Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) AtHoS válasza korcsi (#8198) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bizonyos szituációkban (sok effekt, sok monszta, stb) amikor leesett a valós fps 35 alá, akkor ugye duplázott az LFC és éppen határon működve hol 35-37 - hol 64-68 magasságában volt a megjelenített fps és ez az ugrálás "dadogás" érzetet keltett bennem a folyamatosságot tekintve, mikor másodperc alatt 3-4-szer is váltott a két mód között.

Most, hogy linkelted az ismertető doksit az LFC-hez, ugye az alján van a VSYNC OFF-os sor, amihez írja, hogy "Reduced tearing, lower motion judder", míg a VSYNC ON esetében "No tearing, smooth motion"

Na ez elgondolkodtatott, hogy anno be volt-e kapcsolva a vsync avagy sem. Mert ha nem, akkor az előbbiek alapján ne csodálkozzak, hogy problémásnak véltem az LFC működését :B De erre már sajnos nem emlékszem :B

Predator2

Nitro+ 64 nagyon jó hűtéssel van ellátva, lásd Usery eredményeit. Powercolor-ból talán csak Vega56 van itt jelen a topikban, amiből egy biztos, hogy hűtés moddolt, arról majd Kvg nyilatkozik miért is (bár a hatékonyabb hűtés eléréséhez választotta bizonyosan) a venti cserét.

Amúgy épp ma láttam aprón valós boltból kínált EVGA RTX 2070 Black Edition 8GB GDDR6-ot 170-ért, szóval ha a teljesítmény fogyasztás a mérvadó, akkor ez lenne a megfelelő választás, mert a Nitro+ 64-ek is 170k körül vannak

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8202) #85552128 válasza AtHoS (#8201) üzenetére


#85552128
törölt tag

Igen, amikor LFC és "rendes" Freesync mód között vált az észrevehető lesz sajnos... Ha pont a határon van az FPS akkor ez egymás után többször történik meg és sokkal zavaróbb.

[ Szerkesztve ]

(#8203) korcsi válasza AtHoS (#8201) üzenetére


korcsi
veterán

Milyen monitorról van szó?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8204) Kvg válasza AtHoS (#8201) üzenetére


Kvg
senior tag

"Amúgy épp ma láttam aprón valós boltból kínált EVGA RTX 2070 Black Edition 8GB GDDR6-ot 170-ért, szóval ha a teljesítmény fogyasztás a mérvadó, akkor ez lenne a megfelelő választás, mert a Nitro+ 64-ek is 170k körül vannak"

Vega is lehet takarékosan üzemeltetni. Valaki már nem tudom ki írta itt a PH hogy a Riva Tuner ben fixált maximált 144 FPs igen jól és hatékonyan működik. jobb mint a chill. Átlagos fogyasztás a teljes gépre nézve monitor nélkül átlag 210W GPU max 207 W 105W átlagban!
Ha a 2070 ennél kevesebbet eszik megeszem a kalapom. A kép egy óra R6 Siege után készült 5 percel Red Dragon Vega 56. :) Mennyivel gyorsabb az Nv nem tudom , de nem igen sokkal,

[ Szerkesztve ]

(#8205) AtHoS válasza korcsi (#8203) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Acer XF270HU, de az LFC határra nem jól emlékeztem, mert nem 35, hanem 40 Hz :B

Szaby59

Nálam pont ott mozgott néha 470-el, ami nem tetszett, de a vsync lehet nem volt bekapcsolva, mert abban a PDF-ben amit korcsi linkelt az LFC működéséről, Vsync ON-ra írják, hogy: Smooth motion pont ebben a tartományban, míg Vsync OFF-ra Lower motion judder

Kvg

Nem akarok lavinát indítani, de 2070 gyorsabb a Vega64-nél is

Itt van a kérdéses játékban tesztelve [link]

Itt meg a fogyasztási összegzés [link]

Vega64-hez képest +14%-os teljesítménytöbblet [link]

Többit mindenki gondolja hozzá... :B

read-only mode on the forum

(#8206) Kvg válasza AtHoS (#8205) üzenetére


Kvg
senior tag

A jelenleg még meg nem erősített Vega 2 amit
elvileg januárban bejelentenek 20% al lesz gyorsabb mint a Vega 64, még nem kell kapkodni a vásárlással.

2070 topicban utolsó hsz 2018-12-28 07:56:28 nem egy népszerű topic

Többit mindenki gondolja hozzá.:B

[ Szerkesztve ]

(#8207) AtHoS válasza Kvg (#8206) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No mondjuk az új jövevénnyel kapcsolatban mindenfélét lehet olvasni, de csak találgatások vannak hova mi is érkezhet és mekkora teljesítménnyel. Nem tudjuk az érkezés pontos időpontját sem, csak azt, hogy 9-én ??? lesz valami infó róla.
Én nem követem ezt a vonalat - pepe bizonyosan rajta van a szálon - de ha véletlenül asztali vonalra érkezne valami, egyhamar nem lesz a boltok polcain. 2070 topikot sem olvasgatom, így arról sem tudok érdemben nyilatkozni, csak délután meglepődtem, hogy 170k-ért már "hajigálják". Nekem valahogy sokkal több rémlett

read-only mode on the forum

(#8208) paleinho válasza AtHoS (#8207) üzenetére


paleinho
senior tag

vega 2 szerintem, 4 HBM stack 4096bit 16GB, és 7nm miatt talán kicsit magasabb boost, talán 1800MHz :Y

[ Szerkesztve ]

(#8209) Kvg válasza AtHoS (#8207) üzenetére


Kvg
senior tag

Mindenki P71,2V teszteli a vegat ~10% benne marad, akkor a 2070 nek marad 4% előnye és nem 14% .

paleinho amiről te írsz a vega 20. Vega 2 12nm én várhatjuk 2 stack HBM el.

[ Szerkesztve ]

(#8210) AtHoS válasza Kvg (#8209) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezen fölösleges itt agyalni, a 14%-os különbséget alapértékekkel mérték. Ha Vega64-nél jöhet +10% ezen felül, akkor jöhet az 2070-nél is ugyanígy. Vagy azok nem tuningosak és határon járnak? És ehhez jön az alacsonyabb fogyasztás, tehát azonos teljesítmény mellett is fogyasztásban előnyben van a zöld.

Ha nem érdekes az adaptive sync, akkor 2070 a nyerő. Minden más esetben csak a Vega :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8211) Cyberboy42 válasza Kvg (#8209) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Én is ADM fan vagyok vga szinten. de azért nem ennyire xD el lehet fogadni nyugostan hogy a 2070 ujabb, kevesebbet eszik, többet hoz, és olcsóbb mint a Vega 64. Nem rosszból, de aki nem gyártó specifikus, akkor az az ésszerő választás. Persze én is vegát vettem, de azért na. meg kell hajolni és kész.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8212) micafighter válasza Kvg (#8206) üzenetére


micafighter
nagyúr

:DDD :DDD

(#8213) Kvg válasza micafighter (#8212) üzenetére


Kvg
senior tag

Ja ja ez neked is szólt lehet puskazni a beállításokat a képről. :K

[ Szerkesztve ]

(#8214) micafighter válasza Kvg (#8213) üzenetére


micafighter
nagyúr

Fogom is, holnap ha minden jól megy akkor megy fel a vega64es BIOS mert nekem Samsung memóriás, kíváncsi vagyok mennyit tudok kihozni belőle :) megvan a 2 db 140mm-es venti is a hutesmodhoz ha úgy látom hogy szükség lenne rá, jött egy tuti kis PCIE tartó a ventikhez, majd küldok róla ide képeket ha beszerelése kerül a sor :)

(#8215) Kvg válasza micafighter (#8214) üzenetére


Kvg
senior tag

Mázlista vagy, :C avagy megszünt a bányász láz miatti Samsung HBM hiány. Most már inkább Samung memoriás kártyák jönnek..

[ Szerkesztve ]

(#8216) schawo válasza Cyberboy42 (#8211) üzenetére


schawo
titán

De nem tud freesyncet. Szóval a 14% sebességtöbbletet a hajára kenheti az RTX, a Vega 14%-kal lassabban is sokkal jobb látvány, mint a 2070. Ahhoz gsync kell, akkor meg az árelőny hatalmas árhátrányba csap át.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8217) nemeth989 válasza Cyberboy42 (#8211) üzenetére


nemeth989
senior tag

Szerintem sokan vagyunk úgy, hogy a jelnlegi/pillanatnyi piaci helyzet mondja meg mit vesz, se gyártó se márka nem különösebben izgat engem.
Mielőtt vegát vettem, én is nagyon nézegettem 2070-et. Majdnem be is került a bevásárló kosárba, csak utána érkeztek olyan hírek, hogy az új RTX széria kezdő készlete, mindegyikre igaz volt a 2080-asokra is, nem éppen tökéletesen működik, random bármelyik típus, bármelyik gyártó, képhiba jön elő, csak a csere segít. EVGA-ról olvastam ideiglenesen leállította a forgalmazást is. Azóta nem nagyon követtem az esemyényeket, azt tudom az Nvidia reagált a hibára és el is ismerte.
Másik, ha az ember, pont nem a "fapados" verziót szeretne, mint jelen esetünkben a black-is (10-es szériánál a black venti cicereg, ICQ-hűtésű verziónál kijavítva). Ugyanúgy 200+K-nál tartok. MSI GAMING-el szemezgettem, nagyon baba hűtés.
Így jött a kis szünet, megvárjuk a Black Fridayt mit hoz a jövő. Ekkor megkapja az ember 150-ért + 3játék Vega64 NItro+-at, szeritnem nem is rossz játékfelhozatallal, mondjuk pont engem annyira nem érdeklenek, de ez egéni dolog, el is feljtettem a 2070-et.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#8218) #45185024 válasza nemeth989 (#8217) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nagyon fontos a minőség ! én sokszor felszólalok emiatt a coil whine vagy más meghibásodások legnagyobb okozója pl az 1080-asak meghibásodási aránya 7,3% Nem tudom Ti mit szólnátok itt vagyunk kb 100 an abból 7-8nak vissza kellett volna küldeni a kártyáját mert rossz...
Amikor Ipon elkezdte árulni a Gigabyte és ref 2070-eit hatalmas plakátokkal én csak mosolyogtam rajta.
AMDs oldalon szinte senki nem vesz Gaming X-től gyengébb márkát ilyet, XFXeket Nitrókat, Devileket veszünk főleg és ez sok mindentől megvéd. Egyszerűen tudomásul kellene venni mi a márka, egy asus dual, msi armor asus turbó hallatán menekülni és nem márkának beállítani.
Hamarosan jön a 2060 ami a vega 56al akar Vselni, mindegy mit vesznek az emberek ez a szoba senkit nem akar rábeszélni semmire, se tubicát se senkit nem az a dolga, de hogy gagyit sehol ne vegyetek azt igen.
Ilyen kártyákat vegyetek hogy Aorus Extreme, Gaming Z, aki meg NV oldalról jön az törekedjen a Nitró meg Devil márkára éa utána lehet nem akar majd mást...

(#8219) micafighter válasza schawo (#8216) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én is emiatt a gondolatmenet miatt döntöttem vega mellett :K

És szvsz 100 FPS VS 120 FPS között elenyésző a különbség, de 100 FPS freesyncel.vs 120 FPS sync nélkül ott már óriási a különbség a freesynces javára :)

[ Szerkesztve ]

(#8220) BogyóBP válasza Predator2 (#8199) üzenetére


BogyóBP
addikt

Hűtésre sem árt ha figyelsz, tapasztalatom szerint az asus strix hűtése AMD-n kuka(hangos), Nvidián jó, sapphiron amd-n kuka (pl a nitro+-é, eszeveszetten teker), Gainward, EVGA jókat gyárt, a hőkamrás elvű hűtéses vga-kat (blow fan, vagy referenciakártyaként is szokták hivni) pedig kerüld. Gigabyteról azért nem irok mert ott is már láttam ezt azt. Az AMD-s rx 580 as aorus kártya hűtése szerintem hangos volt, a 3 ventiset még nem hallottam, és nem kizárt az sem hogy a giga ventiei idő előtt elkopnak, lötyögnek, vagy behalnak és daráló hangot adnak.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#8221) micafighter válasza BogyóBP (#8220) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha 100%on megy mindegyik venti hangos videokártyán. De 10masodpercbe kerül leszabalyozni a max fordulatot és csend lesz.

(#8222) Speed® válasza BogyóBP (#8220) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nitro+ nem tudom milyen karin járt nálad, RX580 CFben sem hangos, pedig a felső kari le van fojtva eléggé..önállóan meg hibátlan, open benchen használtam jó ideig, totál nem zavart, házban meg aztán végképp eltűnik.

Hogy ON is legyek: érkezőben..lesz némi feszkó, ha nem fér be a Prodigybe :DDD

(#8223) micafighter


micafighter
nagyúr

PowerColor Red Dragon vega56 kártyám van, samsung memóriás:

A kártyán kettő kapcsoló van. Nem találtam semmi hivatalos, vagy hiteles információt, hogy melyik pontosan mit kapcsol, de feltételezhetően az egyik BIOS kapcsoló. Csináltam pár tesztet a két BIOSsal, némi különbség tényleg volt, de nem sok:

(minden teljesen gyári érték)

A P0-P7-ben semmi különbséget nem látok, a memória frekvenciákban sem, venti vezérlésben sem, egyedül a board power limitben látok különbséget: a bal oldali kapcsoló álláson 185W, míg a jobb oldali kapcsoló álláson 165W, igy a bal oldali némileg nagyobb teljesítményű.

A másik kapcsoló a kártyán a kártyaledeket kapcsolja ki/be, más változást nem figyeltem meg.

Mivel samsung memóriás a kártya, gondoltam lecserélem a gyengébbik gyári BIOSt a PowerColor Red Devil vega64 Biosra, egész konkrétan erre:

Azért ezt választottam, mert hasonló a két kártya csatlakozó kiosztása, feltehetőleg a ventivezérlés is (schawo forumtársunknál ugye "bug"os lett a ventivezérlés amikor másik gyártó (XFX) biosát flashelte a Sapphire kártyájára) igy gondoltam a legjobb választás egy PowerColor vega64-es bios lesz.

A flashelést ez alapján a leírás alapján csináltam:

https://www.overclock.net/forum/67-amd/1353325-tutorial-atiwinflash-how-flash-bios-your-ati-cards.html

Ezzel a programmal:

https://www.techpowerup.com/download/ati-atiflash/

parancssorból. Nem egy tul bonyolult folyamat ugye.

schawo fórumtársunk javaslatára

atiflash -fs -p 0 filename.rom paranccsal flasheltem

-p <NUM> <FILE> Write BIOS to image <FILE> to all approriate adapters

-fs Force flashing bypassing BIOS SSID check

A bios-t erről a listáról választottam: https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=AMD&manufacturer=Powercolor&model=RX+Vega+64&interface=&memType=&memSize=&since=

Érdekes lehet, hogy a választott BIOS verziószáma 016.001.000.004.000000, mig a cserélni kívánt bios a parancssoros atiflash szerint 016.001.001. -el kezdődött ha jól emlékszem, sajnos nem csináltam képet a parancssorról, mert hiba nélkül lefutott, és kérte hogy indítsam újra a gépet a telepíés befejezéséhez.

Ujraindítás után viszont a boot megáll, a vga nem ad képet, a POSTCODE vga hibát jelez, igy az alaplap BIOS-ig se jutok el sajnos. A kapcsolót átállítva a másik BIOSra a kártya müködik gond nélkül.

Van bárkinek bármi tippje, észrevétele, ötlete mit lehetne tenni?

A 2 biosbol igy most jelenleg csak az egyik müködik, ezt nyilván nem szerentém megpróbálni cserélni, mert ha ez is problémás lesz, akkor nem fog bootolni a kártyával a gép.

Arra esetleg van opció, hogy az egyik biosban bootolva a másik biosát flasheljem át a VGA-nak? Nyilván mielőtt ebbe belefogtam, csináltam mentést a lecserélni kívánt biosrol GPU-Z-vel, viszont nem tudom hogy tudnám visszarakni a BIOS2-őt, ha csak BIOS1-be tudok bootolni.

Bármi nemű segíséget előre köszönök :R

[ Szerkesztve ]

(#8224) Bib válasza BogyóBP (#8220) üzenetére


Bib
őstag

Gtx 970 asus strixem volt, ill. még megvan, de ez a pulse sokkal halkabban, hűvösebben szakít. :)

(#8225) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Csak érdekességből. Próbált itt valaki valaha vega64-et crossfire módban? Találtam egy ilyen összehasonlítást, és bizony érdekesek az eredmények :)
a gép leírásban még csak nem is valami izom hedt... csupán egy 7700k proci

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8226) zzola válasza micafighter (#8223) üzenetére


zzola
félisten

Mi a 2 kapcsoló? Illetve melyik állásban mi micsoda? Kösz.

(#8227) arnoldito válasza micafighter (#8223) üzenetére


arnoldito
senior tag

Én azt olvastam a Vega64 Nitro+ LE-ről, hogy az egyik BIOS állás az alap, a másik meg bányászra való...

(#8228) micafighter válasza zzola (#8226) üzenetére


micafighter
nagyúr

GPU-Zvel tudod megnézni mennyi a board power limit, vagy ha megpörgeted a kártyát valamilyen benchmarkkal, akkor látod HWinfoban, hogy meddig megy (165W az kb 167W-ig megy, 185W pedig kb 188W-ig megy HWInfo szerint.)

A gyári állás úgy van, ahogy a képen látod, tehát 185W-s BIOS, és LED ON.

(#8229) MM válasza micafighter (#8223) üzenetére


MM
őstag

Régebbi kártyáknál (évekkel ezelőtt) ez úgy működött, hogy a működő BIOS-al boot, majd átkapcsolás és flash. Egy próbát megérhet, de mindenképpen a lementettel, hogy ha mégis azt írja felül ami még működik, ne legyen gond...

(#8230) micafighter válasza MM (#8229) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez jó ötlet köszönöm, egy próbát megér :R Ha bárkinek van még bármi ötlete, ne tartsa magában :R

(#8231) Cyberboy42 válasza micafighter (#8223) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

esetleg az alapalapi vga-val nem tudsz bootolni? és azután fleshelnéd az elromlott biost?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8232) zzola válasza micafighter (#8228) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#8233) micafighter válasza Cyberboy42 (#8231) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sajnos nincs alaplapi vga, Ryzen 7 2700X :( ezért sajnálom, hogy nem tett az AMD akár valami nagyon basic megjelenítőt ezekbe a procikba

Mondjuk a gondolatmenetedet folytatva, van itt elfekvőben egy másik VGA-m (R9 280X), ha berakom a gépbe (nyilván nem crossfire), csak hogy arról bootolva kapjak képet, közbe a másik PCIE slotban ott a vega a "rossz" biossal, meg lehetne próbálni a flashelést, ugye flashelésnél tudsz paramétert megadni több kártya esetén, hogy melyik kártyának a bios-át akarod flashelni, ugyhogy akár ez is müködhet :R

(#8234) Cyberboy42 válasza micafighter (#8233) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ja hát végülis mindegy hogy igp, vagy egy másik kártya. biztos vagyok benne hogy működni fog.
esetleg próbálj egy másik vega64-es biost. talán valamilyen referencia biosszal szerencsével járnál.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8235) Simi37 válasza micafighter (#8233) üzenetére


Simi37
őstag

Én már többször is csináltam ilyet bár inkább csak lustaságból :D Ha hoztak valami kártyát amit át kellett flashelni csak bedobtam a meglévő mellé (vega előtt nanom volt), eddig egyszer sem volt gond vele.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#8236) Kvg válasza micafighter (#8233) üzenetére


Kvg
senior tag

Egyik bios os jó ugye? Kapcsold oda és használd azt! Ne csinálj fél téglát a kártyából, inkább azt a p6 1,15V p7 1,2V vedd lentebb. Miért erölteteted a gyári feszeket 20% minusz GS / Fps ed van. :U

(#8237) Kvg válasza micafighter (#8233) üzenetére


Kvg
senior tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#8238) micafighter válasza Kvg (#8236) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem erőltetem csak még nem piszkáltam :) A 64es biossal akartam elkezdeni piszkálni.

(#8239) paleinho válasza micafighter (#8223) üzenetére


paleinho
senior tag

egyszerű lesz
bootolj a működő bios állásban, majd flash elött kapcsold a biost a rossz biosra, parancssorból flash vissza az eredeti bios
ennyi

(#8240) micafighter válasza MM (#8229) üzenetére


micafighter
nagyúr

& paleinho siker :K

Visszament a gyári bios, igy mindkettő helyen az a bios van ami volt, mindkettő müködik, köszönöm mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#8241) Kvg válasza micafighter (#8240) üzenetére


Kvg
senior tag

:C

Na akkor hajrá! Csinálj ennyit vagy jobbat a jobb HBM el! ;)

[ Szerkesztve ]

(#8242) Kvg válasza Kvg (#8241) üzenetére


Kvg
senior tag

Pici finomhangolás után. bios t átkapcsoltam maradt a 165W nagyon nem számít mert 285W ra állítottam a programmal.

[ Szerkesztve ]

(#8243) Cyberboy42 válasza Kvg (#8242) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

csak a teszt ment le ,vagy stabilitas teszt is volt? mert ha ezt bírná normál játékmenet közben is akkor nagyon szép eredmény.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8244) AtHoS válasza micafighter (#8223) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ezek a Firestrike Graphics pontok gyári BIOS-os default értékekkel ultra gázak!
Ott valami szvsz. nem volt kerek, mert 22k magasságában illene hoznia FS alatt. Kár, hogy a HWInfo képekről semmi érdemlegeset nem lehet látni a kártya működés közbeni adatairól

Kvg nálad gyári alap értékekkel mit hozott a Dragon? Eget verő különbségeknek nem kellene lennie a két kártya között

read-only mode on the forum

(#8245) Kvg válasza AtHoS (#8244) üzenetére


Kvg
senior tag

Első fs teszt 21500 22000 pont volt kb 19k az nagyon gyenge

(#8246) AtHoS válasza Kvg (#8245) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na ez az, ott szerintem sem volt valami megfelelően konfigurálva, mert a procit látni a képeken, hogy rendben volt, de a VGA-ról annyi infó sincs, hogy "nyikk", csak a végeredmény enged következtetni, hogy valami nem kerek.

Nálam akkor volt ilyen, mikor a Freesync vagy FRTC bekapcsolva maradt

read-only mode on the forum

(#8247) Cyberboy42 válasza AtHoS (#8244) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

hát nem is tudom. nálam a vega64 hozott alapon 22,5k pontot. egy vega56 szerintem azzal a 19val pont belefér. csak az undervolt meg egyebek hozta a 24.5k pontszámot. nem értem nálatok mennyit ad szűz beálításokkal lol.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8248) Kvg válasza AtHoS (#8246) üzenetére


Kvg
senior tag

Nem az freesync a gond az 100 pontot sem ront.
0% TDP ami 165W 1,2V gyári túlságosan magas feszültség az ok.

Én már 1065mV nálam elértem a 220W őt, 1,2V 330W ig menne.

[ Szerkesztve ]

(#8249) Kvg válasza Cyberboy42 (#8243) üzenetére


Kvg
senior tag

Az első teszt stabil . 24k a referencia ami megállja a helyét. A második teszt kér +10mV őt én meg 250W ig engedem mert eddig hatékony a perc/fogyasztás. TDP limit csak azért 70% hogy lássam mi a peak.

[ Szerkesztve ]

(#8250) paleinho válasza Kvg (#8242) üzenetére


paleinho
senior tag

25K ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.