Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41023) Danecay válasza Danecay (#40777) üzenetére


Danecay
őstag

Végül csak ma került sor a kártya újrapasztázására, túl jó idő volt odakint, hogy ezzel mojoljak idebent. A thermal pad-eket sajnos nem maradtak sértetlenek, ezeken a helyeken is az MX4-es pasztát alkalmaztam. Összességében jól sikerült a dolog mert több mint 10 fokot fogtam vele, 1411MHz-en is 62 fokon ment végig a SP úgy hogy nem is hallottam megváltozni a ventilátor fordulatszámát. Nem tudom mennyit tett hozzá a dolog de nem csak egyszerűen újrapasztáztam hanem fel is políroztam a hűtőborda réz felületét. A VRM-ek thermal pad-jeit is megigazgattam mert elég hanyagul voltak elhelyezve, több esetben volt, hogy a fele sem érintkezett az alkatrésszel ami a lenyomatból jól látszott. Végül az órajelingadozásom is megszűnt amit félsikernek élek meg mert azt továbbra sem értem, hogy 73-74 foknál miért kezdte el visszavenni akár több mint 200MHz-el is.Ahogy nézegettem ezeknél a kártyáknál eleve 75 fok a target temperature, 85 fok pedig a max. temperature, szóval persze vegye vissza 85 foknál de ne 73-nál.
A ventilátor szabályozással is tapasztaltam korábban furcsaságokat, mint ahogy azt hiszem írtam is, olyan mintha nem venné figyelembe a beállított értékeket mert olyan értékre feltolta a venti fordulatszámát ami sehol nem volt neki beállítva, amibe persze bele lehet magyarázni, hogy "önvédelmi mechanizmus" csak sajnos ebből a max közeli fordulatból akkor sem vett vissza ha mondjuk benchmark vagy játék után visszaesett a hőmérséklet 30 fok környéki tartományba, csak akkor ha nyomtam egy alaphelyzetbe állítást vagy betöltöttem egy profilt. Erre majd lehet csinálok egy teljes driver takarítást/újratelepítést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.