiderül stabil-e 1050-el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.