Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) #21078528 válasza Jim76 (#27548) üzenetére


#21078528
törölt tag

Én is teljesen elégedett voltam a 990FX Ext3/FX-8120 kombóval, igazából a T. fórumtársak állandó cinkelése miatt váltottam Gigabyte-ra... ;) :K

(#27552) - = Zk = - válasza #21078528 (#27551) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igazából a T. fórumtársak állandó cinkelése miatt váltottam Gigabyte-ra... ;) :K

én főnököm "javaslatára" váltottam Asus-ra... és nem bántam meg.. nagyon nem... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27553) X Factor válasza Tomko78 (#27502) üzenetére


X Factor
addikt

Most vettünk ismerősnek 990fxa-ud7-t 27-ért, tehát szép, de elég drága a kicsike ;]

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#27554) vakond5 válasza X Factor (#27553) üzenetére


vakond5
őstag

Hol szereztetek 990FXA-UD7-et 27-ért? :Y

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#27555) bozont válasza Jim76 (#27548) üzenetére


bozont
veterán

Én is elégedett vagyok, bár 8000-res Fx még nem járt a lapomban, de ezzel a 6100-zal jól el van. Mondjuk ha sikerülne minimális ráfizetéssel 6300-ra váltani annak örülnék.

Viszont szívesen kipróbálnék egy ilyen lapot egy Piledriver társaságában, jól ellennénk az hiszem. :D

(#27556) X Factor válasza vakond5 (#27554) üzenetére


X Factor
addikt

Itt a hardveraprón, nagyon jó áron volt nem is lehetett kihagyni. Eleinte egy msi 990fxa-gd-80 volt kinézve, de sajna sürgősen kellett a lap, de nem bántuk meg.

Szerintem ez volt az. Úgy nézz ki még nem lett törölve. Aki keres az talál :P

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#27557) #21078528 válasza X Factor (#27553) üzenetére


#21078528
törölt tag

De 27-ért csak a dobozt adták nem? :F :Y
Szerk.: ja, használt (bár így is megérte). Gondolom Rev 1.0?

(#27555) bozont: Megfordult a fejemben, de a 63-65e durva érte, főleg, h. itthon csak 2 év gari van rá... :(

[ Szerkesztve ]

(#27558) vakond5 válasza X Factor (#27556) üzenetére


vakond5
őstag

Hát igen. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#27559) Tomko78


Tomko78
őstag

Most a FX-6300 letiltott modul van , vagy eleve már 3 modulosként készült a cpu ? Mert milyen szép is lenne egy 8 magos 95 W tdps cpu , hamár a amd nem kezdi el árulni a FX-8300 cput

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27560) kovsol válasza Tomko78 (#27559) üzenetére


kovsol
titán

Nem feloldható a plusz modul ha erről álmodozol akkor se :)

May the Force be with you!

(#27561) Tomko78 válasza kovsol (#27560) üzenetére


Tomko78
őstag

De egyszer hátha lesz olyan , mert anno nagyon a FX-8300 gyúrtam eddig vártam is, de hát a reményhal hal meg utoljára ;] mert az egy elég szívós halfajta :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27562) edeleny


edeleny
őstag

Kicsit off.

Olyan progi kellene, ami használat (játék) közben nem csak a fesz, hőm. venti, hanem az órajel adatokat is rögzíti.

Kicsit gyanús, hogy a Prime, és társaik szétfőzik a procit, miközben a windows-os alkalmazások, vagy az a két jéték ami rajta van meg nem. Úgy 80°C, így meg 65°C.

Kíváncsi lennék játszik e az órajellel is, mert a feszkót nem babrájja

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#27563) ViZion válasza edeleny (#27562) üzenetére


ViZion
félisten

Ez normális. A stressz progik folyamatosan 100%-ra terhelnek, játék alatt ilyen ritkán van. A proci így is hűti magát, ha nincs meló, akkor akár magokat is visszavesz, Neked spórol... Van olyan játék, ami nem tud rendesen több szálat használni (pl. STALKER, hogy snork rágja le a programozó kezét :DDD ) 65°C így is elég határeset, jó, hogy nem borul meg a rendszer.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27564) Gstyler válasza MiklosSaS (#27550) üzenetére


Gstyler
senior tag

Én is jelentkeznék az Asrockkal elégedettek táborába! :)

(#27565) Jim76 válasza Gstyler (#27564) üzenetére


Jim76
aktív tag

Najólvanakkor... mégsem öntöm bele a kávém a gépbe, csak, hogy legyen miért lapot cseréljek, meggyőztetek - nem vagyok egyedül az univerzumban :D

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27566) and1ao válasza Jim76 (#27565) üzenetére


and1ao
őstag

Nem kell tőle csodát várni megvannak a határai amit elvisel ezt én is kitapasztaltam amit hozz azzal én is elégedett vagyok. Innentől kezdve a te igényed hogy mit szeretnél kihozni abból a 6100-ből, ha elég amit most tud nem váltasz ha több kell váltasz kb procival együtt akkor már.

Guild Wars2!

(#27567) mackosajt


mackosajt
addikt

Nekem sem a márkával, mint asrock van gondom, hanem csak a konkrét lappal. Ha jobban sikerült volna választanom, akkor a 990-est kellett volna vennem anno a 8120-hoz. Mármint az extreme4-et abból is.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#27568) xatos3 válasza Tomko78 (#27544) üzenetére


xatos3
senior tag

bocs de nekem nem éri meg az a 7 pont különbség a 300as nagyságrend mellett hogy egy csomó mással meg probléma legyen ;] :DDD

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#27569) Jester01 válasza Tomko78 (#27559) üzenetére


Jester01
veterán

Ha fel is lehetne oldani, nyilván annyival többet is fogyasztana.

Jester

(#27570) tgulyas


tgulyas
senior tag

Üdv

Új rendszert akarok ki próbálni , a CPU FX 8320 lesz .Milyen lapot javasolnátok állá csak ASUS vagy Giga lapot akarok .

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#27571) kungzi válasza tgulyas (#27570) üzenetére


kungzi
veterán

mennyi rá a keret?

(#27572) Malibutomi válasza tgulyas (#27570) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Asusból M5A97 Pro vagy Evo, Gigábol 970A-UD3, vagy 990XA-UD3
Ezek a minimumok ha esetleg húzni is szeretnél rajta.

(#27573) tgulyas válasza kungzi (#27571) üzenetére


tgulyas
senior tag

25-30 E

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#27574) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

...............................dumpster

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27575) Picco


Picco
addikt

fx 6300 black-hez, kis tunningra(semmi eszeveszett dolog, leggel hutve) milyen alaplapot ajanl a nagyerdemu? illetve ajanlasok melle egy indoklast nagyon megkoszonnek :R
most talaltam amazonon 78.9 fontert, eddig is gondolkoztam h ujra visszaterek asztalira, de most itt az ido :)

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#27576) ViZion válasza Picco (#27575) üzenetére


ViZion
félisten

Kis tuninghoz, víz nélkül pl. apróról az enyémet :)
ASUS M5A97 vagy az felett bármi megteszi. 970 chipsetes elég neki, ASRocknál volt pár kevésbé ajánlott széria, pontosat majd írnak a többiek :R

...és bocs, h kiírtottuk a testvéreidet. Francért kell madarakat rabolni?! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27577) Picco válasza ViZion (#27576) üzenetére


Picco
addikt

koszi, varok meg par velemenyet, a te deszkadat mar neztem :)

csak egy maradhat :DDD

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#27578) MiklosSaS válasza Picco (#27577) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az pedig en vagyok !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27579) Picco válasza MiklosSaS (#27578) üzenetére


Picco
addikt

Milyen chipsetek kezelik meg ezeket a procikat? Neznek par tesztet. 3 eve notival nyomom, nem kovetem a pc piacot, kicsit szarul erint h ennyire kiestem a gakorlatbol...

Madaaar, zsakba vele, utanam malacelvtarsak :D

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#27580) vakond5 válasza Picco (#27579) üzenetére


vakond5
őstag

770/780/870/880/890/970/990.
9-esből mind, korábbiakból csak az újabb rev-ek.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#27581) ViZion válasza Picco (#27579) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, azért inkább 970/990 közül válassz, azok elvileg kifejezetten FX-hez készültek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27582) edeleny válasza ViZion (#27563) üzenetére


edeleny
őstag

4200 Mhz-n vagyok automata fesz. szabályzással.

AsRock?!!

Az első pár használt lap után az első értelmes lap egy AsRock volt egy Athlon 2,4-el.
Sokan ma infarktust kapnának tőle. BIOS frissítés csak flopy-ról DOS-ból. Minden tuning csak jumperral.
Ház szétszed, felhasználói kézikönyv elolvas, a kb 30 tüskéből kiválaszt, melyik kell. Összerak, és izgul, mert ha félrement valami akkor vége a dalnak!
Ehhez képest az ASUS A8-NE maga volt a mennyország. Elméletileg akkoriban az Asrock az ASUS leányvállalata volt. Mint a Volkswagennek a Seat. Et is az is kinőtte magát.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#27583) Ribi válasza edeleny (#27582) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gyakorlatilag most is az :F

(#27584) Picco


Picco
addikt

GIGABYTE GA-990FXA-UD3
ez lesz a lap.
hova lettek a tesztek prohardverrol amugy? regebben minden tesztelve volt ha kell ha nem, most nem talaltam semmit :F

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#27585) MrM94 válasza Picco (#27584) üzenetére


MrM94
őstag

Ha FX ed lessz szivesen varunk az offtopikba,malacunk meg ugy sincs :DDD [link]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#27586) Altair77


Altair77
tag

Üdv az uraknak!

Lenne egy kis problémám a 8320-asom húzásával.
Elég érdekes a jelenség:4600-on megnyitok egy youtube linket vagy esetleg elindítok egy mp3-at kb. 20-30 másodperc után elmegy a hang...stabilitás tesztet nem is néztem mert ez egyértelműen nem normális :DDD
Van amikor elmegy teljesen van amikor halkan kicsit recsegősen szól...először a tápra gondoltam,hogy kevés le is cseréletem egy enermax 525wattos volt és egy 700wattos silent pro 80+ bronze került be ami elég kell,hogy legyen.A proci egy 990Fx sabertoothban csücsül egy 660ti társaságában és egy x-fi extreme audio a hangkártya...gondoltam hogy alaplapival kipróbálom de az megalkuvás lenne és lehet,hogy régi az extreme audio de a lapon lévőnél tuti jobb...ami még fontos,hogy 4200es húzásnál nincs semmi gáz csak ha feljebb megyek...várom az ötleteket mi lehet az oka a hibának :R

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#27587) laca000 válasza Altair77 (#27586) üzenetére


laca000
őstag

Az AMD Chipset Driver.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27588) Altair77 válasza laca000 (#27587) üzenetére


Altair77
tag

Lol ilyenre nem is gondoltam hogy fel kéne rakni basszus őőőőő a win 8 nem tolja fel automatikusan ?o.O

Egy linket kérhetnék hozzá ?:)

[ Szerkesztve ]

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#27589) Altair77 válasza laca000 (#27587) üzenetére


Altair77
tag

Köszi a helpet :R feltoltam meg is oldott egy már régebbi problémát a húzás meg majd később derül ki de majd jövök vissza ha nem jó :D Amúgy ebből az elsőt toltam fel.

[ Szerkesztve ]

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#27590) Alastair' válasza Altair77 (#27588) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem tolja fel autómatikusan.

Alister from Hell

(#27591) Altair77 válasza Alastair' (#27590) üzenetére


Altair77
tag

Jó tudni mindenre gondoltam csak erre nem hogy esetleg szoftveres a gáz sebaj ezért jó a PH mindig tanul valami ujjat az ember :) És ha google nem csal jó verziót szedtem le mert más nem volt vagy csak nem találtam meg...

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#27592) ViZion válasza Altair77 (#27591) üzenetére


ViZion
félisten

Sokan (99%) az alkalmi "rendszergazdák" úgy gondolják, a win ezeket tartalmazza. Részben igaz, mert elketyeg ...valahogy. De az AHCI, Audio, stb. driverek pont olyan fontosak, mint a VGA driver -amit mindenki hetente néz, mert frissíteni KELL... :U
Rengeteg laptop kerül hozzám, h webcam, kártyaolvasó, etc. nem működik... Feleteszi szomszéd srác a winnyócat, asztán hadszaladjon... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27593) Altair77 válasza ViZion (#27592) üzenetére


Altair77
tag

Hát igen ez vicces,mert régen mindig felraktam és nem érdekelt,hogy a winfos felrak e valamit vagy sem de ezek után vissza szokok,hogy wininstall után mindent tolok fel :DDD mondjuk azt még nem tudom,hogy ez hogy függ össze a húzással de remélem menni fog minden esetre az usb-s fülesemet minden restart után ki kellett húzni és bedugni mert nem látta a gép és most fain szóval már megérte :R

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#27594) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Micsoda-micsoda, a chipset drivereket ne tőti le automatán a Windows Ápdét? :Y Vagy ezt hol lehet megnézni, hogy milyen van telepítve?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27595) ViZion válasza =WiNTeR= (#27594) üzenetére


ViZion
félisten

Eszközkezelőben látod, h a drivert kicsinálta.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27596) Altair77 válasza ViZion (#27595) üzenetére


Altair77
tag

A chipsetet mondjuk nem találtam meg kerestem de nem törtem össze magam biztos ottvan valahol az eszközkezelőben :D

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#27597) MiklosSaS válasza Picco (#27584) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mar csak azert megeri FX-et venni hogy legyen egy "rofogos"-tagunk is a topicban. :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27598) bozont válasza ViZion (#27592) üzenetére


bozont
veterán

Én mostanáig a "gyári" win8 AHCI drivert használtam, probléma nélkül, a tuningra sem volt hatással. Az mondjuk érdekes.
És nem vettem észre különbséget a legfrissebb AMD drivertől a használat során.

(#27599) ViZion válasza bozont (#27598) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg az AMD teleepítőkben is van, szal. lehet felraktad. Nekem a régi lapomnál voltak ezzel gondok, mert a VGA driver is "frissítette" csak rossz verzióra. Ezt is javították később.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27600) Tomko78


Tomko78
őstag

Most kíváncsiság kép feldobtam az alaplapi drivereket ,és eddig azt csinálta ha belőttem pl 4 ghz-et a cpunak és lementettem a beállítást akkor a win 8 nem töltött be hanem csak akkor ha újra inditottam és csináltam megint egy bios mentést ,na most az alaplapi driverekkel ezt nem csinálja hanem egyből belép , FX ennyire fontos hogy milyen alaplapi driverek vannak fent ? jó még ez nem stabil érték de megnéztem 4.2 ghz elindul e alapfeszen :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.