Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) edeleny válasza Akcok94 (#27749) üzenetére


edeleny
őstag

Nyilván mindenkinek más filozófiája van a hűtés kapcsán.
Én azért preferálom a felsőtápos házat, mert a tápventi is meleg levegőt (használt,piszkos levegőt) szív magába, és fúj ki a házból. A táp alatt van még egy kifúvó venti. Alól a szellőzőkön, valamint a HDD-k előtt lévő szellőzőkön keresztül szív friss, hideg levegőt.
Így elméletileg adott levegő, csak egyszer megy át a procihűtőn.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#27752) ViZion válasza edeleny (#27751) üzenetére


ViZion
félisten

Nem jó az elképzelés... :DDD
Nekem mérte a táp venti sebességet is, alsó táposban sokkal halkabb volt, mert nem 40°C-os levegővel kellett hűtenie... Szal. alsótápos jobb, egyéb tekintetben is: pl. kábelek jobban elrakhatók, stb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27753) edeleny válasza ViZion (#27752) üzenetére


edeleny
őstag

Értem, a koncepciót, de nekem így nem kell befúvó venti.
(mondjuk az előző lapon a chipset lapkán nagy passzív hűtő volt, mellette jött be a hideg, és az hűtötte)

Az uj táp elméletileg szabályozza a venti fordulatát, a hangját még nem hallottam.
Mondjuk a ház be van dugva egy szekrénybe, így nem is fogom.
Sokkal jobban bosszant, hogy valami ütemesen rezonál.Rezeg a ház rendesen
Vagy a két HDD, vagy az alaplap ad át valamit, de már nagyon bosszant!
Ha befeszítem a házat akkor csendben van. Csavarokat már átnéztem, rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#27754) ViZion válasza edeleny (#27753) üzenetére


ViZion
félisten

Ilyen nekem is volt. A lábakra raktam ilyen szivacsos cuccot, elmúlt. Egyszerűen nem feküdtek fel rendesen és ettől csavarodott a ház és zizegett.
HDD-nek vannak gumis megoldások, láttam olyat is, aki "postásgumival" rögzítette, de a radír is jó. Már ha a DIY megoldások kellenek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27755) Malibutomi válasza =WiNTeR= (#27740) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

8320-4ghz nálam 1.28v ha jól emlékszem. Mondjuk ahhoz nem is kell ekkora hütö 3 ventivel.

[ Szerkesztve ]

(#27756) Ga válasza Malibutomi (#27755) üzenetére


Ga
tag

Sziasztok,

2 napja nyúzom az FX-6300-at, 990 Extreme3-ban, CM TX3 alatt.
Mivel csak gyorsan kicseréltem (unlockolt X6 1100T volt benne), nem pasztáztam újra, csak rápatintottam a hűtőt, maradék pasztával.

A legfrisebb OC teszt az alábbi: 4GHz, 1.175V!!!
Épp most fut, és nem hibázik (Prime95).
A hőfok egyelőre hektikus, ezért egyelőre 4 magra lekorlátoztam BIOS-ból - 55 fok felett azonnal elkezd hibázni. (Tervezem az újrapasztázást.)

Próbálta már vki ilyen alacsony feszültségen, illetve hőmérsékleten tartani? Hihetetlennek tűnik a 4GHz...
4.5-öt 1.3V-al próbáltam, hasonlóan 55 fokig rendben volt.

Bye,
Ga

(#27757) ViZion válasza Ga (#27756) üzenetére


ViZion
félisten

... nem volt esetleg worker stoped üzenet? :DDD
4 GHz nem hihetetlen, 6 maggal is menni fog ennyit, alapfesz körül. Mpst 4,2 GHZ @ 1,32 V nálam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27758) Ga válasza ViZion (#27757) üzenetére


Ga
tag

Azt azért észreveszem ám. :P
Illegal sumout van bőven, 1.15V-al - illetve 55 fok felett kb 1.25-1.3V-ig.
1.175-el már bírja 55 fok alatt.
Nem a 4GHz volt a hihetetlen számomra, hanem az 1.175V...

4.5GHz-en 6 maggal ment már stabilan 1.45V-on, szép hőtermeléssel persze. :)

Bye,
Ga

[ Szerkesztve ]

(#27759) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Tudtok valami programot, amivel hiszterézis görbén lehet beállítani, hogy a CPU hőfoktól függően mekkora fordulaton menjenek a ventillátorok? (SpeedFan-t próbálgatom, de hátha tud valaki valami jobbat).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27760) laca000


laca000
őstag

Roppant "szimpatikus" AMD reklám: [link]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27761) tibee77


tibee77
őstag

XDXD

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#27762) Tomko78 válasza laca000 (#27760) üzenetére


Tomko78
őstag

Csak nem tetszik a reklám ? szerintem nagyon is jó ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27763) laca000 válasza Tomko78 (#27762) üzenetére


laca000
őstag

Hát épp ezzel a lereagálással van a probléma.
De legalább nincsenek mikrolaggjaim (sem) ;]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27764) Tomko78 válasza laca000 (#27763) üzenetére


Tomko78
őstag

Szerintem meg jó ötlet volt ez a reklám , remélem lesz több ilyen is :R

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27765) Jim76 válasza Tomko78 (#27764) üzenetére


Jim76
aktív tag

Van több is... de ez számomra se nem ötletes, se nem vicces, mindössze az jön le, hogy az amd úgy érzi, bármit megtehet, akkora a fölénye a gamer hw szegmensben (ha nem így van akkor is).
Bezzeg, ha ezt az intel csinálná az amd-vel cpu-ra kihegyezett reklámban, valami 1-2 szálas alkalmazáson bemutatva... de csúnya leszólás lenne érte errefelé :)

[ Szerkesztve ]

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27766) Tomko78 válasza Jim76 (#27765) üzenetére


Tomko78
őstag

De végig ezt csinálja az intel már nem azért a 20 ft ért , tesztekben az intel tejel szerinted milyen legyen egy amd cpu ? ;] Mert olyan hogy független teszt na olyat még nem láttam :U Most élvezi az amd hogy Konzol terén ö viszi a pálmát és ez rossz hír a intel illetve nvidia számára , mert ma már a konzol a lényeg game terén pc csak ilyen mellékes , mivel konzolra sokkal egyszerűbb gamet csinálni mint pcre

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27767) laca000 válasza Jim76 (#27765) üzenetére


laca000
őstag

Ha ez fordítva lenne, mint cumival a szájukban, társtalan sötétségében a gyermek, úgy ugra-bugrálnának ezen az oldalon a sértett felek. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27768) =HG= válasza Tomko78 (#27766) üzenetére


=HG=
addikt

Miért lenne egyszerűbb? Csupán a konzol gyártók finanszirozzák a játék fejlesztőket...

[ Szerkesztve ]

(#27769) laca000 válasza Tomko78 (#27766) üzenetére


laca000
őstag

Konzol, hm, az tudod kinek lényeg..
Pizzafaló-kövérkés kisgyerekeknek.
Ennek az ostoba new-age generációnak.
Messziről teszek rá.
Auto aimbot pólyásoknak való, nem gamereknek.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27770) Tomko78 válasza laca000 (#27769) üzenetére


Tomko78
őstag

Mert a amcsi gyerek annyira képes betegye a macskát a mikroba ha vizes meg benyomjon egy gombot , másra nem ;] Meg a pc game eladások már elenyészőek a konzolhoz képest , így úgy vannak vele minek ráfordítani nagy összegeket , majd csinálunk a pc-nek egy konzol átíratott és őrüljenek neki , és ezért lesz érdekes hogy a ps4 meg xbox one mindben amd 8 magos cpu van meg amd vga van bennük , így a jövő nekünk amd cpu tulajoknak derűsebb mint inteles kollégáknak ;]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27771) laca000 válasza Tomko78 (#27770) üzenetére


laca000
őstag

Igazad lehet, de jó lenne ebből valami realitást is látni.
Addig csak feltevés marad.
Legendákról már sokan beszéltek.
Valósuljon is meg. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27772) Tomko78 válasza laca000 (#27771) üzenetére


Tomko78
őstag

PlayStation®4 (CUH-1000A sorozat)

Termék neve
PlayStation®4 Jet Black
Termék kódja
CUH-1000A széria
Ajánlott kiskereskedelmi ár
US$ 399, Canada$ 399, € 399, és £ 349
Fő processzor
Single-chip processzor
CPU : x86-64 AMD “Jaguar”, 8 cores
GPU : 1.84 TFLOPS, AMD next-generation Radeon™ grafikus motorral
Memória
GDDR5 8GB
Tárhely
500GB Hard disk drive*1

Xbox one is ugyan ezen cpuval rendelkezik meg vgaal

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27773) Jim76 válasza laca000 (#27767) üzenetére


Jim76
aktív tag

:D Ezt Szabó Lőrinc se írhatta volna le szebben... :R

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27774) laca000 válasza Jim76 (#27773) üzenetére


laca000
őstag

Lehet talán
míg élek
hordom sok torz befejezett jelek között több kimondhatatlan kerek igének
tovább magamban e kemény szemcséjű lelket
lehet elnyel egy még mélyebb kuszán elzörgő tengerek kóválygó vizében
mint e csüngő hangközökben végül egy teljesen más közeg
egy nappalból fény-árnnyal övezett egy benned nyugvó bennem mozgó végtelen szerkezet
mely nem múló kis millió mozdulattá nő majd
mint világot reszkettető űri szédület
mint a szeretet
mit játszva von meg minden anyától társtalan sötétségében a gyermek
és közben csodálkozom majd hogy hogy lehet hogy még megyek
mikor fölöttem tökéletessé nemesített keskeny elviselhetetlen szörny ölelésű ég szelet
hömpölyögtet
téged és közben nem hagy lélegzenem.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27775) Alastair' válasza laca000 (#27760) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nagyon jó reklám.

Alister from Hell

(#27776) ETOM válasza laca000 (#27760) üzenetére


ETOM
addikt

Ha NV-m lenne még most megsértődnék.

:DDD

(#27777) laca000 válasza Alastair' (#27775) üzenetére


laca000
őstag

Jó terméknek nem kell reklám.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27778) MiklosSaS válasza Tomko78 (#27772) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Faxa is a GCN arhitektura meg minden. Imadom, azert is 7770, 7870 es 7970 utan most GTX 780-as van a gepben. A kovetkezo is zold lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27779) Alastair' válasza laca000 (#27777) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Reklámja mindennek van. Elkerülhetetlen.

Alister from Hell

(#27780) Casanova* válasza MiklosSaS (#27778) üzenetére


Casanova*
veterán

szerintem a kövi vga-d a HD8970 lesz. tehát piros :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#27781) laca000 válasza MiklosSaS (#27778) üzenetére


laca000
őstag

Megveszem a Titant tesó, eldöntöttem. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27782) laca000 válasza Alastair' (#27779) üzenetére


laca000
őstag

A mikrolagg is az volt. Azért váltottam.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27783) MiklosSaS válasza laca000 (#27781) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Titant ? Nem eri meg, inkabb a 780-at, kicsit megcibalva ott vagyok ahol a Titan kezdodik. Abbol az arbol inkabb vegyel meg 1 770-et es meglesz a SLI ami jol nyakon vagja a Titant.

(#27780) Casanova* : nem fuzok hozza sok remenyt, de nincs kizarva.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27784) laca000 válasza MiklosSaS (#27783) üzenetére


laca000
őstag

Értem én, csak a tápon hezitálok, akkor milyen tápot vegyek a két 770 mellé?
Azt nem tudom..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27785) MiklosSaS válasza laca000 (#27784) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

SZerintem barmilyen 650 W-os minosegi eleg volna. Nalam a 2 darab 7870 tuningolva + az FX-8350 5.1 GHz-en + a sallangok nem leptek tul az 500 W-ot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27786) Casanova* válasza MiklosSaS (#27785) üzenetére


Casanova*
veterán

cpu 100% kihajtotta a két vga-t?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#27787) MiklosSaS válasza Casanova* (#27786) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, nem volt vele ilyen gondom. A kozhiedelemmel ellentetben becsuletesen megallta a helyet 4.6 GHz-en.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27788) Casanova* válasza MiklosSaS (#27787) üzenetére


Casanova*
veterán

jól hangzik :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#27789) MiklosSaS válasza Casanova* (#27788) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

SZoval neked is olyanra faja fogad ? (7870 CF) :DDD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27790) Casanova* válasza MiklosSaS (#27789) üzenetére


Casanova*
veterán

nem,csak kíváncsi voltam. vga topikba írták,hogy az i5 nem hajtja ki 100% valami SLI-t

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#27791) MiklosSaS válasza Casanova* (#27790) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jajjj , ajjjjj ... az ilyen hiedelmek idegesitenek. Mindenki azt mondta hogy nem fogja kihajtani a 8350 a 2 db 7870-t. Volt amikor a 2 kartya 100 %-on porgott + 20 % OC-val a CPU meg alig erte ell a 60-70 %-ot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27792) laca000 válasza MiklosSaS (#27791) üzenetére


laca000
őstag

Már megint ez a "kihajcsa nem hajcsa" dolog.
FULL HD-ban egy 980BE-vel, ugyanúgy teljesített a HD7970, mint a 8350-el.
Mikor veszik már tudomásul, hogy 1080p és a fölötti felbontásban erős VGA kell, nem erősebb processzor..
Ostoba banda.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27793) Casanova* válasza laca000 (#27792) üzenetére


Casanova*
veterán

+1 :)) :D :C

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#27794) MiklosSaS válasza laca000 (#27792) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezt mondtam en is. Az hogy a bench-ekben kevesebb pontot kapsz FX-el nem azt jelenti hogy nem hajtja ki.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27795) laca000 válasza MiklosSaS (#27794) üzenetére


laca000
őstag

Benchmark?
Attól nagyobb lesz a micsodám? :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27796) MiklosSaS válasza laca000 (#27795) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, nagyobb, kemenyebb.... majd az eredmenyeket beirhatod az alairasodba, adataidba meg kirakhatod a netre ! Mindenki csodalni fogja, sztar lesz beloled !

Jo volna lezarni az OFF-ot.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27797) ViZion válasza MiklosSaS (#27796) üzenetére


ViZion
félisten

subi-dubi-dúúú... 4,3 GHz @ 1,32 V... OK, még nem volt Farmerama teszt... azon szoktak borulni a cuccok. ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27798) Asbee válasza laca000 (#27792) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor miért váltottál, ha a 980 elég volt?

(#27799) Tomko78 válasza ViZion (#27797) üzenetére


Tomko78
őstag

FX-6300 mennyire lehet alulfeszelni ? mert most azon ügyködök 3.8 ghzre lőttem be és 1.23-1.24 V ad most prime alatt a alaplap

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27800) laca000 válasza Asbee (#27798) üzenetére


laca000
őstag

Megalománia.
És akkor most mi van?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.