Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) bivalyolo


bivalyolo
őstag

Hali

Tegnap megjött a 6300-as és végül nem asus evo lett hanem gigabyte ud3p de már kicsit bánom is, mert külföldi fórumokon utánanéztem direkt és azt írták, ha frissítjük a biost nem fog duplán indulni..hát nem így történt :(

A feszeket fixáltam
Vcore: 1.2125v
NB: 1.1650v
Ram: 1.5v

LLC: Medium
HPC: ki
APM: be
CnC: be
TurboCore: ezt kinyomtam először de láttam, olyant is aki ha beállította a turbo szorzót ugyanarra mint az alap szorzó akkor nem indult 2x..majd még kitapasztalom :D

NB: 2000mhz
HT: 2000mhz

Alapórajelen IBTvel néztem a cpu package 43 fok, a tmpin1 51 fok volt, raijintek aidos hűtővel.

Ezek az értékek (fesz/hő) jónak számítanak? Kb 4.0-4.1-ig mennék először azt talán még bírja értelmes fesszel..
Ha felnyomom a szorzót 20-20.5-re az llc min legyen (van extreme, normal, standard, medium, low és auto)?

Esetleg ha van még olyan beállítás ami tuning szempontjából releváns és nem írtam ide be akkor azt pótlom.

"Let's agree to disagree!"

(#58702) SECTORnooB válasza bivalyolo (#58701) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem vagyok egy tuningbajnok szerintem rambustibitől kérdezd meg meddig lenne érdemes feszbe és szórzóba felmenni stb őő az FX king. A fesz nálam is hasonló és stabilan is fut szóval szerintem az oké APM-et szedd ki had mennyen csak 95W fölé a TPD. ha játékok alatt oké akkor faszán beálítottad, hőfokok nagyon okék nekem is kb ilyenek, én a helyedbe ha tovább mész 4.2-4.5 Ghz vagy tovább szerezz be egy bika hűtőt, de személyes véleményem h felesleges feljebb menni csak bench-ekben tapasztalnál pluszt, így is eleteti a 960-ast jól.Örülök neki hogy megjött gratulálok :) aztán tudósíts minden game-ről és bench-ről :D

(#58703) ViZion válasza joczo1337 (#58700) üzenetére


ViZion
félisten

Senki nem érti, már vagy 3 éve...

Eleve magasabb alapfrekivel jöhettek volna a Vishera procik. Pl. 6300 @4,1 GHz és boldogan rántották volna 4,3-4,8-ra, cserébe teszteken is jobb lett volna. Gondolom a TDP limit miatt volt a hiszti, de ezzel meg csalni kell, mint a kék oldal teszi és kész. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58704) MiklosSaS válasza ViZion (#58703) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az elejen eleg nagy volt a szoras. Voltak darabok amiket nem lehetett huzzni meg 3-400 MHz-et sem, es volt olyan 6100-as ami -0.1 V-al mar fagyott. Finomodott a gyartas, de ugy latszik az alap feszultseget mar nem bantottak.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58705) ViZion válasza MiklosSaS (#58704) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, de Vishera maggal már jobbak voltak. Azokra értettem. Akkor símán jöhetet volna egy gyári igazítás órajelekben...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58706) MiklosSaS válasza ViZion (#58705) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egyszeruen lustak voltak...vagy nem tudom...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58707) kulcsarbence


kulcsarbence
tag

Az normális, hogy az FX 8350 egy Scythe Ashuraval nálam felmegy 58 fokra is az Open Hardware Monitor szerint? Nincs semmi OC. Gondolom így nem is bírná a proci az OC-t mert akkor már boven tullépné a 62 fokos limitet.

[ Szerkesztve ]

(#58708) pipo112 válasza kulcsarbence (#58707) üzenetére


pipo112
senior tag

nem teljesen normális.
turbo ki van kapcsolva,meg a fesz be van állítva a procinak?
ja és mi alatt megy fel 58 fokra vagy csak idle-ben ennyi , és a kupak hő vagy a mag hő az 58 fokos ? :U

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#58709) kulcsarbence válasza pipo112 (#58708) üzenetére


kulcsarbence
tag

BIOS-hoz nem nyultam hozzá még egyszer sem. Nem tudom hogy az OpenHardwareMonitor monitor a kupak vagy a maghöt méri-e. Prime95 alatt megy fel olyan 58 fokra kb.

(#58710) pipo112 válasza kulcsarbence (#58709) üzenetére


pipo112
senior tag

nos az fx egy olyan széria ami megköveteli a bios-ban való nyúlkálást ! Mert alapból túl sok feszt kapnak szóval ezt be kéne állítani alap 4ghz-en egy 8350 elmegy kb 1.308-as Vcore-al (fesszel)
a turbót meg ki kellene kapcsolni mert rohadt nagy feszt kér és semmire nem jó , 4,2 ghz-re simán belövöd a cpu-t kb 1.320-1.33 as fesszel simán mennie kéne és nem fog melegedni .

a lap tetején van egy jó kis összefoglaló tanulmány írva olvasd el sokat fogsz tanulni belőle !

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#58711) kulcsarbence válasza pipo112 (#58710) üzenetére


kulcsarbence
tag

970a-ud3p alaplap bírná a tuningot egyáltalán fx 8350-val?

(#58712) Habugi válasza kulcsarbence (#58711) üzenetére


Habugi
addikt

Bírná bizony, jókis 8+2es ha nem tévedek a legolcsóbban beszerezhető ilyen! :K

(#58713) kulcsarbence:

Ha ésszel csinálja az ember, tudja hűteni, utána olvas, kérdez.. akkor nem lehet nagy gond.
Veszélyes.., kellően barbár kezekben egy marék köldökszösz is lehet veszélyes..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#58713) kulcsarbence válasza Habugi (#58712) üzenetére


kulcsarbence
tag

És biztonságos teljesen a tuningolás? Mert ha most nekem valami gond lenne az alaplapommal, processzorommal akkor nem tudnám cserélni jó ideig.

(#58714) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

kb. 4-5 hónapja pasztáztam újra és takarítottam ki teljesen a gépem (FX-8320), de most azt vettem észre hogy a CPU rendre 71 fok köré szaladgál már FIFA-tól vagy egy CS:GO-tól. Valamint szépen droppolgat is az FPS-em is. 5 ventilátor, köztük egy toronyhűtő (Cooler Master Hyper 212 EVO) felel a hűtésért. Normális ez a magas hőmérséklet, vagy mehet is egyből az újrapasztázás és takarítás ? Tapasztalt valaki hasonlót ? Nincs és nem is volt húzva. Idle: 42-44 fok

"Max safe core temp recommended by AMD is 62 degrees celsius. Maximum socket temperature is 70 degrees celsius" - írták az angol fórumokon

Előre is köszönök bármiféle segítséget/tanácsot :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#58715) Lendova


Lendova
őstag

FX6300 alá milyen lapot ajánlotok, ha egy 4.5GHz a célzott tuning? Gyanús, hogy a mostani lapom haldoklik, fel szeretnék készülni a cseréjére.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#58716) SECTORnooB válasza Lendova (#58715) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Asus M5A97 EVO R2.0 én az FX 6300 am alatt az EVO mentes kistesót használom az is jó de ha újra lapot kéne vennem biztos EVO-t vennék :D

(#58717) pipo112 válasza Lendova (#58715) üzenetére


pipo112
senior tag

+1 az evora nagyon jó lap vagy ott a giga 970 udp3

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#58718) V!ck válasza Lendova (#58715) üzenetére


V!ck
aktív tag

Még egy az EVO-ra :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#58719) MiklosSaS válasza V!ck (#58718) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+ 1 az MSI 990FXA GAMING -re , csak hogy egyenlitsek. Van par gyerek aki kiprojbalta, aztan mondtak ugy megyen mint a Crosshair Formula...csak kevesebb a macera vele.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58720) SECTORnooB válasza MiklosSaS (#58719) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Szép kis dög megkel hagyni :D

(#58721) V!ck válasza MiklosSaS (#58719) üzenetére


V!ck
aktív tag

Brutál lap :) nem találok rá árat, de tippre jóval drágább, mint az EVO

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#58722) SECTORnooB válasza V!ck (#58721) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Gondolom ilyen 50 es körül mozog a kicsike vagy egy kicsit feljebb :P

(#58723) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

46K HUF korul van angol fontban. Olcsobb mint a ROG vagy Saber.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58724) Lendova válasza MiklosSaS (#58723) üzenetére


Lendova
őstag

És miért lenne jó nekem ennyiért?
Eléggé overkill-nek tűnik a számomra egy FX6300 és közepes tuning mellé.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#58725) Lendova válasza pipo112 (#58717) üzenetére


Lendova
őstag

Utána olvasok ezeknek is az ajánlásotok alapján.

szerk: Ehh, hogy tudok 1 post-ban több kommentre reagálni?

[ Szerkesztve ]

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#58726) DR|FTK|NG válasza Lendova (#58725) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Pl így:

[IMG:arckép címe][/IMG]
[B]felhasználó neve[/B]([L:#]#komment száma[/L])

Vagy szimplán nevezd meg(pl):
[B]Lendova[/B](#58725)

[ Szerkesztve ]

(#58727) eldiablo válasza MiklosSaS (#58723) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Itthon drágább mint a Sabertooth. iPonban 47K a Saber, 53K a 990FXA Gaming.
Majd, ha lenyomta ezt: [link] vagy ezt a hazait: [link] akkor elhiszek bármit. ;] :DDD

(#58728) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
A közeljövőben lehet veszek egy FX6300-ast. Viszont eleinte csak alaphűtővel tudnám használni.
Sok rosszat mondanak a hűtőjéről, de gondolom az alapfrekvenciát azért csak ki kéne bírnia.
Mennyire melegszik fel egyébként?
Jelenleg egy Athlon 631-esem van szintén alap hűtővel, erre bőven elég is az.

(#58729) SECTORnooB válasza gyenesmartin (#58728) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Környezettől függ de kB 54-57 fok ig, lehűti a ref is de olyan mint eggy helikopter :)

(#58730) gyenesmartin válasza SECTORnooB (#58729) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Hangosabb is, mint a mostani?

(#58731) SECTORnooB válasza gyenesmartin (#58730) üzenetére


SECTORnooB
addikt

szerintem nem de elég zavaró ha úgy működik mint valami turbina :D
pár ezerért veszel rá egy torony hűtőt és levan a gond enyhe tuningot is elfog tudni tűrni :)
Pl: DeepCool Gammax 300

[ Szerkesztve ]

(#58732) gabi123


gabi123
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, elsősorban azoktól, akik GIGABYTE 970A-UD3P vagy hasonló kategóriás GIGABYTE lappal rendelkeznek.

Adott egy frissen vásárolt GIGABYTE 970A-UD3P Rev 2.0 lap (friss BIOS) egy szintén friss FX-8300 procival, 2×4 GB Kingston HyperX 1600 MHz (CL9) RAM-mal (táp: VS450, VGA: GB R9 270, hűtés: Asetek LCLC). A gondom a tuninggal van. Már FX-6100-zal is hasonlóakat produkált, akkor annak tudtam benne, hogy biztos antituning a CPU.

De az FX-8300 egy friss, 95 W TDP-s modell, a 4,2 GHz-es boosthoz is csak 1,375 V kell neki a CPU-Word szerint, míg az FX-8350-nek ugyanehhez 1,425 V. A probléma két részből áll.

1. a CPU szerintem közel sem úgy megy, ahogy kéne, még 4500 MHz-en sem tudtam stabillá tenni, hiába mentem 1,43 V környékére (természetesen Turbo/energiagazdálkodás/APM off).

2. az előző még hagyján, de OC-nél a lap újraindítás vagy friss bekapcsolás esetén állandóan "nehezen indul", visszalövi magát alapértékekre, mindig az OC failed ablakot dobja fel, hogy állítsam vissza a beállításokat, menjek vissza a BIOS-ba, stb...

Ezt csinálja akár akkor is, ha csak 4200 MHz van beállítva (tehát a gyári turbó órajel), mindegy, hogy alacsonyabb (1,375) vagy magasabb feszültséget állítok-e be (1,43). Amikor beállítom az órajelet és a feszültséget, majd mentéssel kilépek a BIOS-ból, OS betölt, 30 perc Prime95 In-Place OK. Aztán újraindítanám a rendszert, de a lap megint a helyreállító ablakkal fogad.

Ha valaki tapasztalt már hasonlót vagy van ötlete, mit kellene megpróbálni, szívesen várom és köszönöm!

Forza Ferrari!

(#58733) hackeeeee válasza gabi123 (#58732) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1. Teljesen normális, simán előfordulhat. Havernál volt egy 8320, ami ami 4GHz felett megállt.

2. Ez is normális. Kapcsold vissza a turbocore-t, és meg fog szűnni a ki-bekapcsolós jelenség. Persze alapra nem kellene visszaállnia.

Vagyis, simán benne van a pakliban, hogy a gyári órajelek felett nem fog menni. Az is lehet, hogy a bios-sal van valami bogár.

Ha nem szeretnéd használni a turbocore-t, akkor annyit csinálj, hogy a turbocore órajele legyen azonos a standard órajellel, és maradjon bekapcsolva. Akkor a ki-bekapcsolás megsz
nik, és lehet realizálódik a gondod is. Próba.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#58734) ViZion válasza gabi123 (#58732) üzenetére


ViZion
félisten

bios képeket is kérünk...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58735) gabi123 válasza hackeeeee (#58733) üzenetére


gabi123
senior tag

Szia!

Köszönöm a hozzászólást! :R

Én is tudom, hogy a tuningpotenciálra nincs semmi garancia, de azért abban megegyezhetünk, hogy a legtöbb Piledriver modulos CPU képes legalább a 4400-4500 MHz-re (kérdés, mennyi fesszel), és ennek az aránynak a gyártás tökéletesítésével felfelé kell mozdulnia, nem lefelé. Az FX-8300 elvileg alacsonyabb feszültségeken képes arra, amire a 8320 vagy a 8320 (itt most nem extra magas órajelekről hanem 4,4-4,5 GHz-ről beszélek).

"Ha nem szeretnéd használni a turbocore-t, akkor annyit csinálj, hogy a turbocore órajele legyen azonos a standard órajellel, és maradjon bekapcsolva. Akkor a ki-bekapcsolás megszűnik, és lehet realizálódik a gondod is. Próba."

Ezt úgy érted 3,3 GHz-re állítsam be a turbót? :K Nem azért vettem FX-et, hogy 3,3 GHz-en használjam. :B A turbocore-t abból az okból kapcsolom ki, hogy tuningolhassam a CPU-t. Alapbeállításokkal (3,3 GHz base, 4,2 GHz turbó, gyári feszek) nincs gond a rendszerrel. A cél 4,4-4,5 GHz elérése lenne, eddig elméletileg még agresszív túlfesz nélkül el szoktak menni a modulok.

BIOS képeket mindjárt intézem!

[ Szerkesztve ]

Forza Ferrari!

(#58736) gabi123


gabi123
senior tag

Ezeket a beállításokat elmentem, Win8.1 rendben indul, Prime95 is stabil (30 min), de ugye ez csak a turbó órajellel megegyező freki.

Bármennyiszer újraindítom a rendszert, mindig a Boot Failure ablak fogad POST-nál...

Forza Ferrari!

(#58737) ViZion válasza gabi123 (#58736) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, annyi mindent kellene állítani...
Összefoglalóban olvasd el, Asus-os írást is tudod használni, azokat állítsd be és próba.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58738) gabi123 válasza ViZion (#58737) üzenetére


gabi123
senior tag

Szia!

Bocsi, de mi az az annyi minden? :B

Megnéztem az ASUS-os leírásod természetesen. Ha a frekiket (BCLK, NB, HT CLK) fixálom manuálisan, nem változik semmi. LLC-t mediumra állítva szintén nincs változás. :( (még mindig 4200 MHz-ről beszélünk).

Persze Te még állítottál jópár dolgot, de az a lap egyrészt több opciót is kínál, másrészt én órajeleket nem állítottam, minden alapon, csak szorzót emeltem. RAM most 1600@CL11-en van, tehát lazább, mint az XMP profilja, ami 1600@CL9, ez szintén nem lehet gond, de ha bekapcsolom az XMP-t, az sem változtat a jelenségen... :U

Forza Ferrari!

(#58739) ViZion válasza gabi123 (#58738) üzenetére


ViZion
félisten

OK, akkor nézzük a képek szerint:
C'n'Q, C1E, C6 state be.
CPU NB, HT link: 2000 - ha lesz stabil CPU beállítás, utána lehet felfelé pöckölgetni.
XMP-t használhatod, attól, h gyári CL9-ről CL11-re emeled, az nem biztos, h stabilabb lesz. Proci tuninghoz akár a ramot is leveheted alacsonyabb frekire, h biztosan ne kavarjon be.

CPU Vcore-t is vedd mondjuk 1,3 V-re (4 GHz-hez elég kell legyen), hogy lássuk nem a melegedés miatt-e instabil.
Nem tudom, h bios frissítés, bios defaults volt-e? Új deszkánál is érdemes lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58740) hackeeeee válasza ViZion (#58739) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bocsi, hogy belevau, de a CL9->CL11 az csökkentés, nem emelés. Vagyis, ha pl. 9-9-9-24-ről mondjuk lassít 11-9-9-24-re, ott azért mennie kéne, bár itt a 4. időzítést is le kellene vinni min. 30-ra.

C1E, C6 state off a fesz és RC ingadozás miatt ideális lehet... Nekem ha be vannak kapcsolva, droppol a lap, nem is keveset.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#58741) ViZion válasza hackeeeee (#58740) üzenetére


ViZion
félisten

tudom, h lassít. De a 11 nagyobb, mint a 9, szal emel az időzítésen. Ha csökkentené, akkor lehetne gyorsabb. De a lényeg nem ez, hanem annyi, h ha csak úgy hasraütve állít a ramon, amíg nem stabil a többi része a tuningnak, akkor soha nem fogja tudni kiszűrni mi miatt nem jó...

Jah, az en. tak. dolgok miatt meg lehet, h nagyon melegszik. De amúgy is érdemes bekapcsolni, nem pörög feleslegesen a proci... de ez egyéni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58742) hackeeeee válasza ViZion (#58741) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ok. :)

Ha a CnQ marad, akkor már nem pörög feleslegesen a proci, akkor ugyan úgy visszaveszi az órajelet, és a feszt is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#58743) gabi123 válasza ViZion (#58741) üzenetére


gabi123
senior tag

Sziasztok!

Én minden GUIDE-ban úgy olvastam és úgy tudom, hogy az energiagazdálkodási funkciók kikapcsolása az alap tuningnál, és ha már stabil a beállítás, akkor lehet megpróbálni visszakapcsolgatni.

Egyébként jelen esetben tökmind1, mert ha visszakapcsolom őket, akkor is ugyanezt csinálja a lap.

A RAM-ot nem tudom miért keverjük ide, alap CPU beállításokkal az XMP szerinti 1600 MHz@CL9 is stabil (Memtest86+ is futott több passt), akkor 1600 MHz CL11 szerintem már tekinthető biztonsági beállításnak.

A melegedést szintén kivenném a képletből, egyrészt vízhűtés van a procin, a radin két darab 12 cm-es ventivel, pluszban egy 8 cm-es venti rá van irányítva a VRM-re (hőfokok ennek megfelelően rendben vannak). És most nem az az alapvető probléma, hogy terhelésre stabil-e és mennyire melegszik, hanem arról, hogy restartnál a lap állandóan boot failure ablakot dob. Ahogy írtam, a 4200 MHz-hez nem csak 1,4 Vcore próbáltam, hanem a 4200 MHz - P State-tel megegyező 1,375 V környékét is, auto LLC-vel és medium LLC-vel is. Egyelőre most az még nem érdekel, hogy terhelés alatt a proci mennyire stabil (egyébként 30 perc Prime95 Ok volt), mert tök mind1, ha minden egyes bekapcsolásnál vagy restartnál be kell lépni a BIOS-ba, és újra leokézni a beállításokat a Boot Failre Detected miatt.

Alapból az FB, tehát az új BIOS volt a lapon, load defaults természetesen már többször volt. Esetleg egy reflasht megpróbálok majd. Ha nem segít, megpróbálok keríteni egy másik lapot és abban megnézni, talán az az egyetlen módja, hogy kiderüljön, hogy a proci-e a "hulladék", vagy a lap szórakozik.

Forza Ferrari!

(#58744) Taifa Díaz válasza gabi123 (#58743) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Hát igen, egy 990-es chipsettel operáló Asus lapban lenne a legjobb megnézni, mit produkál, mert én arra tippelnék az eddigiek alapján, hogy amiatt nem tudsz megfelelő teljesítményt kicsikarni a processzorból.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#58745) hackeeeee válasza Taifa Díaz (#58744) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Simán lehet, hogy antituning prociról van szó.

Annyira azért nem rossz lap az ud3p... Én hajtottam már meg benne 8320-at, szépen tette a dolgát.

Véleményem szubjektív...

(#58746) gabi123 válasza Taifa Díaz (#58744) üzenetére


gabi123
senior tag

Szia!

Hát még nem is az, hogy megfelelő teljesítmény, mert a 4200 MHz valójában még nem is igazán tuning (nyilván a cél ennél jóval magasabb lenne). Olyan, mintha az intaktivált turbo összezavarná bekacsolásnál/restartnál a lapot, és amiatt dobná a Boot Failuret. Esetleg még tesztkártyával ránézek, hogy hol akad meg, miután visszalöki magát defaultra.

Igazából azért vettem ezt a lapot, mert nem használnám ki a 990 chipset előnyeit, VRM-et tekintve pedig közel ugyanaz, mint a GA-990FXA-UD3, és baráti az ára.

IPON fórumban egy srácnak FX-8320E simán megy benne 4,8 GHz-t, FX-8350 4,7 GHz-et. Ezért lettem volna kíváncsi arra, ha valakinek itt ugyanilyen lapja van, miket tapasztalt.

Mert szerintem inkább egyedi esetről lehet szó, mint hogy ez a lap ennyire "gyenge" lenne.

Forza Ferrari!

(#58747) hackeeeee válasza gabi123 (#58746) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 990FXA-s, UEFI-s bios-sal rendelkező lapok ugyan így ki-bekapcsolnak, ha ki van kapcsolva a TC.

Amúgy, mivel az FA-s bios is támogatja a procit (ha jól láttam), megpróbálnám visszatenni a régebbi bios-t, hogy azzal mi a helyzet. Persze frissítés után biosreset, és utána teszt.

Véleményem szubjektív...

(#58748) pipo112 válasza gabi123 (#58743) üzenetére


pipo112
senior tag

Elsősorban körülnéznék a lapodhoz tartozó beállítások után egy két külföldi forumon gugli a barátod mert szerintem valami ott lesz elnyakva . Másod körben amit írtál is ,hogy betesztelni a cpu-t 1 másik lapban mert hogy 2 különböző kockával is ezt csinálja az nem normális szvsz vagy beállítással vagy a lappal van a gond .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#58749) Tournament válasza gabi123 (#58746) üzenetére


Tournament
aktív tag

RAM voltage mi ? mivel xmp profile-hoz pár gyártó oldalán felvan hívva a figyelem hogy max MHz fútatásához xy voltage kell mivel crash vagy freeze okoz

Nekem ami van ram kiderült 1600mhz xmp-hez 1,65v kell jdec-be meg 1,5v

xmpbe minden paramétert kézzel kell beállítani

[ Szerkesztve ]

(#58750) hackeeeee válasza Tournament (#58749) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyáltalán nem kötelező az XMP profil használata. Annak adatait beállíthatod kézzel is. 1600-as ramok XMP-vel a legtöbb esetben 1,65V-t kapnak, de van amelyik 1,5V-t.

Ő, XMP-be kézzel kell? Nem, ha betöltöd az XMP profilt, akkor annak beállításai automatikusan betöltődnek. Vagyis, pl, xmp nélkül auto beállításokkal 1333-on, CL10, vagy CL11-ben megy a ram, XMP-vel 1600-on CL9-ben, és megemelt fesszel.

Annyit tehetsz, hogy az XMP által definiált beállításokat beállíthatod kézzel, és akkor nem kell használni az XMP profilt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.