Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Cyberboy42 válasza AtHoS (#8498) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Ne hidd, hogy az a ROG máshogy lesz bekötve :) a prociból kifolyólag egyszerűen nincs több sáv. De az mindegy is, a lényeg hogy nagy valószínűséggel nem lesz gond, ha a kártya is ROG :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8502) Kvg


Kvg
senior tag

Alapból nem tervezünk CF ét 1 db VGA megy az elödleges portba azt csá.

(#8503) AtHoS válasza Create. (#8500) üzenetére


AtHoS
nagyúr

gen3 = PCI-E x16 és erre ír 2 db-ot, tehát már valótlan az állításuk
gen2 = PCI-E x4 amiből ugye van 4 db a lapon állítólag

Az megint más kérdés, hogy mit tekint gen3 x8-nak, mert gyakorlatilag a gen2 x16 az = gen3 x8, de ugye az írtak alapján ez sem lehet igaz

Cyberboy42

Milyen ROG-ra is gondolsz?

De ez itt már bazira OFF :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8504) Create. válasza AtHoS (#8503) üzenetére


Create.
addikt

Ne haragudj, de ezt nagyon nem jól értelmezed. Szerintem az ott világosan le van írva. Pci-e 1x ebből van 4db. De nem szemetelem tovább a topikot off-al.

(#8505) AtHoS válasza Create. (#8504) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen van PCI-E x1-ből 4db, és? van még akkor 2 db gen3 PCI-E, amit x8 és x16 sebességre ír, de ugye ha megnézed az általam berakott specifikációkat tartalmazó képet [datasheet], akkor ott ír 1db 3.0 x16 és 1db 2.0 x16 slotot, graphics interface-nek. A 2.0 x16 pedig legjobb tudomásom szerint 3.0 x8-nak felel meg. Na most akkor mi is van az x4-es sebességkorlátozással?

De ehhez semmi köze annak, amit Te emlegetsz, hogy "Pci-e 1x ebből van 4db", amit senki nem vitatott ;)

De abban igazad van, hogy ez nem tartozik közvetlenül a topik témájához :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8506) Create. válasza AtHoS (#8505) üzenetére


Create.
addikt

“gen2 = PCI-E x4 amiből ugye van 4 db a lapon állítólag.”
Én erre írtam, hogy pci-e 1x-ből van 4db. És ez a gen2 a 2. pci-e slot, ami 4x-es korlátozású.

[ Szerkesztve ]

(#8507) Cyberboy42 válasza Hajdi (#8490) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Nagyon érdekes. nálam ekkora gond nom volt, habár mikor a ROTTR-ot akartam felvenni akkor néhány perc után fagyot.. de addig minden adatot, és hangot is felvett normálisan AB-vel együtt. Ahogy korábban írtam viszot a Dirt Rally-val nem volt baj.
Azért ez az AB még mindig csak béta, nem kizárt hogy valamivel nem kopatibilis nálad, de én még az amd driverre is simán ráfogném, mert pl. ez az ú ventikezelés katasztrófa.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8508) Raggie válasza schawo (#8439) üzenetére


Raggie
őstag

A megdöglött SSD és vincsi miért a Vega kártyád hibája? :F

Clint Eastwood FTW

(#8509) AtHoS válasza Create. (#8506) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igazad van, ott elgépeltem a sebességet, x1-et szerettem volna írni, de nem ez sikerült végül :R

Viszont a "kérdéskör" tárgya pont nem a 4 db azonos x1 sebességű slot körül forog, így érdemben semmit nem változtat azon, hogy a fizikai x16 foglalatok működési sebessége furcsán szvsz. megtévesztően van feltüntetve a weboldalukon (legalább 2 helyen sem x4 sebességre utal a leírásuk).

Ahogy hozzáértő fórumtársak felhívták a figyelmem - és letöltve a manual-t is őket igazolja :R - számomra már érdekesebb a történet, mert ebben a doksiban már részletezik, hogy a FŐ x16 slot VEGA kártya mellett gen3 x8 módban fog csak működni: PCI_E1: PCIe 3.0 x16*/ PCIe 3.0 x8** , ** For Ryzen™ with Radeon Vega Graphics processors, míg a másik hosszú slot "csak" gen2 x4 módban hajlandó üzemelni, de aki idáig nem jut el az át lesz baszva szvsz.

Mert ugye a Details "fülön" olvasható "supports x4 mode" talán nem azt írja le, hogy MAX x4 sebességgel fut, bár nem vagyok idegen nyelvi szakértő és lehet hogy a "support" ebben az esetben "biztosít"-ot jelent :F

Na de a lényeg, hogy ez egy SZAR lap, jó marketinggel szvsz. és én simán benyeltem volna első nekifutásra :(

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8510) Picco válasza AtHoS (#8509) üzenetére


Picco
addikt

Amugy meg kell jatek alatt nyitni a gpuz-t es az is kiderul mi tortenik valosagba. Eprsze csak a vegaval az also slotban, mas pcie kari nelkul. :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#8511) Hajdi válasza Cyberboy42 (#8507) üzenetére


Hajdi
senior tag

Mióta megvan a Vega, azóta nem szeretik egymást az AB-vel.

Közben szétszedtem a régi ref HD6950-et. Ha érdekel valakit...

Még nem volt portalanítva. :)

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#8512) AtHoS válasza marcusz90 (#8493) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No most belelapoztam a ROG STRIX B450-F GAMING manual-ba, de a PCI-E_2 működéséről, ha nincs a PCIe_1-ben semmi nincs infó, viszont, ha mindkét slotban lenne VGA, akkor az 1-es x8, míg a 2-es x4 módban működne

Meglestem az én lapomnál mit írnak Asus-ék, de ugyanígy nincs részletezve az a szituáció, amikor csak a PCIe_2-ben van VGA, de a GPU-Z gen3x16-ot ír most is használtnak (PCIe_2ben van a VEGA)

szóval jöhetnek a szakértők :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8513) korcsi válasza AtHoS (#8509) üzenetére


korcsi
veterán

" a FŐ x16 slot VEGA kártya mellett gen3 x8 módban fog csak működni: PCI_E1: PCIe 3.0 x16*/ PCIe 3.0 x8** , ** For Ryzen™ with Radeon Vega Graphics processors" Ez az APU-ra vonatkozik.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8514) Cyberboy42 válasza AtHoS (#8512) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Írjon amit akar a GPU-Z. Ha megnézed akkor a második slotnak a fele be sincs kötve. Még a pinek is hiányoznak, ennélg fogva maximum x8 ban mehet.

Az más kérdés hogy pci-e 3. generáció szerint, már ez is elégséges sebesség.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8515) AtHoS válasza korcsi (#8513) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jahogy ott az IGP-t akarták kiemelni :Y és nem a mellé beszúrt VEGA-t! áhá

Cyberboy42

Hol lehet azt megnézni? Vegyem le a gép oldalát, vegyem ki a kártyát triviális megoldás nem ér :B

Ja már van kép is...gondolom itt a foglalat melletti forrasztási pontok az irányvezetőek

Mondjuk manual is így hivatkozik rá: PCIe 3.0 x8_2 slot

Bár arra kíváncsi lennék, hogy miért sípol hibát, ha az első slotba rakom a VEGA-t, de amíg itt működik, addig nem nagyon izgat. Na majd az új táppal megnézem, úgyis szerelni/kábelezni kell majd

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8516) Cyberboy42 válasza AtHoS (#8515) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

vagy a foglalaton belül is (nem)látszanak a csillogó pinek :)
De ismét iemelném, hogy a sebesség 8x-os tempónál is bőven elég

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8517) schawo válasza Cyberboy42 (#8516) üzenetére


schawo
titán

hbcc-hez nem biztos

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8518) marcusz90 válasza schawo (#8517) üzenetére


marcusz90
kezdő

Használ valaki Asus Prime B450-Plus alaplapot vega 64-el együtt?

(#8519) zzola válasza marcusz90 (#8518) üzenetére


zzola
félisten

Mi a kérdés?

(#8520) Xelo


Xelo
addikt

ma reggel volt szabad 2 órám és gondoltam tesztelgetek még egy kicsit a nitro 64 biosával. mostmár biztosan kijelenthetem hogy clock to clock (ugyanazon órajelen) LASSABB a 64-es bios, azaz semmi értelme mókolni vele. kiválasztott tesztprogram a superposition (1080p high beállítás) volt, bios cserélgetések közben ment ddu hogy tuti ne kavarjon be semmi, és a teszt is többször le lett futtatva mind2 biossal. az addig oké hogy a 64-es bios alapból gyorsabb mint az 56-osé, na de mi történik ha beállítom pont azokra az effektív értékekre ahogy a gyári biosomat használom? ;] mindkét biosnál 1050es feszt kapott a mag, nitrónál hbm fesz 1050, pulsenál 950, áramfelvételi korlát nitrónál +25% (max 300W), pulsenál +50% (max 270W), mindkét esetben megtaláltam azt az órajelet wattmanban ami superposition alatt effektív 1595-1600mhz-et ad, és mindkét esetben 950mhz-en ment a memória. csodák csodájára a nitrós biossal mindíg 10100 pont felett ment picivel, pulseossal 10400 felett. ahoz hogy a nitró biossal szintre hozzam a kártyát, 1050mhz-re kellett lőnöm a vramot, és még úgy is alulteljesített picivel (10300+ pont). van egy olyan megérzésem hogy az 56-os biosok nem csak azért nem akarnak 950mhz fölé menni vramban mert kevesebb feszt kapnak, hanem azért is mert sokkal feszesebb a timingjuk, azaz azonos órajelen jobban teljesítenek. :U ezek alapján maximum azoknak tudom ajánlani a bios csereberélést akinek az nyugtatja meg a lelkét ha magasabb mhz-et lát, még ha kevesebb teljesítménnyel is jár. :D

[ Szerkesztve ]

(#8521) schawo válasza Xelo (#8520) üzenetére


schawo
titán

na ezt megnézem én is este :)

A végén úgyis az a kérdés, ha mindent a legjobban állítasz be, akkor melyikkel gyorsabb

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8522) micafighter válasza Xelo (#8520) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,mindkét biosnál 1050es feszt kapott a mag, nitrónál hbm fesz 1050, pulsenál 950"

A memoria feszt nem tudod manuálisan állítani, az a beállítás legvalószínűbb azt állítja, hogy milyen GPU statenel menjen arra a memória sebességre.

Úgyhogy a nagyobb értékkel (1050 VS 950) a nitro 64 biost kicsit korlatoztad, bár nem tudom hogy ebből eredik-e a mérési különbséged.

[ Szerkesztve ]

(#8523) Xelo válasza micafighter (#8522) üzenetére


Xelo
addikt

tisztában vagyok vele de így volt a legegyszerűbb leírni. ;) ha 1100ra állítom akkor nem veszi be az 1050-es mag feszt, azaz nem fog azonos értékeken futni mint az 56-os bios. nekem az 1050 az aranyközépút, egy kis gpu tuningot is megenged és kellemes hőmérsékleten marad a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#8524) micafighter válasza Xelo (#8523) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem a tesztnek úgy lett volna a legtöbb értelme, ha ugyanazokat a Pstateket állítod GPUhoz, memhez szintén ugyanaz az mV, mem sebességben pedig megpróbálod kihozni a maxot. A 64es BIOS valószínűleg gyorsabb memória sebességet fog tudni, mivel nagyobb memória feszültséget ad mint az 56os BIOS, ez ugye a 64es BIOS flasheles egyik fő lényege.

(#8525) Xelo válasza micafighter (#8524) üzenetére


Xelo
addikt

olvasd el mégegyszer amit írtam. a memória vége nitro biossal 1050mhz, és még azon az értéken is lassabban teljesít a kártya mint a pulse biosával 950mhz-en. szerintem a clock to clock mérésnél nincs reálisabb összehasonlítás. az meg totál nem valós ha ugyanazokat a pstateket rakom be mert teljesen más effektív frekvenciákon fog futni a kártya a különböző biosokkal. nem elvenni akarom a kedveteket, hinni se kell nekem, szimplán megosztottam a tapasztalataimat. aki meg kalandvágyó úgyis utána mér a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#8526) marcusz90 válasza zzola (#8519) üzenetére


marcusz90
kezdő

Hogy dolgozik együtt a kártya meg az alaplap? Mert az MSI nem igazan jott be es kell új alaplapot vegyek.

(#8527) zzola válasza marcusz90 (#8526) üzenetére


zzola
félisten

Miért ne dolgozna együtt?

(#8528) micafighter válasza Xelo (#8525) üzenetére


micafighter
nagyúr

Olvastam, MHz-t feljebb vetted, de mV maradt ugyanúgy 950 VS 1050?

Nem kotekedesnek szántam, csak volt 1-2 észrevételem, köszönjük a teszteket és hogy megosztottad velünk :R

(#8529) micafighter válasza marcusz90 (#8526) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem szokott ilyen gond lenni, egyedi eset ami nálad van/ volt.

(#8530) Xelo válasza micafighter (#8528) üzenetére


Xelo
addikt

nem is vettem annak. :R a legtöbb ami kihozható a kártyámból nitro biossal 1100-as mag illetve "hbm fesz" mellett az 1630/1050 valós órajel, és akkor egy hangyafasznyival (max 1%) több pontot kap a nitro bios (10500+) mint a pulse 1600/950-ön (10400+). :B

(#8531) schawo válasza Xelo (#8530) üzenetére


schawo
titán

Nem ez volt a kérdés, hanem a 64 és az 56 bios esetén használt hbm órajel melletti feszültség. :) Minél nagyobb ez a feszültség jellemző, annál ritkábban használja a magas hbm órajelet, tehát nem csoda a gyenge eredmény.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8532) marcusz90 válasza micafighter (#8529) üzenetére


marcusz90
kezdő

Berendeltem egy Asus ROG Strix B450-F alaplapot, remélem most már minden rendben lesz.🙂

(#8533) Xelo válasza schawo (#8531) üzenetére


Xelo
addikt

rendben, kíváncsian várom az esti teszteredményeidet. :K nem tudom mivel tesztelsz, én battlefield 5 alatt azt tapasztaltam hogy ha 900mv (pulse bios) vagy 1050mv (nitro) alá állítom a "hbm feszt" a játék szana szét stutterel, félmásodperces akadásokkal ajándékoz meg. természetesen bármi lehet, lehet a driver kapja túl, lehet a kártyám szar, meg éppenséggel talán az is lehet hogy igazam van. :D én egy sörben szívesen fogadok veled hogy maximum 2%-al jobb teljesítményt fogsz kihozni a nitro biosból mint az gyáriból. ha ez valakinek megéri a nagyobb fogyasztást, magasabb hőtermelést hát legyen.

(#8534) schawo válasza Xelo (#8533) üzenetére


schawo
titán

challange accepted :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8535) chopin42


chopin42
őstag

Jelentem, a jedi viszatért! :C Bővebb infók később, de álljon itt eme csodás dolog (A cukorka is a csomagban volt):

Kérdés: melyik driver most a jó? Az előző telepítésből van fent, frissítettem a legújabbra, kell uninstall+ddu?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#8536) Xelo válasza chopin42 (#8535) üzenetére


Xelo
addikt

az enyémhez nem járt haribo, megyek is reklamálni :O driverből a legutolsó előttit ajánlom, a legújabbal bugzik a zero rpm feature.

[ Szerkesztve ]

(#8537) schawo


schawo
titán

[link]

hhmmm, hamarosan lesz egy eladó Vegám :W

Gondoltam, hogy ez eljön, de hogy most rögtön, arra nem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8538) Ribi válasza schawo (#8537) üzenetére


Ribi
nagyúr

Miért is? Ahogy nézem leginkább a 144Hz-es monitorok vannak a listán. És 60Hz alá nem is megy ez a támogatás. Szóval neked eléggé felesleges lesz, ha egyáltalán bármennyire is támogatott. :U

(#8539) schawo válasza Ribi (#8538) üzenetére


schawo
titán

A cikk szerint ezek csak a bevizsgált, és teljesen GSync szolgáltatással egyező szintű monitorok. Egyébként pedig működni fog a szabványos AdaptiveSync támogatás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8540) Xelo válasza Ribi (#8538) üzenetére


Xelo
addikt

"FreeSync jelöléssel futó monitorok közül 400-at konkrétan letesztelt, és ezek közül 12 darab át is ment a tesztjeiken.." nekem se tűnik remek aránynak :D

(#8541) micafighter válasza schawo (#8537) üzenetére


micafighter
nagyúr

Láttam én is, eszembe is jutottal, írni akartam de aztán úgy gondoltam inkább nem rontom el a napod ilyen korán :DDD

(#8542) Shkiz0 válasza schawo (#8537) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Plusz 1 :)
Megvarom mit tud felmutatni hamarosan az AMD az idei kartyaival, ha semmi jot akkor jon helyette egy nv kari.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8543) SzlobiG válasza schawo (#8537) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ez remek most vettem direkt monitort meg ma jön a vega is. :U

Viszont ahogy nézem pont jo monitort vettem mert ott van a listába. Mind1 ha nme válik be a vega, akkor irány gtx.

(#8544) #45185024 válasza SzlobiG (#8543) üzenetére


#45185024
törölt tag

A Vega 56 a 2060-al van egálba. Tehát 130at ér itthon aztán majd meglátjuk mennyiért adják
Úgy örülök hogy van közvetlen konkurenciánk :)
Vegyetek amit csak akartok de a másik oldalból is csak a jó márkákat.
Aztán majd találkozunk veletek a VSbe sziasztoook :R
(integetős smájli miért nincs?)

Freesync TV továbbra is AMD only (mondtaazabu)

[ Szerkesztve ]

(#8545) micafighter válasza Shkiz0 (#8542) üzenetére


micafighter
nagyúr

Összességében jó dolog persze, de azért kell ennek egy kis idő hogy kiforrja magát. Most is (Jan 15.tol )működni fog Displayporton a freesynces monitor synce Nvidia kártyával csak nem biztos, hogy olyan szinten mint a freesync. Pl sync tartomány, képminőség.. a monitor gyártók évek óta gyurjak a támogatást a freesynchez, úgyhogy a gsync kicsit hátrányból indul, plusz a freesync 2-hoz még továbbra sincs hasonló Nvidia megoldás, úgyhogy nem hiszem hogy bárki rosszul járt volna aki freesyncbe fektetett.. :)

(#8546) schawo válasza micafighter (#8545) üzenetére


schawo
titán

A sync tartomány monitorfüggő, és VESA szabványos, nem tud mást a geforce sem. Képminőség? Már évek óta van sync a driverben, itt se kell mást csinálni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8547) micafighter válasza schawo (#8546) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem akarok belemenni, ha érdekel bővebben akkor nézd meg a hír alatt abu kommentjeit, 1-2ben kifejti amit én is irtam :R

[ Szerkesztve ]

(#8548) schawo válasza micafighter (#8547) üzenetére


schawo
titán

Igen, ő is csak ismeretlenül, feltételezésekkel írja, hiszen még tegnap azt se tudta, hogy mi van. És csak megszokásból, hogy az Nv szar. Szóval ezekkel a kommentekkel semmivel sem vagyok előrébb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8549) Shkiz0 válasza micafighter (#8545) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

En 99.9%-ra mondom, hogy az én monitorom csont nélkül viszi majd.
Ugyanis ez az LG 34UC79G megtalálható zöld oldalon is 34UC89G néven. Specifikációkat nézve nincs érdemi változás, árazásban annál inkább.
Még azt is megkockáztatom, hogy a panel is megegyezik bennük :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8550) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Végül az Asus mellett döntöttem (Vega 56) több okból is.
Biztosra tudtam hogy samu ramos.
Van rajta kettő szabályozható venti csati.
115k volt garival.

Jó nagy batár vga ez, bontanom kellett a ház ssd tartó keretét mer nem fért be. (olcsó enermax ház).
Kicsit furán is fest ebbe a kicsi lapba, de sebaj, remélem jó lesz.

Nyomattam egy 3dmarkot már most +100w a tuningolt 480-hoz képest. :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.