Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) rovtiv2 válasza ViZion (#58850) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Távol álljon tőlem az ilyesmi. Már csak azért is, mert a konfigom finomhangolása a Te érdemed is.
(Ezúton is köszönöm!) :)

Már bocsánat...

(#58852) Hencso válasza rovtiv2 (#58851) üzenetére


Hencso
Ármester

én is indulatos voltam és ezer bocs nekem pl a hűtésem fogyót el nem értem rambus tibit hogy neki a compakt hogy hogy nem fogyót el 5.2 habár az én procim 4.7 hez 1.475 vcore elég neki de 100mhz húzásnál már rendesen igényli a feszt arról nem beszélve hogy 5.0ghz en meg már 1.5250 amit kér és vaild 1.56 mentem el ott kezdet stabil lenni de elfogyott az enermax liqmax 2 240 esem pedig a keco az szelős!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#58853) MiklosSaS válasza ViZion (#58847) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De bedurvultal...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58854) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Akárki akármit mond szép eredmények ezek egy igazi erőmű lapul rambustibi gépházában
Gratulálok! szép munka! :)

(#58855) ViZion válasza MiklosSaS (#58853) üzenetére


ViZion
félisten

mert már kicsit sok lett az inteles, aki "jobban" tudja... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58856) DudeHUN válasza SECTORnooB (#58854) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Senki nem állította az ellenkezőjét.

Gamer for Life

(#58857) Whysperer válasza rovtiv2 (#58845) üzenetére


Whysperer
addikt

Nem tudom á rérték arányban egy fx 6300 nagyon jó CPU most is... amúgy meg megjelenéskor is? Fx8120-t vettem 28 ezerét.. ez votl 3 éve. azót amindent stablan vitt.. az első óra óta 4,2-re van húzva. 10%-ba volt gyorsabb Maya 3D-be mint a i5 2500-m ami előtte volt. AZ Ruha szimulációknál számold ki ahol valamikor 24 órát renderelek.. az 2,5 óra /pe rnap. Ennek köszönhetően Ma már A Digit-nél dolgozom és Oda kerülhetett a nevem a mostnai AC E3-as railer videójának stáb listájára. Több és több kollegám hasonlócégenél Fx-ekkel dolgozik otthon. Szóval "FX-eknek befellegzett, már szinte megjelenésükkor."

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#58858) Whysperer


Whysperer
addikt

Jav. (nem engedte szerk.-i)

Nem tudom ár/érték arányban egy fx 6300 nagyon jó CPU most is... amúgy meg megjelenéskor is? Fx8120-t vettem 28 ezerét.. ez volt 3 éve. azóta mindent stabilan vitt.. az első óra óta 4,2-re van húzva. 10%-ba volt gyorsabb Maya 3D-be mint a i5 2500-m ami előtte volt. Az Ruha szimulációknál számold mennyi , ahol valamikor 24 órát renderelek.. az 2,5 óra /nap. Ennek köszönhetően Ma már A Digit-nél dolgozom és Oda kerülhetett a nevem a mostnai AC E3-as trailer videójának stáblistájára. Több és több kollegám hasonló cégenél van és Fx-ekkel dolgozik otthon. Szóval "FX-eknek befellegzett, már szinte megjelenésükkor."

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#58859) rovtiv2 válasza Whysperer (#58857) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Oké, igazad van, rosszul fogalmaztam. Árnyaltabban, ha jól tudom, a dolog úgy néz ki, hogy az FX architektúra elvileg egy "fejlettebb" több szálat is hatékonyan alkalmazni képes szoftverkörnyezethez lett kifejlesztve, négy éve. Azóta ez ügyben nem sok minden történt, az FX pedig senior korba lépett.
(Egyébként én is meg vagyok elégedve az enyémmel, igaz, egy H110-es játékvíz + egy Cooler Master V750-es táp árán.)
Béke. :)

Már bocsánat...

(#58860) Habugi


Habugi
addikt

Így a lezajlott házon belüli ramazuri után halkan jegyzem meg, finishben a Win10/DX 12, szóval aki idáig sikeresen rezisztálta a hittérítőket, nem váltott pusztán annak okán hogy PH-n ne olvassa minden topicban azt mennyire zergeláb az FX-e az igencsak meg fog lepődni, pozitív értelemben.. :K

"Mindenki tudja" (pusztán annak okán hogy előszeretettel nyilatkoznak meg a homálylakó hintalovak ekként.. :D ) hogy az AMD lemaradásban van, 2015 nyara van.., a senior ( :C , ezekre már nem is vízhűtés megy, infúziós állványt kötnek rájuk!!! ;] ) FX-ek pedig mennyi idősek?
Oké, na akkor fejlett API-val a küszöbön mindenki érezheti milyen rohadtul levan/volt maradva az AMD.., egen csak ennyi évvel előzte meg a korát. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#58861) rambustibi


rambustibi
őstag

A Francba már senior korba lépett a pc-m. Nos akkor:
Eladó egy elavult/senior kiöregedett gép, inkább csak internet böngészésre..(mást nem hajt ki) :DDD
Pár kocolék, amiből áll a gép:
Titan x, fx9590, 24GB ddr3 2400mhz ram, blablabla..
Eladás oka:
Már nem fut rajta semmi, csak a házi macskám naponta 2-3-szor.. :D :DDD

Megjegyzem, hogy amint megjelent a DX12 első játék, én leszek az egyik felhasználó, aki felszáll a legnagyobb "trollibuszra" :C :DD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58862) ViZion válasza rambustibi (#58861) üzenetére


ViZion
félisten

kihasználhatatlanság miatt eladó...? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58863) rambustibi válasza ViZion (#58862) üzenetére


rambustibi
őstag

:DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58864) rambustibi válasza Habugi (#58860) üzenetére


rambustibi
őstag

Felpattintottam a win7-et, megnézem a crysis 3 itt mit mutat.. :R

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58865) rovtiv2 válasza rambustibi (#58861) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Tisztelt kolléga, egy szóval sem állítottam, hogy a Te géped lépett senior korba.
(Hogyan is tehettem volna ilyet, amikor komoly eredményeket érsz el vele, és szemlátomást ennek megfelelően meg is becsülöd.)
Az FX architektúráról állítottam, hogy lassan szenior korba lép. A kifejezés pedig nem öreget, pláne nem elavultat jelent... de gondolom ezt mindannyian tudjuk.
Egyébként pedig, látván a kérdéskörhöz szervesen kapcsolódó érzelmi kötődéseket, engedjétek meg, hogy ezúton is elnézést kérjek mindenkitől, aki úgy érzi, hogy a kedvenc processzorán keresztül megsértettem.
Béke. :R

Már bocsánat...

(#58866) rambustibi válasza rovtiv2 (#58865) üzenetére


rambustibi
őstag

Semmi gond, picit elragadtatom magam, mikor temetik az FX-et. ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58867) rovtiv2 válasza rambustibi (#58866) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Távolról sem tennék ilyet.
(Igaz, néha elküldöm a durva anyjába az enyémet, meg az egész AMD-t, amikor 4.8-on másfél óra prime után fagy ki.) :DDD

Már bocsánat...

(#58868) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok kicsit off a téma, pár órája olvastam a pcworld oldalán egy FX es platform választós cikket és szóba került a jövő az új architektúra és meg említettek egy olyan dolgot hogy még jön új processzor AM3+ ra és FM2+ ra erről tudtok bővebben bármit is?
A cikk: http://pcworld.hu/hardver/platformcsapda-amd.html

"Ami hamarosan érkezik az néhány új processzor FM2+ ás AM3+ platformokra, de ezt követően váltás jön, méghozzá AM4 foglalatra. Ez nagyon fontos lépés, és ha minden a tervek szerint alakul, itt egyesül az APU-k és CPU-k (FM2+ és AM3+) világa."

(#58869) ViZion válasza SECTORnooB (#58868) üzenetére


ViZion
félisten

Hiába is jön AM3+ -ba, ez már end of life... Eleve az új procitól még nem lesz benne DDR4... de jön új USB is, meg SSD-nek M.2 csati. Nincs ezzel semmi baj, a baj az, h nem újított az AMD elég régóta. De ez is olyan dolog, h látom mennyien használnak 775 konfigot még és nem is tervezik a váltást, mert a célra megfelel. Sokunknak még bőven jó az AM3+, mérlegelnie kell a váltást annak, akinek kevés. nálam még marad. Itt PH!-n elég spéci a közösség...

Inkább moderáltam magam. Szal. az AM3+ már a múlt, de ez így is jól húzta. Majd a DDR4-el a második gen. lapoktól lehet válogatni, AMD az első szériákat módszeresen elkeféli, legyen az proci, chipset, bármi... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58870) rambustibi


rambustibi
őstag

Valaki használt már itt 3380-as procit? Ha igen, írhatna róla 1-2 tapasztalatot, megköszönném. :R

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58871) Tomko78 válasza rambustibi (#58870) üzenetére


Tomko78
őstag

3380 az meg milyen ? ;] Opteron 3380 ?

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#58872) rambustibi válasza Tomko78 (#58871) üzenetére


rambustibi
őstag

am3+ foglalatos szerver processzor [link]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58873) rovtiv2 válasza ViZion (#58869) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

"AMD az első szériákat módszeresen elkeféli, legyen az proci, chipset, bármi..."
Talán a chipset azért kivétel.

Már bocsánat...

(#58874) Whysperer válasza rambustibi (#58872) üzenetére


Whysperer
addikt

[link] 8350 jobb nálla itt pl.... bár az a 65 watt az elég királyul hangzik.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#58875) teratti


teratti
senior tag

Helló! Nem tudom jó helyre megy a kérdésem de proci cserén gondolkodom.... Lenne egy Asus M5A99EVO lapom van aminek 140W a TDP-je. Vennék egy FX9370-est a FX8320-as leváltására melynek 220W. Kérdésem az lenne, hogy lapot kell-e akkor cserélnem? Megéri-e egyáltalán lecserélni, játékban (pl. Dirt) lenne-e látványos javulás? Gondolom az Assetto-ban nem mert erősen Intel-re lett fejlesztve....:R

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#58876) pipo112 válasza teratti (#58875) üzenetére


pipo112
senior tag

Én azt mondanám hogy nem ,szerintem próbáld meg feljebb húzni a procid .
2.ha lapot nem is kell cserélni a hűtőt biztos mert a 9xxx hez már vízes kellene .
Ha látványos előrelépést akarsz látni spórolj egy csúcs intel konfigra nekem ez a szerény véleményem.
Majd lehet kövezni pü-ben :K

szerk :vagy cseréld inkább a vga-d 970-980-ra vagy válogass az új r9es szériából pl 390-fury vagy 290x

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#58877) Balathruin válasza teratti (#58875) üzenetére


Balathruin
veterán

1) Asusnak mindenhol maradt a 140W max, mert az FX9xxx később jött mint a lap.
2) Egyáltalán nem éri meg, inkább tuningolj.

(#58878) teratti válasza Balathruin (#58877) üzenetére


teratti
senior tag

pipo112, Balathruin: köszönöm Nektek a választ! :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#58879) lovas001 válasza teratti (#58875) üzenetére


lovas001
aktív tag

Ebben a lapban nekem 5,2-t ment a 8320 asom. Inkább tuningolj jobban megéri :)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#58880) rambustibi válasza Whysperer (#58874) üzenetére


rambustibi
őstag

Interneten én is megtaláltam ezeket, viszont engem a valódi tapasztalatok érdekelnek. Első kézből :K
Jövő hónapban szerintem bevásárolok egy ilyet. Ha hozza a várt teljesítményt, akkor a 9590 megy a piacra.. ;]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58881) ViZion válasza rambustibi (#58880) üzenetére


ViZion
félisten

:Y
Eladod a fain netezős procidat? :W Lassan írom: meg fogod bánni... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58882) rambustibi válasza ViZion (#58881) üzenetére


rambustibi
őstag

Csak akkor, ha beválik a másik... unom már, hogy csak netezni tudok, azt is erős droppolással, stutteringel :DDD :D :DDD , VGA-t is le kell cserélnem egy Tesla quad SLI-re, hogy ne legyenek limitek :DDD :))

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58883) rambustibi


rambustibi
őstag

Feltöltés alatt van a Crysis 3 2560x1440 felbontással (win7 64bit) a "tesztpályáról", elég brutál a cpu igénye.. és a reklámszünet után kiderül, hogy "kihajcsa-e" vagy sem... :) cpu: 4.8Ghz, VGA: alapon

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58884) Habugi válasza rambustibi (#58883) üzenetére


Habugi
addikt

Csak szólok, még ha ki is hajcsa mert se CPU se GPU limited nem volt éppen (??? :F :DDD ), akkor is limites vagy, mert mint tudjuk a RAM-od overkill, továbbá ez a 3. C3 teszted zsinórban és mivel 3x3=9, ezért ennyi idő alatt a 9. játéknál kéne tartanod.. :U

Erősen tesztlimites az FX-ed..., a userlimitedről nem is beszélve! ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#58885) teratti válasza lovas001 (#58879) üzenetére


teratti
senior tag

Ugye 3.5 alapon most 4,1-en megy de nem vagyok nagy tuningolós ezt is félve csináltam. :B

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#58886) Generalhu


Generalhu
tag

Sziasztok! Egy olyan kerdesem lenne,hogy van egy giga 970a-d3p tipusú alaplapom benne egy fx-8320 as procival,minden jól műkodik a boost is.
Gyàri hűtővel hasznàlom a procit,de most tervezem lecserelni egy deepcool icewindpro tipusra tudom ez az alalplap csak 4+1 fàzisú tàpellàtàssal rendelkezik a vrm-en gyàrilag van hűtőborda,de kàrosodàs nélkül tudom-e ezt a procit ebben az alaplapban 4 ghz-n hajtani alapfeszen?
Vàlaszotokat előre is köszönöm!

(#58887) rambustibi válasza Habugi (#58884) üzenetére


rambustibi
őstag

:D [link]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58888) pipo112 válasza Generalhu (#58886) üzenetére


pipo112
senior tag

Hosszú távon nem javaslom,sajna kevés az a 4+1

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#58889) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
FX 8320-ast egy M5A97 R2.0 lapban meddig ajánlatos húzni?

(#58890) pipo112 válasza SECTORnooB (#58889) üzenetére


pipo112
senior tag

inkább evo r2 ha belefér

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#58891) SECTORnooB válasza pipo112 (#58890) üzenetére


SECTORnooB
addikt

A sima M5A497 es lap már adott a mostani procimhoz és ősszel majd kiszeretnék egy 8320 ast próbálni és nem terveznék lapvásárlást hozzá :) meddig lehetne stabilan feltornászni a 8320 ast ezzel a lappal?

(#58892) pipo112 válasza SECTORnooB (#58891) üzenetére


pipo112
senior tag

kb 4-4,2ghz

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#58893) Gabrikovics válasza SECTORnooB (#58891) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Én 4,5 GHz-en használom 24/7 de teszt stabil 4786 MHz-en [link]
Vaild tudja 5000 MHz [link]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#58894) SECTORnooB válasza Gabrikovics (#58893) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Köszönöm azt hiszem elég lesz a 4.2 körül :) már megijedtem azt hittem új lapot is kell vennem egy kis optimalizálásra :(
Köszönöm a válaszokat :R

(#58895) Pyzoo válasza rambustibi (#58887) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Jó régi ez a C3! Simán elmegy egy olyan gépen amin még netezni se nagyon lehet. :DD

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#58896) MK VII válasza rambustibi (#58887) üzenetére


MK VII
veterán

Az úgy baráti :)

(#58897) Habugi válasza rambustibi (#58887) üzenetére


Habugi
addikt

Ezaz tesóó! :K

Ez az i5 sirató rész, frankó kis CPU terhelést nyomott @4.8-on 8szálra.. :C
Szépen pörög a Titan X-ed.. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#58898) rambustibi válasza ViZion (#58850) üzenetére


rambustibi
őstag

Tudok adni privátot hasonló témában, ha érdekel. Nálam is hasonló volt... aztán a végére már igen érdekes dolgokat látott vélni a procimban egy fórumtárs. ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58899) rambustibi válasza Habugi (#58897) üzenetére


rambustibi
őstag

Csináltam ma reggel egy full hd in-game videót. Leírásban megtalálható az a videó, ami ihletet adott..csont ugyanazokkal a beállításokkal ;)
A szaggatás sajnos a felvételben van, játék közben teljesen simán futott..
Esetleges kételkedőknek, ha igény van, csinálok külső felvételt a játék ezen beállítások melletti folyamatos futásáról ugyanerről a pályarészről...
Jaj! A videót meg majdnem elfelejtettem belinkelni: [link]

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58900) Habugi válasza rambustibi (#58899) üzenetére


Habugi
addikt

Nvm.., egy kicsit elragadtattam magam egy bizonyos "ember"csoport jellemzése közben :B , ez a video is fasza/beszédes btw.. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.