Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) SzlobiG válasza Bib (#8750) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ugyanezért választottam én is az AMD-t 27 col wqhd, ips monitoron freesync-el, valami brutál élmény. :K

Ha elterjed az nv féle freesync megoldás és támogatottak lesznek a monitorok, akkor viszont megyek át nv-re az tuti.

(#8752) Televan74


Televan74
nagyúr

(#8747) Bib Csak elsőre volt szokatlan,azóta játszottam egy két kört.Chill be,most a sweet point a 60-75fps,ami nekem bőven elég.Csak a HOTS megint előjött a régi dolog hogy feleslegesen pörgette a ventilátort, ezek a körök megvoltak nálam akkor is mikor megvettem a RX580 Nitro+ is. Első körben attól is majdnem megszabadultam,aztán megszerettem. Ennél is így lesz azt már tudom.Nagyon stabil kártya és elég nekem 1080p -re.Az első pánikon túl vagyok,most FFXV játszok éppen és eddig rendben fut minden rajta,néha egy picit jobban ki lehet hallani a ventilátor hangját,de nem vészes.Bejáratós még a rendszer,lehet az a baj,érdekes lehet hogy nálam ez ilyen placebo hatás,1-2 hét után mint ha halkulnának a ventilátorok.

(#8748) Pepeeeee Mert most volt rá pénzem,130.000Ft amiért már megérte nekem,jó lett volna ennyiért megvenni a elején és akkor nem csak nekem,hanem nagyon sok embernek Vega kártyája lenne.Három játékból egy marad a DMC, a többi eladásával már is javult a ár/érték arány.

MSI imádatom átment,hányingeres utálatba.Nézd meg milyen lett a Vega termékvonala náluk, bezzeg a konkurenciának tudnak hűtőcsodákat tervezni.Nekem a Gaming hűtés kivezetésével megszűnt potenciális terméknek lenni a cég kártyái,alaplapjai.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8753) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Remélhetőleg megvan a 24/7-es beállítás elég sokat szarakodtam vele, de most stabilnak tűnik. Jól megszívatott a DX12 is mer ami DX11-be stabil az 12-be nem volt az. Így most max 240W-ot eszik superposition alatt, játékok pl BF 5 200W környéke, ami nagyon jó, ha azt nézem hogy a húzott 480 150W körül evett. Szóval összességében elégedett vagyok mert csendes is így a vga. :K

Kis érdekesség, hogyha feljebb akarok menni pl 1100mv +30-40W-ot is jelent ami nagyon sok és a tesztek szerint az a +30Mhz kb semmire nem jó pár pont plusz.

(#8754) Speed® válasza SzlobiG (#8753) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mennyire boostol/melegszik így?

(#8755) SzlobiG válasza Speed® (#8754) üzenetére


SzlobiG
félisten

Játék függő, BF 5 DX12-be 1550-1600 között. 80 fokig engedi gyárilag, ehhez nem nyúltam, így jó csendesen a proci hűtőm elnyomja...

(#8756) Heroes fan válasza Bib (#8736) üzenetére


Heroes fan
őstag

Igen azért érdekelne hogy még belemegy e és nem lesz semmi baja. Pont kivan centizve.

(#8757) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Vega 64 Nitro+-hoz tudnátok esetleg adni egy táppontot ahonnan elindulhatok az OC irányába?
Mi az a minimum amit minden custom 64 tud és mi az a fesz amiből nem lehet baj? :R

(#8758) varmi2 válasza Daffchy (#8757) üzenetére


varmi2
nagyúr

A vega-nal a tuning az fesz csökkentést jelent, nem pluszt hozzáadni....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8759) Daffchy válasza varmi2 (#8758) üzenetére


Daffchy
őstag

Űha... nagyon lemaradtam akkor, kb 2 hete tértem vissza asztalira és a proci minimális piszkálásán kívül még nem nagyon nyúltam hozzá.

Próbáltam olvasgatni, de nem tiszta.

Melyik programmal érdemes hozzányúlni egyáltalán? :F

Kifejtenéd kérlek ezt a Vegánál fesz csökkentés a tuning dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#8760) micafighter válasza Daffchy (#8759) üzenetére


micafighter
nagyúr

Keress kicsit vissza a topikban, rendszeresen előjön a téma, kb pár hetente leírja részletesen valaki. Ha megy az angol akkor elég ha megnézed ezt a videót: https://youtu.be/G7TV_FoDyhg

Ehhez vagy a wattmant használod (global beallitasok, p0-p5 csak a 2019 Edition driverekben állítható (utolso 3, ha minden igaz 1.8.2.2, 1.8.2.3., és 1.9.1.1 verziók) vagy overdriventool. Ha valamelyik 2019 Edition driver van fent, akkor a legújabb overdriventool működik, ha régebbi driver, akkor meg kell nézni melyik a legutolsó overdriventool ami jó, mert változott a venti vezérlés)) overdriventoolban rendszergazdakent indítva jobb katt, edit powerplaytable módban szerkeszthető régi driver mellett is a p0-p5, ha wattmanban csak a 2019 editionben, a videóban FE kártyát használ, annál már régebben is szerkeszthető volt a P0-P5.))

Szóval ha:

Új driver (2019 Edition) van fent: P0-P7 szerkeszthető

Régi driver: p6-p7 szerkeszthető

Overdriventool: itt mindig szerkeszthető volt a P0-P7

[ Szerkesztve ]

(#8761) SzlobiG válasza Daffchy (#8759) üzenetére


SzlobiG
félisten

Így van, tuningolni nem is nagyon érdemes max minimálisan amennyit bír az undervolttal.

Én a gyári wattmant ajánlom csak figyelj rá, hogy az AB ne kavarjon be.

Elsőnek kezd a fesz csökkentésével pl a gyári értékeket sztem 1050-el bírnia kell, így már jóval kevesebb lesz a fogyasztásod és a hő is.

Mod: Kipróbáltam a Strange Brigadeot hát igencsak jól terheli a kártyát az is, ultran rohadt jól is viszi. :K

[ Szerkesztve ]

(#8762) Usery válasza Daffchy (#8757) üzenetére


Usery
tag


Wattmant nem szeretem.
Itt [link] láthatod a teszt, vagy ha úgy tetszik tuning beállításomat. A lényeg, hogy a Zéró fant kapcsolt ki Fire Strike teszt alatt. Nem tesz jót neki. /Forgó ventikkel indítsd/
1705 MHz-ig is elmehet(NE) a GPU magasabb fesz mellett, de nem kell az.

[ Szerkesztve ]

(#8763) Hajdi


Hajdi
senior tag

Aki eddig kételkedett a HBCC működésében, annak ajánlom figyelmébe a RE2 demót. Brutálisan fel lehet tolni a memóriaigényét!

Oliverdának különösen ajánlott kategória!

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#8764) #45185024 válasza Hajdi (#8763) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ha valaki nem érti Oliverda írta hogy az NV-nek behozhatatlan előnye van amire nyomtam VSbe egy poént :)
Nem a Shadow Cache lesz ez ?
Mert a Resident Evil 7 azt használta. Ezért lódult meg előző résznél a Vega.
Akkor találták ki hogy kellene Shadow Cache OFF Becheket is csinálni mert az nekik jobb :)))

[ Szerkesztve ]

(#8765) AtHoS válasza varmi2 (#8711) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Affene, gondoltam megnézem mit alkottak a PCX-esek a vidiben, de már valamelyik épeszű leszedte :(

read-only mode on the forum

(#8766) marcusz90 válasza Hajdi (#8739) üzenetére


marcusz90
kezdő

Nekem nem az egerrel van a baj, hanem belassul a gep mintha leterhelne valami. De amint letorlom a drivert akkor minden rendben.🙃

(#8767) paleinho válasza marcusz90 (#8766) üzenetére


paleinho
senior tag

talán valami crypto miner vírus :F

(#8768) Hajdi válasza marcusz90 (#8766) üzenetére


Hajdi
senior tag

Friss a Win? Ssd, avagy wincseszter?

"The Man Who Sold the World"

(#8769) marcusz90 válasza Hajdi (#8768) üzenetére


marcusz90
kezdő

Minden uj. A windowst mar vagy otszor ujraraktam, internettel es anelkul is. Ha mas nem, akkor vissza kell vinnem a kartyat, amit nem szeretnek, mert ennyi penzert amennyiert vettem, nem kapok ilyen erossegu kartyat.😞

(#8770) Hajdi válasza marcusz90 (#8769) üzenetére


Hajdi
senior tag

Melyik drivert tetted fel?

"The Man Who Sold the World"

(#8771) marcusz90 válasza Hajdi (#8770) üzenetére


marcusz90
kezdő

Adrenalin. De probaltam a crimsont is csak azt nem engedte felrakni.

(#8772) SEMY válasza marcusz90 (#8771) üzenetére


SEMY
tag

(S)Biztos hogy amd videokártyád van ?(/S)

[ Szerkesztve ]

Battle.net : SEMY#2518 Battlefield : SEMY_HUN Uplay : SEMY72

(#8773) marcusz90 válasza SEMY (#8772) üzenetére


marcusz90
kezdő

https://www.amazon.de/RXVEGA64

(#8774) Hajdi válasza marcusz90 (#8773) üzenetére


Hajdi
senior tag

Még egy utolsó kérdés! Win 10, avagy 7?

Mert Win 7 alatt nekem is röcögött, igaz Phenom-al! 2700 alatt nem szabadna belassulni a rendszernek, bár eleve érthetetlen, hogy egy driver install után miért lassul be.

"The Man Who Sold the World"

(#8775) marcusz90 válasza Hajdi (#8774) üzenetére


marcusz90
kezdő

Win 10 pro

(#8776) AtHoS válasza marcusz90 (#8775) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Másik PCI-E slotban is nézd meg hogyan viselkedik, bár hmm....nem nálad volt gond pár napja Vega-val, hogy nem indult be az egyik PCIe slotban? Lapot cserélték?

read-only mode on the forum

(#8777) marcusz90 válasza AtHoS (#8776) üzenetére


marcusz90
kezdő

Igen, uj fajta lapot vettem. Lecsereltem az msi b450 gaming plus-t egy asus rog b450f-re.

(#8778) Hajdi válasza marcusz90 (#8777) üzenetére


Hajdi
senior tag

Akkor kártya csere.

"The Man Who Sold the World"

(#8779) Raggie válasza marcusz90 (#8766) üzenetére


Raggie
őstag

Nézni kéne a kihasználtságot valami monitorozó programmal.
Ha a kihasználtság miatt lassul be, akkor valami szoftveres bibi van.
Ha nincs kihasználva és ennek ellenére belassul, akkor hardveres.

Clint Eastwood FTW

(#8780) AtHoS válasza Raggie (#8779) üzenetére


AtHoS
nagyúr

W10 feladatkezelő elég szépen mutatja a rendszer erőforrások használatát, a GPU használatot is tudja jelezni: jobb klikk valamelyik összegző fejlécen (pl. Processzor), majd ki kell választani a GPU-t és már látható annak is használati %-a. Nálam mondjuk be van kapcsolva az Energiafogyasztás és Energiafogyasztási trend is, amiből szintén lehet következtetni mely folyamat terheli erősen a rendszer erőforrásokat

read-only mode on the forum

(#8782) Mika1227


Mika1227
őstag

Szemezgetek egy Vega 56-os karival. Milyen ez a kártya, melyik márka ajánlott? Milyen ez a HBM memória vagy semmi különleges? Nem ismerem csak azért kérdezem.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#8783) Kvg válasza Mika1227 (#8782) üzenetére


Kvg
senior tag

Powercolor Red Dragont Vega 56 jó fajta. HBM nem sokat határoz.

[ Szerkesztve ]

(#8784) Picco válasza Mika1227 (#8782) üzenetére


Picco
addikt

power colour/sapphire nitro>asus strix>gigabyte>ref design. talan ez a topiclakok altal legelfogadotabb rendsor.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#8785) #45185024


#45185024
törölt tag

Szemetek Párizsra Vega 64 LC-re vessétek.

[ Szerkesztve ]

(#8786) kvarc válasza #45185024 (#8785) üzenetére


kvarc
tag

Mindenhol azt írják, hogy a AMD Vega mennyire nem jó. Lehet fogyasztásban nem a legjobb de a teljesítménye vállalható 1440 és 4K-ban is.

(#8787) Televan74


Televan74
nagyúr

A Sapphire Nitro Gear ventilátor jó a Vega56 Pulse -hoz? Kicsi fel szeretném dobni piros ledes változattal. Megnéztem a kártyámat elméletileg jónak kell lennie.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8788) SP!T válasza kvarc (#8786) üzenetére


SP!T
addikt

Én FHD-ra vettem, hogy szétfüstöljön az FPS számlálóm! :DDD Bár most szívesen lecserélném 1080-ra az új G-Sync anomália miatt... Bár akkor a tápegységem éhen hal, mert nem lesz mit etetnie! :DDD

There's a device that I've been using called a whoop.

(#8789) micafighter válasza SP!T (#8788) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egy forumtarsunk nemrégiben másik topikban: ,,múlthéten cseréltem az Rx580-am egy 2080-ra...
Rx580 Windows-ban (idle 2-5 wattot fogyasztott.. a 2080) meg üresjáratban 40-50 wattot kér..."

:DDD

Kicsit fel van fujva ez a fogyasztás dolog szvsz, a legtöbb kártya itt 200-250 körül fogyaszt játékban, annyit meg szerintem az Nvidia is megeszik :)

Veganal is ilyen kevés idle fogyasztast láttam amúgy.

Innentől kezdve meg az hogy melyik fogyaszt kevesebbet, felhasználástol függ :)

Inkább a magas spike miatt kell erősebb táp a vegahoz, ez jogos.

[ Szerkesztve ]

(#8790) zzola válasza kvarc (#8786) üzenetére


zzola
félisten

Lehet.
Én teljes mértékben elégedett vagy a PowerColor-ral!
Brutális teljesítmény és hangtalan hűtéssel tudnám jellemezni!
Még a 3 ventis 1070 Ti-m is hangsoabb volt ennél...

(#8791) Mika1227 válasza Televan74 (#8787) üzenetére


Mika1227
őstag

Olvasom, hogy Neked Vega 56 Pulse kártyád van elégedett vagy vele hűtés, hang szempontjából?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#8792) hajbel válasza SzlobiG (#8753) üzenetére


hajbel
addikt

Vega 64-es biosszal meglenne 1050 Mhz körüli memória is, ami játékokban sokkal inkább mérvadó, mint a GPU freki. Ennyire fontos a fogyasztás?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8793) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Tettem a ház oldalára egy 12 centis ventit pont a vga elég, ahogy sejtettem sokat számít és mivel a Strixen van kettő 4 pines venti csati így arról tudom működtetni a GPU Tweak-al ,ahogy melegszik a GPU úgy szabályozza a működését ergo ha nincs terhelés lekapcsolja mint a VGA ventit. :C

Nálam ez is szempont volt a márka választásnál.

(#8792) hajbel Mutass teszteket, hogy hol mérvadó a HBM. Az én méréseim alapján annyira minimális a 930 vs 1050-es HBM freki, hogy semmi értelme csak a fogyasztást növeli. :)

[ Szerkesztve ]

(#8794) hajbel válasza SzlobiG (#8793) üzenetére


hajbel
addikt

Mivel mérted? Én saját méréseim alapján, Far Cry 5, Rise of the Tomb Raider, Far Cry Primal, GTA V stb. 8-13%-ot hozott az alaphoz (Vega 64 órajel, talán 945) képest.Itt csak 1000-re emelték és BF1-ben Witcherben 5-7%-ot javult a min. fps. Mondjuk én 4K-ban mértem, de ahogy látom, egyel lejjebb is hasonló a tendencia.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8795) SzlobiG válasza hajbel (#8794) üzenetére


SzlobiG
félisten

3Dmarkkal szoktam általában.

Most gyorsba megnéztem a time spy-t.

Graphics Score:

800MHz: 6984
900MHz: 7179

100Mhz difi ez sztem minimális többlet amit hoz.

(#8796) Televan74 válasza Mika1227 (#8791) üzenetére


Televan74
nagyúr

A hűtése nem rossz,nálam néha felpörög a ventilátor,akkor hangos de amúgy nincs rá panasz. Héten jönnek a piros ventilátorok hozzá.,ha jók lesznek bele és a hang sem jelentkezik akkor boldog leszek.
Ma hajnalba csináltam egy friss telepítés a legújabb driver társaságában.Lehet hogy csak ez volt a baja.Most játszom vele,eddig nincs probléma vele.Hangját még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8797) Raggie válasza SzlobiG (#8795) üzenetére


Raggie
őstag

Inkább játékban nézd, mert gondolom nem TimeSpy-jal játszol. :D
Lehet, hogy abban nem hoz annyit, de pl a minimum FPS-ek meg sokat javulnak.

Clint Eastwood FTW

(#8798) RECSKA válasza SzlobiG (#8795) üzenetére


RECSKA
veterán

Jatekrol beszelt.. Uj tomb raiderben nekem 1440p mellett 800 -> 1050 tobb, mint 10%ot dobott. 3dmark nekem nem szuperal, valszeg a szettweakelt windows miatt :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8799) hajbel válasza Raggie (#8797) üzenetére


hajbel
addikt

+1 :K Játékból is több különbözővel kell mérni. Lehet, hogy egyikben csak 3%-ot hoz, másikban már 10-et.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8800) kvarc válasza RECSKA (#8798) üzenetére


kvarc
tag

Ha a memóriát 945-ről 1100-ra állítom az játékok alatt jelentős FPS up lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.