Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) Lanash válasza kungzi (#27049) üzenetére


Lanash
aktív tag

31°C -os... Hűtőben tárolod? :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#27052) kungzi válasza Lanash (#27051) üzenetére


kungzi
veterán

igen 31 fok a proci alapon most, csak netezek

ha elkezdek játszani, pl. délután a dög melegben nyomtam 4 óra bf3-t és max 59 fok volt a proci :P

a hűtő nem jó, mert kicsapódna a pára ;]

[ Szerkesztve ]

(#27053) Stepo válasza troll81 (#27050) üzenetére


Stepo
aktív tag

Szerintem ez a kupakhő:Aux 37 °C (99 °F)

(#27054) troll81 válasza Stepo (#27053) üzenetére


troll81
addikt

nem hiszem 955 helyére ment az 28 fok körüli volt jelen állapotban igy neteezés közben :R

(#27055) Stepo válasza troll81 (#27054) üzenetére


Stepo
aktív tag

Akkor fogalmam sincs,mert szerintem kellene lennie olyannak,hogy CPU az 1. mag és az alaplap között.

(#27056) Lanash válasza troll81 (#27054) üzenetére


Lanash
aktív tag

Azért mondtam a képet, az mindent elárul. Van a gépben +hangkártya vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#27057) troll81 válasza Stepo (#27055) üzenetére


troll81
addikt

olyan nincsen sajna de igen a asus progiban 37 fokos a cpu :K

(#27058) Alastair' válasza troll81 (#27057) üzenetére


Alastair'
nagyúr

És az miért baj ilyen kánikulában?

Alister from Hell

(#27059) Stepo válasza Alastair' (#27058) üzenetére


Stepo
aktív tag

Szerintem kimaradt onnan egy vessző a sajna után ;) (Szerintem arra értette,hogy sajna olyan nincsen az aidában.)

[ Szerkesztve ]

(#27060) ViZion válasza kungzi (#27044) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, lehet akármekkora bitang nagy víz, az is a környezeti hőmérsékletről indul. Kivéve, ha átfolyós vagy vmi előhűtött cuccról van szó... :DDD

Idle hőfok szvsz csak saját referenciának jó. Pl. ezzel a hűtővel X °C, az újjal +- akármennyi. A load hőfok ami fontos, stabilitás és tuningolhatóság miatt is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27061) troll81 válasza Stepo (#27059) üzenetére


troll81
addikt

igen az nincs az aidaban meg a win7 is furcsa kicsit ujjra teszem és holnap meg látjuk mi lesz a ramok viszont nem szeretik 1866 mhz et ez nem tudom mitöl lehet :F

(#27062) Alastair' válasza Stepo (#27059) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Értem én ezt, csak nekem a probléma forrása inkább az, hogy melegebbnek méri a lap az FX-et mint korábban a 955-öt, és az a gondja, hogy 28 fok helyett az FX 37 fokos. :F De ha nem jól értem, akkor nem szóltam és el se kell olvasni amit írtam. :D

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#27063) troll81


troll81
addikt

sziasztok holnap jövök és segitséget kérnék a biosom be állitásához mert lehet az is baj meg a win 7 sem a legjobb már :W

(#27064) Jim76


Jim76
aktív tag

Az alulfeszelésnek is megvan a maga szépsége :)

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27065) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Szivarognak a hirek, ha ez igaz akkor az AMD kicsit tobb "zoldet" pipalt. [link]

Nem lehet 1000 $ elkerni azert ami nalam is ment. En el kelett volna adjam minimum 300 euroert !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27066) xatos3 válasza MiklosSaS (#27065) üzenetére


xatos3
senior tag

ja én is akkor adjam felárral mert megy 4600at? :))

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#27067) d3lete


d3lete
aktív tag

Ezért kell nekem az 1600MHZ. Mind turbóval van. Csak holgondolja és 4.1 re húzza amgát hol marad 3.8on nem mérvadó. :R

(#27068) ViZion válasza MiklosSaS (#27065) üzenetére


ViZion
félisten

500-1000$ sávba érkeznek, nem? Átfutva nem láttam, h konkrétan mennyi lenne. De még ha az esetleges további tuningot hozzáadjuk, akkor sem éri meg...
Majd a következő váltásnál, mint kifutott termék, esetleg. Ezekhez a deszka sem lesz olcsó, szal. 200k Huf felett fizetni CPU+lap kombóért hááát... amikor a 100k lap+cpu kombó csak ~20%-al gyengébb? Vicces lenne. Persze mindig vannak, akik erre ver... versengenek :DDD tegyék.
Ha meg tényleg ennyire túllőnek a célon, akkor háát... passz. Ara nem tudok mit mondani. :U

Viszont akkor a régi, elavult, sz@r FX-ek árát vigyék lejjebb... Mondjuk 30 k egy új, tray 8350-ért reális ;] :D

d3lete: tuninghoz turbót ki, akkor minden mag tud 4,1-4,5 GHz menni, laptól, táptól, kockától és hűtéstől függően... Amúgy benchmarkozni szoktál, vagy IRL használod? Mert ha nem írja meg nem mondani, h mennyin megy. Persze ha komoly meló van, akkor kell a kraft. Mivel hűtöd? Nem meleg a VRM?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27069) asdf2 válasza ViZion (#27068) üzenetére


asdf2
tag

Ha 30 lenne egy 8350, szerintem bátrabban húznák a tulajok... ;] ;]

(#27070) Jim76 válasza MiklosSaS (#27065) üzenetére


Jim76
aktív tag

Én AMD-s vagyok, tudjátok, de erre azt mondom értelmetlen, szánalmas rugdalózás...
Ebben a mondatban van az igazság:
"While in video games its performance can easily be improved by overclocking, in applications where performance difference equals or exceeds 50%, a 17.5% clock-speed boost will hardly help much."
aki nem angolos:
(Míg a videojátékokban ezek teljesítménye könnyen javítható oc-val, addig azoknál az alkalmazásoknál, ahol a teljesítménykülönbség (az intel javára) 50% vagy mégtöbb, a 17,5% órajel emelés aligha fog sokat segíteni)

Eddig nyugodtan hagyták, és vásárlóerőt toboroztak abból, hogy sokan már második naptól 4,7-5,0 GHz-en használták a 8350-et, azzal teleírták a szakmai oc-s fórumokat, most meg azt mondják "jah... csúszunk a fejlesztéssel, hát tudjuk jól, megy ez nekünk is, ha x ezer felhasználónál stabil, adjuk ki hivatalosan is, az intel se lép előre egyszerre 17,5%-nál többet teljesítményben"

Csak azt felejtik el, hogy ha nem is 50, de komolyabb alkalmazásoknál eleve volt 20-25% lemaradás az intelhez képest a csúcskategóriában, ahova a 920$-al be akarnak lépni. Na oda valóban kevéske próbálkozás ez, viszont egy komoly haszna van - technikailag annyira nem lenézendő az 5GHz stabil üzem, és ez elég ahhoz, hogy a média rájuk fókuszáljon, és kvázi olcsó reklámot csináljanak maguknak, a holtidőban, amíg nincs új termék, amire valós reklámot lehetne építeni....

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27071) Ribi


Ribi
nagyúr

Ha prime 95-el hajtom a procit, de a HWmonitor az írja, hogy néha néha visszavesz egyes magokat 3.4Gre, akkor az normális vagy csak hülyeséget mutat?

ViZion: nem akarsz te nekem (procinak) sok jót úgy érzem :))

[ Szerkesztve ]

(#27072) ViZion válasza Ribi (#27071) üzenetére


ViZion
félisten

Prime-nál én is láttam, LinX-el fingasd hajtsd ki a lelkét ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27073) MiklosSaS válasza Jim76 (#27070) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem lenezendo az 5 GHz technikailag, igy van. De nem is egy elorelepes, szegyen amit csinalnak. Osszevalogatjak a legjobban sikerult 83xx -akat. Szinte barmelyik 8350 birja a 4.4 alapot es 4.7 turbot, ezert elkerni >500 $ ? Meg hogyha 5 GHz-rol indulna az alap aztan 5-10 % a turbo, akkor igen azt mondanam hogy gratula, meger 4-500 $ egy 5.5 GHz-es processzor.
Szerintem ezekben a processzorokban semmi tartalek nem lesz, a tuning szempontjabol maximum 1-200 Mhz amit lehetlesz plusszban.

(#27068) ViZion: barhogy is nezed, draga. Nem gondoltam volna hogy tulepi a 3-400 $.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27074) Erdei88 válasza Ribi (#27071) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem mutat hülyeséget. Nálam is ugrált, de az AMP ( ebben nem vagyok biztos, hogy ez a neve) kikapcsolva stabilan ment. Nem szabadna ugrálnia, az azt jelenti, hogy nem stabil és folyamatosan hibajavít

(#27075) ebegab92 válasza MiklosSaS (#27073) üzenetére


ebegab92
senior tag

Mikor még semmi híre se volt az FX-9000-eseknek, toltam pár fiktív cuccot, Közöttük a Pentium Q 1095-t :D
Ezt a 230W-os TDP kategóriába soroltam, mindenki csak tette a megjegyzést, hogy olyan nem létezik, erre meg mi is történt? 220W-os TDP-jű procival jött elő az AMD ;]

ASRock 970 Extreme3-ban menni fog? :DDD

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#27076) ViZion válasza ebegab92 (#27075) üzenetére


ViZion
félisten

"ASRock 970 Extreme3-ban menni fog?"
Minden bizonnyal! :K
...percekig ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27077) ebegab92 válasza ViZion (#27076) üzenetére


ebegab92
senior tag

Mi olvadna meg rajta előbb? ;]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#27078) Ribi válasza Erdei88 (#27074) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak tipp, hogy az APM-re gondolsz amit láttam, hogy máshol is emlegetnek, de bisoban nem láttam, de egyetlen manualban sem. Volt valami "HPC mode: Allows you to determine whether to enable High Performance Computing (HPC) mode for the CPU. Enabled prevents the CPU frequency from being lowered during systemhalt state." de ez lehet nem az.
És ahogy olvasom most más is szembesült ezzel a problémával rev3-as giga 970 UD3-nál.

[ Szerkesztve ]

(#27079) vakond5


vakond5
őstag

Meredne meg a 30 fok a szobában. :U Nvidia Inspector MDPS megy (GTX480 lockolva van 50/135-re), Windowsban energiatakarékos módot válaszottam (lockolja a procit 1400-ra). ..de legalább lengedez befelé az ablakon a jó kis hárs illat.

-------------------------------------------
""ASRock 970 Extreme3-ban menni fog?"
Minden bizonnyal!
...percekig"

Ormányos! Né trollkodjáá'! :DDD ..jól beszélsz. :K

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#27080) Asbee válasza vakond5 (#27079) üzenetére


Asbee
veterán

Terhelve mennyire melegszik ilyen időben a jó "kis" 480?

(#27081) vakond5 válasza Asbee (#27080) üzenetére


vakond5
őstag

Kenek mindjárt GRiD2-t a kenyérre és mondom.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#27082) Alastair' válasza ebegab92 (#27075) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez de durva, ilyen prociról nem is hallottam még :Y

Alister from Hell

(#27083) vakond5 válasza Asbee (#27080) üzenetére


vakond5
őstag

Így állítottam be a fan profilt, 71 fok volt a plafon.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#27084) Asbee válasza vakond5 (#27083) üzenetére


Asbee
veterán

Az nem is vészes.

(#27085) asdf2 válasza Alastair' (#27082) üzenetére


asdf2
tag

"toltam pár fiktív cuccot, Közöttük a Pentium Q 1095-t" :U
Erre tessék :)

[ Szerkesztve ]

(#27086) vakond5 válasza Asbee (#27084) üzenetére


vakond5
őstag

Bizony hogy nem. :K
Nem tudom láttad-e Fermi topikban amiket írtam a melegedésekkel kapcsolatos kommentekre. Ha láttad, akkor valószínűsítem hogy érted, miért vagyok elképedve a kollegák nem hogy 80+ fokján, de még a 75+-okon is.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#27087) Asbee válasza vakond5 (#27086) üzenetére


Asbee
veterán

Nekem a MSI TF is tök hűvös volt, jól szellőző házban. :) De ezt a meleget a mostani is megérzi.

(#27088) troll81


troll81
addikt

sziasztok lenne kerdesem hogy tudok fix orajelet allitani h ne ugraljon 1400-3700mhz kozt ?fx6300 asus m5a97 deszkaban van

(#27089) vakond5 válasza Asbee (#27087) üzenetére


vakond5
őstag

Nem csoda. :)

@troll81: Legegyszerűbb, ha Windows-ban az energiagazdálkodást High Performance-re teszed. BIOS-ban is meg tudod csinálni a CnQ és C1E kikapcsolásával.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#27090) Alastair' válasza troll81 (#27088) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Miért baj, ha használaton kívül nem pörög a proci? Megtakarít egy kis villanyszámlát?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#27091) troll81 válasza vakond5 (#27089) üzenetére


troll81
addikt

szia ha csak c1e kapcsolom ki a c&q marad ? most kezdem az fx ismerkedest es a 955 phenomom eddig jobb volt vagy en vagyok ennyire bena a biosokhoz de lessz par kerdesem este koszi a valaszokat!

(#27092) vakond5 válasza troll81 (#27091) üzenetére


vakond5
őstag

Kísérletezhetsz vele, bajt úgysem fogsz okozni. :K
Kérdéseket szívesen várjuk!

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#27093) d3lete válasza ViZion (#27068) üzenetére


d3lete
aktív tag

Hűtés CM TX2
VRM nem tudom milyen meleg mert nincs a lap azonrészén szenzor
Lapom: M5a78l lx v2
tápm egy chieftech 650 w :R
59fok maxon a cpu. Azért van turbón mert ha fixre teszem akkor stalker call of priyat ban kb 20 al kevesebb fps-t produkál. Ezt nem értem én sem. :R

(#27094) ViZion válasza troll81 (#27088) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, azért ugrál a freki, mert így spórol Neked. Autós hasonlattal: ha piros lámpánál állsz, akkor nem pörgeted a motort... ugye? A plafon a lényeg, fogyasztásban és melegedésben is, örülj neki, h lejjebb veszi. Mégis miben nyilvánul meg? Nagyon érdekel, mert sokkal jobb az FX...

d3lete: turbót kapcsold ki, úgy tuningold, ahogy itt írtuk. Akkor is el kell érjed minimum a turbó órajelét. STALKER nagyszerű játék, csak a motorja egy roncs (csak egy magot használ, abban meg FX nem erős, sőt gyakran a win is rosszul osztja be: egyszálas progi mellé rakja a saját vackait is). Viszont erre is van megoldás, lehet kényszeríteni, hogy 2 magot használjon (többet nem fog, ill. nem lesz tőle több FPS, mások tesztelték). Erről, a beállításokról, modokról és rengeteg hasznos dologról olvashatsz a topikjában. Várunk ott, good hunting, stalker! :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27095) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Sziasztok!

Phenom II 965 öm szeretném lecserélni egy 8120-asra, főként játszok,CS:GO, GTA IV,Grid II. Van valami tapasztalatotok, hogy hogy futnak ezek, érdemes lenne váltani?

ASUS M5A78L-M LX V2 lapba menne(adatlapomon lévő cuccok már rég nincsenek meg).

Köszi :D

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#27096) MiklosSaS válasza Roliiii (#27095) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Inkabb egy 8320-ra csereld ha van ra lehetoseged.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27097) Roliiii válasza MiklosSaS (#27096) üzenetére


Roliiii
aktív tag

8120-at 27e ért venném OEM ként 1 év garral, ennyiért ez olyan hívogató és ha a 8320 és e között csak órajel a difi egy kis OC nemprobléma ha kevésnek tűnne :D

Ennyiért jó vétel nem? vagy maradjon a phenomII?

Kereskedni a Hardveraprón tudsz.

[ Módosította: BomiBoogie ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#27098) d3lete válasza Roliiii (#27095) üzenetére


d3lete
aktív tag

visszafogja venni az órajelet 3ghz re. Az asus biosz támogatás a béka segge alatt van és nem lehet bioszból az apm et kikapcsolni.

(#27099) Asbee válasza d3lete (#27098) üzenetére


Asbee
veterán

APM configuration menüben milyen beállítások vannak? Kézikönyv szerint van ilyen.

(#27100) d3lete


d3lete
aktív tag

Hogyne lenne. Csak köze sincs a processzorhoz.
Jaj bocsánat nema válasz gombot használtam. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.