Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) zzola válasza paleinho (#8345) üzenetére


zzola
félisten

Kösz.
Ez valami noname cucc?

(#8352) #45185024 válasza pele81 (#8350) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez a 21 ezer ez viszont már kevés. Nincs véletlenül enrgiatakarékos üzemmódba ?
Vagy túl nagy a szivárgása és nem birja az alul feszt...
Figy kezd az elején. a wattmanban tedd a kiegyensúlyozottra írd fel a GS pontot.
se HBCC se chill ne legyen bekapcsolva
Ez lesz az alapod. majd kapcsold át a kártyán a biosz kapcsolót ezt a GS pontot is írd fel.
Majd a két érték közül a nagyobbon hagyva a kapcsolót alul feszelés nélkül állítsd a +50%ot és egy 1000- es HBMet alkalmaz gomb és mérd le a harmadikat is. A 3 GS már valamit mutat együtt..

[ Szerkesztve ]

(#8353) paleinho válasza pele81 (#8350) üzenetére


paleinho
senior tag

ha +50% powerlimittel lassabb, akkor a hűtéssel lehet gond

(#8354) paleinho válasza zzola (#8351) üzenetére


paleinho
senior tag

manapság egy vizesblokk nem épp űrtechnológia :) azért elsőre gépen kívül kötném a loopba :B
ha nem ereszt, max 1-2 fokkal lehet gyengébb mint a nevesebb gyártók cucca, de ugye jelen esetben EK, watercool, aquacomputer nem csinál blokkot a kártyádra :D
Byski, Barrow ezek nem gagyi gyártók

(#8355) pele81 válasza #45185024 (#8352) üzenetére


pele81
tag

Mindent vissza tettem alapra, ahogy írtad, ez az eredmény született:

(#8356) pele81 válasza paleinho (#8353) üzenetére


pele81
tag

Sajnos nincs ki zárva, elég forró fejű. :))

(#8357) korcsi válasza pele81 (#8356) üzenetére


korcsi
veterán

Kézi undervolt-al jobb eredményt ki lehetne belőle hozni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8358) pele81 válasza #45185024 (#8352) üzenetére


pele81
tag

Meg csináltam a teszteket, ezek az eredmények:

Átkapcsolt bios:

Átkapcsolt bios + 50% Power 1000- es HBM:

Valami nem oké.... :(

(#8359) Shkiz0 válasza pele81 (#8358) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Feszeket peobaltad csokkenteni?
Mert ugy gondolom tul sok az osszes, es emiatt feleslegesen fut, ebbol meg egyenesen jon az hogy marad benne boven.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8360) pele81 válasza Shkiz0 (#8359) üzenetére


pele81
tag

Nem próbáltam, de már csak holnap tudok foglalkozni vele, mert 3-kor kelni kell. :-(
Az a baj, hogy azt sem tudom, hogyan álljak neki.
Mennyit vegyek vissza, és melyikből.
Köszönöm az eddigi segítséget, holnap vissza jövök. :R

(#8361) Bib


Bib
őstag

Kipróbáltam én is a Pulse-om,tök alapon van balanced módban. ez elfogadható?

(#8362) Chalez


Chalez
őstag

Kis szöszölés után egy ilyen eredmény fogadott, Vega 56 Pulse, GPU 1060/1632MHz és RAM 950/950MHz (Hynix)
50% power limit, ventihez nem nyúltam, auto-n ment
Lehetne még valamerre tovább menni?

[ Szerkesztve ]

(#8363) korcsi válasza pele81 (#8360) üzenetére


korcsi
veterán

Olvasgass a topikba, rengeteg beállítást találni, ráérzel majd.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8364) Kvg válasza Bib (#8361) üzenetére


Kvg
senior tag

Máskor csinálj képet a GPU Z max értékekről. Proci erős VGA ütközik limitbe, de GPU Z hwinfo infó kellene. Olvass vissza az lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#8365) Kvg válasza zzola (#8343) üzenetére


Kvg
senior tag

Nincs értelme vizezni . Írreálisan magas 310W fogyinál is 60 fokot tudtam tartani max 1250 fordulaton 35 decibel kb.

230W 60 fok 900fordulat 25 28 decibel kb. 2db 140mm noiseblocker használok kézi üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

(#8366) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Jó hír azoknak aki csak azért nem használtak Afterburnert, mert nem lehetett benne az összes P state -et külön külön állítgatni... na most már lehet. És sok minden mást is :)
Persze most még csak báta, úgy mint oly sok más tuning program, de innét letölthetű. (alul, a béta 10) és olvasható mi mindent raktak még bele.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8367) Kvg válasza Cyberboy42 (#8366) üzenetére


Kvg
senior tag

Én az AB csak monitorozásashoz használom HWinfo al együtt bármit ki tudok íratni a monitorra in game.

(#8368) marcusz90


marcusz90
kezdő

Sziasztok! Szeretnék egy vega 64 oc-t venni,de nem tudom, hogy a tápom elegendő lenne e hozzá.
Táp:Thermaltake Smart RGB 700W

konfigom:amd ryzen 5 2600x, msi b450 gaming plus, 16gb 3200mhz

A válaszokat előre is köszönöm!

(#8369) varmi2 válasza marcusz90 (#8368) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elég, de nem valami jó minőségü a táp. Nem ipari hulladék, de vehettél volna jobbat is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8370) marcusz90 válasza varmi2 (#8369) üzenetére


marcusz90
kezdő

tudsz ajánlani másik tápot?

(#8371) varmi2 válasza marcusz90 (#8370) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez már jobb, legalább silver minősítésü. De vannak akik nálam jobban értenek a tápokhoz, nézz be a milyen tápot vegyek topikba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8372) Kvg válasza varmi2 (#8371) üzenetére


Kvg
senior tag

Azt írják hangos amit nem is csodálok . Ennél is azért jobbat érdemel egy Vega 64.
Akkor már picit drágábban [link]

(#8373) Create. válasza Kvg (#8372) üzenetére


Create.
addikt

És ez mivel lesz halkabb?

(#8374) Tibro5


Tibro5
senior tag

sziasztok,
vega 56-ból milyet érdemes venni mostanság? tuning annyira nem érdekel inkább csendes legyen

(#8375) zzola válasza Tibro5 (#8374) üzenetére


zzola
félisten

EZ csendes!

(#8376) Tibro5 válasza zzola (#8375) üzenetére


Tibro5
senior tag

Köszi a választ, bányász kártyát érdemes venni szerintetek? 2 év gari van még rá. Mi baj lehet?

(#8377) zzola válasza Tibro5 (#8376) üzenetére


zzola
félisten

Én nem vennék...

(#8378) arnoldito válasza Tibro5 (#8376) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nem kell sajnálni 5-10k, utána meg az ideget eszitek...

(#8379) ktg3 válasza Tibro5 (#8376) üzenetére


ktg3
őstag

Sztem refet simán jó venni, ha annyival olcsóbban adják. A ref dizájnú blower ventit elég nehéz elpusztítani, a simák sokkal hamarabb halnak. Azon kívül smemivel sem rosszabb egy bányász kártya mint egy gémer... sőt...

(#8380) zzola válasza ktg3 (#8379) üzenetére


zzola
félisten

olcsón én is vennék ref. kértyát. Rádobnák vizet, azt jó napot...

(#8381) ziyan


ziyan
tag

Ha valakit érdekelne, így néz ki a sima 64 Nitro+ PCB:

Ahogy nézem, az extra tápellátáson kívül ugyanaz, mint a Limited Edition.

Sajnos viszont az újrapasztázás sem segített számottevően a hőmérséklet gondjaimon (Kryonaut-ot kapott, de így is felkúszik 75-80 °C-ra).
Ja igen, volt matrica két csavaron, de egy hajszárító segítségével könnyű volt leműteni sérülés nélkül. :)

(#8382) SP!T válasza Tibro5 (#8376) üzenetére


SP!T
addikt

Ha bios hekkelt akkor lehet ugrott a garanciaja. En ezert kerulnem!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#8383) schawo válasza SP!T (#8382) üzenetére


schawo
titán

Visszarakja a gyári biost és akkor nem lesz bios hekkelt

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8384) micafighter válasza schawo (#8383) üzenetére


micafighter
nagyúr

Alap esetben igen, de nem feltétlen ilyen egyszerű a dolog. Több féle esettel is találkoztam, hogy nem lehetett visszatenni a gyári (vagy akármilyen másik) biost. Nálam pl a gyári powersave BIOS helyére felment bármi, de nem találtam olyan 64es biost, ami gond nélkül ment volna, a nitro+ se ment, ami másoknak (olyan kártyával mint nekem) ment. Gondoltam kipróbálom a gyári default bios helyére felrakni a nitro biost, hátha úgy jó lesz, fel is ment, de nem lett jobb, viszont most nem tudom lecserélni semmire a nitro+ 64 biost, atiflash mindig Rom not erased, ERROR: 0FL01-et dob. Próbálok most minden lehetséges dolgot ami csak eszembe jut, hogy működjön, eddig sajnos sikertelenül.

De találkoztam olyannal is, aki pulse 56ra tett nitro64 biost, neki megy gond nélkül, de ők se tudják lecserélni semmire, nekik is hasonló, de más hibát dob, az atiflash write fail, ERROR:0FL01-et.

[ Szerkesztve ]

(#8385) SP!T válasza schawo (#8383) üzenetére


SP!T
addikt

Az eredetiben elofordulhat azonosito, ami a kartyara ra is van nyomtatva. Ha eredeti tulaj nem mentette le akkor buko. Bar lehetseges van ra orvoslat de innentol kezdve szerintem nem eri meg a vacakolast.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#8386) Raggie válasza micafighter (#8384) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem a bányász biosok kb csak lejjebb viszik a feszültséget és a memória timingot finomítják hogy minél kevesebb energiával lehessen minél többet hesselni. Nem hinném, hogy akkora galibát tudnának okozni, mint az 56-ra flesselt 64-es biosok.
Azok a veszélyesek, mert az két külön kártya azért... :U
De csak szerintem.

@(#8385) SP!T: LINK ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#8387) micafighter válasza Raggie (#8386) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egyet értek. Igazából a flashelt bios bárhol fennállhat ha használtat veszel. Egyedül talán a gyári vizeseken nincs haszna a BIOS cserének.

[ Szerkesztve ]

(#8388) ktg3 válasza Raggie (#8386) üzenetére


ktg3
őstag

Nem tudok arról, hogy vegára lenne hbm időzítés modos bios. Általában csak felpattintják a 64es biost a nagyobb mem órajel miatt és ppt moddal leviszik a gpu feszt. amennyire lehet. Ref vega 56 és vega 64 PCB-k elvileg pont ugyanolyanok. Éppen ezért megy rá simán, kivétel nélkül a vega 64 bios.
Valahogy kellett skálázni a termékeket és ez jött ki. Ha nem vették volna vissza mem feszt. , akkor nem vett volna senki vega 64-et, mert olyan kicsi lenne a különbség azonos mem órajel mellett, hogy nem érné meg azt az ártöbbletet amennyi van a két kártya között.

(#8389) varmi2 válasza ktg3 (#8388) üzenetére


varmi2
nagyúr

Így van jól tudod, vegara, nincs bios moddig, csak a natur 64-et teszik fel a vega56-ra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8390) SP!T válasza Raggie (#8386) üzenetére


SP!T
addikt

Hiaba a BIOS database. Egyedi azonositorol beszelunk. ASUS-nal PID szam.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#8391) micafighter válasza SP!T (#8390) üzenetére


micafighter
nagyúr

device ID
SSID
SVID
VBIOS PN

Ezek atiflashbol simán szerkeszthetoek.

A PID az nem tudom mit takar mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#8392) Hajdi


Hajdi
senior tag

Sziasztok!

A "beta" AB már nem kever be már ReLive alatt, vagy még mindig nyűgösködik?

"The Man Who Sold the World"

(#8393) paleinho válasza micafighter (#8384) üzenetére


paleinho
senior tag

Ne a legfrissebb atiflash-t használd, próbáld a 2.77-es verzióval, ha nem megy egy 5 dolláros usb bios flasher aliexpressről :U

(#8394) Plasticbomb válasza micafighter (#8384) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Viszont otthon nem tudsz biost modositani, csakis a gyartoknal van ilyen lehetoseg. Azzal, hogy a kulonbozo VEGA gyari vega biosokat hova pakoljak, az pl egy banyasz vega eseteben nem hoz semmit, ugyanis egyik gyartoi sem fogyasztas csokkentesre megy, marpedig ahova a vega igazan jo volt, ott alap volt a gpu fogyicsokkentes es a hbm freki maxra tekerese. (ETHAS 900 MHz GPU 900mv 1100/1200 MHZ HBM (melle fesz ertekhez 850-900 szinten beallitas a slager, illetve 1400MHz-900mv GPU 1100 MHz-900mv HBM CrytoNighthoz, mas algokon a vegat annyira nem hasznaltak.)

Szal ha engem kerdezel: nezd meg a kartyat, ha ninc eltorve, akkor kb nyugodt szvvel vennem meg. Csak olyan emberek tekertek fel a picsaba a kartyakat, akik egyebkent teljesen kobunkok a temahoz. Cryptobanyaszoknal a jelszo: EFFICIENCY

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#8395) micafighter válasza paleinho (#8393) üzenetére


micafighter
nagyúr

Megpróbálom a 2.77est köszi, ahhoz régebbi Windows kell de az a legkevesebb már, csak működjön..

Azok az USB flasherek vajon támogatják a vegat? Csak azért kérdezem mert én is csináltam usb flashert, ahhoz a dos-os atiflash kell, de az még nem támogat vegat, így Adapter not found errornal tovább nem jutottam vele. Úgy tudom nincs is olyan dos-os ami támogatja a vegat, a linuxot nem tudom, arról nem találtam egyértelmű infót de majd azt is ki akarom próbálni ha nem sikerül megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#8396) micafighter válasza Plasticbomb (#8394) üzenetére


micafighter
nagyúr

Így van így gondoltam én is, bár én ennyire nem értek a banyaszathoz :R

[ Szerkesztve ]

(#8397) Hajdi


Hajdi
senior tag

Valaki legyen szíves, aki használ Afterburnert és nézze már meg a ReLive-ot, hogy rendesen vesz-e fel?! Nálam most pl: hang nincsen, viszont ez javulás, mert eddig a kódolás is rossz volt, ha volt AB!

Köszönöm!

"The Man Who Sold the World"

(#8398) paleinho válasza micafighter (#8395) üzenetére


paleinho
senior tag

azt hiszem megy parancssorból, de DOS-ba bootolva biztos

[ Szerkesztve ]

(#8399) micafighter válasza Hajdi (#8397) üzenetére


micafighter
nagyúr

Definiáld a "használ afterburner"t. Rivatunerrel kiiratod az értékeket játék közben, és úgy szeretnél ReLive-el felvenni?

paleinho értem, köszi, tudsz esetleg linket ilyen ,,usb bios flasher"-hez? Ilyenre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#8400) Cyberboy42 válasza Hajdi (#8397) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Ha úgy gondolod ahogy macefighter definiálta akkor kipróbáltam és nincs gond. Legalábbis Dirt Rally-val nem volt gond, fullHD-ban felvéve, még az alt+tab sem szakította meg a felvételt.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.