Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63627) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok!

Először is előre elnézést kérek, ha valami nagyon triviális a megoldás a problémámra. (tehát sík hülye vagyok hozzá)

A következő A bajom:

Adott egy 8320 black. Egy asus m5a97 le ver2.0 lap a legfrissebb bios-al. vga: nitro r9 380

az alap probléma az volt, hogy cod aw multiban optimum beállításoknál 90-100 fps-ekell is óriási lagjaim voltak így majdnem low-ra kellett butítanom a grafikát, hogy a játékmenet sima legyen.

Aztán gondoltam, hogy picit húzok a procin.

És itt jön az a hibajelenség, amit nem értek. Először próbáltam csak a gyári tunningot ami 3,5 ghz-ről 3,8-ra húzza. Majd teszt. stressz teszt cpuid-val és aida 46-el meg olykor prime 95-el. Elindul a teszt. minden oké, majd kb egy perc múlva a cpu szorzója leesik 7-re és ott is marad, vagy 15 másodpercig. (1,4 ghz)

Kipróbáltam sok, mások által használt beállítást a húzáshoz, de mindig ugyen az eredmény. ha nyomok egy default bios-t akkor alap 3,5 ghz-n jó, de sehogy máshogy.

Update: default-on sem jó, csak sokkal ritkábban csinálja.

még a lap gyári tuningjával sem. a proci meg sem közelíti az 50 fokot, a lap meg olyan 33 körül mozog. Mintha valami védelmi mechanizmus lépne életbe.

Van valakinek ötlete, mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.