Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) kovsol válasza bozont (#27848) üzenetére


kovsol
titán

FX6100 esetén nálam a HT és az NB órajele is alapból 2000Mhz volt. Azt tudom a FX8120/50 esetében az NB már 2200volt alaból. HT emelése nem fog hozni semmit a konyhára, az NB emelése is max memória érzékeny szintetikus tesztekben. Játékoknál az a +1fps amit hoz nem fog feltűnni úgyse.
www.cpu-world.com szerint alapból 2600 lenne ezeknek a prociknak a HT amúgy, de érezni nem fogod a hatását, esetleg több feszt fog kérni, vagy jobban melegszik arra még jó lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#27852) =WiNTeR= válasza bozont (#27848) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Én is erre keresem a választ. Nekem default 2400-ra lőtte be magát, 1600-as RAM-nál már 2200-ra, arra le is fixáltam, és úgyhagytam. De nem hiszem, hogy a szintetikus teszteket leszámítva nagyon befolyásolná a teljesítményt.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27853) Tomko78 válasza =WiNTeR= (#27852) üzenetére


Tomko78
őstag

Én 1600-as ramoknál 2.6 ghz lőttem be a HT-t , ha egyszer tudja a cpu akkor minek menjen 2.2 vagy 2.4 ghzen , már a NB az más tészta azt én alap 2 ghz járatom

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27854) laca000 válasza Asbee (#27849) üzenetére


laca000
őstag

:Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27855) ViZion válasza Tomko78 (#27809) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, foglaljuk össze!
Tomko78: igen, csak a lap új. Azaz a gép főbb részeinek 30%-a... tehát újra teszt. Alulfeszelést előzővel sem próbáltam, szal. passz. Meglesem vmikor majd, de egyelőre a tetejét keresem... :D

"Kihajcsa-nem hajcsa": sok proginál nagon is számít az 1-2 szálas teljesítmény. Korábban már írtam, hogy sokan TURBO-val OC-nek! Bezony! Dupla meló, meg kell keresni azt, amivel minden megot tudsz hajtani, illetve megkeresni, amit a Turbo bír. Macera, de ezzel a régi mtoros gémek (pl. STALKER...) sokat nyernek.

Lord Vader: nálam sem és ahogy olvastam sokaknál nem volt stabil 2600-al, elvileg a chipsetnek az már OC. Csak benchmarkban hoz valamit, szvsz nem éri meg a macerát, én most is 2400-on hagytam.

dorka16: ha videót vágsz, akkor lehet, h jobb lenne 83xx proci. Sztem a Vegas topikban (vagy amit használsz) jobban tudnak segíteni.

Nah, most 4,4 GHz @ 1,368 V, 2400 HT és CPU/NB. ~250 Wattocskát szürcsölt a drága. :(( Kicsit visszavette a frekit, magok 59°C-on voltak... elfelejtettem felkapcsolni a ventiket, süti volt a radiátor :DDD Full ventikkel, leszabályozott pumpával 53°C-on tartotta a procit, szal. király a cucc, lehet tolni neki... persze 1,4-1,45 V-ig csak, én ilyen félős OC-s vagyok.

kép nagyban

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27856) kovsol válasza ViZion (#27855) üzenetére


kovsol
titán

Próbáld meg az AVX -s LinX -t, az jobb stabilitás tesztre. Primeból is érdemes az AVX -es verziót használni.

May the Force be with you!

(#27857) Tomko78 válasza ViZion (#27855) üzenetére


Tomko78
őstag

De 990 lapnál már nem számít tuningnak a 2.6 ghz-es HT , na nekem már a 3.8 ghz 1.2 V on elhasalt a prime 95 ;] Elég a 1.24 V is nem kínlódok tovább vele :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27858) MiklosSaS válasza ViZion (#27855) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Adj a pofajara kemenyen, jol birjak azok a processzorok. Nalam minimum 1.45-1.475 V lenne a gammer profil.
Vetek vizezni es 1.4 V alatt jaratni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27859) ViZion


ViZion
félisten

kovsol: az miért jobb? Nem ismerem.

Tomko78: 970 chipsetről volt szó, ettől függetlenül az újon is hagytam a már kiesztelt, tutira stabil HT-t. Ha megvan a freki, akkor lehet próbára feljebb rakom, de sok jelentősége nincs.

Don Sassss: NE "SZÓJÁBE"... ;] Tudom, h nálad ez csak idle elfogadható teljesítmény. Amíg nincs itthon ZPM, addig nem fogom hajtani nagyon :DDD

Kipróbálom STALKERben, utána asszony farmozik. Ha azt is bírja, akkor ezen stabil. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27860) kovsol válasza ViZion (#27859) üzenetére


kovsol
titán

Mert kihasználja az AVX -ben rejlő képességet és így a lebegő pontos egységet sokkal jobban megdolgoztatja a prociban. Vagy 1,5x annyi gflopsot fog adni eredményre és jobban melegít és előbb kibukik a hiba.

May the Force be with you!

(#27861) MiklosSaS válasza ViZion (#27859) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

"Jo van'na" . En csak nem szeretnem ha vetkeznel....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27862) Huroq


Huroq
senior tag

Üdv.

Egy nem húzott 8320 as procinál normális hőfok a kupak 49, magok 46?
Prime fut egy ideje, de már nem megy feljebb a hőmérséklet. Egy AC freezer 13 pro van rajta.

Köszi.

(#27863) t.imi


t.imi
addikt

Urak. Nem tudom ide tartozik-e, de megkérdezem.
Win7 64bit, FX6300, 2x4 gb ram dolgozik a gépben, ami zavar, hogy pl. telepitéskor, nagyobb fileval történő munkánál nagyon belassul a gép.
CPU feszt belőttem, AI OC Tuner manual, Turbo core enable, nem tuningolok. Ramokat 1600-ra állítottam, az a névleges frekijük.

Most pl a sacred 2 1Gb-os patchon dolgozik,de nagyon meg meg torpan. 3 mag megy 3-7%-on, ram ~4Gb használatban, de egy ablak mozgatása több másodperc, mire meg tudom mozditani.
Mi a bánattól van ez?

(#27864) ViZion válasza t.imi (#27863) üzenetére


ViZion
félisten

Milyen hűtésed van? Alaplap driverek fent vannak?

Nah. fetni beállítások faszbúk + flash játék és a farmerama tesztet is bírták, szal. stabil :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27865) MiklosSaS válasza ViZion (#27864) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nyomjal ra 1-2 ora prime-et mikozben nyomod a Furmark-ot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27866) =HG= válasza ViZion (#27855) üzenetére


=HG=
addikt

Miért a pumpát szabályzod le ? Szerintem inkább a ventit kéne, ha nem kell a max hűtőteljesítmény..

(#27867) =WiNTeR= válasza Huroq (#27862) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Szerintem jó a 49°C stock órajellel a nyári melegben. :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27868) ViZion válasza MiklosSaS (#27865) üzenetére


ViZion
félisten

Régen sem olyankor borult... Mindent kibírt, erre asszony hívott, h BSoD... Mondom mi a bánatot csinálsz? Farmozok :DDD
Most játszottam is, fárkráj3 picit, semmi gond. Majd alakítom még.

szerk.:
=HG=: pumpát is le kell, 18 W pumpa szétküldi az egészet... feleslegesen, mivel csak a CPU-n van blokk. Ventik is szabályozva vannak.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27869) Expendable


Expendable
aktív tag

Tudom hogy ez nem az a topic, de itt vannak használati tapasztalatok :)
Szóval egy húzásra tervezett 8320-ra melyik hűtőt választanátok?
CM Hyper 212 EVO vagy a Freezer 13 PRO-t?
Tudom hogy egyik se igazán tuning hűtő, de kb ekkora keret lenne rá.
Köszi.

(#27870) mackosajt válasza Expendable (#27869) üzenetére


mackosajt
addikt

[link]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#27871) MiklosSaS válasza Expendable (#27869) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha van hol beszerezd, ez eleg olcso de nagyon jo huto. Megeri a penzt amit erte kernek: [link]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27872) Expendable válasza mackosajt (#27870) üzenetére


Expendable
aktív tag

köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#27873) =WiNTeR= válasza Expendable (#27869) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Én egy CM Hyper 212+ két ventillátorral 4.2 Ghz-n használtam a 8320-asomat, de azért a prime nagyon meg tudta izzasztani.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27874) Huroq válasza =WiNTeR= (#27867) üzenetére


Huroq
senior tag

Köszi a választ.
Megpiszkálom kicsit... bár nem hinném, hogy érdemben ezzel a hűtővel nagy előre lépést érhetek el. :)

(#27875) gyuszaa válasza kovsol (#27818) üzenetére


gyuszaa
őstag

Igen, azért ennél kicsit komplexebb a dolog. :U

"Ebből újfent az következik, hogy 1920x1080-hoz és a fölé az esetek döntő többségében elsősorban erős VGA, nem pedig erős CPU szükséges."

Ugyan már.. ezzel a mondattal szoktak pedáldózni, mikor i3-at ajánlanak 50-70 ezres videokártyákhoz.

(#27876) dergander válasza =WiNTeR= (#27873) üzenetére


dergander
addikt

Egyedül a prime,Játék alatt simán jó...sőt! Nekem is ilyen van tudom ajánlani,a házam is CM elite 370 :)

[ Szerkesztve ]

(#27877) t.imi válasza ViZion (#27864) üzenetére


t.imi
addikt

Alaplapi driver fent van, win7 alá cpu driver nem kell gondolom. Egy TT nem tudom mi a neve van rajta, kb 100w-ot tud hűteni.

(#27878) ViZion válasza t.imi (#27877) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor esetleg HDD és brutál töredezettség, vagy AV nézi erősen... próbáld meg AV védelmet ideiglenesen kikapcsolni, nézz rá merevlemez töredezettségre. Hátha :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27879) #21078528 válasza Expendable (#27869) üzenetére


#21078528
törölt tag

CM Hyper 212 EVO nekem elég volt az 1.4V@4500MHz-hez, 60-61 fok volt a proc, ~32 fokos szobában Prime alatt.

(#27880) t.imi válasza ViZion (#27878) üzenetére


t.imi
addikt

Norton is 2013 van fent, de kilövöm, megnézem,. 4%-a töredezett a rendszernek, többi particiónak 0.
Ha az AV figyelné. akkor nem pörögne jobban a cpu?

[ Szerkesztve ]

(#27881) ViZion válasza t.imi (#27880) üzenetére


ViZion
félisten

Esetleg elfogy a ram, open HW monitor mit mutat?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27882) t.imi válasza ViZion (#27881) üzenetére


t.imi
addikt

Azt is megnéztem, onnan írkáltam ki a számokat. Ha jól emlékszem 4 giga volt használatban, 4 szabadon.

(#27883) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Nagyot álmodtam: 4,8-5Ghz-hez mekkora fesz kellett annak, aki bepróbálta Fx-8320-on?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27884) Malibutomi válasza =WiNTeR= (#27883) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem a 4,8 volt a vége, és ott már 1,5 felett kért. Nem sok értelme van amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#27885) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Valaki tapasztalt már hasonlót, hogy OC-zott FX esetén kifagy az egész Windows a flash playertől (pl: speedtest.net), majd a resetet követően sem indul újra a gép (ventik mennek, de se bios / se boot), csupán a főkapcsoló általi leállítás után?
(AIDA & prime és BF3 alatt stabil a rendszer).

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27886) - = Zk = - válasza =WiNTeR= (#27885) üzenetére


- = Zk = -
félisten

részemről nem... pedig én "erős" OC-t toltam vele/rá...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27887) Alastair' válasza - = Zk = - (#27886) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mennyi feszt adsz a 4.7GHz-hez? CPU NB-t is húztad, vagy az alap 2.2-őn van?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#27888) - = Zk = - válasza Alastair' (#27887) üzenetére


- = Zk = -
félisten

~1,39-40..... nem prime stabil, de netezni és gémelni lehet vele vígan. csak hűteni kell ugyebár :)

2200-on van.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27889) Alastair' válasza - = Zk = - (#27888) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az jó, az én lapom tuti nem bírná. :D VRM-ek nincsenek hűtve.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#27890) =HG= válasza =WiNTeR= (#27885) üzenetére


=HG=
addikt

Igen.

(#27891) Dinter


Dinter
addikt

A 6300 gyári hűtője csak hangos, vagy hűteni se tud?

(#27892) - = Zk = - válasza Alastair' (#27889) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pont ezért cseréltem le a Giga 990FXA-UD3-mat erre az Ánusz-ra ;)

bitang nagy bordák vannak rajta :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27893) =WiNTeR= válasza =HG= (#27890) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

És találtál megoldást a problémára?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27894) Alastair' válasza - = Zk = - (#27892) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Valami fasza hűtést kellene szerkeszteni erre a gigára is. Helye megvan, furat is van neki, csak honnan a francból lehetne ilyen hűtőt szerezni?

Alister from Hell

(#27895) Malibutomi válasza Alastair' (#27894) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hibás UD3?

(#27896) Tomko78 válasza Alastair' (#27894) üzenetére


Tomko78
őstag

ezek közül nincs ami neked kéne ? [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27897) Tomko78 válasza Alastair' (#27894) üzenetére


Tomko78
őstag

De miért nem teszel rá ilyen tüskéket gondolom ez is hűt valamennyire [link] Privát helyet véletlenül mellé ment :B

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27898) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Mindenki azon nyavalyog hogy sokat eszik az FX, meg dicserik az i7-et. De az intel valodi 8 magos cpu-ja (8mag+HT) 150 W-os a TDP-je.
Az igaz hogy az AMD-nek 4 modulja van, de ott a 8 fizikai mag. [link]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27899) Tomko78 válasza MiklosSaS (#27898) üzenetére


Tomko78
őstag

1500 fontért tiszta occóó ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27900) MiklosSaS válasza Tomko78 (#27899) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, tiszta ajandek. 3-mat rendelek holnap belole.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.